PDA

View Full Version : Εκκεντροφορος



Thanasis4
03/04/2017, 15:12
Καλησπερα παιδια.Μια ερωτηση.
Εχω 5ο σταδιο εκκεντροφορο πανω σε Supra 57mm γνωριζετε το σωστο διακενο για τις βαλβιδες που μπορω να βαλω.?
Ωστε να αρπαζει το μηχανακι.το χα ρυθμιζμενο κ επειδη ελυσα κεφαλη κ τν ξαναβαλα δεν θυμαμαι το διακενο.γνωριζει καποιος?
ΔΕν πρεπει να νε ιδιο με το μανησιο.....:(
αναγκηηη...
Ευχαριστωωω

amyroukai
03/04/2017, 15:14
χριστέ μου, σήμερα όλοι...


ειλικρινά, τι είναι το 5ο στάδιο ρε αγάπη, γιατί είμαι στο 5ο επίπεδο της κόλασης του Δάντη.

Ποιός το έβαλε επάνω και γιατί δεν παίρνεις εκεί ένα όφωνο που λέει και η Ανίτα η Καρβελοσύζυγος;

toyar
03/04/2017, 15:31
https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%A3%CF%84%CE%AC%CE%B4%CE%B9%CE%BF_(%CE%BC%CE%BF%CE%BD%CE%AC%CE%B4%CE%B1_%CE%BC%CE%AE%CE%BA%CE%BF% CF%85%CF%82)

ασχετοι ρπμ:rolleyes:

Thanasis4
03/04/2017, 17:01
:facepalm::facepalm::nono::a6::a6:

borbos
03/04/2017, 19:27
1 εκατοστο και σταδιο μαλλον...:beer:
καπου εδω μεσα εχω διαβασει και γραναζωμα εκεντροφορου...... :):):)

amyroukai
03/04/2017, 20:18
:facepalm::facepalm::nono::a6::a6:

ναι βρε καλό μου παιδί αλλά δεν μας βάζεις ον τόπικ.

Τι είναι το "πέμπτο στάδιο"; Μασονική μύηση στα μυστικά του μοτέρ; Δώρο η μπέρτα του σούπερπαπ και μιά μοϊκάνα;

Αυτός που στο έφτιαξε πρέπει να ξέρει. Άλλος δεν θα ξέρει γιατί όπως και να το κάνουμε, οι ιλουμινάτι δεν μοιράζονται την γνώση.



Και ναι μπορείς να πεις ότι κάνω πλάκα και εσύ καίγεσαι, αλλά η αλήθεια είναι ότι παρά την πλάκα, ξεκάθαρη απάντηση ΜΟΝΟ από το συνεργείο που στο έφτιαξε θα έχεις. Αν τα έβαλες όλα επάνω μόνος σου αφ' ενός μπράβο για την δουλειά, αφ' ετέρου θα βρεις άκρη μόνος σου επίσης ή σε κανένα site/forum για παπιά από κάποιον που έκανε/έπαθε (αλήθεια, έχει τέτοια; ).

Thanasis4
03/04/2017, 21:22
ναι βρε καλό μου παιδί αλλά δεν μας βάζεις ον τόπικ.

Τι είναι το "πέμπτο στάδιο"; Μασονική μύηση στα μυστικά του μοτέρ; Δώρο η μπέρτα του σούπερπαπ και μιά μοϊκάνα;

Αυτός που στο έφτιαξε πρέπει να ξέρει. Άλλος δεν θα ξέρει γιατί όπως και να το κάνουμε, οι ιλουμινάτι δεν μοιράζονται την γνώση.



Και ναι μπορείς να πεις ότι κάνω πλάκα και εσύ καίγεσαι, αλλά η αλήθεια είναι ότι παρά την πλάκα, ξεκάθαρη απάντηση ΜΟΝΟ από το συνεργείο που στο έφτιαξε θα έχεις. Αν τα έβαλες όλα επάνω μόνος σου αφ' ενός μπράβο για την δουλειά, αφ' ετέρου θα βρεις άκρη μόνος σου επίσης ή σε κανένα site/forum για παπιά από κάποιον που έκανε/έπαθε (αλήθεια, έχει τέτοια; ).

Μονος το φτιαχνω :D
την βρηκα τν ακρη ολα οκ.
Να κανω μια ερωτηση αλλη τωρα εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα...
Τι εννοουνε οταν λενε οτι εκαψε βαλβιδα?
τι ακριβως γινετεε?Αφου ανοιγοκλεινει κανονικα...

amyroukai
03/04/2017, 21:36
κατά κανόνα αυτό γίνεται όταν δεν σφραγίζει σωστά και κατά κανόνα στην εξαγωγής αν θυμάμαι καλά. άρα αν το έπαθες, κάτι λάθος έχεις κάνει από την αρχή.

viper1
03/04/2017, 22:42
Μονος το φτιαχνω :D
την βρηκα τν ακρη ολα οκ.
Να κανω μια ερωτηση αλλη τωρα εδω για να μην ανοιγω αλλο θεμα...
Τι εννοουνε οταν λενε οτι εκαψε βαλβιδα?
τι ακριβως γινετεε?Αφου ανοιγοκλεινει κανονικα...

Μαρεσει που το φτιάχνεις μόνος σου και έχεις φτάσει και 5ο στάδιο εκκεντροφόρο αλλά δεν ξέρεις τι σημαίνει έκαψε βαλβίδα...

Χωρίς παρεξήγηση ναι?

teogtp
03/04/2017, 23:30
Σημαινει ότι ο εκκεντροφορος έχει κάτι 'μυγδαλα μεγαλύτερα και από του Βογλη και ότι η ρύθμιση βαλβίδων ήταν τόσο πετυχημένη όσο και οι φωτογραφίες του Ματζι,εξου και η καμένη βαλβίδα λοκα .

telegonos
04/04/2017, 08:58
Τι εννοουνε οταν λενε οτι εκαψε βαλβιδα?
τι ακριβως γινετεε?Αφου ανοιγοκλεινει κανονικα...

Να μία, στην αρχή του καψίματος
380742
Το υλικό στην επιφάνεια που ακουμπάει στην έδρα, έχει γίνει ''ελλειπτικό''.

Η συγκεκριμένη βαλβίδα, είχε μηδενίσει διάκενο, το οποίο παρέμενε μηδέν ακόμα και με το μικρότερο νούμερο καπελότο. Ο κινητήρας δούλευε κανονικά, αλλά είχαν αρχίσει τα μηνύματα λάθους ''χαμηλή συμπίεση στον 1'' το καλοκαίρι όταν ζεσταινόταν το μοτέρ.

Σε πιο προχωρημένο στάδιο, λιώνει μεγαλύτερο τμήμα, και προφανώς η βαλβίδα δεν σφραγίζει, με αποτέλεσμα απώλεια συμπίεσης.

Σε ακόμα πιο προχωρημένο στάδιο σπάει και γίνονται όλα μύλος μέσα στο μοτέρ.

OldMan
04/04/2017, 12:05
Χωρίς παρεξήγηση ναι?
:nono:

ME παρεξηγηση, γιατι ο Θανασάκης ειναι γνωστή ταυτότης στην Δίωξη Εγκλήματος κατα Παπιών..!!

(ακόμη τον ψάχνουν για εκεινο το περίφημο κεντραρισμα του κυλίδρου με τα μπουζόνια..) ;)