PDA

View Full Version : Βοήθεια για αγορα x max 250



skg66
13/01/2018, 14:43
Παιδιά την καλησπέρα μου.θέλω την βοήθεια σας.
Ενδιαφέρομαι για ένα μεταχειρισμένο x max 250.Το μηχανάκι είναι μοντέλο 11/2010
Έχει 17000 χιλιόμετρα και η τιμή του είναι στα 2700 euro.
Αυτο που με προβληματίζει είναι τα χιλιόμετρα....
Τα χιλιόμετρα που έχει μπορει να συμβαδίζουνε με το μοντέλο του 2010????
Επειδή έχω ακούσει πολλά για κατέβασμα χιλιομετρων με κάνει "διστακτικο" για την αγορά του δικυκλου.
Το μηχανάκι πήγα και το είδα.Φαίνεται σαν καινούργιο.Το ταμπλο είναι καινούργιο καιι πεντακαθαρο.
Το σκαφος ειναι "αγρατσουνιστο" χωρίς φθορές και καθαρό χωρίς διαρροές.
Επίσης να αναφέρω ( εάν αυτο βοηθάει )ότι το μπροστινό λάστιχο είναι κατασκευή του 2013, αλλα από το προφίλ που έχει φαίνεται σχεδόν καινούργιο. Το πίσω είναι κατασκευή του 2016 και είναι καινούργιο.
Το μηχανάκι, εάν το αγοράσω από το συγκρεκριμένο μαγαζί, δίνει 6 μήνες εγγύηση και θα γίνει γενικό σέρβις , θα αλλαχθούν τα λάστιχα, τα τακάκια, ιμάντας, γενικά θα αλλαχθούν τα πάντα.Και πληρωμένα και τα τέλη του 2018.
Περιμένω την βοήθεια σας.
Ευχάριστω πολύ.

o teos
13/01/2018, 15:19
Αν έχεις κάποιον που γνωρίζει από μότο πάρε τον και πηγαίνετε μαζί να το δει...από το ίντερνετ και χωρίς έστω φότο διάγνωση δε γίνεται και ούτε μπορεί να σου πει κανεις προχωρά..:wave2:

teogtp
13/01/2018, 16:08
Δες για σκουριές απο κάτω, στην περιοχή του διπλου σταντ.
Τσεκαρε ρουλεμάν λαιμού γιατί συνήθως την ακούει στέρεο καθώς και την κατάσταση των δίσκων. Κανονικά δεν θα πρέπει να έχει νύχι κανένας απ' τους δύο σε αυτά τα χιλιόμετρα.

skg66
13/01/2018, 23:02
Παιδιά σας ευχάριστω πολύ για την γνώμη σας.
Aυτο με το stant το έχω ελένξει. Είναι καθαρό χωρις σκουριες.
Όσο για τους δίσκους , αυτο μου ξέφυγε...
Την δευτερα θα παω πάλι στο μαγαζί να τους ελενξω και θα τσεκάρω και για τα ρουλεμάν λαιμού.(Πως μπορώ να το ελενξω αυτο;)
Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι το μηχανάκι έχει έρθει από Ιταλία ,από ιταλική αντιπροσωπεία τις yamaha.
Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ.

leo1964
21/01/2018, 11:03
Παιδιά σας ευχάριστω πολύ για την γνώμη σας.
Aυτο με το stant το έχω ελένξει. Είναι καθαρό χωρις σκουριες.
Όσο για τους δίσκους , αυτο μου ξέφυγε...
Την δευτερα θα παω πάλι στο μαγαζί να τους ελενξω και θα τσεκάρω και για τα ρουλεμάν λαιμού.(Πως μπορώ να το ελενξω αυτο;)
Επίσης ξέχασα να αναφέρω ότι το μηχανάκι έχει έρθει από Ιταλία ,από ιταλική αντιπροσωπεία τις yamaha.
Και πάλι σας ευχαριστώ πολύ.

Κοιτάς αν έχει τζόγο