PDA

View Full Version : Κρανη ΒΜw



tifoefs
21/11/2005, 00:58
Mε ανθρακονημα και αθορυβα ;;;

Ξερει κανεις κατι περισσοτερο ;;


28626

tifoefs
21/11/2005, 00:58
:eyepop:


28627

tifoefs
21/11/2005, 00:59
:)


28628

GST
21/11/2005, 07:46
για αθορυβο δεν ξερω...αλλα απο βαρος καπου διαβασα για 1500γρ.:D ...πολλα δεν ειναι για καρμπον;:lol:

Nik0s
21/11/2005, 11:25
Πάρτε κι αυτό...

BMW motorcycles have recently released their new motorcycle, the HP2, a high powered Enduro motorcycle based on their hit motorcycle the R1200GS. And as is the tradition with BMW, each model gets its own range of clothing and accessories

One of the main items to be released by the German firm is a new Enduro helmet that looks the business. It does not look like any enduro helmet I've ever seen, very futuristic. It would not look out of place in any Hollywood big production movie.

The helmet is lightweight, based on fiberglass, carbon and kevlar. It's very aerodynamic and it minimizes noise and buffeting. And as is the case with most BMW products, quality will be paramount.

The UK price should be around £255. No availability known as of yet.


28711

SF
21/11/2005, 12:29
Φορούσα BMW System V για αρκετά χρόνια, και ένα σίγουρο που μπορώ να πω είναι ότι είναι ΑΘΟΡΥΒΟ. Έχει άλλα μειονεκτήματα βέβαια, αλλά ως προς το θόρυβο είναι το καλύτερο (από ταλ ίγα που έχω φορέσει). Π.χ. τώρα το XLite 902 υποτίθεται είναι το πιο αθόρυβο της εταιρίας, αλλά το BMW ούτε καν το πλησιάζει.

tifoefs
21/11/2005, 13:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST
για αθορυβο δεν ξερω...αλλα απο βαρος καπου διαβασα για 1500γρ.:D ...πολλα δεν ειναι για καρμπον;:lol:

999 παρακαλω !!

Πολλαααααααααα βαζεις !!


:lol: :lol: :lol:

GST
21/11/2005, 14:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
999 παρακαλω !!

Πολλαααααααααα βαζεις !!


:lol: :lol: :lol:

αν ειναι ετσι πασο ...:wave2:

Alexander
21/11/2005, 14:36
Σε τι τιμές παίζουν αυτά ξέρουμε;;; :rolleyes:

tifoefs
21/11/2005, 15:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από Alexander
Σε τι τιμές παίζουν αυτά ξέρουμε;;; :rolleyes:

Ακριβα !

Γυρω στα 500 !!

Εχουν χαζο κλεισιμο στο λουρι τους ομως ! Κλεινει δυσκολα μιας και εχει 2 δαχτυλιδια και ανοιγει ευκολα αν τραβηξεις το κοκκινο ταινιακι !!!



:eyepop:

McGyver
21/11/2005, 15:39
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Εχουν χαζο κλεισιμο στο λουρι τους ομως ! Κλεινει δυσκολα μιας και εχει 2 δαχτυλιδια και ανοιγει ευκολα αν τραβηξεις το κοκκινο ταινιακι !!!

Το κλείσιμο με διπλά δαχτυλίδια είναι ασφαλέστερο από αυτό τύπου ζώνης αυτοκινήτου...
Άπαξ και δεθεί, δεν ανοίγει με τίποτε...
Όλα τα αγωνιστικά κράνη τέτοιο κούμπωμα έχουν...

Όσο για τη δυσκολία του στο δέσε-λύσε, συνηθίζεται εύκολα...

Το διφραγκάκι μου στην κουβέντα...

Cpt. Haddock
21/11/2005, 15:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Το κλείσιμο με διπλά δαχτυλίδια είναι ασφαλέστερο από αυτό τύπου ζώνης αυτοκινήτου...
Άπαξ και δεθεί, δεν ανοίγει με τίποτε...
Όλα τα αγωνιστικά κράνη τέτοιο κούμπωμα έχουν...

Όσο για τη δυσκολία του στο δέσε-λύσε, συνηθίζεται εύκολα...

Το διφραγκάκι μου στην κουβέντα...

Είσαι σίγουρος; Δεν παίζει να χαλαρώσει;

Δεν ξέρω, ρωτάω, εμένα και το κλιπ μια χαρά μου φαίνεται γιατί λες οτι είναι λιγότερο ασφαλές;

Το δένεις το ίδιο εύκολα με γάντια;

McGyver
21/11/2005, 15:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
Είσαι σίγουρος; Δεν παίζει να χαλαρώσει;

Δεν ξέρω, ρωτάω, εμένα και το κλιπ μια χαρά μου φαίνεται γιατί λες οτι είναι λιγότερο ασφαλές;

Το δένεις το ίδιο εύκολα με γάντια;

Όχι, δεν παίζει να χαλαρώσει...

Μια χαρά είναι και το clip, αν δεν ήταν δε θα το έβαζαν άλλωστε...
Απλά, το clip αν το τραβήξεις με πολλή δύναμη παίζει και να ξεκουμπώσει, ιδιαίτερα μετά από πολύ καιρό χρήσης (όταν ο μηχανισμός αρχίζει και χάνει τα "δόντια" του)...
Αντίθετα, το κούμπωμα με δαχτυλίδια δε χαλάει με την πάροδο του χρόνου (εκτός αν φθαρεί το λουράκι, πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζει και το clip)...

Όχι, με τα γάντια είναι πιο δύσκολο (έως αδύνατο) δέσιμο...
Στο λύσιμο όμως δεν έχεις πρόβλημα...

jinks
21/11/2005, 15:53
ειναι παντως εντυπωσιακο!!!!
και με καλη σχεση τιμης αποδοσης!!


28767

Alexander
22/11/2005, 11:16
Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs
Ακριβα !

Γυρω στα 500 !!
Χμ, σχετικό είναι το "ακριβά"...
Αν σκεφτείς ότι το πιο φθηνό έγχρωμο Arai κάνει 400?...


Αρχικά δημιουργήθηκε από tifoefs Εχουν χαζο κλεισιμο στο λουρι τους ομως ! Κλεινει δυσκολα μιας και εχει 2 δαχτυλιδια και ανοιγει ευκολα αν τραβηξεις το κοκκινο ταινιακι !!!
Εντάξει συνήθεια είναι το κλείσιμο...σίγουρα πάντως δεν είναι τόσο εύκολο όσο με το κλιπ που το κλείνεις ακόμα και με γάντια...
Αλλά το κόκκινο ταινιάκι γι'αυτό το λόγο υπάρχει !!! για να ανοίγει εύκολα...
:sick:

Palios-neos
30/11/2005, 19:47
Παιδιά τα φτιάχνει η BMW ή κάποιος άλλος? π.χ. η schuberth???:cool:

argy_kap
30/11/2005, 21:11
Αρχικά δημιουργήθηκε από McGyver
Όχι, δεν παίζει να χαλαρώσει...

Μια χαρά είναι και το clip, αν δεν ήταν δε θα το έβαζαν άλλωστε...
Απλά, το clip αν το τραβήξεις με πολλή δύναμη παίζει και να ξεκουμπώσει, ιδιαίτερα μετά από πολύ καιρό χρήσης (όταν ο μηχανισμός αρχίζει και χάνει τα "δόντια" του)...
Αντίθετα, το κούμπωμα με δαχτυλίδια δε χαλάει με την πάροδο του χρόνου (εκτός αν φθαρεί το λουράκι, πρόβλημα όμως που αντιμετωπίζει και το clip)...

Όχι, με τα γάντια είναι πιο δύσκολο (έως αδύνατο) δέσιμο...
Στο λύσιμο όμως δεν έχεις πρόβλημα...


Το Dainese μου έχει κλείσιμο με κρικάκια και το κόκκινο λουράκι και κλείνει μια χαρά....το καλό εκτός του οτι είναι πιο ασφαλές είναι οτι δεν το αισθάνεσε καθόλου σε αντίθεση με το κλιπ....έχει και ένα μεταλλικό κουμποματάκι για να μην 'πετάει' αυτό που περισσεύει απο την ταχύτητα.....

gcrook
01/12/2005, 01:02
Μονο που σε μια αναζητηση που εκανα σε ξενα σαιτ σχετικα με την τιμη του carbon, κατι (σχεδον) τετραψηφιους αριθμους ειδα.:look:
Κατα τα αλλα δεν εχω λογο να αμφισβητησω οτι σε αυτα τα λεφτα, το συγκεκριμενο κρανος ειναι κατι λιγοτερο απο κορυφαιο, μονο που δεν θα ηθελα να κυκλοφορω πανω απο 2 φορες την βδομαδα με αυτο.

Petros Triantos
02/11/2006, 11:46
Παιδιά ξέρει κανείς αυτό το νέο εντουροειδές κράνος της BMW τί τιμή θα έχει?