PDA

View Full Version : c50 ερωτήσεις !!!



munchkin
30/04/2017, 13:48
για σας παιδιά !!! καιρό έχω να γράψω αλλά διαβάζω συνέχεια αυτά που γράφετε με προσοχή !!!
Μετά από transalp 600 που ήταν η τελευταία μου μοτο της προκοπής , κατέληξα λόγο χρημάτων , αλλα και ευκολίας με ένα παπί hondac50 . Το βρήκα σε ψιλό κακή κατάσταση αλλά με πολύ καλό μοτεράκι Μαμά με μία μικρή βελτίωση στα 70cc .
Σιγά Σιγά το φτιάχνω για να μπορώ να το χρησιμοποιώ αλλά και με σχετικά οικονομικά πράγματα. (κάποια imitation κάποια γνήσια.)
Το χρησιμοποιώ για την δουλειά και δεν θέλω να μου κοστίσει πάρα πολλά !!
Ερώτηση - Ποιά λάστιχα να του βάλω γιατί ακούω πολλά και διαβάζω περισσότερα ..!! έχω μπερδευτεί . Θέλω ένα λάστιχο φθηνό -
Τα δεδομένα είναι τα εξής : 1) πηγαίνω μέχρι 65χιλ την ώρα max. - τέλη Οκτωβρίου θα βάλλω metzeler ή michelin . Θέλω κάτι απλο να με βγάλει μέχρι τότε . Δέν με νοιάζει να ξανα- αλλάξω ούτε με νοιάζει να πληρώσω τώρα και τότε.
Για καλοκαίρι και με τα συγκεκριμένα δεδομένα τα v-rubber κάνουν ? κάτι άλλο φθηνό και συμπαθητικό ?? Ευχαριστώ !!!

noodles
02/05/2017, 11:43
γεια σου φιλε,
δεν καταλαβα καλα. θελεις να βαλεις λαστιχο με 10ε (20-25ε το ζευγαρι?)

δεν ειναι οτι καλυτερο απο θεμα ασφαλειας. ειναι χαλια ποιοτικα και υπαρχει περιπτωση για διαλυθει οτι οδηγας με αποτελεσμα να πεσεις.
δανεισου ενα 50αρικο απο κανενα γνωστο και βαλε michelin η metzeler ;)

Panos76
02/05/2017, 11:51
Από ότι βλέπω το μπροστινό ΜΕ 22 είναι (metzeler), οπότε αν δεν είναι χάλι κράτα τα ίδια να βγάλεις το καλοκαίρι και βάλε πάλι τα ίδια το φθινόπωρο.

sapila racing
03/05/2017, 16:31
Mια και δεν βλέπω ανακατασκευή αλλά ερωτήσεις για ανταλλακτικά μεταφέρεται στο κατάλληλο section.

munchkin
05/05/2017, 16:56
ευχαριστώ sorry για το λάθος section