PDA

View Full Version : Άμα ο μάστορας είναι "μερακλής"...



I-want-a-moto
01/01/2018, 23:07
Τη τρίτη 12/12/17 τράκαρα ελαφρά τη μπέμπα μου (Ε30) με το δεξί φτερό και το προφυλακτήρα να θέλουν άλλαγμα. Αφού έτρεξα στα μισά φαναρτζήδικα της Σαλαμίνας και αφού άκουσα τιμές από 330-560!?!? ευρώ κατέληξα σε έναν που μου γέμιζε το μάτι. Ο φίλος ζήταγε 375 συνολικά με τα περιπου 200 να είναι τα απαραίτητα ανταλλακτικά (ιμιτασιόν όλα). Και οι εργασιές περιελάμβαν τοποθέτηση και βάψιμο φτερού ΚΑΙ προφυλακτήρα. Ο φίλος όμως με ξέχασε οπότε με πήρε να μου πεί τιμές τη δευτέρα 18/12/17 έτσι πήγα τρίτη 19/12/17 και του εδωσα προκαταβολή 100 ευρώ και τον ρώτησα αν η τιμή περιλαμβάνει και βάψιμο του προφυλακτήρα και με διαβεβαίωσε πως ναι ενω με πληροφόρησε πως τα ανταλλακτικά θα τα είχε τη πέμπτη 21/12/17 οπότε πήγαινε η δουλεία για μετά τα χριστούγεννα. Τετάρτη 27/12/17 πάω και το αφήνω στα παιδιά χωρίς όμως να είναι το αφεντικό εκεί ενώ τη πέμπτη 28/12/17 που ξαναπέρασα είχαν βάλει το φτερό και το προφυλακτήρα προχειρα (τα φλας κρεμονταν) ενώ του είπα αν θα μπορούσε να μου βάψει και το καπώ πίσω μιας και είχε ξεθωριάσει (+100 ευρώ). Σάββατο πρωί 30/12/17 με πήρε τηλέφωνο να πάω να το πάρω του έδωσα 380 και μου έδωσε 10 ευρώ ρέστα δηλαδή 470 σύνολο η δουλειά.



Και εδώ αρχίζει το ζόρι... Δεν είχα χώρο-χρονο να το επεξεργαστώ εκεί και αν είχα εκεινος δεν θα είχε και χρόνο να ασχοληθεί κιόλας... Αλλά μόλις έφτασα στο σπίτι παρατήρησα διάφορα "στραβά". Καταρχάς ο προφυλακτήρας κατα 99% ειναι αβαφος (δε κανει μπαμ γτ ειναι απο μαυρο σατινε πλαστικο) μαλλον τον ειδαν μαυρο και ειπαν να γλιτωσουν λιγο χρονο-κοπο. Επειτα το ενα φλας εχει τη μια του ακρη κατω απο το προφυλακτηρα ενω κανονικα ο προφυλακτηρας πρεπει να το "τυλιγει". Τελος πετσοκοψανε ενα μερος του δεξιου θολου και "εξαφανισαν" το αεραγωγο που συνδεει τη ποδια με το θόλο! Το πλαστικο του θολου εχει μολις 11 ευρω ημιτασιον οποτε αν ειχε καταστραφει το παλιο και ηθελε αλλαγη δε θα χανοταν και ο κοσμος!!!



Πιστευω πως αν δεν ηταν μες στις γιορτες θα γινοταν καλυτερη δουλεια παρολο που δεν πιεσα να βιαστει... Θα βεβαιωθω για το προφυλακτηρα και απο τεταρτη θα περασω μια βολτα να δω τι εχει να μου πει... Μπορει καλιστα να πει "κατα την απομακρυνση απο το ταμειο..." αλλα και μονο για το γαμωτο αξιζει να παω... Δε θελω να τσακωθω απλα δε θελω να νιωθω αδικημενος... Κατανοω απολυτα πως οτι γινεται δεν ξεγινται αλλα πιστευω πως θα μπορουσε να γινει μια πιο σωστη δουλεια...

taisteal
02/01/2018, 00:54
Και τι α κανς;;
Α κατς α μαλώης;...

I-want-a-moto
02/01/2018, 10:28
Εβγαλα και φωτογραφιες για να καταλαβει οποιος διαβαζει:
391781
εκει που εχω κυκλωσει περναει αεραγωγος τετραγωνος ο οποιος "ψυχει τα φρενα" τον οποιο και εξαφανισαν διχως να εχει κατι γτ ηταν πολυ μεσα για να παθει ζημια... Το πετσοκομα του θολου του πλαστικου το βλεπετε δε χρειαζεται να σχολιασω...
391782
Το φλας θαμμενο μεσα στο προφυλακτηρα!!! πολυ στα αριστερα ενω εχει χωρο δεξια... Να φταιει οτι ειναι ιμιτασιον ο προφυλακτηρας? Παντως χτυπαει πολυ ασχημα...
391783
Και το κερασακι στη τουρτα ο αβαφος προφυλακτηρας... Ποιος ξερει ποσο χρονο-κοπο γλυτωσαν απο το να το βαψουν... Τωρα το οτι θα το ξεθωριασει ο ηλιος λιγο τους απασχολει... Ο μαμα ηταν βαμενος ξαναλεω γτ ειχε ξεθωριασει και εβλεπες ασταρι ενω οταν εσπασε ειδα απο τη μεσα πλευρα overspray απο οταν βαφτηκε... Ξερει κανεις γτ λεφτα μιλαμε που δεν εβαψαν το προφυλακτηρα?

noodles
05/01/2018, 17:06
γιατι ρε παλικαρε προπληρωσες την οποιαδηποτε δουλεια? που εχει ξαναγινει αυτο το πραγμα εκτος απο την ελλαδα?
400ευρω εχεις δωσει για να σου παραδωσει τετοιο προχειροδουλεια? παμε καλα?
με 600ε σε καλο φιλο εβαψα ολοκληρο εξωτερικα πενα, suzuki alto '99.

τι παει να πει ηταν μεσα στις γιορτες? το 10ημερο των γιορτων δηλαδη δε δουλευουμε η κανουμε μιση δουλεια?
2 μηνες ολο χρονο, εχουμε γιορτες και αργιες, αυτοματα δικαιολογουντε οι προχειροδουλειες?

βρησκουν και τα κανουν? ειμαστε μλκες που ανεχομαστε τετοιες συμπεριφορες? δεν ξερω, δεν απαντω...

I-want-a-moto
10/01/2018, 17:18
To θεμα εχει και συνεχεια που λετε πηγα ξανα απο εκει τη παρασκευη 5/10/18 του ειπα για το θολο μου ειπε ειχε σπασει για αυτο και το βαλαμε ετσι (τωρα γτ δε μου ειπαν τπτ...) μου λεει παρτο εσυ και θα το βαλω εγω και δε θα σου παρω χρηματα!!! Φευγω παω σπιτι το πλενω γτ ηταν μες τις λασπες και κανω ετσι χαμηλα στο φτερο και πιανω ΧΑΡΤΟΤΑΙΝΙΑ την οποια και εβγαλα και απο κατω ειδα ΑΣΤΑΡΙ... Προφανως ειχε μασκαρει για να βαψει το χρωμα και να περασει μετα το κατω μερος πισσα γτ ετσι ειναι σε αυτα και το ξεχασε!!! Παω τη δευτερα και του δειχνω τις ταινιες και του λεω τι εγινε και μου λεει φερτο οταν παρεις το κομματι του θολου να στο βαλω και να στο περασω και πισσα... Και ενταξει και γιορτες ηταν και θα στο φτιαξω εγω κτλ κτλ... Ο προφυλακτηρας λεει τον εβαψε και ο αεραγωγος ελειπε και να παω εκει που τρακαρα μπας και το βρω... @@ αλλα τελος παντων. Φιλε noodles εχεις δικιο τι να πω ειμαι και εγω ζωο αλλα απλα ηθελα να τελιωνει ολη η ιστορια γτ ειχα τρεξει και αγχωθει πολυ... Το παθημα μαθημα ελπιζω...

Cpt. Haddock
11/01/2018, 09:38
Φαντάσου να μη σου γεμιζε και το ματι ο μαστορας...

I-want-a-moto
11/01/2018, 17:13
Φαντάσου να μη σου γεμιζε και το ματι ο μαστορας...

XD εχεις δικιο και ομως απο όσους επισκεύτηκα φαινόταν ο πιο σωστός!!! Ο ένας ζητούσε 500 από 560 χαριστικά επειδή με είχε στείλει "γνωστος" (και μιλαμε για πολύ β μαγαζί που δουλεύουν μισό αυτοκίνητο τη μέρα)... Ο άλλος του έριξε μια ματιά από τα 5 μέτρα και με ρώτησε μόνο τη χρονολογία και μου είπε τιμή (ουτε αρ πλαισίου ούτε ανοιξε καπώ να δει αν έχει προχωρήσει η ζημια ουτε τπτ)... Ο πρώτος που πήγα μου είπε ότι θα με αναλάμβανε μετά τις 2 του νέου χρόνου (ούτε γιατρός) και θα είμουν ακόμα χωρίς αυτοκίνητο... Τι να πω άλλο δε ξέρω έχει τουλάχιστον άλλα 4 φανοποιία στη σαλαμίνα οπότε την επόμενη φορά (μακάρι ποτέ) θα πάω σε ένα από αυτά... Δυστηχώς δε ξέρεις που θα πέσεις αν πρώτα δε πέσεις!

zopas
11/01/2018, 18:11
Εχουμε σαν λαος υποστεί μαλακυνση εγκεφαλου αλλιως δεν εξηγειται ότι 7 στα 10 αυτοκίνητα που κυκλοφορουν Ελλαδα είναι γερμανικα και ενώ ξερουμε ότι εχουν πανάκριβα ανταλλακτικα και ακομα ακριβοτερη εργασια, τα σκαμε στον σοιμπλε κανονικότατα για να μας πηδαει και μετα στο πρόβλημα ψάχνουμε ιμιτασιόν λυσεις και κλαιγόμαστε ...φιλε εσυ και ολοι μοτο γερμανοφιλοι κατανοείστε ότι οι μεταξωτοι πωποι θελουν αντιστοιχα μεσοφόρια...πολύ σκληρο αυτό που θα πω αλλα δεν σας λυπάμαι...ξερατε πριν τα αγορασετε το τι παιρνετε...δεν είναι δυνατον να αγοράζεις μπεμπα και μετα να κλαις και να διαμαρτύρεσαι γιατι ο βαγιανελλης θελει ένα μισθο για να σου φτιαξει κατι απλο..

Προσφατα γνωρισα ένα ελληνοαμερικανο με πολλα χρηματα από το L.A..στη συζητηση μας αρχισε να βριζει την BMW ξαφνικα..στην αμερικη ακομα και για αλλαγη λαδιων πρεπει να μπαινει στην γερμανικη βαρκα φυσσα στον εγκεφαλο της..ε μου ειπε ότι κάθε φορα που πηγαινε για αλλαγη λαδιων δεν υπηρχε περιπτωση εκτος από τα λαδια να μην του βγαλει το check in και αλλες βλαβες και ποτε δεν εφευγε κατω από 1000 δολλαρια κοστος στην κάθε αλλαγη...στην Ελλαδα στον εξουσιοδοτημενο Πειδη φιλος μου, μεροκαματιάρης ο ανθρωπος, εκανε το λαθος να το παει και για ένα απλο σερβις στο γκολφ του εσκασε 350 ευρω...σορρυ, αλλα του το ειπα και αυτουνού: Δεν σε λυπάμαι..τα ηξερες, τα ηθελες, τα επαθες..

Εμεις τι να κανουμε τωρα σε ολους που εκαναν και αγορασαν το απενοημενο για να νιωθουν δηθεν και καπως, τον ψυχαναλητη;

gior-gos
11/01/2018, 18:47
Γάμησέ τα φιλε..

Χρειαστηκα ενα ανταλλακτικο για χοντα, ρωταω τιμη, παθαινω εγκεφαλικο :eek:

Μετα διερωτωμουν· ειμαι ή δεν ειμαι μαλακας που χωρις μεταξωτα βρακια πηγα και πηρα χοντα;

:beer:

daz
11/01/2018, 18:56
Εχουμε σαν λαος υποστεί μαλακυνση εγκεφαλου αλλιως δεν εξηγειται ότι 7 στα 10 αυτοκίνητα που κυκλοφορουν Ελλαδα είναι γερμανικα και ενώ ξερουμε ότι εχουν πανάκριβα ανταλλακτικα και ακομα ακριβοτερη εργασια, τα σκαμε στον σοιμπλε κανονικότατα για να μας πηδαει και μετα στο πρόβλημα ψάχνουμε ιμιτασιόν λυσεις και κλαιγόμαστε ...φιλε εσυ και ολοι μοτο γερμανοφιλοι κατανοείστε ότι οι μεταξωτοι πωποι θελουν αντιστοιχα μεσοφόρια...πολύ σκληρο αυτό που θα πω αλλα δεν σας λυπάμαι...ξερατε πριν τα αγορασετε το τι παιρνετε...δεν είναι δυνατον να αγοράζεις μπεμπα και μετα να κλαις και να διαμαρτύρεσαι γιατι ο βαγιανελλης θελει ένα μισθο για να σου φτιαξει κατι απλο..

Προσφατα γνωρισα ένα ελληνοαμερικανο με πολλα χρηματα από το L.A..στη συζητηση μας αρχισε να βριζει την BMW ξαφνικα..στην αμερικη ακομα και για αλλαγη λαδιων πρεπει να μπαινει στην γερμανικη βαρκα φυσσα στον εγκεφαλο της..ε μου ειπε ότι κάθε φορα που πηγαινε για αλλαγη λαδιων δεν υπηρχε περιπτωση εκτος από τα λαδια να μην του βγαλει το check in και αλλες βλαβες και ποτε δεν εφευγε κατω από 1000 δολλαρια κοστος στην κάθε αλλαγη...στην Ελλαδα στον εξουσιοδοτημενο Πειδη φιλος μου, μεροκαματιάρης ο ανθρωπος, εκανε το λαθος να το παει και για ένα απλο σερβις στο γκολφ του εσκασε 350 ευρω...σορρυ, αλλα του το ειπα και αυτουνού: Δεν σε λυπάμαι..τα ηξερες, τα ηθελες, τα επαθες..

Εμεις τι να κανουμε τωρα σε ολους που εκαναν και αγορασαν το απενοημενο για να νιωθουν δηθεν και καπως, τον ψυχαναλητη;

Ε?

Σοβαρά τώρα ή τρολάρεις?

ggs
11/01/2018, 19:11
Ε?

Σοβαρά τώρα ή τρολάρεις?

Σοβαρά το λέει.. άλλωστε,ο "μάστορας" που έκανε το αυτοκίνητο του φίλου μουτι, πρεπει να είναι από την άνω Ρηνανία-Βεστφαλια και κοντοχωριανος του Σόιμπλε...

Αν είχε βέβαια Χόντα, θα ερχόταν τσάρτερ από το χαμαματσου με νίντζα μάστορες και φυσικά δωρεάν ανταλλακτικά και θα το έφτιαχναν επί τόπου... τσάμπα φυσικά και θα κερναγαν κι ένα μπουκάλι σακε για το καλό

ggs
12/01/2018, 04:43
Όυπς! Κατά λάθος κλειδώθηκε.. :facepalm:
έπρεπε να πάει αντιπροσωπεία να το ξεκλειδώσουν..:)

Οκ τώρα

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
12/01/2018, 05:13
Εχουμε σαν λαος υποστεί μαλακυνση εγκεφαλου αλλιως δεν εξηγειται ότι 7 στα 10 αυτοκίνητα που κυκλοφορουν Ελλαδα είναι γερμανικα και ενώ ξερουμε ότι εχουν πανάκριβα ανταλλακτικα και ακομα ακριβοτερη εργασια, τα σκαμε στον σοιμπλε κανονικότατα για να μας πηδαει και μετα στο πρόβλημα ψάχνουμε ιμιτασιόν λυσεις και κλαιγόμαστε ...φιλε εσυ και ολοι μοτο γερμανοφιλοι κατανοείστε ότι οι μεταξωτοι πωποι θελουν αντιστοιχα μεσοφόρια...πολύ σκληρο αυτό που θα πω αλλα δεν σας λυπάμαι...ξερατε πριν τα αγορασετε το τι παιρνετε...δεν είναι δυνατον να αγοράζεις μπεμπα και μετα να κλαις και να διαμαρτύρεσαι γιατι ο βαγιανελλης θελει ένα μισθο για να σου φτιαξει κατι απλο..

Προσφατα γνωρισα ένα ελληνοαμερικανο με πολλα χρηματα από το L.A..στη συζητηση μας αρχισε να βριζει την BMW ξαφνικα..στην αμερικη ακομα και για αλλαγη λαδιων πρεπει να μπαινει στην γερμανικη βαρκα φυσσα στον εγκεφαλο της..ε μου ειπε ότι κάθε φορα που πηγαινε για αλλαγη λαδιων δεν υπηρχε περιπτωση εκτος από τα λαδια να μην του βγαλει το check in και αλλες βλαβες και ποτε δεν εφευγε κατω από 1000 δολλαρια κοστος στην κάθε αλλαγη...στην Ελλαδα στον εξουσιοδοτημενο Πειδη φιλος μου, μεροκαματιάρης ο ανθρωπος, εκανε το λαθος να το παει και για ένα απλο σερβις στο γκολφ του εσκασε 350 ευρω...σορρυ, αλλα του το ειπα και αυτουνού: Δεν σε λυπάμαι..τα ηξερες, τα ηθελες, τα επαθες..

Εμεις τι να κανουμε τωρα σε ολους που εκαναν και αγορασαν το απενοημενο για να νιωθουν δηθεν και καπως, τον ψυχαναλητη;

Συντροχε εδω ο φιλος δεν εχει προβλημα ουτε με αντιπροσοπεια ουτε με ακριβα ανταλακτικα και σιγουρα δε ζητησε τη λυπηση κανενος.Νομιζω οτι εισαι λιγο εκτος θεματος.Μιλαει για κομπογιανιτη μαστορα και την περειπετεια του.
Με ολο το σεβος:wave2:

PortisHead
12/01/2018, 07:57
Σοβαρά το λέει.. άλλωστε,ο "μάστορας" που έκανε το αυτοκίνητο του φίλου μουτι, πρεπει να είναι από την άνω Ρηνανία-Βεστφαλια και κοντοχωριανος του Σόιμπλε...

Αν είχε βέβαια Χόντα, θα ερχόταν τσάρτερ από το χαμαματσου με νίντζα μάστορες και φυσικά δωρεάν ανταλλακτικά και θα το έφτιαχναν επί τόπου... τσάμπα φυσικά και θα κερναγαν κι ένα μπουκάλι σακε για το καλό

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

I-want-a-moto
12/01/2018, 09:32
Για τα τυπικά όπως λέω και στο 1ο πόστ το αμάξι είναι μεν BMW αλλά Ε30!!! Κατασκευάστηκε δηλαδή μεταξύ 1982 και 1994 (το δικό μου είναι του 1988) και αγοράστηκε καινούριο από το παππού μου 10 χρόνια πριν γεννηθώ!!! Το συγκεκριμένο είναι σπαρτιάτικο και δεν απαιτει κάτι εξωφρενικό η συντήρηση του και για αυτό καταφέρνω και το έχω ακόμα μιας και τα οικονομικά είναι δύσκολα... Να φανταστείς άλλαξα μόνος μου θερμοστάη χρησιμοποιώντας 1 μονο κατσαβίδι!!! Φίλε zopa συμφωνώ σε ένα βαθμό με αυτά που λές, όντως έχει γεμίσει ο τόπος πανάκριβα αυτοκίνητα με ιδιoκτήτες που δεν μπορούν να τα συντηρήσουν και εταιρίες οι οποίες μας κοροιδεύουν κατάμουτρα (βαγκ κιετς) αλλά αυτό το θέμα δεν είναι σχετικό με αυτά!!! Ο μόνος λόγος που έβαλα ιμιτασιόν είναι επειδή τα μαστόρια δεν ασχολούνται να σου βρουν μεταχειρισμένα (κακώς) και επειδή δεν είχα τη πολυτέλεια του χρόνου να ψάχνω μόνος μου...

Cpt. Haddock
12/01/2018, 11:55
Καποιος να πει στον Ζοπα (με τροπο ομως και διακριτικα) οτι εγιναν εκλογες στη Γερμανια και ο κυρ-Σοιμπλε δεν ειναι πλέον υπουργος (βασικα δνε υπαρχονυ υπουργοι ακομα :lol: )

bulmont
12/01/2018, 15:00
Καποιος να πει στον Ζοπα (με τροπο ομως και διακριτικα) οτι εγιναν εκλογες στη Γερμανια και ο κυρ-Σοιμπλε δεν ειναι πλέον υπουργος (βασικα δνε υπαρχονυ υπουργοι ακομα :lol: )


:bawl:Καλά ο Ζόπας ακόμα νομίζει πώς το Βαρκαντέρο είναι μοτοσυκλέττα.......:bawl:

zopas
12/01/2018, 17:06
Καποιος να πει στον Ζοπα (με τροπο ομως και διακριτικα) οτι εγιναν εκλογες στη Γερμανια και ο κυρ-Σοιμπλε δεν ειναι πλέον υπουργος (βασικα δνε υπαρχονυ υπουργοι ακομα :lol: )

Ελλα ρεεεεεεεεεε γραμματιζουμ"νοι σεις που τ¨ξερετε ουλα ενώ μεις κατο ραχουλ" σκαμπαζομ ντιπ..φτιχος που ο κυρ σουιμπλ εγιν προυεδρος βουλις κοντα εκει επαραπερ στο γερμανοχωραφ και γλιτοσαμ τα χριματμ'ς....και το αλετρ και η κατσικ μου πλεον εκει θα τα' αγορασ....και στο βαρκαδεριμ γερμανικα κουλαδιαμ θα του βαζ" πλεον...ααμεεεεεεεεεε..χα,χα,χα,χα..

virus
12/01/2018, 20:36
τι;

Pew
12/01/2018, 21:36
Καποιος να του κανει ενα reset, γεμισε το Buffer και σκαλωνει!

road spirit
12/01/2018, 22:27
έχει κάποιες προδιαγραφές για epicness το νήμα

alex14
14/01/2018, 02:26
Για metzeler ομως μια χαρα τα σκας στους γερμανους κυρ ζοπα μου, σωστα ;

bruno
14/01/2018, 14:03
Σας ''κραζω'' από τα lidl...:bawl:

zopas
14/01/2018, 14:52
Για metzeler ομως μια χαρα τα σκας στους γερμανους κυρ ζοπα μου, σωστα ;

σε αυτό το φοβερο επιχειρημα που με εστειλε ντοιτσλαντ και ηρθα δεν θα απαντουσα αλλα μου αρεσε πολύ το "κυρ ζοπας"...όπως καποτε διαβαζαμε κυρ γραναζη, μιλάγαμε στον κυρ μητσο κλπ..Βασικα πιρελι scorpion trail2 εχω που δεν είμαι και πολύ ευχαριστημενος..οποτε σε ευχαριστω που μου θυμισες το ελληνικον καθήκον πλεον να εκθειάζω ότι
ερχεται από raus σιτυ για να είμαι και εγω in. Αντε στην επομενη θα τα ξαναβαλω πλεον τα κινεζικα για να νιώθεις ανακουφισμένος τυπου "αχ..του την ειπα και του την εφερα"..

Παντως για Japanese lover που εισαι καλα τα λες. Ασε τους αλλους να τρεχουν να βρουν τα δικια τους με γραμματα στην βαυαρια που δεν απαντιουνται ποτε..το μονο που να προσεξεις -και αυτό δεν είναι πλακα- το σωληνακι τροφοδοσίας στο medley που εχεις..αν εχει την παλια φιλοσοφια του liberty και δεν εχουν βελτιωσει ποιοτητα, κόβεται εν κινησει..( την εχω πατησει)...δεν ειαι μονο οι arbeit βλέπεις...αλλα βαριέμαι να ξεκινησω ιστορια και για τον μουσολινι...θα μου την πεσει η ανω λιγκα του βορρα αυτή τη φορα εδώ μεσα...χε,χε,χε,χε...

Cpt. Haddock
14/01/2018, 18:01
[...] κυρ γραναζη, [...]

Κυρο Γρανάζη

daz
14/01/2018, 18:09
θα μου την πεσει η ανω λιγκα του βορρα αυτή τη φορα εδώ μεσα...χε,χε,χε,χε...

Και να φανταστείς ότι οι περισσότεροι απ' αυτούς, οδηγούν Ιαπωνικά!

Nostradamus
14/01/2018, 20:30
Mμην το κλειδώσετε σας παρακαλώ... Αφήστε το να τρέξει λίγο με την ευχή να μείνει σε κόσμια επίπεδα...

alex14
14/01/2018, 20:50
Τωρα που κολαει το μπουρδελο το medley που πηγα και αγορασα (συμφωνα παντα με την τεκμηριωμενη αποψη του zopa) με το θεμα μας ......

Ρε συ φιλε zopa, δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο σε αυτη τη ζωη. Γινε λιγο πιο διαλακτικος.
Δηλαδη οσοι εχουν γερμανικο οχημα ειναι... μη πω τι ;
Και εγω να σου πω την αληθεια αποφευγω να αγοραζω γερμανικα προιοντα για τους δικους μου λογους που δεν ενδιαφερουν κανεναν αλλα δεν προκειται να κραξω καποιον που το κανει.

buckley
14/01/2018, 20:51
Κυρο Γρανάζη

Ποιος από τους δύο λες να τα γράφει ?

teogtp
14/01/2018, 21:01
Τωρα που κολαει το μπουρδελο το medley που πηγα και αγορασα (συμφωνα παντα με την τεκμηριωμενη αποψη του zopa) με το θεμα μας ......

Ρε συ φιλε zopa, δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο σε αυτη τη ζωη. Γινε λιγο πιο διαλακτικος.
Δηλαδη οσοι εχουν γερμανικο οχημα ειναι... μη πω τι ;
Και εγω να σου πω την αληθεια αποφευγω να αγοραζω γερμανικα προιοντα για τους δικους μου λογους που δεν ενδιαφερουν κανεναν αλλα δεν προκειται να κραξω καποιον που το κανει.

Είμαι ο teo..
Έχω vw και είμαι gtp.

alex14
14/01/2018, 21:13
Είμαι ο teo..
Έχω vw και είμαι gtp.

Καλα να παθεις :lol:



:beer:

o_gavros
14/01/2018, 21:47
Εδωσες την κρυπτοναρα και πήρες πιάτζιο;;; γιατι ρε συ;

alex14
14/01/2018, 21:53
Εδωσες την κρυπτοναρα και πήρες πιάτζιο;;; γιατι ρε συ;

Αλλαγη δουλειας, αλλες αναγκες, ελαχιστα χιλιομετρα τον χρονο.
Πολυ καλο το κρυπτον αλλα δεν ειχε χωρους και προστασια απο τα νερα στα ποδια, πραγματα που σε αυτη τη φαση ειναι must.

p.s. χαθηκαμε. Να δω ποτε θα αξιωθω να ερθω σε καμια βολτα.

PortisHead
15/01/2018, 08:18
Τι γερμανικα και ιαπωνικα ?
Εδω ειναι moto.gr !!!
ξεχασατε που ειστε ?
2 ειναι τα κριτηρια....πιστα μπαίνει ? στριβει ?
:lol:

zopas
15/01/2018, 09:26
Τωρα που κολαει το μπουρδελο το medley που πηγα και αγορασα (συμφωνα παντα με την τεκμηριωμενη αποψη του zopa) με το θεμα μας ......

Ρε συ φιλε zopa, δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο σε αυτη τη ζωη. Γινε λιγο πιο διαλακτικος.
Δηλαδη οσοι εχουν γερμανικο οχημα ειναι... μη πω τι ;
Και εγω να σου πω την αληθεια αποφευγω να αγοραζω γερμανικα προιοντα για τους δικους μου λογους που δεν ενδιαφερουν κανεναν αλλα δεν προκειται να κραξω καποιον που το κανει.

Σου εγραψα για το medley απλα να εχεις το νου σου μιας και με το λιμπερτυ που καβαλαω καθε μερα εχω θεματα..δεν ειναι κακο σε επομενο σερβις να σου τσεκαρει ο μαστορας καποια πραγματακια. Για την ασφαλεια σου το εγραψα..

οσο για τα αλλα αποκλειεται να ειμαι ο μοναδικος δεκτης εν ελλαδι παραπονων για τη βαυαρικη-βαρβαρικη απλιστια..δεν λεω οτι οδηγικα δεν ειναι σουπερ, εκεινο που ανεφερα ειναι ολοι ολους όσους ξερω που εχουν μπεμπες αι οχι μονο τρεμουν τα ανταλλακτικα, προσφατο παραδειγμα πολυ κοντινος μου συγγενης με ενα απλο κρυσταλο φλας..προτιμα να το εχει με σελοτειπ..φταιω εγω που του ειπα δεν ηξερες πριν αγορασεις, δεν ρωταγες; αυτο ειπα και στο φιλο μας εδω..

φυσικα υπαρχει και η πολιτικη για εσας πλευρα του θεματος, για μενα ρεαλιστικη και εθνικη θεση: δεν αγοραζεις απο αυτον που θελει να σε κανει βαλκανιο με 300 ευρω το μηνα στερώντας σου καθε ελπιδα..δεν αγοραζεις απο αυτον που σε εξευτελιζει διεθνως με ψεμματα, που εστειλε σε αυτοτονια 40 χιλιαδες συμπολιτες σου, δεν αγοραζεις απο αυτον που απαιτει με κοκκινα δανεια να δε πεταξει εξω απο το σπιτι σου..

δυστυχως η νοτια ευρωπη κατοικειται απο ανθρωπους χωρις αυτοσεβασμο...αν κάναμε ονο για ενα μηνα ολοι μπουκοταζ στο 4ο ραιχ στα αυτοκινητα του που ειναι η ραχοκοκαλια της οικονομιας του, η χοντρη αγελαδα δεν θα αντεχε ουτε λεπτο αλλα ολοι μας τους αφησαμε να βγαλουν 300 δις εις βαρος μας και το μελλον μας σκοτεινο..

πως να μη τα σκεπτομαι και να μη τα σχολιασω αυτα οταν 7 στα 10 αυτο-μοτο που κυκλοφορουν στη χωρα που ζω προέρχονται και ταιζουν το χερι που μας μαστιγώνει μεχρι θανατου; αυτο ομως οντως δεν αφορα το θεμα του καλου φιλου που μοιραστηκε μια εμπειρία μαζι μας, απλα σημειωσα οτι ολοι ξερουμε οτι το πιο πιθανο ειναι τα γερμανικα προιοντα να εχουν προβληματα, οτι εχουν πανακριβα ανταλλακτικα και εργασια και σου κανουν τη ζωη δυσκολη σε περιπτωση αστοχίας υλικων..αυτο εθεσα και δεν ειναι ασχετο με αυτα που μοιραστηκε μαζι μας εδω μεσα ο φιλος..

οσο για το κυρο Γρανάζη ο φίλος εχει δικιο, οποτε ο αλεξ μπορει να με λεει "κυρο ζοπα", το ιδιο ειναι...χα,χα,χα...

zopas
15/01/2018, 09:34
Τωρα που κολαει το μπουρδελο το medley που πηγα και αγορασα (συμφωνα παντα με την τεκμηριωμενη αποψη του zopa) με το θεμα μας ......

Ρε συ φιλε zopa, δεν ειναι ολα ασπρο μαυρο σε αυτη τη ζωη. Γινε λιγο πιο διαλακτικος.
Δηλαδη οσοι εχουν γερμανικο οχημα ειναι... μη πω τι ;
Και εγω να σου πω την αληθεια αποφευγω να αγοραζω γερμανικα προιοντα για τους δικους μου λογους που δεν ενδιαφερουν κανεναν αλλα δεν προκειται να κραξω καποιον που το κανει.

Σου εγραψα για το medley απλα να εχεις το νου σου μιας και με το λιμπερτυ που καβαλαω καθε μερα εχω θεματα..δεν ειναι κακο σε επομενο σερβις να σου τσεκαρει ο μαστορας καποια πραγματακια. Για την ασφαλεια σου το εγραψα..

οσο για τα αλλα αποκλειεται να ειμαι ο μοναδικος δεκτης εν ελλαδι παραπονων για τη βαυαρικη-βαρβαρικη απλιστια..δεν λεω οτι οδηγικα δεν ειναι σουπερ, εκεινο που ανεφερα ειναι ολοι ολους όσους ξερω που εχουν μπεμπες αι οχι μονο τρεμουν τα ανταλλακτικα, προσφατο παραδειγμα πολυ κοντινος μου συγγενης με ενα απλο κρυσταλο φλας..προτιμα να το εχει με σελοτειπ..φταιω εγω που του ειπα δεν ηξερες πριν αγορασεις, δεν ρωταγες; αυτο ειπα και στο φιλο μας εδω..

φυσικα υπαρχει και η πολιτικη για εσας πλευρα του θεματος, για μενα ρεαλιστικη και εθνικη θεση: δεν αγοραζεις απο αυτον που θελει να σε κανει βαλκανιο με 300 ευρω το μηνα στερώντας σου καθε ελπιδα..δεν αγοραζεις απο αυτον που σε εξευτελιζει διεθνως με ψεμματα, που εστειλε σε αυτοτονια 40 χιλιαδες συμπολιτες σου, δεν αγοραζεις απο αυτον που απαιτει με κοκκινα δανεια να δε πεταξει εξω απο το σπιτι σου..

δυστυχως η νοτια ευρωπη κατοικειται απο ανθρωπους χωρις αυτοσεβασμο...αν κάναμε ονο για ενα μηνα ολοι μπουκοταζ στο 4ο ραιχ στα αυτοκινητα του που ειναι η ραχοκοκαλια της οικονομιας του, η χοντρη αγελαδα δεν θα αντεχε ουτε λεπτο αλλα ολοι μας τους αφησαμε να βγαλουν 300 δις εις βαρος μας και το μελλον μας σκοτεινο..

πως να μη τα σκεπτομαι και να μη τα σχολιασω αυτα οταν 7 στα 10 αυτο-μοτο που κυκλοφορουν στη χωρα που ζω προέρχονται και ταιζουν το χερι που μας μαστιγώνει μεχρι θανατου; αυτο ομως οντως δεν αφορα το θεμα του καλου φιλου που μοιραστηκε μια εμπειρία μαζι μας, απλα σημειωσα οτι ολοι ξερουμε οτι το πιο πιθανο ειναι τα γερμανικα προιοντα να εχουν προβληματα, οτι εχουν πανακριβα ανταλλακτικα και εργασια και σου κανουν τη ζωη δυσκολη σε περιπτωση αστοχίας υλικων..αυτο εθεσα και δεν ειναι ασχετο με αυτα που μοιραστηκε μαζι μας εδω μεσα ο φιλος..

οσο για το κυρο Γρανάζη ο φίλος εχει δικιο, οποτε ο αλεξ μπορει να με λεει "κυρο ζοπα", το ιδιο ειναι...χα,χα,χα...

sapila racing
15/01/2018, 10:33
φταιω εγω που του ειπα δεν ηξερες πριν αγορασεις, δεν ρωταγες; αυτο ειπα και στο φιλο μας εδω..

.

Κυρ Ζopa, δεν ξέρω αν το παρατήρησες, αλλά το εν λόγω BMW το αγόρασε ο παππούς του I-want-a-moto 10 χρόνια πριν γεννηθεί ο ίδιος.
Φαντάζομαι ότι τότε δεν είχες ξεκινήσει ακόμα την φοβερή σου εκστρατεία πληροφόρησης κι έτσι δεν ήξερε που θα έμπλεκε ο εγγονός του 30 χρόνια μετά.

:bawl:

Panos76
15/01/2018, 12:53
Για εμένα το 30άρι αξίζει να σωθεί! Μάζεψε χρήμα, σουλούπωσέ το, πέρνα του ένα Μ tech II (άμα βρεις) και κράτα το!

392155

buckley
15/01/2018, 13:00
Κυρο Ζopa, δεν ξέρω αν το παρατήρησες, αλλά το εν λόγω BMW το αγόρασε ο παππούς του I-want-a-moto 10 χρόνια πριν γεννηθεί ο ίδιος.
Φαντάζομαι ότι τότε δεν είχες ξεκινήσει ακόμα την φοβερή σου εκστρατεία πληροφόρησης κι έτσι δεν ήξερε που θα έμπλεκε ο εγγονός του 30 χρόνια μετά.

:bawl:

Δεν παρακολουθάς φίλος μάλλον έχεις πήξει στη δουλειά.
Για τον άλλο τον νεαρό από πάνω, από e21 και πίσω αξίζει να ασχοληθείς ρε...

Panos76
15/01/2018, 13:13
Εννοείται! Αλλά και το 30άρι κρατιέται καλά! Το λέω υπό την έννοια πως υπάρχει το σκαρί, ωστόσο το αμάξι πρέπει να έρθει Αθήνα..

zopas
15/01/2018, 13:23
Κυρ Ζopa, δεν ξέρω αν το παρατήρησες, αλλά το εν λόγω BMW το αγόρασε ο παππούς του I-want-a-moto 10 χρόνια πριν γεννηθεί ο ίδιος.
Φαντάζομαι ότι τότε δεν είχες ξεκινήσει ακόμα την φοβερή σου εκστρατεία πληροφόρησης κι έτσι δεν ήξερε που θα έμπλεκε ο εγγονός του 30 χρόνια μετά.

:bawl:

"κυρο ζοπα" αγαπητε χε,χε,χε, ο αλεξ εγραψε μιλαμε...και εγω διαβασα οτι το ειχε απο το παππου του αλλα ανταλλακτικα χρειαστηκε τωρα και εβαλε ιμιτασιον, αν εβαζε γνησια ας μας πει λοιπον τι κοστος θα ειχε στο αμαξι του παππου του...γιατι φιλος μου με αρχαιολογικο πασσατ του ζητησαν 500 ευρω για ενα μικρο θεμα στο αιρ κοντισιον του...και αλλος φιλος μου με αουντι πηγε σε τορναδορο να κανει πατεντα για ενα μικρο ανταλλακτικο που του ζητουσαν τη μανα και τον πατερα στην αντιπροσωπια...αλλωστε δεν ειναι κοινο μυστικο...η Καρεντα παντα ηταν πισω σε πωλησεις, 8η αν θυμαμαι καλα, αλλα πρωτη σε κερδη στην ελλαδα και αν ειχαν τουλαχιστον την αξιοπιστια της χοντα χαλαλι τους..σου ειπα...εχω βαρεθει να ακουω γνωστους μου να διαμαρτυρονται για αυτα που τραβανε με τα φριτσικα αμαξια τους, τα πανακριβα ανταλλακτικα τους, οσο για τα μοτο αστα να πανε...μην αρχισουμε και για αυτα τετοια συζητηση..

Αλλα ξεχασα, θα γραψει ο καθενας εδω μεσα " το δικο μου δεν εχει παθει τιποτα, υπερβαλλεις" κλπ, κλπ..εγω απλα τονισα - με αφορμη το ποστ του φιλτατου-στο γενικως οτι ξερεις τι παιρνεις, οποτε μην διαμαρτυρεσαι μετα το πως και γιατι και νομιζω οτι ο κανονας αυτος ισχυει παντου και το γραφει καποιος που τα εχει ριξει αγρια δημοσια και στην χοντα( παρολο που δεν συγκρινεται σε αξιοπιστια)..το πολιτικο κομματι αστο..οτι καταλαβαινει κανεις..χωρις αυτοσεβασμο ειμαστε αξιοι της μοιρας μας, μας πηδουν κανονικοτατα, εισπραττουν απειρα και καλα κανουν στο φιναλε στους ραγιαδες..

teogtp
15/01/2018, 13:37
"κυρο ζοπα" αγαπητε χε,χε,χε, ο αλεξ εγραψε μιλαμε...και εγω διαβασα οτι το ειχε απο το παππου του αλλα ανταλλακτικα χρειαστηκε τωρα και εβαλε ιμιτασιον, αν εβαζε γνησια ας μας πει λοιπον τι κοστος θα ειχε στο αμαξι του παππου του...γιατι φιλος μου με αρχαιολογικο πασσατ του ζητησαν 500 ευρω για ενα μικρο θεμα στο αιρ κοντισιον του...και αλλος φιλος μου με αουντι πηγε σε τορναδορο να κανει πατεντα για ενα μικρο ανταλλακτικο που του ζητουσαν τη μανα και τον πατερα στην αντιπροσωπια...αλλωστε δεν ειναι κοινο μυστικο...η Καρεντα παντα ηταν πισω σε πωλησεις, 8η αν θυμαμαι καλα, αλλα πρωτη σε κερδη στην ελλαδα και αν ειχαν τουλαχιστον την αξιοπιστια της χοντα χαλαλι τους..σου ειπα...εχω βαρεθει να ακουω γνωστους μου να διαμαρτυρονται για αυτα που τραβανε με τα φριτσικα αμαξια τους, τα πανακριβα ανταλλακτικα τους, οσο για τα μοτο αστα να πανε...μην αρχισουμε και για αυτα τετοια συζητηση..

Αλλα ξεχασα, θα γραψει ο καθενας εδω μεσα " το δικο μου δεν εχει παθει τιποτα, υπερβαλλεις" κλπ, κλπ..εγω απλα τονισα - με αφορμη το ποστ του φιλτατου-στο γενικως οτι ξερεις τι παιρνεις, οποτε μην διαμαρτυρεσαι μετα το πως και γιατι και νομιζω οτι ο κανονας αυτος ισχυει παντου και το γραφει καποιος που τα εχει ριξει αγρια δημοσια και στην χοντα( παρολο που δεν συγκρινεται σε αξιοπιστια)..το πολιτικο κομματι αστο..οτι καταλαβαινει κανεις..χωρις αυτοσεβασμο ειμαστε αξιοι της μοιρας μας, μας πηδουν κανονικοτατα, εισπραττουν απειρα και καλα κανουν στο φιναλε στους ραγιαδες..

Μαζί σου.
Τώρα βγάλε μία φωτογραφία το όχημα σού,περιμενω να δω το κάρο με τον γάιδαρο.

buckley
15/01/2018, 13:40
Μαζί σου.
Τώρα βγάλε μία φωτογραφία το όχημα σού,περιμενω να δω το κάρο με τον γάιδαρο.

392156

Panos76
15/01/2018, 13:51
Τώρα βγάλε μία φωτογραφία το όχημα σού,

392158


:D

teogtp
15/01/2018, 14:21
392158


:D

Αυτό που κρέμεται πίσω, είναι πτυελοδοχειο για το φτύσιμο που τρώει;

:lol:

spyrval
15/01/2018, 15:10
Κυρ Ζopa, δεν ξέρω αν το παρατήρησες, αλλά το εν λόγω BMW το αγόρασε ο παππούς του I-want-a-moto 10 χρόνια πριν γεννηθεί ο ίδιος.
Φαντάζομαι ότι τότε δεν είχες ξεκινήσει ακόμα την φοβερή σου εκστρατεία πληροφόρησης κι έτσι δεν ήξερε που θα έμπλεκε ο εγγονός του 30 χρόνια μετά.

:bawl:

Φαντάζομαι τον τότε Zopappou να τη λέει στον i-want-a-car
:lol:

zopas
15/01/2018, 19:41
Μαζί σου.
Τώρα βγάλε μία φωτογραφία το όχημα σού,περιμενω να δω το κάρο με τον γάιδαρο.

Αγαπητε τεο

σου στελνω-αφου το ζητησες- φωτο το γαιδουρι μου, μονοκυλινδρο, αξιοπιστο, καιει λιγο, σε παει παντου σε κάθε τερεν και σου ...μιλαει...και από μαρκα..εεεεε...γερμανικοο...τσαφφφφφφφφφ και ταληροοοοοοοοο που ελεγε μια παλια ελληνικη διαφημιση....

υ.γ ανταλακτικα πεταλα βρισκω παντου και ιμιτασιόν..χα,χα,χα....( ζοπα κυρο λεει γελιο μακραινει τη ζωη..)..χα,χα,χα..

zopas
16/01/2018, 08:30
και επειδη το διαβασα σημερα το βαζω για να δουμε τι λενε οι ιδιοι οι γερμανοι για το βιασμο της χωρας μας, ευσι για να φυγουν και τα τελευταια φυλλα συκης σε οσους υπερασπιζονται τη γερμανικη φιλοσοφια..

http://m.tribune.gr/politics/news/article/427965/germaniki-efimerida-mastigoni-ton-soible-litotita-pou-epevalle-stin-ellada-iche-synepies-polemou.html

I-want-a-moto
16/01/2018, 18:12
Επειδή το θέμα έχει ξεφύγει θέλω να πώ ότι αγοράστηκε το κομμάτι του θόλου (12,5 ευρώ) και ότι πήγα στο μάστορα και μου είπε να του το πάω προς το τέλος της βδομάδας (απαράδεκτο αλλά τι να κάνεις) θα ανεβάσω και φώτο όταν με το καλό τελείωσει και αυτή η ιστορία!!! Φίλε zopa και κάθε zopa που διαβάζει σέβομαι απόλυτα την άποψη σου και συμφώνω σε ένα μεγάλο βαθμό καθώς προσπαθώ να έχω μια επαφή με το χώρο του αυτοκινήτου και διαβάζω πολλά που λένε για τα σημερινά αυτοκίνητα και ακούω και πολλά από γνωστούς μου!!! Κολλητός μου με ibiza III ευλαβικά συντηριμένο γιατί ο πατέρας του είναι νταλικέρης βρεθηκέ σχεδόν χωρίς λάδια μια μέρα χωρίς προφανή διαροή!!! Θείος μου με Ε46 πλήρωσε 300 ευρώπουλα για τρόμπα βενζίνης επειδή κόλησε το φλοτέρ και έδειχνε ότι ειχε κάυσιμο ενώ δεν είχε!!! Γείτονας μου με volvo καινούριο του κουτιού μόλις πέρασε η εγγύηση έκαψε εγκέφαλο και τον άφησε στη μέση του δρόμου!!! Εμένα το Ε30 δεν με έχει αφήσει ΠΟΤΕ 30 χρόνια τώρα παρά τους κ@λομηχανικούς ,παρά τα σκ@τοκαυσιμα και τους κ@λοδρομους αυτό εκεί ακόμα πάει με μονάχα τη βασική συντήρηση και κάποια πράγματα που κάνω μόνος μου γιατί όπως είπα τα οικονομικά δεν... Το μόνο του μειονέκτημα είναι τα τέλη που μας έχουν φορέσει και πληρώνω για 90 άλογα αυτοκίνητο 280 ευρώ!!! Φιλικά πάντα :beer:

zopas
16/01/2018, 18:41
Καλες βολτες φιλε μου και παντα σου ευχομαι τα καλυτερα...οντως ξεφυγε το θεμα αλλα καποιος επρεπε να γραψει καποια πραγματα, ετυχε στο δικο σου θρεντ..όλα καλα και να ειμαστε ολοι παντα ορθιοι..

stefanos
16/01/2018, 20:51
και επειδη το διαβασα σημερα το βαζω για να δουμε τι λενε οι ιδιοι οι γερμανοι για το βιασμο της χωρας μας, ευσι για να φυγουν και τα τελευταια φυλλα συκης σε οσους υπερασπιζονται τη γερμανικη φιλοσοφια..

http://m.tribune.gr/politics/news/article/427965/germaniki-efimerida-mastigoni-ton-soible-litotita-pou-epevalle-stin-ellada-iche-synepies-polemou.html

Δεν βλέπω κανένα μαστίγωμα απλές διαπιστώσεις,
και αυτός που υπερασπίζεται την Γερμανική καταναλωτική φιλοσοφία σε πληροφορώ είσαι εσύ.
Οι απόψεις σου ταυτίζονται απόλυτα με την πλειοψηφία των Γερμανών που γνωρίζω.
"Τι τις κάνετε τόσες BMW που έχετε σε τόσο μικρή χώρα..."
"Το καλύτερο αυτοκίνητο του κόσμου είναι το passat 1.4 sw"
:lol:

Cpt. Haddock
18/01/2018, 08:10
Βασικα κοιτάξτε και ποια ειναι αυτη η γερμανικη εφημεριδα που "μαστιγωνει"

Για να μη δινεται η εντυπωση οτι τα γραφει η Μπερλινερ Αλγκεμάινε τσάιτουνγκ να πουμε...