PDA

View Full Version : Φθηνότερο Vfr?



gispy
22/11/2005, 22:38
Σε ένα κατάστημα κοντά στην περιοχή μου σε ταμπελάκι στο VFR με ABS και ταξινόμιση έγραφε τιμή 12500.
Περνόντας από τον ΣΑΡΑΚΑΚΗ είδα επείσης στο VFR την ίδια ακριβώς τιμή.

Ξέρει κανείς τι παίζει; Ρίξανε και άλλο την τιμή ή είναι η τιμή για το παλιό μέχρι να έρθει το καινούργιο;

hornet
23/11/2005, 09:31
η honda κατεβασε τιμες σε πολλα μοντελα

africa
23/11/2005, 11:22
Σε καταχώρηση (στο τελευταίο ΜΟΤΟ) ο ΠΕΤΣΑΣ - Καλλιθέα
μεταξύ άλλων έχει VFR - ABS : 12500
VFR : 11500

gispy
23/11/2005, 11:35
Παρακολουθούσα τις εξελίξεις στο VFR και έβλεπα οτι κάθε 4 χρόνια είχαμε και καινούργιο εκτός από φέτος (εκτός μικρών αλλαγών στην λειτουργία του VTEC και στην εμφάνιση). Μήπως τελικά η μαμά HONDA ετοιμάζει κανά VFR μεγαλύτερο που θα το δούμε μέσα στο 2006 και δεν το έβγαλε στις εκθέσεις για εντύπωση; (είδωμεν)

Το ωραίο με το VFR είναι οτι το πήγε στην τιμή Γερμανίας οπου έχει 12500 παρόλο που αν κατάλαβα καλά εχουν 16% ΦΠΑ (VAT) εκεί.

Tropeas
23/11/2005, 12:55
Απο πέρσυ κυκλοφορεί σε μακετες και σε φωτό και σε φήμες το VFR του 2006 που θα γίνει μάλλον 2007, με τον V5 κινητήρα και τα 1200cc....

...για να δούμε....

πάντως θα είναι απαγορευτικά ακριβό, και απαγορευτικά όχι sport touring, μάλλον για supersport ή super touring το βλέπω...

ruyjin
23/11/2005, 13:16
Λάμπρο καλό θα είναι αλλα αν ειναι v5 1200 θα ειναι πολυ υπερβολη ρε συ για mega sport touring.

Εγω ειπα και σε αλλη κουβεντα σε ποστ της bmw, πως αν εδινα το VFR θα επερνα κατι ποιο ορθιο, βλεπε GS1200 Adv ή FJR1300 το οποιο ειναι σουπερ για ταξιδια και εχει και σπορ χαρακτηρα !!!!!

θα μου πειτε τωρα πως και αυτες οι 2 επιλογες αναφερονται στην κορυφη καθε ετιαρειας και ισως θεωρηθουν υπερβολη...
εχετε δικιο απο την μια, απλα και τα δυο ειναι μηχανακια πιο φιλικα απο αποψη δυναμης απ οτι ενα mega sport touring.

το VFR αυτο που εχω κι εγω και οπως μου εχεις πει σε κουβεντα, ειναι μηχανακι που κανει τα παντα πολυ καλα, δεν ειναι απολυτο σε τιποτα κατι που εμενα μου αρεσει γιατι δε με περιοριζει. Θες κινηση, μπαινει στην Αθηνα, θες τουρισμο ΣΟΥΠΕΡ, θες σπορ και απο αυτο εχει

αρα, το να παρεις απλα το σουπερ-ντουπερ εργαλειο της εταιρειας περισσοτερο ως εκλπηρωση ματαιοδοξιας μου ακουγεται παρα σωστη επιλογη (σημειωτεον, δεν εξαιρω τον εαυτο μου).

θες καλη λυση τωρα...
ενα καλο μεταχειρισμενο VFR στη μιση σχεδον τιμη που σε κραταει αν οχι για παντα για 3-4-5 χρονια σιγουρα.

αν το σκεφτω πιο ωριμα, σου ειπα, θα παρω μια μεταχειρισμενη μαμα-3πλετα που βρηκα και το VFR θα μεινει για παντα, χωρις αλλες δοσεις και ερευνες αγορας.
αλλα αυτο το FJR αχχχ :D

hornet
23/11/2005, 14:06
Βασικα η honda φετος δικαιολογησε τη μακρα φημη της ως η πιο μυστικοπαθης εταιρια....βασικα δεν κατεβασε τιμη μονο στο vfr αλλα και σε αλλα γνωστα μοντελα της...οποτε τα σεναρια για καποιο νεο vfr δεν ευσταθουν!!!