PDA

View Full Version : Λάστιχο για ss σε εκδρομές



stiffler
02/04/2017, 18:56
Καλησπέρα πριν 7 μήνες και περίπου 4000 χιλιόμετρα έβαλα στο ρ1 τα Bridgestone rs10 πολύ καλό λάστιχο με έχει σώσει σε στροφή με χωμα αλλα το πίσω τετραγωνισε αρκετα. Αρχικα πίστευα θα πήγαινα συνέχεια πιστα και στροφιλικια κλπ. Αλλα αυτά γιναν πολύ λίγες φορές τελικά και έγραψα τα περισσότερα χιλιόμετρα σε εθνική με μεγαλες ταχύτητες.
Το μπροστινό ειναι σε πολύ καλή κατάσταση ακόμα το πίσω δεν το βγάζει το καλοκαίρι και επειδή πάλι θα παιξουν πολλές εκδρομές σε εθνικές αποκλειστικά θα θελα ενα πίσω λάστιχο να έχει αντοχές για κάτι τέτοιο αλλα να μην είναι και κούτσουρο
Μονα λάστιχα που ξερω ίσως είναι αυτό που ψάχνω ειναι τα s21.
Υπάρχουν αλλα ελαστικά για αυτή τη δουλειά ?

nikma
02/04/2017, 19:32
Όλα τα sport touring λάστιχα κάνουν γιαυτό που θες. Όλες οι εταιρείες έχουν αντίστοιχα ελαστικά.

RaGe_Raptor
02/04/2017, 21:32
bstone s21
michelin power rs
dunlop sportsmart
pirelli diablo rosso corsa
metzeler m7rr

stiffler
02/04/2017, 22:30
Ευχαριστώ παιδιά

sapila racing
02/04/2017, 23:38
Καλησπέρα πριν 7 μήνες και περίπου 4000 χιλιόμετρα έβαλα στο ρ1 τα Bridgestone rs10 πολύ καλό λάστιχο με έχει σώσει σε στροφή με χωμα αλλα το πίσω τετραγωνισε αρκετα. Αρχικα πίστευα θα πήγαινα συνέχεια πιστα και στροφιλικια κλπ. Αλλα αυτά γιναν πολύ λίγες φορές τελικά και έγραψα τα περισσότερα χιλιόμετρα σε εθνική με μεγαλες ταχύτητες.
Το μπροστινό ειναι σε πολύ καλή κατάσταση ακόμα το πίσω δεν το βγάζει το καλοκαίρι και επειδή πάλι θα παιξουν πολλές εκδρομές σε εθνικές αποκλειστικά θα θελα ενα πίσω λάστιχο να έχει αντοχές για κάτι τέτοιο αλλα να μην είναι και κούτσουρο
Μονα λάστιχα που ξερω ίσως είναι αυτό που ψάχνω ειναι τα s21.
Υπάρχουν αλλα ελαστικά για αυτή τη δουλειά ?

Για sport touring λαστιχα σου έγραψαν πιο πάνω.
Αν αλλάξεις μόνο το πίσω όμως καλύτερα να βάλεις παλι το ίδιο.

power hornet
03/04/2017, 07:29
m7 metzeler δεν εχω σουπερ σπορτ γυμνο μηχανακι εχω αλλα είμαι από το ατιμο πολυ ευχαριστημένος εχω πατησει χώματα σε άσφαλτο δεν εχει χαμπαριασει τίποτα πολύ καλο σε βροχή και αρκετά γρήγορο για στροφες να το ευχαριστηθεις, τωρα λεω να το βαλω και μια πίστα να το δοκιμάσω τι λεει

Nikos988
03/04/2017, 12:06
Καλημέρα.

Ως κάτοχος R1, σου προτείνω τα DUNLOP SPORTSMART II.
Προσοχή όμως, να βάζεις ΠΑΝΤΑ 36psi μπροστά και 42psi πίσω! Μην ανησυχείς για το κράτημα! Είναι οι πιέσεις που δίνει η ΥΑΜΑΗΑ και δουλεύουν άψογα στο δρόμο! Όταν μπαίνεις πίστα και μόνο τότε, κατεβάζεις πιέσεις!
Αν βγεις εθνική με χαμηλότερες πιέσεις, τότε θα έχεις μεγάλη φθορά. Το λάστιχο κρατάει απίστευτα και στο στεγνό και στο βρεγμένο και σε μένα, δύο φορές έχει φτάσει τα 18.000ΚΜ και τα άλλαξα γιατί πλεόν γλιστρούσαν αρκετά, σύμφωνα πάντα με τις δικές μου απαιτήσεις.

Vice
03/04/2017, 16:45
M7RR δαγκωτό!

sniper
03/04/2017, 16:56
Καλημέρα.

Ως κάτοχος R1, σου προτείνω τα DUNLOP SPORTSMART II.
Προσοχή όμως, να βάζεις ΠΑΝΤΑ 36psi μπροστά και 42psi πίσω! Μην ανησυχείς για το κράτημα! Είναι οι πιέσεις που δίνει η ΥΑΜΑΗΑ και δουλεύουν άψογα στο δρόμο! Όταν μπαίνεις πίστα και μόνο τότε, κατεβάζεις πιέσεις!
Αν βγεις εθνική με χαμηλότερες πιέσεις, τότε θα έχεις μεγάλη φθορά. Το λάστιχο κρατάει απίστευτα και στο στεγνό και στο βρεγμένο και σε μένα, δύο φορές έχει φτάσει τα 18.000ΚΜ και τα άλλαξα γιατί πλεόν γλιστρούσαν αρκετά, σύμφωνα πάντα με τις δικές μου απαιτήσεις.

Δεν ξέρω τι δίνει η Yamaha αλλά Dunlop και τέτοιες πιέσεις στο δρόμο δεν παίζουν.

Ποιος σου είπε 36/42 στα DUNLOP SPORTSMART II; Κι άντε και στο είπε και τα έχεις με τέτοιες πιέσεις, το R1 δεν πάει βάρκα γυαλό;

Vice
03/04/2017, 17:01
και εγώ 32/34 βαζω στα D211 για πολεμικές. 36/42 μια φορά ειχα βάλει οταν πηγα από εγνατία για να μην τα λιώσω

Nikos988
03/04/2017, 17:15
Δεν ξέρω τι δίνει η Yamaha αλλά Dunlop και τέτοιες πιέσεις στο δρόμο δεν παίζουν.

Ποιος σου είπε 36/42 στα DUNLOP SPORTSMART II; Κι άντε και στο είπε και τα έχεις με τέτοιες πιέσεις, το R1 δεν πάει βάρκα γυαλό;


Εδώ και τρία χρόνια που τα χρησιμοποιώ, το μηχανάκι δεν μου έχει γλιστρήσει. Για τις πιέσεις, μου το πρότεινε και ο λαστιχάς μου. Δεν είμαι όμως αναβάτης από τους γρήγορους. Σαφώς και τα όρια που βάζω, είναι πολύ μικρότερα από αυτά που έχει η μηχανή μου και που ίσως ζορίσουν τα λάστιχα.

o teos
03/04/2017, 17:19
34/37 στα BRIDGESTONE BT-016 pro στας πολεμικές και 36/40 αν εχει εθνικες οδους πολλα χλμ η δικαβαλο

stiffler
03/04/2017, 17:33
Παράγγειλα τελικα s21 πίσω τα sportsmart πολύ ωραία φαίνονται θα τα προτιμήσω στην επόμενη αλλαγή που θα αλλάξω και το μπροστά
Και γω 40psi εβαζα πίσω συνέχεια μεχρι και σε στροφες με γρήγορη οδήγηση και πάλι δεν την γλίτωσε το καημένο το πισινό

Leon67
03/04/2017, 17:33
Αμα αλλάξεις μόνο το πίσω βάλλε το ίδιο. θα τελειώσει μαζί με το μπροστινό ή κοντα αναλογα με χρήση. Από τα υπόλοιπα στο πινακάκι σε ζευγάρι Metzeler ή Pirelli. Εχουν διαφορές σε γόμα αλλά ΚΑΙ κορώνα.
Εγώ στο GSXR 1000 για δρόμο και λίγο παιχνίδι εχω βολευτεί με τα Continental Sport Attack 2 και 3. Εχουν συνεχή μεταβαλόμενη σκληρότητα από κέντρο σε άκρα και οχι ζώνες διαφορετικής γόμας με αποτέλεσμα την ομαλότερη μετάβαση από σκληρή (στο κέντρο βεβαια) σε μαλακότερη.

stiffler
03/04/2017, 17:57
Πίσω δεν βάζω το ίδιο θα το ξεφτιλίσει παλι μεσα στο καλοκαίρι αμέσως βάση όσων εχω προγραμματισει αλλα δεν με ενθουσιάζει και η ιδέα να παω σε άλλη μαρκα όχι οτι παιζει πιστεύω κάποιο ρόλο απλά στο πατι δε μαρεσει
Βρήκα σε καλή τιμή τωρα το s21 σε 200/55 θα γράψω εντυπώσεις να δούμε πόσο θα αντέξει αααν δεν και αυτό πάμε σε άλλη μαρκα

noodles
04/04/2017, 22:33
bstone s21
michelin power rs
dunlop sportsmart
pirelli diablo rosso corsa
metzeler m7rr


+1 εκτος απο τα rosso corsa. πιστευω θα τα φαει γρηγορα σε εθνικη=ευθειες

επισης προσθετω τα εξης:
diablo rosso 3
michelin pilot power 3 (αυτα στην τιμη που παιζουν νομιζω ειναι μονοδρομος);)
s20 evo

7Tolis
04/04/2017, 22:38
Στο R1 36 42 δίνει η Yamaha όντως.

Vice
05/04/2017, 09:13
Στο R1 36 42 δίνει η Yamaha όντως.

και αν εχεις d211?

o teos
05/04/2017, 09:21
Εχω την εντυπωση οτι αυτες οι πιέσεις ειναι για maximum load δηλαδη 2 ατομα και καμια τσάντα..και η honda στο cbr τα ιδια δινει ακριβως..

BLiTzER
05/04/2017, 09:24
Εχω την εντυπωση οτι αυτες οι πιέσεις ειναι για maximum load δηλαδη 2 ατομα και καμια τσάντα

Σε SS; :p

o teos
05/04/2017, 09:29
Nαι ρε σε ss γιατι εμεις στο πηγάδι κατουρησαμε δηλαδης??:a22:

Περα της πλακας νομιζω οτι με πιεσεις χαμηλες και φουλ φορτιο θα την ακουσει πιο γρηγορα ενα λαστιχο..λεω εγω τωρα..σα συμπεριφορά δεν ξερω γιατι με δευτερο ατομο δεν εχω παει ποτε γρηγορα σε στοφες πεφτει φαπα..:pantofla:

BLiTzER
05/04/2017, 09:32
Προφανώς το λάστιχο έχει μεγαλύτερες φθορές με χαμηλότερες πιέσεις. Αλλά δε νομίζω ότι το μάνιουαλ μιας SS μοτοσικλέτας προτείνει πιέσεις για δικάβαλο και φορτίο. Ούτε και για πίστα, φυσικά.

o teos
05/04/2017, 09:39
καλα ναι δε το συζητάμε κανενα μανιουαλ νομιζω δε το λεει τουλάχιστον σε ss..προσωπική άποψη ειναι γιατι ακομα και τα λαστιχα μου τα αγαπαω:pink::D

sniper
05/04/2017, 10:29
Στο R1 36 42 δίνει η Yamaha όντως.

Ρε συ Τόλη, αλήθεια όμως, λες και είσαι κανένας χθεσινός.

Οι πιέσεις αυτές είναι τιμές "βασης". Δλδ που ξέρει η Yamaha ή η Honda ή η Ducati κλπ τι λάστιχο θα φορέσεις;

Και R1 δλδ που λες, μηχανάκι πίστας, μπαίνεις πίστα με 36/42; :tooth:

o teos
05/04/2017, 10:31
Ρε συ Τόλη, αλήθεια όμως, λες και είσαι κανένας χθεσινός.

Οι πιέσεις αυτές είναι τιμές "βασης". Δλδ που ξέρει η Yamaha ή η Honda ή η Ducati κλπ τι λάστιχο θα φορέσεις;

Και R1 δλδ που λες, μηχανάκι πίστας, μπαίνεις πίστα με 36/42; :tooth:

Αμεεεεε μπαινεις ανετα...........και βγαινεις στην πρωτη στροφη με οικοπεδο εντος σχεδιου φρεσκοοο φρεσκοοο:lol:

sniper
05/04/2017, 10:52
Εδώ και τρία χρόνια που τα χρησιμοποιώ, το μηχανάκι δεν μου έχει γλιστρήσει. Για τις πιέσεις, μου το πρότεινε και ο λαστιχάς μου. Δεν είμαι όμως αναβάτης από τους γρήγορους. Σαφώς και τα όρια που βάζω, είναι πολύ μικρότερα από αυτά που έχει η μηχανή μου και που ίσως ζορίσουν τα λάστιχα.


Δεν θυμάμαι τι μηχανάκι έχεις (και σαφώς τα όρια των μηχανών είναι πολύ μεγαλύτερα από τις δυνατότητες των περισσοτέρων μας) αλλά Dunlop και 36/42 δεν παίζει να μην γλυστράς. Ειδικά που τα Sportsmart είναι σκληρά λάστιχα και ζεστένονται και πιο αργά, απλά είναι αδύνατο να μην γλυστράς με τέτοιες πιέσεις.

Δεν ξέρω κιόλας, μπορεί να ήταν λάθος επιλογή για το 954 όταν τα είχα.

Nikos988
05/04/2017, 11:12
Δεν θυμάμαι τι μηχανάκι έχεις (και σαφώς τα όρια των μηχανών είναι πολύ μεγαλύτερα από τις δυνατότητες των περισσοτέρων μας) αλλά Dunlop και 36/42 δεν παίζει να μην γλυστράς. Ειδικά που τα Sportsmart είναι σκληρά λάστιχα και ζεστένονται και πιο αργά, απλά είναι αδύνατο να μην γλυστράς με τέτοιες πιέσεις.

Δεν ξέρω κιόλας, μπορεί να ήταν λάθος επιλογή για το 954 όταν τα είχα.

Έχω R1 του 08. Ο κατασκευαστής δίνει 36/42 για όλες τις συνθήκες (εννοείται εκτός πίστας!!!).
Με τα συγκεκριμένα λάστιχα έχω γενικά πολύ καλή αίσθηση και καθόλου γλυστρίματα. Ακόμα και στη διαδρομή προς Σούνιο που λόγω σχετικά καλής γνώσης της, πιέζω παραπάνω!
Ο λαστιχάς μου, γνωστός στον χώρο, μου πρότεινε και αυτός τις συγκεκριμένες πιέσεις για τη χρήση που κάνω και μου είπε ότι δουλεύουν πολύ καλά με αυτές.
Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω παράπονο!!! Εξάλλου, μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες πιέσεις και να δεις ποιες είναι καλύτερες για το στυλ σου και τη μηχανή σου. Το σίγουρο είναι ότι σε εθνική και με μεγάλες ταχύτητες, η φθορά είναι πολύ μικρότερη με 36/42 στο R1.

sniper
05/04/2017, 11:22
Έχω R1 του 08. Ο κατασκευαστής δίνει 36/42 για όλες τις συνθήκες (εννοείται εκτός πίστας!!!).
Με τα συγκεκριμένα λάστιχα έχω γενικά πολύ καλή αίσθηση και καθόλου γλυστρίματα. Ακόμα και στη διαδρομή προς Σούνιο που λόγω σχετικά καλής γνώσης της, πιέζω παραπάνω!
Ο λαστιχάς μου, γνωστός στον χώρο, μου πρότεινε και αυτός τις συγκεκριμένες πιέσεις για τη χρήση που κάνω και μου είπε ότι δουλεύουν πολύ καλά με αυτές.
Εγώ τουλάχιστον, δεν έχω παράπονο!!! Εξάλλου, μπορείς να δοκιμάσεις διάφορες πιέσεις και να δεις ποιες είναι καλύτερες για το στυλ σου και τη μηχανή σου. Το σίγουρο είναι ότι σε εθνική και με μεγάλες ταχύτητες, η φθορά είναι πολύ μικρότερη με 36/42 στο R1.


Και εμένα λαστιχάς μου τα έβαλε, κι αυτός γνωστός στον χώρο και εκείνος μου είπε για τις πιέσεις (που και πάλι πήγα πιο κάτω γιατί γλυστρούσε), δεν είχα ξαναβάλει Dunlop (oύτε και πρόκειται) και μάλιστα όχι μαλακά, προερχόμουν από supercorsa και racetek. Ο κατασκευαστής πάντως δεν μπορεί να ξέρεις τι συνθήκες που θα οδηγήσεις το μηχανάκι σου.

Καταλαβαίνουμε όλοι ότι άλλες πίεσεις θέλουμε στους δικούς μας δρόμους κι άλλες στη Β. Ιταλία (λόγω ασφάλτου).

Ναι οκ, με 36/42 στην εθνική έχεις τη λιγότερη φθορά. Αλλά εκεί δεν έχεις κι ιδιαίτερες απαιτήσεις από το λάστιχο, μόνο να μην κλατάρει.
Τέσπα, ο καθένας βαζει τις πιέσεις που τον κάνουν να νοιώθει ασφαλής πάνω στο μηχανάκι του.

Nikos988
05/04/2017, 11:26
Τέσπα, ο καθένας βαζει τις πιέσεις που τον κάνουν να νοιώθει ασφαλής πάνω στο μηχανάκι του.

Συμφωνούμε απόλυτα!!! Εγώ έθεσα το θέμα των πιέσεων επειδή ο τίτλος του θέματος είχε να κάνει με "Λάστιχο για ss σε εκδρομές" και επειδή τέθηκε το θέμα της φθοράς στην εθνική.

7Tolis
05/04/2017, 11:35
Ρε συ Τόλη, αλήθεια όμως, λες και είσαι κανένας χθεσινός.

Οι πιέσεις αυτές είναι τιμές "βασης". Δλδ που ξέρει η Yamaha ή η Honda ή η Ducati κλπ τι λάστιχο θα φορέσεις;

Και R1 δλδ που λες, μηχανάκι πίστας, μπαίνεις πίστα με 36/42; :tooth:

Δε πρόλαβα να μπω :tooth:

Για δρόμο μια χαρά είναι πάντως.

DoctoR_k6
05/04/2017, 11:36
Και εμένα λαστιχάς μου τα έβαλε, κι αυτός γνωστός στον χώρο και εκείνος μου είπε για τις πιέσεις (που και πάλι πήγα πιο κάτω γιατί γλυστρούσε), δεν είχα ξαναβάλει Dunlop (oύτε και πρόκειται) και μάλιστα όχι μαλακά, προερχόμουν από supercorsa και racetek. Ο κατασκευαστής πάντως δεν μπορεί να ξέρεις τι συνθήκες που θα οδηγήσεις το μηχανάκι σου.

Καταλαβαίνουμε όλοι ότι άλλες πίεσεις θέλουμε στους δικούς μας δρόμους κι άλλες στη Β. Ιταλία (λόγω ασφάλτου).

Ναι οκ, με 36/42 στην εθνική έχεις τη λιγότερη φθορά. Αλλά εκεί δεν έχεις κι ιδιαίτερες απαιτήσεις από το λάστιχο, μόνο να μην κλατάρει.
Τέσπα, ο καθένας βαζει τις πιέσεις που τον κάνουν να νοιώθει ασφαλής πάνω στο μηχανάκι του.

Για τα sportsmart εχεις δικαιο δεν ηταν ανταξια της Dunlop...τα ειχα βαλει κ εγω οταν βγηκαν κ δεν εμεινα ευχαριστημενος.
Το 11 (που οτι τα ειχα βαλει) ειχαμε παει ταξιδακι Ιταλια κ στους εκει δρομους (κ στεγνο κ υπο βροχη) ηταν σουπερ...αλλα αλλη κουβεντα αυτη.
Σαν τα qualifier RR δεν ηταν(:a2:)...
Τα SC κ τα racetec βεβαια ειναι γομες κ οχι πολιτικα οπως το sportsmart.

Υ.Γ 36/40 μονο σε ταξιδι...αλλιως 32-36 σε βολτακια.

Nikos988
05/04/2017, 11:40
Σχετικά με τα sportsmart, καμία σχέση σαν λάστιχο με τα sportsmart II. Απείρως καλύτερα τα ΙΙ σε όλους τους τομείς!

DoctoR_k6
05/04/2017, 11:45
Σχετικά με τα sportsmart, καμία σχέση σαν λάστιχο με τα sportsmart II. Απείρως καλύτερα τα ΙΙ σε όλους τους τομείς!

Δεν μπηκα στην διαδικασια να ξαναβαλω πολιτικο αλλα ακουσα καλα λογια για το ΙΙ.
Πλεον 211 Μedium εμπρος κ Endurance πισω κ ειμαστε οκ.
Τα χιλιομετρα ανα χρονο πεσανε αρκετα σε σχεση με τα προηγουμενα χρονια οποτε η αλλαγη ερχεται ανα 1,5-2 χρονια :(...

kostas777
05/04/2017, 11:48
Σε θέμα που είχα βάλει κάποτε και ρωτούσα για τις πιέσεις, οι περισσότεροι (εμφανιζόμενοι κάποιοι και εδώ) είπαν «αυτό που προτείνει ο κατασκευαστής», δηλαδη 36/42.

Κάποιοι είπαν τι έχουν δοκιμάσει και δουλεύει για εκείνους, κάποιοι είπαν τι βάζουν στην πίστα, που δεν είναι το θέμα της ερώτησης και μετά ξεκίνησε μια συζήτηση περί θερμοκρασίας, ατμοσφαιρικής πίεσης και τις optimal πιέσεις που πρέπει να βάζουμε έτσι ώστε να μην χάνουμε ούτε δέκατο του δευτερολέπτου στην χρονομέτρηση και μας πατάει ακόμη και ο Χόρχες.

sniper
05/04/2017, 11:48
...
Σαν τα qualifier RR δεν ηταν(:a2:)...
Τα SC κ τα racetec βεβαια ειναι γομες κ οχι πολιτικα οπως το sportsmart.

Υ.Γ 36/40 μονο σε ταξιδι...αλλιως 32-36 σε βολτακια.

Tα sport maxx ήταν τα αντιστοιχα, όχι τα Smart, ήθελα σκληρό λάστιχο αλλά τέτοιο κούτσουρο δεν είχα ξαναβάλει (εκτός απο κάτι Βridgestone)

Tι γόμες και ξεγόμες, σιγά μην ηθελαν και ηλεκτρικές κουβέρτες πριν ξεκινήσεις. Στεγνό, βρεγμένο, χειμώνα καλοκαίρι είναι απίστευτα λάστιχα (αλλά δεν έχουν μεγάλο χρόνο ζωής).

DoctoR_k6
05/04/2017, 11:58
Tα sport maxx ήταν τα αντιστοιχα, όχι τα Smart, ήθελα σκληρό λάστιχο αλλά τέτοιο κούτσουρο δεν είχα ξαναβάλει (εκτός απο κάτι Βridgestone)

Tι γόμες και ξεγόμες, σιγά μην ηθελαν και ηλεκτρικές κουβέρτες πριν ξεκινήσεις. Στεγνό, βρεγμένο, χειμώνα καλοκαίρι είναι απίστευτα λάστιχα (αλλά δεν έχουν μεγάλο χρόνο ζωής).

Εχω την εντυπωση πως sportmax τα ελεγε ολα αλλα ειχε διαφορετικο τυπο (Qualifier RR, I κλπ κλπ).
Δεν αντιλεγω πως ειναι σουπερ τα SC κ Racetec αλλα παιζουν μπαλα σε αλλη κατηγορια (πχ 211, RS10)απο τα smart..αυτο εννοω.
Τελοσπαντων μην το πηδ@ξουμε το θεμα με τις πιεσεις (κ αλλο)...ο καθενας βαζει οτι τον βολευει αναλογα με τον τροπο/τοπο οδηγησης, καταστασης αναρτησεων κλπ κλπ...

Nikos988
05/04/2017, 12:03
Tα sport maxx ήταν τα αντιστοιχα, όχι τα Smart,

Sportmaxx είναι η σειρά της DUNLOP και sportsmart II είναι το μοντέλο.

Vice
15/02/2018, 09:52
bstone s21
michelin power rs
dunlop sportsmart
pirelli diablo rosso corsa
metzeler m7rr


Ποιά η γνώμη σας για τα POWER RS? Μόνο σε αυτό το thread είδα να αναφέρονται.

Διάβασα μερικά άρθρα απο εξωτερικό και τα αποθεώνουν όσον αφορά την σχέση κρατήματος/διάρκειας. Θα μπορουσαν να ειναι η κορυφή των ROAD-TRACK ελαστικών;

billy84
15/02/2018, 19:32
Ποιά η γνώμη σας για τα POWER RS? Μόνο σε αυτό το thread είδα να αναφέρονται.

Διάβασα μερικά άρθρα απο εξωτερικό και τα αποθεώνουν όσον αφορά την σχέση κρατήματος/διάρκειας. Θα μπορουσαν να ειναι η κορυφή των ROAD-TRACK ελαστικών;

Δια της αφής είναι σα γόμες.Υπερβολικά μαλακά.Τα φοράει φίλος γρήγορος οδηγός σε GSXR 1000 (συνηθισμένος σε σλικ) και ειναι πολύ ικανοποιημένος.Θέλω να κάνω μια δοκιμή κάποια στιγμή.

Επειδη διάβασα το θέμα,θέλω να πιστεύω οτι δεν λαμβάνει κανένας σοβαρά υπόψιν τις εργοστασιακές πιέσεις που αναφέρθηκαν και σε Dunlop κιόλας...:uplate:

RaGe_Raptor
15/02/2018, 20:11
Δια της αφής είναι σα γόμες.Υπερβολικά μαλακά.Τα φοράει φίλος γρήγορος οδηγός σε GSXR 1000 (συνηθισμένος σε σλικ) και ειναι πολύ ικανοποιημένος.Θέλω να κάνω μια δοκιμή κάποια στιγμή.

Επειδη διάβασα το θέμα,θέλω να πιστεύω οτι δεν λαμβάνει κανένας σοβαρά υπόψιν τις εργοστασιακές πιέσεις που αναφέρθηκαν και σε Dunlop κιόλας...:uplate:

στο δρόμο είναι πολύ καλά μέχρι στιγμής,δεν έχω μπει Σέρρες όμως.
σαφώς και πρέπει να λαμβάνονται υπόψιν οι πιέσεις του κατασκευαστή.











































































των ελαστικών.:p

PetranGR
16/02/2018, 17:54
Rosso III

o teos
17/02/2018, 01:22
Rs10 :smokin:

antonis1975
17/02/2018, 07:59
Kαλημερα ειμαι κατοχος vstrom650 και ειμαι στην αναζητηση ελαστικων αν μπορουσατε να μου πειτε για τα ΜΙΤΑΣ ειναι καλα καπου διαβασα για απολεια αερα στο ελαστικο τα εχει βαλει καποιος να μας πει τη γνωμη του.Τη μηχανη την χρησημοποιο μονο ασφαλτο εντος Αθηνας και κανα κοντινο ταξιδακι.

xaotikos
17/02/2018, 11:07
Δεν ξερω να σου απαντήσω αλλα τι σχεση εχει το vstrom και τα Mitas με το θέμα «Λαστιχα για SS σε εκδρομες»? :eek:

antonis1975
17/02/2018, 12:18
Α sorry επρεπε να ανοιξω καινουργιο θεμα