PDA

View Full Version : Πάνε ρε μου λέγαν....Δεν θα το ξεχάσεις πότε....Εμπειρία είναι....



JohnFourl
09/05/2017, 13:56
Είμαι 17 και 29/06 γίνομαι 18,έχω ένα παπί 50αρι με 110cc φορτωμένο.
Δεν είναι αυτό το θέμα όμως.
Κυριακη 07/05/2017(Πριν 2 μερες.)Θεσσαλονίκη,διοργανώθηκε εκδρομη απο ΙΚΕΑ - Σερρες,τριψηφιο αριθμο χιλιομετρων,τριψηφιος αριθμος μηχανων.
Σκεφτομουν πολυ να παω γιατι λεω μια εμπειρια ειναι τετοιο ταξιδακι με παπι και δε γαμης πινουμε και μια μπυρα εκει απολαμβανοντας τα motocross και τα παιδια που θα μπαιναν στο αεροδρομιο για Stunts.
Πριν φτασω στο ΙΚΕΑ,σταματαω για βενζινη,ενας κομπος στο στομαχι μου ελεγε οτι θα γινει κατι ασχημο αλλα προσπαθουσα να αποφυγω τετοια σκεψη γιατι ηθελα να περασω καλα.
Φτανω στο ΙΚΕΑ και με περιμενε ο φιλος μου με τον πατερα του με ενα z750,ο κολλητος του πατερα του με μια κοπελα,με ενα gixxer 1000 και δυο παιδια που τα ξερα απο μικρος με ενα townmate 50,φυσικα αυτοι δεν θα ερχοντουσαν στην εκδρομη.
Σκεφτομουν πολυ για να παω μετα απο σκεψεις στο βενζιναδικο και ακουγα τα παιδια να με λενε πανε ρε μ@λ@κ@ τι εχεις να χασεις εμπειρια ειναι,εγω ομως ειχα εναν κομπο στο στομαχι και τους ειπα θα γινει μ@λ@κι@ σημερα,λεω δεν γαμης και ξεκιναμε.
Εβλεπα ολα τα 1000αρια μπαντες σουζες και ειχα ανατριχιασει
Ολα καλα στην αρχη μετα απο την πρωτη σταση που καναμε εμεινα πολυ πισω με παπια και πηγαιναμε μαζι.
Κανουμε και δευτερη σταση σε ενα βενζιναδικο,το φωρτωνω 4 ευρω και ο κολλητος του πατερα του φιλου μου,εφυγε μονος με αλλες μηχανες,μετα εφυγε και ο φιλος μου και εμεινα εγω στο τελος.
Τελειωνω με τις βενζινες και ξεκιναω.
Πηγαινοντας για πολλα χιλιομετρα μεχρι το αεροδρομιο ημουν μονος και τραγουδουσα και ταυτοχρονα εβριζα τον εαυτο μου,γιατι πηγα και τωρα ειμαι μονος στον δρομο.
5-10 χιλιομετρα πριν φτασουμε βλεπω ζητα σε μια στροφη,λεω την πηδηξαμε θα δουν την 50αρα την πινακιδα και θα με βαλουν μεσα,κανει σημα για επιβραδυνση και περασμα,προχωραω ηρεμα,βλεπω τον φιλο μου τρεχοντας επανω μου να με λεει,"Επεσε ο παναης."(ο κολλητος του πατερα του.)
Αρχιζω να κατεβαζω καντιλια, πανω να αφησω το παπι,βλεπω την μηχανη,κομματια,εσπασε ο σκελετος στην μεση,τα μπροστινα μεσα στον κινητηρα και τα πλαστικα πεταμενα απο εδω και απο εκει.
Βγαζω το κρανος,βουρκωνω βλεπω τον παναη κατω,το χερι σουπα,το ποδι το ιδιο,ο ανθρωπος κομματια,δεν ενιωθε τιποτα,τα ματια γυρισμενα και προσπαθουσε να ανασανει,παλι καλα φορουσε κρανος.
Γυρναω το ματι μου απο την αλλη,βλεπω την κοπελα με χτυπημα στο κεφαλι και ακρανωτη,χερι ποδι διπλωμενα.
Ο πατερας του φιλου μου βουρκωμενος και ετοιμος να κλαψει.
Εψαχνα κατι να κανω,να βοηθησω καπως την κατασταση,κλωτσουσα τα πλαστικα στην ακρη να περασουν οι μηχανες και πηγα να μαζεψω τα πραγματα τους που ηταν διασπαρτα σε ακτινα 20 μετρων απο αυτους.
Τα παππουτσια τις κοπελας,δεμμενα τσιτα,το πως βγηκαν απο τα ποδια της,δεν εχω ιδεα.
Το τσαντακι του παναη,πεταμενο στην αλλη ακρη δεμμενο και αυτο,το πως βγηκε απο την μεση του,δεν εχω ιδεα.
Τα εφηβικα μου ματια ήδη ειχαν δει πολλα,δεν μπορουσα να συνηδητοποιησω τι ειχε γινει.
Πρωτη φορα αντικριζα τετοιο πραγμα με τα ματια μου,και οι δυο κατω στο χαντακι.κυριολεκτικα χεσμενοι στα παντελονια απο τον φοβο τους,φτανει το πρωτο ασθενοφορο,φορτωνουν τον παναη,φτανει και το δευτερο και βαζουν και την κοπελα με το φοριο,ρωτουσαν ποιος ηταν μαζι τους,"εμεις"απανταει ο πατερας του φιλου μου,"Καποιος να παει με την κοπελα" ελεγε ο αστυνομικος αλλα δεν μπορουσα να παω,ουτε ο φιλος μου.
2 αστυνομικοι μας οδηγουν στο νοσοκομειο.
Ρωταμε τι γινεται,στα επειγοντα ειναι μας απαντουν.
Καθομαστε οι τρεις μας στο νοσοκομειο,περιμενοντας νεα.
Πηγαινει ο πατερας του στην κοπελα,βογκουσε απο τον πονο,"χερι ποδι πλευρα σπασμενα"απαντησε στον πατερα του φιλου μου.
Φτανει η ωρα να φυγουμε,λεγαμε νταξει τωρα μπηκε χειρουργειο ο παναης θα την κανει απο εκει,ξεκιναμε,ολα καλα στον δρομο,πολυ ηρεμη διαδρομη χωρις σκεψεις.

JohnFourl
09/05/2017, 13:56
Φτανω στο σπιτι μου,με περνουν τηλεφωνο απο την ομαδα που επισκευθηκε το νοσοκομειο,με λενε ολα καλα ειναι στο χειρουργειο,ενημερωνω τον πατερα του φιλου μου λεω νταξει ολα καλα.
Βγαινω εξω να βρω τον φιλο μου,και ηταν και αλλα παιδια,δεχομαι τηλεφωνο απο την ομαδα,με ρωτουσαν τι σχεση ειχε αυτος με την κοπελα,η κοπελα απο ρουμανια δεν μπορουσαν να βρουν τους συγγενεις της να ενημερωσουν.
"Εχω κακα νεα"με λεει απο το τηλεφωνο,νομιζα οτι ειναι για την κοπελα καποιο προβλημα επειδη ηταν απο αλλη χωρα,τον λεω τι εγινε,"Ο παναγιωτης κατεληξε"με απανταει.
Μου κοβοντε τα ποδια,κλεινω το τηλεφωνο,παω στον φιλο μου,τον λεω παμε στον πατερα σου,με ματια βουρκωμενα,πεταει το τσιγαρο και ανεβαινει στο παπι για να παμε στον πατερα του,"Μην μου το πεις τωρα,οταν ειναι και ο μπαμπας" μου λεει,ημουν ετοιμος να κλαψω,
Φτανουμε,χτυπαει κουδουνι,κανεις ,βγαινει στο μπαλκονι τον λεει μπαμπα κατεβα ενα λεπτο,τι εγινε λεει,"κατεβα για ενα λεπτο"τον ελεγε.
Κατεβαινει,και εκει σιγα σιγα ενιωθα ενα μουδιασμα απο τα ποδια προς τα πανω,πως σε 52 χρονος ανθρωπο θα πω πως εφυγε ο κολλητος του.
Φτανει κατω,τον εξηγω,του κοβοντε τα ποδια,παμε επανω,περνει ενα τηλεφωνο,και μετα φυγαμε για καφε.
Ακομα δεν μπορουσαμε να καταλαβουμε τι εγινε,και οι τρεις βουρκωμενοι.
Πως γινεται να τρακαρε αυτος ο ανθρωπος ελεγε ο πατερας του.
Εχθες μαθαμε οτι κατεληξε στην μπαρα με 150-170,απο εκει οι δυο τους 30 μετρα μακρια και η μηχανη αλλα 50.
Ακομα δεν μπορω να διανωηθω τι μπορουν να κανουν οι δυο ροδες,"ειμαι μικρος ακομα"ελεγα απο μεσα μου,σκεφτομουν ολο το βραδυ,κομμενα ολα λεω,ουτε μαλακιες στον δρομο ουτε τίποτα,λέω ας κάνω την αρχή,πήγα έβαλα τον σιγαστήρα στην εξάτμιση.
Στον δρόμο πηγαίνω κύριος,τέρμα λέω,
Από την μια έζησα κάτι ακραίο,πολύ μικρός,άλλα από την άλλη πιστεύω πως έβαλα κάπως μυαλό.
Όντως, αυτήν την βόλτα δεν θα την ξεχάσω πότε.

Αυτό το θέμα ήθελα να το μειραστω με κάποιον,θα παρακαλούσα να μην αντιγράφει το κείμενο και να μείνει μόνο εδώ.

Ευχαριστώ για τον χρόνο σας και προσοχή στον δρόμο.

BLiTzER
09/05/2017, 14:02
Δεν είναι σπάνιο φαινόμενο κάτι τέτοιο, σε "βόλτες" με τόσα μηχανάκια και τόσους, άγνωστους μεταξύ τους, αναβάτες.

Να προσέχεις, να φοράς πλήρη εξοπλισμό και να μην παρασύρεσαι από παρέες.

Ζεύκας
09/05/2017, 14:45
καλή δύναμη μικρέ. R.I.P.

THEOD
09/05/2017, 14:57
Ακομα δεν μπορω να διανωηθω τι μπορουν να κανουν οι δυο ροδες,"ειμαι μικρος ακομα"ελεγα απο μεσα μου,σκεφτομουν ολο το βραδυ,κομμενα ολα λεω,ουτε μαλακιες στον δρομο ουτε τίποτα,λέω ας κάνω την αρχή,πήγα έβαλα τον σιγαστήρα στην εξάτμιση.
Στον δρόμο πηγαίνω κύριος,τέρμα λέω,
Από την μια έζησα κάτι ακραίο,πολύ μικρός,άλλα από την άλλη πιστεύω πως έβαλα κάπως μυαλό.


"Μικρέ" (αν μου επιτρέπεις...).
Αυτά που έγραψες και σου παραθέτω δες τα σαν την καλή όψη του νομίσματος αυτών που βίωσες...
Αν και τρομερά δυσάρεστα βιωματικά, ξέρεις...δεν είναι πολλοί αυτοί που είχαν την ευκαιρία (τύχη ?) να πάρουν ένα τέτοιο μάθημα χωρίς τις συνέπειες του μαθήματος να τις πληρώσουν πανάκριβα στο δικό τους σώμα...
Μακάρι αυτές οι σκέψεις και το μάθημα που πήρες να σε ακολουθούν στον υπόλοιπο μοτοσυκλετιστικό σου βίο...

o teos
09/05/2017, 15:29
Δύναμη μικρέ και ελαφρό το χώμα για τον άνθρωπο..
Πήρες ένα πολύ γερό και αφύπνιστικο μάθημα...από κει και πέρα κατάλαβες μόνο σου με άσχημο τρόπο πολλά και πολύ γρήγορα..Πάρε το χρόνο σου και επεξεργασου το..

Red Rider
09/05/2017, 17:13
Η σκληρή πραγματικοτητα ειναι το αρχικό σοκ....
Αν συνεχίσεις να καβαλάς,μεγαλώνοντας δεν θα σε σοκάρουν αυτά που ίσως δεις,απλα θα γίνεσαι πιο σκληρος και θα συμφιλιωνεσαι περισσότερο με το θανατο.

ggs
09/05/2017, 17:31
Ζορικο...
"Μικρέ", μεγάλωσες απότομα....
Βγάλε με ψυχραιμία τα συμπεράσματα σου από το συμβάν.

oti nanai
09/05/2017, 17:43
άσχημη εμπειρία , μακάρι να σου γίνει μάθημα αλλά δυστυχώς στα 40 μου χρόνια έχω καταλάβει ότι ο κόσμος ξεχνάει εύκολα

ΣΤΕΛΙΟΣ-ΤΕΡΙ
09/05/2017, 17:44
το διαβασα, και απλα δεν εχω λογια.:(

vaska
09/05/2017, 18:10
Τελικά κατάλαβες ότι η ηλικία δεν σε κάνει πιο σοφό. Σοφότερος γίνεσαι από τα βιώματά σου. Μείνε σε αυτά και αξιοποίησε τα όσο καλύτερα γίνεται για να γίνεις εσύ καλύτερος.
Οι νόμοι της ασφάλτου είναι σκληροί για όσους δεν την σέβονται. Εύχομαι μέσα από αυτή σου την εμπειρία για γίνεις καλύτερος αναβάτης με σεβασμό πάνω από όλα στην δικιά σου ζωή.

devil's animal
09/05/2017, 18:23
r.i.p. για τον άνθρωπο και κουράγιο στους δικούς του...



δυστυχώς σε τέτοιες βόλτες είναι πολύ πιθανό να γίνει η στραβή...είχα πάει στην περσινή και τότε με το που τους είχα δεί όλους τέρμα κ@υλωμενους είπα μέσα μου "μακάρι να μην γίνει η μ@λακία σήμερα"...

καλή "ενηλικίωση" πιτσιρίκο...:(

basiliss13
09/05/2017, 19:37
καθημερινή ιστορία που την ακούς και λες ok....αλλα μονο όταν την βιώσεις καταλαβαίνεις ότι δεν είναι ok....

teogtp
09/05/2017, 20:10
Δυστυχώς έτσι ξυπνάς από την αποχαυνωση της καθημερινοτητας που την έχουμε μετατρέψει σε βιντεοπαιχνιδι,με την διαφορά ότι το Game over δεν συνοδεύεται από respawn.
Καλό παράδεισο να έχει ο άνθρωπος.

NIKOS.
09/05/2017, 21:18
κρίμα κρίμα ...κριμα μόνο αυτό .
η καλή πλευρά της φάσης ειναι να μην ξεχάσεις ποτέ αυτή την περίπτωση και να είσαι με το μυαλο στο κεφαλι σου όταν οδηγας, (καμία φορά μαθαίνουμε πονώντας) ως ελαχιστο φόρο τιμής στον ανθρωπο που εφυγε .

Μανολης67
09/05/2017, 21:24
Όποτε ανεβαίνεις σε μοτοσυκλέτα από τωρα μεχρι να ασπρίσουν τα μαλλιά σου να σε πιάνει πάντα
δέος...σαν να είναι η πρωτη σας φορά ...ακριβώς σαν όταν πας πρώτη φορά με την γυναίκα που αγαπάς..το δεος που νοιώθεις στον Στρατό οταν απ ασφαλίζεις την χειροβομβίδα...οχι φοβος..δεος..
Και δεν ειναι τυχαίο οτι τα περισσότερα ατυχήματα γίνονται στον χαβαλέ η παω δυό λεπτά στο περίπτερο για τσιγάρα...γιατί τοτε δεν νιωθεις το δεός στην μοτοσυκλέτα, σεβασμό πες το...

atom_smasher
09/05/2017, 23:17
Δυστυχώς πήρες ένα μάθημα για όλη σου την ζωή από κάποιον που τελείωσε την δικιά του. Μην το ξεχάσεις.

Stergios69
10/05/2017, 07:30
σκ@τα...

miketrella
10/05/2017, 08:21
Τι διαβαζω θεε ... Πως το περιεγραψες ολο αυτο φιλε .. Να εισα παντα καλα κ με προσοχη ... Καμια φορα ρε παιδι μου αυτο το ενστικτο ............

VANDA
10/05/2017, 10:02
Ευχαριστούμε που το μοιράστηκες. Καλή δύναμη..

amyroukai
17/05/2017, 16:30
Και η άποψη του περιοδικού για το συμβάν.


http://www.motomag.gr/news/epikairotita/dystyhima-se-motosykletistiko-event

JohnFourl
19/05/2017, 11:40
Απλά το άρθρο είναι πολύ ψεύτικο...κανείς δεν ήρθε στο νοσοκομείο από την ομάδα, και ήρθαν μόνο όταν τελείωσε η εκδήλωση τους...η εκδήλωση είχε μεν 80-90 χιλιόμετρα την ώρα όριο αλλά κανείς δεν το τηρουσε και εγώ που πήγαινα 80-90 με περνούσαν από δίπλα σαν σταματημενο....επίσης ο άνθρωπος δεν έδωσε κανένα δικαίωμα σε κανέναν να πει πως έτρεχε πολύ παραπάνω από τι όριο,τελικά κατέληξε στο νοσοκομείο και ο ιατροδικαστης βρήκε πως έπαθε έμφραγμα πάνω στην μηχανή...

Ήμουν μπροστά,το έζησα ολο,ήταν κοντινό μου άτομο,εγώ με άλλα 2 άτομα πήγαμε στο νοσοκομείο,με τα πράγματα τους,όλα τα άλλα είναι απλές λαλακιες για να γεμίσουν τα άρθρα,έχει περάσει τόσος καιρός και ακόμα να το χωνεψω,και όταν βλέπω κάτι τέτοια ψεύτικα άρθρα με εκνευρίζουν απίστευτα...

Καλή συνέχεια να έχετε και προσοχή στον δρόμο αδέρφια!!!

Ζεύκας
19/05/2017, 11:56
Είναι αλήθεια ή ψέμα ότι είχε ανεβάσει τη κοπέλα στη μηχανή χωρίς κράνος ή κανενα άλλο προστατευτικό εξοπλισμό;

Cpt_Slow
19/05/2017, 12:00
Είναι αλήθεια ή ψέμα ότι είχε ανεβάσει τη κοπέλα στη μηχανή χωρίς κράνος ή κανενα άλλο προστατευτικό εξοπλισμό;

ελεος ρε φιλε. τι προσπαθεις να δειξεις.. Αστο το παιδι να αναπαυτει και μην το σκαλιζεις

JohnFourl
19/05/2017, 12:49
Ναι φίλε ισχύει γιατί η κοπέλα τα έδωσε στον οδηγό,σε αυτό κολλησες;;; Το 1/4 από τους εκδρομεις ακρανωτοι ήταν.

teo_g7
19/05/2017, 15:56
Ναι φίλε ισχύει γιατί η κοπέλα τα έδωσε στον οδηγό,σε αυτό κολλησες;;; Το 1/4 από τους εκδρομεις ακρανωτοι ήταν.

Άντε και του χρόνου τα 3/4


Φίλε είδες κάτι τραγικό.Κοιτα να βάλεις μυαλό και να μείνει κάτι καλό μέσα από όλο αυτό.


Τώρα για την εκδήλωση και τους καγκουρες δεν έχω να σχολιάσω τπτ.Ας κάνουν ότι θέλουν,μόνο μην πάρουν κάναν αθώο στο λαιμό τους

doctoras
19/05/2017, 23:23
ο άνθρωπος ηταν απο καλαμαρια και ειχε χασει τον γιο του απο τροχαίο με μοτο παλαιοτερα? Ενταξει πολυ κρίμα για τον ανθρωπο οποιος και αν ηταν.
Τωρα το μαθημα που πηρες ειναι ανεκτίμητο.Παρομοιο ειδα οταν ήμουν στην ηλικία σου και μου αλλαξε την ζωη

astroman76
19/05/2017, 23:39
η ζωη δεν εχει Reset κουμπι.... και βολτα κανεις με ατομα που ξερεις καλα.. μονο! 100ατομα και ανω μονο μπελας ειναι.. κριμα για τον ανθρωπο...

Lioulios
20/05/2017, 00:59
Οντως , οι μεγαλες μοτοπαρεες δεν ειναι οτι καλυτερο ..
Συλλυπητηρια για το χαμο του φιλου σας .
Να ζησετε να τον θυμαστε .
Αντιο Παναή.

irinia
20/05/2017, 08:44
ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΨΥΧΕΣ




Τον γνώριζα πολύ καλά ,ήταν γείτονας μου και 64 ετών.
Ναι ο γιός του έφυγε πριν κάποια χρόνια και η μοτό ήταν δική του,
όχι όμως από τροχαίο,ας το αφήσουμε αυτό.
Ένα μπλέ gsx-r 1000 είχε ο γείτονας 2005-06 νομίζω
το οποίο ήταν βαμμένο σε μαύρο.
ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥ.


ΥΓ. ΜΕΡΙΚΟΙ ούτε που να σταματάτε δεν αντιλαμβάνεστε.........ΜΑ ΤΟΣΟ ΒΟΔΙΑ..??

o teos
20/05/2017, 09:38
ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΨΥΧΕΣ




Τον γνώριζα πολύ καλά ,ήταν γείτονας μου και 64 ετών.
Ναι ο γιός του έφυγε πριν κάποια χρόνια και η μοτό ήταν δική του,
όχι όμως από τροχαίο,ας το αφήσουμε αυτό.
Ένα μπλέ gsx-r 1000 είχε ο γείτονας 2005-06 νομίζω
το οποίο ήταν βαμμένο σε μαύρο.
ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥ.


ΥΓ. ΜΕΡΙΚΟΙ ούτε που να σταματάτε δεν αντιλαμβάνεστε.........ΜΑ ΤΟΣΟ ΒΟΔΙΑ..??

Δεν προσεβαλε κανεις κανενα νομιζω ουτε τη μνημη του ανθρωπου σε καμια περίπτωση ισα ισα, αντιθετα με σενα που βγαινεις και λες τον κοσμο βοδια...για αλλη μια φορα δειχνεις πολλα..δε θα μπω σε αντιπαραθεση εδω για κανενα λογο γιατι θα χαλασουμε το θρεντ του παιδιου και δεν εχει νοημα μαζι σου..προσεχε πως εκφράζεσαι και εσυ για ανθρωπους που δε γνωριζεις..το αν καποιος εκανε ενα σχολιο για τον εξοπλισμο που ισως να επρεπε να φοραει ο οδηγος η η συνοδηγος δεν αποτελει προσβολη σε καμια περίπτωση και εχει το ελευθερο να το κανει εφοσον δεν προσβάλει κανενα...αντιθετα με σενα..:rolleyes:

teo_g7
20/05/2017, 09:56
ΛΙΓΟΣ ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΟΤΑΝ ΦΕΥΓΟΥΝ ΨΥΧΕΣ




Τον γνώριζα πολύ καλά ,ήταν γείτονας μου και 64 ετών.
Ναι ο γιός του έφυγε πριν κάποια χρόνια και η μοτό ήταν δική του,
όχι όμως από τροχαίο,ας το αφήσουμε αυτό.
Ένα μπλέ gsx-r 1000 είχε ο γείτονας 2005-06 νομίζω
το οποίο ήταν βαμμένο σε μαύρο.
ΑΣ ΑΝΑΠΑΥΤΕΙ Η ΨΥΧΟΥΛΑ ΤΟΥ.


ΥΓ. ΜΕΡΙΚΟΙ ούτε που να σταματάτε δεν αντιλαμβάνεστε.........ΜΑ ΤΟΣΟ ΒΟΔΙΑ..??

Μιας και ο χαρακτηρισμός πήγαινε μάλλον σε μένα (η μπορεί και στους υπόλοιπους που σχολίασαν σε παρόμοιο υφος) να σε ευχαριστήσω που για άλλη μια φορά δείχνεις ποιος πραγματικά είσαι!Ήσουν και εκπαιδευτικός τρομάρα σου...

Τώρα στο προκείμενο
Τα παιδιά πήγαν σε μια καγκουροβολτα με 1000τοσους καβλωμενους καγκουρες που οδηγανε σα να τα κλέψανε,χωρίς εξοπλισμό και κανανε stunts καταμεσής του δρόμου.Ο αποθανών μάλιστα επιβεβαιωμένα πήγαινε με 170χλμ με 2 άτομο πάνω στη μηχανή!!!
Συγγνώμη στου οικείους του αλλά εγώ αδυνατώ να νιώσω συμπόνοια για την απώλεια αυτή.

irinia
20/05/2017, 11:11
ΤΟ ΣΕ ΠΟΙΟΝ ΠΑΕΙ Ο ΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΜΟΣ...............




Είναι θέμα αυτοκριτικής.........
Αόριστα θα πω ότι είναι σαν να ΚΡΑΤΑΜΕ κάπου ενός λεπτού σιγή......
και να πετάγονται μερικοί..........ΑΧΑΡΑΚΤΗΡΙΣΤΟΙ και να κράζουν...!!!
Δεν θα συνεχίσω...........για να μην προσβάλλω ΤΑ ΒΟΔΙΑ,
ένα παρεξηγημένο ζώο που μαζί με το πρόβατο και το σκύλο συντροφεύει
τον άνθρωπο πολλές χιλιετηρίδες...!!!
ΣΕΒΑΣΜΟΣ ΣΤΟΝ ΕΚΛΙΠΟΝΤΑ, μια ψυχή ανθρώπινη έφυγε,εδώ μέσα είναι μόνο
για να συλλυπηθούμε,οδηγίες για εξοπλισμό μοτό,σχόλια για καγκουριές κ.λ.π.
ΔΕΝ ΑΡΜΟΖΟΥΝ.
Τόσο δύσκολο είναι να το καταλάβετε....????

o teos
20/05/2017, 11:16
Tα παιχνιδια με τις λεξεις και τη σημασια αυτων σε κανενα μαθητη που δεν νιωθει μαστωρα:nono:..οσο για την αυτοκριτικη του καθενος την κανει ο καθένας μονος του και δε σε χρειαζεται να την κανεις για αυτον..λοιπον το σταματαμε εδω και σταματα να προσβάλλεις κοσμο..εισαι σε φορουμ και απ τη στιγμη που δεν προσβάλει κανεις ειπαμε ειναι ελευθερος να κανει οτι σχολιο θελει..my two cents:rolleyes:

BLiTzER
20/05/2017, 11:21
Τέρενς, μαζέψου. Δεν είναι υποχρεωμένος κανείς να σέβεται αυτό που θεωρείς εσύ ότι πρέπει να σέβεται και με τον τρόπο που θέλεις. ΔΕ θα αλληλοπροσβάλλεστε εδώ μέσα, το έχουμε πει δεκάδες φορές.

Κατά τ'άλλα, κερδίσατε ένα κλείδωμα. Μεγειές.