PDA

View Full Version : εναλλακτικη για ΚΤΜ



Spazz
09/03/2004, 21:07
λοιπον γυρισα απο συνεργειο της ΚΤΜ(καλογρεζα) πριν λιγο για να βαλω το number plate γιατι ειχα ξεχασει να αγορασω και το σβηστηρι.20ε εργασια δ΄λαδη να βγαλει τη μασκα μ[προστα και την κορνα και να βαλει το number plate kai το σβηστηρι!!!χα!κλεφτες!το σβηστηρι δηλαδη ενα κουμπακι μονο ειχε 24 ε!!!!!!!.+οτι καποια τσιμουχα στον κινητηρα χανει και θελει αλλαγη.και το ακουγα ρε πουστη μου οτι κατι φυσαει.επισης εγινε αυτο που δεν ηθελα να συμβει.εσκασε μια τσιμουχα απο το μπροστινο.του λεω ποσο παει το μαλλι?35 ε!!!!!η καθε μια!!!και αναγκαστικα θα αλλαξω και τις δυο για;τι θα αλλαξω και τα λαδια.αρα 70 ε χωρις τηνμ εργασια!!!παιρνω μετα στην Κ-SHOCK και με 60 ε θα μου αλλαξει λαδια και τσιμουχες τηςΚΤΜ(12 ε η μια!!!!) και θα βαλουμε και αλλα ο ring στενοτερα!!!!με λιγα λογια μακρια απο ΚΤΜομαγαζα!!!!

Μικρή Λουλού
09/03/2004, 21:14
ΡΕ SPAZZ ΑΝ ΡΩΤΑΓΕΣ ΘΑ ΓΛΥΤΩΝΕΣ ΚΟΠΟ Κ ΧΡΗΜΑ..!!
ΕΙΝΑΙ ΠΑΓΚΟΣΜΙΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ΟΤΙ ΤΑ HELLINOΜΑΓΑΖΑ ΘΩΠΕΥΟΥΝ ΤΑ ΜΑΛΑΚΑ ΜΑΣ ΜΟΡΙΑ (ΠΙΑΝΟΥΝ ΚΩΛΟΥΣ)
ΠΑΝΤΑ (ΣΧΕΔΟΝ) ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΛΥΤΕΡΕΣ Κ ΦΤΗΝΟΤΕΡΕΣ ΛΥΣΕΙΣ!!!:beer: :beer:

Spazz
09/03/2004, 21:27
ωραια ρωταω τωρα.και σε ποιον να το πηγαινω?θυμαμαι τι μου ειχες πει στο μαγαζι σου αλλα δε πειραζει πες και βλεπουμε.

Μικρή Λουλού
09/03/2004, 21:39
OXI ΓΙΩΡΓΟ,ΑΛΛΟ ΕΝΝΟΩ !!
ΣΑΦΩΣ Κ ΔΕΝ ΣΥΣΤΗΝΩ ΜΗΧΑΝΙΚΟΥΣ !!
ΑΠΛΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΤΑ ΠΕΡΙΒΑΛΛΕΙ ΕΝΑΣ ΜΥΘΟΣ,ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΗΝ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ ΜΑΖΙ ΤΟΥΣ,Κ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΟΥΜΕ ΔΕΞΙΑ Κ ΑΡΙΣΤΕΡΑ ΟΤΙ ΜΑΣ ΛΕΝΕ.

Spazz
09/03/2004, 21:43
καλα εννοειται γνωστο αυτο αλλα τι να κανεις.τγια του παπανικολακη τι εχεις να πεις?ξερεις τιποτα?νομιζω υπαρχει καποιος καλος στην Πευκη αλλα δεν ξερω που ακριβως ουτε το ονομα του

DUKASII
09/03/2004, 22:03
na sta po ligo aliotika ego tora~
TO NA ALAXEIS ENA NUMPER PLATE..DE NOMIZO NA THES KAI KANA PTYXIO APO TH NASA!!! KOINOS BARIOSOYNA!

NA MOY PEIS TORA GIA TIS TSIMOYXES POY LES...AYTA DEN EINAI THS KTM ALA THS WP!!
DILADI...TASOYLIS...AN BEBAIA SOY EIPANE STH K-SHOCK NA SOY BALOYNE THS KTM...SE DOYLEYOYNE KAI AYTOI!!
KOINOS BRES ENA MHXANIKO [PSILOFILO SOY NA STO PO ALIOS..H THS GEITONIAS.] NA SOY BGALEI TA MPROSTINA KAI NA PAS AYTO POY EXEI PROBLHMA STO TASOYLI!
POIOS SOY EIPE OTI DEN ALAZEI STH MIA ;;;

TO OTI STA EXOYSIODOTHMENA...EXOYNE TSAKOSEI MIA ALEPOY..KAI THN TRONE SIGA SIGA EINAI GEGONOS..ALA MH PSARONEIS KAI APO DIAFROUS ALOYS..POY THA SOY POYNE OTI THA SOY BALOYN TO IDIO..ME PIO MIKRH TIMH!

Spazz
09/03/2004, 22:11
ναι αλλα δεν περιμενα να μου παρουν και τα σωβρακα.τωρα μουτζωνομαι.καλα της WP εννοουσα.γιατι να το παω στον τασουλη κι οχι στην Κ SHOCK?καλα θα περασω αυριο κι απο τους δυο και θα δουμε.γαμω την ευρωπη μου!καλα αν βαλω αυτα τα ο ring που λενε στην κ shock οτι εχουν μεγαλυτερη διαρκεια ζωης θα ρωτησω αν δινουν κι εγγυηση.μαλλον δεν θα δινουν γιατι ο αλλος μπορει να μην καθαριζει ποτε τα καλαμια μετα απο χωμα

stefanos
10/03/2004, 03:44
Στο K-shock είμαι τακτικός πελάτης (έχω σκάσει απίστευτα φράγκα).
Οι περισσότεροι εντουράδες εκεί πάνε το ίδιο και οι μοταράδες (δεν είμαι τίποτα απο τα παραπάνω)αν σου λέει κάτι αυτό.
Και μπορώ να σου πώ οτι ότι σου πούνε αυτό είναι και τίποτα άλλο.
Αν δεν τους έχεις εμπιστοσύνη για τις τσιμούχες (η άν τις πέρνεις με αγωνιστική εκπτωση) πήγαινε πάρτεις εσύ να σου τις βάλουνε.

Θα ήθελα να μου πείς όμως πόσο σου κρατήσανε οι προηγούμενες.

Spazz
10/03/2004, 04:20
τρεις μηνες!!!βεβαια ηταν καθε σ/κ στο χωμα.αλλα ρε πουστη μου τα ψιλοκαθαριζα!λεω να περασω και απο του παναγιωτοπουλου στην Πευκη.εχω ακουσει οτι βαζει κατι τσιμουχες βιομηχανικου τυπου.ειχε βαλει σε ενα δικο του ΤΜ και δεν πολυμασαγαν.ηταν ομως συμβατικο πιρουνι.ρε στεφανε αφου κι αυτος απο τον τασουλη θα τις παιρνει τις WP πως γινεται να τις δινει 12 ε και στο hellinstore 35 ε.μεγαλη διαφορα.νεοτερα απο το μετωπο αυριο θα παρω τιποτα τηλ θα περασω και θα δουμε.

stefanos
10/03/2004, 05:14
Τελικά όλα τα καλά πηρούνια θέλουν πολύ συχνό σερβις, ειδικά τα χωμάτινα.
Καλά είναι πάντως κάθε 3 μήνες.
Αλλάζεις και λάδια και είσαι συνέχεια με μάχιμο πηρούνι.
Τώρα να βάλεις βιομηχανική τσιμούχα για να αντέξει παραπάνω ...
δεν έπερνες και ένα XR να άντεχε μια ζωή?
Αυτά έχουν τα καθαρά.Δίνουν και παίρνουν.
Αξλίζει τον κόπο αν βγαίνεις στο χώμα, να το συντηρείς όσο καλύτερα ειδικά τις αναρτήσεις.
Τέλος πάντων σου είπα τα παιδειά ξέρουν και ασχολούνται κατά την γνώμη μου, ασχολούνται μόνο με αναρτήσεις, και δεν το δίνουν στο "μικρό" το μηχανάκι σου να το φτιάξει, το φτιάχνουν οι ίδιοι.
Οσο για τις διαφορές στην τιμή, πέζονται διάφορα κουφά με την ΚΤΜ.Και τέλος πάντων μπορεί να είναι ακριβές σαν ανταλακτικό ΚΤΜ και φτηνότερες σαν αντακτικό WP.Αυτά γίνονται παντού.
Ειδικά με τις τσιμούχες είναι κουφά τα πράγματα γιατί πολλές μηχανές φοράνε την ίδια τσιμούχα .
Και αν την πάρεις απο την Kawa την τσιμούχα να την πληρώσεις μισή τιμή ενώ στη Honda να είναι πανάκριβη.
Το πηρούνι σου μπορεί να το φοράει και η ΤΜ και η GAS-GAS και οποιοσδήποτε τέλος πάντων μηχανή και όλες να έχουν διαφορετικές τιμές στον κατάλογο.

DUKASII
10/03/2004, 15:16
PAIDIA...PRIN LIGO KAIRO EIXE PESEI STA XERIA MOY ENA PERIODIKO POY EIXE PAROYSIASEI KAI TEST OLA TA KTM TA EDURO-MX-SX..KAI EIXE KAI ENA KOMATI POY EIXE ANAFORA STIS SYXNES ALAGES TSIMOYXAS STA WP!
TO PROBLHMA PAROYSIAZOTANE APO TI THYMAME DIOTI DEN KATHARIZETAI EYKOLA !
DE THIMAME KAI POLA ALA EIXE EKEI MIA POLY KALH LYSH GIA NA TA KATHARIZEIS ME PROSOXH MEN GIATI YPARXEI KAI O KINDYNOS NA KANEIS KAMIA PATATA EKEI!
THA TO PSAXO PAIDIA KAI THA TO KANO ENA COPY PASTE SE KAPOIO POST NA TO DEITE MPAS KAI BOITHISO!:wave2:

KAI TA 60 E..TA DINETE META SE MENA..POU KANO ENAN ERANO GIA TO DUKA!

Julius
10/03/2004, 15:36
episeis mia kalh lysh einai na pas na pareis ena zeygaraki prostateytika neoprene gia to mprostino apo ton karrer kai na ta peraseis epano tora pou tha ta vgaleis ta mprostina.

einai poly kalh lysh, denoune me dematiko kalodion kai einai poly elastika etsi oste na mhn katastrefonte sta oriaka stadia tis anarthshs.

:ninja:

Spazz
10/03/2004, 17:33
πηρα σημερα λιγα τηλ.στο hellinstore τελικα εχουν 29 ε και στον τασουλη 12,35 ε.αρα και στο K SHOCK γνησιες θα εχουν.το αφησα σημερα στου παναγιωτοπουλου για τσιμουχα στον στροφαλο.εκτος κι αν ειναι ρουλεμαν που ελπιζω οχι
!!!!ρε συ julius νεοπρεν δεν βαζω.κι επειδη οταν σπασω τον συμπλεκτη θα κλαιγομαι ΟΧΙ ουτε χουφτες βαζω.χαχααυριο θα το αφησω στην K SHOCK.αρα και τακακια που σε λιγο καιρο θα θελω καλυτερα να τα βρω απο αλλου κι οχι απο hellinstore a.k.a. πιανουμε κωλους .που μπορω να τα βρω.τα ιδια που ειχε θελω.brembo.το brake shop θα εχει.εχει καλες τιμες?

XTMPAM
10/03/2004, 18:31
ΕΧΕΙ ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΤΙΜΕΣ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΙΣ!ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΒΑΛΕΙΣ BREMBO ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΡΙΖΑΝΕ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΣΠΑΣΤΙΚΟ!ΡΩΤΗΣΕ ΕΚΕΙ ΤΟΝ ΜΑΣΤΟΡΑ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΤΟΥ!!ΕΓΩ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΑΛΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ EBC ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΓΑΜΑΤΑ!!!ΜΕ ΤΑ BREMBO ΕΙΧΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΚΟΨΕ ΤΙΣ ΓΩΝΙΕΣ ΑΠΟ ΤΟ ΤΑΚΑΚΙ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΡΙΖΟΥΝ ΑΛΛΑ ΠΑΛΙ ΤΑ ΙΔΙΑ!Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΕΚΕΙ ΜΟΥ ΧΕ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΓΕΝΙΚΟ ΦΑΙΝΟΜΕΝΟ ΤΩΝ BREMBO TO ΤΡΙΞΙΜΟ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΤΑ ΞΑΝΑΒΑΖΩ!!ΜΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΦΟΡΑΩ ΤΩΡΑ ΠΑΝΤΩΣ ΕΙΜΑΙ ΠΟΛΥ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΟΣ!

Spazz
10/03/2004, 19:14
kala θα δουμε.εμενα δεν ετριζαν καθολου. διαβασε αυτο τωρα>>>>>>>>>>τα ΚΑΚΑ νεα!!!!!
το αφησα στον παναγιωτοπουλο τον πηρα τηλ και τελικα δεν ειναι τσιμουχα στροφαλου.το εκανε μια βολτα.δεν ειναι καλα σεταρισμενο και εχει φτωχο μιγμα.δεν ανοιξε ακομα τον κυλινδρο αλλα μαλλον πρεπει να θελει καινουριο πιστονι.αν δεν ειναι πρεπει να συνεχισει αρρα βαλε κι αλλη εργασια.αν ειναι το πιστονι ειναι 80 ε εργασια.ε το πιστονι δεν θα χει καμια 100 ε?αλλα του πα να μην τον ανοιξει ακομη.αυριο θα το παω στο MAC να δω τι θα πουν.αν ειναι λαθος σεταρισμενο θα τους πω να το φτιαξουν τσαμπα.λογικο δεν ειναι?δεν επρεπε πριν το παρω απο το μαγαζι να το ελεγχξουν?αν μου πουν οτι δεν παιζει και οτι θα το πληρωσω θα το φτιαξω αλλου και μαλλον θα στειλω κανα ωραιο γραμμα στα περιοδικα.αν τους το πω ετσι παιζει και να δεχθουν.ολα αυτα αν ειναι οπως λεει απο λαθος σεταρισμα.ιδωμεν.




Υ.Γ.γαμω την ........... μου

XTMPAM
10/03/2004, 19:22
ΤΟ ΚΤΜ ΣΟΥ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΙΝΑΙ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ?ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΣ ΜΟΝΟ ΣΕ ΕΞΟΥΣΙΟΔΟΤΗΜΕΝΟ ΕΤΣΙ?ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΜΙΑ!!ΑΝ ΟΧΙ ΤΟ ΠΑΣ ΟΠΟΥ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙΣ!!ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΟΥ ΠΡΟΤΕΙΝΩ 1 , 2 ΚΑΛΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΣΕ ΒΟΛΕΥΟΥΝ!ΠΟΥ ΜΕΝΕΙΣ?

Julius
10/03/2004, 19:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από Spazz
kala θα δουμε.εμενα δεν ετριζαν καθολου. διαβασε αυτο τωρα>>>>>>>>>>τα ΚΑΚΑ νεα!!!!!
το αφησα στον παναγιωτοπουλο τον πηρα τηλ και τελικα δεν ειναι τσιμουχα στροφαλου.το εκανε μια βολτα.δεν ειναι καλα σεταρισμενο και εχει φτωχο μιγμα.δεν ανοιξε ακομα τον κυλινδρο αλλα μαλλον πρεπει να θελει καινουριο πιστονι.αν δεν ειναι πρεπει να συνεχισει αρρα βαλε κι αλλη εργασια.αν ειναι το πιστονι ειναι 80 ε εργασια.ε το πιστονι δεν θα χει καμια 100 ε?αλλα του πα να μην τον ανοιξει ακομη.αυριο θα το παω στο MAC να δω τι θα πουν.αν ειναι λαθος σεταρισμενο θα τους πω να το φτιαξουν τσαμπα.λογικο δεν ειναι?δεν επρεπε πριν το παρω απο το μαγαζι να το ελεγχξουν?αν μου πουν οτι δεν παιζει και οτι θα το πληρωσω θα το φτιαξω αλλου και μαλλον θα στειλω κανα ωραιο γραμμα στα περιοδικα.αν τους το πω ετσι παιζει και να δεχθουν.ολα αυτα αν ειναι οπως λεει απο λαθος σεταρισμα.ιδωμεν.




Υ.Γ.γαμω την ........... μου

re Spazz mou fenonte perierga afta pou sou lene re file. pigeneto se kanenan gnosto giati vlepo na se gdernoune

meta tha sou poune oti thelei alagma o kinitiras re

:wave2:

darkCount
10/03/2004, 21:44
Kala to den plhrwneis tpt otan einai se eggyhsh einai sxetiko XTMPAM...alla to ksereis kai monos sou.

Re spazz ekei sthn kalogreza to paw kai gw gia ladia kai service. Tetoia nila sou kanei o 8wmas?:confused: Pwpwwww

Pame pali pisw ston XTMPAM....den stelneis kana pm ta synergeia giati syntoma 8a mou xreiastoun....
Na'sai kala...kai gw sto gamo sou....gkofrettes:rotflmao:

XTMPAM
10/03/2004, 22:02
ΦΙΛΕ ΣΚΟΤΕΙΝΟΜΕΤΡΗΤΗ ΜΟΥ ΔΑΚΡΥΖΕ ΛΙΓΟ ΛΑΔΙ ΑΠΟ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΗΣ ΚΕΦΑΛΗΣ ΚΑΙ ΜΟΥ ΤΟ ΠΕΡΑΣΕ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ Ο ΓΑΤΟΣ!!ΣΥΝΤΟΜΑ ΘΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΟΥ ΣΥΣΤΗΜΑΤΟΣ ΚΑΘΟΤΙ ΘΕΛΕΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΕΡΑ ΔΗΛΑΔΗΣ ΘΑ ΠΑΙΞΟΥΜΕ ΛΙΓΟ ΜΕ ΦΙΛΤΡΑ ΑΕΡΟΣ ΚΑΙ ΒΕΛΟΝΕΣ!!!ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΠΑΝΤΩΣ ΠΑΝΩ ΣΤΟ DYNO!!
ΔΙΚΙΟ ΕΧΕΙΣ ΠΑΝΤΩΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΣΟΒΑΡΕΣ ΖΗΜΙΕΣ ΔΕΝ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ!!!

Spazz
10/03/2004, 23:30
ta exc και καλα επειδη ειναι competition μηχανακια εχουν εγγυσηση εναν μηνα.......μου ειπαν.αληθευει η με δουλευουνε?ενας καραγκιοζης ειναι ο θωμας και μεγαλος κλεφτης.δεν το ξαναπαω με τιποτα εκει!και καλυτερα ουτε εσυ ουτε κανενας.και σαν κλασσικος μηχανικος που ειναι τον πηρα πριν λιγο τηλ και του ειπα οτι δεν ειναι τσιμουχα κι οτι πρεπει να ειναι σεταρισμενο φτωχο και του λεω υπατρχει περιπτωση ο ηχος που κανει να ειναι πιστονι?η ρουλεμαν?και η κλασσικη απαντηση φερτο απο εδω να δουμε!αλλο σου λεω εγω μαλακα υπαρχει περιπτωση η δεν υπαρχει?και αν το παω σιγα μην παραδεχτει οτι το μηχανακι τοσο καιρο δεν ηταν σωστα ρυθμισμενο.ρε XTPAM πες τα συνεργεια.χαλανδρι μενω.κι οχι PM οι καλοι πρεπει να διαφημιζονται και οι σκαρτοι να δυσφιμιζονται κι αλλο.



Υ.Γ.εχω τσαντιστει ασχημα

Υ.Γ.τσαντισμενος και χωρις λεφτα να το φτιαξει!!:bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl: :bawl:

darkCount
11/03/2004, 15:14
File Spazz apo oti kserw ayto me ton ena mhna eggyhsh isxyei sta competition mhxanakia.Ola ta mhxanakia oxi mono ta KTM.Opote se ayto to shmeio den se douleuoun....profanws to mono shmeio pou den se douleuoun:hypnotize . Steile pm ston MPAM na se ftiaksei apo synergeio...:beer:

Oso gia ta eura....ti na pw....ta idia symbainoun se olous opote xalarwse...mazepse ta kai ftiakse to motori.

Isws den exw oloklhrwmenh apopsh gia to 8wma giati den exw xreiastei tpt akoma:sun: Mono ladia kai service programmatismena kanw. Alla den skopeuw na setarw kai to motori ekei...me kanonise o MPAM kai otan apofasisw(mazepsw eura dhladh) 8a paw na kalopistw:beer: :D

XTMPAM
11/03/2004, 16:04
ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΜΗΝ ΤΑ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΚΡΑΝΙΟ!ΑΠΟ ΤΟ ΤΗΛ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΤΙΠΟΤΑ!ΚΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΛΕΓΕ ΘΑ ΗΤΑΝ ΨΕΜΜΑΤΑ!ΛΟΙΠΟΝ ΕΠΕΙΔΗ Η ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΣΟΥ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΑΙΤΕΡΗ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΤΟ ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ ΠΟΥ ΤΟ ΠΑΩ ΕΓΩ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΝΕΝΑ ΠΑΡΑΠΟΝΟ!!

ΠΑΡΑΓΓΙΝΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ
ΣΚΟΠΕΥΤΗΡΙΟΥ 5-11 ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ
210-7010249

ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΠΑΜΕ ΚΑΙ ΜΑΖΙ ΑΛΛΙΩΣ ΑΝ ΠΑΣ ΜΟΝΟΣ ΣΟΥ ΠΕΣ ΤΟΥ ΟΤΙ ΕΡΧΕΣΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΓΙΩΡΓΟ ΜΕ ΤΟ ΜΑΥΡΟ-ΚΟΚΚΙΝΟ LC4 640!!

MHN ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ ΤΑ ΠΑΛΗΚΑΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΛΙΕΣ ΚΑΡΑΒΑΝΕΣ ΤΡΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΣΕ ΑΓΩΝΕΣ ΚΑΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΜΑΛΑΚΙΕΣ!!ΕΜΕΝΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΜΕ ΕΧΟΥΝ ΑΠΟΤΡΕΨΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΤΟ ΚΤΜ!!!

ΣΟΥ ΛΕΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΑΝ ΘΕΣ ΤΟ ΠΑΜΕ ΜΑΖΙ!ΕΓΩ ΜΕΝΩ ΚΑΙΣΑΡΙΑΝΗ ΟΠΟΤΕ ΔΕΝ ΜΟΥ ΚΑΝΕΙ ΚΟΠΟ!!

ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΓΙΑ ΑΠΛΟ ΣΕΡΒΙΣ Ή ΤΣΙΜΟΥΧΕΣ ΜΠΡΟΣΤΙΝΟΥ ΠΟΥ ΕΛΕΓΕΣ ΘΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΣΕ ΦΙΛΟ ΓΙΑ ΦΘΗΝΟΤΕΡΑ!

DUKASII
11/03/2004, 16:27
tora xekinao ego to kraximo...

TI LES RE SY XTMPAMIES..POY SE APOTREPOYNE KAI APO TO NA XODEPSEIS LEFTA...TORA MH PARO TIPOTA ANAPODES...
POSO PLEROSES RE SY XTMPAMIES TH LAMPA:hypnotize GIA TO PISO FANARI;;:confused: GIA PES MAS MIA NA ...METAFEREI TO POST O JULIUS META STA ANEKDOTA!!
:rotflmao: :rotflmao:

TELOSPANTON....RE MH TRELENESTE ME TOYS MHXANIKOYS!

TO ALO TO ANEKDOTO..POY THA TO BALEI PANO STO DYNO;;;NA METRHSEIS TA ALOGA GIORGO;;
RE SY...DE THA KATAFEREI NA GYRISEI TO TYMPANO TOY DYNAMOMETROY TO KTM SOY GIATI..THA EINAI EKEI KONTA TO DIKO MOY KAI THA FOBATE NA PAREI MPROSTA!!AKOYS EKEI PROBLHMATA ANAPNOHS!!META THA THELEI ....LARYGOLOGO!!

:rotflmao: :rotflmao:

EGO LEO SPAZZ NA PAS SE ENA MASTORA POY NA MHN EXEI SXESH ME TA KTM KAI TA LOIPA..[AYTOI NOMIZOYNE OTI EINAI EPISTHMONES TELIKA] KAI NA KANEIS TH DOULEIA SOY ME TA MISA LEFTA!
ENDEIKTIKA SOY LEO OTI EGO TO SERVICE TO PLERONO...70E KAI TA KANO OLA!
AN PAS SE KTM SYNERGEIO ME POLLA ALOGA ,DYNO , KOUBENTOYLA GIA AGONES KAI PLYSIMO MESA EXO...E TO SERVICE THA TO PLEROSEIS 150 NA GOYSTAREIS ALA THA EISTE KOLHTOI META ME TON SYNERGIA-EPISTHMONA - MANATZER AGONON- KAI KOINONIOLOGO MHXANIKO POLYTEXNIOU!!
A KAI THA SOY DOSEI KAI APO TIS LAMPES POU BAZEI O VAN DE SHAR:hypnotize [ETSI DEN TO LENE] STO POLITIKO TOY KTM ...KAI EXOYNE 30 E MIAS KAI FEGOUNE LEEI KAI TH MERA!!:eyepop:

AYTA EIXA NA PO EGO...KAI OPOIOS KAKO GIA MENA PEI...NA MH TOY XANASIKOTHEI....
TO KTM...H ...OTI ALO TOY SIKONETAI ...:evil:

XTMPAM
11/03/2004, 16:34
ΓΙΑ ΤΗ ΛΑΜΠΑ ΛΕΣ?ΠΟΥ ΑΥΤΟ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕ ΑΝ ΘΕΛΩ Ή ΟΧΙ??
ΓΙΑ ΤΟΝ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΕ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΒΑΛΩ??ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ ΘΥΜΑΣΑΙ ΚΟΥΒΕΝΤΑ??
ΤΙ ΚΑΘΕΣΑΙ ΚΑΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ ΚΑΙ ΜΠΕΡΔΕΥΕΙΣ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ?'
ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΕΓΩ ΤΗ ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑ!ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΠΑΙΖΟΥΝ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ ΤΟ ΚΑΤΕΧΟΥΝ ΤΟ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑΚΤΙΚΑ ΣΕΜΙΝΑΡΙΑ ΚΤΛ ΓΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!!
ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΟ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ ΜΙΛΗΣΑ ΑΝ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ ΑΠΛΑ ΓΙΑ ΤΗ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΜΠΟΡΕΙ ΜΠΟΡΕΙ ΛΕΩ ΝΑ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΠΙΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟΣ!!

ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΣ ΜΗΝ ΤΟ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΚΕΙ ΑΠΛΑ ΝΑ ΤΟΥ ΠΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ!!

ΑΥΤΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΤΩΡΑ!!

DUKASII
11/03/2004, 16:50
ENNOEIS OTI;;;GIATI DE THIMAME..ENNOEIS OTI O EKENTROFOROS DE DINEI MHPOS;;EEE;;GIATI KATI TETOIA THIMAME ELEGE AYTOS..
MHPOS THES NA SOY DEIXO EGO PROSOPIKA AN DINEI O EKENTROFOROS;;SE KOLONES;;
TORA AN TON XREIAZESAI KAI KATI TETOIA POY ELEGE...E..OYTE TO KTM XREIAZESAI ME TH LOGIKH TOY!

TO ALO TORA ME TON SYMPLEKTH TO THIMAME...POY TOY TO PES..KAPAKI IDROSE KAI ARXISE NA SKEFTETAI NA KLEISEI TO MAGAZI KAI NA FYGEI DIAKOPES ...GIATI KOYRASTHKE MONO ME TH SKEPSH!
ASE ME RE GIORGO..ME TON EXIDEIKEYMENO KAI AYTON!
AYTO TO POIHMA EXEIS FAEI KAI ESY..OTI EINAI KAI EXIDIKEYMENOI ....SE MONOKYLINDRA MOTER...

SA NA LEME...PYRAYLOI KROYZ!!
DE MOY LES RE FILE....OTAN TO PAS GIA SERVICE POSA IATRIKA SYMBOULIA KANOYN EKEI TA PAIDIA;;;
OTAN GYRNAS APO KEI KAI TA LEME...MOY SYMFONEIS...KAI OTI EINAI GIA PLAKA TA SERVICE KAI STH TELIKH KAI MONOI MAS TA KANAME [EKTOS BALBIDES] ALA TORA KATHESAI KAI MOY LES GIA EXIDIKEYMENOYS..POIOS...O ETSI EXIDIKEYMENOS..POY PAO EKEI KAI MILAO XAMHLOFONA...MH MAKOYSEI KAI XYPNHSEI!!
ENTOMETAXY..POS GINETAI RE PAIDIA..KAI OPOTE PAO SE EXIDIKEYMENO...KATHETAI KAI MOY MILAEI ME TIS ORES..GIA AGONES...GAZIA..FRENA..OTI TOY KATEBEI..ME FRAPE PAREA FYSIKA...ALA OLOS PERIERGOS..PNIGETAI STH DOYLEIA..KAI DE PROLABENEI NA STO FTIAXEI SHMERA..PERNA AYRIO..AX DE PROLABA ..ELA METHAYRIO..KAI PAEI LEGONTAS..

:alien: :smokin:

stefanos
11/03/2004, 17:19
Τα εκμηδένησες όλα DUKE.
Ο φραπές που ασχολείται με ΚΤΜ πιθανότατα θα διαγνώσει ενα πρόβλημα που έχει το μηχανάκι σου γιατί το χει δει σε 100 άλλα.
Τώρα για λάδια και βαλβίδες τα κάνει ο πάσα ένας φτάνει να θυμάσαι να του πείς τα διάκενα.
Αλλά στίς βλάβες χρειάζεται εμπειρία στο συγκεκριμένο μοτορι.
Οσο για τους εκκεντροφόρους και τα διάφορα εκεί ο καλός συνεργειάς ΟΦΕΙΛΕΙ να ενημερώσει τον πελάτη οτι το μηχανάκι δεν κερδίζει μόνο κάπου αλλά και κάπου χάνει αλλιώς είναι απάτη.

Spazz
11/03/2004, 17:57
το αφησα σε αλλον τελικα.στον παναγιωτοπουλο αν τον ξερει κανεις.αυτη την ωρα πρεπει να ανοιγει τον κινητηρα.(η να ξυνει τα τετοια του)καλος μου φανηκε.μηπως ξερετε ενα συνεργειο Χρονοπουλος?κι αν ναι που βρισκεται?τελος παντων εμπιστευτηκα τον παναγιωτοπουλο και θα δουμε.παντως δεν ειναι κλεφτης αποτι καταλαβα.κι ο γιος του ενα ΚΤΜ 125 sx εχει τι στο καλο θα το ξερει το μηχανακι!!το απογευμα που θα μαθω τι εχει θα σας το σφυριξω.α!και κατι αλλο.αν ειναι το πιστονι αν βαλω αλλο πιστονι κανα wiseco θα μου δωσει τιποτα?θα μου κρατησει η θα θελει πεταμα στους 4 μηνες?

XTMPAM
11/03/2004, 18:50
ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΕΙΧΑ ΣΤΟ ΧΤ ΠΟΥ ΜΟΥ ΦΑΓΑΝΕ ΜΙΛΑΜΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΚΟΡΥΦΗ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΙΝΕΙ ΠΟΛΥ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΚΑΙ ΗΑ ΑΝΤΟΧΗ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΠΙΣΤΕΥΤΗ!!ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΣΠΑΣΕΙ Ο ΚΥΛΙΝΔΡΟΣ ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΘΑ ΜΕΙΝΕΙ ΑΘΙΧΤΟ!!ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΧΕ ΚΟΛΛΗΣΕΙ ΤΟ ΧΤ ΚΑΙ ΕΙΛΙΚΡΙΝΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ ΗΤΑΝ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ!ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ!!!
ΕΝΤΩΜΕΤΑΞΥ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΕ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ 600 ΤΟ ΧΤ ΟΛΟΙ ΜΟΥ ΛΕΓΑΝΕ ΟΤΙ ΣΤΑΝΤΑΡ ΕΙΝΑΙ 660!!ΚΑΝΕΙ ΜΕΓΑΛΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΤΟ ΠΙΣΤΟΝΙ!!!

XTMPAM
11/03/2004, 18:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
ENNOEIS OTI;;;GIATI DE THIMAME..ENNOEIS OTI O EKENTROFOROS DE DINEI MHPOS;;EEE;;GIATI KATI TETOIA THIMAME ELEGE AYTOS..
MHPOS THES NA SOY DEIXO EGO PROSOPIKA AN DINEI O EKENTROFOROS;;SE KOLONES;;
TORA AN TON XREIAZESAI KAI KATI TETOIA POY ELEGE...E..OYTE TO KTM XREIAZESAI ME TH LOGIKH TOY!

TO ALO TORA ME TON SYMPLEKTH TO THIMAME...POY TOY TO PES..KAPAKI IDROSE KAI ARXISE NA SKEFTETAI NA KLEISEI TO MAGAZI KAI NA FYGEI DIAKOPES ...GIATI KOYRASTHKE MONO ME TH SKEPSH!
ASE ME RE GIORGO..ME TON EXIDEIKEYMENO KAI AYTON!
AYTO TO POIHMA EXEIS FAEI KAI ESY..OTI EINAI KAI EXIDIKEYMENOI ....SE MONOKYLINDRA MOTER...

SA NA LEME...PYRAYLOI KROYZ!!
DE MOY LES RE FILE....OTAN TO PAS GIA SERVICE POSA IATRIKA SYMBOULIA KANOYN EKEI TA PAIDIA;;;
OTAN GYRNAS APO KEI KAI TA LEME...MOY SYMFONEIS...KAI OTI EINAI GIA PLAKA TA SERVICE KAI STH TELIKH KAI MONOI MAS TA KANAME [EKTOS BALBIDES] ALA TORA KATHESAI KAI MOY LES GIA EXIDIKEYMENOYS..POIOS...O ETSI EXIDIKEYMENOS..POY PAO EKEI KAI MILAO XAMHLOFONA...MH MAKOYSEI KAI XYPNHSEI!!
ENTOMETAXY..POS GINETAI RE PAIDIA..KAI OPOTE PAO SE EXIDIKEYMENO...KATHETAI KAI MOY MILAEI ME TIS ORES..GIA AGONES...GAZIA..FRENA..OTI TOY KATEBEI..ME FRAPE PAREA FYSIKA...ALA OLOS PERIERGOS..PNIGETAI STH DOYLEIA..KAI DE PROLABENEI NA STO FTIAXEI SHMERA..PERNA AYRIO..AX DE PROLABA ..ELA METHAYRIO..KAI PAEI LEGONTAS..

:alien: :smokin:


ΕΝΝΟΩ ΟΤΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΕΙ ΣΩΣΤΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΟΛΟΚΛΗΡΩΜΕΝΑ!!ΟΧΙ ΑΙΝΤΕ ΕΒΑΛΑ ΕΝΑ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ VDB ΚΑΙ ΠΗΡΕ 10 ΑΛΟΓΑ ΤΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΜΙΑ!!!ΘΥΜΑΣΑΙ ΤΙ ΜΑΣ ΕΛΕΓΕ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΑ ΑΛΟΓΑ??ΕΜΕΙΣ ΛΕΓΑΜΕ ΟΤΙ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ FCR KAI AKRAPOVIC ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΓΥΡΩ ΣΤΑ 55 ΑΛΟΓΑ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΜΑΣ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΑΝ ΗΤΑΝ ΤΟΣΟ ΕΥΚΟΛΑ ΝΑ ΑΝΕΒΑΙΝΑΝΕ ΤΑ ΑΛΟΓΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΑΝΕ ΟΛΟΙ!!!

ΓΙΑ ΤΟΝ ΣΥΜΠΛΕΚΤΗ ΜΟΥ ΠΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΝΑ ΔΩΣΩ ΤΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟΙ ΤΟΝ ΑΛΛΑΖΟΥΝ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ ΜΕ ΑFTER MARKET ΣΥΜΒΑΤΙΚΟ!!ΣΥΝ ΟΤΙ ΤΟ ΟΛΟ ΣΥΣΤΗΜΑ ΤΟ ΥΔΡΑΥΛΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗ ΜΑΝΕΤΑ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΚΑΠΑΚΙ ΤΗΣ ΚΑΜΠΑΝΑΣ ΕΝΩ ΤΑ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΑΝΤΙΘΕΤΩΣ ΕΧΟΥΝ ΑΛΛΗ ΚΑΜΠΑΝΑ!!

ΜΗΝ ΤΑ ΙΣΟΠΕΔΩΝΕΙΣ ΟΛΑ ΛΟΙΠΟΝ!ΚΑΙ ΔΕ ΜΙΛΗΣΑΜΕ ΓΙΑ ΑΠΛΟ SERVICE!!KAI ΜΕΝΑ ΟΤΑΝ ΜΟΥ ΛΕΙΞΕΙ Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΘΑ ΤΟ ΠΗΓΑΙΝΩ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΣΕΡΒΙΣ!!

DUKASII
11/03/2004, 19:59
MHPOS THIMASE RE KAKOMHRH ME TA 55 ALOGA...POU PAS RE KARAMHTRO..
POSA EIXE TO DUKE MOY OTAN BGHKE APO TON GEORGOPOYLO ....ME MONO TO CARB;;
LEO MHPOS THIMASE;;;LEO RE PAIDI MOY EPIDI SOY EIPE TORA EKEI O EXEIDIKEYMENOS KATI KAI TO PISTEPSES KIOLAS..KAI META SOY EIPE GIA TA HUSABERG OTI EINAI 500 ALOGA STH RODA..KAI HTANE KAI FYSIKO AYTO..
TESPA RE GIORGAKI PHGENE ESY STON EXIDIKEYMENO KAI ASE MAS EMAS NA GLITONOYME LEFTA POY TO PAME ALOY..KAI STH TELIKH ...SOY SKIZOYME KAI TO KOLO ME TO EXIDIKEYMENO SOY KTM!
AINTE MESHMERIATIKO ..

MPAS THIMASE POSA MAS ELEGE OTI EXEI TO MAMA TO KTM;
43 ALOGA LEEI..KAI H TELEYTAIA DYNAMOMETRHSH POY EXO DEI EGO ME TA MATAKIA MOY SE MAMA LC 640 03 MONTELO [KEFALH ME ALES BALBIDES-32mm.] HTANE 51,3 STO TROXO!!!

O EXIDIKEYMENOS AN TOY PAO TO DUKE KAI TO METRHSEI;;TI THA MOY PEI;;OTI TOY EXO BALEI MOTER APO TO 950???

XTMPAM
11/03/2004, 20:28
ΚΑΙ ΓΩ ΣΟΥ ΛΕΩ ΟΤΙ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΟ DYNO ΝΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ 60 ΑΛΟΓΑ ΤΡΟΧΟ!!ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ??ΕΕ??ΤΙ ΜΑΣ ΛΕΣ ΤΩΡΑ?
ΚΑΙ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΑΜΑΩ ΚΑΝΩ ΡΑΝΩ ΜΗ ΜΟΥ ΤΑ ΛΕΣ ΕΜΕΝΑ!!!ΤΑ ΙΔΙΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΕΧΟΥΝ ΠΑΝΩ ΡΕ ΤΑΡΝΑΝΑ??ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΠΟΣΑ ΛΕΦΤΑ ΕΧΕΙΣ ΔΩΣΕΙ ΕΣΥ ΚΑΙ ΠΟΣΑ ΕΓΩ??ΕΓΩ ΦΡΑΓΚΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΩΣΕΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΜΟΤΕΡ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΕΞΑΤΜΙΣΗ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΚΑΡΜΠ!!ΝΑ ΣΟΥ ΘΥΜΙΣΩ ΚΑΙ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΟΥ ΚΤΜ ΠΟΥ ΤΑ ΕΙΧΕ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΕΠΑΝΩ???ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΤΙ ΚΕΡΔΙΖΕΙΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ ΚΑΙ ΤΙ ΧΑΝΕΙΣ??ΚΑΠΟΙΑ ΧΛΜ ΣΕ ΚΑΘΕ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΚΑΙ ΜΕΓΑΛΥΤΕΡΗ ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ ΤΟΥ ΚΙΝΗΤΗΡΑ!!Η ΤΕΛΙΚΗ ΠΑΝΩ ΚΑΤΩ ΜΕΝΕΙ Η ΙΔΙΑ!!!

ΚΑΝΕ ΜΑΣ ΤΗ ΧΑΡΗ ΛΟΙΠΟΝ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΦΤΙΑΞΤΟ ΝΑ ΠΑΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΕ ΑΚΟΥΩ ΑΛΛΟ ΝΑ ΚΛΑΙΣ!!ΚΑΙ ΑΣ ΜΕ ΠΕΡΝΑΣ ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΚΑΜΙΑ ΒΟΛΤΑ!!

P.S ΘΑ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΝΤΡΕΠΕΣΑΙ ΛΙΓΟ ΡΕ ΦΙΛΕ ΤΙ ΝΑ ΠΩ!!ΑΝΤΕ ΚΑΝΕ ΚΑΜΙΑ ΚΟΝΤΡΑ ΣΤΗ ΒΟΥΤΑ ΟΤΑΝ ΤΟ ΒΓΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΤΟ ΚΟΜΜΑΤΙ ΣΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΑΛΕΙΣ ΚΑΝΑ ΦΡΑΓΚΟ!!!ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΣΟΥ ΣΚΙΖΟΥΜΕ ΤΟΝ ΚΩΛΟ!!!

DUKASII
11/03/2004, 20:44
PLAKITSA SOY KANO!

TO TELEYTAIO TEST POY EKANE KAI TO MOTO SE LC EPALITHEYEI AYTA POY LEO EGO..KAI OXI O EXIDIKEYMENOS..POY..NA MH TO XEXASO..OTAN MAS TA ELEGE AYTA..DEN TO EIXE AKOMA SE LEITOYRGIA..OYTE EIXE KANEI POTE DYNO APLA SAN EXIDIKEYMENOS POY EINAI O MASTORAS..TA HXERE GIATI EIXE KANEI ME TO MATI DYNO SE POLA MHXANAKIA!TORA BEBAIA ME ENTYPOSIASE TO POSO KALA HXERE OTI TO ENA EINAI TOSA GIATI TOSA LEEI KAI TO ALO... DEN EINAI GIATI TOSA LEEI![HUSABERG-KTM ..KTL]

TO ALO TORA ME TH BOYTA...TI NA PO..NAI TO KOMATI MOY PAO KAI KANO STH BOYTA KAI AYTA!AKOU TO KOMATI MOY....
TO KONTER MOY PANO LEEI TI EXEI KANEI TO KTM ...KAI POY EXEI PAEI!
KATAPONHSH;;POIO KTM EXEI BGALEI APO TH KEFALH LADAKI;;AYTO ME TA POLLA...H AYTO POY TA EIXE OLA APO THN AGORA TOY;;
DEN AKOYSA;;KATI GIA KATAPONHSH ELEGES..POIO KTM EXEI PERISOTERA XLM;;;AYTO POY EXEI KAI TA POLA ...MALON...KOITA NA DEIS ANTIFASEIS RE FILE!POS GINETAI PALI AYTO..

APO TON EKENTROFORO PANTOS RE GIORGO ....AKOMA DEN EXO XASEI TIPOTA!

Spazz
11/03/2004, 20:52
xaxaxa ante πλακωθειτε τωρα.παντως ενα 520 σας ψιλοπαταει για πλακα.στα αρχιδια σου εσενα ΧΤMPAM ΑΛΛΑ ΤΟΥ DUKE ΟΧΙ.χαχα γιατι πηρες duke αληθεια κι οχι κανα 520 η WR 450?

XTMPAM
11/03/2004, 21:06
ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΟ ΑΥΤΟ ΡΕ ΑΛΛΑ ΓΑΜΑΕΙ ΠΡΙΟΝΙ!!ΡΕ ΣΠΑΖ ΠΑΠΑΓΟΥ ΠΑΣ ΚΑΘΟΛΟΥ??ΚΑΛΑ ΕΙΝΑΙ ΜΑΖΕΥΟΝΤΑΙ ΑΡΚΕΤΟΙ!!

ΣΠΥΡΟ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΝΑ ΑΚΟΥΩ ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΟΠΩΣ ΛΑΔΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΕΦΑΛΗ=ΚΑΤΑΠΟΝΗΣΗ!!!ΤΙ ΝΑ ΠΩ !!!

ΣΠΑΖ ΕΧΕΙΣ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΔΟΥΚΑ??ΤΙ ΣΧΕΣΗ ΕΧΕΙ ΡΕ ΤΟ 520 ΚΑΙ ΤΟ 450??ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΑ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ!!

DUKASII
11/03/2004, 21:10
DEN HMASTE PIA FILOI!!:nono:

NLS POY EISAI RE...PAME GIA KANA KAFEDAKI META;;SE MATHO KAI KAPOIA PRAMATA..

:smokin: :smokin: :smokin:

XTMPAM
11/03/2004, 21:12
Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
DEN HMASTE PIA FILOI!!:nono:

NLS POY EISAI RE...PAME GIA KANA KAFEDAKI META;;SE MATHO KAI KAPOIA PRAMATA..

:smokin: :smokin: :smokin:

ΡΕ ΦΙΛΑΡΑΚΙ ΘΑ ΠΑΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟ??:beer: :beer:

ΡΕ ΣΟΥ ΣΤΕΛΝΩ ΜΑΙΛ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΑΕΙ!!ΤΙ ΕΧΕΙΣ ΚΑΝΕΙ ΠΑΛΙ??

DUKASII
11/03/2004, 21:30
.................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... .................................................................................................... ................................:bigcry:


[apanthsh leei apo enan filo poy de milame]!!:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :smokin: :smokin:

Spazz
12/03/2004, 02:50
δεν εχω παει ακομη βαρυμπομπη και πεντελη παω.αλλα θα παω καμια στιγμη ακουσα οτι ειναι ωραια πιστουλα............και οτι σκανε και κοπελες μοτοκροσουδες.οχι δεν εχω οδηγησει ποτε duke.καλα παει?ε και?οποιος θελει δεν τα αγοραζει?δεν υπαρχουν δικαιολογιες.χαχαχα αυριο θα σας πω τι εγινε.χοντραδα παντως.μαλλον απο χοντραδα εγινε.αυριο αναλυτικοτερα στο δελτιο των εξι!εχω οδηγησει ομως YZ 250 2Τ...........griiiiin katse katv grin grin ...phgaine isia...griiiiin ......mh skabeis...... c u re

stefanos
12/03/2004, 09:56
Τα δίχρονα θέλουν πιστόνι πολύ συχνά, γι αυτό μην την ψάχνεις και πολύ.
Θα το αλλάζεις που θα το αλλάζεις μην πηγαίνεις σε άλλη μάρκα.
Αν θυμάμαι καλά τα ΚΤΜ φοράνε mahle οπότε μάλλον δύσκολα θα βρείς καλύτερο πιστόνι.
Εγώ πάντως έχω πετάξει ένα YZ απο μια τέτοια μαλακία που έκανα
(είχα βάλει και χιτώνιο, κόλαγε στη μέση του πουθενα και μετά σπρώξιμο).

Spazz
12/03/2004, 21:26
και ο μηχανικος μου ειπε οτι αυτο που φοραει ειναι ηδη πολυ καλο και δεν αξιζει να την αλλαξω.ακουστε τωρα τι ζημια επαθε και απο τι!!!το μηχανακι το εχω 3 μηνες.το πηγα την πρωτη φορα για σερβις ΟΚ.το παω πριν λιγο καιρο για δευτερο.φευγω και μετα απο κανα δυο τρεις μερες οταν αφηνα το γκαζι και επεφταν οι στροφες χαμηλα ακουγα εναν ηχο σαν σφυριγμα.λεω ετσι ακουγοταν και πριν.ιδεα μου θα ναι.παιρνανε αλλες δυο τρεις και λεω ρε φιλε κατι παιζει.παω στο MAC και μου λεει θα χανει καμια τσιμουχα.θα με γδυσουν σκεφτομαι.το παω στου Παναγιωτοπουλου για δευτερη γνωμη κι επειδη ειναι πιο φτηνος και πιο καλος και μου λεει κι αυτος οτι μαλλον ειναι τσιμουχα η ρουλεμαν.το αφηνω εκει.το κανει μια βολτα παιρνω τηλ και μου λεει οτι εχει φτωχο μιγμα και οτι πρεπει να ναι πιστονι.λεω ΟΚ ανοιξε το.δεν προλαβε να το ανοιξει και βλεπει το φιλτρο να το εχουν βαλει αναποδα και χωρις σταγονα λαδι.ανοιγει τον κινητηρα και ευτυχως πιστονι και κυλινδρος ειναι μια χαρα.α!μεσα βρηκε χωματα!!!!!ο ηχος απο το φιλτρο ακουγοταν.μου λεει καλυτερα προληπτικα να αλλαξουμε ρουλεμαν στροφαλοφορου.ενταξει λεω καλου κακου να τα αλλαξω.σκεφτομαι ομως το εξης.αυτα τα ρουλεμαν δεν ειναι κλειστα και αυτολιπαινομενα?πως να εχουν παθει κατι????το απογευμα θα παω στο MAC για να τους πω να με αποζημιωσουν!!!!!!!για εργασια και ανταλλακτικα.ΜΗΝ ΠΑΤΗΣΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟ MAC ΚΑΛΟΓΡΕΖΑΣ!!!!!!!!!!!!!!!ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟΙ
!!!!!πως καταφερε και το εβαλε αναποδα ενας θεος ξερει!!!

darkCount
12/03/2004, 21:30
:eek: :look: :dizzy: Ti eipes twra re file?!?!

Ksereis ti myrizomai e? Mh sou poune pare ta @rxidi@ mou epeidh to anoikse allos.Anakalypse allos th loumpa dhl kai oxi aytoi oi idioi.
Anyway kalh tyxh....:wave2: 8a thn xreiasteis!

Spazz
12/03/2004, 21:37
δε νομιζω.ειπα στον παναγιωτοπουλο να μην πλυνει το φιλτρο.θα τους δειξω που στεγνο και απο πισω εχει αφησει πατουρα.κι αν πουν επρεπε να το φερεις σε εμας θα τους πω μαλακας ειμαι?εσεις θα βγαζατε οτι ζημια να ταν για να μην πληρωνετε μετα.αφηστε που δεν ξερω παλι πως θα μου το φτιαχνατε.darkcount χρειαζεται κι αλλο για να μην ξαναπατησεις ουτε καν για αλλαγη λαδιων?μπορει αυτοι να σουθ βαλουν νερο αντι για λαδι.εγω παντως οποιον βλεπω με ΚΤΜ του λεω να μην παταει!!!ρε φιλε αυθτα τα λαθη δεν γινονται.σκεψου να μην χαμπαριαζα οτι κατι εγινε και να μου κολλαγε κανα μοτερ!!κι αν μου πουν δεν το πληρωνουμε θα τους πω θα στειλω κι εγω κανα γραμμα στα περιοδικα να μαθουν ολοι τι γατες μηχανικοι που ειστε!τα λαμπακια μου
!

XTMPAM
12/03/2004, 21:41
ΚΑΙ ΜΗΝ ΠΑΙΡΝΕΙΣ ΧΑΜΠΑΡΙ!!!!ΑΚΟΥ ΕΚΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ??ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΧΕΙΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΠΕΤΑΜΑ!!ΗΜΑΡΤΟΝ!!!

darkCount
12/03/2004, 21:43
Spazz...prosekse me.......

Mpam einai kaneis apo tous dikous sou pou mou eipes eksousiodothmenos?:blush:

XTMPAM
12/03/2004, 21:45
ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΩ ΑΚΟΜΑ ΛΟΓΩ ΕΓΓΥΗΣΗΣ!!

darkCount
12/03/2004, 21:48
Oriste eides...:beer: Spazz

Sto epomeno servis mou 8a paw parea me ton Mpam na mas kanei kai tis gnwrimies kai telos to MAC!! Ante giati polla mazeythkan! Exw kai gw kati paraponakia alla eytyxws einai sthn kathgoria "m@l@kioules" pou den exwsa tpt trella fragka.Ka8olou fragka dhl...alla profanws htan 8ema xronou!

Ante ksexese tous mia apo thn kalh twra kai kala ksemperdemata file!

DUKASII
12/03/2004, 21:51
TA IDIA EXO PERASEI KAI EGO APO ENAN EXIDIKEYMENO MHXANIKO KTM..KAI POLY MASTORA..KTL..O OPOIOS [PALI KALA DEN EPATHA ZHMIA EGO] TOU PAS TO KTM GIA SERVICE KAI DE SOY KANEI TIPOTA!!
OTAN LEO TIPOTA..ENNOO TIPOTA!!
EXO PAREI TO KTM..KAI OI BALBIDES HTANE ANOIXTES TERMA!!
PALI KALA..LEO KAI MAKRYA APO EMAS!!ALOS FILOS PLHROSE KAINOURIO FCR..KAI TOY EBALE ENA DIKO TOY METAXEIRISMENO!!!TO OPOIO EIXE PROBLHMA STO SLIGHT...KAI ARGOTERA ANAGASTHKE NA DOSEI POSA LEFTA AKOMA NA TO FITAXEI[ALAGH SLIGHT]


TORA TO PAO SE ENA KOLHTO O OPOIOS EKTOS OTI KANEI TO SERVICE MPROSTA MOY KAI TA KANEI OLA...ME XREONEI KAI 70 E GIA OLA!!
EGO LEO NA STEILEIS TO GRAMMA PANTOY KAI OPOU MPOREIS OPOS EPISHS KAI SE AYTOYS![EGO EXO KANEI PARAPONA GIA MIA KATHISTERIMENH PARAGELIA MOY]
MPAS KAI DIORTHOTHEI SIGA SIGA H KATASTASH MIAS KAI AYTOI TO EXOYNE BALEI SKOPO NA MAS TA PAIRNOYNE XONTRA...PERNONTAS KAI TO POIHMA..EEE KTM EINAI...TI PERIMENES;;
PERIMENA RE KARAGIOZH NA KANEIS SWSTA TH DOYLEIA SOY KAI OXI NA MHN THN KANEIS EPIKALOYMENOS THN ANAXIOPISTIA TON KTM!

XTMPAM
12/03/2004, 21:53
ΘΑ ΤΟ ΠΑΜΕ ΑΛΛΟΥ ΓΙΑ ΠΙΟ ΦΤΗΝΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΕΚΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΧΤΥΠΑ ΞΥΛΟ ΠΡΟΚΥΨΕΙ ΚΑΜΙΑ ΧΟΝΤΡΗ ΖΗΜΙΑ!!!ΠΑΝΤΩΣ ΠΡΩΣΩΠΙΚΑ ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΚΑΝΕΝΑ ΜΑΚ!!!ΔΕΝ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΠΡΟΣΕΧΟΥΝ ΤΑ ΜΗΧΑΝΑΚΙΑ ΚΑΙ ΕΠΙΣΗΣ ΓΝΩΡΙΖΩ ΟΤΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΚΑΙ ΠΟΛΛΟΙ ΑΣΧΕΤΟΙ ΜΕ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ!!!ΤΕΣΠΑ!!

Spazz
12/03/2004, 21:56
re οκ μη φτανει με μπριζωνετε κι αλλο και θα παω να του σπασω το μαγαζι.αν πληρωσουν λετε να στειω γραμμα στα περιοδικα?θα ξεκιναει καπως ετσι>>>> στελνω αυτο το γραμμα για να ομολογησω πως στο MAC οι ανθρωποι ειναι επαγγελματιες.μου γαμησαν το μηχανακι ......αλλα το πληρωσαν!ευγε ειναι οι καλυτεροι!

DUKASII
12/03/2004, 21:58
ALA DE NOMIZO NA PLHROSOYNE TIPOTA OI MASTORATZES EKEI!!

ALA AN FANE TO KRAXIMO TOYS ....THA ARXISOYNE NA KOITANE TH DOYLEIA TOY!
TESPA MAKARI NA PANE OLA KALA KAI NA APOZHMIOTHEIS!

darkCount
12/03/2004, 21:58
ENNOEITAI oti 8a to steileis to gramma kai sthn periptwsh pou plhrwsoun!!:evil:
Afou den 8a to ksanapas to mhxanaki ekei ti se noiazei? Kalo einai na ma8ainei o kosmos kai ta sk@t@ kai ta kala synergeia! Den xreiazete na pa8oun oloi zhmia gia na ma8oun.

XTMPAM
12/03/2004, 22:01
AYTA ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΓΑ ΤΑ ΘΥΜΑΣΑΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΝ ΛΟΓΩ ΜΑΣΤΟΡΑ??

ΣΠΑΖ ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΡΑΜΜΑ ΡΕ ΦΙΛΕ ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΑΣΗ!!ΘΑ ΓΡΑΨΕΙΣ ΟΛΗ ΣΟΥ ΤΗΝ ΤΑΛΑΙΠΩΡΙΑ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΞΕΚΙΝΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΑΙΔΙΚΑ ΣΟΥ ΧΡΟΝΙΑ:rotflmao: :rotflmao:

darkCount
12/03/2004, 22:05
Nai katalaba poin leei o bibikos:wave2:

Eggyhsh dhladh kai autos:lol: Kalh fash re?! Kai ystera me douleuane otan eipa oti den gyrnaw pisw sth Syro an den brw kalo synergeio?!:rotflmao: Ma adiko exw?!

Ante re Spazz akoma edw eisai?! Phgaine xwse kana mpineliki!! Ti skata se empsyxwnoume tosh wra?!:evil:

Bebaia opws eipa kai nwritera...t'@rxidi@ tous pisteuw oti 8a pareis alla toulaxiston oxi xwris maxh!:evil:

Spazz
12/03/2004, 22:12
χαχααχ φτιαξτε με κι αλλο!περιμενω τον πατερα μου για να παω να φερω και απο το αλλο συνεργειο το φιλτρο για να τους το δειξω.ειναι κι ο πατερας μου στο σδοε ε ολο και καπου δεν θα ειναι ψιλοπαρανομοι?ρε θα το πληρωσουν δε προκειται να φυγω απο το μαγαζι χωρις λεφτα.αλλιως σκεφτηκα κι αλλο θα στεκομαι καθε μερα εξω απο το μαγαζι με πανο ειναι κλεφτες απατεωνες και ασχετοι και δεν θα αφηνω να μπαινουν πελατες!!χαχα βασικα θα ζητησω και αποζημιωση λογω ψυχικης οδηνης δικιας μου και των φιλων μου που συμπασχουν.επισης ολος ο χωματινος κοσμος του πλανητη πενθει και πρεπει να πληρωθουν κι αυτοι!

XTMPAM
12/03/2004, 22:17
ΜΙΑΣ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΣΑΜΕ ΚΑΝΕ ΚΟΥΜΑΝΤΟ ΓΙΑ 2 ΤΕΛΙΚΑ ΑΚΡΑΠΟ ΓΙΑ ΤΟΝ ΦΙΛΟ ΤΟ ΔΟΥΚΑ(ΚΑΙ ΑΣ ΜΗΝ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟ) ΕΓΩ ΘΕΛΩ 1 ΕΚΚΕΝΤΡΟΦΟΡΟ VDB ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ ΘΕΛΕΙ Ο DARK!!!

AM TI NOMIZEΣ??ΤΣΑΜΠΑ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΤΟΣΟ ΚΑΙΡΟ??

Spazz
12/03/2004, 22:28
χαχαχααχ βασικα λεω εσενα να σου φερω ενα lc4 VDB!του δουκα θα κανω ειδικη παραγγελια και οτι χρωμα θελει για το 950 .τωρα θα σας πω παρτε τα @@ του θωμα που παιζει να παρω κι εγω(καμια σχεση αποκλειεται!)ρε φευγω παω για το φιλτρο και μετα για μαχη.τσαο κουφαλες θα στειλω μετα τα αποτελεσματα!



ΑΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ
γαμω τον κολωκοτρωνη μου

WildBimer
19/03/2004, 22:27
Sxetika me to LC 640 03, eides 51 HP
se kapoio dynamometro (profanws) DynoJet.
Exeis dokimasei se kapoio allo dynamometro,
akoma kai DynoJet, na deis ti 8a sou dei3ei ?
Apo empeiria sou lew oti oi times paizoun
apo 44 - 52 HP, analoga to dynamometro.

Proswpika to dynamometro den to empisteuomai
gia metrhsh onomastikhs isxyos.
Ka8e dynamometro dinei diaforetikes times.

MONO GIA SYGRISH (PRIN - META),
mporeis na exeis kapoia akriveia ;)

darkCount
19/03/2004, 22:37
Kala ola ayta bre mastora....alla gia pes mou....an den empisteuesai to dynamometro gia na breis thn isxy..tote ti empisteuesai? -> to ALTIS mexri thn teleytaia stagona tou?:rotflmao:

ok ok plaka sou kanw. Dikio exeis oti paizei apo dynamometro se dynamometro to apotelesma....kai sigoura h kalyterh sygkrish pou mporeis na kaneis einai to prin kai meta sto idio dyno. Alla o basikos logos pou paizoun ta dynamometra einai oi ry8miseis pou kanoun oi mastores pou ta leitourgoun...din-sae-mae ktl corrections dhl.
Giauto gia dyno pas se tsekarismeno mastora pou den sou bgazei papaki me 30 alogata ston troxo (san tou bibikou to douka as poume:lol: )

WildBimer
22/03/2004, 15:19
Ποιό δυναμόμετρο στην Αττική θεωρείς καλορυθμισμένο;
Με ενδιαφέρει σοβαρά να κάνω μία αληθοφανή μέτρηση,
μετά το τελεύταιο γαργάλημα :D

DUKASII
22/03/2004, 15:30
th dynojet mias kai pisteyo exei kanei tis apeires dynamometrhseis!
epishs ekei poy exo metrhsei to duke STON GEORGOPOYLO STH BOULIAGMENHS[APENANTI APO TO MAC] KATHOS TOY EXO EMPISTOSYNH [EGO] KATHOS TO PHGA MAZI ME TO NIKO13G POU EINAI ...KOLHTOI NA TO PO...ZEYGARI...
GNORIZONTE SE TETOIO SHMEIO POY O NIKOLAS..PERNEI TA DIABLO..ME 1 E!!