PDA

View Full Version : Σημαδιακή άνοδος για Πρέβεζα ...



jimbar
09/03/2004, 20:37
Την καλημέρα μου σε όλα τα παιδιά.

Παρασκευή 7:35 και το TransAlpάκι είναι πλέον φορτωμένο και έτοιμο για το ταξιδάκι των 402 χιλιομέτρων [Αθήνα – Ρίο – Πρέβεζα].

Η βροχή έπεσε για λίγο στον Ασπρόπυργο και για λίγα λεπτά. Με ξαναβρήκε λίγο πριν το Ρίο και με «συνόδεψε» μέχρι και το Αντίρριο.

Εκεί, λίγα χιλιόμετρα μετά, υπάρχει [για όσους γνωρίζουν] μια εκκλησία που είναι μέσα στο βουνό, το οποίο είναι κομμένο στα δύο. Μετά την στροφή. Η ευθεία μέχρι αυτό το σημείο είναι αρκετά μεγάλη. Μπροστά μου γύρο στα 15 αυτοκίνητα και μπροστά μια νταλίκα. Η «ουρά» μεγάλη. Και ως συνήθως, ο μήτσουλας [εγώ είμαι αυτός], αποφασίζω να περάσω. Κατέβασμα σε 4η και γκάζωμα. Είμαι πλέον στο αντίθετο ρεύμα κυκλοφορίας όπου δεν κατεβαίνει ούτε ένα αυτοκίνητο με 120.

Περνώ τα περισσότερα και στο τρίτο ενώ είμαι με 155, ο «κύριος» αποφασίζει ότι πρέπει να περάσει. Δεν κοιτά καν τους καθρέπτες και γιατί να το κάνει; Mercedes έχει. Και βγαίνει. Να όμως που ο Μήτσουλας είναι στο ύψος της πίσω πόρτας του και … με σπρώχνει ακόμα παραπέρα. Παραλίγο να πατήσω χορταράκι και να αγοράσω οικόπεδο.

Κάνω νόημα αλλά στην κοσμάρα του. Τελικά το άφησα για να ηρεμίσω διότι δεν ξέρω αν έχει τύχει σε κάποιον από εσάς αλλά εγώ σχεδόν χέστηκα πάνω μου. Ένας κρύος ιδρώτας με διαπέρασε. Το έπαιξα και καλά «δεν τρέχει τίποτα» και έκανα το σταυρό μου για την βοήθεια που σίγουρα ήτανε εξουρανού.

Το μόνο που με παρηγόρησε ήτανε η γνωριμία μου με τα παιδιά από την Λε.Μοτ.Α [Λέσχη Μοτοσικλέτας Άρτας]. Είναι όλοι τους ένας και ένας [έτσι δεν λένε για τα καλά παιδιά;]. Πολύ καλή παρέα και πολύ ωραίο το «Πέτρινο» [καφέ που βρίσκονται εντός Άρτας. Χάρηκα την διαμονή μου στην Πρέβεζα, μαζί τους. Άστε δε … για κάτι τρομερές ματάρες στο μαγαζί που μας σέρβιραν. Που να σας λέω. Ακόμα τις σκέφτομαι …… αχ και να με διάβαζαν !!! [σπόντα είναι αυτό]…

Θα της έλεγα το πόσο ωραία είναι τα ματάκια της και πόσο γευστικά και γλυκοκέρασα χειλάκια είχε. Αχ τη βλέπουν τα μάτια μας και δεν πιάνουν τα χέρια μας !!!

Αυτά που λέτε. Αποτέλεσμα: θα πάρω ΧΧ και ότι δώσει …

Να μου είστε όλοι καλά και τέτοια τρομάρα σε κανέναν

Jimmys
6976 / 41 19 13
TransAlp 650 ‘02
Μαύρο όπως η «νίλα» που πήρα για να φτάσω!!!

cityfly
09/03/2004, 21:16
ααααααααααααααχ με τους μαλάκες που δεν κοιτάζουν πουθενά.

Όταν περνάω έτσι ακόμα και με 50 να πηγαίνω περναώ σχεδόν φοβισμένος και αν είναι δυνατό στην άλλη άκρη του δρόμου.

Αφού τη γλίτωσες όλα καλά αλλά κάποια στιγμή πρέπει μερικοί μερικοί να συνηδειτοποιούν τις μαλακίες που κάνουν μπας και αρχίσουν να διορθώνονται


λεεεεεεεεεεεεες
:hypnotize :hypnotize

NLS
09/03/2004, 22:07
σόρυ πραγματικά τώρα ΔΕΝ ΤΟΝ ΠΑΤΗΣΕΣ ΣΤΟ ΛΑΡΥΓΚΙ;

σοβαρά μιλάς;

όταν συμβαίνουν τέτοια, να τον κατεβάζεις να του σκίζεις τον πάτο, αλλιώς ο οργανισμός ψάχνει να εκτονωθεί αλλιώς από τη συσωρευμένη ενέργεια και το γαλακτικό οξύ στους μυς (έκαιγαν και μούδιασαν ε; ) και μπορεί να πας να σκοτωθείς μόνος σου αν δεν εκτονωθείς

πέρνας λοιπόν, κόβεις κόβεις κόβεις (όλο το convoy - οι πίσω εξάλλου έχουν δει τι έγινε) και του σκίζεις ότι έχει και δεν έχει

(zanzibar spirit talking)

illuminatios
09/03/2004, 22:27
....Στο ιδιο σημειο αλλα επιστρεφοντας απο Ιγουμενιτσα στο σημειο που ειναι ο μεγαλος σταυρος(δεξια) ....ρημαδι αυτοκινητο στην κατηφορα με διπλο στρωμα στον ουρανο δεμενο με σχοινια(χωρις σχαρα ετσι....στον ουρανο του καρου ειπαμε)....ο δρομος κατηφορα ,εγω 150-200 μετρα πισω με το transalp τοτες....το στρωμα παιρνει μια κληση σαν χοντρη που κανει ραχιαιους και ξαμολιεται σαν αετος της καθαρας Δευτερας με απροσδιοριστη τροχια..... Τι ιδρωτας κι αυτος....
Καλησπερα μας παλιανθρωποι!

NLS
09/03/2004, 22:37
και μετά;

cityfly
09/03/2004, 22:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από illuminatios
....Στο ιδιο σημειο αλλα επιστρεφοντας απο Ιγουμενιτσα στο σημειο που ειναι ο μεγαλος σταυρος(δεξια) ....ρημαδι αυτοκινητο στην κατηφορα με διπλο στρωμα στον ουρανο δεμενο με σχοινια(χωρις σχαρα ετσι....στον ουρανο του καρου ειπαμε)....ο δρομος κατηφορα ,εγω 150-200 μετρα πισω με το transalp τοτες....το στρωμα παιρνει μια κληση σαν χοντρη που κανει ραχιαιους και ξαμολιεται σαν αετος της καθαρας Δευτερας με απροσδιοριστη τροχια


κι εκεί που κατευθείνεται με - σταθερή και διαβήτη χαραγμένη - πορεία προς το ΤΑ το σκοινί που το έδενε τον ουρανό κολλάει στο στρώμα τεντώνεται με το άλλο άκρο ποτ βρίσκεται στο αμάξι και πετάγεται προς τα πίσω
Ταυτοχρόνως τυφώνας σηκώνει το στρώμα ψηλά στον αέρα και παρασύρει και το αμάξι μαζί του τη στιγμή ακριβώς που αποσβολωμένος ο οδηγός του ΤΑ (μαζί με το ΤΑ) περνάει ακριβώς από εκεί που ήταν το αμάξι και τώρα είναι πάνω του και του κάνει σκιά...







ε ρε μαλακίες που λέμε όταν περνάμε (ή κάποιος άλλος) ξυστά από ατύχημα.:D :D :D

parji
10/03/2004, 14:12
Ρε Τζιμάρα δε μου το είπες αυτό το σκηνικό με τη Μερσέδες!
Αλλά που να το θυμηθείς? Ειχες το μυαλό σου στις ματάρες της σερβιτόρας...
Αύριο πάω Πρέβεζα για το σέρβις και θα πιώ το καφεδάκι μου από τα χεράκια της...!!!
Αντε να μου στείλει αυτό το ρεμάλι ο ταμίας μας ο Γιώργος, τις φωτογραφίες που της βγάλαμε για να τις ανεβάσω και να δει ο κόσμος για τι παιδί μιλάμε...
Ρε θα αμαρτήσω, παντρεμένος άνθρωπος...
Α, και που 'σαι Τζίμη. Σήμερα έχουμε συγκέντρωση στο Πέτρινο και θα αναφέρω λέξη προς λέξη στα μέλη για τα κείμενά σου στα διάφορα μοτοσικλετιστικά sites. Η τιμωρία σου όπως "υποσχέθηκα" θα είναι παραδειγματική...χεχεχε...:D :wave2:
Ακου κλαμπ κολομπαράδων του Βόρνεο...χαχαχαχαχαχαχαχα:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Να'σαι πάντα καλά ρε Τζιμάρα...

milaber
11/03/2004, 04:50
Πραγματικά απορώ πως το άφησες έτσι!!!

Έπρεπε να του αφήσεις και κανά σημάδι στο αυτοκίνητο (έτσι μόνο καταλαβαίνουν αυτοί)...
Κατσαβιδάκι και άντε γεια στο ωραίο μεταλλικό του χρώμα...

:mad: :mad: :mad: