PDA

View Full Version : Ασηιμί R1 - κλεμμένο και παρατημένο ?



THEOD
15/09/2017, 11:21
Το βάζω σε αυτήν την κατηγορία αλλά αν έχω κάνει πατάτα ας μεταφερθεί

Λοιπόν εδώ και 4-5 ημέρες 10 μέτρα μακριά από το σπίτι μου στην Ηλιούπολη είναι "παρκαρισμένο" στον δρόμο ένα ασημί R1 χωρίς πινακίδες....Δεν τα ξεχωρίζω αλλά δεν πρέπει να είναι και από το πολύ φρέσκα μοντέλα - μάλλον σε προ 2010 μου φέρνει.
Βλέπω και κάτι σημάδια πάνω του που μου λένε ότι έχει "κατσαβιδιαστεί"...
Ήρθε αστυνομία αλλά μόλις είδαν ότι δεν έχει πινακίδες είπαν ότι δεν μπορούν να ελένξουν αν είναι κλεμμενο κι έφυγαν χωρίς να κάνουν τπτ !!!
Επειδή φαντάζομαι ότι κάποιος το κλαίει (δεν αφήνεις επί μέρες ένα R1 παρκαρισμένο στον δρόμο - ούτε καν πάνω στο πεζοδρόμιο - ξεκλέιδωτο και χωρίς πινακίδες...), αν διαβάζει εδώ ας μου πεί 1-2 λεπτομέρειες για το τι αξεσουάρ-εξτρά φοράει πάνω, και μετά του δίνω όλα τα υπόλοιπα στοιχεία ή του στέλνω φωτό

telegonos
15/09/2017, 11:33
Από αριθμό πλαισίου, δεν βγάζει άκρη η αστυνομία; Τι άχρηστοι είναι αυτοί ρε, για να τρώνε μπουγάτσες είναι μόνο, ο πολίτης κλαίει την μηχανή του, και αυτοί μια ζωή ''δεν μπορούν''.

Ή μήπως ήταν σβησμένος και αυτός;

Σημείωσε τον αριθμό πλαισίου, και πήγαινε σε αστυνομικό τμήμα ο ίδιος.

THEOD
15/09/2017, 11:52
Εγώ ειδοποίησα χθες την αστυνομία αλλά όταν ήρθαν (μετά από ώρες) δεν ήμουν εκεί. Ήταν η γυναίκα μου που δεν ξέρει από αυτά και δεν κατάλαβε αν κοίταξαν-έλενξαν πλαίσιο. Πάντως ανέφεραν αυτά που έγραψα
Το μηχανάκι είναι (ή έστω φαίνεται να είναι) λειτουργικό, σε καλή κατάσταση και με "μάχιμα" καλούδια.
Είναι πάνω στον δρόμο, απινακίδωτο, στο ίδιο σημείο ακίνητο επί 5 ημέρες χωρίς λουκέτα ή αλυσίδες και το τιμόνι ξεκλείδωτο (σπασμένη κλειδαρία μήπως ?). Θα μου κάνει τρελλή εντύπωση αν τελικά δεν είναι κλεμμένο - παρατημένο...

nikma
15/09/2017, 15:08
Μήπως μετακόμισε κανένας νέος κάνγκουρας στη γειτονιά σου και δεν το πήρες χαμπάρι;P
Εντάξει 4-5 μέρες στο ίδιο σημείο δεν λέει κάτι, ούτε που δεν έχει πινακίδες εξάλλου τα περισσότερα χωρίς πινακίδα είναι. Ούτε το ξεκλείδωτο σημαίνει κάτι κατά τη γνώμη μου κι εγώ ξεκλείδωτο το αφήνω:)

THEOD
15/09/2017, 15:19
Ούτε το ξεκλείδωτο σημαίνει κάτι κατά τη γνώμη μου κι εγώ ξεκλείδωτο το αφήνω:)

Που ακριβώς μένεις είπαμε ??? :D

7Tolis
15/09/2017, 15:39
Βρες βρε άνθρωπε και ένα ανθρακί να αγιάσεις.

nikma
15/09/2017, 15:43
Εγώ μένω Χανιά Κρήτη ;) Αν εξαιρέσεις ένα jog δεν μου έχουν κλέψει τίποτα άλλο εδώ..

bebeto
15/09/2017, 20:23
Και εγω ηλιουπολη μενω....χαχαχαχα η αστυνομία λεει οτι κυκλοφορει μια σπείρα....κριμα για το κοr1τσακι...που το εχουν παρατημένο?

7Tolis
15/09/2017, 21:08
Αυτά δε λέγονται ποτέ bebeto. Τη τοποθεσία εννοώ. Καταλαβαίνεις το γιατί πιστεύω.

BLiTzER
16/09/2017, 10:43
Τώρα θα τον κάνετε να κάνει βόλτες στην Ηλιούπολη, μήπως βρει κάνα καλό αξεσουάρ. :p

SHOOTER045
16/09/2017, 11:56
Όταν σηκώνουν ενα όχημα ,πολλές φορές τα καλοπαιδα τα παρατανε σε άσχετα μέρη υπο τον φόβο του gps συναγερμού.
Το παρακολουθούν αν θα παει ο ιδιοκτήτης και αν δεν παει μετα απο λίγες μέρες πάνε και το σηκώνουν εκ νέου.
Το οτι το συγκεκριμένο δεν έχει δηλωθεί η δεν φαίνεται κλεμμένο, δεν μου λέει προσωπικά κάτι.
Μπορεί ο ιδιοκτήτης να λείπει και να μην το έχει πάρει χαμπαρι

bebeto
16/09/2017, 13:54
οχι οχι στα 33 μου και δεν εχω αρχισει ακομα το αθλημα του "βρει αξεσουαρ"

THEOD
23/09/2017, 20:47
Το κάνω up μη τυχόν διαβαστεί από ιδιοκτήτη ή γνωστό του...
Το R1 είναι ακόμα εκεί !!!

THEOD
05/10/2017, 13:28
'Αλλο ένα up μήπως αλλάξει κάτι....
Περιττό να αναφέρω ότι το R1 είναι ακόμη εκεί...Κοντεύει να κλείσει μήνας παρατημένο !!! :facepalm:
Ουτε εγώ δεν μπορώ να πιστέψω πως δεν το έχουν (ξανα)σηκώσει ακόμα... :confused:

Viper4
05/10/2017, 16:04
Ψάξε εσύ για αριθμό πλαισίου και με αυτόν πάρε τηλ την αστυνομία. Κρίμα είναι αυτός που θα το κλαίει

THEOD
05/10/2017, 16:51
Έχουν γίνει πολλές ενέργειες, αλλά χωρίς αποτέλεσμα.
Το μηχανάκι μυστηριωδώς παραμένει στα... αζήτητα... :confused:

nikma
05/10/2017, 20:02
Μήπως έχει ζημιά; Μήπως ο ιδιοκτήτης του έχει καταθέσει πινακίδες στην εφορία γιατί δεν μπορεί να το συντηρεί κλπ. Έψαξες σε αγγελίες μήπως πουλιέται; Ρώτησες τους άλλους γείτονες μήπως ξέρουν κάτι παραπάνω;
Αν δεν βγάλεις άκρη δε χάνεις τίποτα να ξαναενοχλήσεις τους Μπάτσους.

bebeto
05/10/2017, 20:13
παραταω και εγω το kor1τσι στο πεζοδρομιο μπροστα στο σπιτι και οσο να'ναι ενα αγχος με εχει πιασει...η αστυνομια εδω στην ηλιοπουλη μου ειχε πει οτι κυκλοφορει μια σπειρα...αυτη ηταν η απαντηση τους οταν πηγανε να μου φανε την μηχανη..μακαρι να βρεθει ακρη με αυτο το r1 γιατι ειναι κριμα..σιγουρα καποιος το κλαει

THEOD
05/10/2017, 20:49
Μήπως έχει ζημιά; Μήπως ο ιδιοκτήτης του έχει καταθέσει πινακίδες στην εφορία γιατί δεν μπορεί να το συντηρεί κλπ. Έψαξες σε αγγελίες μήπως πουλιέται; Ρώτησες τους άλλους γείτονες μήπως ξέρουν κάτι παραπάνω;
Αν δεν βγάλεις άκρη δε χάνεις τίποτα να ξαναενοχλήσεις τους Μπάτσους.

έχουν γίνει σχεδόν τα πάντα... έχει έρθει ΔΙΑΣ (2-3 φορές), ασφάλεια, μέχρι και αντιτρομοκρατική που λέει ο λόγος :D, και κανένας γείτονας δεν ξέρει τπτ - μόνο εγώ ασχολούμαι...
Από εκεί και πέρα δεν θα γίνω και ντεντέκτιβ αποκλειστικής απασχόλησης...
Πάντως περίεργη-βρώμικη ιστορία πρέπει να είναι... Δεν θα μπώ σε λεπτομέρειες, απλά σας λέω ότι "επίσημα δεν έχει δηλωθεί κλοπή" και επιπλέον ο φερόμενος ως ιδιοκτήτης είναι..."εξαφανισμένος"...

THEOD
05/10/2017, 21:22
Λήξις συναγερμού....
Μολις γύρισα σπίτι και το R1 έχει φύγει !!!
Δεν ξέρω ποιός και πως, και όσο ρώτησα κανείς δεν αντελήφθηκε κάτι, πάντως πλέον δεν είναι εδώ.
Μακάρι να το πήρε ο ιδιοκτήτης
Μπορεί να κλειδωθεί

nikma
05/10/2017, 22:07
Όχι ακόμα, αν το πήρε ο ιδιοκτήτης πιθανώς να το ξαναδείς εκεί.