PDA

View Full Version : Πηρα GSR 600



giospy
24/09/2017, 13:07
Καλημερα σας. Νεος κατοχος GSR 600 του 07. Το πηρα την Παρασσκευη και εχτες του εκανα μια εκδρομουλα μεχρι Πορτο Γερμενο. Μεχρι την Παρασκευη ειχα ενα Honda CB400 SF, και λογικα οι διαφορες που ειδα ειναι τεραστιες! Θα παραθεσω εδω τις πρωτες εντυπωσεις μου.

Θετικα:
Καταπληκτικος ηχος. Απο την στιγμη που παταω την μιζα εχει ενα φανταστικο γουργουρητο.
Ροπη. Στην ανηφορα της Αγ. Σωτηρας με 6η ταχυτητα και 3.000 στροφες επιταχυνε πολυ γραμμικα και χωρις κομπιασμα.
Θεση οδηγησης. Καθομαι πολυ ανετα και μεσα στην μηχανη.
Κυλιση στον δρομο. Ευχαριστηθηκα καθε χιλιομετρο και ειδικα τις στροφες :)
Πολυ καλα φωτα, τα οποια ειναι led.
Η γυναικα μου εμεινε πολυ ευχαριστημενη απο την θεση του συνεπιβατη, πραγμα πολυ σημαντικο για καθε παντρεμενο :D

Αρνητικα:
Ο κινητηρας σηκωνε θερμοκρασια με αποτελεσμα τα ποδια μου, ειδικα το αριστερο να ζεσταινεται αρκετα. Δεν με ενοχλησε ιδιαιτερα γιατι το ιδιο προβλημα ειχα με το CB.
Περιπου στα 100 χλμ, μου ετρεμε λιγο ο δεξιος καθρεφτης με αποτελεσμα να βλεπω τα παντα τρεμουλιαστα!

Το γεμισα πριν ξεκινησω και η πρωτη γραμμουλα στο δεικτη βενζινης επεσε μετα απο 140 χλμ περιπου τα οποια ομως γινανε στην εθνικη κ στους δρομους προς Π.Γερμενο. Η ταχυτητα μου ηταν μαξ 120 χλμ στις 6.000 στροφες.

Πρωτες ερωτησεις-αποριες:
Τι καυσιμο βαζετε? 95 ή 100?
Τι αυτονομια εχετε?

Παρτε και μια πρωτη φωτο :)

ptc
24/09/2017, 13:14
Καλοτάξιδο φίλε! Να το χαρείς και πάντα όρθιος. Είναι ωραίο εργαλείο και στα λεφτά που πουλιούνται αγοράζεις πολύ μηχανή.

Από καύσιμο σχεδόν ποτέ δεν έβαζα εκατοστάρα και ήμουν ευχαριστημένος αν μια στο τόσο έβλεπα 200 χλμ από ένα τεποζιτο. Συνήθως ήμουν λίγο κάτω, 180-190. Γενικά έχω βαρύ χέρι πάντως και η αλήθεια είναι πως το gsr είναι πολύ γεμάτο χαμηλά (για τετρακυλινδρο) και μπορείς άνετα να κινείσαι χωρίς να το σκίζεις.

giospy
24/09/2017, 13:17
Μεσα στο επομενο διμηνο θελω να αλλαξω λαστιχα. Τι εχεις να προτεινεις?

telegonos
24/09/2017, 13:38
Καλοτάξιδο σου εύχομαι.

Βάλε και κάποια φωτό να φαίνεται η μηχανή στο σύνολό της, όχι μόνο δυο λεπτομέρειες.

ptc
24/09/2017, 13:47
Μεσα στο επομενο διμηνο θελω να αλλαξω λαστιχα. Τι εχεις να προτεινεις?

Όταν το είχα του είχα φορέσει τα BT016 και έμεινα πολύ ευχαριστημένος. Ήταν η πρώτη μηχανή και το πρώτο λάστιχο με τα οποία είχα μπει και πίστα.

Από τότε τα έχω ξαναφοράσει σε άλλα δύο μηχανάκια. Υπάρχουν πιο σύγχρονα λάστιχα, αλλά νομίζω πως είναι η πιο value for money πρόταση αυτή τη στιγμή. Την προηγούμενη βδομάδα τα έβαλα και στο ΜΤ09, 195€ περασμένα. Προσωπικά με καλύπτουν 100%, προφανώς υπάρχουν πολύ πιο γρήγοροι και απαιτητικοί αναβάτες, αλλά εγώ θα μιλήσω για μένα.

giospy
24/09/2017, 13:55
Καλοτάξιδο σου εύχομαι.

Βάλε και κάποια φωτό να φαίνεται η μηχανή στο σύνολό της, όχι μόνο δυο λεπτομέρειες.

Αμα σου πω οτι δν προλαβα να βγαλω φωτος?? Ολο καβαλα ημουν :)

slzr
24/09/2017, 14:40
Καλορίζικο και καλοτάξιδο, έχει και ωραίο χρώμα!! :beer:

manikgsxr1000
24/09/2017, 17:20
Ωραίο μεγειά!
Αυτό το μηχανάκι δεν είναι να του βάζεις έκτη και να ανεβαίνεις ανηφόρες δυκάβαλος, ούτε φυσικά να τα πηγαίνεις μέχρι 120 στην εθνική προσπαθώντας να κάνεις οικονομία :)

bulmont
24/09/2017, 17:54
:beer::beer::beer:

618RR
24/09/2017, 22:37
Καλοτάξιδος!!!

Την έχω από το 2006.
Οι καλύτερες καταναλώσεις που είχα ήταν σε επαρχιακούς δρόμους με ταχύτητες μέχρι 100-110 χλμ. Στην πόλη καίει. Ανάλογα τη χρήση έχω δει από 4,8 (!) μέχρι 8 - 8,5 λίτρα. Διαφορά ανάμεσα σε 100 και 95 οκτάνια δεν παρατήρησα ποτέ (και τα πρώτα χρόνια έβαζα συχνότατα 100άρα). Διαφορά με κακή βενζίνη ναι.

Λάστιχα προσωπικά προτιμώ Dunlop, αυτή τη στιγμή έχω Qualifier II. Το λάστιχο είναι θέμα τρόπου οδήγησης (γρήγορη ή πιο αργή κορώνα), εμένα με ικανοποιούν απόλυτα για τη χρήση που κάνω.

:wave2:

doctoras
24/09/2017, 23:04
Ωραίο! Μεγεια!
Να φοράς μακρυ παντελόνι και δε θα έχεις κανένα πρόβλημα με την θερμοκρασία

Apache
24/09/2017, 23:36
Kαλοτάξιδος, να το χαρείς μέχρι να λειώσει και πάντα όρθιος, δες και το manual από ξένο φόρουμ (http://d4ch0l.webd.pl/artur/SuzukiGSR600-Service-Manual2006.pdf) αλλά αφορά το μοντέλο 2006, δεν ξέρω τις διαφορές που έχει με το 2007 αλλά ίσως βρείς χρήσιμες πληροφορίες..

annoula1981
25/09/2017, 00:32
Παντα ορθιος και καλοταξιδο! ειχα και γω gsr 600 και πιστεψε με θα το ευχαριστηθεις και συ αλλα και η γυναικα σου!
Μεσα στην πολη πινει...
Οποτε αν κινεισαι πολυ εντος πολης τουλαχιστον μην το κρατας μπουκωμενο. Ο Γιαπωνεζος θελει σκισιμο θα ακους μετα το μοτερ απλα να γουργουριζει..
Εβαζα παντα 100ρα και ειδα βελτιωση στην αυτονομια.
Λαστιχα θα σου προτεινα Metzeler M7
Αυτα..

nikma
25/09/2017, 01:38
Καλοτάξιδο (:
Τους καθρέφτες βγάλε δεν προσφέρουν τίποτα.
Είχα μείνει με την εντύπωση ότι τα gsr δεν είχαν καλά φώτα, αλλά αφού λες ότι σε ικανοποιούν είναι καλό.
Ναι το gsr είναι από τα πιο ρούφεν σε βενζίνες
Πάρε καλά κρανάκια για σένα και τη σύζυγο γιατί προβλέπεται πολύ ξύλο..από τον αέρα;)

harris_x
25/09/2017, 10:26
Τους καθρέφτες βγάλε δεν προσφέρουν τίποτα.
θα μας το εξηγήσεις λίγο αυτο;

γιατί αν κάποιος κυκλοφορεί και στην πόλη είναι απολύτως απαραίτητοι.

Είπε κάπου το παλικάρι ότι θα το έχει μόνο για πίστα;

ionized
25/09/2017, 14:39
καλοταξιδο εκανες πολυ καλη επιλογη!το ειχα παρει καινουργιο το 2006 και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,το κακο ειναι η καταναλωση,τα φωτα (διορθωθηκε με αλλες λαμπες) και οτι ειναι γυμνο και σε περιοριζει λιγο αν θελεις να κανεις ταξιδια,Ασε τους καθρεφτες εκει που ειναι!

manikgsxr1000
25/09/2017, 15:10
harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.

harris_x
25/09/2017, 16:08
harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.

Πλάκα κάνεις, σωστά;;;


harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Αν υπάρχει τέτοιος κίνδυνος τους κλείνεις και μετά τους ξανα-ανοίγεις
Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής ίσως, αλλά υπάρχει κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. αν κουνίσεις και λίγο το κεφάλι σου μια χαρά σε καλύπτει το οπτικό πεδίο και δεν θα την πατήσεις
Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση Άκυρο εντελώς, αλλά ακόμα κι άν συμβεί, σηκώνεις χεράκι, τον γυρνάς λίγο και όλα ok.
Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν ισχύει αυτό, αν σου αποσπάσουν την προσοχή σίγουρα κάτι γίνεται και καλώς σου την απέσπασαν
Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. εξαρτάτε τον καθρέφτη αλλά και πάλι αυτό δεν είναι πρόβλημα
Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. το θέμα δεν είναι τι νομίζει ο πίσω, πρέπει να υπάρχουν και να χρησιμοποιούνται για την ασφάλειά μας
Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς.άκυρο επίσης Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.και τα αντίβαρα χαλάνε, να τα βγάλουμε κι αυτά;

ionized
25/09/2017, 18:21
harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.

ελπιζω να τρολλαρεις αδερφε..

giospy
25/09/2017, 19:14
ελπιζω να τρολλαρεις αδερφε..

Εννοειται οτι οι καθρεφτες δεν βγαινουν. Ουτε που μου περασε ποτε απο το μυαλο αυτο το πραγμα! Ερωτηση προς κατοχους: Η ρεζερβα ποσα χλμ σας βγαζει? Σε συνθηκες πολης μιλαμε. Ποσα λιτρα ειναι η ρεζερβα?

giospy
25/09/2017, 19:17
καλοταξιδο εκανες πολυ καλη επιλογη!το ειχα παρει καινουργιο το 2006 και εμεινα πολυ ευχαριστημενος,το κακο ειναι η καταναλωση,τα φωτα (διορθωθηκε με αλλες λαμπες) και οτι ειναι γυμνο και σε περιοριζει λιγο αν θελεις να κανεις ταξιδια,Ασε τους καθρεφτες εκει που ειναι!

Το πηρα με φωτα led τα οποια εχουν πολυ καλη αποδοση. Σημερα μου χτυπησε ρεζερβα μετα απο 220 χλμ με τα περισσοτερα να εχουν γινει εθνικη και επαρχια. Στα ποσα ηταν η αυτονομια σου? Οι ταχυτητες που πιανω δεν ξεπερνουν τα 120 στα οποια ο αερας ειναι υποφερτος, τουλαχιστον απο την μεχρι τωρα εμπειρια μου με γυμνα (Bros 400 και CB 400)

ΤάκηςΜπ
25/09/2017, 19:46
Μεγειά φίλε μου,βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα να χαζέψουμε

giospy
25/09/2017, 20:13
Μεγειά φίλε μου,βάλε καμιά φωτογραφία ακόμα να χαζέψουμε

Δεν μπορω να ανεβασω, και δεν ξερω το γιατι! Καποιος που να εχει να προτεινει συνεργειο για Σουτζουκια? Περιοχη Περιστερι και τριγυρω...θελω να βρω ενα μηχανικο και να "μεινω" μαζι του για οσα χρονια εχω το μηχανακι χωρις να εχω να σκεφτομαι που θα το παω καθε φορα που θα χρειαστει...

Grafton 505
25/09/2017, 21:16
Μεγειές !

:beer: :beer:







harris_x@ Τις περισσότερες φορές βρίσκουν στα αυτοκίνητα όταν κάνεις διήθηση. Το οπτικό τους πεδίο είναι ελλιπής κι αν μάθεις και στηρίζεται μόνο σε αυτούς μπορεί να την πατήσεις εύκολα. Το βράδυ τρως πολύ θάμπωμα από τα πίσω οχήματα, αλλά και τη μέρα μπορεί να σε θαμπώσει ο ήλιος ή κάποιο αντανάκλαση. Σου αποσπάνε την προσοχή και όταν δεν χρειάζεται. Δεν μπορείς να τους κλείσεις και να τους ανοίξεις με την ίδια ευκολία που κάνεις σε ένα αυτοκίνητο. Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις. Όταν βρέχει είναι άχρηστοι κι επικίνδυνοι αν έχεις μάθει να στηρίζεσαι αποκλειστικά σε αυτούς. Σε πτώσεις έστω και στατικές είναι οι πρώτοι που σπάνε με επιπλέον κόστος αν θες να τους αντικαταστήσεις.


Το ότι δεν βολεύουν εσένα, δεν σημαίνει ότι δεν βολεύουν τον άλλο. Άσε που ο κ.ο.κ. επιβάλει να υπάρχουν.

Μικe777
25/09/2017, 22:36
μεγειες ωραιο μηχανακι πηρες...:beer:

nikma
26/09/2017, 01:07
Χάρη νομίζω ο φίλος που με πρόλαβε κι απάντησε τα έγραψε πολύ καλά, εγώ δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα:)
Όσο για την απάντηση σου με τα κόκκινα παραδέχεσαι εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν μπορείς να βασίζεσαι στους καθρέφτες κι ότι πολλές φορές αναγκάζεσαι για διάφορους λόγους να τους κλείνεις, να τους ανοίγεις κλπ. Αν αυτό εσύ το θεωρείς φυσικό και δεν αποσπά τη προσοχή σου κάντο.
Φαντάζομαι εσύ καθρέφτες έχεις στο μηχανάκι σου;)
Προσωπικά αντίβαρο σε πτώση δεν μου έχει σπάσει. Σε αντίθεση με καθρέφτες και μανέτες.
Όχι τις μανέτες δεν τις καταργώ ;Ρ

harris_x
26/09/2017, 08:30
Χάρη νομίζω ο φίλος που με πρόλαβε κι απάντησε τα έγραψε πολύ καλά, εγώ δεν θα μπορούσα να τα πω καλύτερα:)
Όσο για την απάντηση σου με τα κόκκινα παραδέχεσαι εμμέσως πλην σαφώς ότι δεν μπορείς να βασίζεσαι στους καθρέφτες κι ότι πολλές φορές αναγκάζεσαι για διάφορους λόγους να τους κλείνεις, να τους ανοίγεις κλπ. Αν αυτό εσύ το θεωρείς φυσικό και δεν αποσπά τη προσοχή σου κάντο.
Φαντάζομαι εσύ καθρέφτες έχεις στο μηχανάκι σου;)
Προσωπικά αντίβαρο σε πτώση δεν μου έχει σπάσει. Σε αντίθεση με καθρέφτες και μανέτες.
Όχι τις μανέτες δεν τις καταργώ ;Ρ

Αυτές τις απόψεις καλύτερα να τις κρατάτε για τους εαυτούς σας καθώς κάποιος που θα τις ακολουθήσει μπορεί να βρεθεί σε δύσκολη κατάσταση εξαιτίας αυτών.

Το αν θα πρέπει να βασιστεί κάποιος στους καθρέφτες του εξαρτάται από το πώς κοιτάζει και πώς τους έχει ρυθμίσει.

Εγώ βασίζομαι σε αυτούς και ως ώρας σε καλό έχει βγει και σε εμένα αλλά και στους υπόλοιπους χρήστες του δρόμου.

Είναι κρίμα να υπάρχουν ακόμα τέτοιες απόψεις...

Βγάλε και το κράνος, σου κόβει οπτικό πεδίο.....

BLiTzER
26/09/2017, 12:26
@nikma και όποιον άλλον, δεν πρόσεξα καν ποιοι έγραψαν κάτι σχετικό, θα γράψω μερικά γενικά σχόλια, οπότε μην τα πάρετε προσωπικά και παρεξηγηθείτε.

Οι καθρέπτες είναι απαραίτητοι, βάσει ΚΟΚ. Τελεία. Από κει και πέρα, είναι στο χέρι του καθενός να κάνει ό,τι νομίζει, με δική του, φυσικά, ευθύνη και γνωρίζοντας τις επιπτώσεις. Αλλά το να συμβουλεύεις κάποιον, από το πουθενά και χωρίς καμία αφορμή, να βγάλει τους καθρέπτες του, εκτός από ενθάρρυνση σε παρανομία, κάτι που καλό είναι να αποφεύγουμε δημοσίως, συνιστά και ανευθυνότητα, αφού για να οδηγεί κάποιος χωρίς καθρέπτες, με πλήρη ασφάλεια, πρέπει να υιοθετήσει έναν εντελώς διαφορετικό τρόπο οδήγησης, αλλιώς θα νιώθει χαμένος, θα κινείται άβολα και θα είναι επικίνδυνος για τον εαυτό του ή και για όλους τους υπόλοιπους χρήστες της οδού. Μερικά πράγματα μπορεί να τα κάνουμε, αλλά σοφό είναι να μην τα προτείνουμε.

ΤάκηςΜπ
26/09/2017, 13:07
Δεν μπορώ να καταλάβω πως γίνεται να ενοχλείται κάποιος από τους καθρέφτες.Εξ ορισμού λέγονται καθρέφτες γιατί σου δείχνουν τι γίνεται πίσω σου,πώς γίνεται να είναι αρνητικό το να έχεις την δυνατότητα να βλέπεις πίσω σου; Φυσικά και έχουν 2-3 αρνητικά υπό κάποιες συνθήκες,αλλά δεν νομίζω πως νοείται σύγκριση οδήγησης με καθρέφτες και χωρίς.

VANDA
26/09/2017, 13:21
Δημιουργείς την ψευδαίσθηση στο πίσω ότι τον έχεις δει με ότι αυτό συνεπάγεται σε κάποιες περιπτώσεις.

Ναι.. βγάλτε τους και έχετέ τους γραμμένους τους πίσω. Πίστα κι έτσι. Τουλάχιστον να είστε γρήγοροι και όχι να νομίζετε ότι είστε. Γιατί μερικοί ΑΝ είχατε καθρέφτες θα βλέπατε πόσο σας καμαρώνουν οι πίσω (πριν σας περάσουν).

@giospy: Με γεια το μηχανάκι :beer::look:

giospy
26/09/2017, 14:33
Ναι.. βγάλτε τους και έχετέ τους γραμμένους τους πίσω. Πίστα κι έτσι. Τουλάχιστον να είστε γρήγοροι και όχι να νομίζετε ότι είστε. Γιατί μερικοί ΑΝ είχατε καθρέφτες θα βλέπατε πόσο σας καμαρώνουν οι πίσω (πριν σας περάσουν).

@giospy: Με γεια το μηχανάκι :beer::look:

ευχαριστω πολυ.
Δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλω καθρεφτες και δεν υπαρχει λογος να αναλωνομαστε αλλο στο θεμα των καθρεφτων νομιζω...

TROOPER
26/09/2017, 15:32
ευχαριστω πολυ.
Δεν υπηρχε περιπτωση να βγαλω καθρεφτες και δεν υπαρχει λογος να αναλωνομαστε αλλο στο θεμα των καθρεφτων νομιζω...

:a013::a10:

pipe_smoker
26/09/2017, 18:34
Με γεια μαν!
Ωραίο μηχανάκι! :beer:

Για τους καθρέφτες τα είπαν οι υπόλοιποι.
Και που το συζητάμε αστείο είναι.

giospy
30/09/2017, 14:31
Αλλη μια σημερινη φωτο εξω απο την εκθεση στο Γκαζι

teogtp
30/09/2017, 14:35
Αλλη μια σημερινη φωτο εξω απο την εκθεση στο Γκαζι

Όμορφο.
Να το χαίρεσαι.
Κάτι άσχετο.....στις φωτογραφίες βάζεις φίλτρο;
Γιατί το γκαζόν φαίνεται λες και το ποτίζουν με ουράνιο......


:tooth:

giospy
30/09/2017, 14:39
Όμορφο.
Να το χαίρεσαι.
Κάτι άσχετο.....στις φωτογραφίες βάζεις φίλτρο;
Γιατί το γκαζόν φαίνεται λες και το ποτίζουν με ουράνιο......


:tooth:

Ευχαριστω. Οχι, δεν βαζω φιλτρο. Φωτογραφιζω με επαγγελματικη full frame που αποδιδει τα χρωματα πολυ καλα

noodles
01/10/2017, 22:10
μεγειες, καλοβολτο, να το χερεσαι το μηχανακι!

ωραιες φωτο:)