PDA

View Full Version : Συναυλια Steve Vai κανεις σημερα;



gcrook
22/11/2005, 08:54
Λεμε τωρα...
Μπας και πετυχω κανεναν αλητη εκει αλλα.....

Tigas
22/11/2005, 09:08
Αν πήγαινες στον Μάκη ,ευχαρίστως να ερχόμουνα :D

idi
22/11/2005, 09:24
:( δε παιζει μια... καλα να περασεις

SF
22/11/2005, 09:29
Για μηχανάκια, βόλτες, χιλιόμετρα, BWMF κλπ ώρα ΔΕΝ έχεις... για τον τελειωμένο τον Βάη έχεις.... Μπράβο ρε μπράβο!!!

:smokin:

mencham
22/11/2005, 09:29
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΕΙ ΡΕ ΓΕΙΤΟΝΑ. ΟΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΚΙΘΑΡΑ......

mencham
22/11/2005, 09:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Για μηχανάκια, βόλτες, χιλιόμετρα, BWMF κλπ ώρα ΔΕΝ έχεις... για τον τελειωμένο τον Βάη έχεις.... Μπράβο ρε μπράβο!!!

:smokin:
ΚΑΤΣΕ ΚΑΛΑ ΟΤΑΝ ΜΙΛΑΣ ΓΙΑ ΤΟ ΘΕΟ.......
ΑΣΕΒΕΙΕΣ.....
:D :smokin:

gcrook
22/11/2005, 09:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από mencham
ΦΥΣΙΚΑ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΜΑΙ ΚΕΙ ΡΕ ΓΕΙΤΟΝΑ. ΟΤΑΝ Ο ΘΕΟΣ ΚΑΤΕΒΑΙΝΕΙ ΣΤΗ ΓΗ ΚΑΙ ΠΙΑΝΕΙ ΚΙΘΑΡΑ......

Μενελαε θα ειμαι εκει με παρεα 5-6 ατομων κατα τις 7:30.
Σου στελνω πμ το κινητο μου αν θες να βρεθουμε απ'εξω:wave2:

afrotwin
22/11/2005, 12:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από gcrook
Μενελαε θα ειμαι εκει με παρεα 5-6 ατομων κατα τις 7:30.
Σου στελνω πμ το κινητο μου αν θες να βρεθουμε απ'εξω:wave2:

pou ine to live re satanismene?

McGyver
22/11/2005, 12:35
Αρχικά δημιουργήθηκε από afrotwin
pou ine to live re satanismene?

http://new.e-go.gr/music/articles.asp?catid=3760&subid=2&pubid=277631

Για να χρησιμοποιήσω και τα "εργαλεία" του gcrook...

:lol: :rotflmao: :lol: :rotflmao: :lol:


28873

tools
22/11/2005, 12:47
κ γω μαλλον θα παω,αλλα αυριο,εδω πατρα.

σας θελω αυριο πουρνο πουρνο για εντυπωσεις ,να δω αν αξιζε,γιατι δεν τοχω σιγουρο,εχω ασφαλειες να πληρωσω...:bigcry:

αντε have fun:beer:

OldMan
22/11/2005, 14:47
:sad: :sad: :sad:

Πάντως στην Θεσ/νικη η συναυλία (καθαρά ευθύνη των διοργανωτών...) ήταν ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ !!!

dukeandthecity
22/11/2005, 14:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:sad: :sad: :sad:

Πάντως στην Θεσ/νικη η συναυλία (καθαρά ευθύνη των διοργανωτών...) ήταν ΜΑΥΡΑ ΧΑΛΙΑ !!!

Γεια σου ρε παππου Ροκά. :beer: :beer: :beer:

OldMan
22/11/2005, 15:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από dukeandthecity
Γεια σου ρε παππου Ροκά. :beer: :beer: :beer:

:look: :look: :look:

Όχι και ροκάς ο κλαψιάρης με την κιθάρα !!!

(Την κόρη μου συνόδευα - σε περίπτωση που "κάποιος" πει ότι με είδε με νεαρές δεσποινίδες...)

:wave2: :beer: :wave2:

dukeandthecity
22/11/2005, 15:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:look: :look: :look:

Όχι και ροκάς ο κλαψιάρης με την κιθάρα !!!

(Την κόρη μου συνόδευα - σε περίπτωση που "κάποιος" πει ότι με είδε με νεαρές δεσποινίδες...)

:wave2: :beer: :wave2:

leave the προλογος mr. old. κατερινακι + varadero + steve vai. :confused: :confused: :confused:


αν εισουν λιγο νεοτερος θα έλεγα middle age crisis. (μήπως κλιμακτήριος ????):D :D :D

gcrook
23/11/2005, 17:24
Αρχικά δημιουργήθηκε από tool
κ γω μαλλον θα παω,αλλα αυριο,εδω πατρα.

σας θελω αυριο πουρνο πουρνο για εντυπωσεις ,να δω αν αξιζε,γιατι δεν τοχω σιγουρο,εχω ασφαλειες να πληρωσω...:bigcry:

αντε have fun:beer:

Αργησα να γραψω μιας και δεν ξερω απο που να αρχισω...
Για την συναυλια μπορω να σου πω οτι 5 χρονια περασαν απο την τελευταια φορα, και πραγματικα αξιζε.
Eric Sarninas....ισως το κλου ολης της βραδυας.
Απιστευτα αμεσο και βαρβατο, στακατο ηλεκτρικο μπλουζ, φοβερα πιο επικοινωνιακος και "ερμηνευτης" απο την προηγουμενη φορα.
Τωρα για τον ΘΕΟ....οτι και νω πω, μονο το χιουμορ και η επικοινωνια με το κοινο ηταν ολα τα λεφτα.
Δεν επαιξε αυτα που περιμενα (βασικα 2 κομματια ηθελα πολυ να ακουσω, το windows to the soul, και το αλλο που το ξεχναω
:lol:), αλλα φανηκε ξεκαθαρα οτι επαιζε αυτα που εκεινος ηθελε, και μπραβο του.
Δεν εκανε πολυ προμοτιον στον νεο του δισκο και παλι μπραβο του.
4 ωρες συναυλια και δεν βαρεθηκε κανεις μιλαμε.

Οσον αφορα τους διοργανωτες:mad: , ο Θεος να τους κανει, στριμωξανε τοσο κοσμο σε ενα γηπεδακι, σε σημειο που οι τελευταιο (δηλαδη αυτοι που ηρθαν στην ωρα τους), εκατσαν στα σκαλια της εισοδου στριμωγμενοι.
Ουτε μεσα δεν προλαβαν να μπουνε:(

Καλυτερα πηγαινε καμμια ωρα πιο νωρις, γιατι δεν σε βλεπω.....

Επισης αν θες να παρεις καμερα σε πληροφορω οτι δεν υπηρξε κανενος ειδους ελεγχος, και ακομα το μετανιωνω.
καλη διασκεδαση σου ευχομαι, και αν βγαλεις καμμια φωτο ποσταρε και για μας:wave2:

mencham
24/11/2005, 09:02
Όντως ήταν απίστευτο. Δεν είχα την τύχη να πάω πριν από 5 χρόνια γι' αυτό δε μπορούσα να συνέλθω από αυτά που έβλεπα. Όσο για Vai, Sardinas, Billy Seehan, τον άλλο τον μαύρο (Toni κάτι αν δεν κάνω λάθος) τι να πει κανείς. Οι θεοί κατεβήκαν στη γη και πιάσανε κιθάρες και μπάσα, αρμόνια. Πάντα το είχε αυτό ο Steve. Πλαισιωνόταν από φοβερούς μουσικούς. Όποιος έχει δει και τη συναυλία στο Λονδίνο καταλαβαίνει. Πέρα από το χώρο που ήταν Α Π Α Ρ Α Δ Ε Κ Τ Ο Σ ήταν μαμάτη η συναυλία.
Αντε και του χρόνου, όχι σε 5 χρόνια.