PDA

View Full Version : Εργαλεία Πλεξίματος..



OldMan
16/03/2017, 14:52
Μετα απο συνεχεις πιέσεις αρκετών μελών του forum, αποφασίσαμε να δημιουργήσουμε μια "ζεστή" γωνια για όλους εμας που ασχολούμαστε με το πλέξιμο, με γνώμονα παντα την εικαστική αλλα και λειτουργική βελτίωση της "καλής" μας...
(π.χ. γκριπ, καλύματα καθρεφτών, μπολερό σέλας, σκουφάκι για φιλτροκούτι, σίτα φιλτοχοάνης, αποσβεστής κραδασμών μπαταρίας, προστατευτικά κρυσταλων προβολεα και γενικότερα ότι τρελοζουζουνιαρικο δωρακι θελουμε να κανουμε στην καλή μας..)

Εννοείται ότι στο παρόν θα γίνεται παρουσίαση διαφόρων "εξυπνων" όσο και πρακτικών εργαλειων με την μορφή του αξεσουάρ και η συζητηση θα περιορίζεται στην χρηση αυτών..
(βασικα εργαλεία όπως βελόνες, ψαλιδάκια, κουκλιέρες κ.λ.π. θεωρούνται τόσο αυτονόητα όσο και καθαρα προσωπικης επιλογής του καθενός και πιθανοτητα επισύρουν εμπάθειες και υψηλούς τόνους συζήτησης, οπότε καλο θα ειναι να αποφευγονται..) :D

Υ.Γ.
Για τους αρκουδόμαγκες που προτιμούν το κέντημα ή/και το βελονακι, θα δημιουργηθεί λιαν συντόμως αντίστοιχη υποκατηγορία.. ;)

OldMan
16/03/2017, 14:58
Ξεκιναμε με μια παραβαση του ορου περι βελονων γιατί υπαρχει ένα πολυ ωραιο σετ "εναλλακτικού" πλεξίματος...

Τα είδη των βελονών που υπάρχουν είναι: Οι κλασικές βελόνες πλεξίματος, βελονάκια, καλτσοβελόνες, κυκλικές.
Οι τελευταίες χωρίζονται σε δύο τύπους αυτές που έχουν φιξαρισμένο καλώδιο και αυτές που αλλάζουν καλώδιο. Τα υλικά με τα οποία είναι φτιαγμένες ποικίλουν, υπάρχουν βελόνες που είναι φτιαγμένες από ξύλο, μέταλλο κλπ.

Τα πλεονεκτήματα των κυκλικών βελονών με καλώδιο που αλλάζει είναι πολλά, το βασικότερο από αυτά είναι το κόστος. Έχουμε τη δυνατότητα να αγοράσουμε συγκεκριμένα νούμερα βελόνας και κάθε φορά να αλλάζουμε το καλώδιο με βάση το πλεκτό μας, δηλαδή μπορείς να πλέξεις με τις ίδιες βελόνες ένα μπλουζάκι και ένα σκουφάκι αλλάζοντας απλώς το καλώδιο. Το κόστος του καλωδίου είναι πολύ πιο χαμηλό από τις βελόνες. Τα μεγέθη αυτών των βελονών ξεκινούν από 2.5mm και φτάνουν τα 15mm. Επίσης τα καλώδια ξεκινούν από 20cm και φτάνουν τα 150cm. Με έναν ειδικό συνδετήρα μπορείς να ενώσεις τα καλώδια μεταξύ τους και να φτιάξεις το μήκος που εσύ προτιμάς. Τέλος τοποθετώντας τα ειδικά καπάκια στοπ στο τέλος κάθε καλωδίου φτιάχνεις την κλασική βελόνα πλεξίματος!
Αυτό είναι σημαντικό γι' αυτούς που δεν συμπαθούν τις μακριές βελόνες.
(ή ντρέπονται να ομολογήσουν ότι έχουν τπν "φοβο του πεους"..)

OldMan
16/03/2017, 15:06
Εργαλείο για το μάζεμα του νήματος

Ένα εύχρηστο εργαλείο γι' αυτούς που θέλουν να "βάζουν τα πράγματα σε τάξη". Τοποθετείται στο τραπέζι όπου και στερεώνεται ή μπορεί να κρατηθεί στο χέρι. Έχει μία περιστρεφόμενη λαβή την οποία χρησιμοποιείτε για να τυλίξετε το κουβάρι. Είναι ένας πολύ γρήγορος τρόπος μαζέματος του νήματος. Δώστε βάση στα γραμμάρια ή στα μέτρα που μπορεί να μαζέψει ο κάθε μύλος.
(επιπρόσθετα, μπορει να λειτουργήσει σαν remote control οποιασδηποτε ντιζας, οπότε μπορείτε π.χ. να κανετε ρυθμίσεις τζογου χωρις να σκυβετε απρεπως σε διαφορα δυσπρόσιτα σημεια της μοτο - εξαιρούνται οι συνφορουμιτισσες όταν φορανε στριγκ..)

OldMan
16/03/2017, 15:08
Μπολ για νήμα

Τοποθετούμε μέσα το κουβάρι μας για να μένει σταθερό σε ένα σημείο καθώς πλέκουμε. Συνήθως αυτά τα μπολ είναι πήλινα και βαριά για να μην παρασύρονται όταν τραβάμε το νήμα. Υπάρχουν πολλά σχέδια και χρώματα. Μερικά από αυτά έχουν μία τρύπα από την οποία περνάμε την άκρη του νήματος αφήνοντας μέσα στο μπολ το υπόλοιπο κουβάρι και κάποια άλλα έχουν μια σχισμή που ξεκινάει από το χείλος και καταλήγει περίπου στη μέση του μπολ..
Αναλογα με τον συντελεστη εφελκυσμού του νηματος μας, μπορούμε να το χρησιμοποιήσουμε για "κεντραρισμα" του αξονα του πισω τροχού στο ρεγουλαρισμα της αλυσίδας αλλα και στην μετρηση του στατικου sag των αναρτησεων μας..

OldMan
16/03/2017, 15:14
Μύλος Πλεξίματος

Υπάρχουν οι μεγάλοι και οι μικροί μύλοι.
Οι μεγάλοι χρησιμοποιούνται για να επιτύχουμε κυκλική πλέξη, κυρίως για την δημιουργία Ventouri στην εισαγωγή αλλα και στις φιλτοχοάνες..

Ο μικρός μύλος χρησιμεύει στην δημιουργία κορδονιού...
(ιδανικό για φτιαξιμο ζουαν εξατμισης με το μετρο..) ;)

OldMan
16/03/2017, 15:16
Συνήθως οι μικροί κυκλοφορούν σε σχέδια μέλισσας, μανιταριού κλπ και χρησιμοποιούνται από κατόχους παπιών και scooter..

OldMan
16/03/2017, 15:21
WPI Tool

Είναι είδος χάρακα για την μέτρηση του πάχους ενός νήματος και την αντιστοίχηση του στις κατηγορίες..

Φοβερά χρήσιμο για τα σκουφακια των ζιγκλερ αλλα και για τις βαλβιδες εξαγωγής (ειδικα για αυτές που περιέχουν Νατριο..) ;)

OldMan
16/03/2017, 15:27
Αποχνουδωτής
(βοηθαει τα πλεκτα μας να μοιαζουν παντα καινούρια - σημαντικότατο για την αξια μεταπωλησης...!!)

Λειτουργεί με μπαταρία και αφαιρεί το ενοχλητικό χνούδι. Έχει διακόπτη on/off και χρησιμοποιείται κάνοντας απαλές κινήσεις πάνω στο πλεκτό. Έχει ειδικό δοχείο συγκέντρωσης του χνουδιού.

Μια επιπρόσθετη χρηση θα ηταν η αφαιρεση μυγακίων απο την σιτα του ψυγειου - αλλα πιθανον να εμπίπτει σε guarantee violation terms....
(οπότε και δεν την συνιστώ..)

OldMan
16/03/2017, 15:53
Διάλλειμα να πιασουμε και κανα πόντο και συνεχιζουμε...

(εκείνο το ξυλινο αυγό που στα κομματια το έχω καταχωνιασει..??) :D

sniper
16/03/2017, 16:04
Διάλλειμα να πιασουμε και κανα πόντο και συνεχιζουμε...

(εκείνο το ξυλινο αυγό που στα κομματια το έχω καταχωνιασει..??) :D

Το είχα αφήσει πάνω στην καρέκλα που καθόσουν. Ψάξου λίγο.

bulmont
16/03/2017, 16:10
Το είχα αφήσει πάνω στην καρέκλα που καθόσουν. Ψάξου λίγο.




ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

bulmont
16/03/2017, 16:23
379777

sniper
16/03/2017, 16:47
ΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩΩ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

Ω; Εσύ έκατσες πρώτος;

bulmont
16/03/2017, 16:50
Ω; Εσύ έκατσες πρώτος;



Οχι αγόρι μου, αν είχα κάτσει εγώ θα 'κανα ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !

7Tolis
16/03/2017, 17:14
Περάστε αύριο να σας μάθουμε και το Βήτα.

Ζεύκας
16/03/2017, 17:15
πάφτε ρε σπαμοτρόλια

lykourgi
16/03/2017, 18:40
https://youtu.be/z84O0J0g8oc?t=23s

virus
16/03/2017, 18:44
εκεινος ο ποντος αργει ακομα;

εκτος και υπαρχει θεμα με το αβγο......

bulmont
16/03/2017, 18:58
..... υπαρχει θεμα με το αβγο......


Εκατσε επάνω αφού....................

turist
16/03/2017, 20:07
:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

byron
16/03/2017, 20:17
Sticky

daz
16/03/2017, 21:15
Sticky

done!

viper1
16/03/2017, 22:16
Μπορείτε να ανοίξετε και ένα για ξύστρες . Όλων των ειδών :D

virus
17/03/2017, 00:38
Μπορείτε να ανοίξετε και ένα για ξύστρες . Όλων των ειδών :D

379788


:rolleyes:

andgeo
17/03/2017, 00:43
https://www.youtube.com/watch?v=0BIKE8scVDc

https://www.youtube.com/watch?v=9KguKieqH90

Leon67
17/03/2017, 05:01
Πενσάκι για extensions μαλλιών:http://www.banggood.com/Three-Hole-Electroplating-Micro-Ring-Plier-Hair-Extension-Beads-Tools-Silicone-p-1011149.html?rmmds=category

vaska
17/03/2017, 07:32
Αγάπη θα μας πεις και για την μανικοκόλληση και την λαιμόκοψη ???? Γιατί φκιάνω ένα ανοιξιάτικο πουλοβεράκι (για κάτω από την κορντούρα) και με έχει βασανίσει. Το έχω ξηλώσει ήδη 3 φορές.

sotostzav
17/03/2017, 12:46
Καλημερα και καλα να περνατε.Επειδη βλεπω πως το θεμα το κατεχεις αγαπητε ολντμαν,θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εχω παρει 2 γατακια εδω και καποιο χρονικο διαστημα και οι φιλοι μου (ο πανμεγιστος να τους κανει),με προγκανε γενικα και μου λενε να αρχισω και το πλεξιμο.Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σου περι αυτου..Υπαρχει καποιο σταρτερ κιτ για αρχαριους;Πρεπει να ασχοληθω με καποιον συγκεκριμενο τυπου πλεξιματος;Σε περιπτωση που μου αρεσει,θα θεωρηθω μερακλης;Αν τελικα δεν μου αρεσει,μπορω να βαλω τον εξοπλισμο στο καρ.τζιαρ και να τον πουλησω ή τον βαζω στον πατο μου και κλαιω τα φραγκα;Παρακαλω,βοηθησε με γιατι φαινεσαι γνωστης και αν εχεις γουατσα στειλτο σε πμ να σε παρω.Ευχαριστω εκ των προτερων.

ggs
17/03/2017, 12:53
Θα υπάρξει θρεντ και για αγωνιστικά;

Αργαλειούς κλπ;

sotostzav
17/03/2017, 12:58
Θα υπάρξει θρεντ και για αγωνιστικά;

Αργαλειούς κλπ;

Τι σε νοιαζει εσενα για τα αγωνιστικα μαρη κουλαμαρια;;Αυτα θελουν χερια για να πανε...

ggs
17/03/2017, 13:04
Τι σε νοιαζει εσενα για τα αγωνιστικα μαρη κουλαμαρια;;Αυτα θελουν χερια για να πανε...

Ρε, μιλάς εσυ που δεν ξέρεις να μανταρεις μια κάλτσα;

bulmont
17/03/2017, 13:10
Ρε, μιλάς εσυ που δεν ξέρεις να μανταρεις μια κάλτσα;




Γι' αυτό διαβάζουμε εδώ μέσα, για να μάθουμε από μανταρίσματα, σταυροβελονιές, τρυπώματα κλπ.......

sotostzav
17/03/2017, 13:12
Ρε, μιλάς εσυ που δεν ξέρεις να μανταρεις μια κάλτσα;

Μπορει να μην ξερω,αλλα πρωτον εχω θεληση να μαθω και δευτερον δε το παιζω ψαγμενος ρωτωντας για αργαλειους και τετοια τουμπανα..Και μη φωναειζζζ..

ggs
17/03/2017, 13:16
Γι' αυτό διαβάζουμε εδώ μέσα, για να μάθουμε από μανταρίσματα, σταυροβελονιές, τρυπώματα κλπ.......

Ναι ρε Βαγγέλη, αλλά άμα είσαι 40 χρόνων σαν τον Σωτήρη και το μόνο που ξέρεις είναι να βάζεις παραμάνες αντί ενός στοιχειωδους καρικωματος, δεν υπάρχει ελπίδα...

Και θέλει να αρχίσει και το πλέξιμο... Το μόνο που θα καταφέρει είναι να βγάλει κάνα μάτι με τις βελόνες... Γιατί εκτός από κουλός είναι και καγκουρας και δεν φοράει και εξοπλισμό...


Έχουμε βαρεθεί να τα λέμε...

sotostzav
17/03/2017, 13:24
Ναι ρε Βαγγέλη, αλλά άμα είσαι 40 χρόνων σαν τον Σωτήρη και το μόνο που ξέρεις είναι να βάζεις παραμάνες αντί ενός στοιχειωδους καρικωματος, δεν υπάρχει ελπίδα...

Και θέλει να αρχίσει και το πλέξιμο... Το μόνο που θα καταφέρει είναι να βγάλει κάνα μάτι με τις βελόνες... Γιατί εκτός από κουλός είναι και καγκουρας και δεν φοράει και εξοπλισμό...


Έχουμε βαρεθεί να τα λέμε...

Επειδη σε κανω παρεα ρε γερομπισμπικη και μου χεις φαει τα καλυτερα μου χρονια,σημαινει πως εγινα 40 χρονΩ ενω ειμαι μολις 35;Μπουμπουκακι ειμαι,κακτος θα γινω με σενα που μπλεξα,ασταδιαλα.....Μια φορα να με στηριξεις στις προσπαθειες μου,οοοοοοχι εκει.Παντα να με κατηγορας και να μη με αφηνεις να ανοιξω τα φτερα μου.Αλλα θα δεις εσυ,ευτηχως που υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ σαν τον ολντμαν που βοηθανε απλο κοσμο με τις γνωσεις τους και δημιουργουν προοπτικες και ονειρα σε κατατρεγμενους..

ggs
17/03/2017, 13:35
Επειδη σε κανω παρεα ρε γερομπισμπικη και μου χεις φαει τα καλυτερα μου χρονια,σημαινει πως εγινα 40 χρονΩ ενω ειμαι μολις 35;Μπουμπουκακι ειμαι,κακτος θα γινω με σενα που μπλεξα,ασταδιαλα.....Μια φορα να με στηριξεις στις προσπαθειες μου,οοοοοοχι εκει.Παντα να με κατηγορας και να μη με αφηνεις να ανοιξω τα φτερα μου.Αλλα θα δεις εσυ,ευτηχως που υπαρχουν ΑΝΘΡΩΠΟΙ σαν τον ολντμαν που βοηθανε απλο κοσμο με τις γνωσεις τους και δημιουργουν προοπτικες και ονειρα σε κατατρεγμενους..


ο ολντμαν καλά κάνει και βοηθάει...άλλωστε , η εμπειρία του μετα από τόσα χρόνια αγωνιστικό αργαλειό είναι πολύτιμη..

και εσυ καλα κανεις και ρωτας και μαθαίνεις , αλλα δεν μπορώ να σε βλέπω χωρίς εξοπλισμό …ουτε εστω ένα γυαλί πρεσβυωπίας …μια δαχτυλήθρα…
σ αγαπαω βρε μουργο και δεν θελω να μου παθεις τιποτα..

sotostzav
17/03/2017, 13:45
ο ολντμαν καλά κάνει και βοηθάει...άλλωστε , η εμπειρία του μετα από τόσα χρόνια αγωνιστικό αργαλειό είναι πολύτιμη..

και εσυ καλα κανεις και ρωτας και μαθαίνεις , αλλα δεν μπορώ να σε βλέπω χωρίς εξοπλισμό …ουτε εστω ένα γυαλί πρεσβυωπίας …μια δαχτυλήθρα…
σ αγαπαω βρε μουργο και δεν θελω να μου παθεις τιποτα..

Α τωρα μ'αγαπας;Ετσι κανουν αυτοι που αγαπανε;;Τελοσπαντων,δεν τους νοιαζουν τους ανθρωπους εδω τα προσωπικα μας.Ασε που εχουμε χαλασει τη ροη του θρεντακιου μ'αυτα και μ'αυτα και ζητω συγνωμη απ'ολους και ειδικα απο τον δημιουργο.Παρακαλω συνεχιστε.

Υ.Γ Εμεις θα τα πουμε σπιτι μετα τσιτσιε :pantofla: :a021: :boxing:

ggs
17/03/2017, 13:50
Υ.Γ Εμεις θα τα πουμε σπιτι μετα τσιτσιε :pantofla: :a021: :boxing:

θα μου φτιασεις κι εκεινα τα γεμιστα που μ αρεσουν ? αχνε!!:pink:



..και για τους ρετρολαγνους.... τι ειναι το παρακατω?

379798

teogtp
17/03/2017, 13:54
θα μου φτιασεις κι εκεινα τα γεμιστα που μ αρεσουν ? αχνε!!:pink:



..και για τους ρετρολαγνους.... τι ειναι το παρακατω?

379798

RRγαλειος με σαίτα.
Χαντ μεηντ λιμιτεντ εντισιον.

sniper
17/03/2017, 14:28
....

Κάποιος χωμάτινος κροσντρεσσερ που τη σέρνει τη σαΐτα.

Ζεύκας
17/03/2017, 14:51
Φιλενάδες μου καλισπέρα
τορα που βρίκα χρόνο ο σήζυγος είναι στα χοράφια και τα παιδιά εκδρομή
αποφάσισα να ξεκινησω να φτιάχνω σεμεδακια γιατι η πεθερά μου όλο
μπηχτες μου πεταγε μπροστα στο σοι και δεν την αντεχα αλλο!!1!

εδο η προτη μου διμιουργια, μην ηστε αφστηρες........!!!1!!1

379800

vaska
17/03/2017, 14:54
https://www.youtube.com/watch?v=A05icHZ6C8k

bulmont
17/03/2017, 16:02
Αγάπη θα μας πεις και για την μανικοκόλληση και την λαιμόκοψη ???? Γιατί φκιάνω ένα ανοιξιάτικο πουλοβεράκι (για κάτω από την κορντούρα) και με έχει βασανίσει. Το έχω ξηλώσει ήδη 3 φορές.




Αρχηγέ μόλις τελειώσεις με το πουλοβεράκι μου πλέκεις και μένα μιά
καλτσούλα μάλινη, καλή να μην μου κρυώνει το εργαλείο..............,.,.,.,.

Μιά τέτοια :


379801

OldMan
17/03/2017, 17:57
Τοξερα οτι δεν μπορω να εμπιστευω τους κρετινους...

Ρεεεε εδω είπαμε ότι σερβιρουμε τσαϊ και βουτήματα - κανονίστε την συμπεριφορά σας...!!!

bulmont
17/03/2017, 18:06
..... κανονίστε την συμπεριφορά σας...!!!



Σκανδαλίστηκες παππούλη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;

buckley
17/03/2017, 18:14
Αρχηγέ μόλις τελειώσεις με το πουλοβεράκι μου πλέκεις και μένα μιά
καλτσούλα μάλινη, καλή να μην μου κρυώνει το εργαλείο..............,.,.,.,.

Μιά τέτοια :


379801

Ρε σαν την παραλία της Κατερίνης είναι εκεί ...
Ρε μπαγάσα Στ.... ..ρι

Ζεύκας
17/03/2017, 19:18
Ρε σαν την παραλία της Κατερίνης είναι εκεί ...
Ρε μπαγάσα Στ.... ..ρι

Η φωτό πρέπει να είναι από την πανευρωπαϊκή συνάντηση των χαρλεάδων στην Αχαϊα το Μαϊο του 2010

bulmont
17/03/2017, 19:29
Η φωτό πρέπει να είναι από την πανευρωπαϊκή συνάντηση των χαρλεάδων στην Αχαϊα το Μαϊο του 2010



:a013::a013::a013:

LogOutGoRide
17/03/2017, 19:30
Είχα ξεχάσει πως είναι Παρασκευή.

virus
17/03/2017, 20:11
Σκανδαλίστηκες παππούλη;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;;


σσσσσσσσστ...... το ωο πταιει:rolleyes:



στριφωματα κανείς;

Bowleno
17/03/2017, 20:23
Έιχα ξεχάσει πόσο μου έλειψε με την νέα δουλειά η Παρασκευάτικη σπαμοτρολιά :(

Παρακαλώ συνεχίστε :bawl::bawl::bawl:

andgeo
17/03/2017, 22:30
Αρχηγέ μόλις τελειώσεις με το πουλοβεράκι μου πλέκεις και μένα μιά
καλτσούλα μάλινη, καλή να μην μου κρυώνει το εργαλείο..............,.,.,.,.

Μιά τέτοια :


379801
Μισή ζωή μαύρος, μισή ζωή λευκός,
Michael Jackson ζεις, για πάντα Παοκτσής !

mikes
17/03/2017, 22:33
από αναζητηση στο γουγλη.... :lol:

379825

πλεον ότι θες να βρεις πρωτο αποτέλεσμα το moto.gr βγαινει..

ρε μηπως να το γυρισουμε σε γενικου ενδιαφεροντως??



επισης τωρα που πλησιαζει το καλοκαιρι, και με τους ρυθμους που παει η δουλεια μου, θα χρειαστω νεα εργαλεία...

..οποτε σουπια να εισαι σε αναμονη για συμβουλες, καθως οπου να ναι θα ανοιξω θρεντ για....




....μυγοσκοτώστρες... :lol:

vaska
18/03/2017, 01:11
Αρχηγέ μόλις τελειώσεις με το πουλοβεράκι μου πλέκεις και μένα μιά
καλτσούλα μάλινη, καλή να μην μου κρυώνει το εργαλείο..............,.,.,.,.

Μιά τέτοια :


379801σ' έχω ήδη έτοιμο μάστορα, και δεν χρειάστηκα και πολύ νήμα

379831

Leon67
18/03/2017, 01:19
από αναζητηση στο γουγλη.... :lol:

379825

πλεον ότι θες να βρεις πρωτο αποτέλεσμα το moto.gr βγαινει..

ρε μηπως να το γυρισουμε σε γενικου ενδιαφεροντως??



επισης τωρα που πλησιαζει το καλοκαιρι, και με τους ρυθμους που παει η δουλεια μου, θα χρειαστω νεα εργαλεία...

..οποτε σουπια να εισαι σε αναμονη για συμβουλες, καθως οπου να ναι θα ανοιξω θρεντ για....




....μυγοσκοτώστρες... :lol:

sorry αλλά δεν κρατιέμαι: Αυτές που είναι σα ρακέτες καιhttp://www.skroutz.gr/s/8949559/Telco-CHLJ-05.html καινε με ηλεκτρισμό τα έντομα είναι κατι που πάντα ήθελα....

mikes
18/03/2017, 19:18
sorry αλλά δεν κρατιέμαι: Αυτές που είναι σα ρακέτες καιhttp://www.skroutz.gr/s/8949559/Telco-CHLJ-05.html καινε με ηλεκτρισμό τα έντομα είναι κατι που πάντα ήθελα....
αυτές είναι για τσι τεμπέληδες.. εμεις τα εργατικα λαηκα πεδια του μουχθου, προτιμουμε τις κλασικες πατεντες.. :p

sek
18/03/2017, 23:37
sorry αλλά δεν κρατιέμαι: Αυτές που είναι σα ρακέτες καιhttp://www.skroutz.gr/s/8949559/Telco-CHLJ-05.html καινε με ηλεκτρισμό τα έντομα είναι κατι που πάντα ήθελα....


αυτές είναι για τσι τεμπέληδες.. εμεις τα εργατικα λαηκα πεδια του μουχθου, προτιμουμε τις κλασικες πατεντες.. :p

Υπάρχουν και πιο trendy προτάσεις!

https://www.youtube.com/watch?v=_yUfWYi0MQg

:lol:

amyroukai
08/04/2017, 19:52
το moto.gr έχει μεγάλη απήχηση τελικά. Εδώ ο Πάτρικ Στιούαρτ έχει ανοίξει το λάπτοπ, χαζεύει τα σχέδια του Oldman και προσπαθεί να τα αντιγράψει.


380930

o_gavros
08/04/2017, 20:55
Καλημερα και καλα να περνατε.Επειδη βλεπω πως το θεμα το κατεχεις αγαπητε ολντμαν,θα ηθελα να ρωτησω κατι.Εχω παρει 2 γατακια εδω και καποιο χρονικο διαστημα και οι φιλοι μου (ο πανμεγιστος να τους κανει),με προγκανε γενικα και μου λενε να αρχισω και το πλεξιμο.Θα ηθελα λοιπον την γνωμη σου περι αυτου..Υπαρχει καποιο σταρτερ κιτ για αρχαριους;Πρεπει να ασχοληθω με καποιον συγκεκριμενο τυπου πλεξιματος;Σε περιπτωση που μου αρεσει,θα θεωρηθω μερακλης;Αν τελικα δεν μου αρεσει,μπορω να βαλω τον εξοπλισμο στο καρ.τζιαρ και να τον πουλησω ή τον βαζω στον πατο μου και κλαιω τα φραγκα;Παρακαλω,βοηθησε με γιατι φαινεσαι γνωστης και αν εχεις γουατσα στειλτο σε πμ να σε παρω.Ευχαριστω εκ των προτερων.

τελικά μάθαμε αν ο χρήστης σοτοστσαβ έβαλε το κιτ στον πάτο του;