PDA

View Full Version : ΤΙ ΜΗΧΑΝΗ ΠΡΟΤΕΙΝΕΤΕ?



valeeros
29/08/2017, 13:19
Καλησπέρα παιδες.
Ειμαι 20 χρονων και οδηγαω ένα 125cc crypton εδώ κι έναν χρονο.Δεν ειχα προηγουμενη εμπειρια με μηχανάκια.
Ειμαι στην αναζητηση καινούριας μηχανης τελευταια.Σκεφτομαι την αγορα μιας Yamaha MT 03 του 2017.
Μαρεσει πολύ σαν σουλουπι η συγκεκριμενη και πιστευω τα 320 cc είναι καλο βημα και για μετα τα 125cc.
Επισης είμαι 1,70 και πιστευω θα με δυσκολεψουν άλλες μηχανες σαν απειρος που είμαι.
Τι προτείνετε εσεις ?
Αν καποιος εχει εμπειρια με την συγκεκριμενη μηχανή ας το μοιραστει εδώ.
thanks

Ζεύκας
29/08/2017, 15:31
μια χαρά είναι για το επόμενο βήμα. πάρτην

andreastwin
29/08/2017, 19:15
το σκεφτηκες παρα πολυ καλα, ειναι καλη η διαφορα τον κυβικων για κανα δυο τρια χρονια οσπου να συνηθισεις ,και μετα βλεπεις.

devil's animal
30/08/2017, 06:40
αν σου αρεσει το ΜΤ03 παρ'το...ειναι μια χαρα επιλογη...
αλλες επιλογες στην ιδια κατηγορια: ΚΤΜ DUKE/RC 200 και 390, BMW 310g...

noodles
04/09/2017, 13:56
κακο δεν ειναι το mt03, αλλα υπαρχει και το duke 390 οποιο ειναι πολυ ανωτερο!
αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις σε ενα μηχανακι (πχ πολυ γκαζι κτλ), το duke θα το κρατησεις πολλα χρονια...

doctoras
05/09/2017, 08:40
κακο δεν ειναι το mt03, αλλα υπαρχει και το duke 390 οποιο ειναι πολυ ανωτερο!
αν δεν εχεις τρελες απαιτησεις σε ενα μηχανακι (πχ πολυ γκαζι κτλ), το duke θα το κρατησεις πολλα χρονια...

απο που προκείπτει οτι είναι καλύτερο το duke?
https://www.yamaha-motor.eu/gr/products/motorcycles/hyper-naked/mt-03.aspx?view=featurestechspecs
http://www.ktm.com/gr/naked-bike/390-duke-1/?color=WHITE

noodles
09/09/2017, 12:06
φρενα και στησιμο στο duke ειναι καλυτερα;)

valeeros
23/10/2017, 13:15
Καλησπέρα παιδια.
Σκέφτομαι την αγορα μιας Yamaha mt και είμαι αναμεσα στα δυο της μοντελα το 03 και το 07.
Μεχρι στιγμης οδηγαω παπια 125.Ειναι ευκολοδήγητο μοντελο ακουσα και λογω του υψους μου(1,70) το προτιμησα καθως είναι και πανεμορφο.
Σιγουρα θα κανω ταξίδια με αυτην σε ολη την Ελλαδα εκτος από την οδηγηση στην Αθηνα. Οποτε δεν ξερω αν φτανει για αυτην την χρηση το 03.
Τι προτείνετε εσεις?

taisteal
23/10/2017, 13:16
Το 07.

BLiTzER
23/10/2017, 13:18
Εξαρτάται πώς εννοείς τα "ταξίδια". Αν θες να κάνεις τουρισμό, κοίτα άλλα μηχανάκια.

sniper
23/10/2017, 13:24
Εξαρτάται πώς εννοείς τα "ταξίδια". Αν θες να κάνεις τουρισμό, κοίτα άλλα μηχανάκια.

+954

Aν θες hard core πολεμικές και καθαρό street fighter δες τα ΜΤ :tooth: Γελάνε και οι βενζινοπώλαι.

ptc
23/10/2017, 14:05
Αν μπορεις οικονομικα να φτασεις το 07 δε βλεπω λογο να πας για το μικρο. Ειναι απιστευτα οικονομικο σε καταναλωση παρα τα κυβικα του και απο βαρος και διαστασεις ειναι ποδηλατο. Με λιγη προσοχη στα πρωτα χιλιομετρα μεχρι να συνηθισεις το γκαζι του δε θα εχεις κανενα προβλημα. Αυτα εφοσον απανταμε στενα στο ερωτημα που εθεσες, 03 ή 07 δηλαδη.

Γιατι κατα τ'αλλα ενα δικιο το εχει ο Blitzer σ'αυτο που σου γραφει. Καλο και χρυσο το MT αλλα ταξιδιαρικο δεν το λες.

nopattern
23/10/2017, 14:11
Καλο και χρυσο το MT αλλα ταξιδιαρικο δεν το λες.

Συγγνώμη, αν θες να πας τη βολτίτσα σου δεν το φορτώνεις τέηλμπαξ, σαμάρια, whatever και έφυγες?
Και από ότι βλέπω μια ζελατινούλα λίγο-πολύ όλοι έχουν βάλει.
Τι δεν καταλαβαίνω;

BLiTzER
23/10/2017, 14:13
Αν πάρεις γυμνό ΜΤ για να βάλεις ψηλή ζελατίνα και σαμάρια, έχεις κάνει λάθος επιλογή ήδη. Αλλά οκ, όπως τη βρίσκει κανείς. Εγώ δε θα το έκανα.

Επίσης οι σέλες, μπρος πίσω, είναι τύπου SS. Του συνεπιβάτη είναι σχεδόν ανύπαρκτη.

nopattern
23/10/2017, 14:15
Αν πάρεις γυμνό ΜΤ για να βάλεις ψηλή ζελατίνα και σαμάρια, έχεις κάνει λάθος επιλογή ήδη. Αλλά οκ, όπως τη βρίσκει κανείς. Εγώ δε θα το έκανα.

Δεν έγραψα για ψιλή ζελατίνα, ούτε για μπαγκαζιέρα (σημαντικό).

Εσύ δηλαδή σκ-τριήμερο, πως πας? δεν πας?

BLiTzER
23/10/2017, 14:18
Πάω, αλλά δεν ανήκω στους ανθρώπους που αγοράζουν μοτοσικλέτα για ταξίδια. :p Ξέρω τι αγόρασα, για ποιο λόγο και τι να περιμένω από αυτό.

nopattern
23/10/2017, 14:22
Πάω, αλλά δεν ανήκω στους αναβάτες που αγοράζουν μοτοσικλέτα για ταξίδια. :p Ξέρω τι αγόρασα, για ποιο λόγο και τι να περιμένω από αυτό.

Οκ. Το ίδιο πράγμα λέμε.... δεν έχω μάθει τη διάλεκτο άπταιστα ακόμα. :p

Αυτό δηλαδή, όχι, ε;

389704

BLiTzER
23/10/2017, 14:24
Βρε γίνεται, αλλά γιατί να το κάνεις; Γιατί να μην αγοράσεις ένα μηχανάκι που είναι πολύ πιο άνετο για φόρτωμα και δικάβαλο; Και Busa έχω δει με τριβάλιτσο, αλλά δεν το θεώρησα πολύ έξυπνη ιδέα.

Εγώ, το πρόσφατο 3ήμερο, ~1200χλμ, σε συνθήκες παντός καιρού, το έκανα με ένα tailbag και χωρίς ανεμοκάλυψη. Πόσος κόσμος θα αντέξει τόσα χιλιόμετρα σε αυτή τη σέλα και θα χωρέσει όλα τα πράγματά του σε έναν σάκο 30 λίτρων, θεωρείς; Ρητορική ερώτηση. ;)

ptc
23/10/2017, 14:25
Συγγνώμη, αν θες να πας τη βολτίτσα σου δεν το φορτώνεις τέηλμπαξ, σαμάρια, whatever και έφυγες?
Και από ότι βλέπω μια ζελατινούλα λίγο-πολύ όλοι έχουν βάλει.
Τι δεν καταλαβαίνω;

Στον εναμιση χρονο κατοχης του ΜΤ07 εχω να πω πως το ταξιδι ηταν με διαφορα το πιο αδυναμο σημειο της μηχανης. Μικρο βαρος σε συνδυασμο με μαλακες αναρτησεις δινουν μια αισθηση μικροτερης μηχανης στα πολλα χιλιομετρα. Ελλειψη στιβαροτητας/σιγουριας θα ηταν μια καλη περιγραφη μαλλον. Επισης αν και κατοχος και αλλων γυμνων, στο ΜΤ07 ετρωγα πολυ αερα και στα ποδια εκτος απο κορμο/κεφαλι. Νομιζω εχει να κανει με το σχεδιασμο του ρεζερβουαρ σε συνδυασμο με τη θεση των μαρσπιε. Τελος η σελα συνεπιβατη βρισκεται εκει για διακοσμητικους λογους, οποτε ελπιζω να σου αρεσουν τα μοναχικα ταξιδια.

Με την γενικοτερη εννοια σιγουρα κανεις το γυρο του κοσμου και με παπι, ολα θεμα αναβατη ειναι. Αλλα στην ερωτηση "ποια ειναι μια καλη μηχανη για ταξιδια;" το 07 δεν ειναι η πρωτη απαντηση που μου ερχεται στο μυαλο, ας το πουμε κι ετσι. ;)

nopattern
23/10/2017, 14:27
Βρε γίνεται, αλλά γιατί να το κάνεις;

(αστείο ήταν.......)

nopattern
23/10/2017, 14:34
Αλλα στην ερωτηση "ποια ειναι μια καλη μηχανη για ταξιδια;" το 07 δεν ειναι η πρωτη απαντηση που μου ερχεται στο μυαλο, ας το πουμε κι ετσι. ;)

Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση με μια επίσης όχι ταξιδιάρικη μηχανή??? ss

lleonidas
23/10/2017, 14:34
Η γνωστή συζήτηση που όλοι έχουν ένα δίκιο...και αυτός που οδηγεί γυμνό(με όλα τα απαραίτητα αξεσουάρ) και έχει πάει παντού,ακόμα και χώμα, με σχετική άνεση και χωρίς ιδιαίτερα προβλήματα και ο άλλος που λέει εγώ πήρα γυμνό και το γουστάρω αλλά το εργαλείο αυτό δεν προορίζεται για touring χρήση.Εξαρτάται εν πολλοίς από τις αντοχές και τα γούστα του καθενός!
Όσον αφορά στον valeeros...με τα 7 χιλιάρικα που διαθέτεις για το ΜΤ 07, μπορείς να πας σε κάτι(μεταχειρισμένο πιθανότατα) πιο άνετο για ταξίδια εντός Ελλάδας το οποίο όμως θα είναι κατάλληλο και για τις αστικές σου μετακινήσεις.
Υπάρχει και το ξαδερφάκι Tracer 700 αλλά καινούριο προσεγγίζει τα 9.
Κάτι τέτοιο (https://www.car.gr/10760829-kawasaki-versys-650-abs) θα μπορούσε επίσης να είναι μια καλή λύση.
Αυστηρά μεταξύ MT03-ΜΤ07 ,εννοείται ΜΤ 07.

BLiTzER
23/10/2017, 14:41
Εγώ έχω κάνει και 500-600άρες μονοήμερες με μονοκύλινδρο motard, ακόμα και με 400άρι. Δεν περιμένω από τον περισσότερο κόσμο να το κάνει αυτό όμως και κρίνω με βάση τον μέσο αναβάτη, ο οποίος θέλει πολυθρόνα και 3 στάσεις για τσιγάρο και καφέ, για να κάνει 150 χιλιόμετρα (η υπερβολή για έμφαση). Τώρα, αν κάποιος είναι σιδερόκωλος και γουστάρει πραγματικά αυτό που καβαλάει, ναι, σίγουρα θα έχει περισσότερες αντοχές ή απλά δε θα τον νοιάζει. Αλλά δεν μπορώ να ξεκινήσω με αυτά τα δεδομένα, καθώς είναι ειδική περίπτωση, όχι ο κανόνας.

Αν όντως είσαι μεταξύ των 2 αυστηρώς, τότε προτίμησε το 7άρι, άνετα.

ptc
23/10/2017, 14:55
Μπορείς να κάνεις μια σύγκριση με μια επίσης όχι ταξιδιάρικη μηχανή??? ss

Προσωπικα εκανα πολυ πιο ανετο ταξιδι με το 636 απ'ο,τι με το ΜΤ07. Στο ninja η κουραση ηταν συσσωρευτικη, δηλαδη κουραζομουν μετα απο καποια ωρα απο τη σκυφτη σταση σωματος, οποτε και εκανα μια σταση για να ξεπιαστω λιγο. Κατα τ'αλλα το ταξιδι οσο οδηγουσα ηταν ευχαριστο, στιβαρη αισθηση και σιγουρια στα πολλα χιλιομετρα και φυσικα πολυ καλη ανεμοκαλυψη. Στο yamaha η κουραση ηταν διαρκειας.

Για να μην παρεξηγηθουμε, το ΜΤ ειναι και γαμω τα μηχανακια - απλα (κατ'εμε) για αλλη δουλεια.

BLiTzER
23/10/2017, 14:57
Αν και συμφωνώ πάνω κάτω, όπως έχω ήδη δηλώσει, ο ptc δεν είναι χαρακτηριστικό παράδειγμα, γιατί έχει ύψος μπασκετμπολίστα και θεωρώ ότι κακώς επέλεξε το 07 εξ αρχής, λόγω διαστάσεων και μόνο. Το μηχανάκι είναι κατασκευασμένο για πιο μικρόσωμους αναβάτες.

Γενικά ΔΕΝ είναι τόσο άβολο όσο λέει, αν δεν είσαι πολύ ψηλός/μεγαλόσωμος, αλλά είναι κακή ιδέα για κάποιον που ψάχνει πρωτίστως τουριστικές αρετές.

sniper
23/10/2017, 14:59
...

Για να μην παρεξηγηθουμε, το ΜΤ ειναι και γαμω τα μηχανακια - απλα (κατ'εμε) για αλλη δουλεια.

Την οποία θα αποκαλύψετε κάποτε στον κόσμο ή το κρατάει καλά κρυμμένο το μυστικό ο Μέγας Αρχειοφύλαξ της Yamaha?

BLiTzER
23/10/2017, 15:00
Την οποία θα αποκαλύψετε κάποτε στον κόσμο ή το κρατάει καλά κρυμμένο το μυστικό ο Μέγας Αρχειοφύλαξ της Yamaha?

Κανονίσουμε trackday Μέγαρα; :p

To 07 έχει ένα εξαιρετικό, γραμμικό, ροπάτο, οικονομικό μοτέρ, που τραβάει από το 0, δε σκορτσάρει πουθενά, με οποιαδήποτε σχέση και είναι επίσης εξαιρετικά ελαφρύ, καλοζυγισμένο και "κοφτερό". Ιδανικό εργαλείο πόλης, καγκουριάς και κλειστών διαδρομών. Τα μειονεκτήματά του τα έχουμε αναλύσει πολλές φορές. Αυτά.

sniper
23/10/2017, 15:01
Κανονίσουμε trackday Μέγαρα; :p

Να κάνω μπάνιο ή θες λίγδα για να γλυστράει; :tooth:

buckley
23/10/2017, 15:56
Να κάνω μπάνιο ή θες λίγδα για να γλυστράει; :tooth:

Θα ζήσουμε άραγε να απολαύσουμε αυτή την αναμέτρηση ή απλά θα φθαρεί από τον χρόνο όπως η άλλη η κοντρίτσα με το σκούτερ (βαριέμαι να ψάξω και το θρεντ) που ακόμα εκκρεμεί ?

sniper
23/10/2017, 16:01
Θα ζήσουμε άραγε να απολαύσουμε αυτή την αναμέτρηση ή απλά θα φθαρεί από τον χρόνο όπως η άλλη η κοντρίτσα με το σκούτερ (βαριέμαι να ψάξω και το θρεντ) που ακόμα εκκρεμεί ?

Εσύ όταν ήσουν μικρός, σ' έπαιζαν οι μεγάλοι; :tooth:

buckley
23/10/2017, 16:04
Εσύ όταν ήσουν μικρός, σ' έπαιζαν οι μεγάλοι; :tooth:

Αν εννοείς στα πόδια τους όχι, λες να μου μεινε απωθημένο ?

DrBig
23/10/2017, 16:34
Καλησπέρα παιδια.
Σκέφτομαι την αγορα μιας Yamaha mt και είμαι αναμεσα στα δυο της μοντελα το 03 και το 07.
Μεχρι στιγμης οδηγαω παπια 125.Ειναι ευκολοδήγητο μοντελο ακουσα και λογω του υψους μου(1,70) το προτιμησα καθως είναι και πανεμορφο.
Σιγουρα θα κανω ταξίδια με αυτην σε ολη την Ελλαδα εκτος από την οδηγηση στην Αθηνα. Οποτε δεν ξερω αν φτανει για αυτην την χρηση το 03.
Τι προτείνετε εσεις?

Αν συζητας για καινουργιο κοιτα το sv650. Λιιιιγο πιο βαρυ απο το μτ07 αλλα με καλλιτερο πλαισιο κι αναρτησεις, πιο δυνατο μοτερ και πιο δεμενη συμπεριφορα στο δρομο αν φορτωθει.

sniper
23/10/2017, 16:37
Αν εννοείς στα πόδια τους όχι, λες να μου μεινε απωθημένο ?
Όχι, μαζί τους :tooth:

Kοντρες με ΜΤ κι άλλα μοτοσακά θρύλους μόνο με V-Strom γίνονται.

lyberakos
23/10/2017, 16:46
Όταν λες MT-03, αναφέρεσαι στο καινούριο (300άρι) ή στο παλιό (660)?

valeeros
26/10/2017, 09:18
Καλησπέρα παιδιά. Βγαζω το Α2 τωρα μετα από λιγους μηνες εμπειριας με παπια. Ειμαι στην αναζήτηση λοιπον μιας naked μηχανης. Θελω να είναι δυνατή σε μοτέρ καθώς οικονομικα δεν με παίρνει να αγοράσω άλλη μετα από 1 χρόνο ας πούμε.Θα πάρω μια και καλη.:D Τι μοντέλο προτείνετε σε έναν αρχαριο με βαση την εμπειρια σας? Ευχαριστω αλανια.

DrBig
26/10/2017, 09:19
Bking, ολα τ αλλα ειναι για φλουφληδες.

teo_g7
26/10/2017, 09:19
Δες το Duke 390


Θεωρώ δεδομένο ότι από εξοπλισμό είσαι δούλος κομπλέ ήδη!

o teos
26/10/2017, 09:22
Αχχχ αυτα τα θεματα..λοιπον..παρε ενα sym wolf 250 η αν θες ντε και καλα παραπανω παρε ενα gsr600 και το νου σου....αναζήτηση πανω δεξια η στο γουγλ εχει γυρω στα 9999 θέματα ιδια με το δικο σου..:wave2:

Panos76
26/10/2017, 09:24
Δες το Duke 390


και αμέσως μετά αυτό (https://www.car.gr/classifieds/bikes/view/9836584/)

teo_g7
26/10/2017, 09:29
Αχχχ αυτα τα θεματα..λοιπον..παρε ενα sym wolf 250 η αν θες ντε και καλα παραπανω παρε ενα gsr600 και το νου σου....αναζήτηση πανω δεξια η στο γουγλ εχει γυρω στα 9999 θέματα ιδια με το δικο σου..:wave2:

Γιατί πηδάς από το γουλφ το διομισο στο λυσσαρικο Gsr των 100 αλόγων?
Έχουνε βγει πολλά μηχανακια τώρα στα όρια του Α2 που ο φίλος θα αλλάξει 2 ζευγάρια χέρια πριν τα "τερματίσει"

o teos
26/10/2017, 09:33
Ειπε θελει μοτερ με δυναμη και λεω αν ντε και καλα θελει παραπανω....και σε νορμαλ λεφτα..:rolleyes:
Και το ktm που ειπαν πιο πανω ειναι καλη επιλογη απλα ειναι ακριβο πολυ ακομα..αλλα τωρα ειδα το Α2 μαλακια μου...δε μπορει να παρει το gsr...my bad:D

nikma
26/10/2017, 11:18
Τα on off όπως v-Strom και Transalp γιατί τα έχεις απορρίψει;

noodles
26/10/2017, 11:32
τα ninja 250-cbr 250 ειναι πολυ καλα και δυνατα μηχανακια για τα κυβικα τους.
το 390 ανωτερο παντου, αλλα ειναι ακριβο, αν το αντεχεις οικονομικα εννοειται το παιρνεις.

μη ξεχνας το βασικο εξοπλισμο: κρανος-μπουφαν-γαντια

KotsosDR
26/10/2017, 14:38
Bking, ολα τ αλλα ειναι για φλουφληδες.

FGR - Midalu :cool:

TopGun
26/10/2017, 15:05
για εδώ είσαι
http://www.benelli-moto.gr/motosikletes/bn-302/

harris_x
26/10/2017, 15:32
ένα θεματάκι είναι αρκετό νομίζω.

harris_x
26/10/2017, 15:39
Τα on off όπως v-Strom και Transalp γιατί τα έχεις απορρίψει;
γιατί δεν καλύπτονται από το δίπλωμά του.

valeeros
27/10/2017, 12:25
φιλαρακι με σκαλωσες τωρα...δεν ειχα δει ποτε αυτό το μηχανακι..πολύ κουλ και σε καλη τιμη!

harris_x
27/10/2017, 14:43
φιλαρακι με σκαλωσες τωρα...δεν ειχα δει ποτε αυτό το μηχανακι..πολύ κουλ και σε καλη τιμη!καλό θα ήταν να πατάς το "Απάντηση με παράθεση" για να ξέρουμε σε τι αφορά η κάθε σου απάντηση.

TsoliasGR
02/11/2017, 06:31
Kαλό και χρυσό το wolf250 αλλά για ταξίδια δεν είναι ρε παιδιά οτι πιο καλό.
Να λέμε τα πράματα με το όνομα τους.Καλό,αξιόπιστο μέχρι τώρα αλλά αυτή η σέλα...κουράζει μετά απο κάποια ώρα.
Ναι ξέρω...gel....αλλά...
Κατά τα άλλα ειναι μια χαρά.

valeeros
21/11/2017, 13:02
Καλησπέρα παδιά. Τι προτείνετε σαν αγορά Honda cbf 125 ή Yamaha ybr 125? Σαν αξιοπιστία για πολλά χιλιόμετρα και δύναμη κινητηρα.Μεταχειρισμενο εννοείται. Τι άλλο προτείνετε για 125 ?

balkan
21/11/2017, 16:25
Έχω το YBR 1,5 χρόνο, το πήρα καινούριο. Το CBF δεν το έχω οδηγήσει το έχω δει μόνο στο δρόμο και έχω διαβάσει γι αυτό. Και τα δύο είναι από άποψη αξιοπιστίας και οικονομίας κορυφαία. Να σκεφτείς ότι κάνω service στην αντιπροσωπεία της Yamaha που γενικα είναι "φαρμακείο" και μου παίρνουν 35 ευρώ μαζί και με τα λάδια.

Το τεπόζιτο που έχει το YBR είναι αρκετό αν οδηγείς χωρίς να το πηγαίνεις συνέχεια τέρμα για να σου βγάλει και 400 χιλιόμετρα (Δεν υπερβάλω). Νομίζω πως το CBF έχει λίγο μεταλύτερο τεπόζιτο και είναι λίγο πιο σπιρτόζικος ο κινητήρας. Βέβαια μην ψάχνεις πολλά με 10 άλογα το ένα και 11 το άλλο... Νομίζω πως είναι κυρίως όχημα πόλης.

Παρολαυτά αν δε σε πειράζει να πηγαίνεις με 60 άντε 70, υπάρχει κόσμος που ταξιδέψει με αυτά. Εγώ έχω κάνει αρκετές μεγάλες βόλτες των 200 χιλιομέτρων. Σε κάποιες από αυτές όταν σταματούσα τα χέρια μου ήταν λες και δούλευψα κομπρεσέρ. Ένα πρόβλημα που ίσως να λύνεται με αντίβαρα, δεν ασχολήθηκα.

Ένα μειονέκτημα θεωρώ στο YBR είναι ότι η 5η είναι "κοντή". Συνέχεια στο δρόμο ακόμα και τώρα νομίζω ότι έχω ακόμα 4η. Δεν ξέρω πως είναι το κιβώτιο του CBF.

Προσωπικά είμαι ευχαριστημένος. Το δικό μου δεν είναι με το στρογγυλό φανάρι (το οποίο μου αρέσει περισσότερο). Μου αρέσει επίσης το CBF εμφανισιακά γιατί δείχνει πιο ψηλό και ογκώδες. Θα έλεγα αφού πας για μεταχειρισμένο πάρε όποιο βρεις καλύτερο.

harris_x
27/11/2017, 08:57
Καλησπέρα παδιά. Τι προτείνετε σαν αγορά Honda cbf 125 ή Yamaha ybr 125? Σαν αξιοπιστία για πολλά χιλιόμετρα και δύναμη κινητηρα.Μεταχειρισμενο εννοείται. Τι άλλο προτείνετε για 125 ?

Φίλε καλημέρα,
Έχεις ανοίξει περίπου στα 45 threads με το ίδιο θέμα και άσχετα με το αν στα συγχωνεύω μεταξύ τους εξακολουθείς και ανοίγεις νέα.
Σε παρακαλώ για ό,τι θέλεις συνέχισε από εδώ και κάτω διαφορετικά τα επόμενα νήματα θα τα τρώει το σκότος χωρίς δεύτερη σκέψη.

:beer: