PDA

View Full Version : Και αχρειαστο!



TROOPER
29/07/2017, 23:10
Αφότου στο inspection για το td στο Losail χαριστικα μας αφησανε να συμετασχουμε επειδη το xspirit ειχε ληξει :eyepop: και μας ξεκαθαρισαν οτι την επομενη φορα πρεπει να εχουμε καινουργιο κρανος, εγινε η αγορα.

Η colori στην Καλλιροης ξηγηθηκε ΣΠΑΘΙ αφου δεν πηρε ουτε προκαταβολη για την παραγγελια και εκανε και φοβερο σκοντο στην τιμη αλλα και δωρακια (ζωνη μεσης και διχτακι)!!! RESPECT!!!

Το μονο που μενει ειναι να δουμε τι λεει η κορυφαια σειρα της HJC!


387113

daz
29/07/2017, 23:33
Και αχρειαστο! :beer:

taisteal
30/07/2017, 00:11
Αγρατζουνιστο μαν

:beer::beer:

mikes
30/07/2017, 00:56
καλοφορετο και αχρειαστο.. :beer:

harris_x
30/07/2017, 09:09
Καλορίζικο και αχρείαστο να είναι φιλαράκι και να μας γράψεις τις εντυπώσεις σου ;)

vaska
30/07/2017, 09:59
Καλοφόρετο και αχρείαστο μαν. Να το χαρείς μαζί με το κτήνος σου!

:beer:

sapila racing
30/07/2017, 10:34
Μεγειά σου κι αχρείαστο να είναι! :beer:

7Tolis
30/07/2017, 11:39
Αχρείαστο να είναι. Με yes!

teo_g7
30/07/2017, 11:44
Καλορίζικο φιλαρακι!!!
Για δώσε μας και το feedback όταν το χρησιμοποιήσεις γιατι εγώ στο αντίστοιχο δίλημμα κατέληξα στο Nxr (καμιά σχέση στη χρήση,έτσι,μην παρεξηγηθω)

lospsi
30/07/2017, 11:50
Μεγειές, πολύ καλό κράνος. Έχω το μονόχρωμο, πολύ σταθερό, καλός αερισμός, εξαιρετικές γωνίες περιφερειακής όρασης. Και ελαφρύ. Δεν έχω κάνει πολλά χλμ βέβαια αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος. Ελπίζω να σου αρέσει και σένα. Συν ένα μέγεθος σε σχέση με Arai (από XL σε XXL).
Μικρή παραφωνία η ποιότητα, χωρίς κάτι να ξενίζει, έχει κάποιες κακές λεπτομέρειες (πχ στο δικό μου, κουνιέται λίγο η ασημί σίτα στον κάτω αριστερό αεραγωγό του κράνους). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι το πήρα από το motomarket σε προσφορά.

TROOPER
30/07/2017, 12:10
Καλορίζικο φιλαρακι!!!
Για δώσε μας και το feedback όταν το χρησιμοποιήσεις γιατι εγώ στο αντίστοιχο δίλημμα κατέληξα στο Nxr (καμιά σχέση στη χρήση,έτσι,μην παρεξηγηθω)

Αν η χρηση ηταν τουριστικη η καθημερινη θα πηγαινα καρφωτα για το NXR. Επειδη ομως η χρηση θα ειναι για πιστα ηθελα να παρω κρανος απο την "πρωτη γραμμη".

Feedback θα υπαρξει οταν με το καλο χρησιμοποιηθει.

TROOPER
30/07/2017, 12:12
Μεγειές, πολύ καλό κράνος. Έχω το μονόχρωμο, πολύ σταθερό, καλός αερισμός, εξαιρετικές γωνίες περιφερειακής όρασης. Και ελαφρύ. Δεν έχω κάνει πολλά χλμ βέβαια αλλά γενικά είμαι ευχαριστημένος. Ελπίζω να σου αρέσει και σένα. Συν ένα μέγεθος σε σχέση με Arai (από XL σε XXL).
Μικρή παραφωνία η ποιότητα, χωρίς κάτι να ξενίζει, έχει κάποιες κακές λεπτομέρειες (πχ στο δικό μου, κουνιέται λίγο η ασημί σίτα στον κάτω αριστερό αεραγωγό του κράνους). Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το γεγονός ότι το πήρα από το motomarket σε προσφορά.

Εγω παλι μειον ενα μεγεθος σε σχεση με τα shoei. Απο XS σε XXS.

Ελπιζω να μην εμφανισει "παραφωνιες" και απλα σε σενα να ετυχε.

teo_g7
30/07/2017, 12:14
Αν η χρηση ηταν τουριστικη η καθημερινη θα πηγαινα καρφωτα για το NXR. Επειδη ομως η χρηση θα ειναι για πιστα ηθελα να παρω κρανος απο την "πρωτη γραμμη".

Feedback θα υπαρξει οταν με το καλο χρησιμοποιηθει.

My thoughts exactly...

Καλό στριφτό στο Losail
:beer::beer:

BLiTzER
30/07/2017, 12:16
Μεγειές! :beer:

teogtp
30/07/2017, 12:32
Καλοφόρετο και αχρείαστο να είναι!

noodles
30/07/2017, 13:32
Αν η χρηση ηταν τουριστικη η καθημερινη θα πηγαινα καρφωτα για το NXR. Επειδη ομως η χρηση θα ειναι για πιστα ηθελα να παρω κρανος απο την "πρωτη γραμμη".

Feedback θα υπαρξει οταν με το καλο χρησιμοποιηθει.

τι εννοεις με τον ορο πρωτη γραμμη?


μεγειες, αγρατσουνιστο να ναι! το prha 11 δεν ειναι η κανω λαθος?

ειμαι στο ψαξιμο για αλλο (γιατι εχει ληξει το καθημερινο) και εχω καταληξει το prha 11. καλο χρυσο το 1100 που εχω, αλλα ο μικρος ογκος στα καινουρια ειναι πολυ μεγαλο + για μενα.

theofilos888
30/07/2017, 13:35
Καλοφορετο!!!!

teo_g7
30/07/2017, 13:43
τι εννοεις με τον ορο πρωτη γραμμη?


μεγειες, αγρατσουνιστο να ναι! το prha 11 δεν ειναι η κανω λαθος?

ειμαι στο ψαξιμο για αλλο (γιατι εχει ληξει το καθημερινο) και εχω καταληξει το prha 11. καλο χρυσο το 1100 που εχω, αλλα ο μικρος ογκος στα καινουρια ειναι πολυ μεγαλο + για μενα.

Εννοει τη racing (top) σειρά της εταιρίας.Στη Shoei θα ήταν το xspirit το οποίο βέβαια ξεφεύγει αρκετά στα λεφτά.

Ζεύκας
30/07/2017, 14:29
Γιώργο μεγειές! πόσο στο άφησαν; :beer:

pipe_smoker
30/07/2017, 14:32
Με'γειές Γιώργη!
Καλοφόρετο κι αγρατζούνιστο!:beer::beer::beer:

chr1s_86
30/07/2017, 14:58
HJC? Monster? το 99 πού είναι; :lol:


Μεγειές! :beer::beer:

Billymuse
30/07/2017, 15:09
Ομορφο το άτιμο. Μπράβο και στα παιδιά της Κολόρι που έκαναμ καλύτερη τιμή. Καλοφόρετο και αχρείαστο μαν.

RaGe_Raptor
30/07/2017, 15:31
αχρείαστο :beer:

Nostradamus
30/07/2017, 17:10
Αχρείαστο να παραμείνει μέχρι να αντικατασταθει απο το επόμενο.

nikma
30/07/2017, 17:31
Καλορίζικο, να το χαρείς, εύχομαι να σε βολέψει :)

Το μέγεθος να φανταστώ ότι το είχες δοκιμάσει πριν το παραγγείλεις ( ; ) είχες πρώτα το xspirit και στο βγάλανε ληγμένο οι αθεόφοβοι. Σε είχε βολέψει το xspirit; γιατί δεν πήρες το καινούργιο spirit 3; λόγω κόστους ή δεν έμεινες απόλυτα ευχαριστημένος από το προηγούμενο;
Κάποια στιγμή αν θες γραψε ένα review σε αγωνιστικά κράνη που έχεις δοκιμάσει;)

MikeG
30/07/2017, 21:41
Με γειες!

:beer: :beer:

sniper
31/07/2017, 09:38
Μεγειές.

Το διχτάκι είναι για τη λαϊκή;

Vstrommer71
31/07/2017, 17:15
Εχει βαση για να μπει το μουσι απο κατω?:whistle:

TROOPER
02/08/2017, 13:16
τι εννοεις με τον ορο πρωτη γραμμη?


μεγειες, αγρατσουνιστο να ναι! το prha 11 δεν ειναι η κανω λαθος?

ειμαι στο ψαξιμο για αλλο (γιατι εχει ληξει το καθημερινο) και εχω καταληξει το prha 11. καλο χρυσο το 1100 που εχω, αλλα ο μικρος ογκος στα καινουρια ειναι πολυ μεγαλο + για μενα.

αυτο:


Εννοει τη racing (top) σειρά της εταιρίας.Στη Shoei θα ήταν το xspirit το οποίο βέβαια ξεφεύγει αρκετά στα λεφτά.


Γιώργο μεγειές! πόσο στο άφησαν; :beer:

απο 490 το πηρα 420 με τα δωρακια


HJC? Monster? το 99 πού είναι; :lol:


Μεγειές! :beer::beer:

αυτος ο βλακας πλεον φοραει shark ρε :p

TROOPER
02/08/2017, 13:25
Καλορίζικο, να το χαρείς, εύχομαι να σε βολέψει :)

Το μέγεθος να φανταστώ ότι το είχες δοκιμάσει πριν το παραγγείλεις ( ; ) είχες πρώτα το xspirit και στο βγάλανε ληγμένο οι αθεόφοβοι. Σε είχε βολέψει το xspirit; γιατί δεν πήρες το καινούργιο spirit 3; λόγω κόστους ή δεν έμεινες απόλυτα ευχαριστημένος από το προηγούμενο;
Κάποια στιγμή αν θες γραψε ένα review σε αγωνιστικά κράνη που έχεις δοκιμάσει;)

το μεγεθος προφανως το δοκιμασα πριν το παραγγειλω. παρ ολα αυτα τα παιδια στην colori μου το παραγγειλανε χωρις ΚΑΝ να ζητησουνε προκαταβολη (και δεν ειναι να πεις οτι θα το πουλαγανε κι ευκολα λογω μεγεθους).
ειχα x-spirit αλλα στον ελεγχο πριν το td για να μην ειναι εκτεθημενοι σε μηνυσες αν γινοτανε στραβη το βγαλανε ληγμενο μια και ειναι 7ετιας και ας μην εχει ουτε γρατσουνια. σωστα κανουνε!
το νεο x-spirit III δεν το πηρα γιατι και τα γραφικα του δεν με τρελαινουνε αλλα επισης εχει αλλαξει τη φορμα του και θα με ζοριζε μεχρι να στρωσει. ετσι επελεξα το HJC που απ ευθειας εκατσε στο κεφαλι μου πολυ καλυτερα. δεν ηταν τοσο θεμα κοστους αν και με τα ιδια λεφτα παιρνεις 2 HJC!!!

βασικα ποτε δεν ειχα αλλο αγωνιστικο κρανος εκτος του x-spirit. τωρα πηρα το 2ο μου και θα γραψω εντυπωσεις οταν το χρησιμοποιησω. :beer:

TROOPER
02/08/2017, 13:27
Μεγειές.

Το διχτάκι είναι για τη λαϊκή;

οχι. για ψαρεμα.


Εχει βαση για να μπει το μουσι απο κατω?:whistle:

το μουσι το εχω ελαττωσει αρκετα ;)

sniper
02/08/2017, 13:29
οχι. για ψαρεμα.



....

Aντε να δούμε τι ψάρια θα πιάσεις στην πίστα.

Το νου σου.

TROOPER
09/12/2017, 08:23
Μετα απο βολτες τοσο στον δρομο οσο και στην πιστα του Losail εχω να πω οτι το κρανος ειναι φανταστικο και μονο θετικα σχολια εχω!
Το εσωτερικο του ειναι ενα κλικ πανω απο το xspirit 1 που ειχα.
Θορυβωδες σχετικα αλλα μιλαμε για κρανος αγωνιστικου τυπου οποτε ειναι λογικοτατο. Αψογη εφαρμογη και ζυγισμα τετοιο που πραγματικα νομιζεις οτι δεν φορας κρανος! Η φιμε ζελατινα που ερχεται μαζι με την διαφανη επιτρεπει οδηγηση μερα-νυχτα, ορατοτητα πληρη και με ευρος!

Κανενα παραπονο απολυτως!!! Μονο καλα λογια εχω να πω!!! Το λατρεψα!!!

teo_g7
09/12/2017, 08:30
Μετα απο βολτες τοσο στον δρομο οσο και στην πιστα του Losail εχω να πω οτι το κρανος ειναι φανταστικο και μονο θετικα σχολια εχω!
Το εσωτερικο του ειναι ενα κλικ πανω απο το xspirit 1 που ειχα.
Θορυβωδες σχετικα αλλα μιλαμε για κρανος αγωνιστικου τυπου οποτε ειναι λογικοτατο. Αψογη εφαρμογη και ζυγισμα τετοιο που πραγματικα νομιζεις οτι δεν φορας κρανος! Η φιμε ζελατινα που ερχεται μαζι με την διαφανη επιτρεπει οδηγηση μερα-νυχτα, ορατοτητα πληρη και με ευρος!

Κανενα παραπονο απολυτως!!! Μονο καλα λογια εχω να πω!!! Το λατρεψα!!!
Σούπερ!
Η ζελατίνα είναι πολύ καλή γιατί ειναι τοσο-οσο φιμε για να μην εμποδίζει τη νυχτερινή οδήγηση.