PDA

View Full Version : ΜΗΧΑΝΑΚΙ ΤΖΑΜΠΕ



Spiros19991
05/01/2018, 06:13
Καλησπερα σας ηθελα να μοιραστω κατι που μου συνεβη πριν κανα χρονο για να καταλαβετε αν και ξερετε πανω κατω πως λειτουργουν οι κλεφτες!!
Παω για δουλεια ενα πρωινο και λιγο πριν ειχα περασει να παρω εναν καινουργιο αγνωστο εκτακτης αναγκης που μου ειπαν.
Η δουλεια ειναι μεταφορες μετακοκισεις!! 5ευρω η ωρα η μπορει και 30 σε 2 ωρες αναλογα την εταιρεια. Εν πασει περιπτωση!
Εκει που αραζαμε στο φορτηγο μεχρι να φορτωσουμε μου λεει το παιδι αυτο τι θα τα κανω τα λεφτα. Του λεω μαζευω 70 ευρω να αλλαξω κατι πλαστικα στο μηχανακι!! Μου λεει εισαι τρελος ρε σου φερνω εγω ενα μηχανακι στο σπιτι σου με 150 ευρω λυμενο βαζω τα γελια κσι του λεω τι λες ρε δεν γινονται αυτα. Μου λεει εχω φιλους που κλεβουν αμα θες πες μου... Του πα οτι το να γινω κλεπταποδοχος ειναι αρκετα κακο και επειδη νου χουν κλεψει μηχσνακι δεν θελω να υποστει το ιδιο καποιος αλλος για να χω εγω ανταλλακτικα.. Μου λεει νταξει το βλεπεις αλλιως.. Ομως δεν ηθελα να ρειξω δυσαρεσκεια μην νπλεξω κιολας. Τελειωνοντας τον πηγα σπιτι του και μου δωσε δωρο ενα κοντερ για το μηχανακι μου. Βρηκα μια δικαιολογια και δεν το πηρα..Εκ τοτε δεν τον ξαναειδα!
Ο τυπος ειναι αλβανος! Δεν το λεω ρατσιστικα γιατι εχω φιλους αλβανους. Αλλα εδω στα δυτικα προαστεια οι περισσοτεροι που κανουν τετοιες δουλειες ειναι γυφτοι και αλβανοι!

Bowleno
05/01/2018, 08:50
1) καλώς ήρθες στον μαγικό κόσμο τον όμορφο και αγγελικά πλασμένο.

2) να ήταν και κάτι καινούργιο.....πρόσεχε πάντως ;)

thunder ace
05/01/2018, 12:44
1) καλώς ήρθες στον μαγικό κόσμο τον όμορφο και αγγελικά πλασμένο.

2) να ήταν και κάτι καινούργιο.....πρόσεχε πάντως ;)

Δεν το πιστευω οτι γινονται τετοια πραγματα!!!!:uplate:

o_gavros
05/01/2018, 14:05
Πριν απο πολλά χρόνια, "γνωστός" μου είχε προτείνει να μου φέρει ανταλλακτικά με τον ίδιο τρόπο, απο κατι άλλους που είναι απο το χωριο δε τους ξέρω.
Εννοείται πως αρνήθηκα,γιατί μου'χουν φάει κι εμένα μηχανάκι και είναι πολύ άσχημο αίσθημα.
Το μόνο νομίζω που μπορούμε να κάνουμε, είναι να μη τους ενθαρρύνουμε αποδεχόμενοι τα "προϊόντα" της δουλειάς τους.
Σε παλιότερες και εκτενέστερες συζητήσεις για το θέμα, η προσοχή στρεφόταν ΚΑΙ στα γνωστά διάσπαρτα ανταλλακτικάδικα μεταχειρισμένων.
Όπου δυστυχώς,απλά δε μπορεί να ξέρεις με σιγουριά αν το εξάρτημα που πήρες αποκτήθηκε με νόμιμο τρόπο.

SoR
05/01/2018, 14:17
δικαστης ντρεντ. αν δεν εχεις λογο δεν πειραζει. υπάρχει.

μακαρι να γνωρισει ενα τετοιο ατομο και ενας φιλος μου απο το χωριο, δεν τον ξερετε

o_gavros
05/01/2018, 14:31
θέλω πολύ να πιστέψω ότι όντως απο κάπου θα το βρουν, το κακό που προκαλούνε.