PDA

View Full Version : Ετήσια 2017 - Τα μεθεόρτια



Σελίδες : [1] 2

amyroukai
25/06/2017, 16:54
Και είμαστε ακόμα ζωντανοί στην μονή, σαν ροκ συγκρότημα..



384810

384811

Billymuse
25/06/2017, 17:57
Μπότες με τέτοιο καιρό:eek: ήρωεςςς να μου προσέχετε τον Σουτηρακ..

amyroukai
25/06/2017, 18:19
Ο σαπιλας και ο μπουλμοντ είχαν φέρει αθλητικά και σανδάλια αντίστοιχα.

akis_trevor
25/06/2017, 19:18
back home safe τα πατρινα καρναβαλια...
σχολια και καμια φωτο λεητερ.:wave2:

bulmont
25/06/2017, 19:25
back home safe τα πατρινα καρναβαλια...
σχολια και καμια φωτο λεητερ.:wave2:



Το ίδιο κι' από 'μένα........

AristidisZ
25/06/2017, 21:49
Πολύ ζέστη ρε γαμωτο...

sapila racing
25/06/2017, 21:50
Back to base κι εγω.
Ωραία ήταν, και του χρόνου! :beer:

o teos
25/06/2017, 21:50
Και είμαστε ακόμα ζωντανοί στην μονή, σαν ροκ συγκρότημα..



384810

384811

Κουφαλαααα με ανεβασες να ροχάλιζω.......και οκ εγώ σπίτι μου είμαι ο Σωτηρς τι σου φταίει...:D
Γαματη βόλτα...δεν έχω να πω πολλά είμαι χώμα..highlights πολλά...είδαμε αγώνα φάγαμε κοιμήθηκαμε στρίψαμε γελασαμε.......to the next one..:beer:

Κυριακή βόλτα αργά πότε ξανά...τέτοιο πράγμα στην επιστροφή......Απλά κωμικοτραγικο κίνηση,κουλοζαβλακομενοι,ζέστη..........φάκ ιτ...φώτο αύριο η αργότερα αν την παλεψω:p

chr1s_86
25/06/2017, 21:50
:beer:

GsDakar
25/06/2017, 21:52
Μολις εφτασα και εγω,απλα εκπληκτικα,φοβερες διαδρομες,και γνωρισα και αξιολογους ανθρωπους.αντε και του χρονου.

Υ.Γ Το Ευρωπαικο τερματισε απροβληματιστα :lol:

BLiTzER
25/06/2017, 22:03
Περάσαμε πάρα πολύ ωραία κι ευχαριστηθήκαμε οδήγηση κι ας μας ταλαιπώρησαν λίγο ο ήλιος και η κίνηση.

Επίσης ήταν και επίσημα η τελευταία φορά που διοργανώνουμε ετήσια μέσα στο καλοκαίρι.

GsDakar
25/06/2017, 22:06
δεν μπορω να ανεβασω τις φωτο....

bocaros
25/06/2017, 22:57
1ον. Το παγωτό μαζί με εμένα έφτασαν μια χαρά.
2ον. 16 λίτρα 380 χιλιόμετρα.
Αντεπίθεση και του χρονου να είμαστε καλά.

zizou
25/06/2017, 23:59
Ωραία ήταν.Και του χρόνου να'μαστε καλά. :beer:

Ωραίο παιχνίδι το mt ;)

harris_x
26/06/2017, 00:22
:beer::beer::beer::beer::beer:

BLiTzER
26/06/2017, 00:24
δεν μπορω να ανεβασω τις φωτο....

Μπορείς. Προσπάθησε από τον υπολογιστή σου και όχι εξωτερικό σύνδεσμο.


Ωραία ήταν.Και του χρόνου να'μαστε καλά. :beer:

Ωραίο παιχνίδι το mt ;)

;)

Και το Hornet, εντυπωσιακό δούλεμα για 4κύλινδρο και πολύ ευκολοδήγητο και ελαφρύ, παρ'όλα τα +30-35 κιλά.

Δεν έχω κουράγιο να γράψω περισσότερα σήμερα. Θα επανέλθω. Και με βίντεο.

amyroukai
26/06/2017, 00:31
δεν μπορω να ανεβασω τις φωτο....

Μάλλον σίγουρα πρέπει να τις μικρύνεις σε ανάλυση.

Σπίτι εδώ και μία ώρα περίπου. Η επιστροφή με τους αφηνιασμένους λουόμενους δεν ήταν ότι καλύτερο.

Αλλά δεν θα σταθώ εκεί. Ήταν όμορφα, είδα νέους ανθρώπους, περάσαμε όμορφα και το χωριό ήταν φιλόξενο και φιλικό απέναντι μας. Η διαδρομή είχε χαλικάκι λόγω βροχών σε σχέση με την αναγνώριση και αυτό δεν με ξετρελαίνει αλλά τι να κάνεις.

Η συννεφιά στο τέλος δρόσισε την ατμόσφαιρα και έδωσε λαβή για αστεία με βροχή και ετήσια... ευτυχώς έμεινε μόνο στα αστεία και δεν έριξε σταγόνα. Τα φτερά του αρπακτικού πτηνού έριξαν την σκιά τους και στο Άργος...


Ανδρέα Νεμέα το σορμπέ μπανάνα πολύ νόστιμο αλλά τίποτα δεν είναι σαν το λεμόνι τελικά.

Andreasnemea
26/06/2017, 01:00
Ανδρέα Νεμέα το σορμπέ μπανάνα πολύ νόστιμο αλλά τίποτα δεν είναι σαν το λεμόνι τελικά.[/QUOTE]

Το λεμονι ειναι λεμονι φιλε
και να μην ξεχνιομαστε ο δρομος ειναι απο την αλλη στο ειπα μας παγιδευσαν...:p

amyroukai
26/06/2017, 07:10
Ο φιλόσοφος της Χαμενειάδας έπαιξε βρώμικο παιχνίδι, όπως λέει και ο 7Τόλης "ξηγήθηκε σκουλικιάρικα".

o_gavros
26/06/2017, 07:57
Αν επρεπε να κρατήσω μια φωτογραφια χαρακτηριστική της βόλτας, Θα ήθελα να μπορούσα να έβγαζα μια τη στιγμή που στο γυρισμό πια, μπαίνουμε στο ημικύκλιο για να βγούμε εθνική.
8 μηχανάκια φιδάκι και όλοι ξάπλα πάτωμα!
Σας είχα μπροστά μου και λέω "ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ"!!!
Φοβερή βόλτα,φοβερό παρεάκι,μας έκατσε και το τζιπι όπου κι εκεί έγινε μαδομουν'.
Είδαμε και τα πατρινοπουλα,γνωρίσαμε και κάποιες νέες φάτσες.win-win καταστάσεις.τι άλλο να ζητήσεις;
Τώρα, ελπίζω να μην ξεφτυλιστουμε (πολύ) με φωτογραφίες κλπ :p
Στα επόμενα!

o teos
26/06/2017, 09:18
Αν επρεπε να κρατήσω μια φωτογραφια χαρακτηριστική της βόλτας, Θα ήθελα να μπορούσα να έβγαζα μια τη στιγμή που στο γυρισμό πια, μπαίνουμε στο ημικύκλιο για να βγούμε εθνική.
8 μηχανάκια φιδάκι και όλοι ξάπλα πάτωμα!
Σας είχα μπροστά μου και λέω "ΝΑΙ ΡΕ ΦΙΛΕ"!!!
Φοβερή βόλτα,φοβερό παρεάκι,μας έκατσε και το τζιπι όπου κι εκεί έγινε μαδομουν'.
Είδαμε και τα πατρινοπουλα,γνωρίσαμε και κάποιες νέες φάτσες.win-win καταστάσεις.τι άλλο να ζητήσεις;
Τώρα, ελπίζω να μην ξεφτυλιστουμε (πολύ) με φωτογραφίες κλπ :p
Στα επόμενα!

Eισαι μες το μυαλο μου..στο ημικυκλιο μου χε τελειωσει η ριμαδα η μπαταριααααα:cry:

BLiTzER
26/06/2017, 09:24
Πρέπει να το'χω εγώ, αλλά δε θυμάμαι ποιους/πόσους είχα μπροστά μου. Επίσης ήμουν με μια ταχύτητα κάτω σε εκείνο το σημείο. Άσχετο, αλλά το σκεφτόμουν κάπου στο μέσο της στροφής. :p

akis_trevor
26/06/2017, 09:26
Η συννεφιά στο τέλος δρόσισε την ατμόσφαιρα και έδωσε λαβή για αστεία με βροχή και ετήσια... ευτυχώς έμεινε μόνο στα αστεία και δεν έριξε σταγόνα. Τα φτερά του αρπακτικού πτηνού έριξαν την σκιά τους και στο Άργος...


Κι όμως εμείς πηγαίνοντας από Ναύπλιο προς Κόρινθο,στις στροφές, πετύχαμε μερικες ψιχαλες οπότε το σερί των ετήσιων του Ιουνίου με βροχή, τεχνικά δεν έσπασε!!:lol:

o teos
26/06/2017, 09:32
Πρέπει να το'χω εγώ, αλλά δε θυμάμαι ποιους/πόσους είχα μπροστά μου. Επίσης ήμουν με μια ταχύτητα κάτω σε εκείνο το σημείο. Άσχετο, αλλά το σκεφτόμουν κάπου στο μέσο της στροφής. :p

Eσυ πρεπει να χεις τον chris μονο μπροστα σου νομιζω..μπορει και το σαπιλα αν δεν ειχε φυγει ηδη εθνικη:p

karellen
26/06/2017, 10:06
Με τη σειρά μου κι εγώ χάρηκα που γνώρισα -επιτέλους και από κοντά- αρκετά φιλαράκια από δω μέσα.
Ωραία σύναξη,ο χαβαλές διάχυτος και το motogp κερασάκι στην τούρτα!
Και του χρόνου παιδιά να είστε καλά να ξαναβρεθούμε :beer:

YΓ. Γιώργο blitz μού θύμισες έντονα έναν ξένο ηθοποιό αλλά είχε κολλήσει το μυαλό μου εκείνη τη στιγμή,τον θυμήθηκα το βράδυ τελικά!

o teos
26/06/2017, 10:30
Για παμεεε...μάζωξη περιφτερο
384889

o teos
26/06/2017, 10:32
χαιρετούρες καθόδων
384890


384891

o teos
26/06/2017, 10:34
Και αφου χαθηκαμε ενα τσακκκ γυρισαμε

384892

BLiTzER
26/06/2017, 10:38
YΓ. Γιώργο blitz μού θύμισες έντονα έναν ξένο ηθοποιό αλλά είχε κολλήσει το μυαλό μου εκείνη τη στιγμή,τον θυμήθηκα το βράδυ τελικά!

Θα μας πεις ή είναι έκπληξη; :p

Χάρηκα κι εγώ, για παλιές και νέες φάτσες. Δυστυχώς, είναι αδύνατο να τα πεις λεπτομερώς με όλους, οπότε να με συγχωρήσετε όσοι ανταλλάξαμε ελάχιστες κουβέντες μόνο. Ωστόσο πιστεύω ότι όλοι έκαναν γνωριμίες και παρέες και κανείς δεν ένιωσε άβολα.

Ήμασταν γύρω στα 30 άτομα συνολικά, λίγοι για ετήσια, αλλά ιδανικός αριθμός για στριφτερή βόλτα (3 γκρουπ των 10 ατόμων, πάνω κάτω). Το αστείο είναι ότι το 3ο γκρουπ, το "γρήγορο", ήταν το πιο πλήρες.

Κάποιοι άργησαν να έρθουν στο σημείο συνάντησης, κάποιοι ήταν ήδη εκεί, αλλά δε γνώριζαν κανέναν και ντρέπονταν να συστηθούν, αλλά τελικά βγάλαμε άκρη και το πρώτο γκρουπ ξεκίνησε κατά τις 9:10. Το δεύτερο έφυγε 10-15 λεπτά αργότερα, και το 3ο, κάπου στις 9:40. Αθηνών-Κορίνθου-Τριπόλεως, 3 διόδια. Στα τελευταία διόδια, έχω την εντύπωση ότι κάποιος έχει μείνει πίσω και πηγαίνω αργά και δεξιά, για να με φτάσει. Τελικά φτάνω στην έξοδο της Νεμέας, όπου με περιμένουν gavros, sotos και επιβεβαιώνουν ότι δεν υπάρχει άλλος. Φτάνουμε σε διασταύρωση, δεν έχουμε ιδέα πού να πάμε (εγώ, σαν σκούπα, δεν έχω συγκρατήσει τη διαδρομή, αφού έχουμε πλοηγό :p) και οι άλλοι μπροστά έχουν εξαφανιστεί. Τελικά στρίβουμε αριστερά, κάνουμε 2-3 χιλιόμετρα και σταματάμε, σβήνουμε, βγάζουμε gps για να σιγουρευτούμε. Μόλις επιβεβαιώνουμε ότι είμαστε σωστά, περνάνε οι 5 πρώτοι του γκρουπ από μπροστά μας. Είχαν στρίψει δεξιά στη διασταύρωση και γύρισαν πίσω. :lol:

Συναντήσαμε και περάσαμε τα 2 πρώτα γκρουπ στο Άργος, όπου είχαν σταματήσει για βενζίνη. Εμείς κάναμε στάση για βενζίνη και διάλειμμα στους Μύλους και συνεχίσαμε. Ανάβαση Αχλαδόκαμπου και λίγο μετά, στις ανοιχτές καμπές, ξαναπερνάμε τα πρώτα γκρουπ. Μπαίνουμε σε κάποιο χωριό (ούτε θυμάμαι) και κάποιος επιμένει ότι έπρεπε να έχουμε στρίψει αριστερά πιο πριν. Το συζητάμε σταματημένοι σε φανάρι, κάποιος παρατηρεί ότι 50 μέτρα παρακάτω έχει γέφυρα με σκιά και συμφωνούμε να σταματήσουμε εκεί, γιατί ο ήλιος έκαιγε. Φανάρι πράσινο, αγωνιστική εκκίνηση όλοι, φυσικά κανείς δε σταμάτησε στα 50 μέτρα. :lol: Αρκετές σκιές αργότερα, λοιπόν, παρκάρουμε στην άκρη και αράζουμε. Τοστάκια, νερά, τσιγάρα για τους εθισμένους, πρέπει να έγινε 20-30λεπτη η στάση. Σιγουρευόμαστε για ακόμα μια φορά για τη διαδρομή και καβαλάμε. Μερικά χιλιόμετρα πριν τον Άγ. Πέτρο, περνάμε για 3η φορά τα πρώτα γκρουπ. Άκουγα κάτι ψιθυριστά "καλά, πώς μένουν πίσω οι μαλάκες;" περνώντας.

Στα τελευταία χιλιόμετρα, ο δρόμος έχει αρκετά κακή πρόσφυση, παρόλο που η άσφαλτος δείχνει σχετικά πρόσφατη, μαύρη και εμπνέει σιγουριά. Στην όψη μόνο. Χάνω το πίσω μέρος σε μια δεξιά, για απολύτως κανένα λόγο (το έχω σε βίντεο). Το έχασα τόσο έντονα που έβγαλα πόδι και πάτησα κάτω... Τελικά το έσωσα και συνεχίζω, αλλά πολύ συγκρατημένος για όλο εκείνο το κομμάτι. Πλησιάζοντας Άγ. Πέτρο η πρόσφυση γίνεται ακόμα χειρότερη, ο δρόμος είναι πολύ στενός, η άσφαλτος είναι επιπέδου Θηβών, με χαλίκια/χώματα για την έξτρα πρόκληση. Ο ρυθμός είναι ίσως ελαφρώς πιο σβέλτος απ'όσο θα έπρεπε και έχουμε μια μικρή πτώση. Ούτε γρατζουνιά ο αναβάτης, το μηχανάκι δεν ακούμπησε καν αντίβαρο, αφού το έσωσε το μανιτάρι και η ταχύτητα ήταν πολύ μικρή. Κανένα απολύτως πρόβλημα, λοιπόν, ξανακαβαλάμε και φτάνουμε στον προορισμό.

Όπου ο bocaros του πρώτου γκρουπ πίνει ήδη καφέ στην πλατεία. Wtf just happened?! :lol:

o teos
26/06/2017, 10:40
Στάση για το σχετικό τσιγάρο φαΐ η απλά ίσκιο
384893

o teos
26/06/2017, 10:44
Και αφού φτάσαμε............προσοχή ακατάλληλο υλικο:lol:....
384896

o teos
26/06/2017, 10:45
384895

o teos
26/06/2017, 10:49
Και ναι.....δεν ήμουν μόνος...:D

384897

buckley
26/06/2017, 10:59
Στάση για το σχετικό τσιγάρο φαΐ η απλά ίσκιο
384893

Φωτογράφε, μας έκοψες κάτι τις πάνω δεξιά...

BLiTzER
26/06/2017, 11:16
Φωτογραφίες και λοιπά, εδώ. Το άλλο έχει ήδη αρκετές σελίδες και είναι κρίμα να χάνονται.

o teos
26/06/2017, 11:42
Ανάβαση

384901


384900

αγ Πέτρος Coffee time

o teos
26/06/2017, 11:43
Παγωτάκι άστρος και μετά απλά τελείωσε η μπαταρίααα

384902

Άντε και του χρόνου :beer:

GsDakar
26/06/2017, 12:01
384904
384905
384906

TROOPER
26/06/2017, 12:03
:beer: :beer: :beer:

GsDakar
26/06/2017, 12:13
δεν φαγαμε παρα πολυ,γιατι επρεπε να παμε Αστρος βολιδα....αλλα ειχαμε μια κρεατιλα στο στομα και επρεπε να παμε για καφε-παγωτο...

384907

και λεμοναδα...

384908

και ομως βγαινει και σε λεμοναδα....παντου ελπα....

ωραιο το Αστρος...

384909

GsDakar
26/06/2017, 12:16
Πολυ Μηχανη....
384910

Και η Γρια μου,που παρολα τα χρονια της με πηγε και με εφερε απροβληματιστα...ετσι για τις κακες τις γλωσσες....:p
384911

sniper
26/06/2017, 13:12
Περάσαμε πάρα πολύ ωραία κι ευχαριστηθήκαμε οδήγηση κι ας μας ταλαιπώρησαν λίγο ο ήλιος και η κίνηση.

Επίσης ήταν και επίσημα η τελευταία φορά που διοργανώνουμε ετήσια μέσα στο καλοκαίρι.

Και ως γνωστόν, ως γνήσιοι δικυκλιστές τα καλοκαίρια τα περνάμε σε πισίνες/παραλίες με τα κατάλληλα πιπίνια πίνοντας μοχίτο (ή τεκίλες) κι όχι παρέα με αξύριστους ιδρωμένους καραφλούς μεσήλικες στα όρη με 40 βαθμούς.

BLiTzER
26/06/2017, 13:29
Και για να ολοκληρώσω την ιστορία, περιληπτικά...

Το χωριό ήταν όμορφο, φιλόξενο και με μπόλικη, άκρως απαραίτητη, δροσιά. Σίγουρα 10 βαθμούς κάτω από Αθήνα.

Καθίσαμε σε μια καφετέρια, πάνω στην πλατεία. Οι Πατρινοί ήταν ήδη εκεί και μας περίμεναν. Ήπιαμε το καφεδάκι μας (ένας χυμός και, αργότερα, μια σοκολάτα, για μένα), τα είπαμε και, τέλος, είδαμε το GP, με αγγλική περιγραφή, φυσικά. ΤΕΡΑΣΤΙΟΣ αγώνας, Rossi νικητής, Lorenzo στον πάτο. Δε θα μπορούσε να υπάρξει πιο δροσερό μεσημέρι. Μετά του τέλος του GP, μετακινηθήκαμε απέναντι, σε μια ταβερνούλα. Όλοι εξυπηρετικότατοι και πολύ φιλικοί, παραγγείλαμε (συγκρατημένα, θα έλεγα) και απολαύσαμε τις μερίδες μας. Κάπου εκεί νιώσαμε την ανάγκη των κρεβατιών μας... Κάποιοι την έπεσαν σε ό,τι παγκάκι έβρισκαν, κάποιοι ξεκουράζονταν όπως ήταν στις καρέκλες τους, κάποιοι πεταχτήκαμε μέχρι την τοπική εκκλησία, να προσκυνήσουμε. Μισή ώρα αργότερα, ίσως λίγο παραπάνω, κάποιος μας ξύπνησε για να φύγουμε, καθώς ο ουρανός άρχισε να μαυρίζει επικίνδυνα.

Ο zizou είχε απωθημένο το μηχανάκι μου από πριν, οπότε ανταλλάξαμε μηχανάκια για την κατάβαση. Ένα γκρουπ πλέον, αφού αρκετοί την είχαν κοπανήσει ήδη, εγώ συνηθισμένος στον ρόλο της σκούπας, είχα αράξει πίσω και απολάμβανα το τοπίο. Κάνα 10λεπτο μετά, ψάχνω το μηχανάκι μου στον ορίζοντα και δε φαίνεται πουθενά. Τσεκάρω αρκετές στροφές μετά, τίποτα... Τι στο διάολο. Άρχισα να προσπερνάω κόσμο, χαλαρά, αφού πρώτη φορά καβαλούσα το Hornet 900, αλλά άφαντοι όλοι. Τελικά, όπως έμαθα, είχαν ξεφύγει μπροστά και το διασκέδαζαν και μας περίμεναν στο Άστρος. Ανασυγκρότηση και παράλιο Άστρος για καφέ (για τους άλλους, εννοείται, παγωτό για μένα).

Είχε πάει πλέον 19:30 ή κάπου εκεί, όταν πήραμε τον δρόμο της επιστροφής, ο καθένας με το μηχανάκι του. :p 2-3 αποφάσισαν να περάσουν από Ναύπλιο για παγωτό, αλλά οι περισσότεροι βγήκαμε ΝΕΟ προς Αθήνα. Πάρα πολλή κίνηση και η διαφορά θερμοκρασίας έγινε παραπάνω από αισθητή, καθώς πλησιάζαμε Αθήνα, αλλά πλέον ήμασταν κοντά και θέλαμε απλά να φτάσουμε σπίτια μας, να κάνουμε μπανάκι και να αράξουμε. Και δε φάγαμε ούτε ψιχάλα, πουθενά. Τέλος καλό, όλα καλά. Και του χρόνου. ^^


Και ως γνωστόν, ως γνήσιοι δικυκλιστές τα καλοκαίρια τα περνάμε σε πισίνες/παραλίες με τα κατάλληλα πιπίνια πίνοντας μοχίτο (ή τεκίλες) κι όχι παρέα με αξύριστους ιδρωμένους καραφλούς μεσήλικες στα όρη με 40 βαθμούς.

Μεταξύ μας, αλλά προτιμούσα το χτεσινό από οποιαδήποτε παραλία. :p

Αλλά ναι, το ελληνικό καλοκαίρι είναι ανυπόφορο για οτιδήποτε άλλο.

Eversman
26/06/2017, 13:37
Mπράβο παίδες! Πάντα όρθιοι και του χρόνου :beer:

sniper
26/06/2017, 13:38
...


Μεταξύ μας, αλλά προτιμούσα το χτεσινό από οποιαδήποτε παραλία. :p

Αλλά ναι, το ελληνικό καλοκαίρι είναι ανυπόφορο για οτιδήποτε άλλο.

Όταν βγουν δερμάτινες ολόσωμες με a/c το συζητάμε.

chr1s_86
26/06/2017, 13:55
Ωραία ήταν, είχα πολύ καιρό να πάω βόλτα και το χάρηκα. :beer::beer::beer: σε όλους!

o_gavros
26/06/2017, 14:37
Και αφού φτάσαμε............προσοχή ακατάλληλο υλικο:lol:....
384896

μωρή μουχρίτσα παπαράτσε κλαίω γοερά (https://www.youtube.com/watch?v=dzF1xcDQA-I) με τη φωτό.
ρίαλ διάλογος:
-Εγω: πλιτσερ έλα στο θείο Γιάννη :pink:
-Στεφανος (απο δίπλα): φίλε,εγω δεν ερχόμουν :bawl:


...και ήρθε το μονοκανο...

BLiTzER
26/06/2017, 14:42
Αφού είσαι ακαταμάχητο αγόρι.

GsDakar
26/06/2017, 14:46
Για να ανεβαινει φωτο- βιντεο υλικο..... :)

o_gavros
26/06/2017, 14:47
Άμα βλέπω eyecandy αυτά παθαίνω :bawl:


Σοβαρά τωρα,το μόνο που με κράτησε σήμερα με το χαμό στη δουλειά, είναι το πόσο γαμάτα περάσαμε!
κι ας εσκαγε ο τζίτζικας.
Και στροφές, πόσες στροφές, στροφές με πολλά,στροφές με λίγα,όλο στροφές.
Απο τις απολαυστικότερες οδηγικά εκδρομές που έχω κάνει!

o teos
26/06/2017, 14:49
Άμα βλέπω eyecandy αυτά παθαίνω :bawl:


Σοβαρά τωρα,το μόνο που με κράτησε σήμερα με το χαμό στη δουλειά, είναι το πόσο γαμάτα περάσαμε!
κι ας εσκαγε ο τζίτζικας.
Και στροφές, πόσες στροφές, στροφές με πολλά,στροφές με λίγα,όλο στροφές.
Απο τις απολαυστικότερες οδηγικά εκδρομές που έχω κάνει!

Να ναι καλα ο sapilas να λες...για σκεψου να σουν στο γκρουπ του amyrou:D:lol:

GsDakar
26/06/2017, 14:52
Να ναι καλα ο sapilas να λες...για σκεψου να σουν στο γκρουπ του amyrou:D:lol:

Θα ερχοσουν νωριτερα στον Αγ.Πετρο.....:lol: :p

o teos
26/06/2017, 15:02
No funnnnnn ρε...:a22::a22:

sapila racing
26/06/2017, 15:07
Να ναι καλα ο sapilas να λες...για σκεψου να σουν στο γκρουπ του amyrou:D:lol:

:beer:

Ε μα δεν μπορεί το γρήγορο γκρουπ να μην περάσει τουλάχιστον 2 φορές το αργό, αλλιώς χαλάει η παράδοση και μπορεί και να αρχίσει να βρέχει! :bawl:

Εδώ να πω οτι ευχαριστώ όλους στο group που κανείς δεν γκρίνιαξε καν οταν χανόμασταν(πληθυντικός :lol:) και που μου φέρθηκαν με στοργή και προδέρμ στην δύσκολη φάση με το μωσαικό που βρέθηκε μες στην μέση του δρόμου, ενώ θα μπορούσαν άνετα να με αρχίσουν στο δούλεμα άμα ήταν τίποτα παλιοχαρακτήρες. :D

Στην επιστροφή, αρχικά πηγαίναμε σιγα σιγα με τα γεμάτα στομάχια, αλλά παραλίγο να μας παρει ο ύπνος.
Τον gayro τον πήρε κανονικα ο ύπνος κι έτσι δεν εχανε χαλίκι που να μην το πατήσει, και ο bocaros απο πίσω παραπονιόταν οτι του πεταγε πέτρες γιατί έλειπε λέει ο λασπωτήρας.
Αλλος κοίταγε τα λουλούδια, άλλος τα σύννεφα που είχαν μαζευτεί κλπ κι ετσι μετα απο λίγο διαχωρίσαμε την θέση μας καναμε ενα group εγω, ο zizou, που είχε βουτήξει το ΜΤ στο κατάλληλο σημείο, ο gayros κι ο chris_86 ωστε να ξυπνήσουμε λίγο. O blitzer ήταν τόσο πίσω που δεν είδε το τραίνο να φευγει και το χασε, ενω εμείς κάναμε λουνα παρκ. :beer:

Παλι καλά που φτάσαμε πρώτοι στο Αστρος, γιατί αν βρίσκαμε κι εκεί κανέναν που να έχει φτάσει ήδη θα ψάχναμε για το
:ufo: :lol:

GsDakar
26/06/2017, 15:08
Εθεαθη ogavros εχθες να ριχνει σφαλιαρα σε alfa romeo κινουμενο στην Λεα.....ελιωσα στο γελιο λεμεεεεεεε

amyroukai
26/06/2017, 15:45
Ώπα. Να ξεκαθαρίσουμε κάτι ψιλά. Το μεσαίο γκρουπ παρά την αήθη παρέμβαση του ξεχασμένου χαμένου μποκαρου, έκανε πρώτο την σωστή διαδρομή. Τα λελουδα έκοψαν δρόμο. Το ότι βρήκατε εμένα, τον Διομήδη τον μπεμπέτο και τον Αρίστο στον δρόμο ήταν αποτέλεσμα καθυστρήσεων και άγνοιας της διαδρομής από τους συμμετέχοντες, οπότε τους περίμενα στην "πονηρή" διασταύρωση κανένα 10λεπτο και μετά συνεχίσαμε με ήπιους ρυθμούς. Κανονικά λοιπόν θα τρωγατε σκόνη και ας έχω ολόκληρο κοτόπουλο στα λάστιχα με μακαρόνια και σάλτσα ντομάτας με πορτοκάλι (τι έφτιαξε η άτιμη στην κουζίνα θεέ μου, έπρεπε να πάρω και τάπερ το λεμονάτο, ποιος ξέρει τι γευστική έκρηξη θα ήταν και αυτό).

Εντάξει χαϊδευτειτε μεταξύ σας ότι είστε the bestest of the betters κιετς (Αγγλικά ΣΥΡΙΖΑ ) αλλά μην τα λέτε παραεξω.

o teos
26/06/2017, 15:51
Ώπα. Να ξεκαθαρίσουμε κάτι ψιλά. Το μεσαίο γκρουπ παρά την αήθη παρέμβαση του ξεχασμένου χαμένου μποκαρου, έκανε πρώτο την σωστή διαδρομή. Τα λελουδα έκοψαν δρόμο. Το ότι βρήκατε εμένα, τον Διομήδη τον μπεμπέτο και τον Αρίστο στον δρόμο ήταν αποτέλεσμα καθυστρήσεων και άγνοιας της διαδρομής από τους συμμετέχοντες, οπότε τους περίμενα στην "πονηρή" διασταύρωση κανένα 10λεπτο και μετά συνεχίσαμε με ήπιους ρυθμούς. Κανονικά λοιπόν θα τρωγατε σκόνη και ας έχω ολόκληρο κοτόπουλο στα λάστιχα με μακαρόνια και σάλτσα ντομάτας με πορτοκάλι (τι έφτιαξε η άτιμη στην κουζίνα θεέ μου, έπρεπε να πάρω και τάπερ το λεμονάτο, ποιος ξέρει τι γευστική έκρηξη θα ήταν και αυτό).

Εντάξει χαϊδευτειτε μεταξύ σας ότι είστε the bestest of the betters κιετς (Αγγλικά ΣΥΡΙΖΑ ) αλλά μην τα λέτε παραεξω.

Best of the besteresterest bestest ειναι το σωστο μη μας τρως γαλόνια:D

amyroukai
26/06/2017, 15:57
Best of the besteresterest bestest ειναι το σωστο μη μας τρως γαλόνια:D

Βασικά αυτό που με τρώει είναι να πάρω ένα κοτόπουλο και να δοκιμάσω να φτιάξω το θαύμα που έφαγα... Παρά τον καύσωνα δηλαδή. Και πάρα πολύ ελαφρύ ήταν... Ωχ μπαναϊαμ μπελάδες...

Επίσης έχω χάσει ένα κιλό ακόμα παρά το γεγονός ότι έχω πιεί ενάμιση βυτίο νερό. Κάνει καλό το βουνό λέμε...

BLiTzER
26/06/2017, 17:15
Και στροφές, πόσες στροφές, στροφές με πολλά,στροφές με λίγα,όλο στροφές.
Απο τις απολαυστικότερες οδηγικά εκδρομές που έχω κάνει!

Τα εύσημα πάνε στον αμυρού. Δική του η ιδέα της διαδρομής και η αναγνωριστική.

sapila racing
26/06/2017, 17:16
Τα εύσημα πάνε στον αμυρού. Δική του η ιδέα της διαδρομής και η αναγνωριστική.

+919

daz
26/06/2017, 17:26
Αυτός θα ξαναπάει να δοκιμάσει το κοτόπουλο με λεμόνι, οπότε όποιος δεν μπόρεσε....


:bawl:

GsDakar
26/06/2017, 17:31
Κοκορας κοκκινιστος με πορτοκαλι που τον συνοδευαν μακαρονια....και μετα σορμπε λεμονι ναυπλιο,ευκολα το αλλο Σ/Κ,τον βλεπω παλι εκει.

amyroukai
26/06/2017, 17:38
Αν είναι να χάσω ένα κιλό ακόμα και εμένα με βλέπω άνετα.

Δεν ξέρω αν ήταν λεμονάτο κοτόπουλο ή άλλο κρέας , η χαρά της ανακάλυψης είναι κίνητρο από μόνη της :)



Και έχει καταρράκτες κοντά :)

Ζεύκας
26/06/2017, 18:14
για όποιον θέλει λεμονάτο κοτόπουλο με σάλτσα δύναμη σε εκείνα τα μέρη προτείνω και το Πανταζή στο Ναύπλιο.

πάντα τέτοια παίδες :beer:

mikes
26/06/2017, 21:39
απ'οσες φωτο ειδα μεχρι στιγμης, αυτό που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση είναι ότι....


.....ο μποκαρος ξυριστηκε... :lol:

bulmont
26/06/2017, 21:50
Μου άρεσε που είδα τους δρόμους γεμάτους μοτοσυκλέττες εχτές. Αλλοι βόλτες, άλλοι ταξιδάκια,
άλλοι εκδρομές, λέσχες, παρέες, φίλοι, έμοιαζε λές κι' όλοι οι μοτοσυκλετιστές της χώρας είχαν ξαμολυθεί
σε παραλίες και βουνά, σε κάμπους και ραχούλες............

bulmont
26/06/2017, 22:17
Οι πατρινοι καθ' οδόν γιά Αγιοπέτρο..........


384962

bulmont
26/06/2017, 22:23
Περάσαμε από ωραία μέρη........


384966

384967

384969

vaska
27/06/2017, 08:07
Μπράβο σας ρε λεβέντες, εγώ τελικά δεν τα κατάφερα να έρθω και ζουλεύω πολύ. Περάσατε όμορφα κι αυτό έχει σημασία, η ζέστη και τα λεμονάτα κοτόπουλα είναι απλά γαρνιτούρα στο κιρίως πιάτο που λέγεται βόλτα με φίλους και ομότρελους.
Και στην επόμενη με ακόμα περισσότερα χιλιόμετρα, περισσότερες στροφές και περισσότερα χαμόγελα.

:beer:

VANDA
27/06/2017, 11:05
:beer:

ggs
27/06/2017, 11:33
Μπιουτιφουλ!!
:beer::beer:

Billymuse
27/06/2017, 16:00
:beer:

ionized
27/06/2017, 16:07
μπραβο ρε παιδια αυτα ειναι,αντε και του χρονου προς τα πανω να ερθουμε και εμεις οι γκαντεμιδες που δουλευαμε :lol:

pektis
27/06/2017, 16:19
:beer:

o_gavros
29/06/2017, 12:31
τι σκατά τις φοράτε τις κοπρό με τα σουπερβιτζιεη υπερζουμ και ζώνεστε με λουριά και κέρατα, άμα είναι να μην μπορείτε να βγάλετε 10 φωτό & 2 βίντεα της προκοπής; :p
χαραμοφάηδες

bulmont
29/06/2017, 12:34
τι σκατά τις φοράτε τις κοπρό με τα σουπερβιτζιεη υπερζουμ και ζώνεστε με λουριά και κέρατα, άμα είναι να μην μπορείτε να βγάλετε 10 φωτό & 2 βίντεα της προκοπής; :p
χαραμοφάηδες


Στενοχωρέθηκες κυρά μου γιατί δεν ''χωραγες'' μέσα στα βίντεα;;;;;;;;;;:bawl::bawl:

o_gavros
29/06/2017, 12:37
αδικα νομίζεις με τραγουδάν οι Τρύπες Βαγγέλημ' ;

Θελω αυτη τη φωτό του γυρισμού που είμαστε όλοι ταπα.
Αλλά 2 συγκεκριμένοι γκουχουμαλακεςγκούχου αμολάνε χαρταετό όλη τη βδομάδα.

BLiTzER
29/06/2017, 12:38
Θέλει πολύ editing και δεν έχω βρει χρόνο ακόμα. Κάποια στιγμή...

bulmont
29/06/2017, 12:40
Θέλει πολύ editing και δεν έχω βρει χρόνο ακόμα. Κάποια στιγμή... μόλις μαζέψω
τον χαρταετό.......


:bawl::bawl:

o_gavros
29/06/2017, 12:43
ρε αυτοί μαρτυράνε χωρίς ξύλο :D

o teos
29/06/2017, 12:56
Θέλει πολύ editing και δεν έχω βρει χρόνο ακόμα. Κάποια στιγμή...

Το αυτο και εγω...ασε που εκει που θες δεν ειχα μπαταρια:D

BLiTzER
29/06/2017, 13:49
Εκεί που θέλω εγώ προσωπικά; Πού θέλω; :p

o teos
29/06/2017, 14:06
Το γαυρο λεω ρε...αμέσως εσυ, κέντρο του σύμπαντος:lol:

BLiTzER
29/06/2017, 14:56
Να μάθεις να κάνεις quote τον σωστό άνθρωπο τότε!

o teos
29/06/2017, 15:08
To quote ηταν για το χρονο που δεν εχω και εγω αλλα βαριομουν να κανω quote το αλλο μετα:p

7Tolis
29/06/2017, 15:47
απ'οσες φωτο ειδα μεχρι στιγμης, αυτό που μου εκανε μεγαλυτερη εντυπωση είναι ότι....


.....ο μποκαρος ξυριστηκε... :lol:

Τι λες Βίρνα;Εννοείς πως ο bocaros ξυρίστηκε;Αυτό μου λες Βίρνα;Ο Bocaros ξυρίστηκε;Αυτο μου λες Βίρνα;Δηλαδή ευθέως λες πως ο Bocaros ξυρίστηκε;

AST
29/06/2017, 20:08
Αν μου το επιτρέψει η σύνδεσή μου θα ανεβάσω ενα βιντεάκι απόψε.

buckley
29/06/2017, 20:31
Αν μου το επιτρέψει η συνείδηση μου θα ανεβάσω ενα βιντεάκι απόψε.

Αυτό να λύσουμε πρώτα...

mikes
29/06/2017, 20:46
Τι λες Βίρνα;Εννοείς πως ο bocaros ξυρίστηκε;Αυτό μου λες Βίρνα;Ο Bocaros ξυρίστηκε;Αυτο μου λες Βίρνα;Δηλαδή ευθέως λες πως ο Bocaros ξυρίστηκε;
ναι γιαγκο... ναι που να με παρει ο διαολος.. αυτό λεω γιαγκο... τοση ωρα αυτό προσπαθω να σου πω.. ο μποκαρος ξυριστηκε... ξυριστηκε γιαγκο μ'ακους??

o teos
29/06/2017, 22:45
ναι γιαγκο... ναι που να με παρει ο διαολος.. αυτό λεω γιαγκο... τοση ωρα αυτό προσπαθω να σου πω.. ο μποκαρος ξυριστηκε... ξυριστηκε γιαγκο μ'ακους??

Δηλαδη......δηλαδή μου λες ότι ο μποκαρος ξυριστηκε??αυτό θες να μου πεις??μιλά που να σε πάρει.......ξυριστηκε ο μποκαρος??

mikes
30/06/2017, 00:12
Δηλαδη......δηλαδή μου λες ότι ο μποκαρος ξυριστηκε??αυτό θες να μου πεις??μιλά που να σε πάρει.......ξυριστηκε ο μποκαρος??
ναι θεοδωρε.. είναι αληθεια.. ο μποκαρος ξυριστηκε.. το ειδα με τα ιδια μου τα ματια.. ο μποκαρος δεν εχει πια γενια.. δεν μπορω να το πιστεψω.. δε το χωραει ο νους μου.. ο μποκαρος ξυριστηκε θεοδωρε..

karellen
30/06/2017, 00:27
Αυτή η πληροφορία αξίζει εναμισυ δισεκατομμύριο ευρώ...

AST
30/06/2017, 13:17
https://youtu.be/gC2xcdSc4TQ

BLiTzER
01/07/2017, 11:06
https://youtu.be/gC2xcdSc4TQ

Ωραίος! ^^

Ορίστε και ένα, από τα μάτια της σκούπας του 3ου γκρουπ: https://youtu.be/uSm5VxrxQOA

Προσπάθησα να τραβήξω όσο περισσότερους μπορούσα από το γκρουπ μου, αλλά δεν ήταν εφικτό να τους έχω όλους και να είναι σε ενδιαφέροντα - οδηγικά - κομμάτια. Τα πιο βαρετά/αδιάφορα μέρη κόπηκαν και μαζί με αυτά και όσοι ήταν στο πλάνο. :p Κυρίως έχω sotostzav, teos, chris. Στην επιστροφή, έχω κρατήσει λίγο παιχνίδι στη ΝΕΟ με sapila και teos και 2-3 προσπεράσεις σε διήθηση, σε μερικούς μόνο από τους δεκάδες ενοχλητικούς τύπους που συναντήσαμε...

Στο 1:24 είναι που χάνω τον πίσω τροχό και ακουμπάω πόδι κάτω για να το σώσω. Ούτε έστριψα πολύ, ούτε γκάζι, ούτε φρένο. Κανένα απολύτως νόημα, σε καινούρια, όπως φαίνεται, άσφαλτο. Μετά πήγαινα σαν σταματημένος.

Enjoy.

Vice
01/07/2017, 12:35
Ποιά κάμερα εχεις Blitzer? Μου άρεσε η εικονα. 60fps ειναι τραβηγμένο;

BLiTzER
01/07/2017, 13:03
GoPro 5. 1080p/60fps.

RaGe_Raptor
01/07/2017, 13:08
Ωραίος! ^^

Ορίστε και ένα, από τα μάτια της σκούπας του 3ου γκρουπ: https://youtu.be/uSm5VxrxQOA

Προσπάθησα να τραβήξω όσο περισσότερους μπορούσα από το γκρουπ μου, αλλά δεν ήταν εφικτό να τους έχω όλους και να είναι σε ενδιαφέροντα - οδηγικά - κομμάτια. Τα πιο βαρετά/αδιάφορα μέρη κόπηκαν και μαζί με αυτά και όσοι ήταν στο πλάνο. :p Κυρίως έχω sotostzav, teos, chris. Στην επιστροφή, έχω κρατήσει λίγο παιχνίδι στη ΝΕΟ με sapila και teos και 2-3 προσπεράσεις σε διήθηση, σε μερικούς μόνο από τους δεκάδες ενοχλητικούς τύπους που συναντήσαμε...

Στο 1:24 είναι που χάνω τον πίσω τροχό και ακουμπάω πόδι κάτω για να το σώσω. Ούτε έστριψα πολύ, ούτε γκάζι, ούτε φρένο. Κανένα απολύτως νόημα, σε καινούρια, όπως φαίνεται, άσφαλτο. Μετά πήγαινα σαν σταματημένος.

Enjoy.

Που 'ναι ρε τα 299 με 3η πάνω σε στροφή; :lol:

Πάντα τέτοια :beer:

BLiTzER
01/07/2017, 13:26
Είναι καλοκαίρι και δεν ξεπερνάει τα 298. :p

AST
01/07/2017, 13:46
Damn... Τι λάστιχα φοράς;

Apache
01/07/2017, 14:07
https://youtu.be/gC2xcdSc4TQ


Ωραίος! ^^

Ορίστε και ένα, από τα μάτια της σκούπας του 3ου γκρουπ: https://youtu.be/uSm5VxrxQOA

Προσπάθησα να τραβήξω όσο περισσότερους μπορούσα από το γκρουπ μου, αλλά δεν ήταν εφικτό να τους έχω όλους και να είναι σε ενδιαφέροντα - οδηγικά - κομμάτια. Τα πιο βαρετά/αδιάφορα μέρη κόπηκαν και μαζί με αυτά και όσοι ήταν στο πλάνο. :p Κυρίως έχω sotostzav, teos, chris. Στην επιστροφή, έχω κρατήσει λίγο παιχνίδι στη ΝΕΟ με sapila και teos και 2-3 προσπεράσεις σε διήθηση, σε μερικούς μόνο από τους δεκάδες ενοχλητικούς τύπους που συναντήσαμε...

Στο 1:24 είναι που χάνω τον πίσω τροχό και ακουμπάω πόδι κάτω για να το σώσω. Ούτε έστριψα πολύ, ούτε γκάζι, ούτε φρένο. Κανένα απολύτως νόημα, σε καινούρια, όπως φαίνεται, άσφαλτο. Μετά πήγαινα σαν σταματημένος.

Enjoy.

Εξαιρετική μουσική και στα δύο βίντεο, και τα δύο με Go Pro?