PDA

View Full Version : Multi620



TasosDuc
23/11/2005, 20:35
:cool:
Χαιρετώ όλοι την Ducatoπαρέα . Μια παρέα στην οποία μπήκα μόλις πρίν 5 μήνες ,αγοράζοντας μια ολοκαίνουργια,κατάμαυρη και τσαχπίνικη 620.
Το άν είμαι ευχαριστημένος δεν χρειάζεται ούτε κάν να το αναφέρω.Θα έλεγα οτι είμαι ξετρελαμένος μαζί της. Και μόνο που έχω ξεφύγει απο αυτό τον συφερτό τον honda-yamaha-suzukoειδών ....... (έχει γεμίσει ο τόπος ,και μου φαινονται όλα ίδια) , και μόνο αυτό μου φτάνει (είναι φαίνεται αυτός ο Ιταλικός αέρας μάλλον ε?)
Θα ήθελα ,άν ξέρει κάποιος να μου πεί ..
α)Υπάρχουν μανιτάρια για την 620?
β)Λέει να βάλω χούφτες ή θα έιναι ξενέρα?
γ)Η αλυσίδα κάθε πόσα χιλ. θέλει λαδάκι?
Σκέφτομαι τώρα στίς γιορτές ,να "χτυπήσω" ένα καλό κρανάκι. Λαμβάνοντας ότι η ιταλίδα μου ειναι μαύρη γυαλιστερή ,θα ήταν πίο ωραίο αν ήταν μαύρο και το κράνος η πάει ανάλογα τα ρούχα?
Αυτά προς το παρών.

Italy - Japan = 1 - 0

Multijohn
23/11/2005, 20:39
Kαλοτάξιδο το εργαλείο φίλε,αλλά εάν δεν θέλεις να μεταφερθεί το ποστ,στις διαμάχες,χαλάρωσε με τα japan!:D :wave2:

TasosDuc
23/11/2005, 20:42
Α!! υπάρχει και τέτοιο ποστ ,δέν το ήξερα....
Anyway ,thanks

jinks
23/11/2005, 20:46
συμφωνω τασος!ολο ΧΤ V-STROM, Z750 κλπ.
η αληθεια ειναι παντως οτι τωρα τελευταια αρχισαν να ξυπνανε τα ιταλικα θηρια(ducati-aprilia).!

το μελλον ειναι σιγουρα ευρωπαικο(ΚΤΜ-TRIUMPH)

καλη αγορα εκανες-καλοταξιδο


εεε μην το παρακανουμε με το στυλ, ασορτυ το ενα με το αλλο κλπ.............

siokatas
23/11/2005, 22:48
:wave2:



καλοταξιδι φιλε και παντα ορθιος για να την χαιρεσαι......οσο αυτο για τα japan? κανενα σχολιο οτι γουσταρει ο καθενας.... :winka:
καλα χλμ.....



:beer: :beer:

Multi-Duc
24/11/2005, 00:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
:cool:
α)Υπάρχουν μανιτάρια για την 620?
β)Λέει να βάλω χούφτες ή θα έιναι ξενέρα?
γ)Η αλυσίδα κάθε πόσα χιλ. θέλει λαδάκι?
Σκέφτομαι τώρα στίς γιορτές ,να "χτυπήσω" ένα καλό κρανάκι. Λαμβάνοντας ότι η ιταλίδα μου ειναι μαύρη γυαλιστερή ,θα ήταν πίο ωραίο αν ήταν μαύρο και το κράνος η πάει ανάλογα τα ρούχα?
Αυτά προς το παρών.

Italy - Japan = 1 - 0

a.Manitaria gia to multi apo thn B&G (ta exw parei)

http://www.b-g-racing.de/store/pd262829292.html?defaultVariants=search0_EQ_Racing_AND_search1_EQ_Polyamid%20weiß_AND_{EOL}&categoryId=2

b.Na baleis . Tairiazoun (eidika an einai glossy black to xrwma )apo KTM (mish timh apo ta mama) kai me mia elaxisth metatroph (zestama ta aytakia kai ligo strabwmataki) tha glytwseis apo to kryo

c.Egw kathe 600-700 kanw ena plhres plysimo ladwma . Alla meta tis megales boltes panta bazw .

kaloys dromoys kai to kranos to agorazoyme prin apo th mhxanh

:wave2:

ronin1
24/11/2005, 00:58
[i]
kaloys dromoys kai to kranos to agorazoyme prin apo th mhxanh

:wave2: [/B]

kai panta na tairiazei me to smokin!!!:D

(oxi etsi epeidi mas tin eipe gia ta japan:evil: )

kalws irthes:beer:

skous
24/11/2005, 01:59
Εγώ είδα τα μαιτάρια που λέει ο Μούλτι αλλά δεν μου αρέσουν.

Για χούφτες το σκέφτηκα και εγώ λόγω κρύου αλλά νομίζω δεν θα του πάνε καλα...



Επίσης ΓΑΜΩ το ματ χρώμα που χαλάει με την μία!!!


Τέλος μια διαπίστωση-απορεία.
>Τις τελευταίες μέρες, μετά απο τις βροχές κτλ με το που βάζω μπρός και φεύγω δεν λειτουργεί το πίσω δεξί φλάς. Μετά απο 5-6 χιλίόμετρα λειτουργεί κανονικά. Έχει συμβεί σε κανένα αυτό; Πιστεύω κάπου έχει πάρει υγρασία (που όμως; με κανένα καλώδιο; μέσα στο φλας; στον διακόπτη;) και κάνει βραχυκύκλωμα, και όλα είναι οκ αφού ζεσταθέι το μηχανάκι και μάλλον φεύγει η υγρασία.


Επίσης τι θα γίνει με τους κωλοκαθρέφτες ρε παιδες. Όποτε έχει βρέχει, γεμίζοθν νερά και με το που την βγάζω απο το στάντ γίνομια σκατά....

GST
24/11/2005, 07:32
προσωπικα δεν μου αρεσουν οι χουφτες και δε νομιζω οτι ταιριαζουν με το υφος της μηχανης :rolleyes: ...δε λεω οτι δεν κανουν δουλεια βεβαιως βεβαιως αλλα μπορεις να λυσεις και το προβλημα του κρυου με θερμενομενα γκριπ μονο που η τιμη τους ειναι λιγι υψηλη:D

τασο καλοριζικο καλοταξιδο και καλες βολτες:beer: αλλα παντα με κρανος...τα μανιταρια που λεει ο duc ειναι πολυ καλα ...αν και σε ολα τα μουλτι πετανε σαν καβλιτζεκια :lol:

skous ...πηγαινε σε εξουσιοδοτημενο να το δεις και μη διστασεις να ζητησεις να στο αντικαταστησουν ...ειναι μεσα στην εγγυηση ολα αυτα...


:wave2:

The Animal
24/11/2005, 08:53
Καλορίζικο κ καλοτάξιδο!!!

:beer:

:wave2:

makis206
24/11/2005, 09:06
Καλορίζικο και καλοτάξιδο κι απο μένα.

Πολύ όμορφο μηχανάκι !



:beer:

Cpt. Haddock
24/11/2005, 09:45
Καλορίζικος και καλοτάξιδος!

:beer: :wave2: :beer:

άλλος ένας στην κλίκα των 620...

620
24/11/2005, 09:47
Mhpws na kanoume kana club ??? ;)
:smokin:

skous
24/11/2005, 13:31
Αρχικά δημιουργήθηκε από GST


skous ...πηγαινε σε εξουσιοδοτημενο να το δεις και μη διστασεις να ζητησεις να στο αντικαταστησουν ...ειναι μεσα στην εγγυηση ολα αυτα...

:wave2:

exw 4.900 kati km kai 8a to paw sta 5.000

don;t worry

tsoukas77
24/11/2005, 14:28
Αρχικά δημιουργήθηκε από 620
Mhpws na kanoume kana club ??? ;)
:smokin:

Εχω την εντυπωση οτι υπαρχει ενα.Κανω λαθος;

gojakla
24/11/2005, 14:32
Καλοριζικο...
:beer: :beer: :beer:

TasosDuc
24/11/2005, 15:46
Παιδειά ευχαριστώ πολύ για τίς ευχές σας.Όπως και για τίς συμβουλές .
Multi-Duc ....Φυσικά και έχω κράνος πολύ πρίν πάρω την μηχανή.Απλά τώρα ψάχνω για κάτι καλύτερο. Κλείνω η προς το Joust TC-5 της Shoei ή για ενα πολύ όμορφο (και σχετικά φθηνό) της Ducati.

Όσο για το φίλο Ronin , εντάξει πλακίτσα κάνουμε ,εξάλλου όλοι την ίδια τρέλα φαντάζομαι έχουμε σε αυτό το forum .Απλά τα γούστα αλλάζουν ......

scous.....Δέν έχω παρατηρήσει τίποτα τέτοιο (σε σχέση με το φλας) σε εμένα,αλλα φαντάζομαι να είναι αυτο που λές για την υγρασία .


29083

lammadin
24/11/2005, 16:50
Ωξω ρε που θες και moto.gr.....:D

πλακιτσα κουμπαρε.....

ωραια τα ducati ρε παιδια αλλα κομματακι ακριβα....

εγω ακομα πεζος...:uplate: :bawl:

620
24/11/2005, 20:17
Yparxei to www.multistrada.net pou ekei pragmatika tha breite ta panta gia to sygkekrimeno ergaleio.Twra gia club edw ellada den nomizw na yparxei ektos apo to ducati club.Thelw na pw den yparxei multistrada club.Etsi kai allios 10 nomateoi tha eimastan :rotflmao:
Prosekse file mou stribei pio poly kai apo rizzla :rotflmao:

p.s.exei arxisei na mou aresei poly to gyalistero to mayro mhpws na paw gia kana bapsimo :a13:
Mpa oxi tha paraminw sthn DARK side :a39:

Κανένας
24/11/2005, 20:51
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
:cool:

Σκέφτομαι τώρα στίς γιορτές ,να "χτυπήσω" ένα καλό κρανάκι. Λαμβάνοντας ότι η ιταλίδα μου ειναι μαύρη γυαλιστερή ,θα ήταν πίο ωραίο αν ήταν μαύρο και το κράνος η πάει ανάλογα τα ρούχα?
Αυτά προς το παρών.

θα σου πρότεινα να βγάλεις μια φωτογραφία νύχτα με φλας ,τον εαυτόν σου στα 10 μέτρα και μετά στα 5, φορώντας τον εξοπλισμό σου έστω και χωρίς κράνος μαύρο

αν δεν σε βλέπεις :cool: μην τις ποστάρεις, ούτε εμείς θα σε βλέπουμε

Πόσο μάλλον οι οδηγοί άλλων τροχήλατων οχημάτων

με πιανς ;
Italy - Japan = 11 - 0 :wacko:

TasosDuc
24/11/2005, 22:43
θα σου πρότεινα να βγάλεις μια φωτογραφία νύχτα με φλας ,τον εαυτόν σου στα 10 μέτρα και μετά στα 5, φορώντας τον εξοπλισμό σου έστω και χωρίς κράνος μαύρο

Πάντος λαχανί φωσφοριζέ κράνος δεν πρόκειται να πάρω.:smilea: Σιγουρα το να είναι όλα μαύρα ,δεν είναι και ότι καλύτερο . Εσυ τι προτείνεις ?

Τελικα στο multistrada.net έχει ότι accessories μπορείς να φανταστείς .Ασε που κάνουν και μετατροπες απο άλλες μηχανες για να ταιριάξουν στο multi.

620
25/11/2005, 02:23
Amartia re paidia na mhn kserete ta multistrada.net kai na exete multi ;) Einai ola ta leyta.
Symboulh na balete pisw ftero giati se ligo kairo tha thelete kainourgia anartisi (an kai tha tha einai kalh eykairia gia kamia ohlins):D .
Pantentoula paizei me ftero apo monster 620 (25eyra) me mia trypoula pou tha prepei na kanete sto psalidi.Allios perimenete kana mhna na erthei apo italia to carbon (220eyra) :rolleyes:

The Animal
25/11/2005, 13:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από TasosDuc
...Σιγουρα το να είναι όλα μαύρα ,δεν είναι και ότι καλύτερο . Εσυ τι προτείνεις ? ...

στο net παλίοτερα είχα δεί κατι ταινίες που κολλάνε στο πίσω μέρος του κράνους με ανακλαστήρες. Έτσι αν πέσει φώς ο οδηγός πίσω σε βλέπει.

:wave2:

TasosDuc
25/11/2005, 14:38
Allios perimenete kana mhna na erthei apo italia to carbon (220eyra)

Σιγά μήν περιμένω. Και δεν πάω εγώ να την φέρω απο Ιταλία? Μιά χαρά ταξιδάκι θα είναι....:)

Αλλά και 220 ? πολλά ειναι ρε φίλε....Θα μου πείς ,Ducati δεν ήθελες? Ducati θα πληρώσεις. Αλλα ,ΝΑΙ ΡΕ γουστάρω να τα δώσω......... :rotflmao: Glossy μάυρες χούφτες υπάρχουν για 620 ? ή θα πρεπει να κάνω την πατέντα με της KTM?

620
25/11/2005, 15:42
220 exei epeidh einai carbon.An theleis plastiko opws exoun oi koinoi thnitoi giapwnezoi exei 25eyra.An skefteis oti ftero apo papi kai exei 30eyros mia xara fthna einai.
Xouftes exoun bgei gia multi alla den kserw an tis exoun ferei akoma.Gnwmh mou (kai kserete ti lene gia tis gnomes oti einai san tis kolotrypides oloi exoun apo mia) einai na mhn baleis xouftes giati foto pou exw dei den tou paei kai poly tou multi h xoufta.Apo ekei kai pera an theleis nte kai kala na baleis se periptwsh pou den breis hellinmoto pas gia patenta apo ktm.

MIKE_16V
25/11/2005, 16:32
Καλοριζικο και καλοταξιδο:beer:

Συνεχιστε βεβαια ετσι να το μεταφερουμε αμα ειναι στις διαμαχες ;)

Να αγορασουμε και κανα multimixer με την ευκαιρια:smokin:

:rotflmao: :rotflmao: :D :rotflmao:

grsart
25/11/2005, 21:12
tasos duc κανε πρωτα κανενα ταξιδακι εκτος Αττικης και μετα αν φτασεις Πατρα, αντε παρε και το καραβι για απεναντι!!!!:a9:
































ΓΚΕ ΓΚΕ Ξαδερφουλη;;;;;;;;;;
:a015: TASOS DUC(K)

:rotflmao::rotflmao::rotflmao:
αντε καλως ηρθες στο μοτο.γρ

grsart
25/11/2005, 21:16
τελικα ειμαι λιγο κακος εεεεεεεεεεεεεεεε;;;;;;
:a29: :a29: :a29:


29189

grsart
25/11/2005, 21:20
αλλα για να μην παμε στις διαμαχες και σας χαλασω το ποστ θα ειμαι φρονιμος!!!!!!!!!!!!!


:beer: :beer: :beer:

παλιοκαθαρμα τασο δεν κερασες οταν την πηρες και θες να βαλεις και καρμπον φτερακι!!!!!

οποτε πρεπει να κερασεις εστω και μετα απο 5 μηνακια!!!




ΟΚ;;;;;;;;

grsart
28/11/2005, 14:55
ελικα απο οτι φαινεται το ψιλομαμησα το ποστ!!!!!

lammadin
28/11/2005, 15:31
Ε,μαλλον....:beer: