PDA

View Full Version : Τωρα σωστο ηταν αυτο?



el_hymador
25/11/2005, 21:17
Το πρωϊ κατεβαινα το ποταμι Μεταμορφωση προς Φιλαδελφεια..μπροστα μου ενας τυπος με V-strom 1000 και καμια δεκαρα μετρα πισω εγω με το cbf .Παμε με λιγα χιλιομετρα οπως ειναι φυσικο αναμεσα απο τα αυτοκινητα ...σε καποια φαση βλεπω ενα golf να κανει μια τιμονια προς τα δεξια και τον τυπο με το V-strom να δαγκωνει τα φρενα και να το σωζει τελευταια στιγμη λιγους ποντους απο τον προφυλακτηρα του αυτοκινητου....σταματαω και εγω , λεω τωρα θα πεσει χοντρο μπινελικι και δικαιως!!! ....αντ΄αυτου ο τυπος με το strom , ξεκινα και μολις φτανει διπλα απο τον καθρεφτη του αυτοκινητου , του σκαει μια γροθια και τον κατεβαζει κατω!!!!! (τον καθρεφτη) αταραχος συνεχιζει την πορεια του σαν μην εχει συμβει τιποτα.....περναω και εγω διπλα απο το αυτοκινητο και βλεπω μια κυριουλα καμια πενηνταρα χρονων , σοκαρισμενη , να κοιταει τον ξεχειλωμενο καθρεφτη με τα ματια γουρλομενα.......μαλλον θα το σκεφτει να ξανακανει μαλακια γιατι αφου δεν υπολογιζει τους υπολοιπους που κυκλοφορουν διπλα της , ας υπολογιζει το κοστος των καθρεφτων....

....παντως ακραια ηταν η αντιδραση του φιλου!!

stefanos
25/11/2005, 21:29
Δεν ήταν σωστό, ούτε η κυριούλα έπρεπε να οδηγάει μιας και δεν ξέρει να κυκλοφορεί οπότε θα φάει κανένα παλικάρι με Vstrom, βγάλε συμπέρασμα, ο καθένας όπως το κρίνει στη στιγμή.

zolotas
25/11/2005, 21:36
ΜΗΝ ΤΡΕΛΕΝΕΣΑΙ.... Ο ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΗΤΑΝ ΣΠΑΣΜΕΝΟΣ...ΜΑΡΤΥΡΑΣ ΕΓΩ

ΝΑ ΑΝΑΨΟΥΝ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΤΑ ΑΙΜΑΤΑ

ΕΛΑ ΜΩΡΕ ΕΝΤΑΞΕΙ ΕΝΑΣ ΚΑΘΡΕΠΤΗΣ ΕΙΝΑΙ...Η ΓΥΝΑΙΚΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ

ΠΕΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΛΑΚΑ ΟΚ....ΑΚΡΑΙΑ ΣΥΜΠΕΡΙΦΟΡΑ ΑΛΛΑ ΚΙ ΑΥΤΟΣ ΕΙΔΕ ΤΗΝ ΖΩΗ ΜΑ ΠΕΡΝΑΕΙ ΑΠΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΤΟΥ ΜΕΣΑ ΣΕ ΚΛΑΣΜΑΤΑ

STOYBI
25/11/2005, 21:40
Δεν ξερω τι να πω.. Μαλλον υπερβολικη βρισκω την αντιδραση του strom καθοτι νομικα εχει και αδικο. Απο την αλλη ομως αμα τον χτυπαγε ..:confused: Παντως αληθεια ποια θα ηταν η αντιδραση μας αν απο απροσεξια μας ερθει ο καθε strom να σπασει το καθρεφτη του κουτιου μας ( και μην πειτε οτι λιγοι απο εμας εδω μεσα οδηγουμε ο καθενας για τους λογους του και κουτι ) ???? Εγω προσωπικα αμα τον επιανα θα του ζηταγα πρωτα συγνωμη και μετα θα του σπαγα με την κρανα του τα καντραν του μπας και ερθουμε στα πατσι μας.... Στην τελικη πουλα μαγκια στον ιδιο τον οδηγο που εκανε την μαμακια και οχι στο αψυχο και μετα να την κοπανας..:mad:

zolotas
25/11/2005, 21:47
ΠΡΙΝ ΜΕΡΙΚΑ ΧΡΟΝΙΑ ΜΟΥ ΣΕΝΤΡΑΡΕ ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΕΝΩ ΗΤΑΝ ΠΑΡΚΑΡΙΣΜΕΝΗ .....ΕΓΩ ΣΤΟ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ ΗΜΟΥΝ...ΚΑΙ ΠΑΕΙ ΝΑ ΦΥΓΕΙ ΜΕ ΧΙΛΙΑ Ο ΜΑΓΚΑΣ

Ε ΤΕΤΟΙΟ ΣΑΛΤΟ ΔΕΝ ΕΧΩ ΞΑΝΑΚΑΝΕΙ

ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΓΙΝΑ Ο SPIDERMAN ΑΥΤΟΜΑΤΩΣ ΣΑΛΤΑΡΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΣΙΔΕΡΟ ΤΗΣ ΜΠΟΤΑΣ ΤΟΝ ΕΣΤΕΙΛΑ ΓΙΑ ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΑΙΝΗΣ ΠΟΡΤΑΣ

ΣΤΑΜΑΤΗΣΕ ΣΤΑ 100 ΜΕΤΡΑ ΚΑΙ ΣΚΑΕΙ ΦΟΡΤΩΜΕΝΟΣ

ΚΑΙ ΑΦΟΥ ΓΝΩΡΙΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΟΝΤΑ ΕΛΗΞΕ ΤΟ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ

ΜΕ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!


ΝΑΣΑΙ ΚΥΡΙΟΣ ΝΑ ΦΕΡΘΩ ΣΑΝ ΚΥΡΙΟΣ

NEXT PLEASE!!!

johnpagr
25/11/2005, 23:14
To sigouro einai oti osous ka8reftes kai na katevaseis mialo kai fea ousia den prokeite na valeis se kanenan!!

Esy na eise kala panw apo ola kai an einai dynaton OR8IOS.

Prosoxh

Apeirh prosoxh !!

(an zoxadiazotan kai o odhgos kai travage mia sto timoni katapanw sthn moto kai epefte to palikari .... to apotelesma 8a htan asxhmo) .... prosoxh mages :wave2:

πανας
25/11/2005, 23:35
λοιπόν είμαι σίγουρος πως ο τύπος
είναι χειρότερος οδηγός απο την παθούσα.
αυτα κανουμε και μας λένε αλήτες:a31:

Θάνος
25/11/2005, 23:50
ΜΑΛΑΚΑΣ ΕΙΝΑΙ! :mad:

Akefalos
26/11/2005, 01:54
O typos itan profanos varymagkas.Apla tin eide gynaika kai gi'afto pige na kanei tin paparia tou.An itan mesa kana dyo pallikarakia to poly poly na evrize kai na efevge meta.

Genika i somatiki via prepei na apofevgetai.Rikse ena syntomo mpineliki kai fyge.Den aksizei parapano.

Episis thelei kai prosoxi.Den ksereis ti trela kouvalaei o kathenas i posa amaksia pane mazi(mia parea as poume me 4 atoma sto ena amaksi kai 2 sto allo).Kaneis ti magkia sou sto amaksi me ta dyo atoma kai stamatane kai oi alloi kai se kanoun touloumi.

stavrogin
26/11/2005, 06:59
Oλα παιζουν.
Αυτη δεν ξερει να οδηγα και μακαρι να μην πληρωσει κανενας την βλακια της. Αμφιβαλω αν καταλαβε τι εκανε.
Αυτος δεν συγκρατησε τα νευρα του,και ειναι κατανοητο γιατι.
Αλλα ο τροπος του δεν βγαζει πουθενα, και δεν νομιζω οτι την συνετισε.

AFTER
26/11/2005, 08:45
Ο καθενας ειπε το μακρυ του και το κοντο του, ολοι απο αποσταση βεβαια, γιατι απο κοντα ποιος ξερει τι θα κανατε και εσεις.....

Μερικοι ΔΕΝ καταλαβαινουν απο μπινελικια, ισα ισα γελανε μεσα τους που αυτοι ειναι νυμφαλιοι και εσεις εξω φρενων!

Δεν ειμαι υπερ της σωματικης βιας, αλλα μερικοι μονο απο υλικες ζημιες καταλαβαινουν!

Πρεπει να εχουν κατι ''to remember of''.

Μαλλον δεν ειχατε ποτε φιλους κουτακιδες για να καταλαβετε πως σκεφτονται...

Αντε γεια...

adam_tsouk
26/11/2005, 10:22
Ρε!!!

Αφού η κυριούλα δεν τον χρειαζόταν έτσι κι αλλιώς!!!!! :D

Και πέρα από την πλάκα, συμ,φωνώ πως άμα δεν ήταν κυριούλα αλλά κανάς μαντράχαλος ο "μαγκας" θα σφύραγε ανέμελα και θα έλεγε κανα΄"Γαλλικό" μόνο....

Γιατί με το που σπυ σπάει τον καθρέφτη... μια στραβοτιμονιά υπόθεση είναι για να πέσει!!!!

Άσε που του πέρνειςε την πινακίδα κια σου πληρώνε όλη τη πλευρά του αυτοκινήτου καινούρια.....

:winka:

athandim
26/11/2005, 10:49
Μια ερώτηση :

Σύμφωνα με τον Κ.Ο.Κ. δεν απαγορεύεται η διήθηση [κάπως έτσι δεν λέγεται ;];;

Θέλω να πω, πως σύμφωνα με το νόμο, αν το έριχνε κάτω το παληκάρι, θα έφταιγε και αυτός....Εεε;;
.
.
.
.
.
Όσο για τον καθρέφτη....κατανοητό μεν κατακριτέο δε. Τώρα, το πιο πιθανό είναι να το έχει μετανιώσει και ο ίδιος...

adam_tsouk
26/11/2005, 11:57
Αρχικά δημιουργήθηκε από athandim
Μια ερώτηση :

Σύμφωνα με τον Κ.Ο.Κ. δεν απαγορεύεται η διήθηση [κάπως έτσι δεν λέγεται ;];;



κάπως έτχι λέγεται και... απαγορεύεται αλλά...... ΟΚ, δνε νομίζω να συμφωνείς με έναν τέτοιο νόμο! :rolleyes:

athandim
26/11/2005, 12:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από adam_tsouk
κάπως έτχι λέγεται και... απαγορεύεται αλλά...... ΟΚ, δνε νομίζω να συμφωνείς με έναν τέτοιο νόμο! :rolleyes:
Ε, όχι βέβαια!!!:nono: :nono: :wave2:

el_hymador
26/11/2005, 12:41
Διήθηση....
Ωραία λεξη ε?

-Πως ήρθες ρε τόσο γρήγορα?
-Ε, να διηθώντας σε όλη την διαδρομή.....


Πάντως ειναι μεγάλη μαλακία η απαγόρευση της διήθησης , κάπου στην Ευρώπη , είχαν μαζευτεί εκατοντάδες μηχανές και κυκλοφόρησαν για μια μέρα στους δρόμους ''κανονικά'' βάση του νόμου πίσω από τα αυτοκίνητα ένας - ένας .....φυσικά προκάλεσαν απίστευτη κίνηση ..... Εμείς εδω....:a31:, οι περισσότερες λέσχες είτε είναι τελείως χαβαλέ , είτε πέφτουν τσακωμοί για τα διοικητικά τους.......
Μαζευόμαστε καμιά 150αριά μηχανές να θυσιάσουμε ένα Σαββατιάτικο πρωϊνό μας , ωστε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο?

adam_tsouk
26/11/2005, 14:37
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Διήθηση....
Ωραία λεξη ε?

-Πως ήρθες ρε τόσο γρήγορα?
-Ε, να διηθώντας σε όλη την διαδρομή.....


Πάντως ειναι μεγάλη μαλακία η απαγόρευση της διήθησης , κάπου στην Ευρώπη , είχαν μαζευτεί εκατοντάδες μηχανές και κυκλοφόρησαν για μια μέρα στους δρόμους ''κανονικά'' βάση του νόμου πίσω από τα αυτοκίνητα ένας - ένας .....φυσικά προκάλεσαν απίστευτη κίνηση ..... Εμείς εδω....:a31:, οι περισσότερες λέσχες είτε είναι τελείως χαβαλέ , είτε πέφτουν τσακωμοί για τα διοικητικά τους.......
Μαζευόμαστε καμιά 150αριά μηχανές να θυσιάσουμε ένα Σαββατιάτικο πρωϊνό μας , ωστε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο?

150? Σε μια καλά οργανωμένη συγκέντρωση θα ΜΠΟΠΡΟΥΣΑΝ να μαζευτούν πολύ περισσότερες... απλά... θα μπορούσαν, δεν θα γινόταν.....

athandim
26/11/2005, 18:36
Ο τρόπος αυτός οδήγησης έχει "παγιωθεί" στις συνειδήσεις όλων - και μοτοσικλετιστών και οδηγών αυτοκινήτων - και δεν έχω ακούσει ποτέ για κλήση "λόγω διήθησης"....

Η διαμαρτυρία κατά τη γνώμη μου θα ήταν μαζική, αν μας είχαν ταράξει οι τροχαίοι στις κλήσεις, κάτι που δεν συμβαίνει....(εκτός του οτι ως πιο πιθανό αποτέλεσμα μιας διαμαρτυρίας βλέπω την εφαρμογή του νόμου και όχι την κατάργηση της απαγόρευσης :Τι να πει το κράτος, ¨επιτρέπω τις σφήνες υπό προϋποθέσεις¨, χλω-μο-τα-το!!)

Απ΄την άλλη, τώρα είμαστε εκτεθειμένοι νομικά σε περίπτωση στραβής.....

Τί να πεις....:confused: Προσοχή παιδιά... :wave2:

el_hymador
27/11/2005, 09:54
Bασικα , μια τετοια κινηση δεν θα αποσκοπουσε μονο στην νομιμοποιηση της Διηθησης , αλλα στο να καταλαβουν ολα τα μοσχαρια οτι η μοτοσυκλετα ειναι η μονο λυση για το κυκλοφοριακο προβλημα....ειναι πολυ απλο , παμε ολοι σε σειρα (νομιμα) ο ενας πισω απο τον αλλο , κρατωντας και μια λογικη αποσταση ασφαλειας , δηλαδη καταλαμβανωντας στην ουσια τον χωρο που θα επιανε ενα αυτοκινητο.Φυσικα θα προκαλεσουμε απιστευτο μποτιλιαρισμα μονο και μονο επειδη κυκλοφορουμε νομιμα!!!!

Μπορει επισης να τυπωθει και ενα ενημερωτικο φυλλαδιο στο οποια να αναγραφεται:

<< Βοδια ,

Με την δικη σας συμπεριφορα , αλλα και την σταση του κρατους απεναντι στους μοτοσυκλετιστες , θα αναγκαστουμε ολοι να εγκαταλειψουμε τις μηχανες ως μεταφορικο μεσο και να χρησιμοποιουμε αυτοκινητο!!!
Αυτο το γ@μησι που τρωτε σημερα θα το τρωτε καθημερινα......θεωρουμε οτι τα εγκεφαλικα σας κυτταρα ειναι εξαντλημενα απο τον αυνανισμο και την αποχαυνωση για αυτο τον λογο αποφασισαμε να προβουμε σε δραστικες κινησεις αφου απο διαλογο δεν χαμπαριαζετε τιποτα.....στην πιπ@ λοιπον και συνεχιστε με τον ιδιο τροπο καφροι να δουμε ποσα απιδια χωραει ο σακος....(η ο πατος σας!!!)>>



.....ενταξει δεν θα εχει ακριβως τετοια συνταξη και λεξιλογιο , αλλα ειναι μια πολυ καλη κινηση ....... για σκεφτειτε το ...μπορουμε να κερδισουμε πολλα .

afrotwin
28/11/2005, 10:29
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Διήθηση....
Ωραία λεξη ε?

-Πως ήρθες ρε τόσο γρήγορα?
-Ε, να διηθώντας σε όλη την διαδρομή.....


Πάντως ειναι μεγάλη μαλακία η απαγόρευση της διήθησης , κάπου στην Ευρώπη , είχαν μαζευτεί εκατοντάδες μηχανές και κυκλοφόρησαν για μια μέρα στους δρόμους ''κανονικά'' βάση του νόμου πίσω από τα αυτοκίνητα ένας - ένας .....φυσικά προκάλεσαν απίστευτη κίνηση ..... Εμείς εδω....:a31:, οι περισσότερες λέσχες είτε είναι τελείως χαβαλέ , είτε πέφτουν τσακωμοί για τα διοικητικά τους.......
Μαζευόμαστε καμιά 150αριά μηχανές να θυσιάσουμε ένα Σαββατιάτικο πρωϊνό μας , ωστε να κάνουμε κάτι αντίστοιχο?

parakseno ego pos ksero oti to idio exi simvi ke edo stin a8ina kamposo kero prin ke simetixan ke atoma apo to moto....

malon variounte na stin poune...
:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

afrotwin
28/11/2005, 10:42
Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
Το πρωϊ κατεβαινα το ποταμι Μεταμορφωση προς Φιλαδελφεια..μπροστα μου ενας τυπος με V-strom 1000 και καμια δεκαρα μετρα πισω εγω με το cbf .Παμε με λιγα χιλιομετρα οπως ειναι φυσικο αναμεσα απο τα αυτοκινητα ...σε καποια φαση βλεπω ενα golf να κανει μια τιμονια προς τα δεξια και τον τυπο με το V-strom να δαγκωνει τα φρενα και να το σωζει τελευταια στιγμη λιγους ποντους απο τον προφυλακτηρα του αυτοκινητου....σταματαω και εγω , λεω τωρα θα πεσει χοντρο μπινελικι και δικαιως!!! ....αντ΄αυτου ο τυπος με το strom , ξεκινα και μολις φτανει διπλα απο τον καθρεφτη του αυτοκινητου , του σκαει μια γροθια και τον κατεβαζει κατω!!!!! (τον καθρεφτη) αταραχος συνεχιζει την πορεια του σαν μην εχει συμβει τιποτα.....περναω και εγω διπλα απο το αυτοκινητο και βλεπω μια κυριουλα καμια πενηνταρα χρονων , σοκαρισμενη , να κοιταει τον ξεχειλωμενο καθρεφτη με τα ματια γουρλομενα.......μαλλον θα το σκεφτει να ξανακανει μαλακια γιατι αφου δεν υπολογιζει τους υπολοιπους που κυκλοφορουν διπλα της , ας υπολογιζει το κοστος των καθρεφτων....

....παντως ακραια ηταν η αντιδραση του φιλου!!

emena mou 8imizete to opios ine ekso apo xoro pola tragoudia kseri...:rotflmao: :rotflmao:
an sinevene se esas na dite ton xaro me ta matia sas pos 8a antidrousate?

to sigouro ine pos kanis den kseri
den iparxi pagia taktiki tou an8ropinou idous se teties periptosis..

to 8ema ine oti i ginekes san odigi ine trisa8lies oxi giati odigoun xalia ala giati den exoun sinidisi

8eoroun fisiko na stamatoun stin mesi tou dromou gia paradigma
i na alazoun lorides se 5 metra apostasi akoma ke na kanoun opis8en se kentrikes leoforous
ke ala pola paradigmata opos ke mia merida ilikiomenon i anorimis neoleas ine aprovlepti ston dromo

se periptosi omos opou exoume tin nootropia oti epidi exoume 1000cc ke 100 aloga px
prepi na ta xrisimopioume ke mesa stin kinisi
afto ine akros ili8io
ke se mia argi roi kinisis i epitanxisi mpori na apodix8i mirea
otan pigenis me 120 xiliometra se mia kinisi pou kinite me 50 xiliometra i opies alages katef8insis ton oximaton sigoura 8a sou dimiourgisoun provlima

opote iparxi mia periptosi opou kala ekane ke espase ton ka8repti tis trisa8lias malakos ala paromios eprepe na ton xosi ke ston kolo tou...

episis ime sigouros oti me tin nootropia pou exoun aftes i voulomenes penintares aftokinitistries tou kolou apokliete na katalave ti sinevi ke giati tis spasane ton ka8repti
sigoura 8a leei oti i alites me ta mixanakia spane ka8reptes gia diaskedasi...:rotflmao: :rotflmao:


pantos an mi ti alo ine grafikotati istoria afti
ego gousterno...:lol:

hornetakias
04/12/2005, 23:23
Αφου η κυριουλα εκανε την λαλακια ας πληρωσει και τα σπασμενα
γιατι δεν εχει συνιδητοποιησει οτι βαζει σε κινδυνο την σωματικη
ακαιρεοτητα του αλλου.
Αν δεν ειχε προλαβει να το σωσει τι θα γινοταν:
1)θα χτυπαγε ο ιδιος
2)θα επαιρνε σβαρνα κανα δυο αλλα αμαξακια που θα τους πληρωνε
μετα γιατι εφταιγε ο αλητης ο μηχανοβιος.......!!!!!
Φανταστειτε να ηταν βρεγμενος ο δρομος!!!!!!


ΚΥΡΑ ΜΟΥ δεν εισαι στο αεροδρομιο που εμαθες να οδηγεις,

εδω εχει και αλλους.

sotpag
04/12/2005, 23:43
Αρχικά δημιουργήθηκε από AFTER
Ο καθενας ειπε το μακρυ του και το κοντο του, ολοι απο αποσταση βεβαια, γιατι απο κοντα ποιος ξερει τι θα κανατε και εσεις.....

Μερικοι ΔΕΝ καταλαβαινουν απο μπινελικια, ισα ισα γελανε μεσα τους που αυτοι ειναι νυμφαλιοι και εσεις εξω φρενων!

Δεν ειμαι υπερ της σωματικης βιας, αλλα μερικοι μονο απο υλικες ζημιες καταλαβαινουν!

Πρεπει να εχουν κατι ''to remember of''.

Μαλλον δεν ειχατε ποτε φιλους κουτακιδες για να καταλαβετε πως σκεφτονται...

Αντε γεια...


σωστος +10000 ή + 10000000

ποτε δεν ξερουμε πως θα αντιδρασουμε εκεινη τη στιγμη


πολλες φορες μου εχουν κανει μαλακια (εχω κανει και εγω) και οταν τους φτανω και αρχηζω τα μπινελικια μου ζητουν συγνωμη και μενω μα#@$κας σπανιο μεν αλλα γινετε

DarKeGo
06/12/2005, 16:12
Paidia mou eixe tyxei kati antistoixo stin Kallirois...Mesaia lorida fortigo, aristeri enas gyro sta 60 me ix kai go pao na peraso anamesa...stin mesi tou autokinitou pigaina me 40 kati tetoio, o odigos tou ix arxizei na kovei to timoni deksia. Leo 8a me dei. synexizei kovontas akoma pio poly, me apotelesma na akoumpao ton wmo mou sto toixoma tou fortigou psygeiou kai to aristero mou podi na akoumpaei stin porta tou kai ola ayta me 40 km...na kornaro, tpt o typos synexize na kovei, anagastika loipon, tou kovo ena klotsidi ston ka8refti kai tou ton spao me tin mpota. Aytomatos kovei aristera, ego pernao kai synexizo tin poreia mou mesa stin kinisi kai feygo...

O typos milage sto kinito kai den pire xampari oti mporei na me eixe riksei kato ap tis rodes tou fortigou na eixa ginei pitta kai aytos de 8a iksere tpt...

Sorry alla an eixa pistoli pano mou 8a tou erixna. Ti na sou kanei ena sygnomi de se eida, otan exeis xasei 10 xronia ap ti zoi sou?

Sygnomi eipe ki o skatzoxoiros kai katevike ap ti vourtsa...!

Analoga to sok einai analogi kai i antidrasi panta kai mi katigorite kanena...!

devil's animal
06/12/2005, 18:17
Αρχικά δημιουργήθηκε από DarKeGo
Paidia mou eixe tyxei kati antistoixo stin Kallirois...Mesaia lorida fortigo, aristeri enas gyro sta 60 me ix kai go pao na peraso anamesa...stin mesi tou autokinitou pigaina me 40 kati tetoio, o odigos tou ix arxizei na kovei to timoni deksia. Leo 8a me dei. synexizei kovontas akoma pio poly, me apotelesma na akoumpao ton wmo mou sto toixoma tou fortigou psygeiou kai to aristero mou podi na akoumpaei stin porta tou kai ola ayta me 40 km...na kornaro, tpt o typos synexize na kovei, anagastika loipon, tou kovo ena klotsidi ston ka8refti kai tou ton spao me tin mpota. Aytomatos kovei aristera, ego pernao kai synexizo tin poreia mou mesa stin kinisi kai feygo...

O typos milage sto kinito kai den pire xampari oti mporei na me eixe riksei kato ap tis rodes tou fortigou na eixa ginei pitta kai aytos de 8a iksere tpt...

Sorry alla an eixa pistoli pano mou 8a tou erixna. Ti na sou kanei ena sygnomi de se eida, otan exeis xasei 10 xronia ap ti zoi sou?

Sygnomi eipe ki o skatzoxoiros kai katevike ap ti vourtsa...!

Analoga to sok einai analogi kai i antidrasi panta kai mi katigorite kanena...!



+100000

να μη σου πω οτι παρακατω θα του ειχα κλεισει τον δρομο και θα τον κερναγα και ενα ζευγαρι κλωτσιες....:evil: :evil:

και δεν πα να ναι τεραστιος ,ακομα και ο ιδιος ο hulk....
αμα εχεις δικιο και εισαι τσαντισμενος για λογο που αφορα την ζωη σου, δεν καταλαβαινεις ΤΙΠΟΤΑ!!!!


νευριασα παλι...με του μ@λακες...τα @ρχιδια...ολα....την κοινωνια μου μεσα...:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

apolon10
08/12/2005, 16:02
παντως ξεχαρβαλωμενος ή σπασμενος καθρεπτης εχω παρατηρησει οτι σημαινει απροσεκτο (ή στα @ρχιδι@ του) οδηγο,αυτον που αλλαζει λωριδες λες και ειναι στο περιβολι του παπου του ή στριβει χωρις φλας.
Λαμβανοντας υποψη αυτην την παρατηρηση επικροτω την πραξη του στρομ ως δυναμικη προσπαθεια και ευγενικη χορηγια προς την ασφαλεια των πολιτων να σημανει την επικινδυνοτητα του συγκεκριμενου οχηματος στους δρομους της ασφαλους και ησυχης πολης μας.... :rolleyes:

idi
08/12/2005, 16:27
απο ενα σπασμενο καθρεφτη κανενας δε πεθανε

απο υπερήλικες οδηγους παρα πολλοι



Θανο η οδηγηση ΔΕΝ ειναι δικαίωμα... και ΔΕΝ ειναι ολοι ικανοι να οδηγανε

και βεβαια σέβομαι την 3η ηλικια (προς Θεου...) αλλα αυτο σε καμια περίπτωση δε με κανει να βλεπω με συμπάθεια χουφταλα στο τιμονι.... που δε ξερουν που τους πανε τα 4 (και φυσικα ΔΕΝ αναφέρομαι σε ολους ...)

μη το βλεπεις σα προσβολή ενος μεγαλύτερου αυτο που λεω αλλα σαν πολυ λογικο επιχείρημα ... η οδηγηση απο ανθρωπους που δεν ειναι σε αριστη σωματική (καλα οχι τοσο... μιλαω για ακραια φαινόμενα) αλλα κυριως διανοητική κατασταση (με εμφαση στα reflex και στην οραση) εχει συνέπεια τη δημιουργία μεγαλων ατυχημάτων ιδιων με αυτων που προκαλουν μεθυσμένοι και μαστουρωμένοι οδηγοί που ολοι (σωστα) θεωρουν "δολοφόνους"

SF
08/12/2005, 21:20
Όχι, δεν ήταν σωστό.

(Για να απαντήσω απευθείας στην ερώτηση).

Τα είπαν οι συνάδελφοι προηγουμένως. Η διήθηση είναι παράνομη, τελεία και παύλα. Να λέμε και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατί εν τέλει χάρη μας κάνουν τα ΙΧ. Και να οδηγούμε ΣΥ ΝΤΗ ΡΗ ΤΙ ΚΑ!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!!!!

Όσο για κλήσεις, η τροχαία δε δίνει κλήσεις σε αμέτρητες πολύ σοβαρότερες παραβάσεις... Άλλη κουβέντα αυτή...


YΓ. Είμαι *και* κουτάκιας...

latris mixanis
08/12/2005, 21:30
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Όχι, δεν ήταν σωστό.

(Για να απαντήσω απευθείας στην ερώτηση).

Τα είπαν οι συνάδελφοι προηγουμένως. Η διήθηση είναι παράνομη, τελεία και παύλα. Να λέμε και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατί εν τέλει χάρη μας κάνουν τα ΙΧ. Και να οδηγούμε ΣΥ ΝΤΗ ΡΗ ΤΙ ΚΑ!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!!!!

Όσο για κλήσεις, η τροχαία δε δίνει κλήσεις σε αμέτρητες πολύ σοβαρότερες παραβάσεις... Άλλη κουβέντα αυτή...


YΓ. Είμαι *και* κουτάκιας...

+100000

crazykiller
08/12/2005, 22:16
Χμμμ, ερώτησις:

Πιστεύετε πως η γιαγιούλα κατάλαβε τη βλακεία έκανε;
Και αν κατάλαβε νομίζετε ότι είναι σε θέση να το διορθώσει;;


Εγώ δεν κατηγορώ τον τυπά που έσπασε τον καθρέπτη, απλά πιστέυω πως είναι ΑΤΟΠΟ αυτό που έκανε. Δεν έχει αντίκρυσμα

GeorgeFZR
09/12/2005, 01:30
Θανο η οδηγηση ΔΕΝ ειναι δικαίωμα... και ΔΕΝ ειναι ολοι ικανοι να οδηγανε

+10000000000000

DarKeGo
09/12/2005, 13:32
Αρχικά δημιουργήθηκε από SF
Όχι, δεν ήταν σωστό.

(Για να απαντήσω απευθείας στην ερώτηση).

Τα είπαν οι συνάδελφοι προηγουμένως. Η διήθηση είναι παράνομη, τελεία και παύλα. Να λέμε και ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ γιατί εν τέλει χάρη μας κάνουν τα ΙΧ. Και να οδηγούμε ΣΥ ΝΤΗ ΡΗ ΤΙ ΚΑ!

ΚΑΠΟΙΟΣ ΛΟΓΟΣ ΘΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΑΡΑΝΟΜΗ!!!!!

Όσο για κλήσεις, η τροχαία δε δίνει κλήσεις σε αμέτρητες πολύ σοβαρότερες παραβάσεις... Άλλη κουβέντα αυτή...


YΓ. Είμαι *και* κουτάκιας...

File, i dih8hsh mporei na einai paranomi alla efoson ginetai se ka8imerinos pagosmia vasi, kai den yparxoun kyroseis i proeidopoiiseis, opws px. gia tin prosektiki xrisi flash pou einai eygenes a8lima ton "koutakidon" na mi xrisimopoioun, pernaei os agrafos nomos pou stin xora mas einai kai oi pio engritoi ap tous polites.

Kata ti gnomi sou an paei sto dikastirio enas mixanovios me spasmeno podi kai mia ilikiomeni graia/geros, me ena spasmeno ka8refti gia ena atyxima dih8isis, poios 8a kerdisei ti diki? An efarmostei o nomos kata gramma, o mixanovios exei adiko, mono pou ekane la8os se ena nomo o opoios einai la8os, opws kai to na peseis piso apo kapoion, kai as kokallosei ta frena xoris na yparxei logos, eygenes a8lima ton "koutakidon" ki ayto.

O "koutakias" omws, mporei na katigori8ei gia tin mi xrisi ka8repton pou den einai mono gia parkarisma, gia omilia sto kinito, mi xrisi flash kai ena swro mlkies pou kanoun oi koutakides, opws katavrox8isi tyropitas, oral sex apo to synodigo, psyxagogika paignia me to paidi sto piso ka8isma opws "tyflomyga", sysfiksi sxeseon me sympa8i tetrapoda meso glypsimatos tou aytiou, eksereynisi ntoulapiou gia to teleytaio CD tis Ellis Kokkinou me titlo "as prosexa", stayrologima dierxomenos ekso ap ton Agio Panteleimona, paranomo ksisimo orxeon kai aidoiou me to xeri mesa sto panteloni i fousta, petama tou tsigarou ekso me katevasma tou para8yrou, plysis tou parbriz en kinisei, kai ola ayta, EN ORA ODIGISIS

Pera ap tin plaka file, oi ypoxreoseis pou exei enas koutakias einai poly perissoteres giati kinei ena oxima me poly megalytero ogko kai varos, metaferei pano apo 2 zoes, mporei na kanei kai na prokalesei epomenos poly perissoteres zimies kai 8ymata kai to mono pou kanei syni8os, einai na anysixei gia to an 8a ton plirosei i asfalistiki tou kai ti logariasmos 8a tou r8ei, ton epomeno xrono gia tis kololamarines tou. O mixanovios skeftetai prota ti somatiki tou akeraiotita kai meta ola t alla, gi ayto kai prosexei perissotero exontas ta xeria sto timoni kai ta matia sto dromo.

An enas dikastis mas katadikasei gia dih8hsi de simainei oti o nomos einai swstos, aplws ton efarmozei. Alla an o dikastis einai prota an8ropos kai realistis, 8a katadikasei ton autokinitisti gia apotomi allagi poreias xoris proeidopoiitika flash, paraptoma pio syni8ismeno pio sovaro kai pio epikindyno.

Ta symperasmata dika sas!

Telos mia erotisi. An i mixani kinitai se dih8isi kai einai entos orion loridas xoris dld na pataei ti grammi, auto pianetai gia dih8hsh?? Ama kineisai mesa sti lorida giati na eisai paranomos??

cityfly
09/12/2005, 18:20
η διήθηση απαγορεύεται αλλά τα περισσότερα ατυχήματα από αλλαγή πορείας δεν γίνονται κατά τη διάρκεια της καμιά φορά είναι ασφαλέστερο να περνάς ανάμεσα από τα αυτοκίνητα (διήθηση) εν κινήση παρά να είσαι κανονικά στη λωρίδα σου.

Γιατί όταν έχουν άλλο κουτί δίπλα τους το βλέπουν ενώ τη μηχανή ούτε που της δίνουν σημασία

έγω κάθε φορά που περνάω από δεξιά και στη μεσαία έχει δημιουργηθεί κομβόι τρέμω μη πεταχτεί κανένας και πάω όσο πιο άκρη γίνεται