PDA

View Full Version : ΡΕ ΠΩΣ ΤΗΝ ΕΙΔΑΤΕ ΕΤΣΙ????



zolotas
25/11/2005, 17:08
ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ ΡΕ.....

Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΕΜΠΟΡΩΝ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ

οταν περσι εψαχνα να αγορασω την συγκεκριμενη μηχανη γυρισα ολα τα μαγαζια...του κουτιου ηθελα

ειχα το πλεονεκτημα (νομιζα) μετρητων ,οντας γ@μη..θηκ@ για νατα μαζεψω

ρε σεις πως την ειδατε ετσι ?????δεν θελετε να πουλησετε???
χεστηκα ρε ...γεια σας

πηγαινα στον εναν....φιλαρακι μην παρεις αυτο το μηχανακι ,ειναι αντιεμπορικο ...παρε ενα 650 ....θα πρεπει να το παντρευτεις μετα

μεγαλε αυτη ειναι η προσφορα ,ουτε ευρω λιγοτερο

εγω δεν ζητησα να μου κοψει και καμια χιλιαδα...απλα κανε μου μια καλυτερη τιμη να με κανεις και πελατη ρε....η καταναλωση φερνει το κερδος η κανω λαθος??

η φαση ειναι οτι δεν ειμαι καν παζαρτζης δεν τα γουσταρω αυτα, αν και στη δουλεια μου εχω να κανω με πελατες παζαρτζηδες στην πλειοψηφια .Αυτο ειναι και στον ανθρωπο κακα τα ψεματα ....αν ο αλλος ειναι γυφτος και εχει καβουρια θα σου τα πριξει.

αλλα εκει που τρελλαθηκα ειναι η συμπεριφορα
οκ δεν ειπα ηρθα να αγορασω ,πιασε ενα ουισκακι να συζητησουμε και βλεπουμε.....συνεχιζω σε λιγο

gojakla
25/11/2005, 17:12
Αστα φιλαρακι... και λιγα λες...
Απο τοτε που βγηκαν οι χρηματοδοτησεις απο τις τραπεζες μαμηθηκε ολο το συστημα...
Γιατι αυτοι, ειτε μετρητοις ειτε με δοσεις, τα λεφτα τους τα παιρνουν επιτοπου!
Γι' αυτο κοπηκανε και οι... «καλυτερες τιμες τοις μετρητοις»!

:wave2:

AFTER
25/11/2005, 17:58
Αρχικά δημιουργήθηκε από zolotas
ΟΧΙ ΕΣΕΙΣ ΡΕ.....

Η ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ ΤΩΝ ΕΜΠΟΡΩΝ ΠΟΥ ΑΓΟΡΑΖΟΥΜΕ ΜΗΧΑΝΕΣ

οταν περσι εψαχνα να αγορασω την συγκεκριμενη μηχανη γυρισα ολα τα μαγαζια...του κουτιου ηθελα

ειχα το πλεονεκτημα (νομιζα) μετρητων ,οντας γ@μη..θηκ@ για νατα μαζεψω

ρε σεις πως την ειδατε ετσι ?????δεν θελετε να πουλησετε???
χεστηκα ρε ...γεια σας

πηγαινα στον εναν....φιλαρακι μην παρεις αυτο το μηχανακι ,ειναι αντιεμπορικο ...παρε ενα 650 ....θα πρεπει να το παντρευτεις μετα

μεγαλε αυτη ειναι η προσφορα ,ουτε ευρω λιγοτερο

εγω δεν ζητησα να μου κοψει και καμια χιλιαδα...απλα κανε μου μια καλυτερη τιμη να με κανεις και πελατη ρε....η καταναλωση φερνει το κερδος η κανω λαθος??

η φαση ειναι οτι δεν ειμαι καν παζαρτζης δεν τα γουσταρω αυτα, αν και στη δουλεια μου εχω να κανω με πελατες παζαρτζηδες στην πλειοψηφια .Αυτο ειναι και στον ανθρωπο κακα τα ψεματα ....αν ο αλλος ειναι γυφτος και εχει καβουρια θα σου τα πριξει.

αλλα εκει που τρελλαθηκα ειναι η συμπεριφορα
οκ δεν ειπα ηρθα να αγορασω ,πιασε ενα ουισκακι να συζητησουμε και βλεπουμε.....συνεχιζω σε λιγο

Δεν σεβονται τα χρηματα σας?
Δρομο παιρνω δρομο αφηνω....

Δεν υπαρχει δευτερη κουβεντα!
Αντε να καθαρισει λιγο ο χωρος τωρα που εχουν σφηξει τα λουρια!

zolotas
25/11/2005, 18:40
συνεχεια........

σε 2 λεπτα με ειχαν ξεπεταξει....ουτε ιχνος σεβασμου...κανει τοσο
..ουτε μια προσπαθεια να με ψησει ρε παιδι μου να τον εμπιστευτω ως μαγαζι γιατι δεν αγοραζεις και δεν ξαναπας....βαλε εξοπλισμους ,σερβις....η επομενη μηχανη???
ασε που σε ξευτιλιζω οπου βρεθω και οπου σταθω

οταν θες να αγορασεις μηχανη δεν εχεις διλληματα νομιζω,πας για κατι συγκεκριμενο το οποιο γνωριζεις τα παντα,τουλαχιστον δειξε ως μαγαζι οτι σε θελει για πελατη συν το οτι θα φερω κι αλλους πελατες.
ενας μαλιστα την ωρα που συζητουσαμε ετρωγε το μεσημεριανο του ο μαλιακας...
ελπιζω να υπαρχουν και καποιες εξαιρεσεις,θεσσαλονικη ειμαι ...

ε τελος παντων για καλη μου τυχη αγορασα την μηχανη απο δικο μου πελατη ο οποιος ενδιαφερθηκε σοβαρα για την παρτη μου,αλλα η φαση ηταν οτι δεν βιαστηκα για την αγορα που εκανα... πηγα εδω ..πηγα εκει ...ετρωγα τις κατραπακιες αλλα απτοητος συνεχισα να ψαχνω οχι για να γλιτωσω 500ε αλλα για να βρω καποιον να μπορουμε να μιλαμε

ειχα την διαθεση να σπρωξω 13500Ε μετρητα και τελικα πηρα μεταχειρισμενη με 9000Ε και το φχαριστηθηκα κιολας

καποτε θα την αλλαξω ρε τανγαλακηδες εμπορακοι της πλακας,

λετε να ξαναρθω σε σας???


ΠΡΟΣ ΤΟ ΠΑΡΟΝ ΤΗΝ ΠΑΝΤΡΕΥΤΙΚΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

ΚΑΙ ΑΣ ΦΑΩ ΚΑΙ ΠΑΝΤΟΦΛΑ

adam_tsouk
25/11/2005, 19:50
Σωστός και μέχρι να το πάρουμε χαμπάρι και να λειτουργούμε όλοι έτσι... θα μας πηδάνε και θα λέμε και ευχαριστώ!:mad:


Και εγώ δεν βιαζόμουν.... είχα χρόνο και το έψαξα.

Την πήρα από εκείνον που μου έκανε την καλύτερη τιμή. Δεν τον ήξερα δεν με ήξερε.
Στράβωσα λίγο με την έκδοση της πινακίδας αλλά αφού ήταν το μόνο δεν με απασχολεί. Όταν την αλλάξω θα τον αφήσω τελευταίο για να ακούσω την προσφορά του (ε, είναι και αντιπρόσωπος kawasaki):winka: :D

Δεν χρειάζεται να τους παρακαλάμε.
Εδώ άλλοι σε παρακαλάνε για αγορές 20-50 ευρώ και αυτοί πέρνουν ζεστά χιλιάρικα και μας γράφουν στα @@ τους.

Ε΅, όχι πια!

zolotas
25/11/2005, 20:46
σωστοοοοος.... για 50Ε σε παρακαλανε

αλλα εδω εδω μιλαμε για σοβαρα ποσα



ρε η πολυ βλαμενους πωλητες εχετε η μας περνατε για μαλακες
(πιστευω και τα δυο)

το ιδιο προιον εχει και ο ενας το ιδιο και ο αλλος, τι διαολο?

μπας και ειστε συνενοημενοι ολοι να μας σπασετε τα νευρα?

και στα μαγκακια πωλητες που το παιζουν μηχανοβιοι(τους εφαγα στη μαπα την περιοδο που εψαχνα) τους εχω γραμμενους ,που θα μου πουν αν θα πηγαινω με 300 αλλιως να ψαξω για κατι αλλο η να κοκορευονται για τις τουμπες που εχουν κανει

ξεφορτωστε λιγο ρε μαγκιτες της ασφαλτου

zolotas
25/11/2005, 21:15
εξοπλισμο αγορασα απο αθηνα γιατι εδω(στο χωριο μας) δεν ειχε αυτα που ηθελα.. εμεινα πολυ ευχαριστημενος ,αψογοι,εππαγγελματιες ,εξυπηρετικοτατοι

ισως επεσα και σε σωστο μαγαζι αλλα εχω την εντυπωση οτι στην αθηνα τα πραγματα ειναι διαφορετικα. ΕΙΝΑΙ??

γιατι πηγα να ψωνισω απο εδω και μου λενε ετσι ακριβως.....ρε φιλαρακι τοσες μαρκες εχουμε αυτα βρηκες να ζητησεις??
και αν και ειχαν την δυνατοτητα να μου τα φερουντους ειπα ευχαριστω δεν θα παρω.

και για να μην γινει και παρεξηγηση δεν τους βαζω ολους στο ιδιο τσουβαλι, προσφατα ψωνισα και απο εδω αψογος ο τυπος και ξαναπηγα.

αλλα εχω την εντυπωση οτι σε μεγαλο ποσοστο εδω στην πολη μου τα πραγματα ειναι σκ..α

ξυπνηστε λιγο ρε,αφηστε την ειρωνια και εξυπηρετιστε τον κοσμακη,

και εμεις ας αλλαξουμε συμπεριφορα,φτανει η μιζερια

να μας βλεπετε και να σκιζεστε αλλιως τον μπουλο ....αλλα θα παρασερνουμε κι αλλους μαζι μας αυτο ειναι σιγουρο

ΜΗΠΩΣ ΝΑ ΠΙΑΣΟΥΜΕ ΤΑ ΣΥΝΕΡΓΕΙΑ ΤΩΡΑ?? ΧΕΧΕΧΕ

koufaloni
26/11/2005, 00:56
δεν ξερω πως την ειδαν ετσι αλλα εχεις απολυτο δικιο, κ γω θεσσαλονικη ειμαι και βιωνω καθημερινα την μαλακια που δερνει μαγαζατορες και πολιτες.
Και καλα ασε τους πωλητες στα αρχ@ τους αλλα οι ιδιοκτητες και αυτοι στα $%#: τους? Οι μηπως κυκλοφορει τοσο ρευστο ωστε να μην τους νιαζει. Εγω παντως εκει οπου δουλευω βλεπω οτι το ρευστο ειναι περιζητητο και η επιταγες εξαμηνιεε καθημερινες μεχρι και 10-12 μηνες.
Γαμησε τα ειμαστε,
Και οι μικροι οι μαγαζατορες του ιστορικου κεντρου μου κανου παρτυ και μαλακιες για να προσεγγισουν κοσμο λεει και αμα μπεις στ μαγαζι ουτε ενα χαμογελο ουτε τιποτα...
Ολοι αυτοι μαγκες θα κλεισουν καποια μερα και τα μονα μαγαζια που θα επιβιωσουν θα ειναι τα μεγαλα που εφαρμοζουν συγχρωνες και ποιο ανθρωπινες πολιτικες προσεγγισης του πελατη.
Καποτε λυπομουν που οι μμικρομεσεοι κλεινουν αλλα εχω αρχισει να καταλαβενω οτι για την καταντια τους φταινε οι ιδιοι οποτε who gives a shit:ZZZ:

stavrogin
26/11/2005, 07:34
Στην Αθηνα ειναι λιγακι καλητερα τα πραγματα.
Ενδιαφερον για τα μετρητα δεν εχουν και πολυ.Και γενικα δεν ειναι και οι δικοι μας καλοι πωλητες.
Για το Ζ μου γυρισα με την σειρα ολα τα μαγαζια της περιοχης.Οι περισσοτεροι ηταν τυπικοι κατεγραφα τα υπερ και τα κατα της καθε προτασης και πηρα το φτηνοτερο επισημης αντιπρωσοπιας (γιατι παιζει και παραεισαγωγη αλλα λενε οτι με την κawasaki υπαρχει ψηλοπροβλημα).καποιοι ξεχνουσαν να αναφερουν το κοστος των διαδικαστικων.
Αργοτερα οταν περασα απο εναν εμπορο απο αυτους που δεν προτιμησα,με ρωτησε ποσο πηρα το μηχανακι.
Απο 8500 το ειχα παρει 7900 μετρητα,με την πινακιδα.Και μου κανει και 20% σε ακριβα κρανη μπουφαν κλπ.
Μου λεει:"Ακριβα το πηρες,εγω θα στο εδινα 7700.
Φιλε ,του λεω ,περασα και σε ρωτησα και μου ειπες 8200.Ας προσεχες.

adam_tsouk
26/11/2005, 10:27
Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
.καποιοι ξεχνουσαν να αναφερουν το κοστος των διαδικαστικων.

Αυτός ήταν ο μοναδικός λόγος που τσακώθηκα με τον έμπορο που την αγόρασα (αλλά τελικά πήρε @@ μου)







Αργοτερα οταν περασα απο εναν εμπορο απο αυτους που δεν προτιμησα,με ρωτησε ποσο πηρα το μηχανακι.
Απο 8500 το ειχα παρει 7900 μετρητα,με την πινακιδα.Και μου κανει και 20% σε ακριβα κρανη μπουφαν κλπ.
Μου λεει:"Ακριβα το πηρες,εγω θα στο εδινα 7700.
Φιλε ,του λεω ,περασα και σε ρωτησα και μου ειπες 8200.Ας προσεχες.

Τωρα πες του βάλ'το εκέι που ξέρεις.

Εμένα φίλος όταν του είπα πόσο πήρα το ελληνικό (300 ευρω΄πιο κάτω από όσο μου έδεινε αυτός το παραεισαγωγής) με κοίταζε καλά καλά και το μόνο που σκέφτηκε να με ρωτήσει είναι αν μου έκανε κανένα δώρο ο αντιπρόσωπος! Ρε χέστηκα για τα δώρα σας! Τη μηχανή θέλω!!!

koufaloni
26/11/2005, 14:49
θα παραθεσω την εμπειρια μου απο Εμπορους της Θεσσαλονικης το τελευταιο διημερο....:yuck: :yuck: :yuck:
Οπως εχω ξαναπει ψαχνω για αυτοκινητο για τις βροχερες μερες του χειμωνα
1)Βλεπω nissan micra 2002 full κλπ κλπ κλπ αριστο κλπ κλπ τελειο κλπ κλπ.... οπως ελεγε ο εμπορας...

το βλεπει φαναρτζης και με λεει οτι ειναι κομμενο στην μεση, ειχε φαει τετοια τρακα που οταν αρχισε να μου δειχνει τα κολληματα εφυγα τρεχοντας.
2) Πηγα μετα και ειδα την δευτερη μου επιλογη Υαρις 2002 full κλπ κλπ (οντως καλο ηταν)... και ο εμπορας να το παιζει σοβαρος και δινουμε εγγυηση και δεν ειμαστε σαν τους αλλους εμπορες τους ελληνες απαταιωνες κλπ κλπ κλπ
Παω μηχανικο/πληρωνω μηχανικο/συμφωνουμε στην τιμη, μου λεει πανε βγαλε ασφαλεια και ελα αυριο με τα λεφτα να το παρεις....
Τρεχω χτες βγαζω ασφαλεια,χαρτουρα βεβαιωσεις κλπ κλπ και παω σημερα να το παρω και... και ... και... το ΠΟΥΛΗΣΕ!
:rotflmao:
Ο αρχηαπατεωνας που μου το επαιζε και σοβαρος. Δεν μου εδωσες προκαταβολη λεει να το κλεισεις:eyepop: :eyepop:
Ειμαι σιγουρος παιδια οτι και προκαταβολη να εδινα αυτος παλι θα το πουλουσε. Θα το επαιξε στον αλλον "δωσε κατι παραπανω να στο δωσω κλπ κλπ". Θα μου ετρωγε και την προκαταβολη.:sad:
Τη να πω ρε παιδια ειναι να μην ευχεσαι να κλεισουν αυτα τα μπουρδελα που κοροιδευουν τον κοσμο και τα χρηματα μας?
Ας παει η ανεργεια στο διαολο, οι περισσοτερες ελληνικες επιχειρησης δενεχουν την παραμικρη σοβαροτητα που απαιτει το εμπορειο. παρα μονο καταλοιπα τουρκικης νοοροπειας...μονο στην τουρκια οι εμποροι σε παζαρευουν συνεχεια και προσπαθουν να σε ριξουν, και βλεπω και δω τα ιδια σκατα.
Θα πα να παρω καινουριο απο αντιπροσωπια να ισυχασω.
αλλα και εκει αλλη τιμη σου λενε και αλλη πληρωνεις στο τελος.

Alex_Under
26/11/2005, 17:56
Επειδή και εγώ αντιμετώπισα τέτοια συμπεριφορά πριν περίπου 6-7 μήνες αποφάσισα ότι....


"....αν δεν θες να μου πουλήσεις μία, εγώ δεν θέλω να αγοράσω δύο..."

sotpag
29/11/2005, 01:11
λογικο ειναι αφου με δοσεις τα λεφτα τους αυτοι θα τα παρουν απο την τραπεζα αμεσος γιατι να σου κοψουν ...χαμενοι θα ειναι

simeon
29/11/2005, 10:25
Ειμαι σιγουρος παιδια οτι και προκαταβολη να εδινα αυτος παλι θα το πουλουσε. Θα το επαιξε στον αλλον "δωσε κατι παραπανω να στο δωσω κλπ κλπ". Θα μου ετρωγε και την προκαταβολη.

θα στην εδινε πισω Χ2 φιλε μου βαση νομου !!!

DarKeGo
06/12/2005, 17:14
Xm, de mou tyxe pote na exo mazemeno ena tetoio poso na pao na paro "Cash" mia mixani. Prosfata pira me doseis kainouria apo antiprosopeia. Alla re paidia, otan 8eloume kainouria ennoitai mono apo antiprosopeia.

Ama 8es kainouria kai pas ston "empora" pou ti na poulaei mixanes, ti mprizoles, einai to idio prama , tote ti perimenete, service, eggyiseis, dora kai ta resta? Kai ok, o ypey8ynos tis antiprosopeias den einai aksousiodotimenos na kanei pazaria, toso tou leei i etairia na poulisei...

Ego eixa paei se gnosto emporo Honda epi tis Kallirois, kai i8ela ena petalo/louketo gia diskofreno gia to palio mou Yamahaki TTR250, kai mou leei o ypallilos molis to eide -epeidi eixe prostateytiko sto disko mprosta nomize oti de mpainei- "a...kala yamaha einai...?" kai stravose ti mouri tou...e, tou kano ego to vazo sto pisino, poios sou eipe oti to vazo mprosta..kai kollise...alla tou kano asto pao allou...me ksenerose re paidia, entelos dld...apo tote den exo ksanapatisei, esto gia ena louketo.

stavrobeis
16/12/2005, 12:21
PRAGMATI PAIDIA, AYTO TO PRAGMA ME TOYS EMPOROUS TOULAXSTON THESSALONIKI EINAI APISTEFTO!!!!

EGO PIRA TO FZ6 TON IOUNIO, KAI EPSAKSA OLOUS TOUS EPISIMOUS KAI ANEPISIMOUS ANTIPROSOPOUS....EIXA OLA TA FRAGKA METRITA KAI EPSAKSA TIN KALITERI TIMH....KAI EIXA KAI ENA PALIO ZL400 TOY 95 POY KANEIS DEN EPERNE (OK, DIKAIOLOGIMENA...:sick: ) ENAS MOY EIPE XORIS KAN NA TO DEI!!! (HTAN SE KALH KATASTASH) ASTO KAI THA SOY DOSO 600 E DORA!!! TI DORA EINAI AYTA RE PAIDIA!!! TOY EIPA KAITERA NA TO PETAKSO STON THERMAIKO....

ANYWAY, I SIMPERIFORA APARADEKTI, ROTOUSA GIA MIXANH ME 7.500 XILIARIKA STO XERI KAI MOY MILOUSAN LES KAI ITHELA NA TOUS POULISO EGO TIPOTA!!!!!!

TELIKA TO PIRA APO EPISIMI, KAI PIO KALI TIMH SE METRITA, KAI EXO TO KEFALI MOY ISIXO, EINAI KAI EYGENESTATOI:beer:

Ghostwalker
16/12/2005, 16:22
Δεν ξέρω πώς είναι οι αντιπροσωπείες μότο στην θεσσαλονίκη αλλά για τα μαγαζία με προστατευτικό εξοπλισμό έχω τις ΧΕΙΡΟΤΕΡΕΣ εμπειρίες. Πραγματικά σιχάθηκα που πετάχτηκα θεσσαλονίκη μήπως βρώ κάποια άλλη μάρκα απο αυτές που έχει εδώ. Δηλαδή έτσι μέσα σε 20'' έχαναν πελάτη που θα τους άφηνε λεφτά. Δλδ έλεος δείξε και λίγο ενδιαφέρον. :nono:

Τι να πώ...

veletzas
18/12/2005, 23:13
oi antrapoi einai athlioi pantou..sou dinoun thn aisthsh oti "megale se grafo kai sta @@@@ kai den me noiazei pareis esi h den pareis"den ta perno apo sena apo allou ta perno.


to xeirotero einai me ta metrhta oti isxyei oti opoios exei ta metrhta einai psimenos na parei opote tha parei kan den zorizomaste poli na ton peisoume...bakalisthikh diladi methodos...


exo frikarei 2 fores me eborous 2 fores pou ekana kai ntalaveri diladi mazi tous


o enas mou eixe pei apo to thlefono gia to drz E 5500 eno to eixe sthn aggelia 5000 kai otan piga ekei mou eipe gia ladoma gia pinakida 1000 kai ton rothsa an me kovei gia malaka 16xrono pou to thelei gia na kanei souzes stis kafeteries ...to mixanaki htan eykairia entometaksi ksero pios to eixe prin ktlt ktl kai den to pira apo stravoma...

perasane 2 xronia kai htan akoma ekei kai milao gia magazi mesa sta 3-4 pio gnosta


kai o allos theos pou piga gia antalagh me mixani 98 montelo kai mou leei ayto einai montelo 91-92 ti na sou doso?

entaksi aytounou to magazi ekleise opos anamenotan


etsi einai oles oi douleies oi epaggelmaties/lamogia/gliftes/ergasiomaneis
proxorane kai ta kirizia xanonte apo prosopou ghs

panta laspomenoi geia xara

νυχτερινος
19/12/2005, 00:50
Λενε οτι εμεις που καβαλαμε μηχανες ειμαστε αλητες.Νομιζω ομως οτι οι αλητες ειναι εκει ΕΞΩ..........................................

zolotas
19/12/2005, 14:13
τελικα ρε παιδια οσον αφορα τον εξοπλισμο αν δεν βγαλουν το ΦΠΑ θα πληρωνουμε αντερα στην ελληνικη αγορα
αρχισα να ψαχνομαι και γω για αγορες μεσω νετ γιατι εχω μιλησει με παιδια απο δω μεσα που εχουν αγορασει και ειναι ευχαριστημενοι
τωρα το κατα ποσο ειναι ασφαλης οι αγορες μεσω νετ δεν ξερω,αλλα μπορουν να μας πουνε τα παιδια που γνωριζουν

johnny1
19/12/2005, 14:41
Πρόσφατο παράδειγμα (την προηγούμενη Πέμπτη-Αθήνα).
Εχω τηλεφωνήσει σε 4 λαστιχάδικα για διαθεσιμότητα-τιμές για Michelin Pilot Power 180/55/17 και 120/70/17 για το Fazer'04.

ΟΛΑ τα @ρχίδι@ μου είπαν 394 Ευρώ συν την τοποθέτηση!
Καρτέλ κανονικό!

Βρε μ@λ@κ@ έμπορα:
1. μου τσαμπουνάς την τιμή καταλόγου της Michelin,
2. έχεις αγοράσει τουλάχιστον 30% κάτω απ'αυτήν,
3. θα πληρώσεις με 6μηνη επιταγή (και βλέπουμε)
4. δεν μου κάνεις με τίποτα εκπτωση γιατί δεν έχεις περιθώριο (εκκλησία το μαγαζί......)
5. Και θες να σου πληρώσω και τοποθέτηση??????!!!!!!

Ρε άντε και γ@....τε!

stavrobeis
22/12/2005, 15:34
APO OTI VLEPO, OLOI SIMFONOUME.....:eyepop: OTI TO MEGALITRO POSOSTO EMPRON EINAI ATHLIOOI...KAI MALISTA APORO POS ORISMENA MAGAZIA EKSAKOLOUTHOUN KAI EINAI ANOIXTA TOSA XRONIA....
AYTO PALI POY EIPE TO PALIKARI ME TIS PINAKIDES....XAXAXAXA

EGO APO TOUS 10 POY PIGA, KAI OI DEKA MOY EIPAN DIAFORETIKI TIMH!!!! EINAI TOSO GIFTOI POU TOYS DINEIS 6-7-10 XILIARIKA KAI THELOUN NA VGALOUN KAI 30-40 APO TIS PINAKIDES!!!!!!!

XORIS PANTOS NA THELO NA KANO DIAFIMISI (DEN TOUS IKSERA TOUS ANTROPOUS), H MAMA YAMAHA THESSALONIKI (DEN LEO POY EINAI, OPIOS KSEREI....) EINAI EKSIPIRETIKOI,, ALLA GENIKA KLAFTA....

AN VRETHEI KAPIOS EKSIPNOS EMPOROS KAI DOULEPSEI EPAGGELMATIKA, PISTEVO THA MAZEPSEI OLI TIN PELATEIA:beer:

FZR600R
27/12/2005, 16:42
Οπως ειπε το koufaloni, εχουμε καταλοιπα
τουρκικης νοοτροπιας, ειδικα εδω πανω Θεσσαλονικη.

Φυσικα αρκετες εξαιρεσεις αλλα η πλειοψηφια ειναι...

Δεν εκτιμουν το μετρητο... ουτε ανθρωπια.

Με το φτωχο τους, το μικρο-σκοτεινοσκατενιο μυαλουδακι πιστευουν οτι ειναι "αποκλειστικοι αντιπροσωποι" η "super-καπιταλιστες" της πλακας.

Προσωπικα οταν αντιμετωπιζω πελατη εχω την προδιαθεση να τον εκτιμω τοσο οπως και την υπηρεσια που θα προσεφερα.

Σκατα στα μ:cry:υτρα τους απο τα παλιοχωραφα τους.