PDA

View Full Version : ΤΡΙΠΛΕΤΑ ΜΑΜΙΣΙΑ



zolotas
26/11/2005, 11:48
ΠΑΝΤΩΣ ΑΞΙΖΟΥΝ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΟΥΣ.......

ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΓΩ ΤΟ ΔΙΛΛΗΜΑ


ΜΑNΙΣΙΑ ΤΡΙΠΛΕΤΑ Η ΜΕ 600ε ΑΛΛΕΣ??

ΔΕΝ ΤΟ ΜΕΤΑΝΙΩΣΑ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ

ΧΩΡΑΝΕ ΠΟΛΥ ΠΡΑΜΑ ,ΔΕΝ ΕΠΗΡΕΑΖΟΥΝ ΣΤΑ ΠΟΛΛΑ ΧΛΜ,ΕΧΟΥΝ ΠΟΛΥ ΓΕΡΕΣ ΒΑΣΕΙΣ
ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΠΑΝΕΜΟΡΦΕΣ

ΚΑΙ ΑΝ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΤΟ ΠΟΥΛΗΣΕΙΣ ΕΧΕΙΣ ΕΝΑ ΣΥΝ ΕΠΙΠΛΕΟΝ

gregorgeous89
28/11/2005, 01:10
Exo tis nonfango kai eime poly eyxaristimenos.Re patrida kala poy mpikes sto forum kai grafeis tipota giati poly nekra
;)

hornet
28/11/2005, 08:21
και εγω μαμα και δεν το εχω μετανιωσει ...εαν δεις με givi θα καταλαβεις

ruyjin
28/11/2005, 09:00
ειδα πλαινες givi το καλοκαιρι σε κοκκινο VFR

:yuck: :yuck:

ruyjin
28/11/2005, 10:43
και οπως ξαναειπα
μια πολυ καλη λυση ειναι να βρεις 3πλετα μαμισια μεταχειρισμενη

οι περισσοτερες εξαλλου ειναι σα καινουργιες μιας και λογικα χρησιμοποιουνται μονο σε ταξιδια και οχι καθημερινα, εφοσον δεν εχουν πεσει
και απο τιμη το παζαρευεις....

προς αυτην την κατευθηνση κινουμαι μιας και 3πλετα καινουργια απο κοστος ειναι απαγορευτικη

zolotas
28/11/2005, 19:38
ναι και οι nonfago πολυ καλες ,γερες αλλα εμαθα καηκε το εργοστασιο οταν εψαχνα να αγορασω

ειχα βρει μεταχειρισμενες πλαινες(nonfago) αλλα τις ειχε καταγδαρει ο τυπος με 400Ε οποτε αστο

οκ η πισω με χαλαει λιγο αλλα ειμαι της γερμανικης σχολης....δηλ κουβαλαω παντα μαζι μου οτι δεν φανταζesai

zolotas
28/11/2005, 19:50
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
και οπως ξαναειπα
μια πολυ καλη λυση ειναι να βρεις 3πλετα μαμισια μεταχειρισμενη

οι περισσοτερες εξαλλου ειναι σα καινουργιες μιας και λογικα χρησιμοποιουνται μονο σε ταξιδια και οχι καθημερινα, εφοσον δεν εχουν πεσει
και απο τιμη το παζαρευεις....

προς αυτην την κατευθηνση κινουμαι μιας και 3πλετα καινουργια απο κοστος ειναι απαγορευτικη

ψαξτην απο γερμανια σε κανα γνωστο σου
οταν εψαχνα για την VFR πηγα και σε εμπορο που φερνει απο γερμανια...λοιπον την μηχανη μου την εφερνε 10500 και πακετο τριπλετα μανισια 11000...και abs.......alla ...χτυπημενη στο ντεποζητο ελεγε ...και καλα επεσε απο σταντ.....το αφησα το θεμα και πηρα αυτη που τουλαχιστον την ειδα και ηξερα και το παιδι.

παντως δεν θα ελεγα και οχι για μεταχειρισμενες ..και λιγα σημαδακια να εχουν οκ φυσιολογικο ειναι(τα πετραδακια) αλλα κατω απο 1000Ε να τις εβρισκα χλωμο το κοβω

zolotas
28/11/2005, 20:07
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
και οπως ξαναειπα
μια πολυ καλη λυση ειναι να βρεις 3πλετα μαμισια μεταχειρισμενη

οι περισσοτερες εξαλλου ειναι σα καινουργιες μιας και λογικα χρησιμοποιουνται μονο σε ταξιδια και οχι καθημερινα, εφοσον δεν εχουν πεσει
και απο τιμη το παζαρευεις....

προς αυτην την κατευθηνση κινουμαι μιας και 3πλετα καινουργια απο κοστος ειναι απαγορευτικη

για μενα καλυτερα σαμαρια ,σακιδιο πλατης και tank-bag παρα οι βαλιτσες τυπου givi

οσο κανουν οι μανισιες αγοραζεις νεο μηχανακι αλλα και πριν παρεις την μηχανη θα τα ηξερες οτι βαρανε στο ψαχνο για εξοπλισμο
προσωπικα τα ειχα υπολογισει ολα ,το μονο που με χαλασε ειναι οτι δεν εχω abs

σκεψου το αλλιως........
θες να φορας τις βαλιτσες μονιμα?????παρε τις οριτζιναλ και θα καμαρωνεις

θες να φορτωνεις πραμα αλλα το γουσταρεις γυμνο? tank-bag kaι σακιδιο πλατης(νομιζω και τα σαμαρια φορανε σιδερα οποτε γ@μησε τα)

παντως η μηχανη χωρις αποθηκευτικο χωρο ειναι για μενα μιση μηχανη....αλλωστε αν δεν ηθελα τετοια κολπα θα επαιρνα ενα 600αρι το CBR600RR ας πουμε

zolotas
28/11/2005, 20:44
Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
Exo tis nonfango kai eime poly eyxaristimenos.Re patrida kala poy mpikes sto forum kai grafeis tipota giati poly nekra
;)

ναι επανηλθα ,ειμαι απο πιο παλια στο φορουμ αλλα εχω καταστρεψει κατα καιρους τα pc και δεν εμπαινα ,μια η γκομενα οποτε σκ@τ@.

αλλα τωρα κολλημενος λεμε

πατριδα ειναι ολα τα παιδια ,συντοπιτες (ετσι γραφεται??) εμεις,να κανουμε κανα club VFR να γουσταρουμε (δυσκολο ε) η καμια συναντηση VFR

τα περισσοτερα παιδια απο αθηνα ειναι μαλλον

hornet
29/11/2005, 08:37
σαμαρια κλπ ειναι θεμα!
Εαν κανεις ενα ταξιδι το καλοκαιρακι εχει καλως..εαν ομως θες να κανεις και ταξιδακια το χειμωνα κλπ η να ταξιδεψεις στο εξωτερικο οπου ο καιρος ακομα και το καλοκαιρι ειναι αστατος ειναι προβλημα...κανενα σαμαρι και καμια τσαντα πλατης δεν ειναι αδιαβροχη πληρως ασε που θες να σταματησεις καπου για μερικες ωρες να φας που λεει ο λογος και θα σκεφτεσαι κανα κλεφτρονι μην σου σκισει τα σαμαρια..ενω με τις βαλιστες τελος κλειδωνεις και τερμα ουτε βροχες ουτε τιποτα

Tigas
29/11/2005, 08:48
Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
σαμαρια κλπ ειναι θεμα!
Εαν κανεις ενα ταξιδι το καλοκαιρακι εχει καλως..εαν ομως θες να κανεις και ταξιδακια το χειμωνα κλπ η να ταξιδεψεις στο εξωτερικο οπου ο καιρος ακομα και το καλοκαιρι ειναι αστατος ειναι προβλημα...κανενα σαμαρι και καμια τσαντα πλατης δεν ειναι αδιαβροχη πληρως ασε που θες να σταματησεις καπου για μερικες ωρες να φας που λεει ο λογος και θα σκεφτεσαι κανα κλεφτρονι μην σου σκισει τα σαμαρια..ενω με τις βαλιστες τελος κλειδωνεις και τερμα ουτε βροχες ουτε τιποτα

Για τα σαμάρια της Oxford δέν παιζει αυτό που λές με την βροχή γιατί έχει κουκούλες και τις καλύπτει πλήρως.
Με ένα λουκετάκι μικρό καλύπτεσαι οσον αφορα κλοπή (εν μερη)
και τα σαμάρια έχουν και αποσπόμενα εξωτερικά τσαντάκια που μπορείς να βάλεις πορτοφόλια και μικροαντικείμενα εάν σταματήσεις αντί να τα κουβαλάς επάνω σου + ότι είναι μεταβλητου όγκου , τα πλαινά που συζυτάτε δέν ξέρω έαν έχουν αυτή την δυνατότητα.
Α τα σαμάρια έχουν και 160 ευρώπουλα τα άλλα μάλλον ακριβότερα.

Δείτε και λίγο τα Honda VFR accessories (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8943)

ruyjin
29/11/2005, 09:00
επειδη οπως ειπε και ο Γιωργος, μηχανη χωρις αποθηκευτικο χωρο ειναι μιση μηχανη, γι αυτο κι εγω δε πηρα κανα 600αρι και πηρα Βεφα.
Και την εχω ψαξει απο αποψη σαμαριων (εχω και αναλογο ποστ - "Ερωτήσεις-Απορίες" )
Λογω εξατμισεων τα oxford σαμαρια που ειχα βρει, κατι 55αρια, θελανε υποχρεωτικα καγκελακια, και απο κινδυνο να καουν και για να ειναι και πιο σταθερα στο ταξιδι.
Σαμαρια 120€ + 130€ καγκελα = 250€
Απο βαλιτσες ΜΟΝΟ μαμισιες!!!

Αυτο που ειπες για σακιδιο πλατης διαφωνω!
Σε ταξιδι το παραμικρο βαρος στην πλατη δημιουργει κουραση ακομα κι αν δε το καταλαβαινεις.

Για την ωρα βαζω ενα σακιδιο πισω και το δενω με χταποδια και φευγω!
Και ψαχνω και για το ριμαδι το τανκ-μπαγκ τησ bagster το 30λιτρο το Α.

hornet
29/11/2005, 09:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
Για τα σαμάρια της Oxford δέν παιζει αυτό που λές με την βροχή γιατί έχει κουκούλες και τις καλύπτει πλήρως.
Με ένα λουκετάκι μικρό καλύπτεσαι οσον αφορα κλοπή (εν μερη)
και τα σαμάρια έχουν και αποσπόμενα εξωτερικά τσαντάκια που μπορείς να βάλεις πορτοφόλια και μικροαντικείμενα εάν σταματήσεις αντί να τα κουβαλάς επάνω σου + ότι είναι μεταβλητου όγκου , τα πλαινά που συζυτάτε δέν ξέρω έαν έχουν αυτή την δυνατότητα.
Α τα σαμάρια έχουν και 160 ευρώπουλα τα άλλα μάλλον ακριβότερα.

Δείτε και λίγο τα Honda VFR accessories (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?s=&threadid=8943)

Οπως και να εχει σταυρο με τις βαλιτσες εισαι πιο καλα..τα εχω δει τα ονειρα...οι σακουλες που λες ειναι για βροχουλα και γενικοτερα φιφες αμα θες να κανεις δουλεια σωστη πας με βαλιτσες.
Πχ εισαι ταξιδι μεγαλο και σε πιανει βροχη και μιλαμε καλοκαιρι παντα...σταματα βρες τις σακουλες βαλτες δεν εφαρμοζουν καλα τις παιρνει ο αερας υγροποιουνται απο κατω ...αστα ειναι λυση για κει που δεν υπαρχει βαλιτσα

Tropeas
29/11/2005, 09:22
Με εκφράζετε απόλυτα , συνεχίστε...

Ναι βαλίτσες , μαμα,
μηχανη + χώροι = ταξίδι

έστω και εγκεφαλικά....

ruyjin
29/11/2005, 09:42
Για καλοκαιρακι εν εχεις τα oxford με τα αδιαβροχα καλυματα πιστευω εισαι οκ!
Αν τωρα θες ταξιδι εξωτερικο τοτε για τους λογους που ειπε ο Σταθης ειναι καλυτερα να εχεις βαλιτσες.

Αλλα ειπαμε, στη Βεφα ΜΟΝΟ μαμισιες!!!!!

Ρωτησα ενα παιδι που πουλουσε Βεφα με τριπλετα και μου ειπε 1000€ για την τριπλετα.
Ειναι πιο οικονομικα αλλα δε θα εδινα τοσα, αν ειμουνα ψημενος θα το παζαρευα παντως

ruyjin
29/11/2005, 10:40
nonfago?

φωτο?
link?

για να τις δουμε....

zolotas
29/11/2005, 22:20
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
nonfago?

φωτο?
link?

για να τις δουμε....

www.nonfango.com (http://www.nonfango.com)

zolotas
29/11/2005, 22:22
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
nonfago?

φωτο?
link?

για να τις δουμε.... www.mobile.de (http://www.mobile.de)

εδω εχει μεταχειρισμενες απο γερμανια ,θα δεις και με βαλιτσες απο αλλες μαρκες π.χ krauser

zolotas
29/11/2005, 22:35
αυτες ειναι krauser,μπαουλα λιγο ε??


29522

zolotas
29/11/2005, 22:39
σπεσιαλ ζαντες,μανισιες βαλιτσες και δεν σου κρυβει και το μονομπρατσο


29525

hornet
30/11/2005, 09:19
ρε συ πως το κανε ετσι το κακομοιρο!!!!!

παρε και ενα original vfr


29570

hornet
30/11/2005, 09:22
ε συγγνωμη εβαλα το δικο μου!!!!!

Αυτο ηθελα να βαλω


29571

ruyjin
30/11/2005, 09:36
τις krauser τις εχω δει.
ειχα ποσταρει και τις βασεις επειδη εψαχνα να στηριξω σαμαρια, εχω φωτο απο τις βασεις στο "Ερωτήσεις-Απορίες ".....

εδω (http://www.moto.gr/forums/showthread.php?threadid=9049)

gregorgeous89
30/11/2005, 16:02
Afti eine.Ipopsin oti exo to vfr toy 2000.Tis pira metaxirismenes mono 200 euro kai edosa 30 gia vapsimo (itan mple).

πατριδα ειναι ολα τα παιδια ,συντοπιτες (ετσι γραφεται??) εμεις Ne more den kolao me tetia.Apla edo sto Salonika eimaste akomi pio ligoi (me vfr).Ean me deis sto dromo xereta:smilea:

gregorgeous89
30/11/2005, 16:06
oups tin ksexasa.Ayti eine:


29608

Tropeas
30/11/2005, 16:19
Hornet αυτή η φωτό είναι αυτή ακριβώς που ήθελα με το κλειδί στο χέρι ,

κοκκινη , με βαλίτσες , πανέμορφη!:a07:

kostasdirt
12/03/2006, 22:03
Τι λένε? τις είδα και στην έκθεση και τις δινουν πολύ καλή τιμή..


40573

zolotas
12/03/2006, 22:13
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasdirt
Τι λένε? τις είδα και στην έκθεση και δινουν πολύ καλή τιμή..

καλες ειναι ........ε τωρα αν ψαχνεις και ομορφια αστο καλυτερα...για αεροδυναμικη και σταθεροτητα δεν ξερω τι παιζει .

τελος παντων κανεις το ταξιδακι σου και μετα τις βγαζεις....αν θες να τις εχεις μονιμα πανω μονο μανισιες:smilea:

και στην τελικη αν ηταν να μην παρω μανισιες θα επαιρνα σαμαρια για να ταιριαζουν και σε αλλη μοτο.....και μια χαρουλα:)

ruyjin
13/03/2006, 10:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από kostasdirt
... και τις δινουν πολύ καλή τιμή..

δλδ πόσο ??????????????????

kostasdirt
13/03/2006, 21:25
κανά 120-150 τα σίδερα και κανά 300άρι οι πλαινές..

ruyjin
14/03/2006, 08:21
τις ειδα το καλοκαιρι σε VFR αλλα μπορω να πω οτι δε μου αρεσανε
βασικα αν θα εβαζα θα εβαζα μονο ''μαμα''.
βεβαια η τιμη τους ειναι απαγορευτικη αν δεν εχεις αποφασισει να ''ξηλωθεις'', αλλα το αποτελεσμα δεν εχει καμια σχεση με τις Givi

οπως εχω ξαναγραψει υπαρχει και η λυση μεταχειρισμενων μαμισιων.
κανεις παζαρια και περνεις 3πλετα σε μιση τιμη απο 1500€ που εχει καινουρια

:wave2:

sotokan
07/04/2006, 17:08
Βασικά έχω και σαμάρια της Κappa και έκανα πέρσι το πάσχα ταξίδι στις Σέρρες με την γυναίκα,κανένα πρόβλημα ακόμα και σε ταχ των 200-220 χμ αλλά δεμένες σε κάγκελα τις Kappa.Αλλά είναι πρόβλημα το να μην μπορείς να απομακρυνθείς από την μηχανή.Οπότε πέρσι το καλοκαίρι πήγα και πήρα τις σκληρές της Kappa τις 40l από αεροδυναμική κανένα πρόβλημα,από ζύγισμα το μηχανάκι πάταγε ακόμα πιο καλά,στροφές άνετα ,σε σημείο που φοβόμουνα μην βρούνε κάτω στην στροφή.Απο ομορφιά ,πακέτο ,αλλά 2-3 φορές το χρόνο του φοράω κάγκελα και βαλίτσες και την δουλειά μου την κάνω άνετα.Τιμή 220 οι βαλίτσες ,280 κανονική.

sotokan
08/04/2006, 08:13
Να και μία φωτό από Λέσβο πέρσι.....


43812

SOL-VFR-VTEC
02/05/2006, 19:01
GIA KOKKINO VEFERI...VRIKA SPECIAL VALITSOULES....:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...


46676

zolotas
17/05/2006, 21:09
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
GIA KOKKINO VEFERI...VRIKA SPECIAL VALITSOULES....:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: ...

τι εκανε ρε ο ανθρωπας???? αυτο το πραγμα στην σελα τι το ηθελε????? :confused: αντε οι βαλιτσες βλεπονται λιγο


48343

SOL-VFR-VTEC
04/08/2006, 01:26
Αρχικά δημιουργήθηκε από sotokan
Να και μία φωτό από Λέσβο πέρσι..... DEN KSERO TH EKANES STHN LESVO......ALLA STO EKSOTERIKO EPIDH EISAI:a24: :a21:....SE VLEPO TEZA.....


57779

ruyjin
04/08/2006, 08:34
τι είπες τώρα ρεεεεεεεεεεεε :hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer:

SOL-VFR-VTEC
04/08/2006, 14:01
Αρχικά δημιουργήθηκε από ruyjin
τι είπες τώρα ρεεεεεεεεεεεε :hypnotize :uplate: :hypnotize :uplate:
:beer: :beer: :beer: :beer: :beer: PARE KAI MIA ALLH.........GIATI KAI TA ASHMI...TA KSINOUN OLA:eek: :eek: ..............:beer: :beer: :beer: :wave2:


57820

ruyjin
04/08/2006, 14:10
Αρχικά δημιουργήθηκε από SOL-VFR-VTEC
TA KSINOUN OLA

κανονικά!!!!! :hypnotize

sotokan
04/08/2006, 18:21
χμ...θα βάλω και ξύστρες τιτανίου στις kappa να πετάνε και σπίθες....γαμάτο φίλε:eyepop: