PDA

View Full Version : fazer 600 απορίες



TsoliasGR
12/03/2018, 22:32
Λοιπόν φίλοι δίτροχοι
Επειδή και απο fazer ξέρω τόσα...όσα και μια γελάδα απο πιλοτάρισμα f-22...
Κατ αρχάς τι είναι αυτή η τρούπα στο μοτέρ αριστερά,αν πρέπει να ξερνάει λαδάκι απο κει...
Και...Πολύ δύσκολες αλλαγές...σκληρό κιβώτιο όσο δεν πάει...Πρέπει να πηδάς σαν την μαιμού για να αλλάξεις...οι αλλαγές κοπανάνε (γκουπ κανονικότατα...) τι να κοιτάξουμε εκεί....

basilis_k6
12/03/2018, 22:39
Για ποιο μοντέλο μιλάς? το fazer βγαινει απο τοτε που πηγαινα σχολείο

Stavrakos
12/03/2018, 22:44
Η πρώτη μόνο χτυπάει σαν κλασικό γιαμαχα οι άλλες μια χαρά.παιζουν ρόλο και τα λάδια που βάζεις. Όσον αφορά την τρύπα που λες δεν το έχω προσέξει ποτέ αλλά θα το τσεκάρω το πρωί

TsoliasGR
12/03/2018, 23:23
Η πρώτη μόνο χτυπάει σαν κλασικό γιαμαχα οι άλλες μια χαρά.παιζουν ρόλο και τα λάδια που βάζεις. Όσον αφορά την τρύπα που λες δεν το έχω προσέξει ποτέ αλλά θα το τσεκάρω το πρωί

Κοιτα δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι (συνάδελφος το έχει) αλλά το μισό κουστούμι απουσιάζει απο τούμπες (απο τον προηγούμενο).
Η αλήθεια είναι οτι το πρόβλημα την πρώτη που χτυπάει...ανέφερε οτι το έκανε πιο έντονα απο την αλλαγή λαδιών και μετά...Περίεργο όμως διότι ενώ του έβαζε castrol...αποφάσισε να δοκιμάσει belray ίδιο sae.Υποπτευόμουνα (λέω τώρα εγώ...) ελατήρια δίσκων.Δεν τόλμησα να το καβαλήσω εκεί που ήμασταν (έξω απο το μαγαζί) διότι δεν ξέρω τα χούγια του και κάτω είναι γυαλί...πλατεία γαρ...
Πρέπει να ναι μοντέλο γύρω στο 05?Αν και θα ρωτήσω αυριο και θα μάθω.

Akalestos
13/03/2018, 05:58
Κοιτα δεν ξέρω ακριβώς ποιο μοντέλο είναι (συνάδελφος το έχει) αλλά το μισό κουστούμι απουσιάζει απο τούμπες (απο τον προηγούμενο).
Η αλήθεια είναι οτι το πρόβλημα την πρώτη που χτυπάει...ανέφερε οτι το έκανε πιο έντονα απο την αλλαγή λαδιών και μετά...Περίεργο όμως διότι ενώ του έβαζε castrol...αποφάσισε να δοκιμάσει belray ίδιο sae.Υποπτευόμουνα (λέω τώρα εγώ...) ελατήρια δίσκων.Δεν τόλμησα να το καβαλήσω εκεί που ήμασταν (έξω απο το μαγαζί) διότι δεν ξέρω τα χούγια του και κάτω είναι γυαλί...πλατεία γαρ...
Πρέπει να ναι μοντέλο γύρω στο 05?Αν και θα ρωτήσω αυριο και θα μάθω.

"Το μισο κουστουμι λειπει απο τουμπες" δε σε καταλαβαινω γιατι απορεις που μπαινουν οι ταχυτητες δυσκολα... Το castrol και το Belray να υποπτευομαστε....!!!!


Υ.γ θελεις οντως να καβαλησεις τετοια μοτο? Οκ περι ορεξεος... Καβαλησε τη παντως καπου με ασφαλεια και για σενα και ΚΥΡΙΩΣ για τους γυρω σου!

Vice
13/03/2018, 07:38
Τι ακριβώς συζητάμε εδω; δεν κατάλαβα.

o teos
13/03/2018, 09:34
Τι ακριβώς συζητάμε εδω; δεν κατάλαβα.

Αν τα fazer ειναι παρταλια η οι οδηγοι τους τοσο κουλοι που δε μπορουν να κουμπώσουν μια ταχυτητα χωρις να σπάσουν ολο το κουστουμι.......μαλλον........η παμε για αλλο ενα λαδοθρεντ με βαση το σασμαν του fazer...:tooth:

Stavrakos
13/03/2018, 10:16
Αν τα fazer ειναι παρταλια η οι οδηγοι τους τοσο κουλοι που δε μπορουν να κουμπώσουν μια ταχυτητα χωρις να σπάσουν ολο το κουστουμι.......μαλλον........η παμε για αλλο ενα λαδοθρεντ με βαση το σασμαν του fazer...:tooth:
Να το πάρεις πίσω κύριε μια χαρα παρταλια είναι με μια χαρά κουλαδια πάνω :lol:

liospi
13/03/2018, 10:31
Αν τα fazer ειναι παρταλια η οι οδηγοι τους τοσο κουλοι που δε μπορουν να κουμπώσουν μια ταχυτητα χωρις να σπάσουν ολο το κουστουμι.......μαλλον........η παμε για αλλο ενα λαδοθρεντ με βαση το σασμαν του fazer...

χαχαχαχα. έλιωσα λέμε!!!

o teos
13/03/2018, 10:42
Εγω έθεσα 2 επιλογές του τι λεει το θρεντ..αν τωρα προδίδεστε μονοι σας καλα να πάθετε αφου πήρατε fazer:D:tooth:

7Tolis
13/03/2018, 10:56
Η 1η ταχύτητα των Yamaha είναι έτσι γιατί έτσι είναι. Σε καμία περίπτωση δεν είναι πρόβλημα.

TsoliasGR
13/03/2018, 14:37
Ναι...Όχι μάλλον δεν κατάλαβες...Δεν τόλμησα να το πάω ούτε ένα μέτρο...Πραγματικά...
Αλλά όχι δεν είναι όλα τα Γιαμάχα έτσι.XV750 '90 δεν αρβαλάει έτσι το σασμάν (ουτε στην πρώτη).
Δεν πρόκειται ρε παιδιά να το αγπράσω το μηχανάκι απλά το είδα...είδα και αυτά που εγώ θεωρώ προβλήματα που δεν ξέρω που οφείλονται και ρωτάω...
Για την τρύπα στο μοτέρ στο πλάι αριστερά που χάσκει και βγαίνουν λάδια ξέρουμε κάτι;

OldMan
13/03/2018, 14:51
Για την τρύπα στο μοτέρ στο πλάι αριστερά που χάσκει και βγαίνουν λάδια ξέρουμε κάτι;
Ξερουμε οτι, οσο βγαινουν λαδια να μην ανησυχεις..

GogosLux
13/03/2018, 14:56
Ξερουμε οτι, οσο βγαινουν λαδια να μην ανησυχεις..:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Ε πες του και τι να συμπληρώσει οταν σταματήσει να βγαζει :uplate:

Α και να αλλαζει συχνά παντελόνι μιας και θα λαδώνεται οποτε το παίρνει :p

TsoliasGR
13/03/2018, 15:02
Ξερουμε οτι, οσο βγαινουν λαδια να μην ανησυχεις..

Πλακα με κανεις?

rainmike
13/03/2018, 15:33
Μήπως είναι ξηροκάμπανο?:a21:

andreastwin
13/03/2018, 17:46
Αν τα fazer ειναι παρταλια η οι οδηγοι τους τοσο κουλοι που δε μπορουν να κουμπώσουν μια ταχυτητα χωρις να σπάσουν ολο το κουστουμι.......μαλλον........η παμε για αλλο ενα λαδοθρεντ με βαση το σασμαν του fazer...:tooth:

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

andreastwin
13/03/2018, 17:52
εγω για την τριπα δεν λεω τιποτα, teo το αφηνω σε εσενα που ξερεις απο yakamaka

teogtp
13/03/2018, 18:34
393938

OldMan
14/03/2018, 14:47
Πλακα με κανεις?
Δεν είμαι τετοιος τύπος...!!
(και δεν νομιζω να εχω δωσει ποτε δικαιωματα αστειισμού ή ιλαρότητας..)