PDA

View Full Version : Χωρίς δίπλωμα, Μηχανή οικογενειακου φιλου



1112
11/06/2017, 12:35
Καλησπέρα φίλοι μου.. Είμαι ο Γιώργος καινούργιος εδω
Είμαι σχεδόν 20 και δεν έχω δίπλωμα
Θέλω να πάω διακοπές με την κοπέλα μου;) σε κάποιο νησί.. Όπως καταλαβαίνετε σε νησί ποδαρατος δεν πας
Αν με πιάσουν με μηχανή χωρίς διπλωμα σε όνομα κάπου που δεν είναι εντός οικογένειας βρίσκει αυτός τον μπελά του; εκτός από το πρόστιμο τι άλλο μπορεί να συμβεί αν υπάρχουν όλα τα χαρτιά

MikeG
11/06/2017, 12:39
Να μη το κάνεις χωρίς δίπλωμα. Βγάλε και νοίκιασε. Αλλιώς με το λεωφορείο.

DOCfzx
11/06/2017, 12:44
Αδερφέ μου το πολύ πολύ να φάς 350 euro (ανάλογα τα κέφια του ) πρόστιμο ή κατάσχεση το μοτό , αυτό είναι σε ήπια μορφή χωρίς να σκεφτείς οτι μπορεί να γίνει το χειρότερο (τρακάρισμα/τραυματισμός) και να πάς για άλλα μετά. Διάλεξε και πάρε

1112
11/06/2017, 13:00
Αδερφέ μου το πολύ πολύ να φάς 350 euro (ανάλογα τα κέφια του ) πρόστιμο ή κατάσχεση το μοτό , αυτό είναι σε ήπια μορφή χωρίς να σκεφτείς οτι μπορεί να γίνει το χειρότερο (τρακάρισμα/τραυματισμός) και να πάς για άλλα μετά. Διάλεξε και πάρε
Ατύχημα μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε
Οδηγαωεε από μικρός
Από 7χρονων είχα Μπομπο κλπ
Υπάρχει όντως θέμα κατάσχεσης;

George_Sp
11/06/2017, 13:37
Ξέρεις...στα νησιά άμα δουν να μην είσαι ντόπιος σε σταματάνε και πιο εύκολα. Σε ψήνει να βρεις μπελάδες και να μην ξαναπάς διακοπές για αρκετό καιρό ε; Να δω αν γίνει η στραβή τι θα πεις στη κοπέλα που δε θα μείνουν λεφτά για διακοπές και θα κοιτάς και τη μηχανή στου φίλου στο Αστυνομικό Τμήμα του νησιού και να περπατάτε στο καταμεσήμερο ψημένοι...και δαρμένοι...και κερατάδες...νομίζω πιάνεις το νόημα ε;

Red Rider
11/06/2017, 14:07
Ατύχημα μπορεί να συμβεί στον οποιονδήποτε
Οδηγαωεε από μικρός
Από 7χρονων είχα Μπομπο κλπ
Είσαι καλο τιμονι με τόσα χρόνια εμπειρίας,τι να το κάνεις το διπλωμα?

BLiTzER
11/06/2017, 14:13
Καλησπέρα φίλοι μου.. Είμαι ο Γιώργος καινούργιος εδω
Είμαι σχεδόν 20 και δεν έχω δίπλωμα
Θέλω να πάω διακοπές με την κοπέλα μου;) σε κάποιο νησί.. Όπως καταλαβαίνετε σε νησί ποδαρατος δεν πας
Αν με πιάσουν με μηχανή χωρίς διπλωμα σε όνομα κάπου που δεν είναι εντός οικογένειας βρίσκει αυτός τον μπελά του; εκτός από το πρόστιμο τι άλλο μπορεί να συμβεί αν υπάρχουν όλα τα χαρτιά

Υπάρχει κάποιος λόγος γιατί απαγορεύεται να οδηγείς χωρίς άδεια οδήγησης. Εκτός από τα πρόστιμα, προβλέπεται και φυλάκιση. Και όλα αυτά χωρίς να εμπλακείς σε ατύχημα. Μην το κάνεις, για το καλό όλων. Αν δεν πας ποδαράτος σε νησί, μην πας καθόλου.