PDA

View Full Version : Stathis Psaltis - Ela n'agapithoume darling



16 Bit Lolitas
23/04/2017, 15:51
αν βιντεάκι από το Στάθη Ψάλτη που μας έκανε να πεθάνουμε στο γέλιο

https://www.youtube.com/watch?v=DsqvAVf6pD0

zopas
23/04/2017, 19:48
Δεν γουστάραμε ολοι τις ηλιθιες ταινιες της δεκαετιας του 80 που για μενα προσβαλλαν την προσωπικοτητα μας, δυστυχως πολλα ιερα τερατα του ελληνικου κινηματογραφου για να μην πεθανουν από την πεινα ενεδωσαν σε αυτην την αθλια υποκουλτουρα, ντουζος σταιλ βιντεοκασετας...

Για μενα το θεμα είναι ότι ο Σταθης ψαλτης ειχε απειρο ταλεντο και θα μπορουσε να κανει πολύ πιο σπουδαια πραγματα από ηλιθιες φαρσοκωμωδίες και σεξοβομωλοχια και δυστυχως για αυτόν αυτό αποδεικτηκε σε μετέπειτα παραγωγες και στο θεατρο...περιμενουμε και το κυκνειο ασμα του σε λιγους μηνες στο κινηματογραφο, οπου όπως λενε δινει ρεσιτάλ υποκριτικης στην νεα ταινια του Σμαραγδή..

Καλο του ταξιδι στον παραδεισο...

mariza
23/04/2017, 19:53
Καλο του ταξιδι....

o teos
23/04/2017, 22:16
zopas..ρε φιλε μια φορα να πεις κατι χωρις να πλατιαζεις και να σχολιαζεις ασχημα...οι υπολοιποι ακομπλεξαριστοι λοιπον που δεν ειμαστε της υψηλης τεχνης γουσταραμε γελασαμε και συνεχιζουμε να γελαμε με αυτες τις ''ηλιθιες'' ταινιες που αναφερεις..λοιπον επειδη δεν ειναι το θεμα και το μερος για αυτη την κουβεντα το σταματαω εδω....καλο του ταξιδι λοιπον και δεν θα τον ξεχασει κανεις για μενα ηταν απο τους καλυτερους κωμικους μαζι με μουστακα και τσακωνα και γαρδελη και και και...ξερω ξερω κιτς μωρε και λαικουρα αλλα γελιο ρε φιλε απλα και ταπεινα:wave2:

SHOOTER045
23/04/2017, 22:33
ΜΙΑ ΗΤΑΝ Η ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΨΑΛΤΗ


https://youtu.be/JbJ49Q57luQ


<ΚΑΜΙΚΑΖΙ,ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ..>

Τι να πρωτοπω!
Την φαση στην αντ /πεια της YAMAHA
Οτι στο τέλος πήρε HONDA
Που κοιμόταν με τον θώρακα
Κλπ κλπ κλπ

telegonos
23/04/2017, 22:34
Οι ταινίες του είδους ΗΤΑΝ κακές και ηλίθιες ταινίες. Βασικά δεν ήταν καν ταινίες, αρπακόλες ήταν. Άρπα κόλα σενάρια, άρπα κόλα μουσική, άρπα κόλα μονταζ, άρπα κόλα ηθοποιοί. Το ότι γελάγαμε, δεν τις κάνει καλές. Κι εγώ γελάω, και; Τις κάνει απλά ότι γελάγαμε. Κάποιοι γελάνε με την Ανίτα Πάνια και τις βλακώδεις εκπομπές της, τι πάει να πει, ότι είναι καλές εκπομπές. Μεγάλη κουβέντα αυτό, τι είναι καλό , τι όχι.

Έχει και εξαιρετικές ταινίες η δεκαετία του '80 π.χ. ''οι Απέναντι'' που μπορεί να μην ''γελάγαμε'' αλλά είναι τεράστιας αξίας για την τότε εποχή αλλά και για σήμερα. Και αυτές ήταν πράγματι κινηματογραφικές ταινίες, με δομή ταινίας, όχι παραγωγής βιντεοκασέτας.

Και υπόψην από τις ''βιντεοταινίες'' 5-10 αξίζουνε γιατί έπαιζε ένας Ψάλτης, ένα Γαρδέλης, ένας Μιχαλόπουλος και πέρναν το έργο πάνω τους. Οι άλλες βιντεοταινίες του '80 είναι πραγματικά σκουπίδια, δεν βλέπονται ούτε για ''κακές''.

Επιπλέον ο άνθρωπος σου έγραψε ΔΥΟ φορές την φράση ''για εμένα''. Την γνώμη του είπε, για ένα θέμα, που σηκώνει πλήρη υποκειμενικότητα.

o teos
23/04/2017, 22:44
Δεν είπα ότι σχολιάζει σαν την φωνή του συνόλου πρώτον.δεύτερον είπα ότι δεν είναι εδώ το θέμα να γίνει αυτός ο σχολιασμός και τρίτων εσύ τι είσαι ο δικηγόρος του??λοιπόν για μένα έληξε εδώ...είπε τη δική του γνώμη είπα τη δική μου τέλος..αν εσύ θες να το παίξεις ο θεός της κουλτουρας θέμα σου..Όλα είναι σχετικά ο καθένας έχει το χιούμορ και τις απόψεις του..μεταξύ μας αν θες να το παίξουμε κουλτούρα και εις και ταινίες τύπου γουλβεριν πατάτες είναι αλλά....είναι ο γουλβεριν είναι ο τζακμαν και πάει λέγοντας..αν κατάλαβες το συσχετισμό που έκανα παρόλο που είναι τελείως διαφορετικές περίπτωσεις...Αυτά...και τέλος από μένα :wave2:

zopas
24/04/2017, 07:42
ρε φιλε θοδωρε τι αρπαζεσαι χωρις λογο..απο οτι ειδες ο καθενας βλεπει το καθε πραγμα διαφορετικα και αυτη ειναι η σωστη λειτουργια ενος φορουμ..η εκφραση..τουλαχιστον συμφωνουμε οτι ηταν ταλαντουχος και του ευχομαστε καλο του ταξιδι..

o teos
24/04/2017, 08:13
Δεν αρπαχτηκα ρε συ..τη γνωμη μου ειπα οπως και εσυ και ας φανηκε καπως εριστική..εξου και γιατι το αφησα εκει αν δεις ειπα οτι δεν ειναι το θεμα για κουβεντα δεν ειπα για τσακωμό...:rolleyes:
Εγω αρπαζομαι μονο οταν περναει το μεκανακι απο μπετα με βοτσαλο:p:lol:

buckley
24/04/2017, 08:21
Οι ταινίες του είδους ΗΤΑΝ κακές και ηλίθιες ταινίες. Βασικά δεν ήταν καν ταινίες, αρπακόλες ήταν. Άρπα κόλα σενάρια, άρπα κόλα μουσική, άρπα κόλα μονταζ, άρπα κόλα ηθοποιοί. Το ότι γελάγαμε, δεν τις κάνει καλές. Κι εγώ γελάω, και; Τις κάνει απλά ότι γελάγαμε. Κάποιοι γελάνε με την Ανίτα Πάνια και τις βλακώδεις εκπομπές της, τι πάει να πει, ότι είναι καλές εκπομπές. Μεγάλη κουβέντα αυτό, τι είναι καλό , τι όχι.

Έχει και εξαιρετικές ταινίες η δεκαετία του '80 π.χ. ''οι Απέναντι'' που μπορεί να μην ''γελάγαμε'' αλλά είναι τεράστιας αξίας για την τότε εποχή αλλά και για σήμερα. Και αυτές ήταν πράγματι κινηματογραφικές ταινίες, με δομή ταινίας, όχι παραγωγής βιντεοκασέτας.

Και υπόψην από τις ''βιντεοταινίες'' 5-10 αξίζουνε γιατί έπαιζε ένας Ψάλτης, ένα Γαρδέλης, ένας Μιχαλόπουλος και πέρναν το έργο πάνω τους. Οι άλλες βιντεοταινίες του '80 είναι πραγματικά σκουπίδια, δεν βλέπονται ούτε για ''κακές''.

Επιπλέον ο άνθρωπος σου έγραψε ΔΥΟ φορές την φράση ''για εμένα''. Την γνώμη του είπε, για ένα θέμα, που σηκώνει πλήρη υποκειμενικότητα.

Έχει κι άλλες ,αδιάβαστος είσαι πατρίδα.Εγώ σ' αυτές του Ψάλτη μου αρκεί που βλέπω μηχανές εποχής και εξωτερικές σκηνές (άφθονες) από μέρη γνώριμα όπως ήταν πριν από 30+ χρόνια ,όποιος θέλει τώρα κουλτούρα θα του στείλω λίστα με πμ πάντως...

AUFGEBRACHT
24/04/2017, 11:50
Καλό του ταξίδι, ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του, R.I.P., δεν θα σχολιάσω ούτε ταλέντο, ούτε τα eighties, ούτε την εποχή της βιντεοκασέτας, το μόνο που θα σχολιάσω είναι η απόφαση της Βουλής να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του... Δηλ αν πεθάνει ο Καρβέλας τι να περιμένουμε, θα κηρύξουν τριήμερο εθνικό πένθος και οι σημαίες θα κυματίζουν μεσίστιες;

buckley
24/04/2017, 11:54
Καλό του ταξίδι, ο Θεός να αναπαύσει την ψυχή του, R.I.P., δεν θα σχολιάσω ούτε ταλέντο, ούτε τα eighties, ούτε την εποχή της βιντεοκασέτας, το μόνο που θα σχολιάσω είναι η απόφαση της Βουλής να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του... Δηλ αν πεθάνει ο Καρβέλας τι να περιμένουμε, θα κηρύξουν τριήμερο εθνικό πένθος και οι σημαίες θα κυματίζουν μεσίστιες;

Ύποπτο αυτό...

Manalishi
24/04/2017, 12:01
Δηλ αν πεθάνει ο Καρβέλας τι να περιμένουμε

Πεθαίνει ο Μαμμ - Ρα ο Παντοντινός ωρέ βλάσφημε?!?!?!?!?

AUFGEBRACHT
24/04/2017, 12:02
Ύποπτο αυτό...

Είναι το πρώτο trash όνομα που μου ήρθε στο μυαλό (μην παρεξηγηθώ, δεν συγκρίνω και εξομοιώνω Ψάλτη-Καρβέλα, ούτε λέω ότι ο Ψάλτης ήταν trash), απλά δεν βρίσκω κάποια λογική στην κίνηση αυτή. Κι ο Τσάκωνας μια χαρά γέλιο σκορπούσε, κι αυτός από καρκίνο πήγε, κι αυτός μεσουράνησε τη δεκαετία του '80, έχει η Βουλή κάποια καλλιτεχνικά κριτήρια σε ποιον θα αποτίνει φόρο τιμής; Αν ναι ποιο είναι αυτό και ποιος το κρίνει...

Bladerunner
24/04/2017, 12:19
το μόνο που θα σχολιάσω είναι η απόφαση της Βουλής να τηρηθεί ενός λεπτού σιγή στη μνήμη του

Σίγουρα; Περίεργο μου φαίνεται... Πού το διάβασες;

Panos76
24/04/2017, 12:19
ΜΙΑ ΗΤΑΝ Η ΤΑΙΝΙΑ ΤΟΥ ΨΑΛΤΗ





<ΚΑΜΙΚΑΖΙ,ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ..>

Τι να πρωτοπω!
Την φαση στην αντ /πεια της YAMAHA
Οτι στο τέλος πήρε HONDA
Που κοιμόταν με τον θώρακα
Κλπ κλπ κλπ

Είμαι τόσο λαίουρας που με πήγε ο πατέρας μου Ν Ιωνία το '84 νομίζω και την είδαμε στο σινεμά! (δεν υπήρχαν τότε σινεμά στο Χαλάνδρι) :bawl:


(η αδερφή μου είχε ξενερώσει και εγώ είχα τρελαθεί με το cr - φάνταζε κτήνος στα μάτια μου τότε)

AUFGEBRACHT
24/04/2017, 12:22
Σίγουρα; Περίεργο μου φαίνεται... Πού το διάβασες;

To είδα σε πεντάλεπτο δελτίο ειδήσεων.

gior-gos
24/04/2017, 13:07
Στο γκουγκλαρισμα "ενος λεπτου σιγη στη βουλη στην μνημη του σταθη ψαλτη" δεν βγαζει κατι.

...παγανδα και μ αυτα ακομα; (σε ποιο καναλι το ειδες; )

Panos76
24/04/2017, 13:19
Ενός λεπτού σιγή έγινε για το ελικόπτερο.

buckley
24/04/2017, 13:29
To είδα σε πεντάλεπτο δελτίο ειδήσεων.

Πες το ντε και γω νόμιζα ότι το βγαλες από το κεφάλι σου...
https://www.thepressproject.gr/article/110363/O-Euaggelatos-parousiazei-skini-satirikis-tainias-gia-ti-BKorea-os-pragmatiki-video

Δεινόσαυρος
24/04/2017, 15:03
<ΚΑΜΙΚΑΖΙ,ΑΓΑΠΗ ΜΟΥ..>

Τι να πρωτοπω!


Ένα ψιλοχιούμορ το είχαν...
- Πώς να βγάλουμε το συγκρότημα; «Μουσικές Διμοιρίες»; «Μουσικά Συντάγματα»; «Μουσικές Μεραρχίες»; :lol:

AUFGEBRACHT
24/04/2017, 15:32
Στο γκουγκλαρισμα "ενος λεπτου σιγη στη βουλη στην μνημη του σταθη ψαλτη" δεν βγαζει κατι.

...παγανδα και μ αυτα ακομα; (σε ποιο καναλι το ειδες; )

Νομίζω Alpha ήταν. Τι να πω, να έκανα τόσο λάθος; Όντως, στο "γκουγκλάρισμα" δεν βγαίνει κάτι...

gior-gos
24/04/2017, 16:28
Νομίζω Alpha ήταν. Τι να πω, να έκανα τόσο λάθος; Όντως, στο "γκουγκλάρισμα" δεν βγαίνει κάτι...

Δεν νομιζω οτι εκανες εσυ λαθος


προπαγάνδα και μ αυτα ακομα; (σε ποιο καναλι το ειδες; )

zopas
24/04/2017, 18:36
αποκλείεται να εγινε κατι τετοιο μαλλον το μπερδεψες με την ατυχη ιστορια με το ελικοπτερο...

ptc
24/04/2017, 20:02
381569

ionized
25/04/2017, 00:15
κριμα για τον ψαλτη αλλα και για οποιον φευγει απο αυτη την πουτανα αρρωστια..

Apache
25/04/2017, 02:01
Δεν γουστάραμε ολοι τις ηλιθιες ταινιες της δεκαετιας του 80 που για μενα προσβαλλαν την προσωπικοτητα μας, δυστυχως πολλα ιερα τερατα του ελληνικου κινηματογραφου για να μην πεθανουν από την πεινα ενεδωσαν σε αυτην την αθλια υποκουλτουρα, ντουζος σταιλ βιντεοκασετας...

Για μενα το θεμα είναι ότι ο Σταθης ψαλτης ειχε απειρο ταλεντο και θα μπορουσε να κανει πολύ πιο σπουδαια πραγματα από ηλιθιες φαρσοκωμωδίες και σεξοβομωλοχια και δυστυχως για αυτόν αυτό αποδεικτηκε σε μετέπειτα παραγωγες και στο θεατρο...περιμενουμε και το κυκνειο ασμα του σε λιγους μηνες στο κινηματογραφο, οπου όπως λενε δινει ρεσιτάλ υποκριτικης στην νεα ταινια του Σμαραγδή..

Καλο του ταξιδι στον παραδεισο...


Οι ταινίες του είδους ΗΤΑΝ κακές και ηλίθιες ταινίες. Βασικά δεν ήταν καν ταινίες, αρπακόλες ήταν. Άρπα κόλα σενάρια, άρπα κόλα μουσική, άρπα κόλα μονταζ, άρπα κόλα ηθοποιοί. Το ότι γελάγαμε, δεν τις κάνει καλές. Κι εγώ γελάω, και; Τις κάνει απλά ότι γελάγαμε. Κάποιοι γελάνε με την Ανίτα Πάνια και τις βλακώδεις εκπομπές της, τι πάει να πει, ότι είναι καλές εκπομπές. Μεγάλη κουβέντα αυτό, τι είναι καλό , τι όχι.

Έχει και εξαιρετικές ταινίες η δεκαετία του '80 π.χ. ''οι Απέναντι'' που μπορεί να μην ''γελάγαμε'' αλλά είναι τεράστιας αξίας για την τότε εποχή αλλά και για σήμερα. Και αυτές ήταν πράγματι κινηματογραφικές ταινίες, με δομή ταινίας, όχι παραγωγής βιντεοκασέτας.

Και υπόψην από τις ''βιντεοταινίες'' 5-10 αξίζουνε γιατί έπαιζε ένας Ψάλτης, ένα Γαρδέλης, ένας Μιχαλόπουλος και πέρναν το έργο πάνω τους. Οι άλλες βιντεοταινίες του '80 είναι πραγματικά σκουπίδια, δεν βλέπονται ούτε για ''κακές''.

Επιπλέον ο άνθρωπος σου έγραψε ΔΥΟ φορές την φράση ''για εμένα''. Την γνώμη του είπε, για ένα θέμα, που σηκώνει πλήρη υποκειμενικότητα.

Απόλυτα σύμφωνος, αυτές οι βιντεοταινίες ήταν της "εποχής" μου, απαράδεκτες έως τραγικές, όσο αφορά τον Ψάλτη καλό παράδεισο να έχει αλλά προσωπικά ,επαναλαμβάνω προσωπικά ποτέ "δεν μου είπε" κάτι και πάλι καλό παράδεισο να έχει.

Red Rider
25/04/2017, 09:25
Εμβληματική φιγούρα μιας περασμένης εποχής.
Αυθεντικός χωρίς να μιμείται.
Αν άρεσε η όχι, καθαρά υποκειμενικό..

irinia
25/04/2017, 11:41
ΗΤΑΝ ΜΕΓΑΛΗ ΨΥΧΗ Ο ΣΤΑΘΗΣ..........




Ας αναπαυτεί η ψυχούλα του..
Και μεγάλος ηθοποιός, ΠΟΛΥ ΜΕΓΑΛΟΣ..!!
Από αυτούς που έπαιζαν την κωμωδία και το δράμα με την ίδια άνεση..!!!
Από αυτούς που σε έκαναν ΝΑ ΚΛΑΙΣ ,το ένα λεπτό από λύπη και το άλλο
από τα γέλια...!!!