PDA

View Full Version : Σπειρώματα!



Σελίδες : 1 [2]

MISKIN
28/08/2023, 06:49
Υπάρχει τσοκάκι που πιάνει το κολαούζο και από πίσω βγάζει θηλυκό 1/4. Συνεπώς μπορείς να το βάλεις σε μια καστάνια με όσες προεκτάσεις θες. Έχει δύο μεγέθη τσοκ, τα πήρα και τα δύο από τη Σπ. Πάτση, στη SKF γωνία Αθηνών και Πάτση. Έχει Teng Tools αντιπροσωπεία αυτός.

o_gavros
28/08/2023, 07:11
Σαν ετουτα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=147625&p=3147819&viewfull=1#post3147819) λες Αχιλλέα;

MISKIN
28/08/2023, 07:16
Ακριβώς! :beer:

silkman
28/08/2023, 15:22
Εκανα δουλειά! Πηρα και τσοκάκι καστάνια 9€
445694

Βεβαια αν προσέξετε καλά στη φώτο το τρυπάνι ειναι σπασμένο. Αμα είσαι άσχετος... :bawl: Το ακούμπησα στην τρύπα, πατάω το τρυπάνι που το είχα βάλει στο 1, μου γυρνάει το χέρι και έκοψε το τρυπάνι σαν αγγούρι. Δεν έπρεπε να το ακουμπήσω χωρίς στροφές...

Τέλος πάντων, μια χαρα ξετρύπησε με το σπασμένο, μπήκε και το helicoil. Κομπλε, και αυτό ειναι που μετράει.

daz
28/08/2023, 17:19
Εκανα δουλειά! Πηρα και τσοκάκι καστάνια 9€
445694

Βεβαια αν προσέξετε καλά στη φώτο το τρυπάνι ειναι σπασμένο. Αμα είσαι άσχετος... :bawl: Το ακούμπησα στην τρύπα, πατάω το τρυπάνι που το είχα βάλει στο 1, μου γυρνάει το χέρι και έκοψε το τρυπάνι σαν αγγούρι. Δεν έπρεπε να το ακουμπήσω χωρίς στροφές...

Τέλος πάντων, μια χαρα ξετρύπησε με το σπασμένο, μπήκε και το helicoil. Κομπλε, και αυτό ειναι που μετράει.

Ακόνισέ το. Εγώ σε σπασμένα έμαθα. Ακόμα δεν είμαι πολύ καλός αλλά τα κάνω να κόβουν έστω και αν προσπαθήσω και δευτερη φορά.

silkman
28/08/2023, 21:42
Ακόνισέ το. Εγώ σε σπασμένα έμαθα. Ακόμα δεν είμαι πολύ καλός αλλά τα κάνω να κόβουν έστω και αν προσπαθήσω και δευτερη φορά.

Αμα σου πω οτι στα πραγματα του πατερα μου απο το γνωστο γερμανοκινέζικο μαγαζι με 4 γραμματα ή 5 στα ελληνικά (γιατί μερικοι παρεξηγούνται) παιζει να εχει ακονιστηρι για τρυπανια; Δεν εχω βεβαια προλάβει να το δω καν αν και ειμαι σιγουρος για την ποιότητα...