PDA

View Full Version : 1η φορά κάτω



mazax
07/04/2017, 19:48
Σήμερα 4:30 περίπου και ενώ γύριζα σπίτι από την δουλειά πήγα από άλλο δρόμο για να πάρω γάλα για την κόρη. Στην Λ. Ειρήνης στην Ηλιουπολη ένας παππούς άνοιξε την πόρτα και μπαμ και κάτω. Ευτυχώς λίγο τα πόδια έχω χτυπήσει το ένα στο γόνατο στη πόρτα και το άλλο που πάτησα γερά και κράτησα όσο μπορούσα το ΧΜΑΧ και πονάει η γάμπα. Το ΧΜΑΧ έχει σπάσει το ένα πλαστικό που βάζεις το δεξί πόδι από την πόρτα αλλά γενικά δεν έπαθε κάτι άλλο μόνο γρατζουνιές. Ελπίζω να ειναι η τελευταία. Πάντως μέχρι να πάω σπίτι ήμουν φοβισμένος. Λογικό νομίζω. Τώρα από Δευτέρα εκτίμηση ζημιάς κλπ. Ευτυχώς κάναμε φιλική όποτε θα ειναι ποιο γρήγορα τα πράγματα.

Μάριος

viper1
07/04/2017, 20:27
Περαστικά

doctoras
07/04/2017, 20:58
Περαστικα και αγύριστα
Επρεπε να φωναξεις αστυνομια για να καταγραφει το περιστατικο τωρα απλως ελπιζεις να μη αναιρέσει παππους το γεγονός και να κανει δηλωση αναλαμβανοντας το κοστος επισκευης του σκουτερ σου
Καλα ξεμπερδεματα σε καθε περίπτωση

7Tolis
07/04/2017, 21:32
Περαστικά φίλε.

DrEvil
07/04/2017, 21:33
Περαστικα!

mazax
07/04/2017, 21:39
Ευχαριστώ όλους. Περίμενα μέχρι που ήρθε και η δίκη ασφαλιστική και έκανε δήλωση. Επίσης το άνοιγμα πόρτας ειναι σαν την όπισθεν και το στοπ. Πάντα φταις. Αν δεν κάνει δήλωση θα πάω δικαστικά και θα πάρω τα δίπλα. Το θέμα ειναι ότι δεν χτύπησα πολύ.

BLiTzER
07/04/2017, 21:54
Δε φταις πάντα. Αν υποστηρίξει ότι την είχε ανοιχτή και έπεσες πάνω, τον πληρώνεις κιόλας. ;)

Περαστικά, όπως και να'χει και να προσέχεις. Και πάντα αστυνομία και ασφαλιστική, σε κάθε ατύχημα.

amyroukai
07/04/2017, 22:07
περαστικά και αγύριστα :)

mazax
07/04/2017, 23:01
Δε φταις πάντα. Αν υποστηρίξει ότι την είχε ανοιχτή και έπεσες πάνω, τον πληρώνεις κιόλας. ;)

Περαστικά, όπως και να'χει και να προσέχεις. Και πάντα αστυνομία και ασφαλιστική, σε κάθε ατύχημα.
Αν την είχε ανοιχτεί θα την χτύπαγα με την ρόδα. Το θέμα ειναι ότι ο καθένας μπορεί να πει σε ένα τρακάρισμα ότι θέλει αρκεί να μπορεί να αποδειχτεί από τα χτυπήματα. Έτσι όπως χτύπησαμε δεν μπορεί να το ισχυριστεί και οι ασφαλιστικές σε αυτές τις περιπτώσεις να πληρώσουν θέλουν γιατι αν πας δικαστήριο θα πάρεις τα δίπλα ή τριπλά.

BLiTzER
07/04/2017, 23:49
Δε διαφωνώ, απλά σου λέω ότι δεν υπάρχει "πάντα" στα ατυχήματα. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία τι συνέβη, αλλά τι αποδεικνύεται. Γι'αυτό καλούμε πάντα την αστυνομία και την ασφαλιστική μας. :)

vaska
08/04/2017, 05:53
Δε διαφωνώ, απλά σου λέω ότι δεν υπάρχει "πάντα" στα ατυχήματα. Κάθε περίπτωση είναι μοναδική και δεν έχει ιδιαίτερη σημασία τι συνέβη, αλλά τι αποδεικνύεται. Γι'αυτό καλούμε πάντα την αστυνομία και την ασφαλιστική μας. :)Δεν ξέρω στην Αθήνα τι γίνεται αλλά εδώ Πάτρα η τροχαία έρχεται στο σημείο μόνο αν υπάρχει τραυματισμός. Αν είναι μόνο υλικές ζημιές καλείς την φροντίδα ατυχήματος

Περαστικά φίλε και να είναι το τελευταίο.

AristidisZ
08/04/2017, 07:42
Περαστικά και σιδερένιος

Εύχομαι να είναι η τελευταία

Πάντως αν έχεις φτάσει να έχεις κόρη και πέφτεις για πρώτη φορά, ή που το ξεκίνησες αργά το σπορ ή που είσαι πολύ κωλόφαρδος :p

mazax
08/04/2017, 08:42
Περαστικά και σιδερένιος

Εύχομαι να είναι η τελευταία

Πάντως αν έχεις φτάσει να έχεις κόρη και πέφτεις για πρώτη φορά, ή που το ξεκίνησες αργά το σπορ ή που είσαι πολύ κωλόφαρδος :p

Το ξεκίνησα αργά αλλά είμαι και κωλόφαρδος σε κανα δύο περιπτώσεις την είχα γλιτώσει για εκατοστά.Ειδικά ένας παππούς (το έχω φαίνεται με κυνηγάνε οι γέροι) έκοψε δεξιά χωρίς να κοιτάξει ή να βγάλει φλας και την γλίτωσα στο τσακ. Εχτές δεν γλίτωνα με τίποτα, γιατί την άνοιξε ενώ ήμουν δίπλα του. Ούτε που κοίταξε. φαντάσου από την κόντρα έσπασε το πλαστικό στο πλάι του ντεπόζιτου.

sapila racing
08/04/2017, 09:55
Περαστικά κατ αρχήν.
Είναι πολλές φορές που την γλυτώνουμε στο τσακ, άλλες πάλι την πατάμε παλι στο τσακ.
Οσο μαθαίνεις να προβλέπεις τι μπορεί να συμβεί το 'τσακ' μετακινείται.

7Tolis
08/04/2017, 10:05
Από το τσακ στο χτσααακ με λίγα λόγια.

Nik0s_Dk
08/04/2017, 12:46
Δεν ξέρω στην Αθήνα τι γίνεται αλλά εδώ Πάτρα η τροχαία έρχεται στο σημείο μόνο αν υπάρχει τραυματισμός. Αν είναι μόνο υλικές ζημιές καλείς την φροντίδα ατυχήματος

Περαστικά φίλε και να είναι το τελευταίο.

Καταρχήν περαστικά και αγύριστα φίλε. Δευτερο επιβεβαιώνω φίλο βάσκα, στο πρώτο μου ατύχημα ως οδηγός στην Πάτρα, αυτοκίνητο εγω μηχανάκι ο αλλος, όταν κάλεσα τροχαία με ρώτησαν αν έχει χτυπήσει και οταν τους ειπα οχι μου είπαν επί λέξη, "έλα μωρέ τώρα, κάντε εκεί μια δήλωση και θα τα βρείτε", και στο "μα ελάτε να καταγράψετε το γεγονό μπλα μπλα " που τους ειπα, απάντησαν "νταξ θα τα βρειτε " και το έκλεισαν.. Δεν ξέρω αν έχει αλλάξει κατι στη συμπεριφορά τους από τότε (πάνε και κάποια χρόνια) αλλά για το λέει ο φίλος μάλλον δεν έχουν αλλάξει και πολλά.

bebeto
09/04/2017, 01:42
περαστικα ρε γειτονα.

mazax
10/04/2017, 07:54
Ευχαριστώ bebeto

Το πρωί ένοιωθα κάπως όταν πέρναγα ανάμεσα από τα αυτοκίνητα στην Κατεχάκη. Ευτυχώς δεν είχε πολύ κίνηση οπότε δεν είχα αυτό το συνεχόμενο ανάμεσα σε σταματημένα. Είναι λογικό να φοβάμαι λίγο ότι θα ανοίξουν πόρτες, έτσι δεν είναι?

7Tolis
10/04/2017, 08:26
Λογικότατο αλλά το ξεπερνάς και πλέον έχεις περισσότερη γνώση φίλε.

irinia
10/04/2017, 09:51
ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΟΥ




Και να προσέχεις,όχι όμως να φοβάσαι,ο φόβος είναι πολύ κακός σύμβουλος στη μοτό..!!!

zopas
11/04/2017, 13:28
τοχουν οι γεροι με τις πορτες τελευταια, εμενα χθες παρομοια και εγω στοτσακ τη γλυτωσα στη συγγρου..τελικα δεν ειναι να οδηγεις δεξια..

περαστικα φιλε και μην κολωνεις...