PDA

View Full Version : Η formula 1 καταργει τα κοριτσια του Grid.



ptc
31/01/2018, 19:07
πηγη (https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2018/1/formula-1-to-stop-using-grid-girls-.html)


"Ενώ η πρακτική της χρήσης κοριτσιών στο grid αποτελεί βασικό στοιχείο για τα Grands Prix της Formula 1 εδώ και δεκαετίες, θεωρούμε ότι αυτό το έθιμο δεν συμφωνεί με τις αξίες μας και σαφώς έρχεται σε αντίθεση με τα σημερινά κοινωνικά πρότυπα. Δεν πιστεύουμε οτι η πρακτική αυτή είναι αρμόζουσα ή σχετική με τη Formula 1 και τους οπαδούς της, παλιούς και νέους, σε όλο τον κόσμο. "


Νομιζω πως οντως ειναι αρκετα ξεπερασμενο το θεαμα και πιθανοτατα να στεκεται και εμποδιο στην διευρυνση του κοινου του μηχανοκινητου αθλητισμου ως προς το γυναικειο φυλο. Απο την αλλη παλι... you know. :rolleyes:

Ποια ειναι η γνωμη σας; Λετε να ακολουθησει και η Dorna;

cityfly
31/01/2018, 19:23
πηγη (https://www.formula1.com/en/latest/headlines/2018/1/formula-1-to-stop-using-grid-girls-.html)



Νομιζω πως οντως ειναι αρκετα ξεπερασμενο το θεαμα και πιθανοτατα να στεκεται και εμποδιο στην διευρυνση του κοινου του μηχανοκινητου αθλητισμου ως προς το γυναικειο φυλο. Απο την αλλη παλι... you know. :rolleyes:

Ποια ειναι η γνωμη σας; Λετε να ακολουθησει και η Dorna;

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν πρόκειται να ασχοληθούν περισσότερες γυναίκες επειδή θα φύγουν.
Ούτε θα σταματήσει κάποιος να βλέπει επειδή θα φύγουν.
Ο μόνος λόγος που γίνεται είναι για να "ταιριάξουν" με την εποχή. Η μόνη αλλαγή είναι ότι κάποια μοντέλα θα χάσουν μια δουλειά τίποτα άλλο.

BLiTzER
31/01/2018, 19:58
Η FIA τους στερούσε λαμπρές καριέρες ως επιστήμονες και γιατροί. Μην είστε σεξιστές.

basilis_k6
31/01/2018, 20:09
παντα με εντυπωσίαζε αυτο το φαινόμενο ειτε στην φ1 ειτε σε αλλα τέτοια θεάματα. Βέβαια ειναι ζήτηση και κυρίως προσφορά. Ψοφάνε να χαρακτηριστούν ως μοντέλα ακόμη και αν κάνουν τις γλάστρες σε πρωινάδικα για 5 λεπτά δυστυχως.

RaGe_Raptor
31/01/2018, 21:43
ας μείνουν τα κορίτσια κι ας βάλουν και τριχωτά (ή και όχι) αγόρια,αν αυτό είναι το πρόβλημα...

atom_smasher
31/01/2018, 22:31
Επιτέλους. Άντε και στα υπόλοιπα.

TROOPER
31/01/2018, 23:13
Προσεχτε τι και πως το γραφετε. Το φορουμ εχει και γυναικες.

Αμαρτιαν ουκ εχω.

Vice
01/02/2018, 08:58
ας μείνουν τα κορίτσια κι ας βάλουν και τριχωτά (ή και όχι) αγόρια,αν αυτό είναι το πρόβλημα...

Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω.

Δεν μπορώ να καταλάβω που ειναι το κακό να βλέπεις ωραίες γυναίκες σε ενα κατα πλειοψηφία αντρικό σπορ. Σε λίγο θα ντρεπόμαστε να λέμε οτι μας αρέσουν οι γυναίκες ρε πστ μου μην μας πουνε ομοφοβικούς, φαλοκράτες και φασίστες.

buckley
01/02/2018, 09:20
Προσεχτε τι και πως το γραφετε. Το φορουμ εχει και γυναικες.

Αμαρτιαν ουκ εχω.

Τώρα εσύ μάλλον άλλο ήθελες να γράψεις ...χαχαχα

harris_x
01/02/2018, 09:29
ό,τι να 'ναι....

Bowleno
01/02/2018, 12:33
Αυτό ακριβώς ήθελα να γράψω.

Δεν μπορώ να καταλάβω που ειναι το κακό να βλέπεις ωραίες γυναίκες σε ενα κατα πλειοψηφία αντρικό σπορ. Σε λίγο θα ντρεπόμαστε να λέμε οτι μας αρέσουν οι γυναίκες ρε πστ μου μην μας πουνε ομοφοβικούς, φαλοκράτες και φασίστες.

Άσε που αν δηλώσεις ότι σου αρέσουν, μπορεί να εκληφθεί και ως σεξουαλική παρενόχληση....
σημεία των καιρών; μπορεί....

Αντιγράφω την δήλωση της αγέραστης Κατρίν Ντενέβ:

"αφήστε τους άντρες να μας ενοχλούν, αυτός είναι ο προορισμός τους"

Cpt. Haddock
01/02/2018, 12:46
Ναι ρε μαγκες αλλα ειλικρινα, υπάρχει σοβαρος ανθρωπος που βλεπει φορμουλα 1 και μοτοτζιπι για να μπανιζει τις γκομενες με τα σορτσάκια; Ελεος δλδ

Διακοσμητικο χαζο ρολο ειχαν, δε θα λειψουν. Στην τηλεοραση ελαχιστα φαινοταν, σε πιστα δε μονο με κυαλι κι αυτο αν εχεις αγορασει θεση κοντα στα γκριντ.

Οσο για τα κοριτσια που θα μεινουν χωρις δουλεια, ας βρουν κατι αλλο. Παμε παρακατω

BLiTzER
01/02/2018, 12:48
Ναι ρε μαγκες αλλα ειλικρινα, υπάρχει σοβαρος ανθρωπος που βλεπει φορμουλα 1 και μοτοτζιπι για να μπανιζει τις γκομενες με τα σορτσάκια;

Έχει κάτι άλλο να δεις η F1;

sniper
01/02/2018, 12:48
Είστε υπερβολικοι.

Cpt. Haddock
01/02/2018, 13:07
Έχει κάτι άλλο να δεις η F1;

Ναι, αλλα ειναι θεμα γουστου. Οπως οι ανθρωποι που εχουν ΜΤ07 να πουμε :p

sniper
01/02/2018, 13:43
Ναι, αλλα ειναι θεμα γουστου. Οπως οι ανθρωποι που εχουν ΜΤ07 να πουμε :p

Ας αφήσουμε το θέμα μίνι-TDM (ΜΤ07) κατά μέρος...

Αλλά δεν μιλάνε άνθρωποι που ΜΕΙΩΣΑΝΕ την ισχύ του κινητήρα της μηχανής τους. Ποτέ. Έπρεπε να σε είχα μπανάρει από τότε. :roflmao::roflmao:

road spirit
01/02/2018, 14:48
Αλλά δεν μιλάνε άνθρωποι που ΜΕΙΩΣΑΝΕ την ισχύ του κινητήρα της μηχανής τους. Ποτέ. Έπρεπε να σε είχα μπανάρει από τότε. :roflmao::roflmao:

η κατρακύλα της κενωνίας δεν εχει τέλος ...

Akalestos
01/02/2018, 14:54
Οι οποιες αλλαγες γινονται ανα τα χρονια γινονται με προσχημα την "εξελιξη" του σπορ ως προς το "καλυτερο" (αντικειμενικα και καλα..)
Τωρα..αν βγαζοντας τις ομορφες κοπελες απ τα γκριντ θα παει το σπορ μπροστα η πισω κτλ τι να πω.. με βρισκει προσωπικα καπως ουδετερο το θεμα!
Τι θελω να πω : Αλλαγες του τυπου βαζω : Χειλο,υβριδικα μοτορια,ανα-σχεδιαζω τις πιστες προσαρμοζωντας τες στα νεα δεδομενα ε ολα αυτα οκ (κατα την γνωμη της FIA παντα...) αλλα βγαζω τις γυναικες απ τα γκριντ..?
Ρε παληκαρια εσεις εκει στη FIA δε κοιτατε να κανετε αλλαγες που να στοχευουν ΟΝΤΩΣ στο καλυτερο θεαμα π.χ επιστροφη V8,V10 μη πω V12 γτ στο κατω κατω το σπορ αυτο εκτος απο εξελιξη ΗΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗ!!!!!!

Akalestos
01/02/2018, 15:00
Ναι, αλλα ειναι θεμα γουστου. Οπως οι ανθρωποι που εχουν ΜΤ07 να πουμε :p

ΕΡΩΤΑΣ το MT 07! Επιτελους ενα μοτορι για εμας τους κοντους που τα κανει ολα και προσφερει "Fun to ride"
Πολυ σημαντικο αυτο... :-) Οποτε λιγα τα λογια σου χαχαχα (χιουμορ παντα)

sniper
01/02/2018, 15:15
ΕΡΩΤΑΣ το MT 07! Επιτελους ενα μοτορι για εμας τους κοντους που τα κανει ολα και προσφερει "Fun to ride"
Πολυ σημαντικο αυτο... :-) Οποτε λιγα τα λογια σου χαχαχα (χιουμορ παντα)

Υπήρχε το Virago για εσάς.

Δεν χρειαζόταν άλλη μ@λακία.

Vice
01/02/2018, 15:20
Δεν γουστάρετε, οταν ομως πηγαίνετε στα μπαρ και στις καφετέρειες χαζεύετε τις μπαργουμεν και τις σερβιτόρες παρόλο που ξερετε οτι δεν θα σας κάτσουν ποτέ.

Να τις διώξουν και αυτές και να φέρουν τριχωτά αγόρια να δουμε ποιος θα ξαναπατήσει :lol:

sniper
01/02/2018, 15:34
Δεν γουστάρετε, οταν ομως πηγαίνετε στα μπαρ και στις καφετέρειες χαζεύετε τις μπαργουμεν και τις σερβιτόρες παρόλο που ξερετε οτι δεν θα σας κάτσουν ποτέ.

Να τις διώξουν και αυτές και να φέρουν τριχωτά αγόρια να δουμε ποιος θα ξαναπατήσει :lol:

Ο Ηaddock προφανώς.

atom_smasher
01/02/2018, 21:04
Δεν γουστάρετε, οταν ομως πηγαίνετε στα μπαρ και στις καφετέρειες χαζεύετε τις μπαργουμεν και τις σερβιτόρες παρόλο που ξερετε οτι δεν θα σας κάτσουν ποτέ.

Να τις διώξουν και αυτές και να φέρουν τριχωτά αγόρια να δουμε ποιος θα ξαναπατήσει :lol:

Ε κάπου θα πιείς τον καφέ σου τελικά. Δεν θα μείνεις χωρίς καφέ όμως; Ασχέτως το τι θα στον σερβίρει. Τώρα αν είμαστε παραδοσιακά δούλοι, ας μην καμαρώνουμε γι αυτό τόσο.

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
01/02/2018, 21:29
ρε παιδια γιατι τοσος ντορος?
Τι αυτο???

https://goo.gl/images/rYi5jN

Τι αυτο???
https://goo.gl/images/MM9uHB
Σταματηστε να ειστε κομπλεξικοι:bawl:

Akalestos
02/02/2018, 00:58
Υπήρχε το Virago για εσάς.

Δεν χρειαζόταν άλλη μ@λακία.

Καλο το βιραγκο δε το σκεφτηκα.Μετα απο το : KTM 300 EXC,TT 600R,HUSABERG FS 650E,K6 600,R1 2005 ισως να παρω βιραγκο εχεις δικιο!

Κοιτα ομως μη σε περασει κανα MT 07 στη μια ροδα και σλιπ στριμαρει στη στροφη και το παρεις κατακαρδα!

Υ.γ αλλα ξεχασα ο "Ελληναρας" αν δε καβαλαει SS 1000 180+ HP ολα τα αλλα μοτο τα βλεπει μ@λακιες οπως ειπες...τα σεβη μου!

taisteal
02/02/2018, 02:17
:a014:

ggs
02/02/2018, 06:40
κορίτσια ψυχραιμία....
άλλωστε, υπάρχει και το γυναικείο beach volley...:cool:

(υπάρχει και το απλό γυναικείο volley , αλλά που να είναι εκείνος ο maeonapii-1100….):lol:

caesarsk
02/02/2018, 06:45
Ας αφήσουμε το θέμα μίνι-TDM (ΜΤ07) κατά μέρος...

Αλλά δεν μιλάνε άνθρωποι που ΜΕΙΩΣΑΝΕ την ισχύ του κινητήρα της μηχανής τους. Ποτέ. Έπρεπε να σε είχα μπανάρει από τότε. :roflmao::roflmao:

Υπάρχει τέτοιος άνθρωπος; Για πες!!! Πρέπει να διασφαλίσεις ότι οι φίλοι σου δεν κάνουν κακές παρεες

BLiTzER
02/02/2018, 08:42
Καλο το βιραγκο δε το σκεφτηκα.Μετα απο το : KTM 300 EXC,TT 600R,HUSABERG FS 650E,K6 600,R1 2005 ισως να παρω βιραγκο εχεις δικιο!

Κοιτα ομως μη σε περασει κανα MT 07 στη μια ροδα και σλιπ στριμαρει στη στροφη και το παρεις κατακαρδα!

Υ.γ αλλα ξεχασα ο "Ελληναρας" αν δε καβαλαει SS 1000 180+ HP ολα τα αλλα μοτο τα βλεπει μ@λακιες οπως ειπες...τα σεβη μου!

Ο νέοπας ανακαλύπτει τον σνάιπερ. :lol:

ptc
02/02/2018, 08:48
Ο νέοπας ανακαλύπτει τον σνάιπερ. :lol:

:lol:
Ελπίζω να του την χαρίσει με το ελαφρυντικό της άγνοιας...

sniper
02/02/2018, 10:00
ΕΡΩΤΑΣ το MT 07! Επιτελους ενα μοτορι για εμας τους κοντους που τα κανει ολα και προσφερει "Fun to ride"
Πολυ σημαντικο αυτο... :-) Οποτε λιγα τα λογια σου χαχαχα (χιουμορ παντα)


Καλο το βιραγκο δε το σκεφτηκα.Μετα απο το : KTM 300 EXC,TT 600R,HUSABERG FS 650E,K6 600,R1 2005 ισως να παρω βιραγκο εχεις δικιο!

Κοιτα ομως μη σε περασει κανα MT 07 στη μια ροδα και σλιπ στριμαρει στη στροφη και το παρεις κατακαρδα!

Υ.γ αλλα ξεχασα ο "Ελληναρας" αν δε καβαλαει SS 1000 180+ HP ολα τα αλλα μοτο τα βλεπει μ@λακιες οπως ειπες...τα σεβη μου!

Πεντρόζα, εσύ;

TROOPER
02/02/2018, 11:38
:lol:

Akalestos
02/02/2018, 12:11
Δε παιρνω χαμπαρι απο "παλιους" εδω μεσα κτλ
Αναφερομαι σε οσους εχουν αρχισει να μου την λενε και να μου κολλανε επιθετα
Εσυ σναιπερ οπως κι εσυ μπλιτζερ φατε την κρεμουλα σας τωρα και αφηστε τα κοσμιτικα επιθετα... Οταν ακουω μαλακιες θα σας κραζω και φυσικα οταν ασχολειστε και μαζι μου χωρις λογο!

BLiTzER
02/02/2018, 12:23
:lol:

sniper
02/02/2018, 12:42
:roflmao:

ggs
02/02/2018, 13:35
Δε παιρνω χαμπαρι απο "παλιους" εδω μεσα κτλ
Αναφερομαι σε οσους εχουν αρχισει να μου την λενε και να μου κολλανε επιθετα
Εσυ σναιπερ οπως κι εσυ μπλιτζερ φατε την κρεμουλα σας τωρα και αφηστε τα κοσμιτικα επιθετα... Οταν ακουω μαλακιες θα σας κραζω και φυσικα οταν ασχολειστε και μαζι μου χωρις λογο!

Κάθεσαι κι εσύ και τσαντίζεσαι χωρίς λόγο…
Ο blitzer εχει ΜΤ07…λευκο…
και ο sniper ακόμα χειρότερα… honda…αγορασμένο επι Άκη Τσοχατζόπουλου αντιπρόεδρου της κυβέρνησης….
Δλδ , δείξε λίγη συμπόνια..

ΥΓ: δεν υπάρχουν παλιοί – νέοι..γενικά ,παίζει πολύ το πείραγμα και ο χαβαλες για το μπο@ρδελακι που καβαλάει ο καθένας μας..
.. ποτέ όμως αυτό δεν θα γίνει προσωπική προσβολή..

sniper
02/02/2018, 13:51
Κάθεσαι κι εσύ και τσαντίζεσαι χωρίς λόγο…
Ο blitzer εχει ΜΤ07…λευκο…
και ο sniper ακόμα χειρότερα… honda…αγορασμένο επι Άκη Τσοχατζόπουλου αντιπρόεδρου της κυβέρνησης….
Δλδ , δείξε λίγη συμπόνια..

ΥΓ: δεν υπάρχουν παλιοί – νέοι..γενικά ,παίζει πολύ το πείραγμα και ο χαβαλες για το μπο@ρδελακι που καβαλάει ο καθένας μας..
.. ποτέ όμως αυτό δεν θα γίνει προσωπική προσβολή..

Εσύ είσαι ο τρου αντβε με το αυτόματο Χόντα; Τράβα παραπέρα ρε.

taisteal
02/02/2018, 13:56
:lol:

caesarsk
02/02/2018, 14:03
Να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους. Το μόνο μπουρδελακι εδώ είναι...το δικό μου. Μην τα βάζετε με το μπουρδελο μου

ggs
02/02/2018, 14:32
Εσύ είσαι ο τρου αντβε με το αυτόματο Χόντα; Τράβα παραπέρα ρε.

Και παραπέρα και παραδωθε.. ΠΑΝΤΟΎ πάνε τα Τρου Αντβε...όχι σας κι εσάς τσι κρυοκ@λοι που για να πιάσουν τα υπερηχητικά πρόσφυση πρέπει να έχετε ένα με σκούπα μπροστά να σκουπίζει τις ασφάλτους λες και παίζουμε κέρλινγκ..:smokin:

sniper
02/02/2018, 14:32
Να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους. Το μόνο μπουρδελακι εδώ είναι...το δικό μου. Μην τα βάζετε με το μπουρδελο μου


Nobody fucks with BMW man... They fuck you.

sniper
02/02/2018, 14:34
Και παραπέρα και παραδωθε.. ΠΑΝΤΟΎ πάνε τα Τρου Αντβε...όχι σας κι εσάς τσι κρυοκ@λοι που για να πιάσουν τα υπερηχητικά πρόσφυση πρέπει να έχετε ένα με σκούπα μπροστά να σκουπίζει τις ασφάλτους λες και παίζουμε κέρλινγκ..:smokin:

:lol:

Mη γελάς και βοήθα. Κέρλινγκ είναι αυτό που σΜπρώχνεις πέτρες στον πάγο που κάνετε αξλς εσείς με τα κολάν;

BLiTzER
02/02/2018, 14:43
:lol:

Curling είναι ένα "σπορ", συνδυασμός ice skating, bowling, golf και σφουγγαρίσματος.

Αλλά είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις ήδη αυτό. :p

sniper
02/02/2018, 14:58
:lol:

Curling είναι ένα "σπορ", συνδυασμός ice skating, bowling, golf και σφουγγαρίσματος.

Αλλά είμαι σίγουρος ότι το ξέρεις ήδη αυτό. :p

Εχουν ημίγυμνα γκομενάκια σ' αυτό το Γκέ(ι)ρλινγκ;

PaNick67
02/02/2018, 14:59
Εχουν ημίγυμνα γκομενάκια σ' αυτό το Γκέ(ι)ρλινγκ;

ΟΧΙ

βγαζει κρυο ο παγος :lol:

Akalestos
02/02/2018, 16:33
Κάθεσαι κι εσύ και τσαντίζεσαι χωρίς λόγο…
Ο blitzer εχει ΜΤ07…λευκο…
και ο sniper ακόμα χειρότερα… honda…αγορασμένο επι Άκη Τσοχατζόπουλου αντιπρόεδρου της κυβέρνησης….
Δλδ , δείξε λίγη συμπόνια..

ΥΓ: δεν υπάρχουν παλιοί – νέοι..γενικά ,παίζει πολύ το πείραγμα και ο χαβαλες για το μπο@ρδελακι που καβαλάει ο καθένας μας..
.. ποτέ όμως αυτό δεν θα γίνει προσωπική προσβολή..

Φιλε μου συμφωνω με τα συνφραζομενα σου δεν εχω θεμα με το "πειραγμα" αρκει να προυποθετει καλοπροαιρετη χιουμοριστικη διαθεση.
Αλλωστε κι εγω στο παληκαρι με ΧΙΟΥΜΟΡ ειπα : "λιγα τα λογια σου για το mt 07" και ξαφνικα ο ενας με λεει πεντροζα ο αλλος νεοπα τι να πω... ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ
Τεςπα δε θα ασχοληθω παραπανω με τον καθενα.
Ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι θελει και στη τελικη ειναι υπευθυνος γι αυτα που γραφει δινωντας στους αλλους την εικονα του επιπεδου της ωριμοτητας και της εξυπναδας και της παιδειας του μυαλου και του χαρακτηρα του.
Τα σεβη μου προς ολους παιδια "παλιους και νεους"

vaska
02/02/2018, 16:39
Κάθεσαι κι εσύ και τσαντίζεσαι χωρίς λόγο…
Ο blitzer εχει ΜΤ07…λευκο…
και ο sniper ακόμα χειρότερα… honda…αγορασμένο επι Άκη Τσοχατζόπουλου αντιπρόεδρου της κυβέρνησης….
Δλδ , δείξε λίγη συμπόνια..

ΥΓ: δεν υπάρχουν παλιοί – νέοι..γενικά ,παίζει πολύ το πείραγμα και ο χαβαλες για το μπο@ρδελακι που καβαλάει ο καθένας μας..
.. ποτέ όμως αυτό δεν θα γίνει προσωπική προσβολή..

Καλά για το τελευταίο μην παίρνεις και όρκο, πάντως ναι σε γενικές γραμμές χαβαλές να γίνεται και καλά να περνάμε

;)

Manalishi
02/02/2018, 16:58
Προσβάλλω αυτή την στιγμή προσωπικά τον Vaska, εγώ, αυτοπροσώπως, εμού του (α)ιδίου..

RaGe_Raptor
02/02/2018, 17:02
Για τα κορίτσια στην F1 θα πείτε τίποτα ή θα συνεχίσετε την ψυχανάλυση...

buckley
02/02/2018, 17:04
Φιλε μου συμφωνω με τα συνφραζομενα σου δεν εχω θεμα με το "πειραγμα" αρκει να προυποθετει καλοπροαιρετη χιουμοριστικη διαθεση.
Αλλωστε κι εγω στο παληκαρι με ΧΙΟΥΜΟΡ ειπα : "λιγα τα λογια σου για το mt 07" και ξαφνικα ο ενας με λεει πεντροζα ο αλλος νεοπα τι να πω... ΑΣΧΟΛΙΑΣΤΟ
Τεςπα δε θα ασχοληθω παραπανω με τον καθενα.
Ο καθενας μπορει να πιστευει ο,τι θελει και στη τελικη ειναι υπευθυνος γι αυτα που γραφει δινωντας στους αλλους την εικονα του επιπεδου της ωριμοτητας και της εξυπναδας και της παιδειας του μυαλου και του χαρακτηρα του.
Τα σεβη μου προς ολους παιδια "παλιους και νεους"

Διάβασε και ότι νομίζεις κράτησε.
Δεν γράφω πολλά χρόνια εδώ μέσα και ομοίως είναι πολλοί λίγοι (μετρημένοι στα δάχτυλα) αυτοί που έχω γνωρίσει.
Θέλω να πιστεύω ότι έχω χιούμορ όπως να σαι σίγουρος ότι έχουν και αυτοί που σε "χαρακτήρισαν".Δεν τους έχω γνωρίσει τετ α τετ άλλα είναι σαν τα τους ξέρω χρόνια και το πείραγμα πάει σύννεφο.Δεν το κατάλαβες όμως απ' ότι δηλώνεις (το χιούμορ τους) και θεώρησες ότι μόνο εσύ αστειεύτηκες, δεν πάει έτσι φίλε.
Μάλλον λαθεύεις όταν νοιώθεις ότι πρέπει να βάλεις στη θέση του κάποιον με 14025 ξερω γω μηνύματα με το 25ο μήνυμά σου ή όχι ?
Πες τώρα ότι και το νικ σου είναι συμπτωματικό.
Καλή συνέχεια...

BLiTzER
02/02/2018, 17:11
Διάβασε και ότι νομίζεις κράτησε.
Δεν γράφω πολλά χρόνια εδώ μέσα και ομοίως είναι πολλοί λίγοι (μετρημένοι στα δάχτυλα) αυτοί που έχω γνωρίσει.
Θέλω να πιστεύω ότι έχω χιούμορ όπως να σαι σίγουρος ότι έχουν και αυτοί που σε "χαρακτήρισαν".Δεν τους έχω γνωρίσει τετ α τετ άλλα είναι σαν τα τους ξέρω χρόνια και το πείραγμα πάει σύννεφο.Δεν το κατάλαβες όμως απ' ότι δηλώνεις (το χιούμορ τους) και θεώρησες ότι μόνο εσύ αστειεύτηκες, δεν πάει έτσι φίλε.
Μάλλον λαθεύεις όταν νοιώθεις ότι πρέπει να βάλεις στη θέση του κάποιον με 14025 ξερω γω μηνύματα με το 25ο μήνυμά σου ή όχι ?
Πες τώρα ότι και το νικ σου είναι συμπτωματικό.
Καλή συνέχεια...

Το αστείο είναι ότι έγραψα απλά "ο νέοπας ανακαλύπτει τον σνάιπερ", δηλαδή (για όσους δεν ήταν απολύτως ξεκάθαρο) ότι ένας νέος χρήστης πρωτογνωρίζει έναν παλιό, με τον, ομολογουμένως ιδιαίτερο, τρόπο του. Τι το προσβλητικό βρέθηκε σε αυτή την πρόταση, πραγματικά ούτε το δικό μου άρρωστο μυαλό μπορεί να σκεφτεί. Και προσπάθησα. :p

teogtp
02/02/2018, 17:17
Το αστείο είναι ότι έγραψα απλά "ο νέοπας ανακαλύπτει τον σνάιπερ", δηλαδή (για όσους δεν ήταν απολύτως ξεκάθαρο) ότι ένας νέος χρήστης πρωτογνωρίζει έναν παλιό, με τον, ομολογουμένως ιδιαίτερο, τρόπο του. Τι το προσβλητικό βρέθηκε σε αυτή την πρόταση, πραγματικά ούτε το δικό μου άρρωστο μυαλό μπορεί να σκεφτεί. Και προσπάθησα. :p

Θες να σε πω εγω σναηπερ;
Θα σου αρεσει;
:p

OldMan
02/02/2018, 17:23
Προσεχτε τι και πως το γραφετε. Το φορουμ εχει και γυναικες.
Αμαρτιαν ουκ εχω.

ΜΙα χαρα αμαρτια εχεις ρε αφου επιτρεπεις τις εγγραφες γυναικων..!!!:D

vaska
02/02/2018, 17:27
Προσβάλλω αυτή την στιγμή προσωπικά τον Vaska, εγώ, αυτοπροσώπως, εμού του (α)ιδίου..

Σφυρί σφυρί το πας που έλεγε και η κόρη μου όταν ήταν μικρή,να το φας το κεφάλι σου. Ένα μόνο έχω να πω και όποιος κατάλαβε, κατάλαβε. "Πρόσεκε λόγκια σου μη γυρεύεις ντόντια σου"
:lol:

RaGe_Raptor
02/02/2018, 17:30
οκ,μετονομάστε το νήμα σε "οδηγός επιβίωσης στο μοτοτζιάρ"

ggs
02/02/2018, 17:37
οκ,μετονομάστε το νήμα σε "οδηγός επιβίωσης στο μοτοτζιάρ"

Ε.. εντάξει..τι άλλο να πούμε για το θέμα...
Οι καραγκιόζηδες της F1 λένε ότι τους πειράζει οι γυναίκες να έχουν ρόλο γλάστρας , αλλά δεν τους πειράζει να κάνουν αγώνες σε χώρες που η γυναίκα έχει ρόλο ζώου-σκλαβας.

Οτιναναι δλδ και υποκρισία να τρέχει με 400χλμ/Ω

RaGe_Raptor
02/02/2018, 17:41
Ε.. εντάξει..τι άλλο να πούμε για το θέμα...
Οι καραγκιόζηδες της F1 λένε ότι τους πειράζει οι γυναίκες να έχουν ρόλο γλάστρας , αλλά δεν τους πειράζει να κάνουν αγώνες σε χώρες που η γυναίκα έχει ρόλο ζώου-σκλαβας.

Οτιναναι δλδ και υποκρισία να τρέχει με 400χλμ/Ω

το πήγες στον πυρήνα απ'ευθείας ρε συ τζιτζιες.... υποκρισία και κορρεκτίλα.μάστιγες

buckley
02/02/2018, 17:47
Το αστείο είναι ότι έγραψα απλά "ο νέοπας ανακαλύπτει τον σνάιπερ", δηλαδή (για όσους δεν ήταν απολύτως ξεκάθαρο) ότι ένας νέος χρήστης πρωτογνωρίζει έναν παλιό, με τον, ομολογουμένως ιδιαίτερο, τρόπο του. Τι το προσβλητικό βρέθηκε σε αυτή την πρόταση, πραγματικά ούτε το δικό μου άρρωστο μυαλό μπορεί να σκεφτεί. Και προσπάθησα. :p

Είσαι φίλος αληθινός ρε ,μόνο που είδες το " πολλοί λίγοι " και το προσπέρασες ,φθάνει...
Ασταδιαλα ρε.

Akalestos
02/02/2018, 22:00
ι ότι νομίζεις κράτησε.
Δεν γράφω πολλά χρόνια εδώ μέσα και ομοίως είναι πολλοί λίγοι (μετρημένοι στα δάχτυλα) αυτοί που έχω γνωρίσει.
Θέλω να πιστεύω ότι έχω χιούμορ όπως να σαι σίγουρος ότι έχουν και αυτοί που σε "χαρακτήρισαν".Δεν τους έχω γνωρίσει τετ α τετ άλλα είναι σαν τα τους ξέρω χρόνια και το πείραγμα πάει σύννεφο.Δεν το κατάλαβες όμως απ' ότι δηλώνεις (το χιούμορ τους) και θεώρησες ότι μόνο εσύ αστειεύτηκες, δεν πάει έτσι φίλε.
Μάλλον λαθεύεις όταν νοιώθεις ότι πρέπει να βάλεις στη θέση του κάποιον με 14025 ξερω γω μηνύματα με το 25ο μήνυμά σου ή όχι ?
Πες τώρα ότι και το νικ σου είναι συμπτωματικό.
Καλή συνέχεια...[/QUOTE]

Παληκαρι
1ον) τι δουλεια εχει το νικ μου αυτο τωρα ειναι επιχειρημα? .................
2ον ) δε μου λεει κατι το 14025 μυνηματα σαν επιχειρημα για να χαρακτηριζει το "χιουμορ" καποιου
3ον ) Εγω εκανα χιουμορ και το γραψα κιολας δε προτεινα ουτε χαρακτηρισα καποιον η καποια μοτο μαλακια η σουπερ μοτο κτλ ο,τι εχει ο καθενας σεβαστο!
4ον ) Δε χρειαχοντουσαν οι χαρακτηρισμοι ουτε να μου προτεινει καποιος μοτο δε ρωτησα..
5ον ) Και τελος γτ κουραστηκα να ασχολουμε : Ξενερωσα που γραφτηκα απο εσας τους 3..τοσοι εδω μεσα μα εσεις οι 3??? Κατσε και αναρωτησου...
Καλη συνεχεια σε ολους σας και παρακαλω τους μοντ να διαγραψουν το προφιλ μου ευχαριστω.

TROOPER
03/02/2018, 00:30
Παλιο καλο μοτο :D

TROOPER
03/02/2018, 00:32
ΜΙα χαρα αμαρτια εχεις ρε αφου επιτρεπεις τις εγγραφες γυναικων..!!!:D

Ισα να βρεθει καμια σελα ρε. Μετα αποχωρουν αφ εαυτου τους :lol:

BLiTzER
03/02/2018, 01:34
Καλη συνεχεια σε ολους σας και παρακαλω τους μοντ να διαγραψουν το προφιλ μου ευχαριστω.

Οι λογαριασμοί δε διαγράφονται. Το γράφει και στους κανόνες. Την πάτησες! :lol:

TROOPER
03/02/2018, 06:17
Οι λογαριασμοί δε διαγράφονται. Το γράφει και στους κανόνες. Την πάτησες! :lol:

:bawl:

buckley
03/02/2018, 07:28
ι ότι νομίζεις κράτησε.
Δεν γράφω πολλά χρόνια εδώ μέσα και ομοίως είναι πολλοί λίγοι (μετρημένοι στα δάχτυλα) αυτοί που έχω γνωρίσει.
Θέλω να πιστεύω ότι έχω χιούμορ όπως να σαι σίγουρος ότι έχουν και αυτοί που σε "χαρακτήρισαν".Δεν τους έχω γνωρίσει τετ α τετ άλλα είναι σαν τα τους ξέρω χρόνια και το πείραγμα πάει σύννεφο.Δεν το κατάλαβες όμως απ' ότι δηλώνεις (το χιούμορ τους) και θεώρησες ότι μόνο εσύ αστειεύτηκες, δεν πάει έτσι φίλε.
Μάλλον λαθεύεις όταν νοιώθεις ότι πρέπει να βάλεις στη θέση του κάποιον με 14025 ξερω γω μηνύματα με το 25ο μήνυμά σου ή όχι ?
Πες τώρα ότι και το νικ σου είναι συμπτωματικό.
Καλή συνέχεια...

Παληκαρι
1ον) τι δουλεια εχει το νικ μου αυτο τωρα ειναι επιχειρημα? .................
2ον ) δε μου λεει κατι το 14025 μυνηματα σαν επιχειρημα για να χαρακτηριζει το "χιουμορ" καποιου
3ον ) Εγω εκανα χιουμορ και το γραψα κιολας δε προτεινα ουτε χαρακτηρισα καποιον η καποια μοτο μαλακια η σουπερ μοτο κτλ ο,τι εχει ο καθενας σεβαστο!
4ον ) Δε χρειαχοντουσαν οι χαρακτηρισμοι ουτε να μου προτεινει καποιος μοτο δε ρωτησα..
5ον ) Και τελος γτ κουραστηκα να ασχολουμε : Ξενερωσα που γραφτηκα απο εσας τους 3..τοσοι εδω μεσα μα εσεις οι 3??? Κατσε και αναρωτησου...
Καλη συνεχεια σε ολους σας και παρακαλω τους μοντ να διαγραψουν το προφιλ μου ευχαριστω.[/QUOTE]

Δηλαδή ο σνάιπερ ο μπλιτζ και γω σε διώξαμε από το φόρουμ ε ?
Αυτά συμβαίνουν όταν μπουκάρει κάποιος κάπου ακάλεστος.
Α και που σαι χιούμορ είναι αυτό αλλά μάλλον δεν θα το κατάλαβες.
Προτείνω να το ξανασκεφτείς πάντως ,καλημέρα.

caesarsk
03/02/2018, 12:22
ΓΙΑΤΙ ΔΙΩΧΝΕΤΕ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΡΕ ΡΕΜΑΛΙΑ;;;;

Akalestos
03/02/2018, 13:01
Παληκαρι
1ον) τι δουλεια εχει το νικ μου αυτο τωρα ειναι επιχειρημα? .................
2ον ) δε μου λεει κατι το 14025 μυνηματα σαν επιχειρημα για να χαρακτηριζει το "χιουμορ" καποιου
3ον ) Εγω εκανα χιουμορ και το γραψα κιολας δε προτεινα ουτε χαρακτηρισα καποιον η καποια μοτο μαλακια η σουπερ μοτο κτλ ο,τι εχει ο καθενας σεβαστο!
4ον ) Δε χρειαχοντουσαν οι χαρακτηρισμοι ουτε να μου προτεινει καποιος μοτο δε ρωτησα..
5ον ) Και τελος γτ κουραστηκα να ασχολουμε : Ξενερωσα που γραφτηκα απο εσας τους 3..τοσοι εδω μεσα μα εσεις οι 3??? Κατσε και αναρωτησου...
Καλη συνεχεια σε ολους σας και παρακαλω τους μοντ να διαγραψουν το προφιλ μου ευχαριστω.

Δηλαδή ο σνάιπερ ο μπλιτζ και γω σε διώξαμε από το φόρουμ ε ?
Αυτά συμβαίνουν όταν μπουκάρει κάποιος κάπου ακάλεστος.
Α και που σαι χιούμορ είναι αυτό αλλά μάλλον δεν θα το κατάλαβες.
Προτείνω να το ξανασκεφτείς πάντως ,καλημέρα.[/QUOTE]

Καλημερα, το πιασα το χιουμορ σου! Και πολυ καλο κιολας γελασα..
Νομιζω βιαστηκατε να βγαλετε συμπερασματα για το χιουμορ μου η μπορει να βιαστηκα κι εγω να παρεξηγησω το δικο σας!

Υ.γ Εν πασει περιπτωση ας το παμε απ την αρχη! Συγνωμη απ την μερια μου προς : Σναιπερ,Μπλιτζερ και Μπακλει

nikos_abel
03/02/2018, 13:05
Παλιο καλο μοτο :D


Να μιλήσω ή μετράω για παλιός πια;

Υ.Γ. Είδα για γκομενακια και μπήκα :lol:

FotisFz1
03/02/2018, 13:44
Και στο MotoGP λεει τελος τα κοριτΣα..

Απο φετος ετσι
392787

nik69
03/02/2018, 14:46
Ο Carmelο στάθηκε στο ύψος των περιστάσεων
http://bikeit.gr/agonisti-kikinisi/news-from-races-world/14283-agones-nea-pagkosmio-2018-motogp-umbrella-girls-den-tha-allaksoume-tipota.html

Arxagelos
03/02/2018, 19:43
392837

:a01:

o_gavros
04/02/2018, 10:29
Ακομα και σε θεμα για γκομενάκια, καταφεραμε να εχουμε παρεξηγησεις;;;;
Ρε ημαρτον ρε!(Γεωργίου σπηκι)

Τι ωραίο...μηχανακι αυτο που ποσταρε ο απο πανω!

sniper
05/02/2018, 13:26
Ακομα και σε θεμα για γκομενάκια, καταφεραμε να εχουμε παρεξηγησεις;;;;
Ρε ημαρτον ρε!(Γεωργίου σπηκι)

Τι ωραίο...μηχανακι αυτο που ποσταρε ο απο πανω!

Εσύ με την καραμούζα στο στόμα είσαι λίγο ιδιόρυθμος... Δεξιά ή αριστερά κοιτάς;

sniper
05/02/2018, 13:26
Θες να σε πω εγω σναηπερ;
Θα σου αρεσει;
:p

Tο προσπαθεί πάντως :tooth:

VANDA
05/02/2018, 13:35
2ον ) δε μου λεει κατι το 14025 μυνηματα σαν επιχειρημα για να χαρακτηριζει το "χιουμορ" καποιου


Πέστα, μας έχει πρήξει.

nikos_abel
05/02/2018, 13:38
Εγώ ξέρω ότι μόνο ο Βάντας μπορεί να μας πει για τα πάντοκ γκερλς - όλοι οι άλλοι τουμπεκί....

sniper
05/02/2018, 13:39
Πέστα, μας έχει πρήξει.

Ναι εγώ φταίω, όχι τα μελομακάρονα.

Vice
05/02/2018, 14:12
παντελονάτα πράγματα απο τον Εζπελέτα (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=28298)

Panos76
05/02/2018, 14:14
παντελονάτα πράγματα απο τον Εζπελέτα (http://www.motograndprix.gr/content.aspx?id=28298)

«Το να απαγορεύσουμε την παρουσία των grid girls θα ήταν μια διάκριση κατά των γυναικών».

Απλά πράγματα, δεν παίρνουν κάποια ανήλικη από το χεράκι να την βάλουν εκεί, αλλά πάει με τη θέλησή της υποθέτω.

Cpt. Haddock
05/02/2018, 16:27
....

392869

o_gavros
06/02/2018, 00:30
Εσύ με την καραμούζα στο στόμα είσαι λίγο ιδιόρυθμος... Δεξιά ή αριστερά κοιτάς;

εγώ ιδιόρρυθμος; λόγω για τη βουβουζέλα;

την κοπελιά θαύμαζα ρε.

OldMan
06/02/2018, 13:29
Λυσεις υπαρχουν, και μαλιστα λιτες, απεριττες και καλογουστες..

(αλλα ειστε κολλημένα αντρικα σωβινιστικα γουρούνια..)