PDA

View Full Version : 700 Tracer VS 800 crossruner



Apache
13/04/2017, 01:13
Δεδομένου ότι γυρνάω στην πατρίδα το πρώτο 10ημερο του Μαϊου έχω μπριζωθεί να δώσω το μηχανάκι (Tracer 700 Oct. 30 2016 3800χλμ.) για το Crossruner 800 δεδομένου ότι το Tracer 900 είναι για τον πέο....
Γιά πείτε γνώμες, δεδομένου ότι το 700 είναι εξαιρετικό μηχανάκι, αλλά πάντα κοιτάω το "κατι" παραπάνω...

telegonos
13/04/2017, 01:27
Γνώμη: Όταν ξεκινάς με λανθασμένες υποθέσεις, θα καταλήξεις σε άτοπο συμπέρασμα.

Apache
13/04/2017, 01:39
Γνώμη: Όταν ξεκινάς με λανθασμένες υποθέσεις, θα καταλήξεις σε άτοπο συμπέρασμα.

Πιό συγκεκριμένος;

amyroukai
13/04/2017, 07:21
E.... To Tracer900 για τον πέο; Γιατί; Εμένα δεν μου άρεσε καθόλου, αλλά "για τον πέο" σίγουρα δεν το λες. Αν κάποιος ταιριάξει επάνω του φαντάζομαι δεν θα έχει τα δικά μου παράπονα και από μοτέρ, αναρτήσεις, φρένα ουδεμία σχέση με το 700 σου.

Το Crossrunner είναι πιο αδύναμο, πιο ακριβό και 40 κιλά πιο βαρύ... Η διαφορά σε χρήματα αν μπει σε αναρτήσεις (αν δεν σου αρέσουν...), το 900άρι θα είναι μιά χαρά. Το Crossrunner να "αδυνατίσει" αποκλείεται.


Οπότε για εμένα, ξεκίνα με ένα test ride και το 900 και το 800 και βλέπεις πως θα σου κάτσουν γιατί από τον κατάλογο συγκρίσεις είναι δύσκολες και τα "αν" είναι πολλά.

DrBig
13/04/2017, 07:36
Εγω παλι θα εβαζα μια ολοσωμη στο 700 ενα powercommander και αναρτησεις της προκοπης.
Τα 80 ελευθερα αλογα ειναι πιο διασκεδαστικα απο τα 100 euro-τρεχα γυρευε και οι καλες αναρτησεις ανεκτιμητες.

AristidisZ
13/04/2017, 08:09
Ναι αλλά και τα δύο δεν είναι Honda...

:wlae:

theofilos888
13/04/2017, 08:11
Μπορει να μην του αρεσε τοσο πολυ το μινιμαλιστικο σχεδιο του 700. Και τωρα που θα γυρισει στα πατρια εδαφη να θελει κατι πιο ογκωδες για να τον καλυπτει απο τον αερα.

kordix
13/04/2017, 11:06
Εγω παλι θα το κρατουσα και θα εκανα τον γυρο της Ευρωπης.

anavatis19
13/04/2017, 12:08
Το crossrunner είναι μηχαναρα. Πολύ ανώτερο από το tracer με τα γνωστά του προβλήματα. Επίσης έχει vtec και το tracer δεν το βλέπει καν οταν ανοίξει. Και ειναι χοντα τι άλλο να θέλει καποιος. Και το λέει κάποιος που πήρε καβασακι. Αλλά τι να κάνουμε η αξία είναι αξια

ggs
13/04/2017, 12:30
Δεδομένου ότι γυρνάω στην πατρίδα το πρώτο 10ημερο του Μαϊου έχω μπριζωθεί να δώσω το μηχανάκι (Tracer 700 Oct. 30 2016 3800χλμ.) για το Crossruner 800 δεδομένου ότι το Tracer 900 είναι για τον πέο....
Γιά πείτε γνώμες, δεδομένου ότι το 700 είναι εξαιρετικό μηχανάκι, αλλά πάντα κοιτάω το "κατι" παραπάνω...

τι "παραπανω" ζητας απο το tracer? (και ελπιζεις να στο δωσει το crossruner?)

basilis_k6
13/04/2017, 12:50
μόλις το πήρες κάτσε να βγάλει τα λεφτα του. Θα χάσεις πολλα χωρίς λογο.

BLiTzER
13/04/2017, 12:51
Έχεις οδηγήσει το Honda και σου άρεσε; Τι "κάτι παραπάνω" έχει, εκτός από βάρος και τιμή;

Cpt_Slow
13/04/2017, 13:02
Πως γίνεται το 900 να ειναι για τον πεο και το 700 εξαιρετικο μηχανακι εξηγησε μας λιγο

BLiTzER
13/04/2017, 13:02
Δεν έχουν αναφερθεί κουνήματα για το 700. :lol:

Apache
13/04/2017, 16:09
Πως γίνεται το 900 να ειναι για τον πεο και το 700 εξαιρετικο μηχανακι εξηγησε μας λιγο

Aυτό που είπε ο Γιώργος, το 700 είναι πραγματικά ακλόνητο καμία σχέση με το 900, εδώ στην ομάδα τους στο facebook βγήκε ο άλλος και λέει ότι άνοιξε το γκάζι στα 180 σε στροφή και το μηχανάκι άρχισε τα τρελά του ,στο παρατσάκ δεν τον έστειλε αδιάβαστο και απαντάει ο άλλος (άκουσον άκουσον) μήπως είχες το τεπόζιτο γεμάτο (ή μισοάδειο δεν θυμάμαι, για το βάρος).... φαντάσου τι έχουν δεί τα μάτια τους αλλά δεν λένε βλέπεις...


Έχεις οδηγήσει το Honda και σου άρεσε; Τι "κάτι παραπάνω" έχει, εκτός από βάρος και τιμή;
"Οχι δεν το έχω οδηγήσει αλλά εάν δεν μου αρέσει θα κάτσω με το 700 και θα το κάνω τούμπανο, άσε που έχω χάσει 10 κιλά και προφανώς θα ταιριάξω καλύτερα επάνω του.

Apache
13/04/2017, 16:11
τι "παραπανω" ζητας απο το tracer? (και ελπιζεις να στο δωσει το crossruner?)

Χώρο, είμαι 1,87m 120κιλά..
To 700 φαίνεται σαν παπί επάνω μου γαμώτο....

BLiTzER
13/04/2017, 16:13
Κακώς επέλεξες ΜΤ από την αρχή τότε. Είναι για πιο μικρόσωμους αναβάτες.

Αλλά αν πας στο Honda, θα σου λείψει το γκάζι και η ροπή από το 0, να ξέρεις.

basilis_k6
13/04/2017, 16:16
εγω ειμαι 63 κιλα και το vstrom μου φαινετε οτι δεν παιρνει τα ποδια του, γιατι διαολα πηρες 700αρι αφου το τρως ολο το φαι σου?

Apache
13/04/2017, 16:17
Κακώς επέλεξες ΜΤ από την αρχή τότε. Είναι για πιο μικρόσωμους αναβάτες.

Αλλά αν πας στο Honda, θα σου λείψει το γκάζι και η ροπή από το 0, να ξέρεις.

Τόχεις οδηγήσει; Κοίτα και να μείνω με το Tracer δεν με χαλάει καθόλου....
Είναι φοβερό μηχανάκι αναμφισβήτητα.....

Apache
13/04/2017, 16:18
εγω ειμαι 63 κιλα και το vstrom μου φαινετε οτι δεν παιρνει τα ποδια του, γιατι διαολα πηρες 700αρι αφου το τρως ολο το φαι σου?

Μα δεν έχω θέμα με το γκάζι του μέχρι στιγμής.... "Ισα-ίσα...

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
13/04/2017, 16:19
Να μείνεις με το τραξτερ, και να τα φας σε βενζίνες. Σε χιλ και μιλ. Ε΄.

Apache
13/04/2017, 16:35
Να μείνεις με το τραξτερ, και να τα φας σε βενζίνες. Σε χιλ και μιλ. Ε΄.

Mάλλον αυτό θα γίνει Στέλιο, θα τα φάω σε βενζίνες και όταν γεράσω θα πάρω μία Πενβέ..:kiss:

BLiTzER
13/04/2017, 16:36
Τόχεις οδηγήσει;

Δεν το'χω οδηγήσει, αλλά είναι Honda, οπότε ξέρω. :p

Αν νομίζεις ότι έχεις κάνει τόσο κακή επιλογή και δε σε βολεύει καθόλου, πούλησέ το και πάρε κάτι που ΣΙΓΟΥΡΑ σου κάνει. Και μη σκέφτεσαι ΠΑΛΙ ένα μηχανάκι που δεν έχεις οδηγήσει καν.

Αν είσαι αναποφάσιστος, κράτα το. Πήρες καινούριο μηχανάκι, δεν το χάρηκες και θα χάσεις πολλά λεφτά.

ggs
13/04/2017, 16:37
Χώρο, είμαι 1,87m 120κιλά..
To 700 φαίνεται σαν παπί επάνω μου γαμώτο....

Σε .. Καταλαβαίνω..:lol:
Κοίτα..Αν ψάχνεις μηχανάκι που να "δείχνεις" καλά επάνω του,τότε πρέπει να πας σε μεγάλο ονοφ...Και όταν λέμε μεγάλο, εννοούμε.. ΜΕΓΆΛΟ!! BMW GS 1200 etc

Όμως ,αυτός δεν είναι λόγος να αλλάξεις μηχανή.
Αν είσαι ικανοποιημένος από το τρεισερ, δοκίμασε να βάλεις
-Αποστατες τιμονιού
-πιο χαμηλά μάρσπιε
-Να γεμίσεις την σέλα και να δώσεις ύψος.

Θα φτιάξεις πολύ την θέση οδήγησης και θα σου φανεί άλλη (και πιο άνετη ) μηχανή.

Apache
13/04/2017, 16:39
Σε .. Καταλαβαίνω..:lol:
Κοίτα..Αν ψάχνεις μηχανάκι που να "δείχνεις" καλά επάνω του,τότε πρέπει να πας σε μεγάλο ονοφ...Και όταν λέμε μεγάλο, εννοούμε.. ΜΕΓΆΛΟ!! BMW GS 1200 etc

Όμως ,αυτός δεν είναι λόγος να αλλάξεις μηχανή.
Αν είσαι ικανοποιημένος από το τρεισερ, δοκίμασε να βάλεις
-Αποστατες τιμονιού
-πιο χαμηλά μάρσπιε
-Να γεμίσεις την σέλα και να δώσεις ύψος.

Θα φτιάξεις πολύ την θέση οδήγησης και θα σου φανεί άλλη (και πιο άνετη ) μηχανή.

Πολύ καλό, ομολογώ ότι δεν το είχα σκεφτεί.:beer:

basilis_k6
13/04/2017, 16:39
ολα αυτα ειναι απλα ενας λογος να χασεις και αλλα κιλα και οχι λεφτα. win win situation

Apache
13/04/2017, 16:41
ολα αυτα ειναι απλα ενας λογος να χασεις και αλλα κιλα και οχι λεφτα. win win situation

Το παλεύω, στο τέλος να δείτε θα γίνω σαν τον Blitzer...:tooth::tooth::tooth:

BLiTzER
13/04/2017, 16:43
Κι εγώ σαν εσένα ήμουν πριν πάρω το ΜΤ και κοίτα πώς έγινα!

Apache
13/04/2017, 16:44
Κι εγώ σαν εσένα ήμουν πριν πάρω το ΜΤ και κοίτα πώς έγινα!

:moutza::tooth::tooth::tooth::tooth:

NIKOS.
13/04/2017, 17:16
Κακώς επέλεξες ΜΤ από την αρχή τότε. Είναι για πιο μικρόσωμους αναβάτες.

Αλλά αν πας στο Honda, θα σου λείψει το γκάζι και η ροπή από το 0, να ξέρεις.

για κάθηστε ρε παιδιά γιατί εγώ μια σύντομη βόλτα που εκανα το cross runner μια χαρά γκάζι είδα ότι εχει κατεβηκα Συγγρού και είδα άνετα 200+ πως το λες αυτό ότι δεν εχει γκάζι συγκρινόμενο με τι ??

amyroukai
13/04/2017, 17:18
Εμένα πάντως (στατικά) το 700άρι μου φάνηκε πολύ καλό σε θέση οδήγησης. Και με την έξτρα ζελατίνα που τώρα δινει δώρο η Yam ήταν και αρκούντως "γεμάτο" μπροστά.
Και είμαι πολύ γκρίνιας με τον χώρο για τα πόδια, αν δεν έχει γίνει προφανές. Στο BMW 1200GS θα είσαι πάλι στριμωγμένος, αν θέλεις άπλα, θα δεις το 800GS ή το νέο 900GS. Εκεί έχει χώρο για ψηλούς. Από τις κατασκοπευτικές του ΚΤΜ900, δεν έχω ελπίδες για την ίδια άνεση, εκτός αν ο δοκιμαστής ήταν ο Φασούλας ξέρω 'γω (απίθανο).

BLiTzER
13/04/2017, 17:28
για κάθηστε ρε παιδιά γιατί εγώ μια σύντομη βόλτα που εκανα το cross runner μια χαρά γκάζι είδα ότι εχει κατεβηκα Συγγρού και είδα άνετα 200+ πως το λες αυτό ότι δεν εχει γκάζι συγκρινόμενο με τι ??

"Από το 0" ήταν η έκφραση-κλειδί. Έχει 2 κυλίνδρους και 100 κυβικά παραπάνω. Αυτό έλειπε, να μην είχε περισσότερο γκάζι στα τέρματα.

NIKOS.
13/04/2017, 17:55
"Από το 0" ήταν η έκφραση-κλειδί. Έχει 2 κυλίνδρους και 100 κυβικά παραπάνω. Αυτό έλειπε, να μην είχε περισσότερο γκάζι στα τέρματα.
αα μάλιστα εννοείς χαμηλά οκ .

telegonos
13/04/2017, 19:26
Και στα χαμηλά μια χαρά δυνατό είναι το VFR-X. Μην μπερδεύεστε μερικοί, δεν είναι CBR600RR να μην έχει δύναμη χαμηλά.

BTW είναι 781 κυβικά, το μοτέρ προέρχεται από RC45 μοτέρ, με αύξηση της διαδρομής κατά 2mm (και αντικατάσταση του cam gear train με καδένες-τεντωτήρες, και προσθήκη άξονα ψαλιδιού στα κάρτερ, και Vtec, και άλλα εντόσθια και άλλες κεφαλές μπλά μπλα μπλα....), εξού και τα 781 αντί για 749, και όχι 800 όπως ονομαστικά αναφέρεται συνήθως.

AUFGEBRACHT
13/04/2017, 19:58
για κάθηστε ρε παιδιά γιατί εγώ μια σύντομη βόλτα που εκανα το cross runner μια χαρά γκάζι είδα ότι εχει κατεβηκα Συγγρού και είδα άνετα 200+

Πότε έφτιαξαν πίστα στη Συγγρού;;;;;

NIKOS.
13/04/2017, 20:02
Πότε έφτιαξαν πίστα στη Συγγρού;;;;;

νταξει ξέρω επικίνδυνα ,ηταν για λίγο όμως και Σάββατο πρωί νωρίς και με τον δρομο σχεδόν αδειο !!
εννοείται ότι ήταν ρίσκο και δεν θα σύστηνα σε κανένα να το κάνει !

anavatis19
13/04/2017, 20:26
το κροςρανερ οταν το οδηγησα το ερωτευτηκα και ας μην ειχα μετρα συγκρισης με αλλες μηχανες. ο λογος που δεν το πηρα τελικα και αφου το ειχα ηδη κλεισει με παραγγελια ηταν οικονομικος..με το δανειο εφευγε στο θεο με τους τοκους. το εχω αναλυσει σε αλλο νημα. με το β-τεκ ειναι σα να εχεις 2 μηχανες σε 1. τι να πω ειχα παθει πλακα.

irinia
14/04/2017, 07:17
ΤΟ CROSSRUNNER




Είναι ένα μηχανάκι, ΥΠΕΡΤΙΜΗΜΕΝΟ ,πολύ ακριβό για αυτά που προσφέρει
και εντελώς ΑΝΤΙΕΜΠΟΡΙΚΟ,παρότι Χόντα.
Όμως στιβαρό και ταιριάζει σε ψηλούς με κιλά παραπανίσια.
Το 700 tracer,δυστυχώς ότι και να το κάνεις ήταν ΛΑΘΟΣ ΕΠΙΛΟΓΗ από την αρχή
για τον σωματότυπο σου.
Επειδή το έχω ζήσει το έργο,αν το κρατήσεις,θα του βάλεις επάνω διάφορα,θα δώσεις λεφτά,
και στο τέλος ΠΑΛΙ θα το δώσεις..!!
Εφόσον λοιπόν έχει τόσα λίγα χλμ.,αν του βάλεις μια ωραία αγγελία είμαι σίγουρος
ότι τώρα που αρχίζει το καλοκαιράκι, ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΓΡΗΓΟΡΑ,κοντά στα λεφτά του..!!
Είναι ένα ΣΟΥΠΕΡ εμπορικό μηχανάκι που πουλάει τρελά..!!!!!!!!!!!

AristidisZ
14/04/2017, 10:33
Πάντως και το crossrunner δεν είναι κανένα θηρίο...

amyroukai
14/04/2017, 13:35
Πάντως και το crossrunner δεν είναι κανένα θηρίο...

είναι τα ίδια κιλά με το R1200GS και το 1190R...

Red Rider
14/04/2017, 13:49
Και πιο βαρύ...

Bob_o_mastoras
15/04/2017, 14:32
Kαι εμενα, που επισης ειμαι και ψηλεας και γκρινιαρης και βολευομαι δυσκολα, στο 700αρι, που δοκιμασα προσφατα, βολευτηκα τελεια.
Πολυ βολικη εργονομια για το υψος/κιλα μου (1.85, 85 κιλα) και βολικη σελα.

Οπως σου ειπανε και πιο πανω, το καλυτερο θα ηταν να χασεις κιλα.. ;) Εισαι 40 κιλα πανω απο το κανονικο σου!! Καθολου καλο για την υγεια!!!!! :sad:

ANDY 72
15/04/2017, 16:26
Το crossrunner είναι ένα μικρότερο varadero με μεγαλύτερη ιπποδύναμη.
Κάνει τα πάντα καλά και συμφέρει

ANDY 72
15/04/2017, 16:28
Επίσης έχει περισσότερα ηλεκτρονικά συστήματα από το Tracer

amyroukai
15/04/2017, 16:44
Εισαι 40 κιλα πανω απο το κανονικο σου!! Καθολου καλο

Γιατί γίνεσαι τέτοιος τώρα μου λες; :lol:

Apache
15/04/2017, 17:25
Γιατί γίνεσαι τέτοιος τώρα μου λες; :lol:

Πές του τα ρε φίλε.....381197

@topos
15/04/2017, 20:25
Και γω μεγαλοσωμος,
Το χω παρει αποφαση πως σε οτι διτροχο κ να κατσω θα δειχνει παραξενο το συνολο, οποτε δεν δινω σημασια πλεων.(νταξ ενα nx 250 το προσπερασα καποτε για αυτο το λογο, αλλα ειναι κ αντικειμενικα μια σταλια).

Στο παρελθον βολιδοσκοπουσα να παρω ενα tiger 955 που μου αρεσε οπτικα και ως χρηση, αλλα η κυρια αφορμη ηταν πως ενα μεγαλο μηχανακι θα μου "ταιριαζει" περισσοτερο .
Το κανα τεστ drive και πριν κατεβω λεω σε ενα φιλο που χαμε παει μαζι να με βγαλει μια φωτο να δω πως φαινετε το "συνολο".
Ε, μικρο εδειχνε παλι..Οποτε σωτηρια δεν υπαρχει, τουλαχιστων για μενα.

AristidisZ
15/04/2017, 20:29
Και γω μεγαλοσωμος,
Το χω παρει αποφαση πως σε οτι διτροχο κ να κατσω θα δειχνει παραξενο το συνολο, οποτε δεν δινω σημασια πλεων.(νταξ ενα nx 250 το προσπερασα καποτε για αυτο το λογο, αλλα ειναι κ αντικειμενικα μια σταλια).

Στο παρελθον βολιδοσκοπουσα να παρω ενα tiger 955 που μου αρεσε οπτικα και ως χρηση, αλλα η κυρια αφορμη ηταν πως ενα μεγαλο μηχανακι θα μου "ταιριαζει" περισσοτερο .
Το κανα τεστ drive και πριν κατεβω λεω σε ενα φιλο που χαμε παει μαζι να με βγαλει μια φωτο να δω πως φαινετε το "συνολο".
Ε, μικρο εδειχνε παλι..Οποτε σωτηρια δεν υπαρχει, τουλαχιστων για μενα.

Δίαιτα :bawl:

:beer:

@topos
15/04/2017, 20:30
Και πες τα χανω τα 20 παραπανισια κιλα συντροχε, με τους 20 παραπανισιους ποντους υψους τι κανουμε...?

AristidisZ
15/04/2017, 20:38
Ε δε ξέρω πόσο είσαι από μπόι...

Πάντως κάτι 1200GS, το 1190 το Super Tenere και τα λοιπά θηρία αν είσαι μέχρι 1,90 σε καλύπτουν άνετα

Από κει και πέρα, αν είσαι παραπάνω και έχεις διάθεση να γίνεις λέλεκας θα σου πρότεινα ένα ψηλωμένο XR 400 / 650 R

Πέραν της πλάκας, σε φίλου μετά βίας πατάω κάτω (σε μονοκάβαλο) και είμαι σχεδόν 1.85...

@topos
15/04/2017, 20:55
2 παρα λιγο.
Το kle το χα ψηλωσει με αποστατες κ ειχα κ μπονους την σφιχτοτερη αναρτηση.
Τα xr ωραια μηχανακια αλλα προτιμαω πιο δρομισια.

Το tenere γλυκοκοιτουσα αλλα πρεκυψε ενας αριστος πηγασος trail στα ~μισα χρηματα κ ενεδωσα..

On topic κ παλι->
Δεν μου φαινετε και μεγαλωπο το crossruner..Και τελος μου κανει εντυπωση κ η απλα που αναφερετε οι ψηλοι στο tracer..
Θα το κανω μια δοκιμη σε πρωτη ευκαιρια.

Υ.γ Ψιλολιγουρευομαι το επικειμενο δικυλινδρο tenere..

Bob_o_mastoras
15/04/2017, 21:38
To θεμα δεν ειναι το υψος της σελας αλλα το τριγωνο μαρσπιε-τιμονιου-σελας. Αυτο καθοριζει κυριως την ανεση ή μη.
Στο tracer, ας πουμε, με βολεψε, στο transalp 700 οχι.
Ενας καλος μπουσουλας ειναι το cycle-ergo.com. Mπες, βαλε τα χαρακτηριστικα του σωματος σου και θα σου βγαλει τις γωνιες που κανουν στο περιπου τα μελη του σωματος σου σε καθε μια μοτοσυκλετα (εχει παρα πολλες). Βαζεις μια μοτοσυκλετα που ξερεις οτι σε βολευει σιγουρα και συγκρινεις τις γωνιες τις με των αλλων μοτο που δεν γνωριζεις.

Apache
16/04/2017, 00:15
"Exει αρκετά λάθη, απαιτεί κοντά πόδια με μακριά χέρια (σαν χιμπατζής ένα πράμα) ενω τουλάχιστον εγώ είμαι ακριβώς το αντίθετο... όλο κανιά...

amyroukai
16/04/2017, 08:02
το ύψος καβάλου ρυθμίζεται αν εννοείς αυτό πάντως στο cycle ergo.

irinia
16/04/2017, 08:45
ΣΤΑΜΑΤΕΙΣΤΕ ΡΕ ΝΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΑΤΕ..............ΤΙΣ ΜΟΤΟ




Και πάτε βρείτε αυτήν που σας ενδιαφέρει και καθίστε επάνω...!!!


υγ.Μοντ μου αγαπημένε.......όταν γράφω ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
αυτό ακριβώς εννοώ,όσο πικρό και να ακούγεται,διότι άλλο πράγμα να μην
ξέρεις ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ,και άλλο να ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.
Βλέπεις η φύση φροντίζει να τα μοιράζει για να υπάρχει ισορροπία.
Σε άλλον δίνει μπράτσα κι ωραία φάτσα,και σε άλλον το ΜΥΑΛΟ..!!
Το πιο ακραίο παράδειγμα..?? ΣΤΗΒΕΝ ΧΩΚΙΝΓΚ..!!!
ΝΟ ΣΠΑΜ ΤΟΥΝΤΕΥ.Απλά μια εξήγηση για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.Το διαβάζεις και μετά σβήσε το.

DrBig
16/04/2017, 08:49
το ύψος καβάλου ρυθμίζεται αν εννοείς αυτό πάντως στο cycle ergo.

Και στο μηχανακι, φορ δατ ματερ....

Bob_o_mastoras
16/04/2017, 13:48
Βλέπεις η φύση φροντίζει να τα μοιράζει για να υπάρχει ισορροπία.
Σε άλλον δίνει μπράτσα κι ωραία φάτσα,και σε άλλον το ΜΥΑΛΟ..!!



Σε εμενα που εχει δωσει και τα δυο η φυση, τι παιζει..;;; :D:jrs:

teo_g7
16/04/2017, 20:53
ΣΤΑΜΑΤΕΙΣΤΕ ΡΕ ΝΑ ΤΙΣ ΜΕΤΡΑΤΕ..............ΤΙΣ ΜΟΤΟ




Και πάτε βρείτε αυτήν που σας ενδιαφέρει και καθίστε επάνω...!!!


υγ.Μοντ μου αγαπημένε.......όταν γράφω ΠΝΕΥΜΑΤΙΚΟ ΕΠΙΠΕΔΟ
αυτό ακριβώς εννοώ,όσο πικρό και να ακούγεται,διότι άλλο πράγμα να μην
ξέρεις ΓΕΩΓΡΑΦΙΑ,και άλλο να ΜΗΝ ΜΠΟΡΕΙΣ.
Βλέπεις η φύση φροντίζει να τα μοιράζει για να υπάρχει ισορροπία.
Σε άλλον δίνει μπράτσα κι ωραία φάτσα,και σε άλλον το ΜΥΑΛΟ..!!
Το πιο ακραίο παράδειγμα..?? ΣΤΗΒΕΝ ΧΩΚΙΝΓΚ..!!!
ΝΟ ΣΠΑΜ ΤΟΥΝΤΕΥ.Απλά μια εξήγηση για να βάλουμε τα πράγματα στη θέση τους.
ΧΡΙΣΤΟΣ ΑΝΕΣΤΗ.Το διαβάζεις και μετά σβήσε το.

Τι να σβήσει ρε Τερενς;
Εκτίθεται και σε αφήνει....Τζαμπα διαφήμιση στα χρόνια σου και την υποτιθέμενη σοφία που θα έπρεπε αυτά να σου έχουν φέρει!Αντ'αυτού σου έχουν αφήσει μόνο συμπλέγματα (αγγλιστί complex)




Γιάννη σβηστό άμα θες

irinia
16/04/2017, 22:11
Σε εμενα που εχει δωσει και τα δυο η φυση, τι παιζει..;;; :D:jrs:



ΕΙΣΑΙ Η ΕΝΣΑΡΚΩΣΗ ΤΗΣ ΠΑΡΑΦΡΑΣΗΣ ΤΟΥ ΡΗΤΟΥ ΤΩΝ ΛΑΤΙΝΩΝ......




ORANDUM EST UT SIT ............MENS SANA IN CORPORE SANO

Κοίτα πως κατάντησε..........

anima (αντικατέστησε το mens) sana in corpore sano ........... asics τα αρχικά ,
σου θυμίζει τίποτε το ASICS..??

Πάντως παραμύθι είναι μην το πιστεύεις.....