PDA

View Full Version : Honda CRF 450X MOTARD 2007



naturalboy
19/04/2017, 20:05
Καλησπέρα παιδιά θέλω να μοιραστώ μαζί σας το καινούργιο μου παιχνίδι..που είναι το crf 450x motard του 07.
Σκοπός αυτής της αγοράς είναι να το πηγαίνω σε καρτόπιστες με τους φίλους μου και καμιά βόλτα έξω για μικρές διαδρομές.
Θα ήθελα να ρωτήσω εκτός αναρτήσεων που θα τα σετάρω στα μέτρα μου το επόμενο διάστημα σε επώνυμο μαγαζί στη Θεσ/νίκη και βαλβίδες έλενχος τι άλλο να κοιτάξω
-προσέξω όπως και κάνα καλό site με αξεσουάρ-ανταλακτικά..
Για βόλτες χαλαρές έξω στο δρόμο θα αντέχει ή δεν είναι για πολλά πολλά?
δεν έχω πείρα απο τέτοιου είδους μοτο και θα ήθελα 2 λόγια απο κάποιον που ξέρει. Α και κανα service manual αν υπάρχει καλοδεχούμενο.
Καλή συνέχεια :blush:

SHOOTER045
19/04/2017, 20:37
Για HONDA
Δαβανοπουλος
Νικητακης

devil's animal
20/04/2017, 06:59
καλοριζικο, καλοταξιδο, καλοσουζαριστο κατ'αρχην...

μπορεις να το πας bike therapy για τα σερβις του...

για χαλαρες βολτες μια χαρα θα ειναι, αλλα δεν ξερω κατα ποσο θα ειναι "χαλαρες"...βεβαια εννοειται οτι δεν θα το πηγαινεις τελικες σε κανενα περιφερειακο π.χ.

και φυσικα ευλαβικη συντηρηση γιατι το μηχανακι ειναι αγωνιστικο...

καλες βολτες...
:beer:

sapila racing
20/04/2017, 11:35
Καλορίζικο και καλές βόλτες! :beer:

Το service manual είναι εδω
http://procrasti-nation.net/media/KTM/10920218-Honda_Crf450x_Service_Manual_Repair_2005-2012_Crf450.pdf

Πολύ προσοχή στα service γιατί το μηχανάκι δεν είναι πολιτικό.
Γενικά θέλουν λάδια κινητήρα κάθε 5 ώρες, λάδι κιβωτίου καθε 8 ώρες και πιστόνι/ελατήρια κάθε 70-80 ώρες.
Αν δεν το ζορίζεις μπορεί να κάνεις καποιες εκπτώσεις, αλλά γενικά πρέπει να είσαι προσεκτικός με τα διαστήματα για να μην έχεις ζημιές.

buckley
20/04/2017, 12:53
Καλορίζικο και καλές βόλτες! :beer:

Το service manual είναι εδω
http://procrasti-nation.net/media/KTM/10920218-Honda_Crf450x_Service_Manual_Repair_2005-2012_Crf450.pdf

Πολύ προσοχή στα service γιατί το μηχανάκι δεν είναι πολιτικό.
Γενικά θέλουν λάδια κινητήρα κάθε 5 ώρες, λάδι κιβωτίου καθε 8 ώρες και πιστόνι/ελατήρια κάθε 70-80 ώρες.
Αν δεν το ζορίζεις μπορεί να κάνεις καποιες εκπτώσεις, αλλά γενικά πρέπει να είσαι προσεκτικός με τα διαστήματα για να μην έχεις ζημιές.

Οπότε αυτόματα τo θέμα είναι, τι έχει τραβήξει 10 χρόνια και από πόσους...