PDA

View Full Version : Aprilia-Noale



powerphot
27/11/2005, 01:01
Την παρασκευή 25/11/2005 έλαβα με το ταχυδρομείο μια επιστολή με ημερομηνία αποστολής 30/9/2005, και με αποστολέα το εργοστάσιο της Aprilia στο Noale.

Στην επιστολή, (και στα Ελληνικά παρακαλώ, αυτό έλειπε να μην έγραφε), γράφει λοιπόν:

Αγαπητέ πελάτη, σας συγχαίρουμε που επιλέξατε ένα προιόν της Aprilia.
Για να ενεργοποιηθεί η εγγύηση που σας προσφέρεται απο την Aprilia, σας αποστέλλουμε συνημμένα ένα αυτοκόλλητο που πρέπει να κολληθεί στην τελευταία σελίδα του Warranty+Service book (φυλλάδιο εγγύησης).
Για περισσότερες πληροφορίες σχετικά με τα προιόντα και τις υπηρεσίες της Aprilia, σας καλούμε να επισκεφθείτε τον δικτυακό τόπο http://www.aprilia.com.gr/

Στο αυτοκόλλητο που βρίσκεται στο κάτω μέρος της επιστολής γράφει
έναν 17φήφιο κωδικό,
την ημερομηνία που άρχισε η εγγύηση(4/1/05),
κι άλλον ένα 8ψήφιο κωδικό.

Ερώτηση: Έχει λάβει κανείς σας κάποια τέτοια επιστολή?
Ρωτώ γιατί εμένα πρώτη φορά μου συμβαίνει παρόλο που είναι η δεύτερη φορά που είμαι ιδιοκτήτης Aprilia.
Θα ήθελα να μάθω και μια άλλη γνώμη.


29266

kompimen
27/11/2005, 01:11
πόσα θες να μας τρελάνεις φίλε μου?????

ούτε έλαβα ποτε τέτοια επιστολή ούτε και το έχω ξανακούσει!!!!!!

το email σου που το βρήκαν???

powerphot
27/11/2005, 01:15
Αρχικά δημιουργήθηκε από kompimen
πόσα θες να μας τρελάνεις φίλε μου?????

ούτε έλαβα ποτε τέτοια επιστολή ούτε και το έχω ξανακούσει!!!!!!

το email σου που το βρήκαν???

Δεν είπα e-mail, είπα "ταχυδρομείο" ΕΛΤΑ!!
Εσύ έχεις-είχες aprilia?

zeli
27/11/2005, 12:57
Νικο ,Νικο είσαι δω????

Δεν σας έχουν πει οτι αγοράζοντας ένα προιόν πρέπει να το κάνεις register?

Λοιπόν αυτή η επιστολή πιστοποιεί ότι έχει γίνει register η τάδε μοτο με τον συγκεκριμένο αριθμό πλαισίου στην aprilia-noale και ότι έχει εισαχθεί στην ελλάδα από επισημο δύκτιο αντιπροσώπων.Βάση των ανωτέρω ισχύει η πανευρωπαική εγγυηση της αντιπρωσωπίας για 2 χρονια και απεριόρηστα χλμ.Το αυτοκολλητο το κολλας στην ειδική θέση που έχει το βιβλιαράκι συντήρησης της μοτο στο τέλος................και βάζεις και μια τζίφρα.
Νομίζω οτι έχει και bar code. (Λογω ISO):wave2: :wave2:


Υ.Γ. Γιατι FORBIDEN :confused: Ο νοών νοείτω;) ;)

lewnidas_
27/11/2005, 14:10
Τους χαιρετισμούς μου στο Forum καταρχήν!!! (Ίσως να είναι και η πρώτη
φορά που γράφω.... :D )

@ powerphot
Δεν έχω αυτή την στιγμή μπροστά μου την επιστολή της Aprilia αλλά απο ότι θυμάμαι (μου ήρθε την προηγούμενη εβδομάδα) τα ίδια γράφει και η δικία μου.... (εκτός των κωδικών και της ημερομηνίας αγοράς)
Και ακολούθησα τις οδηγίες που έχει για το αυτοκόλλητο.
Λογικά αυτό θα το τσεκάρουν και στο service της εταιρίας το οποίο θα επισκευθώ αυτή την εβδομάδα (by,by ευρουλάκια.... :wave2: :wave2: :wave2: )
Εδώ και τρείς εβδομάδες περίπου είμαι κάτοχος ενός Leonardo 300cc

powerphot
27/11/2005, 15:05
Αρχικά δημιουργήθηκε από lewnidas_
Τους χαιρετισμούς μου στο Forum καταρχήν!!! (Ίσως να είναι και η πρώτη
φορά που γράφω.... :D )

@ powerphot
Δεν έχω αυτή την στιγμή μπροστά μου την επιστολή της Aprilia αλλά απο ότι θυμάμαι (μου ήρθε την προηγούμενη εβδομάδα) τα ίδια γράφει και η δικία μου.... (εκτός των κωδικών και της ημερομηνίας αγοράς)
Και ακολούθησα τις οδηγίες που έχει για το αυτοκόλλητο.
Λογικά αυτό θα το τσεκάρουν και στο service της εταιρίας το οποίο θα επισκευθώ αυτή την εβδομάδα (by,by ευρουλάκια.... :wave2: :wave2: :wave2: )
Εδώ και τρείς εβδομάδες περίπου είμαι κάτοχος ενός Leonardo 300cc


Καλως ήρθες στο φόρουμ:wave2:

Σου έχω στείλει ΠΜ:)

powerphot
27/11/2005, 15:07
Εντάξει παιδιά σε όλα αυτά που λέτε δεν έχω καμιά αντίρρηση, κι ευχαριστώ για τις πληροφορίες.
Να συμπληρώσω ότι, στην προηγούμενη μηχανή (aprilia πάλι), δεν είχα λάβει ποτέ μια τέτοια επιστολή, κι αυτό γιατί απ’ ότι διαπίστωσα μετά ήταν «παρά εισαγωγή» από κάποιον έμπορο που σκέφτηκε να βγάλει κάποια χρήματα εκμεταλλευόμενος την απειρία μου και την μάρκα που ήθελα να αγοράσω. Εκ των υστέρων μετά από ένα χρόνο διαπίστωσα ότι η εγγύηση της έληξε, άρα αυτός την είχε ήδη ένα χρόνο για «μόστρα». Κρίμα που τότε ήμουν «περισσότερο» άσχετος, όμως όσο ζεις μαθαίνεις.
Τώρα για αυτή την μηχανή η οποία αγοράστηκε «απ’ το κουτί» της στις αρχές του έτους, μέχρι τώρα που χρειάστηκα κάποιες φορές την εγγύηση, αυτό έγινε χωρίς κανένα πρόβλημα και χωρίς το συγκεκριμένο «αυτοκόλλητο.
Το γιατί η ημερομηνία αποστολής είναι 30-9-2005, ενώ η ημερομηνία που αρχίζει η εγγύηση είναι
4-1-2005, δεν το γνωρίζω.
Πολύ εύκολα όμως μπορώ να υποθέσω για την διαφορά παραλαβής της επιστολής από 26-11-2005 από την ημερομηνία 30-9-2005 που συντάχτηκε. (Ελληνικά Ταχυ......δρομεία γαρ).
Όσον αφορά τις απαντήσεις σας για εσάς που έχετε λάβει τέτοια επιστολή, άλλοι τόσοι, και περισσότεροι μου έχουν πει ότι δεν έλαβαν ΠΟΤΕ!
Όπως καταλαβαίνετε έχω μπερδευτεί λίγο, αν και τώρα νομίζω ότι έχω περισσότερες πιθανότητες να πάρω άλλη μια επιστολή που θα λέει για την αντικατάσταση του πλαϊνού stand (http://www.apriliabikers.gr/portal/index.php/topic,477.msg2747/topicseen.html#msg2747) του πήγασου μια και τώρα είμαι επίσημα καταγεγραμμένος στην λίστα του Noale όπως πολλοί κάτοχοι Aprilia pegaso650ie στην Βρετανία που έχουν λάβει μια τέτοια.
Εκτός πια αν ο «δαίμων του.....Ελληνικού ταχυδρομείου» μου στείλει την επιστολή όταν θα έχω άλλη μηχανή η και καθόλου.

kompimen
28/11/2005, 16:00
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Δεν είπα e-mail, είπα "ταχυδρομείο" ΕΛΤΑ!!
Εσύ έχεις-είχες aprilia?

Ναι , εχω ένα TUONO εδώ και δύο χρόνια!!!!!
Τρελαμένος με τη "Μπουμπού " μου. εδω και 10 μέρες της εχω βαλει και αναρτήσεις (OHLINS) και παιζουν τα αυτιά μου παλαμάκια, που λένε, από τη χαρά μου.
Δύσκολο να βαρεθείς τέτοιο μηχανάκι!!!!

OldMan
28/11/2005, 16:04
Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot
Καλως ήρθες στο φόρουμ:wave2:
Σου έχω στείλει ΠΜ:)

:mad: :D :mad:

Σαν να παράγινε αυτή η ιστορία με τα Π.Μ.

:lol: :wave2: :lol:

powerphot
28/11/2005, 18:18
Αρχικά δημιουργήθηκε από OldMan
:mad: :D :mad:

Σαν να παράγινε αυτή η ιστορία με τα Π.Μ.

:lol: :wave2: :lol:


Ζηλεύεις ε?:lol: :lol: :lol: :lol:

Καλά θα σου στείλω κι εσένα αλλά όχι σήμερα
γιατί μου έχουν τελειώσει τα ........50:lol: :lol: :lol: :lol:

Smith
08/12/2005, 19:39
A, ρε Power Φ Α Ν Τ Α Σ Τ Ι Κ Ε... τι βύσματα έχεις στην Αprilia...??

Εμένα πάντως με έχουν ''γραμμένο'' κανονικά... κι ας έστειλα και e-mail για διαφημιστικά, παραγγελίες μέσω internet κτλ..
ακόμα έρχονται..
¨οχι πολύ...2-3 χρονάκια περάσανε,,,:p