PDA

View Full Version : Mια διαφορετική μετατροπή (τρέιλορ - μπαγαζιέρα)



fz6man
02/04/2017, 13:29
Εχω αγοράσει πρόσφατα μια μπαγαζιέρα για το αυτοκίνητο με σκοπό να κουβαλάω πράγματα (σώωωπα :D) άλλα θέλω να φτιάξω ή μάλλον να μπορώ να προσαρμόζω μια βάση ωστε να πιάνει η μπροστά ρόδα ωστε να πηγαίνω μεχρι το βουνό ή μεχρι το μάστορα :) γιατί εχω βαρεθεί να παρακαλάω για δανεικο τρέιλορ και θα ήθελα ρε παιδιά αν μπορειτε να μου υποδείξετ κανενα σχέδιο ή καμιά πατέντα που να εχει κάνει ή εχει δεί κανενας φίλος .

Η καρότσα ειναι αυτή https://static1.car.gr/7988139_1_b.jpg
Ευχαριστώ .

makaros33
02/04/2017, 20:19
δες τιν παρακάτω εικόνα πως είναι ο οδηγός για την μηχανή και φτιάξε κάτι παρομοιο ώστε με δυο βίδες να μπορεις να το βάζεις όποτε εσυ το θες στο τρέιλερ σου και να μπορεί να ασφάλιση άνετα πανω του η μηχανή

380663

@topos
02/04/2017, 21:02
Εαν καταλαβα καλα θελεις ->
http://m.ebay.com/sch/i.html?_from=R40&_nkw=Front+motorcycle+wheel+clamp&_sop=15

R43
02/04/2017, 21:10
Αν σου κάνει αυτό, δώσε μου ένα mail, να σου στείλω τα σχέδια.

380664

380665

STOYBI
02/04/2017, 21:21
Εχω αγοράσει πρόσφατα μια μπαγαζιέρα για το αυτοκίνητο με σκοπό να κουβαλάω πράγματα (σώωωπα :D) άλλα θέλω να φτιάξω ή μάλλον να μπορώ να προσαρμόζω μια βάση ωστε να πιάνει η μπροστά ρόδα ωστε να πηγαίνω μεχρι το βουνό ή μεχρι το μάστορα :) γιατί εχω βαρεθεί να παρακαλάω για δανεικο τρέιλορ και θα ήθελα ρε παιδιά αν μπορειτε να μου υποδείξετ κανενα σχέδιο ή καμιά πατέντα που να εχει κάνει ή εχει δεί κανενας φίλος .

Η καρότσα ειναι αυτή https://static1.car.gr/7988139_1_b.jpg
Ευχαριστώ .

Ti μηκος καροτσα εχει κατα αρχην...??

Εαν εχεις κατω απο 2.20 ... Δεν σου παιρνει μηχανακι επανω...!

Κατα τα αλλα...

Ενα κομματι κοντρα πλακε... Με δυο τακους διαστασεων 8χ13χ1μετρο βιδωμενους στο κοντρα πλακε οσο η υποδοχη του τροχου και...Κοντραρισμενο το ολο κομματι μπροστα στον "καθρεφτη" του τρειλερ...

Κανεις μια χαρα την δουλεια σου...!!

fz6man
02/04/2017, 22:05
Ti μηκος καροτσα εχει κατα αρχην...??

Εαν εχεις κατω απο 2.20 ... Δεν σου παιρνει μηχανακι επανω...!

Κατα τα αλλα...

Ενα κομματι κοντρα πλακε... Με δυο τακους διαστασεων 8χ13χ1μετρο βιδωμενους στο κοντρα πλακε οσο η υποδοχη του τροχου και...Κοντραρισμενο το ολο κομματι μπροστα στον "καθρεφτη" του τρειλερ...

Κανεις μια χαρα την δουλεια σου...!!
καλησπέρα η καροτσα με ανοιχτο το πορτάκι είναι 2.20 .

Αν σου κάνει αυτό, δώσε μου ένα mail, να σου στείλω τα σχέδια.
Σου έχω στίλει το email :)

SHOOTER045
03/04/2017, 08:07
Απ οτι νομίζω δεν μπορείς να φορτωσεις κάτι,και να εχεις ανοιχτό πορτακι.
Η για να το θέσω ποιο σωστά μπορείς, αλλά απαγορεύεται απο τον κοκ.
Με διαγώνια φόρτωση νομιζω θα είσαι οκ απο θέμα μήκους.
Τώρα η τοποθετείς ράγα όπως στα τρειλορ για μότο, η κάτι με βάσεις όπως αυτές που έδειξαν ποιο πάνω

R43
03/04/2017, 20:27
Σου έστειλα το mail και μάλλον είναι εύκολο να το φτιάξεις, αν κρίνω από τα post σου στα "ΕΡΓΑΛΕΙΑ".

fz6man
04/04/2017, 19:48
ναι φίλε μου το εχω λάβει και θα το μελετήσω λείαν συντόμως μολις βρώ χρόνο , σε ευχαριστώ.