PDA

View Full Version : Προυσός Ευρυτανίας



tsopanoskylo
03/05/2017, 12:04
Απο τις ομορφότερες και πιό διασκεδαστικές εκδρομές εντός συνόρων. Ο δρόμος απαιτεί σεβασμό (το νού σας οι γρήγοροι)https://www.youtube.com/watch?v=mvYWDuJKgAg&t=880s :wave2:

Billymuse
05/05/2017, 19:09
:beer:

Eversman
05/05/2017, 21:26
Αυτό που απολαμβάνω στις βόλτες σας και κατ' επέκταση στα βιντεάκια σας, είναι μια διάχυτα χαλαρή, ταξιδιάρικη διάθεση :beer:

Billymuse
05/05/2017, 21:29
382062

amyroukai
06/05/2017, 12:35
Μιά που η κατηγορία λέει "Προορισμοί" χρήσιμο θα ήταν να γράψετε και δυό λόγια για το μέρος και πως σας φάνηκε. Που κάτσατε, πως ήταν, κάποια πρόταση για φαγητό, διανυκτέρευση, ότι πληροφορία μπορείτε/θέλετε να δώσετε για διευκόλυνση στον επισκέπτη που είδε το βίντεο και θα προγραμματίσει να πάει.

tsopanoskylo
08/05/2017, 10:33
Δεν έχεις άδικο, αλλά αυτό το έχουν κάνει εδώ αλλοι πριν απο μένα, και είπα να μην επαναλαμβάνομαι. 'Ασε που πέρασα τόσες ώρες στο editing που ''άδειασα'' απο κουράγιο. 'Εχω να πω πως είναι μια εκδρομή με έμφαση στο φυσικό τοπίο και σε αυτό ο νομός Φθιώτιδος και Ευρυτανίας έχει πολλά να προσφέρει. 'Ηθελα να πηγαίνω αργά για να απολαμβάνω το υπέροχο τοπίο .Η ποιότητα του δρόμου είναι απο καλή έως κακή, ή και επικίνδυνη και δεν την προτείνω σε αρχάριους οδηγούς. Προτείνω στάση για καφέ στο Salloon αμέσως μετά το Καρπενήσι (φαίνεται στο βίντεο) αλλά είμαι περίεργος να κάτσω και στο River Art λίγο παρακάτω, στο δρόμο για Προυσό στα δεξιά μας. Η διαδρομή των χιλιομέτρων απο το Salloon ως τον Προυσό είναι ότι πιο όμορφο έχω κάνει ως τώρα σε 2 τροχους. Στο χωριό κάτσαμε στην υπέροχα γραφική (και μοναδική) βεράντα της πλατείας του χωριού όπου μας σέρβιραν καφεδάκι, και περπατήσαμε να πάρουμε μια ιδέα απο τον τόπο. Σίγουρα έπρεπε να επισκεφτούμε το μοναστήρι της Παναγίας Προυσιώτισσας που είναι παμπάλαιο αλλά δεν υπήρχε χρόνος. Σίγουρα στην επόμενη φορά...