PDA

View Full Version : Κεφαλή θερμοκρασία



Hondako
22/08/2017, 13:21
Γεια σας παιδιά μπορεί κάποιος να μου λύσει την μια απορία έχω το Honda Xr 250 και πήγα την κεφαλή μηχανουργείο την γεμιςε εκεί που πατάει ο εκκεντροφόρος ρώτησα τον μάστορα και λέει μπορεί να ανεβάζει θερμοκρασία ισχύει τι μπορώ να κάνω ;;;

Coyote.V
22/08/2017, 18:34
Εσύ τίποτα, αν έχει δώσει ο μηχανουργός τις προβλεπόμενες ανοχές δεν θα ανεβάζει θερμοκρασία. Αν είναι σφιχτό και ανεβάζει θερμοκρασίες μπορεί και να κολλήσει κάνοντας μεγάλη ζημιά.

Για τον εκκεντροφόρο μιλάμε πάντα.

virus
22/08/2017, 19:09
οχι δεν ισχυει, τιποτα δεν μπορεις να κανεις.

καμια σχεση ο εκκεντροφορος με τις θερμοκρασιες.

Hondako
22/08/2017, 19:19
Ωραια ευχαριστω

Coyote.V
22/08/2017, 19:37
οχι δεν ισχυει, τιποτα δεν μπορεις να κανεις.

καμια σχεση ο εκκεντροφορος με τις θερμοκρασιες.

Οχι και καμία σχέση, αν δεν έχει τις ανοχές και είναι σφιχτός τι θα κάνει τοπικά στην έδρα;

virus
22/08/2017, 19:43
στην εδρα τιποτα δεν θα προλαβει να κανει γιατι θα κολησει ο εκκεντροφορος πρωτα.

Coyote.V
22/08/2017, 19:54
Αει γεια σου... Θα δουλέψει λίγο και ανεβάζοντας θερμοκρασίες θα κολλήσει . Για να ξεστομίσει ο μηχανουργός τέτοια κουβέντα δεν είναι σίγουρος τι ανοχές έπρεπε α δώσει το έκανε εμπειρικά ελπίζοντας να μην κολλήσει αν έχει κάνει λάθος.

Τοπικά στην έδρα εφόσον είναι σφιχτός οι θερμοκρασίες θα ανέβουν περισσότερο και δεν θα είναι σωστή η λίπανσή του λόγω ανοχών.

Hondako
22/08/2017, 22:08
Λοιπον ακουστε το μηχανακι το ειχε ενας αλλος και το λειτουργουσα ενα χρονο ετσι με γεμισμενη κεφαλη επειτα ειχα ενα θεμα με την μπιελα και το πηγα στον δικο μου μαστορα και μου κεει οτι δεν ειναι σιγουρος οτι το ποσο θα αντεξει εγω λεω ενταξει το δουλευα ενα χρονο ετσι ξαι δεν ειχα προβλημα επισης ειχα και καποια κατεστραμενα ρολιμαν λεω εφοσον ομως το μοτερ ανοιχθηκε και θα ειναι τα παντα κομπλε δεν θ εχει τα κενα που ειχε πριν και θα εχει περισοτερη πιεση εκει πριν το κοτερ ειχε καποια κενα στις βιδες και στα κενα τωρα θα δουμε θα το παρω απο το συναργειο θα υο στρωσω και μετα θα υο χτυπησω κοκκινα να μας λυθει η απορια χαχα

taisteal
23/08/2017, 00:35
Λοιπον ακουστε το μηχανακι το ειχε ενας αλλος και το λειτουργουσα ενα χρονο ετσι με γεμισμενη κεφαλη επειτα ειχα ενα θεμα με την μπιελα και το πηγα στον δικο μου μαστορα και μου κεει οτι δεν ειναι σιγουρος οτι το ποσο θα αντεξει εγω λεω ενταξει το δουλευα ενα χρονο ετσι ξαι δεν ειχα προβλημα επισης ειχα και καποια κατεστραμενα ρολιμαν λεω εφοσον ομως το μοτερ ανοιχθηκε και θα ειναι τα παντα κομπλε δεν θ εχει τα κενα που ειχε πριν και θα εχει περισοτερη πιεση εκει πριν το κοτερ ειχε καποια κενα στις βιδες και στα κενα τωρα θα δουμε θα το παρω απο το συναργειο θα υο στρωσω και μετα θα υο χτυπησω κοκκινα να μας λυθει η απορια χαχα

Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο

Coyote.V
23/08/2017, 13:25
Αυτό ακριβώς τίποτα άλλο

Πάω στοίχημα ότι γέμισε την "κεφαλή"με πίτουρα.