PDA

View Full Version : Sh αναρτήσεις..



zopas
17/03/2017, 10:05
Ήρθε η ώρα για την αλλαγή τους στο χρεπι μου ένα sh 150 μοντέλο 2004...

Η επιλογή ανάμεσα σε μία φθηνή forza και στην υβριδική yss..Μέχρι στιγμής έχω ακούσει αντικρουόμενες γνώμες...Ο ένας μηχανικός λέει τις ξέρει και δεν έχουν διάφορα οπότε πας στην φθηνή ο άλλος το αντίθετο..

Σημειώνω τις θέλω σκληρές...Κάποιος εδώ μέσα να τις έχει δοκιμάσει;

Ευχαριστώ..

teogtp
17/03/2017, 10:07
Κ shock, ένα φρεσκάρισμα στο μπροστινό σου και έτοιμος.

Panos76
17/03/2017, 10:15
http://www.alexopoulos.gr/ProductDetails.aspx?family=%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A1%CE%A4%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%99%CE%A3&group=10&category=%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A1_SCOOT_10&subcategory=%CE%91%CE%9D%CE%91%CE%A1_%CE%9F%CE%A0_SC_10&product=DF47C06A-6394-4858-B1DB-82B9721B04D7

zopas
17/03/2017, 10:32
Παιδιά δεν συζητάω πανάκριβες αναρτήσεις για ένα χρεπι...Ούτε kshock με 170 ευρώ που θέλει για δικές του αναρτήσεις...Η ερώτηση είναι αν η φθηνιαρα forza(30 ευρώ) είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο με την πιο ακριβή υβριδική yss(112 ευρώ)..Θα ήθελα γνώμη από κάποιον που να τις έχει δοκιμάσει..Ευχαριστώ πάντως..

GFawkes
17/03/2017, 10:41
Παιδιά δεν συζητάω πανάκριβες αναρτήσεις για ένα χρεπι...Ούτε kshock με 170 ευρώ που θέλει για δικές του αναρτήσεις...Η ερώτηση είναι αν η φθηνιαρα forza(30 ευρώ) είναι περίπου στο ίδιο επίπεδο με την πιο ακριβή υβριδική yss(112 ευρώ)..Θα ήθελα γνώμη από κάποιον που να τις έχει δοκιμάσει..Ευχαριστώ πάντως..

Εχω βαλει στο 300 YSS με φιαλη αζωτου απο τον Πισσαρη, και μετα απο 6 χρονια ακομη λειτουργουν καλα.

Ειναι αρκετα σφικτες, και αν εισαι βαρυς με 2ο ατομο ισως βαρανε λιγο.
Λογικα εσυ θα πας για της απλες YSS ...για τα λεφτα τους (και παραπανω) ειναι καλες.
Για τις αλλες με 30€...τι να σου πω
Η ειναι ευκαιριαρα και δεν τις εχουμε παρει χαμπαρι, ή στο μηνα θα ειναι για τον π@υτσο τελειως....

:winka:

zopas
18/03/2017, 12:48
Επελεγησαν τελικα οι υβριδικες Υss, στο χερι φαινονται εξαρετικα ποιοτικες να δουμε στο δρομο..παντως να προσεχετε τις αγορες σας...Την αγορασα από γνωστο μοτο κατάστημα στην Καλλιθεα μονο που προσπαθησαν να μου την δωσουν 10 ευρω ακριβοτερα από τιμη Ιντερνετ νομιζοντας ότι δεν το ειχα ψαξει..δηλαδή ΑΠΕ( αμα πιασει επιασε)...εε δεν επιασε και η τιμη τους 110 ευρω...

zopas
24/03/2017, 17:28
Εχω βαλει στο 300 YSS με φιαλη αζωτου απο τον Πισσαρη, και μετα απο 6 χρονια ακομη λειτουργουν καλα.

Ειναι αρκετα σφικτες, και αν εισαι βαρυς με 2ο ατομο ισως βαρανε λιγο.
Λογικα εσυ θα πας για της απλες YSS ...για τα λεφτα τους (και παραπανω) ειναι καλες.
Για τις αλλες με 30€...τι να σου πω
Η ειναι ευκαιριαρα και δεν τις εχουμε παρει χαμπαρι, ή στο μηνα θα ειναι για τον π@υτσο τελειως....

:winka:

Για να μην ανοιξω νέο θεμα με τις αναρτησεις, εβαλα τις υβριδικες yss και τις πρωτες μερες με χτυπάνε οι κραδασμοι πολύ ασχημα στο πανω μερος της πλατης και τις εχω βαλει στην πιο μαλακη ρυθμιση...Πηρα τηλεφωνο τον εισαγωγεα και εσπασα πλακα..από τα πολλα δεν ξερω στις ερωτήσεις μου, του λεω: " δηλαδή αν δεν δω προοδο ενώ περναει ο καιρος και τα χιλιόμετρα να τις βαλω αγγελια μεταχειρισμένες;".." Ναι" μου λεει ο π@παρας...Ελλαδα, η χωρα του ότι δηλωσεις εισαι..

Τελος παντων η ερωτηση μου είναι σαφης..Να κανω υπομονή κανα διμηνο η να βαλω παλι τις παλιες και ξεσκισμένες αναρτησεις;

teogtp
24/03/2017, 19:06
Να τις πουλησεις και να παρεις αναρτησεις.Αυτα που μας εγραψες ουτε σε pogo stick δεν θα τα εβρισκες.
Και εμενα το σκουτερ μου χτυπαγε σαν κομπρεσερ, εβαλα επανω αυτα που επρεπε και σταματησε να με ποναει ο κωλος ,η μεση,τα σφραγισματα.

zopas
25/03/2017, 06:45
Αυτές που πρέπει πάνε 350 ευρώ και πάνω και δεν μπορώ να διαθεσω τετοιο πόσο ειδικά για χρεπι..Ευχαριστώ πάντως..

gior-gos
25/03/2017, 18:47
Να κανω υπομονή κανα διμηνο η να βαλω παλι τις παλιες και ξεσκισμένες αναρτησεις;

Ασε αυτες που εβαλες, θα τις συνηθισεις. Θα μαθεις να αποφευγεις λακουβες, να σφιγγεις τα κολομερια, να σφιγγεσαι ολοκληρος, να ψιλοσηκωνεσαι οταν περνας πανω απο λακουβες κ.ο.κ...

zopas
25/03/2017, 19:51
Ασε αυτες που εβαλες, θα τις συνηθισεις. Θα μαθεις να αποφευγεις λακουβες, να σφιγγεις τα κολομερια, να σφιγγεσαι ολοκληρος, να ψιλοσηκωνεσαι οταν περνας πανω απο λακουβες κ.ο.κ...

Αυτό κανω με τις ολοκαίνουργιες yss αναρτησεις της κακιας ωρας..όμως αυτό δεν το εκανα με τις ρημαγμένες μαμα αναρτησεις...μπορει να ειχα γκαπ-γκουπ αλλα οι κραδασμοι δεν πηγαιναν στην πλατη μου..επειδή ισως εχω και πρόβλημα πισω τωρα υποφερω ...θα κανω λιγα πειραματα και αν δεν γινει τιποτα σε λιγο καιρο delete και ξαναβαζω τις διαλυμενες μαμα που τουλάχιστον η πλατη μου ηταν μια χαρα...Καλα μου το ελεγε ο μαστορας Αρμακολλας.." οι αναρτησεις που θα αγορασεις είναι για τον...π..τσο"..αλλα αν δεν την παθεις δεν μαθαίνεις...και αυτό κοστιζει..

GFawkes
25/03/2017, 20:51
Μηπως ειναι κλασμενες οι νεες αναρτησεις;
Λογικα αν τις βαλεις στο μαλακο και δουλεψουν δεν θα επρεπε να εχεις προβλημα....


εκτος και εαν εισαι πανω απο 130 κιλα!!

σε εμενα δουλευουν μια χαρα...

Πηγαινε πισω στο μαγαζι που τις πηρες και δεν μηπως εχουν αλλο σετ ή εκανες κατι λαθος.

Stefanos73
25/03/2017, 21:30
Τελικά, μήπως άξιζε τον κόπο να βάλεις τις δικές του; Θα έδινες ενα χ ποσό, σίγουρα αλμυρό, αλλά θα ασχολιόσουν ξανά μετά από 10 χρόνια. Ισως το φθηνό βγαίνει ακριβότερο και σου σπάει και τα νεύρα. Ποια είναι η γνώμη σου;

zopas
25/03/2017, 22:36
Ούτε οι μαμά αναρτήσεις είναι της προκοπής και είναι πιο ακριβές από τις yss..Καλώς κακώς οι σωστές αναρτήσεις κοστίζουν τρέλλα λεφτά, στο βαραντερο μου έβαλα ολινς αλλά δεν τα διαθέτω για ένα χρεπι..Από την άλλη δεν βλέπω ενδιάμεση λύση..Πιο πολύ είμαι απογοητευμένος με την ασχετοσυνη και το ζαμαν φου της αντιπροσωπίας αλεξοπουλος που με γράψανε κανονικά..

Στο μαλακό τις έχω και η γυναίκα μου διαμαρτυρήθηκε με 40 χλμ..απο τα γκαπ γκρουπ..Τέλος πάντων συνεχίζω να γράφω μόνο για πληροφόρηση μην την πατήσει και άλλος..Τελικά ανάρτηση και φθηνή δεν είναι ανάρτηση..

toyar
26/03/2017, 07:14
ισως χτυπανε γιατι τις εχεις τερμα μαλακες
γιατι δεν δοκιμαζεις ολες τις θεσεις μηπως καπου ταιριαξουν με το βαρος που κουβαλανε

zopas
26/03/2017, 10:09
ισως χτυπανε γιατι τις εχεις τερμα μαλακες
γιατι δεν δοκιμαζεις ολες τις θεσεις μηπως καπου ταιριαξουν με το βαρος που κουβαλανε

Το πρόβλημα τους από ότι καταλαβα είναι στην επαναφορά...πατας λακκουβα λυγιζουν κανονικα αλλα η επαναφορά δεν λειτουργει σωστα και ερχονται οι κραδασμοι στη μεση..ισως είναι ελαττωματικες τι να πω, ισως είμαι εγω πολύ ευαίσθητος...ενδιαφερον θα εχει να δω αντιδράσεις από κοντα αν αποφασισω να αποφασισω να παω αλεξοπουλο..Σημερα τις εβαλα τερμα σκληρο...ειδωμεν..