PDA

View Full Version : Εκπαιδευτής track riding στη Θεσσαλονίκη;



ptc
27/12/2017, 23:41
Αν και λιγο δυσκολο το αιτημα σκεφτηκα πως δεν εχω να χασω κατι. Μηπως εχει κανενας υποψιν του καποιον εκπαιδευτη στη Θεσσαλονικη; Δεν ψαχνω τον head coach του CSS προφανως, αλλα εναν ανθρωπο που να μπορει να δωσει πεντε χρησιμες συμβουλες και να διορθωσει καποια βασικα λαθη βλεποντας εναν αναβατη στην πιστα. Φυσικα με το αζημιωτο.

Οταν ειχα παρακολουθησει το Riding School του Χουντρα μας ειχαν πει πως γινονται και ιδιαιτερα μαθηματα (και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη απ'οσο θυμαμαι), αλλα δυστυχως πεφτει λιγο μακρια...

RaGe_Raptor
28/12/2017, 05:27
Αν και λιγο δυσκολο το αιτημα σκεφτηκα πως δεν εχω να χασω κατι. Μηπως εχει κανενας υποψιν του καποιον εκπαιδευτη στη Θεσσαλονικη; Δεν ψαχνω τον head coach του CSS προφανως, αλλα εναν ανθρωπο που να μπορει να δωσει πεντε χρησιμες συμβουλες και να διορθωσει καποια βασικα λαθη βλεποντας εναν αναβατη στην πιστα. Φυσικα με το αζημιωτο.

Οταν ειχα παρακολουθησει το Riding School του Χουντρα μας ειχαν πει πως γινονται και ιδιαιτερα μαθηματα (και μαλιστα σε πολυ καλη τιμη απ'οσο θυμαμαι), αλλα δυστυχως πεφτει λιγο μακρια...
Η αλήθεια είναι :
391630
Οπότε μια οπτική που να θέτει τα πράγματα στην πραγματική τους διάσταση είναι παραπάνω από ευπρόσδεκτη, αναγκαία ίσως. Φυσικά αν μιλάμε και για έμπειρο εκπαιδευτή τότε τα πράγματα βελτιώνονται εκθετικά.

Όπως καταλαβαίνεις Πέτρο, ουσιαστικά δε σε βοήθησα καθόλου, επικροτώ όμως την απόφασή σου :D

ptc
28/12/2017, 08:21
Έτσι ακριβώς όπως τα λες είναι Γιώργο. Χθες πήγα πίστα με ένα φίλο που έχει κι αυτός κάμερα και εναλλάξ τραβήξαμε ο ένας τον άλλο βίντεο να δούμε πού βρισκόμαστε. Τα αποτελέσματα απογοητευτικά...:cry::lol:

Προσωπικά με τη δουλειά που κάνω θα μπορέσω να παρακολουθήσω το css μόνο αν μείνω άνεργος, άρα κάτι πρέπει να κάνουμε. Καλά και χρυσά τα βιβλία και τα βίντεο αλλά όπως λες χρειάζεται και κάποιος να σε βλέπει και να σε καθοδηγεί.

ΟΚΤΑΝΙΟ
29/12/2017, 00:40
.... τραβήξαμε ο ένας τον άλλο βίντεο...

.


Που;

ptc
29/12/2017, 01:01
Που;

Ρυσιο

devil's animal
29/12/2017, 07:50
δεν εχεις να χασεις τιποτα με το να στειλεις ενα mail στο CSS ή/και στο Riding School και να ρωτας ακριβως αυτο...
ξερω οτι ο Χουντρας ανεβαινει με τα ΜΤ για το ετησιο tour Θεσσαλονικη επειδη ειναι πλοηγος...(ή τουλαχιστον ανεβαινε)...μπορει να βολεψει...
απ'την αλλη δεν ξερω αν θα δεχθει ή αν δεχθει ποσο θα παρει...

παντως εγω θα προτεινα πριν κανεις το οτιδηποτε να επισκεφθεις τις Σερρες...
καλο και χρυσο το Ρυσιο αλλα επειδη το μηχανακι πλεον ειναι μεγαλο και δυνατο δεν μπορει να δειξει τις αρετες του εκει μεσα...

εσυ, εν τω μεταξυ, ειναι η μονη πιστα που ξερεις...αυτο ειναι και καλο και κακο...
καλο για την ξερεις καλα και εχεις γυρισει παρα πολλες φορες...
κακο γιατι δεν εχεις δει και αλλες στροφες, που μπορεις να τις παρεις με αλλες ταχυτητες και διαφορετικη προσεγγιση...


οι καρτοπιστες, ειναι καρτοπιστες...και ειναι οριακα για ενα δικυλινδρο μοτερ...το να βαζεις εκει μεσα 100+ αλογα ροδα απο τρικυλινδρο ειναι σαν να τα στραγγαλιζεις...


my 2 cents mate...
:wave2:

RaGe_Raptor
29/12/2017, 09:18
Έχω πετύχει και κάποιον από CSS στις Σέρρες να κάνει one on one.

ptc
29/12/2017, 09:46
Το να στείλω mail στις σχολές το έχω σκεφτεί κι εγώ, θα ήταν η επόμενη κίνησή μου αν δε βρεθεί κάτι μέσω αυτού του thread.

Εν τω μεταξύ είχα και το κινητό του Στέργιου Νένε που ήταν ο εκπαιδευτής μου στο Χούντρα (μας το είχε δώσει σε περίπτωση που θέλαμε ιδιαίτερα) αλλά το έχασα λόγω αλλαγής συσκευής. Θα ήταν κι αυτή μια καλή αρχή.

o teos
29/12/2017, 10:43
Το να στείλω mail στις σχολές το έχω σκεφτεί κι εγώ, θα ήταν η επόμενη κίνησή μου αν δε βρεθεί κάτι μέσω αυτού του thread.

Εν τω μεταξύ είχα και το κινητό του Στέργιου Νένε που ήταν ο εκπαιδευτής μου στο Χούντρα (μας το είχε δώσει σε περίπτωση που θέλαμε ιδιαίτερα) αλλά το έχασα λόγω αλλαγής συσκευής. Θα ήταν κι αυτή μια καλή αρχή.

Στειλτου στο fb έχει σελίδα και πολύ πιθανό να σου απαντησει..
Καλή ιδέα τα ιδιαίτερα αλλά λογικά θα τσούζει.

sapila racing
29/12/2017, 11:13
Απ ότι ξέρω το CSS πάντα κλείνει ημερομηνίες στις Σέρρες, σίγουρα θα εχει και το 2018.
Εφ όσον έχεις κάποια εμπειρία πλέον, θα έλεγα να πας μια φορά και μόνος σου να κάνεις μερικούς γύρους στην πίστα των Σερρών, δίπλα είσαι στο κάτω κάτω.
Απορώ με το κόλλημα με το Ρυσιο που απ ότι έχω δεί είναι ενα πιστάκι τόσο μικρό που δεν μπορεί να σου προσφέρει και πολλά εκτός κι αν καβαλάς SM, ενώ η καλύτερη πίστα της Ελλάδας απέχει μόνο 80 χλμ απο την Θεσσαλονίκη.

ptc
29/12/2017, 11:29
Το California έχει μαθήματα ΣΚ που λόγω επαγγέλματος (σεφ) πάντα δουλεύω. Δεν υπάρχει δυνατότητα για ρεπό, έχω δουλέψει και με 39 πυρετό. Αυτή είναι η φύση της δουλειάς μου, ξέρω πως ακούγεται περίεργο για τους περισσότερους αλλά έτσι είναι. Σέρρες θα πάω αργά ή γρήγορα, αλλά νοιώθω πως μου λείπουν οι βάσεις. Δε περιμένω να γίνει και τίποτα θεαματικό δηλαδή αν πάω έτσι μόνος μου.

Το κόλλημα με το Ρυσιο είναι θέμα πρακτικότητας. Είκοσι λεπτά από το σπίτι μου είναι. Αλλά νομίζω πως δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

sapila racing
29/12/2017, 12:06
Έχω πετύχει και κάποιον από CSS στις Σέρρες να κάνει one on one.

Aυτό που περιγράφεiς ειναι το Level4 του CSS.


Το California έχει μαθήματα ΣΚ που λόγω επαγγέλματος (σεφ) πάντα δουλεύω. Δεν υπάρχει δυνατότητα για ρεπό, έχω δουλέψει και με 39 πυρετό. Αυτή είναι η φύση της δουλειάς μου, ξέρω πως ακούγεται περίεργο για τους περισσότερους αλλά έτσι είναι. Σέρρες θα πάω αργά ή γρήγορα, αλλά νοιώθω πως μου λείπουν οι βάσεις. Δε περιμένω να γίνει και τίποτα θεαματικό δηλαδή αν πάω έτσι μόνος μου.

Το κόλλημα με το Ρυσιο είναι θέμα πρακτικότητας. Είκοσι λεπτά από το σπίτι μου είναι. Αλλά νομίζω πως δεν είναι αυτό το θέμα του thread.

Δεν είναι το θεμα του thread? OK εγώ νόμιζα οτι χρειάζεσαι βοήθεια για να βελτιωθείςς στην πίστα.
Για να γίνει αυτό θα πρέπει να πας στην πίστα..... :wave2:

ptc
29/12/2017, 12:43
Το Ρύσιο σε σχέση με το πιστάκι του Χούντρα είναι το Silverstone. Κι όμως σε εκείνο το πιστάκι στο riding school έμαθα πολλά επειδή υπήρχε κάποιος να με καθοδηγεί.Η προσωπική μου εμπειρία λοιπόν μου δείχνει πως το πρόβλημά μου δεν είναι η πίστα, αλλά η έλλειψη εκπαιδευτή.

Αν βρεθεί ο άνθρωπος αυτός φυσικά και θα πάω και στις Σέρρες μαζί του, αφού αυτό πλέον θα μπορεί να γίνει και καθημερινές που έχω ρεπό και όχι μόνο ΣΚ.

Όσο για το ποιό είναι το θέμα του thread, υπάρχει τίτλος.

sapila racing
29/12/2017, 12:51
Οκ, καλή τυχη απο μένα.

ptc
29/12/2017, 12:52
Οκ, καλή τυχη απο μένα.
Ευχαριστώ και καλή χρονιά!


:beer:

nikma
29/12/2017, 16:36
Τα βιντεάκια που λες ότι τραβάς θα μπορούσες να τα δείξεις στο φόρουμ. Σίγουρα υπάρχουν πολύ καλοί οδηγοί εδώ μέσα που θα σου έλεγαν για τα λάθη σου και πως να διορθωθείς. Από εκεί και πέρα χρειάζεται να το δουλέψεις κι εσύ αρκετά γιατί η οδήγηση εκτός από θεωρία είναι κυρίως να περνάς πολλές ώρες στο μηχανάκι προσπαθώντας να βελτιωθείς εφόσον το γουστάρεις. Στις Σέρρες δεν έχεις πάει καμιά φορά; Τουλάχιστον 3-4 φορές το μήνα έπρεπε να ήσουν εκεί;)

harris_x
29/12/2017, 18:32
Ευχαριστώ και καλή χρονιά!


:beer:

Πρεπει να ηρεμήσεις λίγο και να δεχτείς τη βοήθεια που σου προσφέρουν οι άλλοι χωρίς να κάνεις mini modding και να γίνεσαι αγενής.

:wave2:

ptc
29/12/2017, 18:54
Πρεπει να ηρεμήσεις λίγο και να δεχτείς τη βοήθεια που σου προσφέρουν οι άλλοι χωρίς να κάνεις mini modding και να γίνεσαι αγενής.

:wave2:

Μαλλον εχει παρεξηγηθει ο τροπος γραφης μου. Αν το τελευταιο μου μηνυμα που εχεις κανει παραθεση εχει εκληφθει ως ειρωνικο, απλα να πω πως δεν ηταν.

Αν καποιος εχει οντως καποια πληροφορια σχετικα με αυτο που ρωτησα θα με βοηθουσε παρα πολυ.

Απο εκει και περα προφανως και εχεις δικιο στο οτι δεν ειναι δουλεια μου να κρινω τι ειναι σχετικο με το θεμα και τι οχι. :a013:

astroman76
02/01/2018, 15:30
το Ρυσιο ειναι καλο αν εχεις μεχρι 125cc οτιδημποτε αλλο απλα πας 1-2

kouk
02/01/2018, 22:05
Σέρρες μεσοβδόμαδα παμε ..... όποτε θες κανονίζουμε...
Οχι για εκπαιδευτής. Για παρέα....

ptc
02/01/2018, 23:29
Σέρρες μεσοβδόμαδα παμε ..... όποτε θες κανονίζουμε...
Οχι για εκπαιδευτής. Για παρέα....

Σ'ευχαριστω για την προταση φιλε! Εχεις pm.

:beer:

Cpt_Slow
09/01/2018, 08:12
αμα βολεψει ερχομαι και εγω για παρεα, γιατι απο riding tips... :lol:

telegonos
09/01/2018, 16:42
Το να στείλω mail στις σχολές το έχω σκεφτεί κι εγώ, θα ήταν η επόμενη κίνησή μου αν δε βρεθεί κάτι μέσω αυτού του thread.

Εν τω μεταξύ είχα και το κινητό του Στέργιου Νένε που ήταν ο εκπαιδευτής μου στο Χούντρα (μας το είχε δώσει σε περίπτωση που θέλαμε ιδιαίτερα) αλλά το έχασα λόγω αλλαγής συσκευής. Θα ήταν κι αυτή μια καλή αρχή.

Δεν έχει προφίλ στο FB ο άνθρωπος; Για ψάξε Stergios Nenes και θα βρεις προφιλ Α και προβιλ Β (όπως είχε τις γκαρσόνες στην σειρά) Στείλτου ένα μήνυμα...

ptc
09/01/2018, 17:30
αμα βολεψει ερχομαι και εγω για παρεα, γιατι απο riding tips... :lol:

:beer:


Δεν έχει προφίλ στο FB ο άνθρωπος; Για ψάξε Stergios Nenes και θα βρεις προφιλ Α και προβιλ Β (όπως είχε τις γκαρσόνες στην σειρά) Στείλτου ένα μήνυμα...

Το έκανα ήδη. Δε βγήκε κάτι δυστυχώς.