PDA

View Full Version : Για τους cineφίλ..



Electra
10/03/2004, 17:34
Ψές είχα την τύχη-ατυχία να δώ σε avant-premiere την ελληνική ταινία "Hardcore" βασισμένη στο ομώνυμο βιβλίο της Αλέκας Λάσκου (που δέ το έχω διαβάσει), με πρωταγωνίστριες τη Κατερίνα Τσάβαλου και τη Δανάη Σκιαδή...
Ειλικρινά μπορώ να πώ πως ΔΕΝ με ενθουσίασε και πώς άν έχετε δεί παλιότερα το "Ρέκβιεμ για ένα όνειρο" δέ θα δείτε και μεγάλες διαφορές.
Ε, έχει να κάνει με πορνεία, ΣΚΛΗΡΑ ναρκωτικά και γενικώς της ανωμαλίας το κάγκελο!!!:hypnotize

Μετά τη ταινία το μόνο που είπα ήταν η λέξη: "Ξενέρωσα"
Με χάλασε πραγματικά!
Θα μου πείτε, βρέ Εύη έτσι είναι η πραγματικότητα, τέτοια πράγματα συμβαίνουν, υπάρχουν πολλές παρόμοιες καταστάσεις κλπ. κλπ....

Anyway, θα αρχίσει να προβάλλεται από τις 12 του μηνός!!
Όποιος πάει να το δεί, ας μας πεί τη γνώμη του!
Όποιος δέ πάει.... δέ θα χάσει και τίποτα...:D

ireneepi
10/03/2004, 17:38
Να σαι καλα για την πληροφορια κουκλα...

almalibera
10/03/2004, 17:44
...Εχοντας δει το "ΡΕΚΒΙΕΜ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ" και φεύγοντας με καλές κριτικές δεν ξερω για το ελληνικο που λες. Εμενα παντως μου αρέσουν αυτες η ταινίες (:eek: ) Η συγκεκριμενη μ'αρεσε πολυ γιατι περναγε 2 βασικά μυνήματα.
Τωρα αν το ελληνικο πρόκειται για φτηνη αντιγραφη οπως λες, οχι, δεν θα παω να το δω...

Παντως το Ρεκβιεμ εκτος απο την υποθεση είχε και μια ΚΑΤΑΠΛΗΚΤΙΚΗ μουσική επένδυση..(εννοείται οτι εχω το soundrack
;) μονο που ειναι καπως.....:sad: )

Julius
10/03/2004, 17:47
ego psinome na to do pantos.

episeis leo entos ton hmeron na xtypiso kai ena "P20" kathos kai ena "skotino potami" kapos etsi nomizo.

Electra
10/03/2004, 17:48
... το ΡΕΚΒΙΕΜ απο ένα σημείο και μετά με κούρασε και με έριξε ψυχολογικά παααααάρα πολύ.
Μιλάμε για πολύ κατάντια!!!!!!!!
Το soundtrack είναι super!!!! Ο Paul Oakenfold ζωγραφίζει σε κάτι τέτοια κομμάτια.
Το HARDCORE είναι ίσως μια πιο light έκδοση αλλά δέ παύει να είναι σκληρό!

almalibera
10/03/2004, 17:52
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
"skotino potami" kapos etsi nomizo.


αν εννοεις την ξενη ταινια με τον Σον Πεν και εγω θελω να την δω!!!

ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!;)

Julius
10/03/2004, 17:55
Αρχικά δημιουργήθηκε από almalibera
αν εννοεις την ξενη ταινια με τον Σον Πεν και εγω θελω να την δω!!!

ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ!!;)

nai nai auth, ego mesa eimai gia omadiko kinimotografo pempth h' paraskeyh ama kanonistei.

Electra
10/03/2004, 17:57
...άν ακούτε Best 92.6, παίζουν συχνά 2πλές προσκλήσεις για καλές ταινίες!!

bikersonly
10/03/2004, 18:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius
nai nai auth, ego mesa eimai gia omadiko kinimotografo pempth h' paraskeyh ama kanonistei.

NAI NAI NAIIIIII ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΗΗΗΗΗΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BEACH PARTY ΚΑΙ ΞΥΠΝΩΝΤΑΣ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ!!!!! :beer: :lol: :lol: :wacko: ΧΑΧΑ!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΠΑΝΤΩΣ!!! :smokin:

almalibera
10/03/2004, 18:04
.....ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ ΛΟΙΠΟΝ...;)

cityfly
10/03/2004, 18:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από bikersonly
NAI NAI NAIIIIII ΟΛΟΙ ΜΑΖΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!! ΤΗΝ ΠΑΡΑΣΚΕΥΗΗΗΗΗΗΗ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΣΙΝΕΜΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΣΕ ΜΙΑ ΠΑΡΑΛΙΑ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ BEACH PARTY ΚΑΙ ΞΥΠΝΩΝΤΑΣ ΠΑΜΕ ΟΛΟΙ ΜΑ ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ ΣΤΗΝ ΕΚΘΕΣΗ!!!!! :beer: :lol: :lol: :wacko: ΧΑΧΑ!!!!

ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕΣΑ ΠΑΝΤΩΣ!!! :smokin:


χα χα χα μέσα
παίζει κάποιος ή κάποιοι από σας κιθάρα

ρωτάω γιατί beach party (και ειδικά με τέτοιο καιρό) χωρίς φωτιά και κιθάρα δεν λέει



Εγώ προσφέρομαι να τραγουδήσω στην απίθανη περίπτωση που κάποιος τρίτος γύρω μας μάς ενοχλεί και θέλουμε να τον διώξουμε

Spazz
10/03/2004, 18:15
ΑΨΟΓΟ το ρεκβιεμ για ενα ονειρο!!!!τελειο!το hardcore απο την ονομασια και μονο μυριζομαι πως θα ναι [πατατα.μεταλλαγμενη!το groove νοικιαστε ειναι ωραιο.και το ken park καλουλη ηταν

nimbus
10/03/2004, 18:30
ΚΑΛΕ ΤΙ ΕΙΣΤΕ ΕΣΕΙΣ? ΠΟΤΕ ΠΡΟΛΑΒΑΤΕ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΝΟΝΙΣΑΤΕ ΟΛΑ? ΔΕΝ ΠΡΟΛΑΒΑΙΝΕΙ ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΝΑ ΦΤΙΑΞΕΙ ΕΝΑΝ ΚΑΦΕ:hypnotize

milaber
11/03/2004, 06:32
Εγώ τι να πω ρε παιδιά που έιδα μέσα σε ένα βράδυ το "Π" και το "Ρεκβιεμ για ένα όνειρο";
:confused: :confused: :confused:
:bawl: :bawl: :bawl:
Καθόμουν στον καναπέ σαν βλαμμένο μετά!
:smokin: :smokin: :smokin:
:dizzy: :dizzy: :dizzy:
:uplate: :uplate: :uplate:

banditgr
11/03/2004, 06:49
Apla koriafea....kai to "Π" kai to requiem for a dream einai tromera erga.I de mousiki tou deyterou einai oti kalitero exo akousei se tainia.....Genika o amerikanikos (eidika o ane3artitos)kinimatografos exei foveres tainies,ektos hollywood vevea.Einai kai to mono pou anagnorizo stous amerikanous.....

milaber
11/03/2004, 07:00
Κορυφαία αλλά σκέψου να τα δεις το ένα μετά το άλλο!
:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

Electra
11/03/2004, 07:07
...στο Requem For A Dream είχα πέσει ψυχολογικά. Με το ζόρι καθόμουν και το έβλεπα....



Αφού με χαλάνε, τί τις βλέπω κι εγώ??????:cry::hypnotize

milaber
11/03/2004, 09:43
Εγώ απο τη μία στην αρχή αποτρελάθηκα εντελώς ("π") και έμεινα και με ερωτηματικά...
...μετά έπεσα κιόλας ("ρεκβιεμ για ένα όνειρο") ψυχολογικά...
...και καταστράφηκα!

Lars von Trier και τα δύο, ε;

:smokin: :smokin: :smokin:

almalibera
11/03/2004, 14:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από milaber
Εγώ τι να πω ρε παιδιά που έιδα μέσα σε ένα βράδυ το "Π" και το "Ρεκβιεμ για ένα όνειρο";
:confused: :confused
:bawl: :bawl: Καθόμουν στον καναπέ σαν βλαμμένο μετά!



Ωωωχχ...το χω δει και το "Π" πολυ :look: :uplate: :hypnotize ταινία.

Ε, μα και συ αυτα βρήκες να δεις απανωτά??:confused: Αντί να δεις μια κωμοδία??:confused: :p


Π.χ. Οταν είχα παει να δω το "Μην αναστρέψιμος" με έναν φίλο μου στο καπάκι είχαμε κανονίσει να δουμε το "Δεν θελω να γινω εκατομυριούχος" για να συνέλθουμε (εγώ πιο πολυ):sick: :sad: