PDA

View Full Version : Λίγη βοήθεια



bros 650
20/03/2018, 15:26
Σήμερα ξαφνικά το bros δεν Παίρνει μπροστά.Η μίζα δεν γυρνάει καθόλου δεν ακούγεται τίποτα Το λαμπάκι Όταν πατάω την μίζα δεν πέφτει ταση του και δεν ακούγεται κανένας ήχος Έλεγξα τις ασφάλειες κι είναι εντάξει Έριξα αντισκωριακό στις επαφές Χτύπησα και λίγο την μίζα.Δεν γίνεται τίποτα.Η μπαταρία είναι εντάξει τα φωτα φλας κορνα δουλεύουν κανονικάΈχετε καμιά ιδέα να κοιτάξω πριν το πάω στο μηχανικό;

BLiTzER
20/03/2018, 15:29
Έχετε καμιά ιδέα να κοιτάξω πριν το πάω στο μηχανικό;

Δεν είμαι σίγουρος, αλλά θα έλεγα να κοιτάξεις τις αγγελίες.

bros 650
20/03/2018, 15:32
Δεν είμαι σίγουρος, αλλά θα έλεγα να κοιτάξεις τις αγγελίες.

Γιατί τόσο σοβαρή βλάβη λες να ναι;Η κανείς χιούμορ Για την γρια;

sniper
20/03/2018, 15:33
Mετράς μπαταρία κι αν είναι ΟΚ μετά κοιτάς τη μίζα.

bros 650
20/03/2018, 15:35
Mετράς μπαταρία κι αν είναι ΟΚ μετά κοιτάς τη μίζα.

Μπαταρια οκ στην μιζα τι να δω;Πάντως δεν ακούγεται κανένας ήχοςΟύτε καν να προσπαθεί να Γυρίσει το παράξενο είναι ότι στο λαμπάκι δεν πέφτει η τάση του καθόλου

BLiTzER
20/03/2018, 15:38
Γιατί τόσο σοβαρή βλάβη λες να ναι;Η κανείς χιούμορ Για την γρια;

Χιουμοράκι. :p

Ηλεκτρικό σίγουρα. Δεν ξέρω τι κόλπα έχει το bros, αλλά έλεγξε τους "αισθητήρες" που κόβουν τη μίζα (σταντ, συμπλέκτη).

sniper
20/03/2018, 15:39
Μπαταρια οκ στην μιζα τι να δω;Πάντως δεν ακούγεται κανένας ήχοςΟύτε καν να προσπαθεί να Γυρίσει το παράξενο είναι ότι στο λαμπάκι δεν πέφτει η τάση του καθόλου

Αφού δεν ξέρεις τίποτα από μηχανολογοηλεκτρολογικά, τι ψάχνεις να βρεις; Για συνεργείο σε βλέπω.

bros 650
20/03/2018, 15:40
Χιουμοράκι. :p

Ηλεκτρικό σίγουρα. Δεν ξέρω τι κόλπα έχει το bros, αλλά έλεγξε τους "αισθητήρες" που κόβουν τη μίζα (σταντ, συμπλέκτη).

Ο αισθητήρας του σταντ ποτε δεν δουλευε Επειδή είναι παλιά μηχανή δε νομίζω να έχει αισθητήρα στο συμπλέκτη

BLiTzER
20/03/2018, 15:43
Ταχύτητα έβγαλες; :p

bros 650
20/03/2018, 15:47
Χιουμοράκι. :p

Ηλεκτρικό σίγουρα. Δεν ξέρω τι κόλπα έχει το bros, αλλά έλεγξε τους "αισθητήρες" που κόβουν τη μίζα (σταντ, συμπλέκτη).

Το πρόβλημα λύθηκε.Ευχαριστώ πολύ:a013::a10:.

o teos
20/03/2018, 15:48
Eλα πες....ειχες μεσα ταχυτητα...:a01::tooth:

BLiTzER
20/03/2018, 15:49
Ε τι ήταν;

sniper
20/03/2018, 16:00
Ε τι ήταν;

Δεν είχε σταγόνα βενζίνη.

bros 650
20/03/2018, 16:01
:DΕίχα μέσα ταχύτητα:p:a2:.Τι να κάνουμε καμιά φορά κολλάει το μυαλό

o teos
20/03/2018, 16:03
:a18::whiteflag::plaf:

BLiTzER
20/03/2018, 16:03
:lol:

Εγώ το'χω πάθει με κατεβασμένο σταντ. :D

bros 650
20/03/2018, 16:05
Το θυμήθηκα να το κοιτάξω όταν ο Μπλιτζερ είπε για τους αισθητήρες.Πιο πριν επειδή είχα πολλά πράγματα στο μυαλό μου δεν το είχα προσέξει καν Ότι το λαμπάκι της Νεκράς δεν είναι αναμμένο.:a21:

bros 650
20/03/2018, 16:11
Πολλές φορές όταν έχεις πολλά πράγματα στο μυαλό σου κολλάς.Συχνά συμβαίνει όταν οδηγάω σκέφτομαι διάφορα και Ξεχνάω που πρέπει να στρίψω και προσπερνάω τη Διασταύρωση. Είναι όπως τις οδηγίες χρήσεως Που σε λένε ελέγξτε άμα το καλώδιο στην πρίζα γελάμε όταν το διαβάζουμε αλλά πολλές φορές κολλάει το μυαλό και όντως δεν είναι στην πρίζα ή συσκευή.:D

toyar
20/03/2018, 16:26
εγω αυτο το εχω παθει με το σταντ
δεν ξεχασα να το σηκωσω αλλα να το κατεβασω:D

rainmike
20/03/2018, 16:57
Πάλι καλά που δεν το πήγες στο μηχανικό να σου αλλάξει καμια μηχανή :D
http://www.youtube.com/watch?v=rR3wWIlxwlU&t=44m55s

panavour
20/03/2018, 17:08
Δεν ειναι πολλες φορες μονο το κολλημα του μυαλου ειναι πολλες φορες και η μαμακια του κατασκευαστη.Παταω μιζα στο σκαραμπεο το απριλια το 200σαρι που ειχα πριν απο χρονια και γυρναγε η μιζα τρελλα αλλα δεν επαιρνε μπρος.Βρε χρυσο μου βρε καλο μου τιποτα το μηχανακι.Το παω μαστορα με το που παταει την μιζα με την πρωτη παιρνει μπρος.Τι εκανες ρε μαστορα του λεω??Δεν ειχες το KILL-SWITCH στο ΟΝ μου λεει.Και σας ρωταω εγω εχετε δει μηχανακι να γυρναει η μιζα με το μπουτον στο OFF??? Nαι αμα ειναι ιταλικη παπαρια μπορει και να συμβαινει :moutza::moutza::moutza::moutza:

arisrodolivos
20/03/2018, 17:08
Παλι καλα που δεν ζητησες βοηθεια απο καναν γειτονα;:cry:

sapila racing
20/03/2018, 17:09
Πολλές φορές όταν έχεις πολλά πράγματα στο μυαλό σου κολλάς.Συχνά συμβαίνει όταν οδηγάω σκέφτομαι διάφορα και Ξεχνάω που πρέπει να στρίψω και προσπερνάω τη Διασταύρωση. Είναι όπως τις οδηγίες χρήσεως Που σε λένε ελέγξτε άμα το καλώδιο στην πρίζα γελάμε όταν το διαβάζουμε αλλά πολλές φορές κολλάει το μυαλό και όντως δεν είναι στην πρίζα ή συσκευή.:D

Aν οδηγείς μοτοσυκλέτα και ταυτόχρονα σκέφτεσαι διάφορα υπάρχει θέμα, να το ξέρεις!

sapila racing
20/03/2018, 17:10
Δεν ειναι πολλες φορες μονο το κολλημα του μυαλου ειναι πολλες φορες και η μαμακια του κατασκευαστη.Παταω μιζα στο σκαραμπεο το απριλια το 200σαρι που ειχα πριν απο χρονια και γυρναγε η μιζα τρελλα αλλα δεν επαιρνε μπρος.Βρε χρυσο μου βρε καλο μου τιποτα το μηχανακι.Το παω μαστορα με το που παταει την μιζα με την πρωτη παιρνει μπρος.Τι εκανες ρε μαστορα του λεω??Δεν ειχες το KILL-SWITCH στο ΟΝ μου λεει.Και σας ρωταω εγω εχετε δει μηχανακι να γυρναει η μιζα με το μπουτον στο OFF??? Nαι αμα ειναι ιταλικη παπαρια μπορει και να συμβαινει :moutza::moutza::moutza::moutza:

Σε διάφορα παλιά Ιταλικά συμβαίνει.

bros 650
20/03/2018, 17:21
[QUOTE=arisrodolivos;2925940]Παλι καλα που δεν ζητησες βοηθεια απο καναν γειτονα;
:lipssealed:

bros 650
20/03/2018, 17:23
Aν οδηγείς μοτοσυκλέτα και ταυτόχρονα σκέφτεσαι διάφορα υπάρχει θέμα, να το ξέρεις!

Ναι το ξερω θεμα ασφάλειας. Πιο πολυ μου συμβαίνει οταν οδηγω το αμαξι

telegonos
20/03/2018, 18:30
Και σας ρωταω εγω εχετε δει μηχανακι να γυρναει η μιζα με το μπουτον στο OFF???

Ναι, πολλά είναι έτσι, και ο λόγος είναι, αν θέλεις να καθαρίσεις τον θάλαμο καύσης για κάποιο λόγο, ανοίγεις το γκάζι ΤΕΡΜΑ, κιλσουίτς στο ΟΦ και μιζάρεις, να γυρίσει και να καθαρίσει. Αν δεν σου έδινε την δυνατότητα να γυρνάει χωρίς ανάφλεξη, δεν θα μπορούσες να το κάνεις αυτό.

Bowleno
20/03/2018, 19:18
Πολλές φορές όταν έχεις πολλά πράγματα στο μυαλό σου κολλάς.Συχνά συμβαίνει όταν οδηγάω σκέφτομαι διάφορα και Ξεχνάω που πρέπει να στρίψω και προσπερνάω τη Διασταύρωση. Είναι όπως τις οδηγίες χρήσεως Που σε λένε ελέγξτε άμα το καλώδιο στην πρίζα γελάμε όταν το διαβάζουμε αλλά πολλές φορές κολλάει το μυαλό και όντως δεν είναι στην πρίζα ή συσκευή.:D


Aν οδηγείς μοτοσυκλέτα και ταυτόχρονα σκέφτεσαι διάφορα υπάρχει θέμα, να το ξέρεις!

Όντως.... πριν χρόνια δούλευα κάπου στην Καλογρέζα, μια ωραία ανοιξιάτικη Κυριακή λίγο πριν το Πάσχα σηκώθηκα στις 6.30 να πάω για υπερωρία (είπαμε, άλλες εποχές....) καβαλάω, βλέπω τον υπέροχο καιρό, φεύγω, λέω μέσα μου συνεχώς τι όμορφος καιρός για ψάρεμα... και μέχρι να καταλάβω τι έγινε, αντι για Καλογρέζα είχα βρεθεί στην...Πάχη Μεγάρων!
(Η γκρίνια του προϊστάμενου όταν άργησα παραλείπεται....)
Προσοχή όταν οδηγούμε!

ΠΑΠΑΣΟΥΖΑΣ
20/03/2018, 19:55
Πάλι καλά που δεν το πήγες στο μηχανικό να σου αλλάξει καμια μηχανή :D
http://www.youtube.com/watch?v=rR3wWIlxwlU&t=44m55s

Τσακωνας.Κορυφαιος χαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχαχα