PDA

View Full Version : Σημάδια στην εξάτμιση



lookylook
15/02/2018, 09:34
Καλημέρα σε όλα τα παδιά στο forum
Θέλω να αγοράσω ένα τελικό εξάτμισης. Θα πάρω κάποιο μεταχειρισμένο. Αυτό που με προβληματίζει είναι πως αυτά που έχουν δέστρες κάρμπον, στο σημείο που πιάνανε φαίνεται να κάνουν κάτι σαν..λεκέδες να το πεις? γρατσουνιές να το πεις? δεν ξέρω ακριβώς. Το θέμα είναι πως είμαι μακρυα και δεν μπορώ να τα δω από κοντά. Επειδή είναι πολύ πιθανό η μοτοσυκλέτα που ήταν το τελικό να είναι διαφορετική από την δική μου, οπότε και η δεστρα θα μετακινηθεί, ξέρεις κανείς αν αυτά φεύγουν; Ευχαριστώ

OldMan
15/02/2018, 12:07
Πες το θολούρες και εισαι μεσα..

Αυτες γινονται πανω στο τελικο βερνικι και φευγουν μεν αλλα σου φευγει λωκος δε..

Panos76
15/02/2018, 12:23
αλλα σου φευγει λωκος δε..

Θέλει τρόπο :D

393166

και να βρεις κάποιον να τρίψει :lol:

RaGe_Raptor
16/02/2018, 16:43
αν είναι τιτάνιο ή ανοξείδωτο ατσάλι είναι πιο εύκολα τα πράγματα,αν και θέλει υπομονή και τρίψιμο.

lookylook
17/02/2018, 09:06
αρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Με απασχολεί τι γίνεται όμως όταν το τελικό είναι από carbon που φαίνεται να είναι βερνικομένο..Μπορώ να το πάω σε φανοποιό να το περάσει κάποιο χέρι; Αντέχει σε τέτοιες θερμοκρασίες βερνίκι?

andreastwin
17/02/2018, 13:15
αρχικά ευχαριστώ για τις απαντήσεις.
Με απασχολεί τι γίνεται όμως όταν το τελικό είναι από carbon που φαίνεται να είναι βερνικομένο..Μπορώ να το πάω σε φανοποιό να το περάσει κάποιο χέρι; Αντέχει σε τέτοιες θερμοκρασίες βερνίκι?

στο καπμπον δεν ανεβαινει η θερμοκρασια,γιατη εχει την μονωση εσωτερικα τις εξατμισης.τωρα αφου ειναι περασμενω βερνικη,κακος μεν,αλλα μπορεις να το περασεις με βερνικι θερμοκρασιας.ειχα παρει τετοιο βερνικι απο τον Παναγοπουλο SKF στην αγ.παρασκευη μετα την ΕΡΤ.πηγαινοντας προς παλληνη στα δεξια σου.

lookylook
07/03/2018, 08:37
Πες το θολούρες και εισαι μεσα..

Αυτες γινονται πανω στο τελικο βερνικι και φευγουν μεν αλλα σου φευγει λωκος δε..


αν είναι τιτάνιο ή ανοξείδωτο ατσάλι είναι πιο εύκολα τα πράγματα,αν και θέλει υπομονή και τρίψιμο.

Επανέρχομαι για μια τελική ερωτηση:

393725

Αυτό το σημάδι καθαρίζει? ή μπορεί να έχει τοσο βάθος που μπορεί και όχι? Ευχαριστώ(Τυχαία φωτογραφία)

sapila racing
07/03/2018, 11:22
Επανέρχομαι για μια τελική ερωτηση:

393725

Αυτό το σημάδι καθαρίζει? ή μπορεί να έχει τοσο βάθος που μπορεί και όχι? Ευχαριστώ(Τυχαία φωτογραφία)

Aυτό αν βλέπω καλά είναι γδάρσιμο, δεν υπάρχει περίπτωση να φύγει.

buckley
08/03/2018, 07:39
Στην αγορά από μακριά πρέπει να του ζητήσεις φωτό γύρω γύρω χωρίς τα δεσίματα που είναι σχεδόν βέβαιο (σαν πιο σκληρό υλικό) ότι έχουν χαράξει το σώμα.
Εκτιμάς τότε την κατάσταση για να μη βρεθείς προ εκπλήξεως.

lookylook
08/03/2018, 21:56
ευχαριστώ παιδιά.