PDA

View Full Version : Δεύτερο κλειδί



Nik0s_Dk
03/05/2017, 08:53
Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να βγάλω 2ο κλειδί για τη μηχανή? Το εργοστασιακό δεύτερο είχε χαθεί από τον προκάτοχο της μοτοσυκλέτας. Επειδή καλό είναι να υπάρχει γιατί ποτέ δε ξέρεις, μια βοήθεια για το που πρέπει να απευθυνθώ θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

Panos76
03/05/2017, 08:56
Νομίζω η αντιπροσωπεία είναι η ασφαλέστερη λύση - ειδικά αν είναι με ιμομπιλάϊζερ, το δε μεγάλο κόστος (κρίνοντας από αμάξι) δεδομένο.

Nik0s_Dk
03/05/2017, 09:00
Νομίζω η αντιπροσωπεία είναι η ασφαλέστερη λύση - ειδικά αν είναι με ιμομπιλάϊζερ, το δε μεγάλο κόστος (κρίνοντας από αμάξι) δεδομένο.

Καλημέρα, Αυτό με το μεγάλο κόστος με προβληματίζει και ενώ η αντιπροσωπεία ήταν το πρώτο που μου ήρθε στο μυαλό είπα να ρωτήσω μπας και υπάρχει κάποια οικονομικότερη αλλα εξίσου ασφαλής επιλογή! Ευχαριστώ Πανο. Φυσικά αν κάποιος άλλος εχει κάτι να προτείνει κατά προτίμηση εκ του ασφαλούς (να το έχει κάνει δλδ) εκτιμητέο!

GFawkes
03/05/2017, 09:03
υπαρχει ενας κλειδαρας στην Μαρνη, κοντα στην πλατεια τερμα λιοσιων που κανει κλειδια με ιμομπιλαηζερ.

googlαρε τον.

Nik0s_Dk
03/05/2017, 09:05
υπαρχει ενας κλειδαρας στην Μαρνη, κοντα στην πλατεια τερμα λιοσιων που κανει κλειδια με ιμομπιλαηζερ.

googlαρε τον.

Δυνατός, ευχαριστώ αδερφέ! θα τον ψάξω!

Nikos988
03/05/2017, 09:11
Καλημέρα.

Για Fazer 1000 πριν μερικά χρόνια, μου κόστισε από την αντιπροσωπεία 28 ευρώ και παραγγέλθηκε με την άδεια της μηχανής. Ρώτα πρώτα στην αντιπροσωπεία. Τα περισσότερα μεγάλα κλειδαράδικα κάνουν και κλειδιά με imo.

o teos
03/05/2017, 09:14
Καλο ειναι κλειδαράδες να μην τους εμπιστεύεσαι με κωδικους απο imobilizer.....δεν εχω κατι με το συγκεκριμενο ουτε σου λεω θα χεις 100% θεμα απλα καλυτερα 30 ευρω παραπανω στην HONDA και το κεφαλι ησυχο...πολλα ακουγόνται τελευταια αν με καταλαβαίνεις..:rolleyes:

Nik0s_Dk
03/05/2017, 09:14
Καλημέρα.

Για Fazer 1000 πριν μερικά χρόνια, μου κόστισε από την αντιπροσωπεία 28 ευρώ και παραγγέλθηκε με την άδεια της μηχανής. Ρώτα πρώτα στην αντιπροσωπεία. Τα περισσότερα μεγάλα κλειδαράδικα κάνουν και κλειδιά με imo.

Ευχαριστώ Νικόλα, είπα να πάρω καμια γνώμη πριν αρχίσω να γυρναω στα κλειδαράδικαι και σκέφτηκα οτι ολο και κάποιος θα ξέρει κάποιον. κυρίως λογω κόστους σε συνδυασμό με την περιοδο τωρα οπου δεν ειμαι σε θεση για πολλά περιττα έξοδα! Ευχαριστώ πολύ!

Mariner
03/05/2017, 09:27
Πάντως όταν είχα ρωτήσει σε κλειδαρά για κλειδί με ΙΜΟ μου είχε πει τιμή μεγαλύτερη απο την αντιπροσωπεία. Ο ίδιος μάλιστα μου το είπε απο την αρχή πως είναι πιο ακριβός.

Panos76
03/05/2017, 09:53
Καλημέρα.

Για Fazer 1000 πριν μερικά χρόνια, μου κόστισε από την αντιπροσωπεία 28 ευρώ και παραγγέλθηκε με την άδεια της μηχανής. Ρώτα πρώτα στην αντιπροσωπεία. Τα περισσότερα μεγάλα κλειδαράδικα κάνουν και κλειδιά με imo.

Αυτή είναι μία απίστευτη τιμή από αντιπροσωπεία - εαν είναι με ιμο - καθώς πίστευα ότι θα ήταν 3 ψήφιο το νούμερο.

Οπότε πάρε τηλ. να έχεις εικόνα και μετά κοιτάζεις και αλλού.

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
03/05/2017, 09:56
Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να βγάλω 2ο κλειδί για τη μηχανή? Το εργοστασιακό δεύτερο είχε χαθεί από τον προκάτοχο της μοτοσυκλέτας. Επειδή καλό είναι να υπάρχει γιατί ποτέ δε ξέρεις, μια βοήθεια για το που πρέπει να απευθυνθώ θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

χωρις να το ξερο το παλικαρι για να εχω πληρη εικονα στην τοποθετηση μου. οποτε η γνωμη μου ειναι ακηρη.
εγω θα ανοισιχουσα εξ ισου το ιδιο οσο και με τους κλειδαραδες.

Nik0s_Dk
03/05/2017, 10:12
χωρις να το ξερο το παλικαρι για να εχω πληρη εικονα στην τοποθετηση μου. οποτε η γνωμη μου ειναι ακηρη.
εγω θα ανοισιχουσα εξ ισου το ιδιο οσο και με τους κλειδαραδες.

Στελάρα, Είναι φίλος το παιδί οπότε όλα οκ, δεν υπάρχει θεμα ανησυχίας


Πάντως όταν είχα ρωτήσει σε κλειδαρά για κλειδί με ΙΜΟ μου είχε πει τιμή μεγαλύτερη απο την αντιπροσωπεία. Ο ίδιος μάλιστα μου το είπε απο την αρχή πως είναι πιο ακριβός.

Αν ο κλειδαράς είναι πιο ακριβός τότε ναιδεν αξίζει καν, θα ρωτήσω και στην αντιπροσωπεία.

ευχαριστώ όλους παιδιά! :beer:

theofilos888
03/05/2017, 14:09
Εχουμε ενα παλικαρι εδω, που ειναι κλειδαρας και πολυ καλο παιδι. Alexcbr πατησιων και σκιαθου αν θυμαμαι καλα. 6989662200. Δε χανεις τπτ να τον ρωτησεις.

sniper
03/05/2017, 14:27
Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να βγάλω 2ο κλειδί για τη μηχανή? Το εργοστασιακό δεύτερο είχε χαθεί από τον προκάτοχο της μοτοσυκλέτας. Επειδή καλό είναι να υπάρχει γιατί ποτέ δε ξέρεις, μια βοήθεια για το που πρέπει να απευθυνθώ θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ


Αν είναι Η το μηχανάκι, κάνει περίπου 20€ να το αγοράσεις το μαμά άκοπο και μη κωδικοποιημένο - αν έχεις HISS. To πας σε καλό κλειδαρά για να στο κόψει άριστα και μετά σε συνεργείο για τον κωδικοποίηση του ΗΙSS.

telegonos
03/05/2017, 15:28
Καλημέρα! Γνωρίζει κάποιος αν και πως μπορώ να βγάλω 2ο κλειδί για τη μηχανή? Το εργοστασιακό δεύτερο είχε χαθεί από τον προκάτοχο της μοτοσυκλέτας. Επειδή καλό είναι να υπάρχει γιατί ποτέ δε ξέρεις, μια βοήθεια για το που πρέπει να απευθυνθώ θα ήταν ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

www.fastkey.gr

Κινητό συνεργείο , έρχεται εκεί που είσαι, κατόπην συννενόησης. Είναι ο αποκλειστικός κλειδαράς της Hertz, της Automarin και της Avis στην Αττική, αυτό το γράφω για τις ανοησίες κόντρα κάθε πραγματικότητας που γράφτηκαν περί εμπιστοσύνης κλειδαράδων.

zopas
03/05/2017, 20:45
για το βαρα μου αγορα, κοψιμο, επαναπρογραμματισμος και των 3 κλειδιων κοστισε 100 ευρω...υπαρχει ο κλειδαρας νικολοπουλος στην αμφιθεας με πολυ συγχρονα μηχανηματα που αντιγραφει τα περισσοτετα immobilizer κλειδια, στη δικια μου περιπτωση κοστος 70 ευρω..ισως δεν συμφερειβιδιαιτετα αλλα γλυτωνεις ταλαιπωρια στον μαστορα....

zopas
03/05/2017, 20:47
απλα διευκρινιζω οτι 100 ευρω πηγε αγορα, κοψιμο 1 κλειδι και ο επαναπρογραμματισμος..

amyroukai
03/05/2017, 21:00
για το βαρα μου αγορα, κοψιμο, επαναπρογραμματισμος και των 3 κλειδιων κοστισε 100 ευρω.......στη δικια μου περιπτωση κοστος 70 ευρω..


απλα διευκρινιζω οτι 100 ευρω πηγε...

Τελικά Ζόπα πόσα πλήρωσες ξέρεις γιατί μας έχεις λίγο μπερδέψει;

o teos
03/05/2017, 21:51
Τελικά Ζόπα πόσα πλήρωσες ξέρεις γιατί μας έχεις λίγο μπερδέψει;

Τι δεν κατάλαβες ραι φιλαι?? 3x100÷24%+(τα κυβικά του μότο του ζοπα) ÷ Χ+Ψ = μοναχός στο Θιβέτ με το κηροπήγιο................εε?.......Ναι...:D

zopas
04/05/2017, 07:42
το καθε κλειδι παει μια 70αρου στον κλειδαρα και κατι παταπανω αν πας στο μηχανικο σου γιατι πληρωνεις την δουλεια του να βαζει φυσσες στον εγκεφαλο και να στο επαναπρογραμματισει...ισως για αλλες μηχανες να ειναι πιο φθηνα..

προσοχη: αν χαθει ενα κλειδι και το ξαναβγαλει καποιος στο μηχανικο του επαναπρογραμματιζει ολα τα κλειδια του απο την αρχη για να παρουν ολα ενα καινουργιο κωδικο...στον κλειδαρα απλα γινεται ενα copy - paste γιατι εχει αντιγραφικο που δεν το εχουν οι μηχανικοι μοτο..

o teos
04/05/2017, 07:48
Το νουυυ σαααςς...πολλά χέρια αλλάζει κάτι που είναι πολύ σημαντικό για την ασφάλεια της μηχανής σας...λέω εγώ ο καχύποπτος τώρα....:rolleyes:

sniper
04/05/2017, 09:43
το καθε κλειδι παει μια 70αρου στον κλειδαρα και κατι παταπανω αν πας στο μηχανικο σου γιατι πληρωνεις την δουλεια του να βαζει φυσσες στον εγκεφαλο και να στο επαναπρογραμματισει...ισως για αλλες μηχανες να ειναι πιο φθηνα..

προσοχη: αν χαθει ενα κλειδι και το ξαναβγαλει καποιος στο μηχανικο του επαναπρογραμματιζει ολα τα κλειδια του απο την αρχη για να παρουν ολα ενα καινουργιο κωδικο...στον κλειδαρα απλα γινεται ενα copy - paste γιατι εχει αντιγραφικο που δεν το εχουν οι μηχανικοι μοτο..

Μια ο φίλος σου με το βαραντέρο το motard, μια εσύ με 70 το κάθε κλειδί.... LOL και OMG όμως... :tooth:

Kαι τα 3 κλειδιά; 2 σου δίνουν, γιατί να προγραμματίσεις 3 αν δεν έχεις αλλάξει εγκέφαλο;

zopas
04/05/2017, 13:19
Μια ο φίλος σου με το βαραντέρο το motard, μια εσύ με 70 το κάθε κλειδί.... LOL και OMG όμως... :tooth:

Kαι τα 3 κλειδιά; 2 σου δίνουν, γιατί να προγραμματίσεις 3 αν δεν έχεις αλλάξει εγκέφαλο;

ενα ζευγαρι παντα στο σπιτι και 2 ζευγαρια παντα μαζι σου σε εκδρομες..

BLiTzER
04/05/2017, 13:20
ενα ζευγαρι παντα στο σπιτι και 2 ζευγαρια παντα μαζι σου σε εκδρομες..

Αυτά είναι 6 κλειδιά! :p

sniper
04/05/2017, 13:21
Αυτά είναι 6 κλειδιά! :p


Εκτός αν το γύρισε σε γκομενικό....

viper1
06/05/2017, 11:58
www.fastkey.gr

Κινητό συνεργείο , έρχεται εκεί που είσαι, κατόπην συννενόησης. Είναι ο αποκλειστικός κλειδαράς της Hertz, της Automarin και της Avis στην Αττική, αυτό το γράφω για τις ανοησίες κόντρα κάθε πραγματικότητας που γράφτηκαν περί εμπιστοσύνης κλειδαράδων.

Ερχόμαστε στον χώρο σας αντιγράφουμε τα κλειδιά σας ξέρουμε που μένετε και έχουμε και τους κωδικούς του immobilizer.... τέλειο

SHOOTER045
06/05/2017, 12:39
Ερχόμαστε στον χώρο σας αντιγράφουμε τα κλειδιά σας ξέρουμε που μένετε και έχουμε και τους κωδικούς του immobilizer.... τέλειο

Κάποιος που < ασχολείται > με αυτά...
Ξέρει εναν που δουλεύει σε τέτοιο κατάστημα
Που του δίνει τα κλειδιά
Και φεύγει κύριος.
Καλή φάση

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
08/05/2017, 08:17
ενα ζευγαρι παντα στο σπιτι και 2 ζευγαρια παντα μαζι σου σε εκδρομες..

:a23:

zopas
08/05/2017, 14:40
Αυτά είναι 6 κλειδιά! :p

τα τρια απο αυτα ειναι της μπαγκαζιερας..μαλλον επρεπε να διευκρινιστει...γιατι ομως; υπαρχουν πολλοι χωρις μπαγκαζιερα;

o teos
08/05/2017, 14:53
τα τρια απο αυτα ειναι της μπαγκαζιερας..μαλλον επρεπε να διευκρινιστει...γιατι ομως; υπαρχουν πολλοι χωρις μπαγκαζιερα;

Παρα παρα παρα πολλοι φιλτατε...ειδικα οσοι εχουν ss η street η naked....:rolleyes:

sapila racing
08/05/2017, 15:08
.γιατι ομως; υπαρχουν πολλοι χωρις μπαγκαζιερα;

εεεε? Υπάρχουν πολλοί με μπαγκαζιέρα? :confused:

BLiTzER
08/05/2017, 15:09
Όσοι αγόρασαν μοτοσικλέτα για τουρισμό. :p