PDA

View Full Version : Τρακαρισμα με ενοικιαζομενο οχημα (δικο του φταιξιμο)



Andrikos94
09/04/2017, 20:17
Ρε παιδια ειχα ενα τροχαιο με εναν μαλακα που απο τι μου ειπε η τροχαια στο νοσοκομειο ηταν νοικιασμενο το οχημα ξερει κανεις τι παιζει?(ειμαι με τα 2 ποδια ραγισμενα/σπασμενα οποτε δεν παιζει να παω πουθενα προς το παρον...)

BLiTzER
09/04/2017, 20:18
Ό,τι παίζει με οποιοδήποτε άλλο όχημα. Η ασφάλειά του σε αποζημιώνει, αν ακολουθήσετε τη διαδικασία.

Andrikos94
09/04/2017, 20:26
Ό,τι παίζει με οποιοδήποτε άλλο όχημα. Η ασφάλειά του σε αποζημιώνει, αν ακολουθήσετε τη διαδικασία.

απο την εταιρια που νοικιαστηκε το οχημα?γιατι με κοπανησε και με παρατησε υστερα απο λιγο κοπανησε και εναν δευτερο παλικαρη και σημερα που μιλαγαμε παιζει να χτυπησε αλλους δυο...

basilis_k6
09/04/2017, 20:31
απο την εταιρια που νοικιαστηκε το οχημα?γιατι με κοπανησε και με παρατησε υστερα απο λιγο κοπανησε και εναν δευτερο παλικαρη και σημερα που μιλαγαμε παιζει να χτυπησε αλλους δυο...

δικηγόρο asap

NIKOS.
09/04/2017, 20:44
αν ήταν μεθυσμένος έχεις μπλεξει ....ενοειται ότι θα ήταν καλό να συμβουλευτεί δικηγόρο,λογικα η ασφάλεια του ενοικιαζόμενου, θα εχει νομική προστασία κτλπ...

BLiTzER
09/04/2017, 20:50
απο την εταιρια που νοικιαστηκε το οχημα?γιατι με κοπανησε και με παρατησε υστερα απο λιγο κοπανησε και εναν δευτερο παλικαρη και σημερα που μιλαγαμε παιζει να χτυπησε αλλους δυο...

Αν είναι ενοικιαζόμενο, ναι, θα πρέπει να επικοινωνήσεις με την εταιρεία στην οποία ανήκει. Θα είναι ασφαλισμένο, δε μπορεί. Αλλά εδώ μιλάς για εγκληματία, όχι απλή υπόθεση, οπότε καλό είναι να μιλήσεις με κάποιον ειδικό.

agamoi-thytai
09/04/2017, 22:18
Μου έχει πέσει πίσω στο ΙΧ , ενοικιαζόμενο το οποίο είχε σηματάκι μεν, αλλα για άλλο αριθμό κυκλοφορίας δε.
Παρόλα αυτά αποζημιώθηκα.

vaska
10/04/2017, 02:24
Μου έχει πέσει πίσω στο ΙΧ , ενοικιαζόμενο το οποίο είχε σηματάκι μεν, αλλα για άλλο αριθμό κυκλοφορίας δε.
Παρόλα αυτά αποζημιώθηκα.Κλασική τακτική στην Ελλάδα στα ενοικιαζόμενα, ασφαλίζουν τα μισά του στόλου τους και βάρδα μην έχεις ατύχημα με δαύτους. Πάλι καλά να λες που ξέμπλεξες εύκολα. Το καλοκαίρι να δεις τι γίνεται στα νησιά με τα μηχανάκια, 1 στα 3 έχει ασφάλεια.

paramedic
10/04/2017, 11:45
αν ήταν μεθυσμένος έχεις μπλεξει ....ενοειται ότι θα ήταν καλό να συμβουλευτεί δικηγόρο,λογικα η ασφάλεια του ενοικιαζόμενου, θα εχει νομική προστασία κτλπ...
Δεν έχει μπλέξει γιατί η ασφάλεια τον αποζημιώνει και αυτή μετά αν θέλει διεκδικεί τα χρήματα απο τον μεθυσμένο.

7gibernau
10/04/2017, 12:16
απο την εταιρια που νοικιαστηκε το οχημα?γιατι με κοπανησε και με παρατησε υστερα απο λιγο κοπανησε και εναν δευτερο παλικαρη και σημερα που μιλαγαμε παιζει να χτυπησε αλλους δυο...
Ρε Φιλος μπας και ήταν τερορίστας ;;για να πάρει μπάλα τόσα άτομα σίγουρα έχει ψυχολογικά.
Αν ειναι απο σοβαρή εταιρία το αμάξι θα βρεις άκρη. Πρέπει να τους πάρεις τηλ κσι να τους πεις ότι το αμάξι με αριθμό τάδε προκάλεσε ατύχημα γιατί μπορει να μην το ξέρουν.
Περαστικά σου και σιδερενιος και με γρήγορο ξενπλεγμα