PDA

View Full Version : ΚΑΜΜΕΝΑ ΜΥΑΛΑ



caesarsk
01/02/2018, 08:19
Χτες το πρωι κατεβαινοντας για δουλειά στην πλατεία Αγ. Αναργυρων σταματάει στο φανάρι δίπλα μου παπί με κύριο 50αρη, καλοντυμένο, φρεσκοξυρισμένο (μυριζε το aftershave δυο τετραγωνα πιο περα), και κράνος ARAI...στον αγκωνα. Κοιταζόμαστε και του λεω "Το κεφάλι είναι πιο ακριβό από τον αγκώνα". "Το ξέρω", μου λέει, "εδώ κοντά πάω". "Ναι αλλα το κεφάλι δεν φτιάχνει" του λεω. "Το ξέρω", μου λεει, "αλλα το βγάζω συνέχεια και που να το ξαναβάζω. Πρόλαβε αλλη μια δικαιολογια...το φαναρι άναψε και φυγαμε προς την ιδια κατευθυνση.

Σημερα το πρωι τον ξανασυναντησα και είμαι πολυ χαρούμενος γιατι τα λογια μου επιασαν τοπο....Δεν είχε το κράνος στον αγκώνα...


ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΠΙΤΙ!!!!

daz
01/02/2018, 08:39
You can't teach an old dog new tricks.

Αφού έτσι έμαθε, τώρα θα το αλλάξει?

caesarsk
01/02/2018, 08:40
You can't teach an old dog new tricks.

Αφού έτσι έμαθε, τώρα θα το αλλάξει?

Αφου εμαθε ρε συ...Δεν το εβαλε στον αγκωνα την επομενη μερα!!!!

RaGe_Raptor
01/02/2018, 08:40
Όλα κυλάνε ομαλά στη χώρα.

devil's animal
01/02/2018, 08:45
καποιοι ανθρωποι στηριζουν πολλα στην τυχη, οι υπολοιποι ακολουθουν απλα τον σωστο τροπο...

Vice
01/02/2018, 09:02
κλασική περίπτωση Ελληνάρα

harris_x
01/02/2018, 09:34
Χτες το πρωι κατεβαινοντας για δουλειά στην πλατεία Αγ. Αναργυρων σταματάει στο φανάρι δίπλα μου παπί με κύριο 50αρη, καλοντυμένο, φρεσκοξυρισμένο (μυριζε το aftershave δυο τετραγωνα πιο περα), και κράνος ARAI...στον αγκωνα. Κοιταζόμαστε και του λεω "Το κεφάλι είναι πιο ακριβό από τον αγκώνα". "Το ξέρω", μου λέει, "εδώ κοντά πάω". "Ναι αλλα το κεφάλι δεν φτιάχνει" του λεω. "Το ξέρω", μου λεει, "αλλα το βγάζω συνέχεια και που να το ξαναβάζω. Πρόλαβε αλλη μια δικαιολογια...το φαναρι άναψε και φυγαμε προς την ιδια κατευθυνση.

Σημερα το πρωι τον ξανασυναντησα και είμαι πολυ χαρούμενος γιατι τα λογια μου επιασαν τοπο....Δεν είχε το κράνος στον αγκώνα...


ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΠΙΤΙ!!!!

:lol:


Εγω έχω βαρεθεί να ασχολούμαι... αν ο άλλος είναι μαλάκας.... εγώ θα του βάλω μυαλό;
Why bother?

caesarsk
01/02/2018, 09:37
:lol:


Εγω έχω βαρεθεί να ασχολούμαι... αν ο άλλος είναι μαλάκας.... εγώ θα του βάλω μυαλό;
Why bother?

To ιδιο σκεφτομαι και εγω συνεχως. Σε αυτον για καποιο λογο μου βγηκε αυθορμητα ρε συ

DoctoR_k6
01/02/2018, 09:42
Εδω αλλοι φορανε σκουφακια αντι για κρανος...τι να πεις.
Μετα λενε σκοτωθηκε με 20χλμ...απιστευτο.
Ας κανει ο καθενας οτι θελει. Την δικια του ζωη παιζει κορωνα γραμματα.

Manalishi
01/02/2018, 11:00
Live and let die..

Mariner
01/02/2018, 11:13
Και το Αράι είναι πιο ακριβό απο τον αγκώνα αρα σπίτι.. Απλά πράγματα

teogtp
01/02/2018, 11:20
Αράι, σας τι σας κοφτ';
Θκια σας είν' η κουτρα;

toyar
01/02/2018, 12:00
Σε αλλο forum......
Μου τη ειπε χθες ενας παραξενος για το κρανος οποτε σημερα το αφησα σπιτι να μη με ζαλιζουν
Χαχαχα

BLiTzER
01/02/2018, 12:08
Το ΣΚ, που βόλταρα στην παραλιακή, πετυχαίνω τύπο με σκούτερ, tmax ή κάτι, γκομενάκι δικάβαλο, και οι 2 ξεκράνωτοι. Κάθισα λίγο πίσω του και ήταν αυτός ο κλασικός τύπος που νομίζει ότι έχει μοτοσικλέτα και μάλιστα γρήγορη. Ελιγμοί για κανέναν απολύτως λόγο, ακόμα και στην ευθεία, σφήνες ανάμεσα στα αυτοκίνητα, όπου χωρούσε η μπανιέρα δηλαδή, κεφάλι αριστερά δεξιά συνεχώς και γενικά πολύς κόπος για το τίποτα. Πρέπει να έκαιγε 80 θερμίδες το δευτερόλεπτο για να διατηρεί μια μέση ταχύτητα 40χλμ/ώρα. Πολύ αισιόδοξα. Πραγματικά ήθελα να του πω "πού την πας την κοπέλα ξεκράνωτη οδηγώντας έτσι, ρε κουλάδι;". Τη λυπήθηκα. Αλλά φάνηκε να το διασκεδάζει κι εκείνη. Οπότε τους άφησα στην ησυχία τους. Γιατί να ασχολείσαι με ζώα; Τζάμπα σάλιο.

Άνοιξα το γκάζι και τον πέρασα στον έναν τροχό.

harris_x
01/02/2018, 12:12
To ιδιο σκεφτομαι και εγω συνεχως. Σε αυτον για καποιο λογο μου βγηκε αυθορμητα ρε συ
Συμβαίνει...

sniper
01/02/2018, 12:14
Το ΣΚ, που βόλταρα στην παραλιακή, πετυχαίνω τύπο με σκούτερ, tmax ή κάτι, γκομενάκι δικάβαλο, και οι 2 ξεκράνωτοι. Κάθισα λίγο πίσω του και ήταν αυτός ο κλασικός τύπος που νομίζει ότι έχει μοτοσικλέτα και μάλιστα γρήγορη. Ελιγμοί για κανέναν απολύτως λόγο, ακόμα και στην ευθεία, σφήνες ανάμεσα στα αυτοκίνητα, όπου χωρούσε η μπανιέρα δηλαδή, κεφάλι αριστερά δεξιά συνεχώς και γενικά πολύς κόπος για το τίποτα. Πρέπει να έκαιγε 80 θερμίδες το δευτερόλεπτο για να διατηρεί μια μέση ταχύτητα 40χλμ/ώρα. Πολύ αισιόδοξα. Πραγματικά ήθελα να του πω "πού την πας την κοπέλα ξεκράνωτη οδηγώντας έτσι, ρε κουλάδι;". Τη λυπήθηκα. Αλλά φάνηκε να το διασκεδάζει κι εκείνη. Οπότε τους άφησα στην ησυχία τους. Γιατί να ασχολείσαι με ζώα; Τζάμπα σάλιο.

Άνοιξα το γκάζι και τον πέρασα στον έναν τροχό.

Το γκομενάκι κοίταζες τόση ώρα, αφού.

harris_x
01/02/2018, 12:14
Το ΣΚ, που βόλταρα στην παραλιακή, πετυχαίνω τύπο με σκούτερ, tmax ή κάτι, γκομενάκι δικάβαλο, και οι 2 ξεκράνωτοι. Κάθισα λίγο πίσω του και ήταν αυτός ο κλασικός τύπος που νομίζει ότι έχει μοτοσικλέτα και μάλιστα γρήγορη. Ελιγμοί για κανέναν απολύτως λόγο, ακόμα και στην ευθεία, σφήνες ανάμεσα στα αυτοκίνητα, όπου χωρούσε η μπανιέρα δηλαδή, κεφάλι αριστερά δεξιά συνεχώς και γενικά πολύς κόπος για το τίποτα. Πρέπει να έκαιγε 80 θερμίδες το δευτερόλεπτο για να διατηρεί μια μέση ταχύτητα 40χλμ/ώρα. Πολύ αισιόδοξα. Πραγματικά ήθελα να του πω "πού την πας την κοπέλα ξεκράνωτη οδηγώντας έτσι, ρε κουλάδι;". Τη λυπήθηκα. Αλλά φάνηκε να το διασκεδάζει κι εκείνη. Οπότε τους άφησα στην ησυχία τους. Γιατί να ασχολείσαι με ζώα; Τζάμπα σάλιο.

Άνοιξα το γκάζι και τον πέρασα στον έναν τροχό.

μαλάκα μου ερεθίστηκα...

:pink:

sniper
01/02/2018, 12:14
Το γκομενάκι κοίταζες τόση ώρα, αφού.


μαλάκα μου ερεθίστηκα...

:pink:
I rest my case.

harris_x
01/02/2018, 12:15
I rest my case.

:bawl::bawl::bawl::bawl::bawl::bawl:

BLiTzER
01/02/2018, 12:16
Το γκομενάκι κοίταζες τόση ώρα, αφού.

:lol: Το κοίταζα μόνο για να δω πότε θα του φέρει κάνα τσόκαρο στο κεφάλι, αλλά της άρεσε αυτού του είδους η "οδήγηση".

Πρέπει να έχω και βίντεο. Θα κόψω-ράψω κάνα κομμάτι να ποστάρω. :p

Γιατί μιλάς σαν τον Yoda;


μαλάκα μου ερεθίστηκα...

:pink:

:pink:

Bowleno
01/02/2018, 12:29
Συμβαίνει...

Αρκεί που έβαλες μυαλό σε μένα.....

sniper
01/02/2018, 12:45
....
Γιατί μιλάς σαν τον Yoda;

....

Γιατί ο Νταρθ φοράει κράνος.

caesarsk
01/02/2018, 13:01
Σε αλλο forum......
Μου τη ειπε χθες ενας παραξενος για το κρανος οποτε σημερα το αφησα σπιτι να μη με ζαλιζουν
Χαχαχα


ΚΛΑΙΩ ΟΜΩΣ...με κοιταζουν στο γραφειο εδω και 10 λεπτα να χτυπαω το κεφαλι μου στο τραπεζι

TROOPER
01/02/2018, 13:37
ΚΛΑΙΩ ΟΜΩΣ...με κοιταζουν στο γραφειο εδω και 10 λεπτα να χτυπαω το κεφαλι μου στο τραπεζι

Εδω δε μπορεις να ξεχωρισεις το γραφειο απ'το τραπεζι, θες να δωσεις και συμβουλες τρομαρα σου

Panos76
01/02/2018, 14:06
Εδω δε μπορεις να ξεχωρισεις το γραφειο απ'το τραπεζι, θες να δωσεις και συμβουλες τρομαρα σου

Μπορεί να ήταν σε μίτινγκ με τον πρόεδρο εκείνη την ώρα :bawl:



ps: πάντως, προτιμώ καμένο μυαλό παρά άρρωστο.

caesarsk
01/02/2018, 14:21
Ήμουν σε meeting με τον πρόεδρο εκείνη την ώρα.

Vice
01/02/2018, 15:24
Άνοιξα το γκάζι και τον πέρασα στον έναν τροχό.

...και του εκανα κωλοχερο καθώς επαιζε RATM - KILLING IN THE NAME και γινόντουσαν εκρήξεις σε αργή κίνηση.

OldMan
01/02/2018, 17:23
Αν ημουν εγω στην παπια (μακαρι δηλ. και για το καλοντυμενος και για το 50αρης..) παιζει να σουχωνα και κανενα μπουκετο λεγοντας σου ταυτοχρονα "αει φτυσ΄τα μπουτια σου μωρη κουτσαβλα.." :smokin:

bros 650
01/02/2018, 19:01
Εγω παντως τα παλια τα χρονια που ηταν πιτα στους δρομους με σουπερσπορτ χαιρομουν να τους ακολουθω απο πισω αν ειχαν δικαβαλο κανα ωραιο ωωκι:devil:

Panos76
01/02/2018, 21:13
Τώρα δεν θέλουμε να τα βλέπουμε ούτε στο GP :lol:

rainmike
08/02/2018, 01:36
Το ΣΚ, που βόλταρα στην παραλιακή, πετυχαίνω τύπο με σκούτερ, tmax ή κάτι, γκομενάκι δικάβαλο, και οι 2 ξεκράνωτοι. Κάθισα λίγο πίσω του και ήταν αυτός ο κλασικός τύπος που νομίζει ότι έχει μοτοσικλέτα και μάλιστα γρήγορη. Ελιγμοί για κανέναν απολύτως λόγο, ακόμα και στην ευθεία, σφήνες ανάμεσα στα αυτοκίνητα, όπου χωρούσε η μπανιέρα δηλαδή, κεφάλι αριστερά δεξιά συνεχώς και γενικά πολύς κόπος για το τίποτα. Πρέπει να έκαιγε 80 θερμίδες το δευτερόλεπτο για να διατηρεί μια μέση ταχύτητα 40χλμ/ώρα. Πολύ αισιόδοξα. Πραγματικά ήθελα να του πω "πού την πας την κοπέλα ξεκράνωτη οδηγώντας έτσι, ρε κουλάδι;". Τη λυπήθηκα. Αλλά φάνηκε να το διασκεδάζει κι εκείνη. Οπότε τους άφησα στην ησυχία τους. Γιατί να ασχολείσαι με ζώα; Τζάμπα σάλιο.

Άνοιξα το γκάζι και τον πέρασα στον έναν τροχό.

χαχα αληθεύει οτι οι σκουτεράκηδες έχουν τις καλύτερες γκόμενες?Σε κουβέντα που είχα με μια κοπέλα στο γειτονικό καφε που συχνάζω (btw καλό γκομενάκι αν και οδηγεί σκούτερ χωρίς δίπλώμα) μου λέγε ότι τα beverly πιάνουν τελική 240:lol:

taisteal
08/02/2018, 02:31
χαχα αληθεύει οτι οι σκουτεράκηδες έχουν τις καλύτερες γκόμενες?Σε κουβέντα που είχα με μια κοπέλα στο γειτονικό καφε που συχνάζω (btw καλό γκομενάκι αν και οδηγεί σκούτερ χωρίς δίπλώμα) μου λέγε ότι τα beverly πιάνουν τελική 240:lol:

Θα το μπέρδεψε με v strom η γκόμενα το beverly..
Και ναι,αληθεύει!!

rainmike
08/02/2018, 02:46
Μόνο 240 πιάνει η σκοτωστρα το vstrom?

taisteal
08/02/2018, 04:42
Μόνο 240 πιάνει η σκοτωστρα το vstrom?

Μιλάμε για miles per hour,έτσι;

Mariner
08/02/2018, 07:28
Μιλάμε για miles per hour,έτσι;

Όχι ρε, για parsec per hour

Vice
08/02/2018, 07:45
Φυσικό και επόμενο είναι οι σκουτεράκηδες να έχουν τις καλύτερες γκόμενες. Πάτε και αγοράζετε ΖουπερΖπότ με μονόσελα, φουτπεγκς στα αυτιά και λοιπά τσιμεντοκώλικα σκηνικά, που να ανέβει θηλυκό επάνω. Μετά βλέπετε πχιάτζιο με κώλους και τους έχετε ρόδα-ρόδα σαν τις μάχες τους ρόσσι με τον στόουνερ

devil's animal
08/02/2018, 09:04
Φυσικό και επόμενο είναι οι σκουτεράκηδες να έχουν τις καλύτερες γκόμενες. Πάτε και αγοράζετε ΖουπερΖπότ με μονόσελα, φουτπεγκς στα αυτιά και λοιπά τσιμεντοκώλικα σκηνικά, που να ανέβει θηλυκό επάνω. Μετά βλέπετε πχιάτζιο με κώλους και τους έχετε ρόδα-ρόδα σαν τις μάχες τους ρόσσι με τον στόουνερ

392938

caesarsk
08/02/2018, 09:24
Τα λέει όλα ο Χρήστος.

(Το νου σας μαλακες στα σχόλια για την κοπέλα ο Χρήστος είναι δικό μας παιδί)

https://youtu.be/mS_rDbIqzjs

rainmike
08/02/2018, 09:40
Φυσικό και επόμενο είναι οι σκουτεράκηδες να έχουν τις καλύτερες γκόμενες. Πάτε και αγοράζετε ΖουπερΖπότ με μονόσελα, φουτπεγκς στα αυτιά και λοιπά τσιμεντοκώλικα σκηνικά, που να ανέβει θηλυκό επάνω. Μετά βλέπετε πχιάτζιο με κώλους και τους έχετε ρόδα-ρόδα σαν τις μάχες τους ρόσσι με τον στόουνερ

Μεγάλη αλήθεια,να σε ρωτάει τι μηχανή έχεις ?να λες τραιουμφ ντειτονα και να σου λέει τι όνομα είναι αυτο σα μάρκα απο σερβιέτα:cry:Εμενα μου αρέσουν τα xmax ,άστο κοπελιά πάμε με το λεωφορείο:lol:Κάτω η προπαγάνδα των σκουτεράκηδων 'οχι στη σύνθετη ονομασία μοτοσυκλέτα-σκουτερ,τα σκουτερ δεν είναι μοτοσυκλέτες:nono:

taxydromos
08/02/2018, 10:21
Μεγάλη αλήθεια,να σε ρωτάει τι μηχανή έχεις ?να λες τραιουμφ ντειτονα και να σου λέει τι όνομα είναι αυτο σα μάρκα απο σερβιέτα:cry:Εμενα μου αρέσουν τα xmax ,άστο κοπελιά πάμε με το λεωφορείο:lol:Κάτω η προπαγάνδα των σκουτεράκηδων 'οχι στη σύνθετη ονομασία μοτοσυκλέτα-σκουτερ,τα σκουτερ δεν είναι μοτοσυκλέτες:nono:

ορθώς ομιλείς...αλλά πες μου ...... τα στρώματα σε ποιά κατηγορία τα βάζεις?

rainmike
08/02/2018, 12:28
ορθώς ομιλείς...αλλά πες μου ...... τα στρώματα σε ποιά κατηγορία τα βάζεις?
Στα διαστημόπλοια

caesarsk
08/02/2018, 14:39
ορθώς ομιλείς...αλλά πες μου ...... τα στρώματα σε ποιά κατηγορία τα βάζεις?

Σκούτερ με μεγάλες ροδες

bulmont
08/02/2018, 17:26
..αλλά πες μου ...... τα στρώματα σε ποιά κατηγορία τα βάζεις?


...του ύπνου................................

vaska
08/02/2018, 18:34
Τα λέει όλα ο Χρήστος.

(Το νου σας μαλακες στα σχόλια για την κοπέλα ο Χρήστος είναι δικό μας παιδί)

https://youtu.be/mS_rDbIqzjs


χαχα Πισσαρίων λεβέντης σοβαρός, για πολλά λεφτά λέμε

webassasin
24/02/2018, 00:39
Χτες το πρωι κατεβαινοντας για δουλειά στην πλατεία Αγ. Αναργυρων σταματάει στο φανάρι δίπλα μου παπί με κύριο 50αρη, καλοντυμένο, φρεσκοξυρισμένο (μυριζε το aftershave δυο τετραγωνα πιο περα), και κράνος ARAI...στον αγκωνα. Κοιταζόμαστε και του λεω "Το κεφάλι είναι πιο ακριβό από τον αγκώνα". "Το ξέρω", μου λέει, "εδώ κοντά πάω". "Ναι αλλα το κεφάλι δεν φτιάχνει" του λεω. "Το ξέρω", μου λεει, "αλλα το βγάζω συνέχεια και που να το ξαναβάζω. Πρόλαβε αλλη μια δικαιολογια...το φαναρι άναψε και φυγαμε προς την ιδια κατευθυνση.

Σημερα το πρωι τον ξανασυναντησα και είμαι πολυ χαρούμενος γιατι τα λογια μου επιασαν τοπο....Δεν είχε το κράνος στον αγκώνα...


ΤΟ ΕΙΧΕ ΑΦΗΣΕΙ ΣΠΙΤΙ!!!!

Και υποτιθεται οτι πληρωνεις ακριβο κρανος επειδη ξερεις για ποιο λογο πρεπει να ειναι ακριβο.
Το ιδιο σκηνικο ειχα πετυχει πριν καιρο στην Καλαματα,στριτας με δερματα και το arai στον αγκωνα..
Γιατι γαμω!!