PDA

View Full Version : Enterprise Ασφαλιστική και εξώδικο 3 χρόνια μετά



George_Sp
19/07/2017, 18:55
2014
Ανεβαίνω την Αγ. Μελετίου και διασχίζω κανονικά το πράσινο φανάρι με τη Λιοσίων για να πιάσω Πατησίων. Αμέσως μετά τη διασταύρωση παρκαρισμένο παπί στο πεζοδρόμιο δεξιά (δηλαδή) στο ρεύμα μου κάνει τυφλή αναστροφή για να πιάσει την Λιοσίων. Με λίγα χιλιόμετρα φρενάρισμα και ελιγμό δε κατάφερα να τον αποφύγω και τον πήρα παραμάζωμα. το παπί του καβάλησε το δεξί μου fairing και το αριστερό του πόδι το φαγε ο δεξίς μασπιές μου και τραυματίστηκε στο γόνατο σχετικά σοβαρά.
Κάλεσα τροχαία και ασθενοφόρο που ήρθαν τάχιστα γιατί υπήρξε τραυματισμός. Στο σχηματικό της τροχαίας που φαίνεται και αναγράφεται η παράνομη αναστροφή του υπογράφει οτι φταίει και φεύγει με το ασθενοφόρο. Η ασφαλιστική μου ήρθε, πήρε φωτογραφίες το παπί του, το βέρσυς, την έκθεση της τροχαίας και αποζημιώθηκα ένα δεξι fairing μερικές εβδομάδες μετά από την Enterprise που ήμουν ασφαλισμένος τότε.

Σκάει σήμερα 3 χρόνια μετά εξώδικο από ένα δικηγορικό γραφείο που εκπροσωπεί το ΕΦΚΑ και ζητάει 700ευρώ από μένα και την Enterprise για νοσήλεια του τραυματισμού του λέγοντάς μου οτι έχει κάνει αρνητική δήλωση και οτι υπαίτιος είμαι εγώ.

Χαρτί τροχαίας και αρχείο πρέπει να ψάξω αν έχω κρατήσει . Η Enterprise έχει κλείσει (βάρεσε κανόνι) από το 2016.

Ακούω γνώμες

Sapadak
19/07/2017, 19:01
.....................

amyroukai
19/07/2017, 19:04
Εξώδικο ίσον αέρας κοπανιστός.

Αγωγή εναντίον σου έχει κάνει το ΕΦΚΑ; Αν ναι, βρες δικηγόρο, βρες ότι χαρτιά μπορείς και οπλίσου με υπομονή. Αν όχι, κάνε το ίδιο και κλείσε το (υπέρ σου) πριν πάει δικαστικά.

George_Sp
19/07/2017, 19:09
Μόνο το εξώδικο από τον δικηγόρο του ΕΦΚΑ έχω στα χέρια μου που αναφέρει υπαίτιο εμένα και την Enterprise.

Τίποτε άλλο.

Προφανώς και θα πάρουν το μακρύτερο. Αλλά και ένα δικαστηριάκι αν γίνει αγωγή να δουμε πως θα αποδείξει οτι του φαγα το αριστερο γονατο με το δεξι μασπιε μου και το δεξι μου φερινγκ.......παίζει να βγω και κερδισμένος νομίζω.

vaska
19/07/2017, 19:12
κινήσου άμεσα με ότι χαρτιά αποδεικτικά έχεις και αν δεν κάνουν πίσω μίλα με δικηγόρο.

Εμένα μου έκανε δικαστήριο το ΙΚΑ τότε γιατί ενώ ήμουν τραυματισμένος δεν τους ειδοποίηση είπαν έγκαιρα (εντός 15νθημέρου). Τους απάντησα ότι νοσηλευόμουν σε δημόσιο νοσοκομείο κι εκεί έχει γραφείο το ΙΚΑ και υπάλληλο που είναι 3 φορές την εβδομάδα παρών. Γιατί δεν ήρθαν να ενημερωθούν??? Σε κάτι παπαριές που μου έλεγαν ότι τάχα εγώ ήμουν υποχρεωμένος να ενημερώσω κλπ μόλις τους είπα ότι επιφυλάσσομαι για κάθε νόμιμο δικαίωμά μου, και θα μιλήσουν με τον δικηγόρο μου το μάζεψαν άμεσα.

George_Sp
19/07/2017, 19:21
για κάποιο λόγο μου μυρίζει μούφα φάση να βγάλουν τα σπασμένα από ιδιώτες με εξώδικα για να γλιτώσει το ΕΦΚΑ τα χρεωμένα νοσήλεια μιας και μάλλον παίρνουν ήδη το μακρύτερο από το Επικουρικό (μιας και η Enterprise βάρεσε κανόνι) και δε τους έχει αποζημιώσει μέχρι σήμερα.

3χρόνια μετά. Με σχηματικό τροχαίας υπερ μου και με τις ασφαλιστικές να με έχουν αποζημιώσει?
..καλή φάση.

George_Sp
14/02/2018, 20:25
Προς ενημέρωση του θέματος.

Δε με έχουν ενοχλήσει ξανά.

SoR
17/02/2018, 15:55
Το οτι δεν σε εχουν ενοχλησει δεν σημαινει οτο δεν θα το κανουν ξανα. Μιας κ υπηρξε εξωδικο εντος 3ετιας δν σημαινει οτο θα παραγραφει στημ 5ετια (η ενεργεια οτι διεκδικησαν χρηματα). Οτι δν φταις, συμφωνα με οτι λες κ περιγραφεις εννοειται. Στην ασφαλιστικη σου, εχεις νομικη προστασια; Αν ναι, θα ελεγα να τους ενοχλησεις κ να πεις τι γινεται και να απαντησουν με εξωδικο παλι.

George_Sp
17/02/2018, 16:23
Σου δίνω δίκιο στη σκέψη σου. Παρόλαυτά στην τελευταία επικοινωνία με τον δικηγόρο του είπα για τα χαρτιά που έχω στα χέρια μου και με ενημέρωσε οτι αν υπάρχει κάτι διαφορετικό θα με καλέσει ξανά. Ένα τηλέφωνο πάντως θα το κάνω.

George_Sp
13/09/2019, 10:35
Δικαστήριο σε 20μέρες.
Άργησα να παραλάβω την αγωγή γιατί την έστειλαν στην παλιά διεύθυνση και τυχαία με ενημέρωσε κάποιος για τη θυροκόλληση.
Σήμερα θα περάσω από ΥΣΕΑ και από τον εκκαθαριστή της ασφαλιστικής που έκλεισε να πάρω ότι χαρτιά υπάρχουν.

Το μπουρδελοκράτος είναι εδώ και μας γ@μάει σε κάθε ευκαιρία.

Επειδή όμως χάνω μέρες και ώρες εργασίας θα τους γ@μήσω ανάποδα με δική μου αγωγή για ψυχική οδύνη και ότι άλλο.

bulmont
13/09/2019, 10:52
Kαλό κουράγιο........

George_Sp
13/09/2019, 10:53
Να σαι καλά Βάγγο....

πυξιδας990
13/09/2019, 11:03
τι τραβας ρε φιλε...χορεψε τους στο ταψι

karellen
13/09/2019, 12:00
Δικαστήριο σε 20μέρες.
για ψυχική οδύνη και ότι άλλο.

Ηθική βλάβη.
Η ψυχική οδύνη αφορά σε περίπτωση... φτου φτου μακρυά από μας! :wave2:

George_Sp
13/09/2019, 16:42
Ηθική βλάβη.
Η ψυχική οδύνη αφορά σε περίπτωση... φτου φτου μακρυά από μας! :wave2:

σωστός :)

και ένα update

Δευτέρα παραλαμβάνω από την ΥΣΑΕ χαρτί που αποδεικνύει την αποζημίωσή μου από την ασφαλιστική του. Από μόνο του είναι ένα σημαντικό αποδεικτικό οτι εφόσον με πληρώνει η ασφαλιστική του έχει και την υπαιτιότητα.
Παρόλαυτα εγώ καλού κακού θα πάρω μαζί μου και το χαρτί της τροχαίας που λέει οτι έκανε ελιγμό από θέση στάθμευσης.

MAIK72
13/09/2019, 16:55
To ΕΦΚΑ δεν πήρε ποτέ τα νοσήλεια από την ασφαλιστική "το κανόνι", και σου ζητάνε ρέστα επειδή τους λείπουν 700 εβρά ! Ετσι το καταλαβαίνω. Μέχρι και υπαιτιότητα με πραγματογνώμονες από δικό τους συνεργείο θα έβγαλαν. Τραγικοί λέμε..Λογικά μόλις τους προσκομίσεις τα χαρτιά σου θα το βουλώσουν:wave2:

George_Sp
13/09/2019, 18:02
Το θέμα είναι οτι αν μείνω στο απλά να δικαιωθώ θα έχω βγάλει από τη τσέπη μου σε δικηγόρο 250ευρώ.

Γι αυτό και ετοιμάζω και γω τη δική μου αγωγή για ηθικές βλάβες.

alexandrosgs
13/09/2019, 18:59
Παρόλο που έχεις δίκιο έκανες ένα τραγικό σφάλμα.
Υποτίμησες το θηρίο που λέγεται κράτος.

Μπορεί να αργεί αλλά στο τέλος θα σου τη φέρει και θα σε βλάψει ακόμη και αν δεν έχει το ίδιο όφελος.
Θα έπρεπε να απαντήσεις εξαρχής στο εξώδικο με εξώδικο για να είσαι καλυμένος.

Τώρα θα ταλαιπωρηθείς χωρίς λόγο.
Κρίμα.

Acacius
13/09/2019, 20:45
Βγαίνω λίγο εκτός θέματος, αλλά μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σύνηθες να ζητάει το κρατικό σύστημα υγείας νοσήλεια από (ιδιωτική) ασφάλεια οχήματος; Θεωρούσα ότι αυτά καλύπτονται από την ασφάλεια υγείας που έχουν, θεωρητικά, όλοι, τουλάχιστον αν μιλάμε για κρατικό νοσοκομείο.

mia_zoi_kawa
13/09/2019, 22:12
Acacius εγώ που έχω σε εκκρεμότητα δικαστήριο για ατύχημα το υποκατάστημα ΙΚΑ που ανήκω (και που μου εχει δώσει λεφτά ) μου εχει ζητήσει να του κοινοποιήσω την τελεσίδικη απόφαση. Νομίζω ότι μου το έχει ζητήσει και το κατ στο οποίο νοσηλευτηκα. Λέω νομίζω γιατί αυτά έγιναν πριν 4 χρόνια και όλα αυτά τα χρόνια έγιναν πολλά και πράγματικα είναι πολύ εύκολη υπόθεση να ξεχάσεις κάποια σημαντικά να κανεις. Προσωπικά θα ενημερώσω και το νοσοκομείο όταν τελειώσω για καλό και κακο. Αυτά περιμένω βέβαια να μου τα πει και ο δικηγόρος μου ο οποίος είναι εξειδικευμένος σε τροχαία όταν με το καλό τελειώσουμε...

Τώρα για το παιδί που άνοιξε το ποστ...η έκθεση της Τροχαίας για το ατύχημα (έκθεση αυτοψίας ατυχήματος νομίζω την λένε) είναι πολύ σημαντικό να περιγράφει ότι ο άλλος είναι υπαίτιος και επίσης σημαντικό να υπάρχει κάποιος μάρτυρας για αυτό. Φυσικά θα πρέπει να έχεις ένα αντίγραφο στα χέρια σου. Η έκθεση αυτοψίας γίνεται αμέσως όταν γίνεται το ατύχημα αλλά ολοκληρώνεται όταν υπογράψουν και οι δύο. Συνήθως αν υπάρχουν τραυματίες η τροχαία περίμενει να βγουν από το νοσοκομείο για να κάνουν την τελική επιβεβαιώση. Σε αυτό το χρονικό διάστημα φυσικά υπάρχουν και οι συμβουλές των δικηγόρων. Πιθανότατα ο οδηγός της πάπιας να καθοδηγήθηκε να κάνει τελικά αρνητική δήλωση. Ειδικά αν δεν υπηρχαν μαρτυρες...

telegonos
13/09/2019, 22:36
Βγαίνω λίγο εκτός θέματος, αλλά μπορεί να μου πει κάποιος αν είναι σύνηθες να ζητάει το κρατικό σύστημα υγείας νοσήλεια από (ιδιωτική) ασφάλεια οχήματος; Θεωρούσα ότι αυτά καλύπτονται από την ασφάλεια υγείας που έχουν, θεωρητικά, όλοι, τουλάχιστον αν μιλάμε για κρατικό νοσοκομείο.

Την ίδια απορία έχω κι εγώ. Τα ατυχήματα δεν καλύπτονται από την δημόσια υγεία για κάθε έλληνα πολίτη, αρκεί να έχει ΑΜΚΑ;

mia_zoi_kawa
13/09/2019, 23:15
Καλυπτονται οσον αφορα την αμεση περιθαλψη. Δηλαδη ενα καταγμα το οποιο χρειαζεται χειρουργειο θα καλυφθει αμεσα. Μια πλαστικη πανω στο ακρο που χειρουργηθηκε και που θα γινει μετα απο χρονια οχι.....Απο την εμπειρία μου αντιληφθηκα οτι τις παροχες που παιρνεις (χειρουργειο)σε περιπτωση ατυχήματος ικα και νοσοκομεια τις διεκδικουν πλεον απο τις ασφαλιστικες..
Την πλαστικη πχ πρεπει να την διεκδικησεις δικαστικα. Δηλαδη θα παρεις χρημα για αυτην οταν τελεσιδικησει η δικη. Πας μετα πληρωνεις και την κανεις η τρως τα λεφτα....
(Φυσικα για να διεκδικησεις την πλαστικη πρεπει να εχει συμφωνησει δηλαδη να εχει αναγνωρισει την αισθητικη ζημια και ο ιατρικος πραγματογνωμονας της αντιδικου ασφαλιστικης)

gasto
13/09/2019, 23:18
To χω ακουσει πολλες φορες και εγω και στη δικια μου περιπτωση η υπαλληλος του ικα στις παροχες οταν ειχα ζητησει καποια εγγραφα μου ειχε πει πως επρεπε να της παω την αγωγη που θα εκανα για να τα μου τα δωσει.
Κανονικα σε καλυπτει το ικα εφ οσον εισαι ασφαλισμενος,γιατι μετεπειτα ομως ψαχνει να βρει υπαιτιους και ζητα αποζημιωσεις δεν εχω καταλαβει.

George_Sp
19/09/2019, 15:12
update.

Πήρα τα 2 χαρτιά τροχαίας και από την ασφαλιστική του υπαίτιου για την αποζημίωση των υλικών ζημιών μου.

Το αστείο της υπόθεσης που με ενημέρωσε η τροχαία είναι οτι δεν έχει καταγραφεί τραυματισμός και διακομιδή παρά μόνο υλικές ζημιές, επομένως στο δικαστήριο δε μπορεί ούτε ο ΕΦΚΑ ούτε ο ίδιος ο υπαίτιος να ζητήσει οποιαδήποτε αποζημίωση. Κάτι που μου φαίνεται λογικό εφόσον εκείνο το διάστημα δεν με ενόχλησαν για κατάθεση ούτε κινήθηκε τότε εναντίον μου ο κύριος αυτός.

Εν πάσει περιπτώσει έχουμε δρόμο ακόμα. Το επόμενο βήμα είναι να πάρει τηλέφωνο ο δικηγόρος μου τώρα που έχει τα χαρτιά να ενημερώσει το δικηγορικό γραφείο του ΕΦΚΑ για όλα αυτά.

Manalishi
19/09/2019, 15:53
To χω ακουσει πολλες φορες και εγω και στη δικια μου περιπτωση η υπαλληλος του ικα στις παροχες οταν ειχα ζητησει καποια εγγραφα μου ειχε πει πως επρεπε να της παω την αγωγη που θα εκανα για να τα μου τα δωσει.
Κανονικα σε καλυπτει το ικα εφ οσον εισαι ασφαλισμενος,γιατι μετεπειτα ομως ψαχνει να βρει υπαιτιους και ζητα αποζημιωσεις δεν εχω καταλαβει.

Τα ζητάει με το εξής (παράλογο να το πω, δεν ξέρω....)σκεπτικό: Εαν πέσεις και χτυπήσεις μόνος σου, καρφώσεις καμια πρόκα στο χέρι, τσακίσεις κανα δάχτυλο, και ότι άλλο μπορεί να πάθεις ΜΟΝΟΣ σου όμως, ΧΩΡΙΣ να στο προκαλέσει άλλος, τότε σε καλύπτει.

Εαν σε κοπανήσει άλλος όμως, τότε τα ζητάει απο αυτόν( ασφαλιστική συνήθως), και εαν αυτός δεν πληρώσει, τα ζητάει απο εσένα, γιατί σου λέει εαν δεν σε χτύπαγε ο άλλος, δεν θα είχες χτυπήσει, άρα δεν θα είχε χρειαστεί να σε μαζέψω, νοσηλεύσω, περιθάλψω και τα επακόλουθα..

Έτσι έγινε και με εμένα, το ΙΚΑ ζήτησε την αγωγή για να ζητήσει τα νοσήλεια απο την ασφαλιστική του υπάιτιου του ατυχήματος.

Bowleno
19/09/2019, 15:58
Τα ζητάει με το εξής (παράλογο να το πω, δεν ξέρω....)σκεπτικό: Εαν πέσεις και χτυπήσεις μόνος σου, καρφώσεις καμια πρόκα στο χέρι, τσακίσεις κανα δάχτυλο, και ότι άλλο μπορεί να πάθεις ΜΟΝΟΣ σου όμως, ΧΩΡΙΣ να στο προκαλέσει άλλος, τότε σε καλύπτει.

Εαν σε κοπανήσει άλλος όμως, τότε τα ζητάει απο αυτόν( ασφαλιστική συνήθως), και εαν αυτός δεν πληρώσει, τα ζητάει απο εσένα, γιατί σου λέει εαν δεν σε χτύπαγε ο άλλος, δεν θα είχες χτυπήσει, άρα δεν θα είχε χρειαστεί να σε μαζέψω, νοσηλεύσω, περιθάλψω και τα επακόλουθα..

Έτσι έγινε και με εμένα, το ΙΚΑ ζήτησε την αγωγή για να ζητήσει τα νοσήλεια απο την ασφαλιστική του υπάιτιου του ατυχήματος.

Στην προκειμένη περίπτωση, όμως, πήγε ο τραυματίας και έβαλε μόνος του το χέρι του κάτω από την πρόκα (όπως αποδεικνύουν τα σχετικά έγγραφα της τροχαίας) και έκατσε να φάει την σφυριά, πως είναι δυνατόν να τα γυρεύουν τώρα από την κρατούντα το σφυρί;;;;

George_Sp
20/09/2019, 14:29
Στα χέρια μου πλέον και ο φάκελος της Aigaion με την πλήρη αποζημίωσή μου στο 100%. Το κερασάκι στη τούρτα η δήλωση του κυρίου που δέχεται στο 100% υπαιτιότητα, διαθέσιμο στο δικαστήριο απλά δηλώνοντας τον αριθμό φακέλου ώστε να προσκομιστεί μετά την άρση του GDPR.
(επειδή φέρει δικιά του υπογραφή αποκλειστικά δε μπορώ να το προσκομίσω ο ίδιος εξαρχής)

Αυτό που κοιτάζω να δω είναι αν θα κάνω κίνηση εξωδικαστικά πριν την ημερομηνία του δικαστηρίου...

Bowleno
20/09/2019, 15:24
Άν είχα εγώ όλα αυτά τα χαρτιά, θα τους κυνηγούσα κιόλας να μου πληρώσουν μεροκάματα, ψυχική οδύνη και ότι άλλο σκαρφιστεί ο δικηγόρος μου.... Άντε με τους μπετόβλακες.

George_Sp
20/09/2019, 15:35
Άν είχα εγώ όλα αυτά τα χαρτιά, θα τους κυνηγούσα κιόλας να μου πληρώσουν μεροκάματα, ψυχική οδύνη και ότι άλλο σκαρφιστεί ο δικηγόρος μου.... Άντε με τους μπετόβλακες.

ηθικές βλάβες Δημήτρη. Το μόνο που μπορώ να ζητήσω για την ταλαιπωρία.
Απλά θα δώσω χρήματα μπροστά για τη διαδικασία με σκοπό είτε να έρθει ο ΕΦΚΑ εξωδικαστικά να μου δώσει ένα ποσοστό από αυτά που θα ζητάω ή να τα πάρω μετά από 2-3 χρόνια σε άλλο δικαστήριο.
Είμαι σε συζητήσεις πόσο αξίζει η ταλαιπωρία και αν μπορεί να ζητηθεί ένα σοβαρό ποσό για να τους τρέξω και γω και να τους τιμωρήσω για τη μπουρδελοδιαδικασία που με υπέβαλλαν επειδή έτσι γουστάρουν να δουλεύουν εργολαβικά με το κεφάλι.

bulmont
20/09/2019, 15:43
Μιά μήνυση για απάτη σ' όποιον υπογράφει το(α) χαρτι(α) που σου κοινοποίησαν δεν παίζει;;;;;;;;;;;

George_Sp
20/09/2019, 15:51
δε γνωρίζω. θεωρώ οτι το όλο σκηνικό στήθηκε αεριτζίδικα σαν κοινή διαδικασία του ΕΦΚΑ εργολαβικά σε δικηγορικά γραφεία με σκοπό τον εκφοβισμό και τον ωχαδερφισμό. Όποιος μασήσει να τα βάλει μαζί τους ή δε μπορέσει να βρει τα κατάλληλα χαρτιά να τον δικαιώνουν, φαντάζομαι υποκύπτει στις τακτικές τους και πληρώνει τις απαιτήσεις τους. αρκετοί και εξωδικαστικά με τα αρχικά εξώδικα γιατί σου λένε οτι άμα φτάσουμε σε δικαστήριο άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας στο Ελλαδιστάν.

Δευτέρα θα έχω πιο πολλά να σας γράψω.

mizz
20/09/2019, 17:33
κουράγιο και υπομονή. ευτυχώς έχεις όλα τα χαρτιά. ενημέρωσε μας Δευτέρα! με τη νίκη!

George_Sp
23/09/2019, 16:09
έτοιμο και το χαρτί από την Aigaion,

παραθέτω ολογράφως το τι γράφει

πλήρους ολοσχερούς αποζημίωσης και οτι η διαφορά των μερών θεωρείται οριστικώς τερματισθείσα.

George_Sp
30/09/2019, 13:50
Αναβολή από το δικηγόρο της άλλης πλευράς γιατί δεν έχει προλάβει να ενημερώσει τον ΕΦΚΑ οτι θα φάνε τα μούτρα τους αν φτάσουμε στις αίθουσες. Λογικά θα λυθεί εξωδικαστικά και θα αποσύρουν την αγωγή.
Συζητάω το ενδεχόμενο για ένα εξώδικο για ηθικές βλάβες ώστε να πάρω πίσω το χαμένο κόπο χρόνο που μου δημιούργησαν.

bulmont
30/09/2019, 17:30
Αναβολή από το δικηγόρο της άλλης πλευράς γιατί δεν έχει προλάβει να ενημερώσει τον ΕΦΚΑ οτι θα φάνε τα μούτρα τους αν φτάσουμε στις αίθουσες. Λογικά θα λυθεί εξωδικαστικά και θα αποσύρουν την αγωγή.
Συζητάω το ενδεχόμενο για ένα εξώδικο για ηθικές βλάβες ώστε να πάρω πίσω το χαμένο κόπο χρόνο που μου δημιούργησαν.

Μακάρι να τα καταφέρεις!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAIK72
30/09/2019, 18:01
δε γνωρίζω. θεωρώ οτι το όλο σκηνικό στήθηκε αεριτζίδικα σαν κοινή διαδικασία του ΕΦΚΑ εργολαβικά σε δικηγορικά γραφεία με σκοπό τον εκφοβισμό και τον ωχαδερφισμό. Όποιος μασήσει να τα βάλει μαζί τους ή δε μπορέσει να βρει τα κατάλληλα χαρτιά να τον δικαιώνουν, φαντάζομαι υποκύπτει στις τακτικές τους και πληρώνει τις απαιτήσεις τους. αρκετοί και εξωδικαστικά με τα αρχικά εξώδικα γιατί σου λένε οτι άμα φτάσουμε σε δικαστήριο άντε να αποδείξεις οτι δεν είσαι ελέφαντας στο Ελλαδιστάν.

Δευτέρα θα έχω πιο πολλά να σας γράψω.

Για να καταφεύγουν σε τέτοιες εισπρακτικές μεθόδους για να κλείσουν "εκκρεμείς" υποθέσεις μάλλον πρόκειται περί πάγιας τακτικής αιμοτορουφήχτρων και κοινών απατεώνων. Και για να μην λυπηθούν τα δικαστικά έξοδα σημαίνει ότι το σύστημα εκφοβισμού αποδίδει καλές εισπράξεις. Πολύ θα το ευχαριστηθώ σε αυτήν την περίπτωση να αποζημιωθείς αδρά για ηθικές βλάβες κλπ κλπ. Το ότι δεν έχουν ενημερώσει τον ΕΦΚΑ μετά από 4 χρόνια μού είναι τουλάχιστον εξοργιστικό .

George_Sp
11/02/2020, 20:58
Ενημέρωση μιας και η 1η αναβολή για το δικαστήριο έγινε και φτάσαμε σε οριστική ημερομηνία για δικάσιμο πριν 2 εβδομάδες.

Δυστυχώς ο ΕΦΚΑ έκανε πίσω τελευταία στιγμή και αποσύρανε τη φάκελό μου από την εκδίκαση 1 ημέρα πριν.

Αν κατέβαιναν στο δικαστήριο θα είχα πολλές πιθανότητες να τους πάρω τα σώβρακα.

Κρίμα....

STF
12/02/2020, 16:36
Μάλλον κάποιος από τον οργανισμό πρόσεξε το ανόητο της υπόθεσης μέσα στο περιεχόμενο της δικογραφίας.