PDA

View Full Version : Το motovlog μπηκε στην ζωη μας



spiraleon
21/11/2017, 19:32
Τελικα μετα απο χρονια βλεπουμε στο youtube βιντεακια και απο ελληνες οδηγους. Σε μεγαλο ποσοστο ειναι ενδιαφεροντα αστεια και βλεπουμε την οδηγικη συμπεριφορα των αυτοκινητων απεναντι μας. Μακαρι να βγουνε και αλλοι και να αναπτυξουν περισσοτερα θεμματα

yes-u
22/11/2017, 10:13
Δώσε φως...

teogtp
22/11/2017, 10:16
390677

teogtp
22/11/2017, 10:19
Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του καβαλάω και μουρμουραω όλη την ώρα.
Θέλεις να μοιραστείς μια όμορφη διαδρομή με άλλους;
Βάλε το βιντεάκι σου κα άσε τον κόσμο να απολαυσει.
Αν θέλω μπίρι μπίρι μπαίνω με λασπωμένα παπούτσια στο σπίτι......




:tooth:

daz
22/11/2017, 10:53
Δεν μπορώ να καταλάβω το σκεπτικό του καβαλάω και μουρμουραω όλη την ώρα.
Θέλεις να μοιραστείς μια όμορφη διαδρομή με άλλους;
Βάλε το βιντεάκι σου κα άσε τον κόσμο να απολαυσει.
Αν θέλω μπίρι μπίρι μπαίνω με λασπωμένα παπούτσια στο σπίτι......




:tooth:

Δοκίμασε τον κουραμπιέ στον καναπε, έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Εγω πες ότι αυτους που γυρίζουν τα βιντεάκια μπορώ να τους καταλάβω, που δεν μπορώ αλλά anyway.
Ποιος τα βλέπει; Τι ακριβώς βλεπει και γιατί; Όχι, πραγματικά δεν καταλαβαίνω, δεν το λέω για να το σνομπαρω. Ίσως μεγάλωσα και δεν το πιάνω.

sniper
22/11/2017, 10:57
Δοκίμασε τον κουραμπιέ στον καναπε, έχει καλύτερα αποτελέσματα.

Εγω πες ότι αυτους που γυρίζουν τα βιντεάκια μπορώ να τους καταλάβω, που δεν μπορώ αλλά anyway.
Ποιος τα βλέπει; Τι ακριβώς βλεπει και γιατί; Όχι, πραγματικά δεν καταλαβαίνω, δεν το λέω για να το σνομπαρω. Ίσως μεγάλωσα και δεν το πιάνω.


Εγώ πραγματικά δεν καταλαβαίνω πως κάποιοι οδηγούν και λένε όλες αυτές τις απίστευτες μ@λακίες....

Εγώ συνήθως βάζω σημάδια κι είμαι στο γαμωτ-γαμωτ.....

BLiTzER
22/11/2017, 11:04
2-3 βίντεο που έχω δει είναι τραγικά. Τεράστια, ανούσια, παντελώς αδιάφορα, από ανθρώπους που νομίζουν ότι έχουν χιούμορ ή/και λέγειν ΚΑΙ δημιουργούν προβλήματα από το πουθενά, απλά για να έχουν κάτι να ασχοληθούν και σε αυτό το βίντεο.

teogtp
22/11/2017, 11:19
2-3 βίντεο που έχω δει είναι τραγικά. Τεράστια, ανούσια, παντελώς αδιάφορα, από ανθρώπους που νομίζουν ότι έχουν χιούμορ ή/και λέγειν ΚΑΙ δημιουργούν προβλήματα από το πουθενά, απλά για να έχουν κάτι να ασχοληθούν και σε αυτό το βίντεο.

Γ@μησε τα...
Που να δεις και κάτι τύπους με ΜΤ σε πίστα ρε φίλε!



:p
:a22:

daz
22/11/2017, 11:25
2-3 βίντεο που έχω δει είναι τραγικά. Τεράστια, ανούσια, παντελώς αδιάφορα, από ανθρώπους που νομίζουν ότι έχουν χιούμορ ή/και λέγειν ΚΑΙ δημιουργούν προβλήματα από το πουθενά, απλά για να έχουν κάτι να ασχοληθούν και σε αυτό το βίντεο.

Κανουν το τίποτα, τεράστιο και λένε ότι τους έρθει στο κεφάλι. Οκ..

Ποιος τα βλέπει; Πόσο φλέβα πρέπει να κόβει κάποιος για να κάτσει να δει κάποιον που παραλογιζεται οδηγοντας σε ένα αδιάφορο περιβάλλον; Θα κάτσω να δω τη διαδρομή που θα κάνει μέχρι τη δουλειά του ώστε να μη χάσω το κάτι ενδιαφέρον που ίσως γίνει; Όποιος νομίζει ότι έχει κάτι ενδιαφέρον να πει ή ότι έχει χιουμορ, θα πρέπει να το πει οδηγοντας απ το σπίτι στη δουλειά του;

Όλο αυτό πρέπει να έγινε μόδα απ' όσους ήθελαν μια κάμερα να καταγράφει συνέχεια, σαν αποδεικτικό σε ατυχήματα κ.α. και έγινε μόδα.
Απ την άλλη παλι αν δεν είσαι τύπος και υπογραμμος στο δρόμο αυτό μπορεί να γυρίσει εναντίων σου! Και δεν είναι λίγες οι περιπτώσεις που στην Αμερική μαζεύουν τους βλογκερς για να αποκτήσουν πρόσβαση στο υλικό ώστε να έχουν στοιχεία για άλλους (τα γνωστά γκρουπ κτλ).

Sapadak
22/11/2017, 11:33
Πρέπει κάπως να δικαιολογήσουν την αγορά της κάμερας :lol:

taisteal
22/11/2017, 13:08
2-3 βίντεο που έχω δει είναι τραγικά. Τεράστια, ανούσια, παντελώς αδιάφορα, από ανθρώπους που νομίζουν ότι έχουν χιούμορ ή/και λέγειν ΚΑΙ δημιουργούν προβλήματα από το πουθενά, απλά για να έχουν κάτι να ασχοληθούν και σε αυτό το βίντεο.

:beer::beer:
Motovlog και βλακείες...

Μανολης67
22/11/2017, 20:12
Εκανα και εγω 2-3 μοτοβλόκ βασικά για χαβαλέ όταν μια καμερα ηρθε στα χερια μου από δωροπροσφορά σε βιντεογκειμ....
Τραγική στιγμή που βεβαια διορθωθηκε στο μονταζ οταν με το 660 και με 100 με προσπερασε ενας .....Τρακτορας στην Αχλαδερη -Μυτιλήνης Καλλονής !:(
Παντως παιδιά εχει φάση.....δηλαδή ό μόνος τρόπος να μυρίσουμε λίγο φανάρι και καυσαεριο εμείς εδω στην επαρχία ειναι με τις δικές σας γκαζιαρικες φωτεινές νύχτες στην ομορφη Αθηνα και προαστεια.....

Bowleno
22/11/2017, 21:28
Εκανα και εγω 2-3 μοτοβλόκ βασικά για χαβαλέ όταν μια καμερα ηρθε στα χερια μου από δωροπροσφορά σε βιντεογκειμ....
Τραγική στιγμή που βεβαια διορθωθηκε στο μονταζ οταν με το 660 και με 100 με προσπερασε ενας .....Τρακτορας στην Αχλαδερη -Μυτιλήνης Καλλονής !:(
Παντως παιδιά εχει φάση.....δηλαδή ό μόνος τρόπος να μυρίσουμε λίγο φανάρι και καυσαεριο εμείς εδω στην επαρχία ειναι με τις δικές σας γκαζιαρικες φωτεινές νύχτες στην ομορφη Αθηνα και προαστεια.....

Δεν ξέρεις πόσο τυχερός είσαι που ζεις εκεί.... άστο λέμε

GiorgosLa
23/11/2017, 07:04
...δηλαδή ό μόνος τρόπος να μυρίσουμε λίγο φανάρι και καυσαεριο εμείς εδω στην επαρχία.....

Σωστός! Τι ακρόπολη και μαλακίες. Οι περισσότεροι, για λίγο φανάρι και καυσαέριο κατεβαίνουν Αθήνα. :D
:beer:

teogtp
23/11/2017, 08:06
Μανώλη, σου δίνω την γερμανική γκαζολαδιερα μου σε τιμή ευκαιρίας.
Πατάς γκάζι και εξαφανίζεις κόσμο απο το καυσαέριο.
Σκέτο μπουρδέλο λέμε, οπότε να και το φανάρι που ζητάς!
Τι λες;
Σκέψου το και πες μου .

spiraleon
27/11/2017, 18:08
ενταξει πολυ ομορφες ολες οι παντησεις σας σχετικα με το θεμα
αλλα πιστευω οτι απο την μια δεν υπαρχει κατι παρομοιο ωστε να βλεπεις
μια ομορφη βολτα μεσα σε πολη. δεν υπαρχουν ουτε εκπομπες που να
εχουν θεμα σχετικο με την μηχανη....ετσι τα motovlog τα περισσοτερα σε
αριθμο παρουσιαζουν θεματα και τα συνδεουν με μια ομορφη βολτα στην πολη
τους η και εκτος με λιγο χιουμοε

telegonos
27/11/2017, 22:25
Τελικα μετα απο χρονια βλεπουμε στο youtube βιντεακια και απο ελληνες οδηγους. Σε μεγαλο ποσοστο ειναι ενδιαφεροντα αστεια και βλεπουμε την οδηγικη συμπεριφορα των αυτοκινητων απεναντι μας. Μακαρι να βγουνε και αλλοι και να αναπτυξουν περισσοτερα θεμματα

Να πω κι εγώ μια απάντηση;

Εμένα, ακόμα κι αν τα περισσότερα βίντεο του είδους τα βρήσκω βαρετά, μου αρέσει πολύ αυτή η δυνατότητα που έχουν οι άνθρωποι σήμερα.

Μέσα από την σύχρονη τεχνολογία, εύκολα, με ένα εξοπλισμό που ένας άνθρωπος μπορεί να αγοράσει σχετικά εύκολα, μπορεί ο καθείς να γίνει, συγγραφέας και εκδότης, μουσικός και δισκογραφική, σκηνοθέτης και παραγωγός, και ειδικά στην περίπτωση του vlog οδηγός και εκπομπή. Αν θα γίνει και ΚΑΛΟΣ σε στα παραπάνω είναι άλλο θέμα, η ευκαιρία όμως υπάρχει.

Παλιά δεν υπήρχε.

Μπορεί να φαίνεται εύκολο και αυτονόητο, σήμερα, αλλά δεν ήταν παλιότερα. Παλιότερα ήταν αδιανόητο, και όταν λέμε παλιότερα, δεν λέμε το 1821, το 1990 λέμε ας πούμε, που δεν είναι και τόσο μακριά. Το 1990 εγώ προσωπικά έλεγα στην φοιτητοπαρέα μου, ότι σύντομα δεν θα στέλνουμε γράμματα με το ταχυδρομείο αλλά θα τα γράφουμε από υπολογιστή και θα πηγαίνουν άμεσα ηλεκτρονικά στον υπολογιστή του παραλήπτη, και με κορόιδευαν λες και έλεγα για ταξίδι στον Ντένεμπ-4

Αυτό, για να νοιώσουν όλοι, πόσο αδιανόητο ήταν ΤΟΤΕ αυτό που γίνεται σήμερα, και το θεωρούμε και το νοιώθουμε ΣΗΜΕΡΑ ως κάτι εύκολο και αυτονόητο.

Με αυτήν την λογική, είναι θαυμάσιο το vlog και ας μην είναι όλα τα βίντεο με έμπνευση και ενδιαφέρον. Στην τελική ε κάποιος θα είναι πιο καλός, κάποιος πιο κακός, και κάποιος θα είναι εξαιρετικός και θα διακρίνεται.

SoR
28/11/2017, 10:40
προσωπικά τα βρίσκω βαρετά. Ακόμα και απο άλλα άτομα του εξωτερικού. Παίζει μεγάλο ρόλο και το design στο βιντεο. Αμα δεν εχει εφέ συνδυασμούς τόνα τάλλο, το βαριέσαι περισσότερο.

κατα καιρούς πολλοί ανεβάζουν τέτοιου είδους βιντεακια στο γιουτουμπ αλλά λίγα μαζεύουν views. Καλύτερα να δώ τα αρχικά βίντεο του Κοντοπίδη αμα θέλω trash youtubing να γελάσω και λίγο. είχαν αρχίσει με τον τύπο που έκανε tips για τα μακιγιάζ και μετά ακολούθησαν μπραφ, κοντοπιδης κλπ κλπ .

μόδα είναι και περνάει. Αμα πει καμια ατάκα και έχει πλάκα θα μείνει λίγο παραπάνω. Καλύτερα δείτε τις παρουσιάσεις μοτο απο τα κόκκινα φεγγάρια αμα έχετε ελευθερο χρόνο να σπαταλίσετε στο youtube

thunder ace
28/11/2017, 11:20
Μανώλη, σου δίνω την γερμανική γκαζολαδιερα μου σε τιμή ευκαιρίας.
Πατάς γκάζι και εξαφανίζεις κόσμο απο το καυσαέριο.
Σκέτο μπουρδέλο λέμε, οπότε να και το φανάρι που ζητάς!
Τι λες;
Σκέψου το και πες μου .

Πφφφφ.....γατακια.

KokkiTsan
01/12/2018, 16:32
Παιδια καλησπερα αν μπορουσατε να με βοηθεισετε λιγο στο καναλι μου. Σε λιγο θα ξεκινησω motovlog γιαυτο.
Ευχαριστω πολυ.
https://www.youtube.com/channel/UCFhr_75DsR_L0XBQGAvaHJA?view_as=subscriber

petros1479
01/12/2018, 17:14
Εγω δεν ηξερα Αυτήτην εννοια vlog και vlogger τωρα την εμαθα! Πρεπει να ντρεπομαι !!! :rolleyes:
Παντως ειναι λιγο βαρετο το motovlog!!!!

mia_zoi_kawa
01/12/2018, 17:20
Φιλε μιλωντας μονο και μονο για εμενα σε ευχαριστω πολυ για την προσκληση αλλα το τζαμπα για την αυτοπροβολη του καθενος τελειωσε....αν θελεις σαμπσκραιμπ και λαικς στειλε μου πμ για να σου πω τι χρεωνω....

Akalestos
01/12/2018, 17:39
Ουτε εγω ειμαι φαν του βλογκ γενικα αλλα σε καποιες περιπτωσεις βοηθαει.Συγκεκριμενα μου αρεσουν καποια ταξιδιωτικα κυριως ξενα βιντεο με μοτο η' αν θελω να τσεκαρω ΣΤΟ ΠΕΡΙΠΟΥ ενα μοτο το οποιο ψηνομαι να μαθω περισσοτερα γι αυτο ισως για πιθανη μελλοντικη αγορα.Αλλα ναι κι εμενα δε μ αρεσει το βρισκω καπως δε ξερω βαριεμαι με κουραζει.

o_gavros
01/12/2018, 18:59
Παιδια καλησπερα αν μπορουσατε να με βοηθεισετε λιγο στο καναλι μου. Σε λιγο θα ξεκινησω motovlog γιαυτο.
Ευχαριστω πολυ.
https://www.youtube.com/channel/UCFhr_75DsR_L0XBQGAvaHJA?view_as=subscriber

ρε φίλε, μπήκες σε ένα χώρο που γενικά προσφέρει, που όμως δε σε ξέρει κανείς και με το καλημέρα ζητάς "πελατεία".
Δεν μπήκες καν στον κόπο να συστηθείς, να πεις δυο λογάκια έστω για αυτό το μοτοβλογκ που στήνεις.
Πέταξες ένα ξερό λινκ (χωρίς καν περιγραφή για το τι θα δει όποιος το πατήσει) και αρβάλα.
Τι ψάρια περιμένεις αλήθεια να πιάσεις;

rainmike
01/12/2018, 20:12
ρε φίλε, μπήκες σε ένα χώρο που γενικά προσφέρει, που όμως δε σε ξέρει κανείς και με το καλημέρα ζητάς "πελατεία".
Δεν μπήκες καν στον κόπο να συστηθείς, να πεις δυο λογάκια έστω για αυτό το μοτοβλογκ που στήνεις.
Πέταξες ένα ξερό λινκ (χωρίς καν περιγραφή για το τι θα δει όποιος το πατήσει) και αρβάλα.
Τι ψάρια περιμένεις αλήθεια να πιάσεις;
Γαύρους:tooth:

Akalestos
01/12/2018, 20:42
Γαύρους:tooth:

Εκλασα στο γελιο!!!! κι ειμαι και "γαυρος" καλο πετυχημενο!

teogtp
01/12/2018, 20:57
Γαύρους:tooth:

:lol:

rainmike
01/12/2018, 22:01
Παιδια καλησπερα αν μπορουσατε να με βοηθεισετε λιγο στο καναλι μου. Σε λιγο θα ξεκινησω motovlog γιαυτο.
Ευχαριστω πολυ.
https://www.youtube.com/channel/UCFhr_75DsR_L0XBQGAvaHJA?view_as=subscriber

Ρε αγόρι πραγματικά ,βίντεο στο οποίο είσαι στην αριστερή λωρίδα σε δρόμο ταχείας κυκλοφορίας και κάνεις σούζες με ένα xt.
Δηλαδή να κάθομαι να σε βλέπω να παρανομείς φουλ?Ο σκοπός του μότοβλογκ είναι να πείς και κάτι ,να μάθεις σε κάποιον
κάτι που ίσως δεν το ξέρει να του δώσεις μια συμβουλή.
Με τέτοια βίντεο με σούζες σε δημόσιους δρόμους και άλλες τέτοιες ιστορίες δε νομίζω να βρείς απήχηση εδώ.
Δοκίμασε σε κάνα forum με κωλοφτιαγμένα παπιά που έχει κατα ΄βαση πιτσιρικάδες να τους δείξεις σουζες μπαντες και άλλα χρήσιμα
πράγματα.Φιλικά πάντα και πάντα όρθιος:beer:

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/12/2018, 22:46
Νομιζω πως οτι σου πανε απο πανω οτι στα πανε καλλα.Αλλα δε μπορω παρα να σου δωσω συνχαρητηρια για τη σουζαρα που ξερεις.Ωραιος...

MG-KTiNoS
01/12/2018, 22:49
2-3 βίντεο που έχω δει είναι τραγικά. Τεράστια, ανούσια, παντελώς αδιάφορα, από ανθρώπους που νομίζουν ότι έχουν χιούμορ ή/και λέγειν ΚΑΙ δημιουργούν προβλήματα από το πουθενά, απλά για να έχουν κάτι να ασχοληθούν και σε αυτό το βίντεο.

κοίτα ποιος μιλάει τώρα ρε....
:eleison:


































:lol::lol::lol:

buckley
01/12/2018, 22:54
Γαύρους:tooth:

Τι μλκα είσαι ...:bawl:

rainmike
01/12/2018, 22:56
Τι μλκα είσαι ...:bawl:
Πρώτη φορά που μου πες καλή κουβέντα:lol:

buckley
01/12/2018, 23:02
Πρώτη φορά που μου πες καλή κουβέντα:lol:

Κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό... με τους γαύρους :p
Τώρα που το βλέπω πάντως πιο ψύχραιμα ,μάλλον μας γλεντάει ο γαυράκος .
Είναι δυνατόν με τέτοιο νικ νέημ να ρωτάς τον άλλον τι ψάρια πιάνεις ? :bawl:
Μάλλον δόλωμα έριξε η κφλ ...:smokin:

rainmike
01/12/2018, 23:04
Κάνε το καλό και ρίξτο στο γιαλό... με τους γαύρους :p
Τώρα που το βλέπω πάντως πιο ψύχραιμα ,μάλλον μας γλεντάει ο γαυράκος .
Είναι δυνατόν με τέτοιο νικ νέημ να ρωτάς τον άλλον τι ψάρια πιάνεις ? :bawl:
Μάλλον δόλωμα έριξε η κφλ ...:smokin:

κανε ρε subscribe στο παιδι,φαίνεται να είναι άσσος στις σούζες.Εσύ το κατάνα το σηκώνεις?:cool:

buckley
01/12/2018, 23:10
κανε ρε subscribe στο παιδι,φαίνεται να είναι άσσος στις σούζες.Εσύ το κατάνα το σηκώνεις?:cool:

Όχι φίλος, φοβάμαι τις συνέπειες...:bawl:

BLiTzER
02/12/2018, 00:53
κοίτα ποιος μιλάει τώρα ρε....
:eleison:


Γιατί νομίζεις ότι βάζω μουσικές στα βιντεάκια μου και δε μιλάω; :lol:





Εγώ, πάντως, έκανα subscribe στον φίλο και κατέθεσα και 1.500€ στον λογαριασμό του για να στηρίξω τη φάση.



ΥΓ. Στο βίντεο με τη σούζα, δε νομίζω ότι είναι ο ίδιος.

p@nos
17/11/2019, 15:56
up

επειδη εκανα το λαθος να δω για μερικα λεπτα (δευτερολεπτα ισως???) ενα μοτοφλοκ πριν λιγες μερες τα προτεινομενα μου εχουν γεμισει τωρα με μοτοφλοκς


ανοιξα μερικα, τι πινουν τα παιδια :lol: :lol: :lol:

viper1
18/11/2019, 08:15
up

επειδη εκανα το λαθος να δω για μερικα λεπτα (δευτερολεπτα ισως???) ενα μοτοφλοκ πριν λιγες μερες τα προτεινομενα μου εχουν γεμισει τωρα με μοτοφλοκς


ανοιξα μερικα, τι πινουν τα παιδια :lol: :lol: :lol:

Τα ίδια που περνούμε κι εμείς αλλά με παρενέργειες :lol:

Vstrommer71
18/11/2019, 11:07
Να προσθέσω εδώ ότι κάμποσα vlog μαγειρικής μου έχουν προκύψει πιό χρήσιμα από τους διάφορους motovlogers.Toυλάχιστον βγάζεις και κανά κέϊκ αντί να βλέπεις την φοβερή γουάου μάγκες μετατροπή πού έδωσε στο XT 2.48 άλογα στις 8467 στροφές.Γνώμη μου.

Diogen
01/12/2019, 19:53
Πως φαίνεται που εδώ μέσα κυκλοφορούν μηχανόβιοι της "παλιάς σχολής". Αμα δεν σας αρέσουν τα moto-vlogs σίγουρα είσαστε milfάρια ως gilfάρια. :D:D
Για να πω την αλήθεια, ούτε εμένα μου αρέσουν, συνήθως χαζοχαρούμενα κι ανούσια. Κάποια νέα παιδιά το παλεύουν να πουν κάτι περί ασφάλειας, εξοπλισμού κτλ.
Αλλες εποχές άλλη ήθη (γέρασα γμτ...:confused:)

Acacius
01/12/2019, 21:46
σίγουρα είσαστε milfάρια ως gilfάρια.

Τελείως άκυρη υπόθεση φίλε.

Καμία δε θέλει να πηδηχτεί μαζί μου.

yes-u
02/12/2019, 10:43
Τελείως άκυρη υπόθεση φίλε.

Καμία δε θέλει να πηδηχτεί μαζί μου.

Μην είσαι απαισιόδοξος, κοίτα τι συνέβη στον παπασούζα (https://www.moto.gr/forums/showthread.php?t=157855&highlight=%CE%B1%CE%BD%CE%B1%CF%86%CE%BF%CF%81%CE%AC)...

Kas_Tracer
02/12/2019, 12:13
Το ότι δεν μπορώ να ακούω κάποιον να λέει αρλούμπες
και να βρίζει συνεχόμενα ή το ότι δεν μπορώ να βλέπω κουλομαριες να εξυμνούν τα άλογα του χψζ μοντέλου μην μπορώντας να γυρνούν πάνω από τις 20 μοίρες κλίση είναι γιατί εγώ γέρασα.
Με συγχωρείτε αλλά δεν συμμερίζομαι αυτήν την άποψη.

Φυσικά υπάρχουν και καλές προσπάθειες από ταλαντούχους ανθρώπους με σωστή χρήση της ελληνικής γλώσσας αλλά είναι πραγματικά ελάχιστοι.
Και η Ανίτα μπορεί να μας παρουσιάζει προβληματικό ανθρώπους σαν τραγουδιστές, αλλά και γω σαν άνθρωπος που μου πετάνε όλα αυτά τα σκουπίδια στην μούρη έχω το δικαίωμα της κριτικής.

viper1
02/12/2019, 12:21
Κι εγώ νόμιζα ότι το εξαντλησαμε.....