PDA

View Full Version : ΑΡΤΟΤΙΝΑ και περιξ - 30/4/2017



ggs
10/04/2017, 12:19
Μετα τις κραιπάλες του Πασχα...για να φύγει ο Απρίλης όμορφα..και να μπει ο Μαης καλα!
3ημερο !!


οι διαδρομές και οι μέρες θα προσπαθήσουμε να σπάσουν έτσι , ώστε και κάποιος να θέλει να έρθει μονοήμερη , να μπορεί να μας βρει.
Χοντρικα , η κεντρικη ιδεα θα είναι

Σαββατο
αθηνα-βολτες στην περιοχη (καμια 500ρα) - Υπνος ..καπου.

Κυριακη - βολτες στην περιοχη (καμια 400ρα )- υπνος καπου

Δευτερα - κατεβασμα προς Ρερεση -ταβερνα – επιστροφη (καμια 300ρα)

Ψαχνουμε λιγο για χαμηλου ή μηδαμινου κοστους Δ/Ν (σληπινγκ μπαγκ και κανα καταφυγιο θα ήταν σουπερ)
Ταβερνες δεν θα πεξουν παρα μονο την τελευταία μέρα στο Ρερεση.(οπότε, ρεφενέ πικνίκ στην μαμα φυση)

Το κόστος να μείνει γυρω στο 150ρι για το 3ημερο δλδ ολ ινκλουντετ

Φυσικά , την Κυριακή μπορούν να έρθουν όσοι θέλουν για ΚΔ και την Δευτερα μπορεί όσιο θέλουν να έρθουν μονοήμερη Ρερεση




οι διαδρομες και οι λεπτομερειες συντομα...

teo_g7
10/04/2017, 12:31
Πωπω πωπω (οχι τα καγκελια,αμέσως πανηγυρτζιδες)

Τρέχει σαλακι....
Beverly κανουτε παρέα γιατί έχω μπερδευτεί???

ggs
10/04/2017, 12:34
Πωπω πωπω (οχι τα καγκελια,αμέσως πανηγυρτζιδες)

Τρέχει σαλακι....
Beverly κανουτε παρέα γιατί έχω μπερδευτεί???

αντε ρε..αφου τα σκουτερΖ δεν στριβουν,φρεναρουν , κανουν χλμ...παρε παπι...:lol:

George_M.
10/04/2017, 12:34
Ωραια βολτα κ εξαιρετικη εποχη,αν παιζει ρεπο θα ρθω.
Ενναλακτικη για την μασα....πολυ κοντα στο Χανι Ρερεση υπαρχει το χωριο Λιμνιτσα με 2 ταβερνες (δοκιμασμενη η μια απο εμου) με καλο φαγητο κ τιμες ενω το πασο μεχρι εκει αξιζει.;)

ggs
10/04/2017, 12:38
Ωραια βολτα κ εξαιρετικη εποχη,αν παιζει ρεπο θα ρθω.
Ενναλακτικη για την μασα....πολυ κοντα στο Χανι Ρερεση υπαρχει το χωριο Λιμνιτσα με 2 ταβερνες (δοκιμασμενη η μια απο εμου) με καλο φαγητο κ τιμες ενω το πασο μεχρι εκει αξιζει.;)

α, στο χανι δεν παμε για φαγητο ....ειναι ταμα και προσκυνημα..:lol:

το χωριο (και τον δρομο)ομως θελω να το δω..

BLiTzER
10/04/2017, 12:40
10 ώρες οδήγηση + 2 ώρες ταβέρνα + 2 ώρες καθυστέρηση/κάποιος χάθηκε/εθισμένοι που χρειάζονται τη δόση τους/αδερφές που χρειάζονται στάσεις, πάει το 24ωρο...

ggs
10/04/2017, 12:42
10 ώρες οδήγηση + 2 ώρες ταβέρνα + 2 ώρες καθυστέρηση/κάποιος χάθηκε/εθισμένοι που χρειάζονται τη δόση τους/αδερφές που χρειάζονται στάσεις, πάει το 24ωρο...

βρε , μην γκρινιαζιες... ημερησια λεμε... λιγοτερο απο 24 ωρες

BLiTzER
10/04/2017, 12:43
Δε γκρινιάζω. Merely stating the facts.

Εξάλλου και την τελευταία φορά ήμουν εκεί και το έκανα. :p

o_gavros
10/04/2017, 13:01
2 ώρες ταβέρνα λέει...

:lol: σε καλό σου ρε θα με πνιειξ :lol:

ggs
10/04/2017, 13:02
2 ώρες ταβέρνα λέει...

:lol: σε καλό σου ρε θα με πνιειξ :lol:

:bawl:

o teos
10/04/2017, 13:03
Μπψηλε..μας αναψες φωτιες..το κοιταω να το μονταρω απο τωρα με τη δουλεια..αυτη η αμφιβολια χωματος-ασφαλτος με προβληματισε λιγο αλλα αμ ειναι χωμα δε μασαμε ρε...μπετα μην εχει:lol:

Εσυ ο απο πανω πανω χορχοδειλε ψησου θελω παρεα στο γυρνα και στην ασφαλτο...:a22:

BLiTzER
10/04/2017, 13:05
2 ώρες ταβέρνα λέει...

:lol: σε καλό σου ρε θα με πνιειξ :lol:

:lol:

Εγώ θα φάω 2 σουβλάκια κι εξαφανίστηκα!


Εσυ ο απο πανω πανω χορχοδειλε ψησου θελω παρεα στο γυρνα και στην ασφαλτο...:a22:

Δεν πάω πουθενά μαζί σου, μέχρι να βγει thread "και τα SS στρίβουν". Δεν τα εμπιστεύομαι. :lol:

kordix
10/04/2017, 13:05
Να πατε την διαδρομη απο Αθ. Διακο προς Αρτοτινα απο το βουνο, χωμα ειναι αλλα ευκολακι, με εξαιρεση τα 2μετρα τσοπανοσκυλα, κατι ποταμακια και κατι γκρεμια. Και xx 1100 την βγαζει που λεει ο λογος... :p:evil:

o teos
10/04/2017, 13:06
Δε θα το δεις ποτε....τα ss απλα....δεν στριβουν....................ποτε........δε χρειαζεται..:cry::lol:

ggs
10/04/2017, 13:08
Μπψηλε..μας αναψες φωτιες..το κοιταω να το μονταρω απο τωρα με τη δουλεια..αυτη η αμφιβολια χωματος-ασφαλτος με προβληματισε λιγο αλλα αμ ειναι χωμα δε μασαμε ρε...μπετα μην εχει:lol:

Εσυ ο απο πανω πανω χορχοδειλε ψησου θελω παρεα στο γυρνα και στην ασφαλτο...:a22:

ρε , εσυ εχεις γινει χωματερος και δεν το ξερεις:lol:

χωρις πλακα τωρα το μονο χωμα που ΜΠΟΡΕΙ να βρουμε ειναι απο Γαρδικι προς γραμμενη οξυα , που ομως πριν δυο χρονια που ειχα περασει το στρωναν..
οποτε , ακομα κι αν δεν εχουν περασει ασφαλτο , θα ειναι πολυ πατημενο.
οπως και να εχει , παντα θα εχει προτεραιότητα να περάσουμε καλά χωρίς να ζητάμε με το ζορι τρου αντβε…

BLiTzER
10/04/2017, 13:09
Εγώ δεν περνάω καλά αν δε δω τον ΤΕΟ να κλαίει λίγο και να φωνάζει. :p

ggs
10/04/2017, 13:10
Να πατε την διαδρομη απο Αθ. Διακο προς Αρτοτινα απο το βουνο, χωμα ειναι αλλα ευκολακι, με εξαιρεση τα 2μετρα τσοπανοσκυλα, κατι ποταμακια και κατι γκρεμια. Και xx 1100 την βγαζει που λεει ο λογος... :p:evil:

:lol:

o_gavros
10/04/2017, 13:12
Τι 2 σουβλάκια ρε ιεροσυλε;
Στο χάνι μας ξερουνε με το μικρό μας.
Για συνελθε σε παρακαλώ.



Γιωβγο γιατί γαμιεσαι ρε Νικόλα;

o teos
10/04/2017, 13:13
Νομιζεις δε το χω καταλαβει??το honda ζηταει χωμα μονο του πλεον..παθαινει στερηση αν δεν πατησει λιγο...δεν εχουμε θεμα ειπαμε με το χωμα..ολα good..αν κατσει με τη δουλεια(που θα κατσει) ειμαι μεσααα..:D

buckley
10/04/2017, 13:14
2 ώρες ταβέρνα λέει...

:lol: σε καλό σου ρε θα με πνιειξ :lol:

Κάτι πήρε τ' αυτί μου για θάλασσα η ετήσια φέτο χαχαχαχα
http://www.tanea.gr/news/world/article/5438310/aystralos-ekane-boytia-sth-thalassa-gia-na-mhn-plhrwsei-ton-logariasmo/

BLiTzER
10/04/2017, 13:14
Τι 2 σουβλάκια ρε ιεροσυλε;
Στο χάνι μας ξερουνε με το μικρό μας.
Για συνελθε σε παρακαλώ.


Ας πούμε ότι εγώ πάω στο δάσος για το κυνήγι. :smokin:

o teos
10/04/2017, 13:16
Εγώ δεν περνάω καλά αν δε δω τον ΤΕΟ να κλαίει λίγο και να φωνάζει. :p


Δε θα χει μπετο με τη γλυκα θα μεινεις:a9:

o_gavros
10/04/2017, 13:19
Ας πούμε ότι εγώ πάω στο δάσος για το κυνήγι. :smokin:

Σκληρός καργιολης

ggs
10/04/2017, 13:24
Ας πούμε ότι εγώ πάω στο δάσος για το κυνήγι. :smokin:

δασος θα εχει..μπολικο...:lol:

βρηκα μια φωτο για το κομματι με το χωμα που λεω οταν το ειχαμε περασει με τον gior-gos πριν 3(?) χρονια..

τοτε , ειχε μηχανηματα που το εστρωναν.


381054

BLiTzER
10/04/2017, 13:25
τοτε , ειχε μηχανηματα που το εστρωναν.

Τα βλέπουμε, δεν είμαστε τυφλοί.

ggs
10/04/2017, 13:26
Τα βλέπουμε, δεν είμαστε τυφλοί.

:bawl:




(την λασπη εκατο μετρα παραπισω δεν βλεπετε ομως ...:evil:)

o teos
10/04/2017, 13:27
Τα βλέπουμε, δεν είμαστε τυφλοί.

:bawl::bawl:

o teos
10/04/2017, 13:29
:bawl:




(την λασπη εκατο μετρα παραπισω δεν βλεπετε ομως ...:evil:)


Πλιιιτσεερρρ παρε μαζι απο το πλησιεστερο βετζιναδικο το εργαλειο σου...ξερεις εσυ.:p..αν εχει λασπη θα ναι απαραιτητο στην πρωτη σταση δε μας σωνει το πανακι μου:lol:

sniper
10/04/2017, 13:29
Τα βλέπουμε, δεν είμαστε τυφλοί.

:tooth:

ggs
10/04/2017, 13:33
Πλιιιτσεερρρ παρε μαζι απο το πλησιεστερο βετζιναδικο το εργαλειο σου...ξερεις εσυ.:p..αν εχει λασπη θα ναι απαραιτητο στην πρωτη σταση δε μας σωνει το πανακι μου:lol:

εχει παρει οτι χρειαζεται..

381055

buckley
10/04/2017, 13:33
:tooth:

Πάνω που έλεγα που ναι αυτή η ψυχή απ το πρωί ???

amyroukai
10/04/2017, 13:38
δεν ξέρω, είναι στριφτερή η διαδρομή, αν βρω παπί ως τότε για να είμαι ασφαλής, όχι σαν εσάς τα ζαγάρια, το συζητάμε.

buckley
10/04/2017, 13:42
δεν ξέρω, είναι στριφτερή η διαδρομή, αν βρω παπί ως τότε για να είμαι ασφαλής, όχι σαν εσάς τα ζαγάρια, το συζητάμε.

Ποιος κόβει και ποιος ράβει κανονίστε μη σκίσετε κανά καλσόν ε.
https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=152537&p=2866254&viewfull=1#post2866254

sniper
10/04/2017, 13:46
Πάνω που έλεγα που ναι αυτή η ψυχή απ το πρωί ???

Παντού είμαι.

sniper
10/04/2017, 13:47
δεν ξέρω, είναι στριφτερή η διαδρομή, αν βρω παπί ως τότε για να είμαι ασφαλής, όχι σαν εσάς τα ζαγάρια, το συζητάμε.


Εγώ ακόμα περιμένω τον Βασιλάκη τον Βάσκα να ετοιμασει την εκδρομή Πάτρα - Διδ/χο για να δανειστώ το παπί του ΤΕΡΕΝΣ.

Γατάκια.

vaska
10/04/2017, 13:55
Εγώ ακόμα περιμένω τον Βασιλάκη τον Βάσκα να ετοιμασει την εκδρομή Πάτρα - Διδ/χο για να δανειστώ το παπί του ΤΕΡΕΝΣ.

Γατάκια.
Τον Βασιλάκη τον Vaska που έχει να καβαλήσει 6 μήνες, που όλο δηλώνει ότι θα πάει και δεν πάει να τον σέβεστε, τον Βασιλάκη. Τα στερητικά έρχονται κατά ριπάς και δεν βλέπει να ισιώνει σύντομα. Και με τάουν μέιτ 50άρι πάει στο Χάνι, χρόνο και χρήμα δεν έχει.

sniper
10/04/2017, 13:58
Τον Βασιλάκη τον Vaska που έχει να καβαλήσει 6 μήνες, που όλο δηλώνει ότι θα πάει και δεν πάει να τον σέβεστε, τον Βασιλάκη. Τα στερητικά έρχονται κατά ριπάς και δεν βλέπει να ισιώνει σύντομα. Και με τάουν μέιτ 50άρι πάει στο Χάνι, χρόνο και χρήμα δεν έχει.


Μη σπαμάρεις.

o teos
10/04/2017, 14:01
Εχει μια απιστευτη εξωπραγματικη σοκολατοπιτα με παγωτο στην Αραχωβα για οσους ξερουν...........με θεα για ρομαντικες καταστασεις:pink:.....λεω τωρα αν μας παρει ο χρονος στο γυρνα και υπαρχει ορεξη γινεται μια παρακαμψη απο δελφους αραχωβα:whistle:

amyroukai
10/04/2017, 14:02
Τον Βασιλάκη τον Vaska που έχει να καβαλήσει 6 μήνες, που όλο δηλώνει ότι θα πάει και δεν πάει να τον σέβεστε, τον Βασιλάκη. Τα στερητικά έρχονται κατά ριπάς και δεν βλέπει να ισιώνει σύντομα. Και με τάουν μέιτ 50άρι πάει στο Χάνι, χρόνο και χρήμα δεν έχει.

μωρή λουκρητία, με το παπί δεν πηγαινοέρχεσαι κάθε μέρα; τι έχεις να καβαλήσεις έξι μήνες και έχεις στερητικό; Πόσα λεφτά χρειάζεται πλέον για να πας στο χάνι από την μιναρούπολη; Που οδηγείται η κοινωνία; Quo vadis, domine?

amyroukai
10/04/2017, 14:03
Εχει μια απιστευτη εξωπραγματικη σοκολατοπιτα με παγωτο στην Αραχωβα για οσους ξερουν...........με θεα για ρομαντικες καταστασεις:pink:.....λεω τωρα αν μας παρει ο χρονος στο γυρνα και υπαρχει ορεξη γινεται μια παρακαμψη απο δελφους αραχωβα:whistle:

Ιτέα Δεσφίνα μωρή κοιλιόδουλη σουπερσπορτού κι εσύ.

o teos
10/04/2017, 14:06
Ιτέα Δεσφίνα μωρή κοιλιόδουλη σουπερσπορτού κι εσύ.

:a8::a8::a8:κανω διατροφη το φελεκι μου και αμα λεω θα κανουμε παρακαμψη για σοκολατοπιτα θα κανουμε.....αφηκετε με:look:

7Tolis
10/04/2017, 14:21
Eιναι 80% βέβαιο πως θα είμαι ήδη επάνω εκεί εκείνες τις ημέρες (τα λοκάλια ξέρουν), και με μια μικρή παράκαμψη θα χαρώ να σας υποδεχτώ.
τσιτσιαίς σου έρχεται pm.

vaska
10/04/2017, 14:31
μωρή λουκρητία, με το παπί δεν πηγαινοέρχεσαι κάθε μέρα; τι έχεις να καβαλήσεις έξι μήνες και έχεις στερητικό; Πόσα λεφτά χρειάζεται πλέον για να πας στο χάνι από την μιναρούπολη; Που οδηγείται η κοινωνία; Quo vadis, domine?Το παπί είναι κομούτερ όπως το λέτε εσείς οι γραμματιζούμενοι, κάνει τα διεκπαιρεωτικά χιλιόμετρα, το σαρκίο μου (και είναι και μπόλικο) μετακινεί. Το όχημα της απόλυτης κ@υλας το Πενφέ αλλά και το αγριοκάτσικο το DR έχω να καβαλήσω 6 μήνες τουλάχιστον. Και δεν είναι τόσο το οικονομικό (αίμα με έχει πάει η πρώτη φορά Αριστερά, κάθε τέλος μήνα μένω πανί με πανί) αλλά ο χρόνος που μου λείπει γμτ. Αλλά αν το παρεάκι μαζευτεί θα φιλήσω έως και κατουρημένες ποδιές για να χαρώ για λίγο την συντροφιά του.

buckley
10/04/2017, 14:38
Το παπί είναι κομούτερ όπως το λέτε εσείς οι γραμματιζούμενοι, κάνει τα διεκπαιρεωτικά χιλιόμετρα, το σαρκίο μου (και είναι και μπόλικο) μετακινεί. Το όχημα της απόλυτης κ@υλας το Πενφέ αλλά και το αγριοκάτσικο το DR έχω να καβαλήσω 6 μήνες τουλάχιστον. Και δεν είναι τόσο το οικονομικό (αίμα με έχει πάει η πρώτη φορά Αριστερά, κάθε τέλος μήνα μένω πανί με πανί) αλλά ο χρόνος που μου λείπει γμτ. Αλλά αν το παρεάκι μαζευτεί θα φιλήσω έως και κατουρημένες ποδιές για να χαρώ για λίγο την συντροφιά του.

Έπεσα κάτω.

BLiTzER
10/04/2017, 14:39
Έπεσα κάτω.

Τα άλλα του οχήματα είναι ένα παπί και ένα dr 30ετίας. :p

buckley
10/04/2017, 14:41
Τα άλλα του οχήματα είναι ένα παπί και ένα dr 30ετίας μαζί μ' ένα 490 που περιμένω βόλτα. :p

Εδώ είσαι.

sniper
10/04/2017, 14:42
Έπεσα κάτω.


Να προσέχεις πλέον. Το ένα απο τα δύο δεν σε σκότωσαν.

ggs
10/04/2017, 15:09
Eιναι 80% βέβαιο πως θα είμαι ήδη επάνω εκεί εκείνες τις ημέρες (τα λοκάλια ξέρουν), και με μια μικρή παράκαμψη θα χαρώ να σας υποδεχτώ.
τσιτσιαίς σου έρχεται pm.

παράκαμψη παρελειφθει…..;)

o teos
10/04/2017, 15:11
παράκαμψη παρελειφθει…..;)

ωχχ...Και καπως ετσι θα λεει το αρθρο τους ψαχνουμε ακομα:bawl:

ggs
10/04/2017, 15:14
ρε σεις ...μην αρχισουμε και εδω την νεκροφιλια και οτι δεν εχει ταμπουρα μπρος-πισω (ειδικα πισω) ειναι για γκευ..:lol:

τα ποτενσιαλς του βολταρακιου ειναι εξτριμλυ χαι...:smokin:

με λιγα λογια , παλι μπαχαλο θα γινει...:lol:

sniper
10/04/2017, 15:17
ρε σεις ...μην αρχισουμε και εδω την νεκροφιλια και οτι δεν εχει ταμπουρα μπρος-πισω (ειδικα πισω) ειναι για γκευ..:lol:

...

Eίπε ο περίεργος με το DCT/ABS/TC/GTSS μοτοσακό...

:smokin:

ggs
10/04/2017, 15:22
Eίπε ο περίεργος με το DCT/ABS/TC/GTSS μοτοσακό...

:smokin:

Τα έχουμε ξεκαθαρίσει αυτά... Είπαμε,μετά τα 40 δεν είσαι γκέι..Είσαι μερακλής...:cool::bawl:

ggs
10/04/2017, 15:48
για πειτε τα λοκαλια (ή οσοι ξερουν) 1 ή 2?

1

381059


2

381060




μαλλον , για το 1 λεω εγω...

7Tolis
10/04/2017, 15:53
Η 2 είναι πιο καλή. Χιντ. Στο Κυριακοχώρι έχει πολλούς αετούς για να δείτε. Αν το θέλουν οι αετοί βέβαια.

Από Σπερχειαδα δε λέει και πολλά η διαδρομή. Αν όμως το κόψεις από Αθανάσιο Διακο, Δάφνη, Ανατολή, Μάρμαρα Κυριακοχώρι και μετά γαρδικι είναι πιο όμορφα αλλά έχει χώμα . Προσοχή στο γαρδικι σε ένα παλιό γεφύρι που έχει. Ρίξτε μια ματιά πρώτα περί στατικότητας ή απλά περάστε ένας ένας.

ggs
10/04/2017, 15:54
Η 2 είναι πιο καλή. Χιντ. Στο Κυριακοχώρι έχει πολλούς αετούς για να δείτε. Αν το θέλουν οι αετοί βέβαια.

οταν λες , πιο καλη?
-σε ομορφια?
-σε ασφαλτο?

το κυριακοχωρι ειναι στην 1

7Tolis
10/04/2017, 16:00
Και οι 2 άσφαλτος ειναι αν τα θυμάμαι σωστά. Σε ομορφιά πιστεύω η 2 λόγω βλάστησης.

Και η 1 δεν υστερεί, εχει ποτάμι με πρόσβαση για στάση απλά η 2 πιάνει προς περισσότερο βουνό all included.

ggs
10/04/2017, 16:14
Η 2 είναι πιο καλή. Χιντ. Στο Κυριακοχώρι έχει πολλούς αετούς για να δείτε. Αν το θέλουν οι αετοί βέβαια.

Από Σπερχειαδα δε λέει και πολλά η διαδρομή. Αν όμως το κόψεις από Αθανάσιο Διακο, Δάφνη, Ανατολή, Μάρμαρα Κυριακοχώρι και μετά γαρδικι είναι πιο όμορφα αλλά έχει χώμα . Προσοχή στο γαρδικι σε ένα παλιό γεφύρι που έχει. Ρίξτε μια ματιά πρώτα περί στατικότητας ή απλά περάστε ένας ένας.

με εχεις μπερδέψει τελειως...τέλειωσε ρε η χαμενιαδα :lol:

απο σπερχειαδα (που δεν λεει και πολλα όπως λες) ειναι η 2 (την οποια προτείνεις σαν πιο καλή??)
οι αετοι είναι στην 1

μπας κι εχεις μπερδεψει το 1 με το 2?

Διακο , δαφνη κλπ δεν παμε αν υπάρχουν στρεετ μηχανακια .

o teos
10/04/2017, 16:19
με εχεις μπερδέψει τελειως...τέλειωσε ρε η χαμενιαδα :lol:

απο σπερχειαδα (που δεν λεει και πολλα όπως λες) ειναι η 2 (την οποια προτείνεις σαν πιο καλή??)
οι αετοι είναι στην 1

μπας κι εχεις μπερδεψει το 1 με το 2?

Διακο , δαφνη κλπ δεν παμε αν υπάρχουν στρεετ μηχανακια .

Αμα σου λεω...το αρθρο θα συνεχιζει: ο συμφωρουμιτης που προτεινε τη διαδρομη δηλωνει αθωος ''εγω νομιζα δε θα με ακουσουν":bawl:

ggs
10/04/2017, 17:29
Αμα σου λεω...το αρθρο θα συνεχιζει: ο συμφωρουμιτης που προτεινε τη διαδρομη δηλωνει αθωος ''εγω νομιζα δε θα με ακουσουν":bawl:

:lol:

Βρε, μαυτα και μαυτα φτιάχνονται οι καλύτερες διαδρομές..Αν θες να χαθείς και να μπλέξεις,ρώτα ένα ντόπιο ποιο δρόμο να πάρεις..:lol:

taisteal
11/04/2017, 02:53
Count me in.
Η διαδρομή 2 είναι καλύτερη.

ggs
11/04/2017, 09:15
Count me in.
Η διαδρομή 2 είναι καλύτερη.


κάτσε , γιατί χθες το βράδυ στον Κρίκο συνειδητοποιήσαμε οτι είναι ...3ημερο!!!
Μπορει να βγει …Υπερπαραγωγη(low budget) !!!!


Recalculating………………………………………………………

BLiTzER
11/04/2017, 09:16
Δεν το αφήνουμε για τον Αύγουστο, που θα έχουμε άδεια;

o teos
11/04/2017, 09:25
Χορχοδειλε τον Αυγουστο δεν εχουμε ολοι αδεια:a22:

Απλα θα βολευε πολυ να γινει δυημερο Κ-Δ η Σ-Κ ..ακομα και κατι που σκεφτηκα μετα οποιος δε θελει να μεινει ερχεται στη βολτα και οποτε θελει φευγει η ερχεται και μας βρισκει εκει καποια μερα απο ολες...τι λετε?:hmm:

teo_g7
11/04/2017, 09:27
κάτσε , γιατί χθες το βράδυ στον Κρίκο συνειδητοποιήσαμε οτι είναι ...3ημερο!!!
Μπορει να βγει …Υπερπαραγωγη(low budget) !!!!


Recalculating………………………………………………………

Δώσε πόνο ρε ψηλέ!

ggs
11/04/2017, 09:45
Χορχοδειλε τον Αυγουστο δεν εχουμε ολοι αδεια:a22:

Απλα θα βολευε πολυ να γινει δυημερο Κ-Δ η Σ-Κ ..ακομα και κατι που σκεφτηκα μετα οποιος δε θελει να μεινει ερχεται στη βολτα και οποτε θελει φευγει η ερχεται και μας βρισκει εκει καποια μερα απο ολες...τι λετε?:hmm:

οι διαδρομές και οι μέρες θα προσπαθήσουμε να σπάσουν έτσι , ώστε και κάποιος να θέλει να έρθει μονοήμερη , να μπορεί να μας βρει.
Χοντρικα , η κεντρικη ιδεα θα είναι

Σαββατο
αθηνα-βολτες στην περιοχη (καμια 500ρα) - Υπνος ..καπου.

Κυριακη - βολτες στην περιοχη (καμια 400ρα )- υπνος καπου

Δευτερα - κατεβασμα προς Ρερεση -ταβερνα – επιστροφη (καμια 300ρα)

Ψαχνουμε λιγο για χαμηλου ή μηδαμινου κοστους Δ/Ν (σληπινγκ μπαγκ και κανα καταφυγιο θα ήταν σουπερ)
Ταβερνες δεν θα πεξουν παρα μονο την τελευταία μέρα στο Ρερεση.(οπότε, ρεφενέ πικνίκ στην μαμα φυση)

Το κόστος να μείνει γυρω στο 150ρι για το 3ημερο δλδ ολ ινκλουντετ

Φυσικά , την Κυριακή μπορούν να έρθουν όσοι θέλουν για ΚΔ και την Δευτερα μπορεί όσιο θέλουν να έρθουν μονοήμερη Ρερεση

buckley
11/04/2017, 09:52
οι διαδρομές και οι μέρες θα προσπαθήσουμε να σπάσουν έτσι , ώστε και κάποιος να θέλει να έρθει μονοήμερη , να μπορεί να μας βρει.
Χοντρικα , η κεντρικη ιδεα θα είναι

Σαββατο
αθηνα-βολτες στην περιοχη (καμια 500ρα) - Υπνος ..καπου.

Κυριακη - βολτες στην περιοχη (καμια 400ρα )- υπνος καπου

Δευτερα - κατεβασμα προς Ρερεση -ταβερνα – επιστροφη (καμια 300ρα)

Ψαχνουμε λιγο για χαμηλου ή μηδαμινου κοστους Δ/Ν (σληπινγκ μπαγκ και κανα καταφυγιο θα ήταν σουπερ)
Ταβερνες δεν θα πεξουν παρα μονο την τελευταία μέρα στο Ρερεση.(οπότε, ρεφενέ πικνίκ στην μαμα φυση)

Το κόστος να μείνει γυρω στο 150ρι για το 3ημερο δλδ ολ ινκλουντετ

Φυσικά , την Κυριακή μπορούν να έρθουν όσοι θέλουν για ΚΔ και την Δευτερα μπορεί όσιο θέλουν να έρθουν μονοήμερη Ρερεση

Τα νούμερα στις παρενθέσεις τι είναι ρε ???

ggs
11/04/2017, 10:11
Τα νούμερα στις παρενθέσεις τι είναι ρε ???

χλμ

BLiTzER
11/04/2017, 10:14
Σαββατο
αθηνα-βολτες στην περιοχη (καμια 500ρα) - Υπνος ..καπου.

Νομίζω οι βόλτες στην Αθήνα την 1η μέρα είναι απλά χαμένος χρόνος.

Mariner
11/04/2017, 10:15
Γμτ.. 29 έχω μια συναυλία και μου το χαλάει.. Μάλλον θα χώσω άδεια δευτέρα να έρθω για ΚΔ

ggs
11/04/2017, 10:18
Γμτ.. 29 έχω μια συναυλία και μου το χαλάει.. Μάλλον θα χώσω άδεια δευτέρα να έρθω για ΚΔ

:rockon:


Δευτερα ειναι πρωτομαγια...;)

o teos
11/04/2017, 10:23
Γμτ.. 29 έχω μια συναυλία και μου το χαλάει.. Μάλλον θα χώσω άδεια δευτέρα να έρθω για ΚΔ

Δευτερα ειναι 1Μαιου....δουλευεις???:rolleyes:

Θελω να κανω ολο το πακετο αλλα στη χειροτερη θα παιξει σιγουρα μια μερα η KΔ και εγω λογο δουλειας..για να δουμε πως θα βγει το προγραμμα της βολτας και πως θα το κανονισω..αναμενουμε μπψηλεε..:D

ggs
11/04/2017, 10:30
αν και δεν μου αρέσει να αγχωνόμαστε και να πρέπει να δηλώνουμε συμμέτοχες κλπ νωρις , επειδή παίζει τα θέμα της Δ/Ν καλό θα είναι οσοι το βλέπουν για 3ημηερο ή 2ημερο να το πουν σχετικά νωρίς για να δούμε τι κουμάντα θα κάνουμε *

*υπ οψην , ότι οι Δ/Ν μπορεί να είναι πολύ κυριλε…. Δλδ, ένα sleeping bag και ένα κεραμίδι από πάνω μας

alexis_d
11/04/2017, 10:43
αν και δεν μου αρέσει να αγχωνόμαστε και να πρέπει να δηλώνουμε συμμέτοχες κλπ νωρις , επειδή παίζει τα θέμα της Δ/Ν καλό θα είναι οσοι το βλέπουν για 3ημηερο ή 2ημερο να το πουν σχετικά νωρίς για να δούμε τι κουμάντα θα κάνουμε *

*υπ οψην , ότι οι Δ/Ν μπορεί να είναι πολύ κυριλε…. Δλδ, ένα sleeping bag και ένα κεραμίδι από πάνω μας

Την μια διανυκτέρευση στην έχω έτοιμη κιόλας....Κυριλέ.
Μόνο που θα είναι μετά από 500 μέτρα χωματόδρομο..


Και πριβέ εξαπτέρυγο! :bawl:

Mariner
11/04/2017, 10:46
:rockon:


Δευτερα ειναι πρωτομαγια...;)

:facepalm:


Δευτερα ειναι 1Μαιου....δουλευεις???:rolleyes:


Μη βαρά και συ ρε φιλαράκι.. Γύρισα σήμερα απο άδεια και δεν νιώθω και πολύ καλα :(

o teos
11/04/2017, 10:47
Αντε...αντε επειδη εισαι εσυ σχορεμενος αυτη τη φορα...:p

Coyote.V
11/04/2017, 10:52
:bawl:




(την λασπη εκατο μετρα παραπισω δεν βλεπετε ομως ...:evil:)

Την βλέπουμε στα λάστιχα... :cool:

buckley
11/04/2017, 10:53
χλμ

Με άθροισμα 1200 δηλαδή και κόστος καυσίμου 110-120 ευρά ? Κάτι δεν έπιασα εκεί που έλεγες ολ ινκλουντεντ, σόρρυ.

BLiTzER
11/04/2017, 10:58
80-90€ βενζίνες υπολογίζω εγώ, που έχω σύγχρονο μηχανάκι. :smokin: 10-15€ η ταβέρνα (και πολλά λέω, για 2 σουβλάκια!). 20€ η διανυκτέρευση (ίσως x2). Στο 150άρι είμαστε.

o teos
11/04/2017, 11:06
Και μενα στα 110 βγαινουνε οι βετζινες μονο + 60 τα γενικα κανας καφες κανα σαουντιτς και ταβερνα 170 περιπου αλλα εγω εχω ss και αυτονομια στα ταρταρα..:p

ggs
11/04/2017, 11:10
Με άθροισμα 1200 δηλαδή και κόστος καυσίμου 110-120 ευρά ? Κάτι δεν έπιασα εκεί που έλεγες ολ ινκλουντεντ, σόρρυ.
ετσι...

80-90€ βενζίνες υπολογίζω εγώ, που έχω σύγχρονο μηχανάκι. :smokin: 10-15€ η ταβέρνα (και πολλά λέω, για 2 σουβλάκια!). 20€ η διανυκτέρευση (ίσως x2). Στο 150άρι είμαστε.





οι δρομοι που θα κινηθουμε θα είναι φουλ επαρχιακο και σφιχτο,οποτε οι ταχυτητες χαμηλες.
Η εμπειρία από άλλες βόλτες με τελείως διαφορετικά μηχανακια έχει δείξει ότι η μέση κατανάλωση δεν ξεπερνά τα 6λιτ/100χλμ (και συνήθως είναι χαμηλότερη)

Οι Δ/Ν (ΑΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ) δεν θα ξεπεράσουν τα 10 ευρώ το άτομο την βραδιά .

Στο Ρερεση , ανάλογα φυσικά και με τον κόσμο , θα είμαστε γύρω στο 15ρι.
Τα αλλα φαγητά-καφεδεσ των ημερων θα είναι ρεφενε και προχειρα και δεν θα ξεφύγει στο σύνολο το πολύ κάνα 20ρι το άτομο.
Οποτε γυρω στο 150ρι..

Όμως , μιλάμε για ένα 3ΗΜΕΡΟ με πολλά και καλά χλμ. Και παντα υπαρχει η επιλογη για λιγοτερες μερες αν θελει καποιος ..

Γιατί το συζητάς όμως? σε προβληματιζει το κοστος?

o teos
11/04/2017, 11:15
Σαν κοστος για τριημερο με μηχανες και 1200χλμ πανω κατω δεν ειναι παραλογο..ισα ισα..για πηγαινε καπου 3μερες με αμαξι φαγητα και λοιπα να δεις..νομιζω ειναι μια χαρα απο κει και περα ομως τα χουμε πει δυσκολοι καιροι και ο καθενας τα φέρνει βολτα διαφορετικά εξου και η επιλογη απλης βολτας μια απ τις τρεις με κοστος κανα 50 το πολυ..:rolleyes:

buckley
11/04/2017, 11:37
80-90€ βενζίνες υπολογίζω εγώ, που έχω σύγχρονο μηχανάκι. :smokin: 10-15€ η ταβέρνα (και πολλά λέω, για 2 σουβλάκια!). 20€ η διανυκτέρευση (ίσως x2). Στο 150άρι είμαστε.

Πήρες πάπια ρε ???

buckley
11/04/2017, 11:43
ετσι...






οι δρομοι που θα κινηθουμε θα είναι φουλ επαρχιακο και σφιχτο,οποτε οι ταχυτητες χαμηλες.
Η εμπειρία από άλλες βόλτες με τελείως διαφορετικά μηχανακια έχει δείξει ότι η μέση κατανάλωση δεν ξεπερνά τα 6λιτ/100χλμ (και συνήθως είναι χαμηλότερη)

Οι Δ/Ν (ΑΝ ΠΛΗΡΩΣΟΥΜΕ) δεν θα ξεπεράσουν τα 10 ευρώ το άτομο την βραδιά .

Στο Ρερεση , ανάλογα φυσικά και με τον κόσμο , θα είμαστε γύρω στο 15ρι.
Τα αλλα φαγητά-καφεδεσ των ημερων θα είναι ρεφενε και προχειρα και δεν θα ξεφύγει στο σύνολο το πολύ κάνα 20ρι το άτομο.
Οποτε γυρω στο 150ρι..

Όμως , μιλάμε για ένα 3ΗΜΕΡΟ με πολλά και καλά χλμ. Και παντα υπαρχει η επιλογη για λιγοτερες μερες αν θελει καποιος ..

Γιατί το συζητάς όμως? σε προβληματιζει το κοστος?

Όχι ρε καμάρι και εννοείται ότι δεν με παίρνει λόγω οικογενειακής μουρμούρας και μόνο (ετήσια μέσα για φέτος πάντως).Απλώς σκέφτομαι ότι με καύσιμα 110+ που σίγουρα θα φτάσει αφού θα βάλετε και σε επαρχιακά βενζινάδικα ,μια 3ήμερη με 2 διανυκτερεύσεις φαγητά καφέδες κανά γλυκό κουταλιού χαχαχα να ούμε άντε τσουρέκι εύκολα ξεφεύγει ακόμα και χωρίς τα διόδια...

George_M.
11/04/2017, 11:51
η περιοχη λογω εποχης/ακομα κρυου εκει πανω θελει προσοχη οτι αφορα την κατασκηνωση καθως απαιτει καλο εξοπλισμο ενω στα εκει χωρια (ειδικα τα μικρα) δεν υπαρχουν μαγαζια για πιτογυρα κτλ...
ισως μια συνενοηση με καποιο τοπικο καφενειο/ταβερνειο μπορεσει να κρατησει χαμηλα τον προυπολογισμο του φαγητου,
ενναλακτικα ολο κ καποια κοκκιν αυγα θα χουν περισεψει,λιγο ψωμακι,μερικε προμηθειες απο καποιο μπακαλικο κ βουρ...

ggs
11/04/2017, 11:56
η περιοχη λογω εποχης/ακομα κρυου εκει πανω θελει προσοχη οτι αφορα την κατασκηνωση καθως απαιτει καλο εξοπλισμο ενω στα εκει χωρια (ειδικα τα μικρα) δεν υπαρχουν μαγαζια για πιτογυρα κτλ...
ισως μια συνενοηση με καποιο τοπικο καφενειο/ταβερνειο μπορεσει να κρατησει χαμηλα τον προυπολογισμο του φαγητου,
ενναλακτικα ολο κ καποια κοκκιν αυγα θα χουν περισεψει,λιγο ψωμακι,μερικε προμηθειες απο καποιο μπακαλικο κ βουρ...

Σωστος!

γι αυτο και δεν μιλαμε για σκηνες (που εκτος του κρυου εχουν και θεμα χρονου-εξοπλισμου-κουβαληματος) αλλα για κλειστους χωρους με σληπινγκ μπαγκ(αν χρειαστει) .

το φαγητο ειμα σιγουρος οτι θα το βολεψουμε..:D

buckley
11/04/2017, 12:03
Σωστος!

γι αυτο και δεν μιλαμε για σκηνες (που εκτος του κρυου εχουν και θεμα χρονου-εξοπλισμου-κουβαληματος) αλλα για κλειστους χωρους με σληπινγκ μπαγκ(αν χρειαστει) .

το φαγητο ειμα σιγουρος οτι θα το βολεψουμε..:D

Και συ δίαιτα ? Ζηλέψατε ρε το μοδέλο με τον Πήγασο ?

teo_g7
11/04/2017, 20:04
αν και δεν μου αρέσει να αγχωνόμαστε και να πρέπει να δηλώνουμε συμμέτοχες κλπ νωρις , επειδή παίζει τα θέμα της Δ/Ν καλό θα είναι οσοι το βλέπουν για 3ημηερο ή 2ημερο να το πουν σχετικά νωρίς για να δούμε τι κουμάντα θα κάνουμε *

*υπ οψην , ότι οι Δ/Ν μπορεί να είναι πολύ κυριλε…. Δλδ, ένα sleeping bag και ένα κεραμίδι από πάνω μας

Ένα penthouse suite με private chef και mixologist παρακαλώ για μένα για 2 διανυκτερεύσεις.

7Tolis
13/04/2017, 11:59
I Think we have a go ggs!

teo_g7
13/04/2017, 14:51
I Think we have a go ggs!

Houston we have a green light

ggs
13/04/2017, 15:05
Houston we have a green light

κατσε τεο γιατι.... Houston , we have a problem...

μπορει να "καει" απο εμενα το 3ημερο..

θα ξερω μεχρι το Πασχα....

BLiTzER
13/04/2017, 15:06
Dibs στο κρεβάτι του!

7Tolis
18/04/2017, 11:41
Κάποιο νέο; Αγιούχουυυυ χουυυυ

ggs
18/04/2017, 12:56
κατσε τεο γιατι.... Houston , we have a problem...

μπορει να "καει" απο εμενα το 3ημερο..

θα ξερω μεχρι το Πασχα....

Καλή χώνεψη ..:lol:

Παίδες,άκυρο από εμένα το 3ημερο..

Δεν ξέρω αν μπορώ να λείψω 1-2-3 ή καθόλου.

Οπότε ,εγώ το καίω.

Φυσικά, όσοι θέλετε,την κάνετε:beer:

o teos
18/04/2017, 12:58
Χωρις οργάνωση μπψηλου το παμε για πιστολι..:D
Τολη να δουμε μπας και μαζευτούμε και το κανουμε μονοήμερο η και διήμερο με ξενάγηση μετα σου στα περιξ....;)

7Tolis
18/04/2017, 14:13
Άνευ μπζηλού δυστυχώς, life goes on.Οργανωθείτε,επάνω θα είμαι,ο δρόμος ανοικτός και τα σκυλιά δεμένα.