PDA

View Full Version : Gs500f προβλημα



liam-nison
21/06/2017, 00:33
Καλησπέρα εχω ενα gs 500f 2004 στις χαμηλες ακουγουταν ενα μικρο χτυπημα λογο οτι δεν ειχα λευτα να παω στο μαστορα το αμελουσα μεχρι που σε ενα ξεκινημα απαλο κατι ακουστικε να χτυπάει δυνατα μεσα στο κινητήρα και εσβησε. Δοκιμασα να το ξαναβαλω μπροστά αλλα ακουγουταν παλι σαν να κοπαναει μεσα με διαφορους ηχους και το παρατησα. Λογικά απο καδενα την επαθε την ζημιά? Αξίζει να το φτιάξω η να το δωσω ανταλλακτικά? Ευχαριστώ πολυ για τον χρόνο σας.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/06/2017, 09:53
Πρεπει να το ακουσουν 2-3 μαστοροι να σου πουνε.Παρε γνωμοι και απο δω απο καποιους που ξερουν,αν εχεις και κανα φιλαρακη που κατεχει λιγο το σπορ και την ακουσει να σου πει.Συγκλινε αποψεις και γνωμες και αποφασιζης αν πρεπει να το φτιαξεις η οχι.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
21/06/2017, 09:55
Sorry για τα ορθογραφικα oldman:a7:

OldMan
21/06/2017, 12:24
Sorry για τα ορθογραφικα oldman:a7:
Κάνε δουλεια σου, λεβεντη μας..

(τον Χορχόδειλο να φοβάσαι μονο..)

vasilis_
21/06/2017, 17:34
θα προτεινα να σταματησετε να την "ακουτε" γιατι δεν ειναι και σιγουρο οτι δεν θα γινει μεγαλυτερη ζημιά.
https://www.car.gr/parts/?ca=711&condition=Μεταχειρισμένο&pg=3&q=Suzuki+GS+500
εδω βρηκα υπαρχουν ανταλλακτικα.βρες καποιον να την λυσει και βλεπεις ενα αρχικο κοστος ωστε να κρινεις αναπο συμφερει η οχι η επισκευη.

liam-nison
21/06/2017, 18:29
Ευχαριστω πολυ για την βοηθεια σας. Τελικα το ξαναεβαλα μια μπροστα να το ακουσω γιατι με εχει ποιασει κριση δεν κοπανει σφυριζε οπως κανει ο ηχος της μιζας περιπου και εσβισε....μαλον για ανταλακτικα θα το δωσω γιατι δεν παιζει μια... και απο οτι φανταζομαι κανα 500ρι θα το θελει η λεω πολλα?

DOCfzx
21/06/2017, 20:16
Αγαπητέ ξεκινάμε : απο που ακούς τον ήχο συγκεκριμένα? όταν λές στι χαμηλές ακούς ήχο , πόσο χαμηλές και μέχρι τι εύρος rpm? όταν την βάλεις μπροστά και πιάσεις κάποια χλμ ο ήχος σταματάει? η απόδοση της μηχανής έχει μειωθεί? η κατανάλωση βενζίνης έχει αυξηθεί? δώσε περισσότερα στοιχεία για να λάβεις σωστή απάντηση. Το κόστος της ζημιάς μπορεί να είναι 50 euro μέχρι Χ euro.

liam-nison
21/06/2017, 20:39
Στην αρχη ακουγοταν ενα μικρο χτυπημα στης χαμηλες στροφες απο τα πανω σημεια του κινητηρα ....μετα απο λιγο καιρο σε ενα απαλο ξεκινημα ακουσα κατι χτυπηματα μεταλικοι ηχοι και μου εσβησε δοκιμασα να το βαλω μπροστα τα ιδια.... τωρα περνει για μερικα δεφτερα και σφυριζει περιπου οπως κανει η μιζα και δουλευει ψωφια τελειος και σβηνει... τελευτεα φορα που το δοκιμασα σαν να αδυνατουσε η μιζα να δωσει κινηση και κατι να το μπλοκαρει με εναν ηχος (χχχχχχχοουυ)

DrEvil
21/06/2017, 20:58
Δωστο για ανταλλακτικα φιλε.

Εντιτ: Δεν ξερω αν αξιζει να το φτιαξεις η οχι, ξερω οτι δεν σε νοιαζει, οποτε οσα και να κοστισει πολλα θα ειναι.
Παρε κατι αλλο και απλα οταν αρχισει να γκρινιαζει η δωστο εκεινη την ωρα (να πιασεις καλυτερη τιμη) η παλι απο την αρχη.

DOCfzx
21/06/2017, 21:02
Μήπως κάνει αυτό τον ήχο? http://gstwins.com/gsboard/index.php?topic=69306.0

liam-nison
21/06/2017, 21:22
Δωστο για ανταλλακτικα φιλε.

Εντιτ: Δεν ξερω αν αξιζει να το φτιαξεις η οχι, ξερω οτι δεν σε νοιαζει, οποτε οσα και να κοστισει πολλα θα ειναι.
Παρε κατι αλλο και απλα οταν αρχισει να γκρινιαζει η δωστο εκεινη την ωρα (να πιασεις καλυτερη τιμη) η παλι απο την αρχη.

Με νοιαζει φιλε αν ειχα τα χρηματα να το φτιαξω δεν θα το σκευτομουν καν και για αυτο το λογο σκευτομαι να το δωσω ανταλακτικα απο το να το φαει ο καιρος και στο τελος να το χαρισω....

liam-nison
21/06/2017, 21:27
Μήπως κάνει αυτό τον ήχο? http://gstwins.com/gsboard/index.php?topic=69306.0

οχι αμα εκανε ετσι θα ημουν ευτιχισμενος :) κανει 5-7 σβιν σβιν και σβηνει χωρης ιδιετερη πιεση εντελως ψοφια και η εξατμιση ακουγεται λιγο

DOCfzx
21/06/2017, 21:34
Τις βαλβίδες τις έχει κοιτάξει ? γιατί στο θέμα πίεσης παίζουν σοβαρό ρόλο οι βαλβίδες . Πότε έκανες έλεγχο σς αυτές?

liam-nison
21/06/2017, 22:00
δεν το ειχα παει και ποτε για σερβις 1 χρονο το εχω και εχω κανει 8χιλ χιλιομετρα το θεμα ειναι οτι οταν αρχησε το χοντρο προβλημα ακουστηκε απο τον κινητηρα λεσ και βαραγανε κατσαρολακια..... αν ηταν το θεμα στις βαλβιδες θα εκανε τοσο θορηβο?

DOCfzx
21/06/2017, 22:14
Όταν οι βαλβίδες δεν λειτουργούν σωστά αποσυντονίζουν όλο τον κινητήρα πολύ πιθανό να έχεις εκεί πρόβλημα ( ευελπιστώ απο λάδια να είσαι ΟΚ και στην ώρα τους ε? ) . Σίγουρα πάντως αν το ακούσει μηχανικός θα μπορέσει να σου δώσει τις σωστές πληροφορίες.

liam-nison
21/06/2017, 22:25
Όταν οι βαλβίδες δεν λειτουργούν σωστά αποσυντονίζουν όλο τον κινητήρα πολύ πιθανό να έχεις εκεί πρόβλημα ( ευελπιστώ απο λάδια να είσαι ΟΚ και στην ώρα τους ε? ) . Σίγουρα πάντως αν το ακούσει μηχανικός θα μπορέσει να σου δώσει τις σωστές πληροφορίες.

Ναι τα λαδακια ενταξει τα προσεχα. Να εισαι καλα φιλε θα το παω αυριο μπορει και να εχεις δικαιο.

DOCfzx
21/06/2017, 22:41
πάντως όπως και να έχει ενημέρωσε εδώ για να γνωρίζουμε και εμείς :)

astrapogiannos7
22/06/2017, 09:59
Εγώ θα πόνταρα πάντως τα λεφτά μου σε βαλβίδες τις οποίες θα μπορούσες να τις ρυθμίσεις και εσύ τώρα βέβαια περιμένουμε την απάντηση του μηχανικού ;)

amyroukai
22/06/2017, 10:08
έχω υπ' όψη ένα ίδιο με το δικό σου από τρακάρισμα. θα ρωτήσω τον ιδιοκτήτη αν ενδιαφέρεται να το δώσει (αν και λες πως από λεφτά είσαι ζορισμένος) πάντως το μοτέρ είναι καλό.

panavour
22/06/2017, 10:14
ποσα συνολικα χλμ εχει το μηχανακι μαζι με τους προηγουμενους ιδιοκτητες??

liam-nison
22/06/2017, 16:50
Εγώ θα πόνταρα πάντως τα λεφτά μου σε βαλβίδες τις οποίες θα μπορούσες να τις ρυθμίσεις και εσύ τώρα βέβαια περιμένουμε την απάντηση του μηχανικού ;)

ναι οντως το πηγα στο μηχανικο και περιμενω απαντηση

liam-nison
22/06/2017, 16:51
έχω υπ' όψη ένα ίδιο με το δικό σου από τρακάρισμα. θα ρωτήσω τον ιδιοκτήτη αν ενδιαφέρεται να το δώσει (αν και λες πως από λεφτά είσαι ζορισμένος) πάντως το μοτέρ είναι καλό.

Ωραιος θα σου στειλω αν χρειαστω κατι ελιπιζω πως οχι βεβεα

liam-nison
22/06/2017, 16:51
ποσα συνολικα χλμ εχει το μηχανακι μαζι με τους προηγουμενους ιδιοκτητες??

68,000 εχει εως τωρα αληθινα χιλιομετρα

liam-nison
22/06/2017, 17:12
μηπως αυτο το τακ τακ που ακουγα στην αρχη και αμελουσα να κοπαναγανε η βαλβιδες και να δημιουργησε αυτο το προβλημα?

DOCfzx
22/06/2017, 17:46
Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι οι βαλβίδες που απλά να θέλουν ένα ρύθμισμα ή κάποια αλλαγή στα καπελότα ( στα οποία το κόστος έιναι πολύ μικρό) το κόστος θα ανέβει όταν ξεφύγεις απο το θέμα των βαλβίδων και αρχίζεισ να κατηφορίζεις προς τα ελατήρια αλλά και πάλι το κόστος ανεβαίνει ελαφρώς ( ανάλογα πόσα εργατικά χρεώνει ο μάστορας) , ο μηχανικός σου απάντησε για την ζημιά και την τιμή εννοείται? Εμένα παράδειγμα για ρύθμισμα βαλβίδων και καθαρισμό/ρυθμισμα καρμπιρατέρ μου είπε μόνο τα εργατικά 200 euro ( χωρίς να βάλουμε μέσα τυχών ανταλλακτικά στην όλη εργασία)και βέβαια απλά γύρισα πλάτη και έφυγα...

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
22/06/2017, 18:12
Εγώ θα πόνταρα πάντως τα λεφτά μου σε βαλβίδες τις οποίες θα μπορούσες να τις ρυθμίσεις και εσύ τώρα βέβαια περιμένουμε την απάντηση του μηχανικού ;)φιλε πος μπορεις να της ρυθμισεις μονος σου τις βαλβιδες?Δε χρειαζεσαι μαστορα?Το ξερω πος ρυθμιζονται με φιλερ αλλα και φιλερ να εχεις δεν ειναι δυσκολο να το κανεις εσυ?ρωταω γιατι με ενδειαφερει.

liam-nison
22/06/2017, 18:25
Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να είναι οι βαλβίδες που απλά να θέλουν ένα ρύθμισμα ή κάποια αλλαγή στα καπελότα ( στα οποία το κόστος έιναι πολύ μικρό) το κόστος θα ανέβει όταν ξεφύγεις απο το θέμα των βαλβίδων και αρχίζεισ να κατηφορίζεις προς τα ελατήρια αλλά και πάλι το κόστος ανεβαίνει ελαφρώς ( ανάλογα πόσα εργατικά χρεώνει ο μάστορας) , ο μηχανικός σου απάντησε για την ζημιά και την τιμή εννοείται? Εμένα παράδειγμα για ρύθμισμα βαλβίδων και καθαρισμό/ρυθμισμα καρμπιρατέρ μου είπε μόνο τα εργατικά 200 euro ( χωρίς να βάλουμε μέσα τυχών ανταλλακτικά στην όλη εργασία)και βέβαια απλά γύρισα πλάτη και έφυγα...

Του το αφησα και δεν μου εχει απαντησει ακομα.... δεν το εχω ξαναπαει εκει... μολις εχω νεα τιμη κτλπ θα γραψω εδω πριν αποφασισω. Εχεις εσυ κανα καλο εμπιστο μαστορα για αθηνα?

DOCfzx
22/06/2017, 18:44
Αγαπητέ αυτό που θα σου πω μάλλον είναι κακό γιατί διαβάζουν και πολλοί μηχανικοί. Είμαι 41 και ασχολούμαι με τις μηχανές απο τα 15 ( και έχω αλλάξει πολλές μα πολλές και διαφορετικές μηχανές) , σε όλα αυτά τα χρόνια βρήκα μόνο 3 μηχανικούς που εμπιστεύομουν με κλειστά τα μάτια (μπορείς να με πείς και παράξενο )( σε θέμα τιμής και σιγουριά εργασίας) ο ένας πήρε σύνταξη , ο άλλος σκοτώθηκε σε κόντρες και ο 3ός φτιάχνει αυτοκίνητα για αγώνες ( τον οποίο τον ενοχλώ ΜΟΝΟ όταν δεν μπορώ να βγάλω άκρη εγώ) αρα δεν έχω κανέναν. Προτιμώ να την μαστορεύω εγώ με τα χέρια μου παρά να πηγαίνω στον κάθε τυχάρπαστο και να κάνω τον σταυρό μου στο αν θα μου κάνει σωστή δουλειά ή όχι. Σίγουρα ψάχνω ακόμα να βρω μηχανικό εμπιστοσύνης αλλά μέχρι τώρα δεν έχω βρεί κάτι γιατί έχω παράξενη μηχανή την οποία δεν ασχολούνται οι <<μηχανικοί>> και στην τελική αν κάνω την δουλειά εγώ είμαι σίγουρος 100% οτι τα πράγματα που φοράει είναι αυτά που θέλω και είμαι σίγουρος για την μηχανή που καβαλάω. Ελπίζω να φανείς τυχερός στην εύρεση έμπιστου μηχανικού και να ρίξεις καμια φωνή και σε εμάς που ακόμα ψάχνουμε :)

liam-nison
22/06/2017, 19:29
Σημερα γραφτηκα στο σχολειο μηχανολογιας :cool:

DOCfzx
22/06/2017, 19:31
Καλή επιτυχία τότε σαν ανερχόμενος μηχανικός και η συμβουλή μου είναι καλή εργασία με καλές τιμές για να έχεις πολλούς πελάτες και το σημαντικότερο ευχαριστημένους πελάτες και να ξέρεις πως ο μηχανικός που φτιάχνει την κάθε μηχανή σαν να είναι δική του έχει πάντα δουλειά. :)

liam-nison
22/06/2017, 19:35
Ετσι!!!! ευχαριστω πολυ!!! θα δωσω τον καλυτερο μου εαυτο!!!!

astrapogiannos7
22/06/2017, 21:22
φιλε πος μπορεις να της ρυθμισεις μονος σου τις βαλβιδες?Δε χρειαζεσαι μαστορα?Το ξερω πος ρυθμιζονται με φιλερ αλλα και φιλερ να εχεις δεν ειναι δυσκολο να το κανεις εσυ?ρωταω γιατι με ενδειαφερει.

Η δουλειά διαφέρει από μοτέρ σε μοτέρ αλλά υπάρχουν αρκετά βίντεο στο YouTube που δίνουν πολλές λεπτομέρειες πως κάνεις μετρήσεις κτλ και αν έχεις σιγουριά στο λύσε δέσε το μόνο που σ λείπει είναι το μανιουαλ και βουρ για την ρύθμιση ;)

toyar
22/06/2017, 21:27
κυριοι ο ανθρωπος ειναι ξεκαθαρο οτι δεν γνωριζει το αντικειμενο (δεν ειναι κακο) και του λετε να ρυθμισει βαλβιδες βλεποντας βιντεακια;
και με καπελοτα κιολας;
χωρια που ειναι ξεκαθαρο οτι το προβλημα δεν ειναι απλα αρυθμιστες βαλβιδες...........

liam-nison
22/06/2017, 21:46
κανεις δεν ξερει μεχρι να μαθει:beer:

DOCfzx
22/06/2017, 22:01
κανεις δεν ξερει μεχρι να μαθει:beer:

Μου αρέσει το σκεπτικό σου !!! είσαι ωραίος :)

Πρίν επιχειρήσεις οτιδήποτε βέβαια περίμενε την απάντηση του μηχανικού και πράττεις αναλόγως.

amyroukai
22/06/2017, 22:04
κανεις δεν ξερει μεχρι να μαθει:beer:

Κοέλιο; :lol:

astrapogiannos7
23/06/2017, 01:08
κυριοι ο ανθρωπος ειναι ξεκαθαρο οτι δεν γνωριζει το αντικειμενο (δεν ειναι κακο) και του λετε να ρυθμισει βαλβιδες βλεποντας βιντεακια;
και με καπελοτα κιολας;
χωρια που ειναι ξεκαθαρο οτι το προβλημα δεν ειναι απλα αρυθμιστες βαλβιδες...........
Εννοείται όταν βάζεις χέρι στο μοτό σου έχεις πάσα ευθύνη αλλά ξέρεις κάτι καλύτερα να το χαλάσω εγώ μαθαίνοντας παρά να πάω και να μ το χαλάσουν άλλοι :cool: Απο μικρός ξεβίδωνα και βίδωνα βίδες και σε κανα χρόνο τελειώνω μηχανολόγος μηχανικός αλίμονο να μην μπορώ να βάλω χέρι στο μηχανάκι μου

liam-nison
23/06/2017, 13:12
Εκανα μια εφοδο στο μαστορα να δω τι κανει και ειχε ξεβιδωσει το αριστερο πλαινο καπακι.
Μου ειπε πως ειχαν ξεκολησει η μαγνητες στο κομπλερ της μιζας και κατι ακομα που δεν καταλαβα ακριβως και πως εχει παραγγιλει εναν εξολκεα για να βγαλει το κομπλερ.
Για να μην τον ενοχλω του ειπα καλη συνεχεια και να με παρει τηλ να μου πει τα υποληπα γιατι δεν εχουμε μηλισει ουτε για τιμη ουτε για τιποτα.

DrEvil
23/06/2017, 13:26
Με νοιαζει φιλε αν ειχα τα χρηματα να το φτιαξω δεν θα το σκευτομουν καν και για αυτο το λογο σκευτομαι να το δωσω ανταλακτικα απο το να το φαει ο καιρος και στο τελος να το χαρισω....

Αγαπητε,
μιας και το χρειαζεσαι και το θες επισης και αν μου επιτρεπεται να σου πω το εξης:
Οταν ακους μεταλλικους θορυβους απο το μοτερ, δεν συνεχιζεις να το κινεις. Οποιος και να ειναι ο λογος.
Στην προκειμενη, το αραζεις, μαζευεις λ7 και το επισκευαζεις.
Αν οχι, θα γινουν μονο χειροτερα τα πραγματα.
Η απλα δεν σε νοιαζει (αυτο ειναι προσωπικη αποψη και οχι χαρακτηρισμος η οτιδηποτε)

Οπως και να εχει, ευχομαι να γινει παλι "καινουριο" με οσο μικροτερο κοστος, ωστε και να το χαρεις και να σε (εξ)υπηρετησει.

liam-nison
23/06/2017, 13:34
Ευχαριστω φιλε! ναι εχεις δικαιο .... παντως απο εδω και περα θα το προσεχω!!!!!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/06/2017, 19:10
Η δουλειά διαφέρει από μοτέρ σε μοτέρ αλλά υπάρχουν αρκετiά βίντεο στο YouTube που δίνουν πολλές λεπτομέρειες πως κάνεις μετρήσεις κτλ και αν έχεις σιγουριά στο λύσε δέσε το μόνο που σ λείπει είναι το μανιουαλ και βουρ για την ρύθμιση ;)ευχαρηστω φιλε.Δε νομιζω να το κανω.Αυτο ξεπερνα τις γνωσεις μου:)

sapila racing
23/06/2017, 19:27
Η δουλειά διαφέρει από μοτέρ σε μοτέρ αλλά υπάρχουν αρκετά βίντεο στο YouTube που δίνουν πολλές λεπτομέρειες πως κάνεις μετρήσεις κτλ και αν έχεις σιγουριά στο λύσε δέσε το μόνο που σ λείπει είναι το μανιουαλ και βουρ για την ρύθμιση ;)

Το λύσε γενικώς είναι εύκολο, το δέσε όμως είναι διαφορετικό.

Επίσης το να μάθει κάποιος σχετικά άσχετος να ρυθμίζει βαλβίδες σε μοτο με καπελοτα απο video στο youtube, ειναι πάνω απο την φαντασία μου.
Εγώ έχω δείξει σε φίλους στο γκαραζ πως να ρυθμίζουν βαλβίδες, με κοκκοράκια, σε απλές αερόψυκτες μονοκύλινδρες και τα κατάφεραν μετά μια χαρά.
Εσύ το παρατράβηξες!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
23/06/2017, 19:59
Το λύσε γενικώς είναι εύκολο, το δέσε όμως είναι διαφορετικό.

Επίσης το να μάθει κάποιος σχετικά άσχετος να ρυθμίζει βαλβίδες σε μοτο με καπελοτα απο video στο youtube, ειναι πάνω απο την φαντασία μου.
Εγώ έχω δείξει σε φίλους στο γκαραζ πως να ρυθμίζουν βαλβίδες, με κοκκοράκια, σε απλές αερόψυκτες μονοκύλινδρες και τα κατάφεραν μετά μια χαρά.
Εσύ το παρατράβηξες!Και γω νομιζω πος ειναι λιγουλακι πιο δυσκολο χωρις καποιος ν σου διξει.2 ειναι οι λογοι που παω στο συνεργειο.Προτον γιατι ο μαστορας θα δη κατι που εμενα δε θα το πιασει το ματι μου(ειναι γρια το μοτο μου.19 χρονον)και δευτερον για ρυθμισμα βαλβιδες

dimitrisinside
23/06/2017, 23:57
ρε παληκαρια , το gs500f με κοκορακια νομιζω πως ειναι

sapila racing
24/06/2017, 11:39
ρε παληκαρια , το gs500f με κοκορακια νομιζω πως ειναι

Λαθος κάνεις.
http://images.powersportsnetwork.com/fiche/images/Suzuki/1989/Motorcycles/2103_10.gif

liam-nison
27/06/2017, 13:33
Καλησπερα τελικα βολαν μου ειπε ο μαστορας εχουν σπασει η μαγνητες και εχει κοψει και κατι βιδακια
και οτι υπαρχει και η περιπτοση επισκευης.... και αν θελω να το ψαξω και μονος μου...
οποτε ειμαι προς αναζητηση βολαν αν μπορει να βοηθησει καποιος η καποιον που επισκευαζη ολες η πληροφοριες ευπροσδεκτες

DOCfzx
29/06/2017, 15:04
Ωραία λοιπόν η ζημιά είναι μικρή , καλό θα ήταν να βρείς εναν ηλεκτρολόγο/μιζά να σου επισκευάσει το υπάρχων κομμάτι για να είσαι σίγουρος οτι είναι ΟΚ απο το να πάρεις ένα μεταχειρισμένο στο οποίο θα έχει αμφίβολη διάρκεια ζωής. Το κόστος δυστυχώς πάει ανάλογα τον μάστορα και εγώ προσωπικά δεν έχω κανέναν να προτείνω.

liam-nison
29/06/2017, 17:49
Δεν ξέρω το φοβάμαι λιγο για επισκευη γιατι πεζεται αν θα πετυχει εψαξα βρηκα μερικους που τα φτιαχνουν με μπολικη εποξικη κολλα και εναν που χαλαει αλα και βαζει το ενα μεσα στο αλλο... Το κοστος απο 80-150 και πρέπει να το δοκιμασω πρωτα μην δωσω τσαμπα λευτα... Για αυτο ψαχνω για μεταχείρισμενο πρωτα

dimitrisinside
29/06/2017, 19:38
Μηπως ξερεις απο ποια αλλα μοντελα ταιριαζει ?
Θα ειναι πιο ευκολο να βρουμε κατι

amyroukai
29/06/2017, 19:40
Αν έχετε την καλωσύνη, το να συζητάτε το ίδιο πρόβλημα σε δύο νήματα είναι λάθος. Ή σταματάτε εδώ και πάτε στο νήμα του πηνίου ή να συγχωνεύσω τα δύο σε ένα.

liam-nison
29/06/2017, 20:18
Μηπως ξερεις απο ποια αλλα μοντελα ταιριαζει ?
Θα ειναι πιο ευκολο να βρουμε κατι

Gs 500 E 2001+ αλο δεν ξερω

liam-nison
29/06/2017, 20:18
Οκ συνεχίζουμε εδω https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=153133&p=2884761#post2884761