PDA

View Full Version : Φλας



piouis
23/01/2018, 23:42
Καλησπερα σε ολους.. ειπα οτι πρεπει να αλλαξω μοντελο yamaha r1 k καταφερα κ πηρα ενα μοντελο του 2007.. εφτασε η στιγμη να περασω κτεο κ με εκοψαν για τον λογο που δεν ειχα φλας μπροστα τελικα πηρα φλασακια χονευτα τα οποια κ εγκατεστησα. Το προβλημα μου ειναι οτι στο δεξι φλας (απο την μερια του γκαζιου) δεν υπαρχει πουθενα καλωδιο για να το συνδεσω. Τι μπορω να κανω ? Σας ευχαριστω για τον χρονο σας..

basilis_k6
23/01/2018, 23:55
Καλησπερα σε ολους.. ειπα οτι πρεπει να αλλαξω μοντελο yamaha r1 k καταφερα κ πηρα ενα μοντελο του 2007.. εφτασε η στιγμη να περασω κτεο κ με εκοψαν για τον λογο που δεν ειχα φλας μπροστα τελικα πηρα φλασακια χονευτα τα οποια κ εγκατεστησα. Το προβλημα μου ειναι οτι στο δεξι φλας (απο την μερια του γκαζιου) δεν υπαρχει πουθενα καλωδιο για να το συνδεσω. Τι μπορω να κανω ? Σας ευχαριστω για τον χρονο σας..

σοβαρα σε κοψανε για αυτο? ...σε τι κοσμο θα φερουμε τα παιδια μας νικο τσιαμτσικα?

βαλτο πανω χωρις ρευμα.αλλιώς παρε απο το διπλα φλας αν πιανουν λίγο τα χέρια σου ειναι της πλάκας.

BLiTzER
24/01/2018, 00:06
Ή απλά βρες πού έχει κοπεί το καλώδιο και τράβηξε καινούριο. Λογικά δε θα χρειαστεί να πας μακριά.

Vice
24/01/2018, 08:15
βγάλε το fairing απο εκείνη την μερια και δες γιατί δεν έχει το καλώδιο. 2 περιπτώσεις μπορώ να σκεφτώ. Η πρώτη είναι οτι όταν εβγαζε το φλας ο προηγούμενος ιδιοκτήτης το τράβηξε με δύναμη και το έκοψε οπότε θα είναι κάπου εκει γύρω το υπολοιπο καλώδιο, και η δεύτερη περίπτωση είναι να βρείς οτι λείπουν και άλλα πράγματα ή προστέθηκαν καινούρια που δεν υπήρχαν....if you know what i mean

piouis
24/01/2018, 13:22
και ομως παιδια με εκοψαν για αυτο στο κτεο... οι acrapovic δεν τους πηραξαν.... εχω βγαλει το fering αλλα καλωδιο δεν βρισκω τιποτα.... μπορω να παρω ρευμα απο το αριστερο φλασακι με 2 απλα καλωδιακια?

sapila racing
24/01/2018, 14:08
και ομως παιδια με εκοψαν για αυτο στο κτεο... οι acrapovic δεν τους πηραξαν.... εχω βγαλει το fering αλλα καλωδιο δεν βρισκω τιποτα.... μπορω να παρω ρευμα απο το αριστερο φλασακι με 2 απλα καλωδιακια?

Aν πάρεις ρεύμα απο εκει θα αναβεις φλας και θα αναβουν και τα 2 μαζί.
Πρέπει να βρείς την φύσα που εδινε στο δεξί φλας και να παρςια απο εκει.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
24/01/2018, 14:41
νομιζω οτι οταν δεν αναβει το φλας ειναι σοβαρος λογος για να σε κοψουνε.

piouis
24/01/2018, 15:06
παιδια ευχαριστω για την βοηθεια... θα κοιταξω ξανα που μπορει να βρισκετε αυτη η φισα... σε περιπτωση που δεν την βρω θα παω σε ηλεκτρολογο........

sapila racing
24/01/2018, 16:57
Κατεβασε το service manual για το R1 2007 απο εδω και δες την σελίδα 342.

https://drive.google.com/drive/folders/0B2QyKzAMMeLuc0tINzJFeDZVREE

piouis
24/01/2018, 18:27
Κατεβασε το service manual για το R1 2007 απο εδω και δες την σελίδα 342.

https://drive.google.com/drive/folders/0B2QyKzAMMeLuc0tINzJFeDZVREE

φιλε σε ευχαριστω εισαι τρομερος..... πιστευω πως θα βρω την λυση.......

piouis
27/01/2018, 18:34
καλησπερα στην παρεα..... το προβλημα λυθηκε... πηραμε ρευμα απο το πισω φλασακι κ ολα τελεια....... στο κτεο περασαμε...... τα καταφεραμε....!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:: lol: