PDA

View Full Version : Εχει αλλαξει κανεις εταιρια στο ρευμα ;;;



Lioulios
14/03/2017, 09:59
Για πειτε ....το μακρυ σας και το κοντο σας γιατι εβλεπα τις διαφιμησεις και σημερα με πηραν και τελεφωνο.

Το χει κανει κανεις ;

30% μειωση λενε , ολα καλυτερα και φθηνοτερα λενε ....

αλλα παλια , θα περασουμε καλα μας ειπαν .
Θα @@@ με καλα μας ειπαν .

:evil:

vaska
14/03/2017, 10:05
Από πέρσι τον 5ο στο μαγαζι, στην watt & volt. Μια χαρά όλα χωρίς θέμα με έκπτωση αν είσαι έγκαιρος στην πληρωμή, μηνιαίος λογαριασμός.

o teos
14/03/2017, 10:09
watt and volt μαγαζι και εδω..απο περσυ..οτι ειπε ο απο πανω..και γυρω στα 30-50 ευρω κατω στο λογαριασμο χωρις την εκπτωση συνεπείας αλλα αυτο ειναι σχετικο ανάλογα τη χρηση..

buckley
14/03/2017, 10:28
Αν δεν γράψει ο καφετζής εγώ δεν εμπιστεύομαι κανέναν...

Lioulios
14/03/2017, 11:55
Εμενα με πηραν απο protergia του μυτηλιναιου

ptc
14/03/2017, 12:02
Βαλαμε protergia στο καινουριο σπιτι. Μεχρι τωρα εχουν ερθει δυο λογαριασμοι ολο κι ολο, οποτε δεν εχω και πολλα να πω. Τις προσφορες που ισχυουν για καθε εταιρια τις βρισκεις ευκολα και βλεπεις τι σε συμφερει. Σιγουρα η ΔΕΗ ειναι η πιο ακριβη, αλλα για μενα ο λογος που δεν πηγα στη ΔΕΗ ηταν για να μην εχω να συναλλασσομαι με το "δημοσιο" οποτε θελω κατι απο τον παροχο μου. Ειναι πολυ πιο ανθρωπινο πχ να κανεις την αιτηση σου στο Γερμανο (protergia) που ειναι ολοι με το χαμογελο και ευγενικοι, αντι να παρακαλας τον καθε αχρηστο μονιμο που μασαει τυροπιτα ενω σου μιλαει και νιωθει οτι σου κανει και χαρη (πραγματικο συμβαν στη ΔΕΗ που με οδηγησε στον ιδιωτη). Κατα τ'αλλα το ρευμα προφανως το παρεχει σε ολους η ΔΕΔΔΗΕ.

Lioulios
14/03/2017, 12:03
Απο βλαβες κτλ ...ποιος ερχεται ???

ptc
14/03/2017, 12:04
Το δικτυο το διαχειριζεται για ολους η ΔΕΔΔΗΕ που ειναι πλεον "ξεχωριστη" εταιρια απο τη ΔΕΗ.

AristidisZ
14/03/2017, 12:18
Βαλαμε protergia στο καινουριο σπιτι. Μεχρι τωρα εχουν ερθει δυο λογαριασμοι ολο κι ολο, οποτε δεν εχω και πολλα να πω. Τις προσφορες που ισχυουν για καθε εταιρια τις βρισκεις ευκολα και βλεπεις τι σε συμφερει. Σιγουρα η ΔΕΗ ειναι η πιο ακριβη, αλλα για μενα ο λογος που δεν πηγα στη ΔΕΗ ηταν για να μην εχω να συναλλασσομαι με το "δημοσιο" οποτε θελω κατι απο τον παροχο μου. Ειναι πολυ πιο ανθρωπινο πχ να κανεις την αιτηση σου στο Γερμανο (protergia) που ειναι ολοι με το χαμογελο και ευγενικοι, αντι να παρακαλας τον καθε αχρηστο μονιμο που μασαει τυροπιτα ενω σου μιλαει και νιωθει οτι σου κανει και χαρη (πραγματικο συμβαν στη ΔΕΗ που με οδηγησε στον ιδιωτη). Κατα τ'αλλα το ρευμα προφανως το παρεχει σε ολους η ΔΕΔΔΗΕ.

Αν τους ρίξεις (και δεν εννοώ προφανώς προσωπικά εσένα) κάνα καλό φέσι θα σου πω που θα πάει η ευγένεια :p

ptc
14/03/2017, 12:25
Αν τους ρίξεις (και δεν εννοώ προφανώς προσωπικά εσένα) κάνα καλό φέσι θα σου πω που θα πάει η ευγένεια :p

Εδω εχεις δικιο και αυτο ειναι το μονο πλεονεκτημα που εχει η ΔΕΗ. Οτι δε θα σου κοψει την αλλη μερα το ρευμα και οτι δε θα εχει πολιτικη ιδιωτικης εταιριας στα θεματα πληρωμων. Η ιδιωτικη σε περιπτωση καθυστερησης φανταζομαι θα λειτουργησει οπως μια vodafone και θα αρχισει τα τηλεφωνα και τις απειλες.

Προσωπικα επειδη ολοι οι λογαριασμοι πληρωνονται ηλεκτρονικα με παγια εντολη δεν ειναι παραμετρος που με απασχολουσε.

sniper
14/03/2017, 12:28
Το δικτυο το διαχειριζεται για ολους η ΔΕΔΔΗΕ που ειναι πλεον "ξεχωριστη" εταιρια απο τη ΔΕΗ.

Αναμενουμε το ρεπορτάζ σου, όταν θα έχεις κάποιο θέμα.

Panos76
14/03/2017, 12:29
Το εργαΛείδι εδώ βοηθάει καθόλου; http://allazorevma.gr/

Νομίζω πως πρέπει να εξεταστούν οι καταναλώσεις πριν παρθεί η όποια απόφαση.

amyroukai
14/03/2017, 12:30
Για πειτε ....το μακρυ σας και το κοντο σας γιατι εβλεπα τις διαφιμησεις και σημερα με πηραν και τελεφωνο.

Το χει κανει κανεις ;

30% μειωση λενε , ολα καλυτερα και φθηνοτερα λενε ....

αλλα παλια , θα περασουμε καλα μας ειπαν .
Θα @@@ με καλα μας ειπαν .

:evil:

Επειδή το έχω κοιτάξει κατά τα χριστούγεννα και σκεφτόμουν να περάσω σε άλλον πάροχο, τελικά αναλόγως την χρήση είσαι μείον 30-40 ευρώ το τετράμηνο, τα οποία μειώνονται αν λαμβάνεις την 15% έκπτωση που κάνει η ΔΕΗ στους καλοπληρωτές, και καταλήγεις σε μονοψήφιο αριθμό ευρώ διαφοράς. Από την μία λέω "οκ, ότι κερδίσεις καλό είναι" από την άλλη γιατί να μπεις στην διαδικασία για 20 ευρώ το χρόνο ας πούμε...;

Στο σπίτι έχουμε δύο ρολόγια, το ένα πάνω από 2000KWh/τετράμηνο το άλλο κάτω.

Οι διαφορές στο ρεύμα είναι μόνο στην ημερήσια χρέωση (νυχτερινό από ότι είδα όλοι τα ίδια χρεώνουν).


Η προσφορά που κάπως άξιζε (δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα) ήταν της πρωτέργειας που σου έδινε ένα εξάμηνο όλο το 24ωρο νυχτερινή χρέωση και μετά ότι λέει το τιμολόγιό της.

ptc
14/03/2017, 12:41
Αναμενουμε το ρεπορτάζ σου, όταν θα έχεις κάποιο θέμα.

Απο τη στιγμη που οι περισσοτεροι εχουμε φυγει απο ΟΤΕ σε θεμα ιντερνετ/τηλεφωνιας, οπου ισχυει ακριβως το ιδιο πραγμα (το δικτυο ειναι κατα βαση του ΟΤΕ και στο τελος η καθε βλαβη εκει καταληγει) δε βλεπω το λογο να το φοβηθω στο ρευμα. Εχω καλεσει βλαβη για ιντερνετ 4-5 φορες στη ζωη μου, για ρευμα καμια. Επισης αν υπαρχει βλαβη στο ρευμα το συνεργειο της ΔΕΔΔΗΕ θα το εχουν καλεσει μαζι με σενα και αλλοι εκατο πελατες της ΔΕΗ (δυσκολο να εχει γινει ζημια μονο στο καλωδιο που ερχεται στο σπιτι σου).

AristidisZ
14/03/2017, 12:47
Δε ξέρω αν το έχω ξαναγράψει, αλλά έχω διαπιστώσει ότι στο θέμα ΔΕΗ παίζει τεράστιο ρόλο η ενεργειακή κλάση των συσκευών

Επειδή τα πράγματά μου είναι καινούρια (πλυντήριο ρούχων / πιάτων, κουζίνα, ψυγείο, A/C κτλ), βλέπω τεράστια διαφορά στη κατανάλωση σε σχέση με άλλα νοικοκυριά αντίστοιχου μεγέθους με το δικό μου...

Για χαμηλές καταναλώσεις πάντως δεν αξίζει καν η διαδικασία

karellen
14/03/2017, 14:14
Η μετάβαση συμφέρει αρκετά όταν έχεις μεγάλες καταναλώσεις,μαγαζί κλπ.
Εγώ στο ντονατσάδικο με ένα μεγάλο καταψύκτη 23 κ.μ. και 3-4 μικρούς-βιτρίνα είδα διαφορά όντως 30%.Είναι όμως σπαστική η πληρωμή τους.

Coyote.V
14/03/2017, 14:45
Επειδή το έχω κοιτάξει κατά τα χριστούγεννα και σκεφτόμουν να περάσω σε άλλον πάροχο, τελικά αναλόγως την χρήση είσαι μείον 30-40 ευρώ το τετράμηνο, τα οποία μειώνονται αν λαμβάνεις την 15% έκπτωση που κάνει η ΔΕΗ στους καλοπληρωτές, και καταλήγεις σε μονοψήφιο αριθμό ευρώ διαφοράς. Από την μία λέω "οκ, ότι κερδίσεις καλό είναι" από την άλλη γιατί να μπεις στην διαδικασία για 20 ευρώ το χρόνο ας πούμε...;

Στο σπίτι έχουμε δύο ρολόγια, το ένα πάνω από 2000KWh/τετράμηνο το άλλο κάτω.

Οι διαφορές στο ρεύμα είναι μόνο στην ημερήσια χρέωση (νυχτερινό από ότι είδα όλοι τα ίδια χρεώνουν).


Η προσφορά που κάπως άξιζε (δεν ξέρω αν τρέχει ακόμα) ήταν της πρωτέργειας που σου έδινε ένα εξάμηνο όλο το 24ωρο νυχτερινή χρέωση και μετά ότι λέει το τιμολόγιό της.

Ακριβώς.. τα ίδια και εγώ. Επίσης δεν το γουστάρω το μηνιαίο, βέβαια κάποιους άλλους μπορεί να τους βολεύει.
Επίσης είναι δύσκολη η πρόσβαση στο ρολόι για να μετράνε κάθε μήνα... το τετράμηνο βολεύει.

BUSA MAKIS
14/03/2017, 15:29
Έχουμε 3 ρολόγια που τα έχω βάλει στη Protergia. Κάθε 10 του μήνα περνάω τις καταναλώσεις και έτσι κάθε 15 βγαίνει εκαθαριστικός λογαριασμός.

basilis_k6
14/03/2017, 15:58
Η μετάβαση συμφέρει αρκετά όταν έχεις μεγάλες καταναλώσεις,μαγαζί κλπ.
Εγώ στο ντονατσάδικο με ένα μεγάλο καταψύκτη 23 κ.μ. και 3-4 μικρούς-βιτρίνα είδα διαφορά όντως 30%.Είναι όμως σπαστική η πληρωμή τους.

δεν δέχονται να κάνεις μια πάγια εντολή το ποσο πανω κατω και να τα βρίσκετε με εκκαθάριση κάθε εξάμηνο?

tuning
14/03/2017, 15:58
επισης να γνωριζετε οτι οποιος εχει κοινωνικο τμιολογιο συφερει μονο η δεη τουλαχιστον ετσι μου ειπαν απο την watt volt οταν τους πηρα

karellen
14/03/2017, 16:19
δεν δέχονται να κάνεις μια πάγια εντολή το ποσο πανω κατω και να τα βρίσκετε με εκκαθάριση κάθε εξάμηνο?

Μάλλον απίθανο,too risky.

ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
14/03/2017, 16:51
εδώ και 3 χρόνια ειμαι στην ελπεντισον και βρήκα την υγεία μου και στο σπίτι και στο μαγαζί

amyroukai
14/03/2017, 16:52
εδώ και 3 χρόνια ειμαι στην ελπεντισον και βρήκα την υγεία μου και στο σπίτι και στο μαγαζί

ΘΑΥΜΑ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ, ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ

makaros33
01/04/2017, 15:20
Το εργαΛείδι εδώ βοηθάει καθόλου; http://allazorevma.gr/

Νομίζω πως πρέπει να εξεταστούν οι καταναλώσεις πριν παρθεί η όποια απόφαση.

Καλό το πρόγραμμά σύγκρισης αλλα εμένα ποιο πολλά χρήματα είναι η άλλες χρεώσεις και τα δημοτικά τέλη - ΕΡΤ παρά η πραγματική αξία του ρεύματος όποτε τι κάνει κάποιος ???

foogr01
01/04/2017, 16:25
Καλό το πρόγραμμά σύγκρισης αλλα εμένα ποιο πολλά χρήματα είναι η άλλες χρεώσεις και τα δημοτικά τέλη - ΕΡΤ παρά η πραγματική αξία του ρεύματος όποτε τι κάνει κάποιος ???

Σωστός, αυτές οι λοιπές χρεώσεις έχουν καταντήσει χαράτσι κανονικό. Κι απ' όσο ξέρω δεν τις γλιτώνει κανείς σε καμία εταιρία.

amyroukai
01/04/2017, 18:22
Σωστός, αυτές οι λοιπές χρεώσεις έχουν καταντήσει χαράτσι κανονικό. Κι απ' όσο ξέρω δεν τις γλιτώνει κανείς σε καμία εταιρία.

Έτσι είναι, για αυτό και η ωφέλεια από την αλλαγή παρόχου είναι μικρή.

Lioulios
01/04/2017, 22:34
Στην Ηρων τρεχει μια προσφορα για το 24μηνο με τον 1ο και τον 13ο λογ/σμο δωρο ανεξαρτητου ποσου

viper1
02/04/2017, 09:03
ΘΑΥΜΑ ΒΡΗΚΕΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΟΡΘΟΓΡΑΦΙΑ, ΘΑΥΜΑ ΘΑΥΜΑ

Δεν θα είχε σταθερή τάση το πληκτρολόγιο :lol:

fz6man
02/04/2017, 14:00
Παιδιά εγώ σε Γ23 επαγγελματικό (μπουγατσατζιδικο με παρασκευή εργαστηριο κτλ και εγώ ειμαι καπου στα 30% κατω , ο λογαριασμός έρχετε καθε μήνα και σε βλαβες ερχετε η Δεή μια φορά που μου έτυχε , εχει όντως σπαστική πληρωμή γιατί δεν μπορώ να τα βάλω απο το μηχανημα της τράπεζας άλλα τώρα μιας και μας υπεχρεωσαν σε εταιρικό web bankin δεν είναι πρόβλημα για μενα , για άλλον μπορεί να είναι , εγώ ειμαι στην ... άλλα στο σπίτι μου όμως παραμένω στην Δεή και μαλλον δεν βλέπω να αλλάζω γιατί προτιμώ να στηρίξω την Δεή γιατί εκει η διαφορά ειναι μικρή, εντάξει καλοί οι καινούργιοι πάροχοι άλλα μην ξεχνάμε οτι ολοι αυτοι εγιναν μάγκες μέσα απο το δίκτυο της Δεή που το πλήρωσε ο Ελληνικος λαός και τις όποιες φθορές που προκαλούν οπότε στο σπίτι θα στηρίξω Δεή και όταν λέω Δεή δεν εννοώ Γενοπ Δεή για να μην παρεξηγηθώ.

amyroukai
02/04/2017, 14:26
είσαι σίγουρα στην πασίγνωστη energa/hellas power κλπ;

fz6man
02/04/2017, 18:00
είσαι σίγουρα στην πασίγνωστη energa/hellas power κλπ;
Συγνώμη στον Ηρων είμαι !

taxydromos
03/04/2017, 09:31
24 Απρίλη ξεκινά η παροχή ρεύματος και από τα ΕΛ.ΤΑ

BoSS_Man*
04/04/2017, 19:42
άλλαξα από την ΔΕΗ και πήγα watt + volt, οι τιμές είναι καλύτερες από ότι στην ΔΕΗ και σου προσφέρει επιπλέον έκπτωση αν πληρώνεις στην ώρα τους, στην ΔΕΗ θα έπρεπε να περιμένω γύρω στις 3 ώρες στην σειρά για απλά θέματα και γραφειοκρατικά και οι υπάλληλοι μες στην ειρωνεία.

kostas_1100gs
11/05/2017, 11:46
άλλα στο σπίτι μου όμως παραμένω στην Δεή και μαλλον δεν βλέπω να αλλάζω γιατί προτιμώ να στηρίξω την Δεή γιατί εκει η διαφορά ειναι μικρή, εντάξει καλοί οι καινούργιοι πάροχοι άλλα μην ξεχνάμε οτι ολοι αυτοι εγιναν μάγκες μέσα απο το δίκτυο της Δεή που το πλήρωσε ο Ελληνικος λαός και τις όποιες φθορές που προκαλούν οπότε στο σπίτι θα στηρίξω Δεή και όταν λέω Δεή δεν εννοώ Γενοπ Δεή για να μην παρεξηγηθώ.

Πόσο δίκιο έχεις. Έτσι έγινε κ με τον ΟΤΕ. Κονομλανε με τα δύκτια του ΟΤΕ όλοι οι άλλοι. Δεν υπάρχει ανταγωνισμος, δηλ δεν παράγουν ρεύμα οι άλλες εταιρ΄΄ιες. Απλά κατάφεραν τους πολιτικους να υπογραψουν, ``αγοράζουν`` φθηνότερα το ρεύμα, κρατούν την γκανιώτα και δίνουν φθηνότερα. Αν κάνει αύξηση στο ρεύμα η ΔΕΗ, τι θα κάνουν? Μάλλον θα είναι το 2ο βήμα για τον κοσμάκη. Όλα αυτά τα έχουν πληρώσει οι πολίτες. Παντού το ίδιο έγινε, δες ΟΤΕ, διόδια, αεροδρόμια, δωδωνη, κλπ. Δεν εργάζομαι στην ΔΕΗ.

toyar
11/05/2017, 15:24
επισης θα πρεπει να γνωριζουμε οτι καμμια ιδωτικη εταιρεια-παροχος-μεσαζοντας δεν θα πηγαινε ρευμα και τηλεφωνο στα ορεινα χωρια και στα νησια της αγονης
αυτη ειναι η διαφορα μεταξυ επιχειρησης και ΔΕΚΟ

theofilos888
11/05/2017, 20:19
Οταν το ειχα ψαξει, δε συνεφερε καθολου. Μονο οι 6 πρωτοι μηνες με την προσφορα. Μετα ηταν τα ιδια λεφτα.

viper1
24/03/2020, 22:10
Το ξεθαβω. Έχει κανείς εμπειρία από άλλους παρόχους? Με έχει πλησιάσει ο ΗΡΩΝ χωρίς δέσμευση με αξία της κιλοβατωρας 0´060 ανεξάρτητου κατανάλωσης. Πάγιο 2,90 ευρώ τα οποία τα παίρνεις πίσω μετά τους 12 μήνες

Kickstart
24/03/2020, 22:43
Το ξεθαβω. Έχει κανείς εμπειρία από άλλους παρόχους? Με έχει πλησιάσει ο ΗΡΩΝ χωρίς δέσμευση με αξία της κιλοβατωρας 0´060 ανεξάρτητου κατανάλωσης. Πάγιο 2,90 ευρώ τα οποία τα παίρνεις πίσω μετά τους 12 μήνες

ήμουν στον Ηρωνα 2 χρόνια...πολύ ευχαριστημένος κανένα θεμα...24 ώρες νυχτερινό κτλ..

τωρα ειμαι elpedison μουκανε καλυτερη προσφορα και υπεγραψα 18μηνο..αν στην πορεια ερθει αλλη εταιρεια φθηνοτερη εννοειται θα παω εκει...

απο δεη ολες καλύτερες είναι οι ιδιωτικές σε χρεώσεις...και μονο το 24ωρο νυχτερινό αρκεί να γλυτώσεις αρκετά ευρώ

συμβουλή: φρόντισε να συνννοηθεις μαζι τους για τη μέτρηση του λογαριασμού, να πηγαίνεις εσυ μια φορα το μήνα στο ρολόι να κοιτας την ένδειξη και να τους στελνεις το νουμερο για να βγαίνει σωστα ο μηνιαος λογαριασμός γιατι αλλιώς ο δεδηε που κανει τις μετρήσεις περνά οποτε να ναι και βγαίνουν πολλά έναντι με αποτέλεσμα να χάνεις τη μπάλα ποσό πραγματικά χρέωνεσαι..

τωώρα με κοροναίο η ελπεντισον ανακοίνωσε και 5% επιπελον εκπτωση στο λογαριασμό του επόμενου μήνα.

Lioulios
24/03/2020, 22:44
Watt + volt πηγα και ειναι καλυτερα απο δεη χωρις δεσμευση.
Τωρα ομως ειναι κακη στιγμη να φυγει κανεις απο Δεη .Ακουω μειωσςις ,ευκολιες κτλ .
Κοιτα τα.

DRAKONET
24/03/2020, 23:21
Ημουν 2 χρονια protergia και δεν ειχα καποια θεμα....μετα απο καλυτερη προσφορα τωρα ειμαι στην elpedison
και επισης δεν εχω κανενα θεμα...λογαριασμος καθε μηνα......στην διμηνια σε σχεση με την Δ.Ε.Η πιο λιγα εως και 50 ευρω!

panos_zip
25/03/2020, 00:50
ελπεντισον και γω 4η χρονια φέτος.
Δεν εχω καποιο παράπονο. Το θεμα με τη μέτρηση που λεει ο μανιβέλας παραπανω ισχύει. Έχω πληρώσει 100+ ευρω καποιο μηνα και ο επόμενος μου ήρθε αρνητικος.
Σε γενικές γραμμές φθηνότερα απο δεη παντως. Και επειδη την εβαλα απο την αρχη σε παγια εντολη, γλίτωσα και την εγγυηση. Μικρο ποσο, αλλα τοτε που εμπαινα σπιτι ειχα πολλα εξοδα μαζεμενα και μέτρησε.

Έπαιζε μια προσφορα παλιοτερα στην ελπεντισον 1ε/ημερα για τους πρώτους Χ μηνες. Δεν ξερω αν ισχυει ακομα για νεες συνδεσεις.
Μπαρουφα μεγάλη. 1ε/ημερα ηταν οντως. Απλά ηταν μονο το ρευμα. Από εκει και πανω ολα προστίθενται και στο τελος ο μινιαίος βγαινει αρκετα ακριβος.
Βέβαια αν εχεις σοβαρες καταναλωσεις στο ρευμα λογω πολυμενους οικογενειας ή θερμανσης κλπ τοτε συμφαιρει. Σε αλλη περιπτωση θα σου βγαινει μεγαλυτερος ο λογαριασμος.
Η θεια μου την πατησε ετσι γιατι περιμενε 30ε/μηνα αλλα ερχοταν 100αρικο..

yannis24
25/03/2020, 09:54
καλημερα και χρονια πολλα....
Σχετικα με την elpedison.......που περνω τηλεφωνο για να τους πω την μετρηση....
Γιατι και εμενα τους τελευταιους 2 μηνες, μου εχει ερθει καπως τσιμπιμενο και δεν ξερω γιατι !!

teogtp
25/03/2020, 10:01
Για πείτε μου ρε παίδες.
Εγώ που έχω ΔΕΗ και πληρώνω 300ρια το μήνα τι γλυτώνω σε μια ιδιωτική;

viper1
25/03/2020, 12:36
Για πείτε μου ρε παίδες.
Εγώ που έχω ΔΕΗ και πληρώνω 300ρια το μήνα τι γλυτώνω σε μια ιδιωτική;

Χαμηλή αξία kwh ανεξαρτήτως κατανάλωσης. Όλα τα υπόλοιπα τα πληρώνεις

Kickstart
25/03/2020, 14:43
Για πείτε μου ρε παίδες.
Εγώ που έχω ΔΕΗ και πληρώνω 300ρια το μήνα τι γλυτώνω σε μια ιδιωτική;

24 ώρες νυχτερινό σου παρέχει η Δεη; οχι..

ε ξεκίνα τους υπολογισμούς με αυτό που ο ιδιώτης στο παρέχει...με τη μια γλυτώνεις λεφτά..και στην πορεία είναι κι αλλα...ας πουμε εχεις κλειστό συμβολαιο και η συμφωνημένη χρέωση δεν αλλάζει...οχι σαν τη δεη που ξυπναγε στραβα ο μπενι και ανεβοκατεβαινε ο λογαριασμός κατά βουληση...

επίσης κατα καιρούς κανει κάποιες επιπλέον εκπτώσεις όπως τώρα με την έκτακτη κατάσταση που βιώνουμε και είμαστε όλοι μέρα σπίτι αυξάνοντας την κατανάλωση σε οικιακό ρεύμα...

ο φίλος που ρωτά για την μέτρηση απο πάνω να κοιτάξει ένα πρόσφατο λογαριασμό του κάπου το λέει το τηλέφωνο επάνω που παίρνεις για την μέτρηση...κάπου τον έχω τον δικό μου τώρα και δεν τον βρίσκω...

Lioulios
25/03/2020, 15:16
Mπορει σε καποιες εταιριες να στηλεις φωτο τον λογαριασμο σου και να σου πουν ποσο θα πληρωνες αν ησουν εκει