PDA

View Full Version : Προστασία Μπαγκαζιερας απο κλοπη?



haf
22/11/2017, 18:03
Καλησπέρα,

εχω την μαμά μπαγκαζιερα σε Piaggio Beverly και θα ήθελα να μάθω ποσο ασφαλής είναι από κλοπή η πως μπορώ να την ασφαλίζω αφου τοποθετώ την τσάντα εργασίας πολλές φορες.
Ευχαριστώ

yes-u
22/11/2017, 18:15
Η μπαγκαζιερα ειναι για μεταφορες και οχι για φυλαξη. Όσο περισσοτερες πατεν τες ασφαλειας κανεις, τοσο περισσοτερο προκαλεις. Άσε μεσα της μονο ο,τι δε θα κλαις οταν στο βουτηξουν..

Bowleno
22/11/2017, 20:23
Ότι είπε ο από πάνω.... εγώ έχω μόνιμα μέσα μόνο το αδιάβροχο ότι άλλο μεταφέρω δεν αφήνεται μέσα όπου κι αν πάω

haf
23/11/2017, 05:19
Ότι είπε ο από πάνω.... εγώ έχω μόνιμα μέσα μόνο το αδιάβροχο ότι άλλο μεταφέρω δεν αφήνεται μέσα όπου κι αν πάω

Ok κατάλαβα, το ίδιο απλά ανοίγει και το κάθισμα ;

Λευκάδιος
23/11/2017, 06:20
Δεν χρησιμοποιώ μπαγκαζιέρα αλλά ξέρω αρκετούς που την αφήνουν άδεια(άντε να'χουν ένα ζευγάρι γάντια μέσα) και ξεκλείδωτη για να μην την σπάνε τα κλεφτρόνια και την αχρηστευουν.

Bowleno
23/11/2017, 08:34
Ok κατάλαβα, το ίδιο απλά ανοίγει και το κάθισμα ;

Δυστυχώς, συνήθως ναι.....

Pew
24/11/2017, 21:21
Δεν χρησιμοποιώ μπαγκαζιέρα αλλά ξέρω αρκετούς που την αφήνουν άδεια(άντε να'χουν ένα ζευγάρι γάντια μέσα) και ξεκλείδωτη για να μην την σπάνε τα κλεφτρόνια και την αχρηστευουν.
Πολλες μπαγαζιερες, οταν ειναι ξεκλειδωτες, μπορουν να βγουν απο τη βαση στηριξης.
Δε θα τη σπασουν, αλλα μπορει να φυγουν με μια κυριλε μπαγαζιερα στο χερι, ετοιμη για πουλημα σαν καινουρια! :wave2:

Λευκάδιος
25/11/2017, 08:03
Πολλες μπαγαζιερες, οταν ειναι ξεκλειδωτες, μπορουν να βγουν απο τη βαση στηριξης.
Δε θα τη σπασουν, αλλα μπορει να φυγουν με μια κυριλε μπαγαζιερα στο χερι, ετοιμη για πουλημα σαν καινουρια! :wave2:

Συμφωνώ αλλά για να πουληθούν θα χρειαστεί να φτιαχτούν καινούργια κλειδιά ή να αγοραστεί καινούργιο σετ κλειδιών-κλειδαριάς.Τώρα θα μου πεις μικρό σχετικά το κόστος(από 10 έως 30 ευρώ βλέπω για givi) σε σχέση με τις βαλίτσες που μπορεί να πουληθούν 60-80 ευρώ.

Pew
25/11/2017, 17:11
Δε με καταλαβες, επισημαινω το γεγονος, οτι μια μπαγαζιερα ξεκλειδωτη μπορει να κανει φτερα.
Τωρα το τι κερδος θα βγαλουν τα κλεφτρονια, δε με απασχολει, αλλα για 'μενα, θα εχει κανει φτερα.

Τωρα, αν καποιος θελει να τους τη δωσει το πιατο ή να τους παιδεψει αφου θα πρεπει να την παραβιασουν πρωτα (αν μπορουν εκεινη τη στιγμη, ετσι;) ... περι ορεξεως.