PDA

View Full Version : Εξαρθρώθηκε σπείρα που διέπραττε συστηματικά κλοπές μοτοσυκλετών σε διάφορες περιοχές



Nik
21/03/2018, 17:06
Εξαρθρώθηκε εγκληματική ομάδα τα μέλη της οποίας διέπρατταν συστηματικά κλοπές μοτοσυκλετών σε διάφορες περιοχές της Αττικής

Συνελήφθησαν οκτώ (8) μέλη της σπείρας, εκ των οποίων πέντε ημεδαποί και τρείς (3) αλλοδαποί

Εξιχνιάσθηκαν τριάντα μία (31) περιπτώσεις κλοπών μοτοσυκλετών και εξαρτημάτων τους

Παράλληλα βρέθηκε και κατασχέθηκε μεγάλος αριθμός εξαρτημάτων -ανταλλακτικών μοτοσυκλετών http://www.bikerspirit.net/main/exarthrothike-speira-dieprattan-klopes-motosykleton/

basilis_k6
21/03/2018, 17:40
Σε ορισμένες περιπτώσεις πλαστογραφούσαν τους αριθμούς πλαισίου και κινητήρα και τα διέθεταν προς πώληση αυτούσια. Σε άλλες περιπτώσεις απέστελλαν, μέσω ” COURIER “, τα κλεμμένα ανταλλακτικά σε πελάτες τους στην επαρχία.

:lol:

είναι τα "καθαρά" ανταλλακτικα που αγοράζουμε όλοι λιγο-πολυ για τα μηχανάκια μας.

ammoulianiotis
21/03/2018, 19:14
Βρε που να τους κοπουν τα χερια από την ριζα!

lleonidas
28/03/2018, 13:55
Εδώ (http://www.bikerspirit.net/main/dothikan-sti-dimosiotita-ta-prosopa-tis-speiras-poy-eklebe-motosykletes-stin-attiki/) τα ονόματα και οι γλυκύτατες φάτσες τους...

g_m900
29/03/2018, 07:37
Το εχω ξαναπει. Ευτυχως ξεκινησε να γινεται.
Φωτο παντου οταν ειναι ακραδαντα τα στοιχεια.
Να ξερεις με ποιον πινεις καφε διπλα διπλα..

typhoon
29/03/2018, 10:00
Φωτό για μέχρι έξι μήνες κ μετά κατέβασμα από παντού για να μην στιγματιζονται οι δράστες, καθότι σύμφωνα με το νόμο συνετίζονται κ μετανοουν.

Θεωρητικά έχει μια βάση αυτό, δεν μπορεί να μένεις για πάντα στιγματισμένος στο διαδίκτυο για κάτι κολασιμο που έκανες, αλλά πλήρωσες με στέρηση της ελευθερίας σου κ μετάνιωσες.
Πρακτικά ίσως είναι διαφορετικά τα πράγματα γιατί εκμεταλλευόνται τα παραθυρακια κ την ανοχή της Δημοκρατίας

notist
29/03/2018, 10:42
Σύμφωνα με το νόμο συνετίζονται και μετανοούν. Στην πραγματικότητα δεν νομίζω να ισχύει όταν ξεκινούν από τέτοια ηλικία τις παράνομες δραστηριότητες τους.
Στην τελική τι να το κάνω εγώ αν γίνουν καλοί άνθρωποι στην κοινωνία με τη στέρηση της ελευθερίας τους,όταν εμένα και του κάθε ανθρώπου του έχουν κλέψει την μηχανή του.

typhoon
29/03/2018, 11:04
Τώρα με αναγκάζεις να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου..

Θεωρείς ότι θα έπρεπε να τους εκτελούμε για τις κλοπες? Η μηχανή ξαναγίνεται (με απειρο κόπο από σένα) η ανθρώπινη ζωή?

Δε μεγαλώνουν όλοι στο ίδιο περιβάλλον,οικογένειες κ Οικονόμο επίπεδο. Όπως επίσης δεν έχουν όλοι τις ίδιες ηθικές αξίες. Η κοινωνία, μέσω της δικαιοσύνης οφείλει να δίνει την ευκαιρία στον παραστρατημενο να επανέλθει

BLiTzER
29/03/2018, 11:14
Η κοινωνία, μέσω της δικαιοσύνης οφείλει να δίνει την ευκαιρία στον παραστρατημενο να επανέλθει

Πόσες φορές;

notist
29/03/2018, 11:18
Όχι βέβαια εκτέλεση σε καμία περίπτωση. Απλά δεν πιστεύω ότι το σωφρονιστικό σύστημα επαναφέρει ανθρώπους σωστούς στην κοινωνία. Και αν υπάρχει μια ελπίδα για τους μικρούς για τον 50αρη τι να επανέλθει?
Συμφωνώ ότι όλοι δεν μεγαλώνουν στο ίδιο περιβάλλον οικογένεια κτλ.

sniper
29/03/2018, 11:46
Τώρα με αναγκάζεις να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου..

Θεωρείς ότι θα έπρεπε να τους εκτελούμε για τις κλοπες? Η μηχανή ξαναγίνεται (με απειρο κόπο από σένα) η ανθρώπινη ζωή?

Δε μεγαλώνουν όλοι στο ίδιο περιβάλλον,οικογένειες κ Οικονόμο επίπεδο. Όπως επίσης δεν έχουν όλοι τις ίδιες ηθικές αξίες. Η κοινωνία, μέσω της δικαιοσύνης οφείλει να δίνει την ευκαιρία στον παραστρατημενο να επανέλθει

Δεν σου έχουν φάει ολοκαίνουριο μηχανάκι 15.000€ ποτέ, έτσι;

pektis
29/03/2018, 11:58
Φωτό για μέχρι έξι μήνες κ μετά κατέβασμα από παντού για να μην στιγματιζονται οι δράστες, καθότι σύμφωνα με το νόμο συνετίζονται κ μετανοουν.

Θεωρητικά έχει μια βάση αυτό, δεν μπορεί να μένεις για πάντα στιγματισμένος στο διαδίκτυο για κάτι κολασιμο που έκανες, αλλά πλήρωσες με στέρηση της ελευθερίας σου κ μετάνιωσες.
Πρακτικά ίσως είναι διαφορετικά τα πράγματα γιατί εκμεταλλευόνται τα παραθυρακια κ την ανοχή της Δημοκρατίας

Μακαρι να μην βρεθεις ποτε στη θεση ανθρωπων που τους εχουν παρει ολοκληρη μηχανη ή κομματια απο αυτην...

typhoon
29/03/2018, 11:58
Είπαμε κάνω τον δικηγόρο του διαβόλου.
Όχι δεν μου έχουν φάει μηχανή 15.000€, αλλά μου έχουν φάει παπί όταν βρισκόμουν σε ζορικη οικονομική φάση κ πόνεσε

Tycho Moon
29/03/2018, 12:03
Η μηχανή ξαναγίνεται (με απειρο κόπο από σένα) η ανθρώπινη ζωή?


Κλέβοντάς σου κάποιος κάτι, είναι να σαν να σου κλέβει κομμάτι της ζωής σου, το οποίο ισούται με τον αριθμό εργατοωρών που κόπιασες για να το αποκτήσεις.

Ναι, η μηχανή ξαναγίνεται. Με κόστος όμως το χρόνο σου.

BLiTzER
29/03/2018, 12:08
Θεωρείς ότι θα έπρεπε να τους εκτελούμε για τις κλοπες? Η μηχανή ξαναγίνεται (με απειρο κόπο από σένα) η ανθρώπινη ζωή?

Και, για να είμαστε ειλικρινείς, το μηχανάκι μου αξίζει περισσότερο από τη ζωή αρκετών. Εδώ που τα λέμε, το σκαμπό μου αξίζει περισσότερο από τη ζωή αρκετών.




Κι εγώ τον δικηγόρο του διαβόλου κάνω. :p

telegonos
29/03/2018, 12:08
H μοτοσυκλέτα δεν είναι ψυγείο, καφετιέρα ή πιστολάκι για τα μαλλιά. Είναι ένα αντικείμενο με το οποίο ο ιδιοκτήτας παθιάζεται, δεν είναι απλά να μας κάνει μια δουλειά.

Με αυτήν την έννοια, και ειδικά για συλλεκτικά μοντέλα, που ΔΕΝ θα τα ξαναβρεις, όχι, σε κάποιες περιπτώσεις, ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ η μοτοσυκλέτα.

Αν σου πάρουν το μοτό που είχες από φοιτητής χάρχαλο, που έχεις ζήσει τόσες ιστορίες μέσω αυτού, που το έκανες σένιο στο σήμερα και το καμαρώνεις, τι να το κάνεις άμα πάρεις ένα άλλο επειδή στο κλέψανε; Δεν θα ξαναγίνει ΠΟΤΕ αυτό που σήμαινε για εσένα.

Σαφέστατα σε κάποιες περιπτώσεις, ΔΕΝ ΞΑΝΑΓΙΝΕΤΑΙ.

notist
29/03/2018, 12:11
Εντάξει παιδιά δεν τους υπερασπίζεται ο typhoon ποιό πάνω. Μην τα ακούσει για τα κλεφτρόνια. Η διαφορά ενός μικρού ανηλίκου που βουτάει κάτι και το μετανιώνει,είναι τεράστια σε σχέση με την οργανωμένη σύσταση συμμορίας εδώ. Υπήρχαν παραγγελίες από τον μεγάλο στους μικρούς,σταμπάρισμα μέσω αγγελιών,τηλεφωνική επικοινωνία με τα θύματα, τσεκάρισμα πάρκινγκ μηχανών και κλοπή τους.

7Tolis
29/03/2018, 12:21
Τώρα με αναγκάζεις να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου..

Θεωρείς ότι θα έπρεπε να τους εκτελούμε για τις κλοπες?

Ναι.
Υπο προυποθέσεις.Αν στη ξαναφέρει πίσω όπως ήταν πχ.

PortisHead
29/03/2018, 14:04
Τώρα με αναγκάζεις να κάνω το δικηγόρο του διαβόλου..

Θεωρείς ότι θα έπρεπε να τους εκτελούμε για τις κλοπες? Η μηχανή ξαναγίνεται (με απειρο κόπο από σένα) η ανθρώπινη ζωή?

Δε μεγαλώνουν όλοι στο ίδιο περιβάλλον,οικογένειες κ Οικονόμο επίπεδο. Όπως επίσης δεν έχουν όλοι τις ίδιες ηθικές αξίες. Η κοινωνία, μέσω της δικαιοσύνης οφείλει να δίνει την ευκαιρία στον παραστρατημενο να επανέλθει

Αχχχ σε παρακαλω !

Πες μου ότι δεν θα πας να ψηφίσεις στις επόμενες εκλογές, ναι ?
Σε παρακαλωωωω !!!

(Δεν αντέχουμε άλλο αλτρουισμό και επίπεδο)

basilis_k6
29/03/2018, 14:19
το εχω πει άπειρες φορες. Το προβλημα ειναι οτι οι κλοπές οχημάτων ειναι έυκολες, αποφέρουν πολύ χρημα και οι ποινές ειναι τοσο μικρές που αξιζει να βγεις και να συνεχίσεις.

sniper
29/03/2018, 14:40
το εχω πει άπειρες φορες. Το προβλημα ειναι οτι οι κλοπές οχημάτων ειναι έυκολες, αποφέρουν πολύ χρημα και οι ποινές ειναι τοσο μικρές που αξιζει να βγεις και να συνεχίσεις.
Άρα, αφού αυτά δεν αλλάζουν, τότε για να σταματήσουν οι κλοπές πρέπει να μην υπάρχουν οι εγκληματίες. Ή να μην έχουν δάχτυλα. Από τον ώμο.

typhoon
29/03/2018, 15:00
. Ή να μην έχουν δάχτυλα. Από τον ώμο.
:bawl:

Κατά τα λοιπά take it easy guys...
Αι τελευταιαι μεταπολιτευτικες κυβερνησεις έχουν αποφασίσει με όλη την σοφία τους ότι έτσι πρέπει να αντιμετωπίζεται το πρόβλημα των κλοπών.
Πολύ δε περισσότερο τα τελευταία χρόνια, όπου πέραν της αγανάκτησης, μόλις πει κάποιος τη γνώμη του που δεν θα συμφωνεί με την"γραμμή" του κρεμαμε φασιστικες ταμπελιτσες

kerasaki
29/03/2018, 23:56
το εχω πει άπειρες φορες. Το προβλημα ειναι οτι οι κλοπές οχημάτων ειναι έυκολες, αποφέρουν πολύ χρημα και οι ποινές ειναι τοσο μικρές που αξιζει να βγεις και να συνεχίσεις.

Εκτός του ότι ο Basilis K6 έχει δίκιο σε αυτό που γράφει.
Να προσθέσω ότι όποιος ασχολείται με το σπορ(κλοπή Ι.Χ-Μοτ/των), κι ας πούμε ότι για κάθε κομμάτι πληρώνεται από 300-400 μέχρι κι ενάμιση χιλιάρικο για δουλειά λίγων λεπτών, όπως όλοι καταλαβαίνετε αυτά τα άτομα δεν θα ξαναβγούν ποτέ στην αγορά εργασίας για 20Ε/8ωρο.

CHRISTOF
30/03/2018, 10:54
Η κλοπή είναι κλοπή και ο κλέφτης είναι κλέφτης. Τέλος.
Εγώ δηλαδή που μεγαλώνω σωστά τα παιδιά μου (έτσι πιστεύω, όπως και όλοι μας), τί θα τους πώ?
Δεν πειράζει εαν σε κλέψουν, γιατί όταν ήταν παιδάκι (ο κλέφτης) είχε άσχημα παιδικά χρόνια?
Άνθρωπος που κάνει συστηματικά κλοπές, θα το ξανακάνει (σωστός ο basilis K6).
Διότι κλέβει για να έχει οικονομικά οφέλη χωρίς κόπο, εις βάρος αυτών που δουλεύουν ίσως και μια ζωή για να αποκτήσουν κάτι.
Ταμπέλα λοιπόν και λυπάμαι πολύ για τα παιδικά του χρόνια.

volde27
30/03/2018, 12:49
Δυστυχώς για το φαινόμενο των κλοπών είμαστε και οι περισσότεροι
(και εγώ εννοείται) συνυπεύθυνοι.

Εάν δεν αγοράζαμε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά όταν τα χρειαζόμαστε,
οι κλοπές θα ήταν πολύ λιγότερες. Από την άλλη τα καινούργια ανταλλακτικά
είναι πανάκριβα. Οπότε φαύλος κύκλος.

Εγώ όταν χρειαστώ κάτι, πρώτα κοιτάζω στο e-bay και μετά στην Ελλάδα.

BLiTzER
30/03/2018, 12:54
Δυστυχώς για το φαινόμενο των κλοπών είμαστε και οι περισσότεροι
(και εγώ εννοείται) συνυπεύθυνοι.

Εάν δεν αγοράζαμε μεταχειρισμένα ανταλλακτικά όταν τα χρειαζόμαστε,
οι κλοπές θα ήταν πολύ λιγότερες. Από την άλλη τα καινούργια ανταλλακτικά
είναι πανάκριβα. Οπότε φαύλος κύκλος.

Εγώ όταν χρειαστώ κάτι, πρώτα κοιτάζω στο e-bay και μετά στην Ελλάδα.

Έτσι είναι. Αυτά του ebay ελέγχονται από τη Δίωξη πρώτα, μετά ανεβαίνουν.

typhoon
30/03/2018, 13:01
Στην Ελλάδα δηλαδή γιατί δεν μπορεί να γίνει αυτό? Ειδικά μερικές αγγελίες στο car βγάζουν μάτι

basilis_k6
30/03/2018, 13:49
φαυλος κυκλος

αυτοι έχουν δουλεια γτ εσυ θέλεις ανταλλακτικα. εσυ θες ανταλλακτικα γτ τα μαμα ειναι ακριβά. τα μαμα ειναι ακριβα για να βγάλει λεφτα ο αντιπρόσωπος απο την ασφαλιστικη. Οι ασφάλειες ειναι φθηνές (ενω έπρεπε να ειναι αρκιβότερες) επειδη μπορείς να κυκλοφορείς ανασφάλιστος (ελλαδάρα) και πάνε να κόψουν απο τα καινουργια ανταλλακτικα σπρώχνοντας πελάτες σε μετόχειρα/κλεμμένα.

Βάλε μέσα τα άπειρα μικροατυχήματα γτ ειμαστε χωρα-χωράφι, ουτε οι κινέζοι δεν θα προλαβαινανε να φτιάχνουνε πλαστικά για τα μηχανάκια μας. Ειναι παρόλα αυτα τραγικό να σου κλέβουν το οχημα και να μην μπορεις καν να τους χτυπησεις , "δεν ειμαστε φαρ ουεστ" ειπε σημερα ο Τόσκας. αν δεν είμαστε τοτε να μην μπαινεις με ΑΝΑΣΤΟΛΗ για κλοπή αυτοκινήτου 30κ ευρω.

sniper
30/03/2018, 13:58
.... δεν ειμαστε φαρ ουεστ" ειπε σημερα ο Τόσκας. ... .

Δεν ξέρω αν το είπε, αλλά αν το είπε, ας διαλύσει το Υψηλών Προσώπων να δούμε τι είμαστε.

ggs
30/03/2018, 14:13
Μακάρι να το είχαμε μόνο στην Ελλάδα το πρόβλημα..

Στην Αγγλία πχ γίνεται της πτνας και , γενικά, σε χώρες που έχουν μοτοσυκλέτες η κλοπή πάει σύννεφο.

Ακόμα και πιο αυστηρές να γίνουν οι ποινές, δεν νομίζω ότι θα αλλάξουν πολλά.

Το είπαν και παραπάνω..
Οι μηχανές είναι εύκολα παρατημένα χιλιάρικα στον δρόμο..

Πάντα θα βρίσκονται κάποιοι να θέλουν να βάλουν χέρι .

Ότι μπορεί ο καθένας κάνει για την ασφάλεια της μηχανής του.

I-want-a-moto
30/03/2018, 14:40
Αμα βλεπεις απο τα 15 τους (και πιο μικροι) κατι ατομα να τα ξυνουν ολη μερα στις καφετερειες και να ειναι καθε μηνα με διαφορετικο μηχανακι (Ζ σημερα,ΤDM αυριο κτλ) αυτοι και ολη τους η παρεα-οικογενεια θελει πολυ να καταλαβεις οτι δουλευουν νυχτα? Εχω ακουσει για ατομα οπου εχουν συνεργεια (νομιμα ή παρανομα δε ξερω) και τους ξερουν ποιοι ειναι και τι κανουν αλλα δε κανουν κιχ γιατι μετα που θα βρισκουν ανταλλακτικα φθηνα? Και το κυριοτερο ποιος τους φυλαει τους ιδιους αμα πεσει καρφι? Και μιας και ειπα συνεργεια υπαρχει σε κεντρικο δρομο ενα "συνεργειο" γεματο μεχρι το ταβανι μηχανακια και απεξω δεν εχει ουτε ονομα ουτε τηλεφωνo... Και "φανοποιειο" υπαρχει χωρις ονομα η τηλεφωνο με τις βιτρινες του βαμμενες ωστε να φαινεται κλειστο... Αναρωτιεμαι αυτοι που να τα βρισκουν τα ανταλλακτικα τους... Το θεμα ειναι πολυ απλο χωρις σοβαροτερες ποινες τοσο χρονικες αλλα και χρηματικες που να καθιστουν το σπορ μη-κερδοφορο δε γινεται τπτ.

TsoliasGR
01/04/2018, 11:34
Σύντροχοι και φίλοι η λύση είναι μία.
Αλλαγή του νομοθετικού πλαισίου.
Βάλε παράδειγμα...Αν σου κλέψει κάποιος το όχημα και συλληφθεί...
Το κράτος να σε αποζημιώσει στο 150% της πραγματικής αξίας του οχήματος και να βάλει το χρέος αυτό στο ΑΦΜ του κλέφτη που θα είναι αναγκασμένος να το ξεπληρώσει με αναγκαστική εργασία στις αγροτικές φυλακές χ2.
Φυσικά έαν βρεθεί το όχημα με ζημιές να αποζημιωθείς για τις ζημιές στο ακέραιο.
Σε συλλεκτικά οχήματα η οχήματα με ιδιαίτερη συναισθηματική αξία τα χρήματα δεν μετράνε τόσο αλλά εμένα δεν θα με χάλαγε τόσο το 150%...
Να δούμε μετά...

devil's animal
01/04/2018, 12:52
Σύντροχοι και φίλοι η λύση είναι μία.
Αλλαγή του νομοθετικού πλαισίου.
Βάλε παράδειγμα...Αν σου κλέψει κάποιος το όχημα και συλληφθεί...
Το κράτος να σε αποζημιώσει στο 150% της πραγματικής αξίας του οχήματος και να βάλει το χρέος αυτό στο ΑΦΜ του κλέφτη που θα είναι αναγκασμένος να το ξεπληρώσει με αναγκαστική εργασία στις αγροτικές φυλακές χ2.
Φυσικά έαν βρεθεί το όχημα με ζημιές να αποζημιωθείς για τις ζημιές στο ακέραιο.
Σε συλλεκτικά οχήματα η οχήματα με ιδιαίτερη συναισθηματική αξία τα χρήματα δεν μετράνε τόσο αλλά εμένα δεν θα με χάλαγε τόσο το 150%...
Να δούμε μετά...

Και γιατί όλο αυτό? Για να δημιουργηθούν περισσότερα χρέη προς το δημόσιο?? ή για να γεμίσουν οι αγροτικές φυλακές και μετά να αναγκαστεί το κράτος να φτιάξει νέες φυλακές?? (Δλδ πρόσθετα έξοδα)

Εσύ σκέφτεσαι ότι θα σε αποζημιώσει το κράτος...ετσι αόριστα....λες και το κράτος έχει λεφτά....:lol:

Επίσης ας σκεφτούμε και όλους αυτούς που δεν έχουν ΑΦΜ...

Κακά τα ψέματα...η πολλή ελευθερία-δημοκρατια-ανθρωπισμος, δυστυχώς έχει αυτά τα "παρατράγουδα" και παντα την πληρώνει ο σωστός πολίτης, που δεν κλέβει, πληρώνει φόρους, τηρεί όλους του νόμους κλπ..κλπ....

Αν ήξερε όμως ο κλέφτης οτι αν πιαστεί και καταδικαστεί θα του κοπεί ένα δάχτυλο απο το χερι...θα το σκεφτόταν 2 και 3 φορές...


Ξαναπιανεται να κλέβει? Κι'αλλο δάχτυλο...
Μέχρι που να βάλει μυαλό...αλλιώς θα έχει και τα 2 χέρια μόνο με τις παλάμες χωρίς να μπορεί να πιάσει ξανά εργαλείο παραβίασης....

Και φυσικά θα στιγματίζεται αυτόματα όπου πηγαίνει...
Θα ξέρει ο οποιοσδήποτε τον βλέπει ότι αυτός έκλεψε χ φορές π.χ. αναλόγως πόσα δάχτυλα του λείπουν...

mikes
01/04/2018, 13:33
Και φυσικά θα στιγματίζεται αυτόματα όπου πηγαίνει...
Θα ξέρει ο οποιοσδήποτε τον βλέπει ότι αυτός έκλεψε χ φορές π.χ. αναλόγως πόσα δάχτυλα του λείπουν...

δλδ αν εμενα εκει που σου περναω τα λαστιχα στο κουτι μου πιαστει το χερι στον ξεμονταριστη και μου παρει 4 δαχτυλα τον ηπια κανονικοτατα... :lol: :lol:

MAIK72
01/04/2018, 13:45
Έτσι είναι. Αυτά του ebay ελέγχονται από τη Δίωξη πρώτα, μετά ανεβαίνουν.

Δεν ξέρω αν ελέγχονται από την δίωξη. Δεν το νομίζω. Μπορεί να πουλήσει ο καθένας ότι θέλει αλλά τα στοιχεία του επιβεβαίωνονται απο Paypal Ebay με χαρτιά, επικονωνία, κινητά τηλέφωνα κλπ. Ο αγοραστής νοιώθει, μπορώ να πω 90% ασφαλής στις αγορές του.
Δηλαδή όποιος αποφασίσει να πουλήσει κλεμμένα αναταλλακτικά στο ebay θα ρισκάρει πολύ όταν αρχίσουν να του ζητούν στοιχεία για να επιβεβαίωσει ποιος είναι .Από προσωπική εμπειρία να πω ότι η πώληση μέσω ebay δεν σηκώνει και πολλά αστεία για όποιον θέλει να ασχοληθεί σοβαρά και επαγγελματικά.

Αντίθετα στο car η κατάσταση είναι εντελώς ανεξέλεγκτη

devil's animal
01/04/2018, 17:28
δλδ αν εμενα εκει που σου περναω τα λαστιχα στο κουτι μου πιαστει το χερι στον ξεμονταριστη και μου παρει 4 δαχτυλα τον ηπια κανονικοτατα... :lol: :lol:


τι θελει το αγορι? να μην σε περνανε για κλεφτη, αμα κανεις την μ@λακια...??

θα κανουμε και σχεδιακι στους κλεφτες...θα κανουμε περιτεχνο κοψιμο να ξεχωριζει...

οι ξυλουργοι και οι ξεμονταριστες δεν θα εχουν να φοβουνται τιποτα...θα τους δινουμε και ειδικο χαρτι απο το νοσοκομειο για να το δειχνουν στον εργοδοτη οταν περνανε συνεντευξη, για να τους παρει στην δουλεια...:lol::lol:

jim
01/04/2018, 17:36
κανένας νομος δεν αφοπλισε το χέρι κανενός δολοφονου και κανενός κλεφτη ,αντιθέτως το αφοπλισε η παιδιά, και η οργανωμένη κοινωνία!
Συνένοχοι σε όλοι αυτό βέβαια όλοι "εμείς" που αγοράζουμε ανταλλακτικά από το car τουλάχιστον το 70% είναι κλεμμένα:smokin:

TsoliasGR
01/04/2018, 19:26
Και όμως...
Σε αυτούς χωρίς ΑΦΜ δίνεις ΑΦΜ
Αγροτικές φυλακές ναι πολλές,να φυτεύουν ραπανάκια και πατάτες και να βγαίνει το κράτος να τα κρατάει για λογαριασμό του να ταίζει τον στρατό κτλπ και ότι περισσεύει να το πουλάει να έχει κέρδος.Εάν πάμε στην λογική να κόψουμε το δάχτυλο πχ το ίδιο πρέπει να κάνουμε και σε αυτόν που δεν βγάζει απόδειξη κτλπ.
Αλλά το να περάσει κάποιος κάποιο χψ χρόνο στην φυλακή (σωστή φυλακή και όχι χανεία που είναι τώρα) μπορεί να τον επαναφέρεισ την κοινωνία σωστό υπο προυποθέσεις.
Το να του κόψεις ένα δάχτυλο...Δεν ξαναφυτρώνει.Άσε που θα δυσκολεύεται στο σκάψιμο με την τσάπα και το φτυάρι.

basilis_k6
01/04/2018, 19:59
κανένας νομος δεν αφοπλισε το χέρι κανενός δολοφονου και κανενός κλεφτη ,αντιθέτως το αφοπλισε η παιδιά, και η οργανωμένη κοινωνία!
Συνένοχοι σε όλοι αυτό βέβαια όλοι "εμείς" που αγοράζουμε ανταλλακτικά από το car τουλάχιστον το 70% είναι κλεμμένα:smokin:

δεν διαφωνω. αλλα την καλυτερη παιδεία να έχεις οταν εσυ θα πας δουλεια για 480ε και ο φίλος σου τα βγάζει σε 3 ωρες η παιδεία θα φύγει απο το παράθυρο.

SoR
02/04/2018, 14:47
Πολύ το σκαλίζεται ρε παληκάρια. Δικαστής Ντρέντ οπου και όποιος μπορεί. πιάνουν μερικούς και αφήνουν μικρομεσαίους κλέφτες να κάνουν την δουλεία τους. Τα θύματα εμείς. Τα μαγαζιά ελέγχονται πάντως. Σε τι ποσοστό και σε ποια χρονική συχνότητα δεν ξέρω.

αναμένω την στιγμή που κάποιος θα πάει να κλέψει και θα μείνει εκεί. Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση. Για τις κλοπές μοτοσυκλετών καθώς και για όλες τις κλοπές είναι πλέον μαθηματικά αποδεδειγμένο οτι αυτός που έκλεψε Ξανακλέβει και θα Ξανακλέψει.
Το κράτος θα έπρεπε να βρει μέτρα πιο αυστηρά. Τι φοβάται; μήπως πονέσει ο κλέφτης; όταν έκλεβε αυτός κάποιον μπάρμπα χτύπησε ή κάποια θειά/γυναίκα σακάτεψε. θα τον προσέξουμε κι όλας;;;;;

ενας φίλος είχε πει μια φορά στο τεξας, να βάζαμε ενα μηχανάκι δόλωμα σε ενα στενό και καρτέρι στις 2 γωνιές του στενού. όποιος/όποιοι έκακναν κίνηση να έμεναν εκει πέρα....
Σε καμιά βδομάδα, σε άλλο σημείο της αττικής....την άλλη βδομάδα αλλού....

ιδέες υπάρχουν. λύσεις δεν βλέπουμε. έως τότε , απλά ο καθένας προσέχει την δική του όσο καλύτερα μπορεί.
Δυστυχώς έχω και φίλους που τους έκλεψαν την μηχανή και δεν είχαν πάνω ούτε ενα κλεπτονιτε της πλάκας....

lleonidas
02/04/2018, 14:54
Σε μια τέτοια περίπτωση που γίνεται μέρα-μεσημέρι μπροστά στα μάτια σου, τι κάνεις; Οεο

https://m.youtube.com/watch?v=grtWiGEM0J4

teogtp
02/04/2018, 17:52
Έχεις ένα ρόπαλο του μπειζ, που σε πονεί και που σε σφαζει....

skylaros
02/04/2018, 17:57
Πιτσιρικάς και γυναίκα ήταν στο σπίτι. Το θέμα είναι ότι έκαναν και ζημιά στη μηχανή και στο αυτοκίνητο επειδή ΔΕ τους άφησαν να κλέψουν τη μηχανή... θα είχα ρίξει 4 τόνους πράγματα αν ήμουν στη θέση τους. Τώρα σαν ενήλικας, δίκαννο και στη φάση της ζημιάς μάλλον θα την πάταγα τη σκανδάλη.

taisteal
02/04/2018, 18:01
Έχεις ένα ρόπαλο του μπειζ, που σε πονεί και που σε σφαζει....

Και να σου βγάλει το σιδερικό και να σε κλαίνε..

teogtp
02/04/2018, 18:06
Δεν έχεις άδικο.... αλλά ρε φίλε είναι πως θα σου έρθει εκείνη την ώρα.

taisteal
02/04/2018, 18:08
Δεν έχεις άδικο.... αλλά ρε φίλε είναι πως θα σου έρθει εκείνη την ώρα.

Ναι,ούτε και εγώ ξέρω τι θα έκανα αν έβαζαν χέρι στην μηχανή βέβαια,οπότε την
πούλησα και κοιμάμαι ήσυχος :lol::lol:

Στο χωριό'μ λένε πέντε λεπτά παλληκαράς σαράντα χρόνια φουκαράς...

teogtp
02/04/2018, 18:15
Ναι,ούτε και εγώ ξέρω τι θα έκανα αν έβαζαν χέρι στην μηχανή βέβαια,οπότε την
πούλησα και κοιμάμαι ήσυχος :lol::lol:

Στο χωριό'μ λένε πέντε λεπτά παλληκαράς σαράντα χρόνια φουκαράς...

Δηλαδή αν έβλεπες τον χθεσινό τον σερβιτόρο,να σου τζουρνεβει το μοτορι θα του την χάριζες;
:p

Περισσότερες θα του έριχνες για το κοτόπουλο....


:lol:

taisteal
02/04/2018, 18:18
Δηλαδή αν έβλεπες τον χθεσινό τον σερβιτόρο,να σου τζουρνεβει το μοτορι θα του την χάριζες;
:p

Περισσότερες θα του έριχνες για το κοτόπουλο....


:lol:

:cry::cry:

skylaros
02/04/2018, 18:58
Ναι,ούτε και εγώ ξέρω τι θα έκανα αν έβαζαν χέρι στην μηχανή βέβαια,οπότε την
πούλησα και κοιμάμαι ήσυχος :lol::lol:

Στο χωριό'μ λένε πέντε λεπτά παλληκαράς σαράντα χρόνια φουκαράς...

Σιγά μη λένε τέτοιες φλωριές στη βαθιά Ρούμελη! :p

Panos76
03/04/2018, 08:33
Σε μια τέτοια περίπτωση που γίνεται μέρα-μεσημέρι μπροστά στα μάτια σου, τι κάνεις; Οεο

https://m.youtube.com/watch?v=grtWiGEM0J4

Θα έπαιρνα τηλ. τον sniper.



Αν τους έκανα ζημιά, θα την πλήρωνα εγώ στο τέλος. (βλ. 88 χρονο vs 52 χρονο)

SoR
05/04/2018, 07:58
η αλήθεια είναι οτι εαν τον βλάψεις θα ψιλομπλέξεις. έχοντας το βίντεο, πιστεύω θα έπεφτες στα μαλακά.

εαν έχετε τις μοτο σας κάτω απο παράθυρο ή μπαλκόνι, να έχετε και 3-4 γλάστρες δίπλα. εγώ εκτός απο γλάστρες έχω και 1 τελάρο ρόδια, όπου πλέον έχουν γίνει σαν πέτρες...

lleonidas
02/08/2018, 19:44
Βρέθηκα σήμερα με ένα φίλο για μια κοινή μας υπόθεση και τυχαία όπως μιλούσαμε μου ανέφερε ότι του έκλεψαν πρόσφατα ένα Beverly 500.Πριν από αυτό του είχαν κλέψει άλλα δύο δίτροχα, το καθένα σε διαφορετικό σημείο αλλά όλα μεταξύ Νίκαιας-Νεάπολης-Κερατσινίου.
Όταν λοιπόν του έκλεψαν το τελευταίο, πήρε το υλικό από την κάμερα του σπιτιού στην οποία φαίνονταν οι κλέφτες και πήγε σ'ένα γνωστό του που έχει συνεργείο για να δει τι μπορεί να μάθει για το beverly και πώς θα κινηθεί.Αυτός ο τύπος λοιπόν τον πήρε τηλέφωνο μετά από κάποιες μέρες, του είπε ότι το scooter ήταν ''παραγγελία'' σε σπείρα μελών της πρώην Σ.Ένωσης και του έδωσε μια διεύθυνση.Πηγαίνοντας εκεί με τον αδερφό του, είδαν τα δύο κλεφτρόνια μέσα σε ένα συνεργείο να παίζουν ταβλάκι και να μιλάνε άνετοι και ωραίοι.
Όταν τον ρώτησα τι έκανε τελικά,μου είπε ''τίποτα''.Και ο λόγος είναι ότι αυτό τον συμβούλεψαν όλοι όσοι γνώριζαν την κατάσταση.Εξαιτίας της ιδιαιτερότητας της δουλειάς του , φοβάται πως αν πάει στην αστυνομία(πόσο μάλλον αν αυτοδικήσει με κάποιον τρόπο), θα υπάρξει εκδίκηση που θα τον πλήξει σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο.
Εκτός από τη δική του υπόθεση, αυτές τις μέρες που συναναστρέφεται με υπόκοσμο προσπαθώντας να βρει μια άκρη και να πάρει πίσω το scooter πληρώνοντας έστω ένα ποσό, έμαθε ότι μετά τα εκατοντάδες 2τροχα/4τροχα που έχουν καεί στην Αν.Αττική, υπάρχουν αρκετές ακόμα ''παραγγελίες'' για κλοπές με σκοπό να γίνει μπίζνα με τις άδειες των καμένων οχημάτων.

MAIK72
02/08/2018, 20:06
Βρέθηκα σήμερα με ένα φίλο για μια κοινή μας υπόθεση και τυχαία όπως μιλούσαμε μου ανέφερε ότι του έκλεψαν πρόσφατα ένα Beverly 500.Πριν από αυτό του είχαν κλέψει άλλα δύο δίτροχα, το καθένα σε διαφορετικό σημείο αλλά όλα μεταξύ Νίκαιας-Νεάπολης-Κερατσινίου.
Όταν λοιπόν του έκλεψαν το τελευταίο, πήρε το υλικό από την κάμερα του σπιτιού στην οποία φαίνονταν οι κλέφτες και πήγε σ'ένα γνωστό του που έχει συνεργείο για να δει τι μπορεί να μάθει για το beverly και πώς θα κινηθεί.Αυτός ο τύπος λοιπόν τον πήρε τηλέφωνο μετά από κάποιες μέρες, του είπε ότι το scooter ήταν ''παραγγελία'' σε σπείρα μελών της πρώην Σ.Ένωσης και του έδωσε μια διεύθυνση.Πηγαίνοντας εκεί με τον αδερφό του, είδαν τα δύο κλεφτρόνια μέσα σε ένα συνεργείο να παίζουν ταβλάκι και να μιλάνε άνετοι και ωραίοι.
Όταν τον ρώτησα τι έκανε τελικά,μου είπε ''τίποτα''.Και ο λόγος είναι ότι αυτό τον συμβούλεψαν όλοι όσοι γνώριζαν την κατάσταση.Εξαιτίας της ιδιαιτερότητας της δουλειάς του , φοβάται πως αν πάει στην αστυνομία(πόσο μάλλον αν αυτοδικήσει με κάποιον τρόπο), θα υπάρξει εκδίκηση που θα τον πλήξει σε προσωπικό και επαγγελματικό επίπεδο.
Εκτός από τη δική του υπόθεση, αυτές τις μέρες που συναναστρέφεται με υπόκοσμο προσπαθώντας να βρει μια άκρη και να πάρει πίσω το scooter πληρώνοντας έστω ένα ποσό, έμαθε ότι μετά τα εκατοντάδες 2τροχα/4τροχα που έχουν καεί στην Αν.Αττική, υπάρχουν αρκετές ακόμα ''παραγγελίες'' για κλοπές με σκοπό να γίνει μπίζνα με τις άδειες των καμένων οχημάτων.
:uplate::uplate:

thunder ace
02/08/2018, 20:11
Μαλιστα...να μας γ@μ@νε και να μη μπορουμε να κανουμε τιποτα.

DRAKONET
02/08/2018, 21:43
να παει να δωσει την πληροφορια στην ασφαλεια στην ΓΑΔΑ....και να μην μασαει...τι παει να πει φοβατε?/
αυτοι δλδ...μονο το δικο του δικυκλο μαζεψαν??
τις προηγουμενες ημερες...εβδομαδες...μηνες...δεν πηραν αλλα??
πως και με ποιο τροπο θα στοχοποιηθει αυτος ενω εχουν κλεψει δεκαδες δικυκλα?
και στο τελος τι γνωστος ειναι αυτος...που εχει και συνεργειο και υποθετω θα πηγαινε το δικυκλο του...που εχει νταραβερια με κλεφτρονια και ρωσους...και μαφιες??
τι μαλακιες ειναι αυτες?
πες του αυριο πρωι-πρωι να παει να πει για τον καλο μαστορα-μηχανικο....με γνωριμιες απο τον καυκασο

viper1
02/08/2018, 23:38
Μαλιστα...να μας γ@μ@νε και να μη μπορουμε να κανουμε τιποτα.

Πάντα μπορείς να κανείς με το ανάλογο τίμημα . Αξίζει να σημαδέψεις την ζωή σου Για το κλεφτρόνι ? Για κάποιους μπορεί . Για τους περισσότερους όχι . Σαουδικη αραβια . Σου έκοβαν το χέρι με το οποίο έκλεψες .αφαιρουσαν την ζωή σου αν είχες αφαιρέσει κάποιου άλλου . Σκληρά μέτρα ? Ναι . Αλλά έχει γίνει πολύ σκληρή η κοινωνία και μόνο παρόμοια μέτρα θα έβαζαν φρένα γενικότερα

Red Rider
03/08/2018, 11:11
Πάντα μπορείς να κανείς με το ανάλογο τίμημα . Αξίζει να σημαδέψεις την ζωή σου Για το κλεφτρόνι ? Για κάποιους μπορεί . Για τους περισσότερους όχι . Σαουδικη αραβια . Σου έκοβαν το χέρι με το οποίο έκλεψες .αφαιρουσαν την ζωή σου αν είχες αφαιρέσει κάποιου άλλου . Σκληρά μέτρα ? Ναι . Αλλά έχει γίνει πολύ σκληρή η κοινωνία και μόνο παρόμοια μέτρα θα έβαζαν φρένα γενικότερα

Ναι, αλλά ποιος θα είναι αυτός που θα κρίνει την ενοχή ενός ανθρώπου?

Manalishi
03/08/2018, 11:26
O Judge Dredd

lleonidas
29/08/2018, 12:54
Εκτός από τη δική του υπόθεση, αυτές τις μέρες που συναναστρέφεται με υπόκοσμο προσπαθώντας να βρει μια άκρη και να πάρει πίσω το scooter πληρώνοντας έστω ένα ποσό, έμαθε ότι μετά τα εκατοντάδες 2τροχα/4τροχα που έχουν καεί στην Αν.Αττική, υπάρχουν αρκετές ακόμα ''παραγγελίες'' για κλοπές με σκοπό να γίνει μπίζνα με τις άδειες των καμένων οχημάτων.
Εδώ (https://www.movenews.gr/sto-stoxastro-ton-epithdeion-ta-kamena-aytokinhta-apo-to-mati/) οι λεπτομέρειες της δράσης του κυκλώματος.

basilis_k6
18/01/2019, 01:09
https://www.newsauto.gr/news/elefthera-ta-meli-tis-spiras-pou-exafanize-polyteli-aftokinita/

δικαιοσύνη. Βασικα όποιος δεν κλέβει σε αυτη την χωρα ειναι χαζος. me included

Bowleno
18/01/2019, 02:31
https://www.newsauto.gr/news/elefthera-ta-meli-tis-spiras-pou-exafanize-polyteli-aftokinita/

δικαιοσύνη. Βασικα όποιος δεν κλέβει σε αυτη την χωρα ειναι χαζος. me included

Άμα έχεις γατόνια δικηγόρους, ότι θες κάνεις....

zoslen
18/01/2019, 16:43
Δεν νομίζω ότι ειναι θεμα οι δικηγοροι.
Ο νομος ειναι φτιαγμενος ετσι που πρακτικα δεν τιμωρει.
Ο κακοποιος στην πραγματικοτητα πολυ λιγα ρισκαρει, παρα πολλα κερδιζει...

DRAKONET
18/01/2019, 16:49
Το θεμα ειναι....που ενω η αστυνομια...κανει τοσο κοπο...το δικαστικο συστημα ''ελαφρα την καρδια''...ανοιγει την πορτα και φευγουν!
Και οι ιδιοι δικαστες παιρνουν ΤΑ λεφτα...εχουν ΤΑ προνομια....!

KRS
18/01/2019, 19:40
https://www.newsauto.gr/news/elefthera-ta-meli-tis-spiras-pou-exafanize-polyteli-aftokinita/

δικαιοσύνη. Βασικα όποιος δεν κλέβει σε αυτη την χωρα ειναι χαζος. me included

Είναι έξω γιατί η έφεση έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα.
Στο εφετείο (στο πενταμελές κακουργημάτων), θα πάνε μέσα.

Μην νομίζετε ότι θα εκτίσουν ποινές 20 χρόνια...εδώ για φόνο στα 16 χρόνια βγαίνεις...κανά 2 χρόνια θα κάτσουν μέσα και μετά θα κυκλοφορούν έξω.
Αλλά μη νομίζετε ότι είναι και εύκολη η φυλακή, έστω και για 2 χρόνια.
Στρατό πάνε κάποιοι και βαράνε 3-4 αναβολές...

basilis_k6
18/01/2019, 20:43
Είναι έξω γιατί η έφεση έχει ανασταλτικό αποτέλεσμα.
Στο εφετείο (στο πενταμελές κακουργημάτων), θα πάνε μέσα.

Μην νομίζετε ότι θα εκτίσουν ποινές 20 χρόνια...εδώ για φόνο στα 16 χρόνια βγαίνεις...κανά 2 χρόνια θα κάτσουν μέσα και μετά θα κυκλοφορούν έξω.
Αλλά μη νομίζετε ότι είναι και εύκολη η φυλακή, έστω και για 2 χρόνια.
Στρατό πάνε κάποιοι και βαράνε 3-4 αναβολές...

εγω που δεν ειμαι της νομικής κατάλαβα οτι έφαγαν κάποια χρόνια ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ (αρα έξω) και πανε εφετείο για να μειωθεί κιάλλο.

ptc
18/01/2019, 21:02
Οπως το λεει ο KRS ειναι. Αναλυτικοτερο αρθρο εδω (https://www.protothema.gr/greece/article/856005/eleuthera-ta-meli-tis-speiras-pou-exafanize-poluteli-autokinita/). Αν ηταν με αναστολη η ποινη ουτε θα γινοταν εφεση.

Απλα ο τιτλος του αρθρου ειναι παραπλανητικος για περισσοτερα κλικ.

basilis_k6
18/01/2019, 21:26
Οπως το λεει ο KRS ειναι. Αναλυτικοτερο αρθρο εδω (https://www.protothema.gr/greece/article/856005/eleuthera-ta-meli-tis-speiras-pou-exafanize-poluteli-autokinita/). Αν ηταν με αναστολη η ποινη ουτε θα γινοταν εφεση.

Απλα ο τιτλος του αρθρου ειναι παραπλανητικος για περισσοτερα κλικ.

ναι ειναι λίγο περιέργα γραμμένο. Είναι εξω μέχρι την έφεση αλλα μέχρι τωρα έχουν φαει απο 9 εως 12. Οπότε στην έφεση μάλλον θα πανε μεσα. Οπως λεει και ο krs δεν θα κατσουν πανω απο 2-3 αλλα εστω...

Manalishi
20/05/2019, 17:24
Στην τρίτη φωτό, κοντέρ απο TDM

https://www.newsbeast.gr/society/arthro/4911474/speira-ekleve-exartimata-apo-stathmeymena-aytokinita-sta-notia-proastia

aris xj
20/05/2019, 19:05
406863
το πανω δεξια ειναι υδραυλικη πρεσα.....:a35::a35: δεν την βγαζει καθαρη κανενα λουκετο...

Pew
20/05/2019, 19:48
406863
το πανω δεξια ειναι υδραυλικη πρεσα.....:a35::a35: δεν την βγαζει καθαρη κανενα λουκετο...
Υπαρχουν και ισχυροτερες.
Με ψαλιδι για ανοιγμα γκαραζοπορτας, με γρυλο, για να βαλουν κοντρα σε κανα ντουβαρι και να κατεδαφισουν πορτα ασφαλειας μαζι με τα μπετα... κλπ κλπ

Αλιμονο αν τετοια μπιζνα την εκαναν με τσιμπιδακι για τα φρυδια!

gjp
26/07/2019, 12:07
σπασιμο και των 200 οστων του σωματος ,ετσι θα επελθει σωστος σωφρονισμός

kons
26/07/2019, 12:22
σπασιμο και των 200 οστων του σωματος ,ετσι θα επελθει σωστος σωφρονισμός

....Αφού προηγηθεί εξάρθρωση κάθε άρθρωσης με ανάποδη γωνία......

Coyote.V
26/07/2019, 12:25
Σκοπός είναι να βρούνε τους κλεπταποδόχους, αυτούς που παραγγέλνανε τα εξαρτήματα. Με αυτούς δεν έγινε και τίποτα, θα βρούνε άλλους επίδοξους ηλίθιους οι "κλεπταποδόχοι".

thunder ace
26/07/2019, 13:06
....Αφού προηγηθεί εξάρθρωση κάθε άρθρωσης με ανάποδη γωνία......

Και μετα το απολυτο: THUNDERACE σε ρελαντι και το κλεφτρονι σε καρεκλα δεμενο πισω απο την εξατμιση σε κλειστο δωματιο.
Αν εισαι μαγκας ξανακλεψε.

MG-KTiNoS
26/07/2019, 13:27
Σκοπός είναι να βρούνε τους κλεπταποδόχους, αυτούς που παραγγέλνανε τα εξαρτήματα. Με αυτούς δεν έγινε και τίποτα, θα βρούνε άλλους επίδοξους ηλίθιους οι "κλεπταποδόχοι".

:lol:

Ήμουνα νιος και γέρασα...

Bowleno
26/07/2019, 13:58
Και μετα το απολυτο: THUNDERACE σε ρελαντι και το κλεφτρονι σε καρεκλα δεμενο πισω απο την εξατμιση σε κλειστο δωματιο.
Αν εισαι μαγκας ξανακλεψε.

Αν μάλιστα, είναι το δικό σου αυτό που θα τρώνε.... Πολύ κακός είσαι ρε παιδί μου....:cry::lol:

Panos76
26/07/2019, 14:15
Αν μάλιστα, είναι το δικό σου αυτό που θα τρώνε.... Πολύ κακός είσαι ρε παιδί μου....:cry::lol:

Καλύτερα δεν θα ήταν αντί για το θάντερκατς να ήταν όλα τα μαραφέτια του μπάκλευ σε λειτουργία και να τρώει ντουμάνια από εκεί; :bawl:


Εγώ θα τον κλείδωνα στο υπόγειο με τον σνάϊπερ :D

sniper
26/07/2019, 14:22
Καλύτερα δεν θα ήταν αντί για το θάντερκατς να ήταν όλα τα μαραφέτια του μπάκλευ σε λειτουργία και να τρώει ντουμάνια από εκεί; :bawl:


Εγώ θα τον κλείδωνα στο υπόγειο με τον σνάϊπερ :D


408564

tzimidis
26/07/2019, 16:15
Σκοπός είναι να βρούνε τους κλεπταποδόχους, αυτούς που παραγγέλνανε τα εξαρτήματα. Με αυτούς δεν έγινε και τίποτα, θα βρούνε άλλους επίδοξους ηλίθιους οι "κλεπταποδόχοι".

Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


Χωρίς περαιτέρω σχόλια

MG-KTiNoS
26/07/2019, 16:24
Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


Χωρίς περαιτέρω σχόλια

Τ΄ρα κάτι μας είπες. Παράξενο που έφτασε και ως εκεί

Coyote.V
26/07/2019, 16:37
Του αλλουνού στο φέισμπουκ είδα ότι του έκλεψαν την μηχανή, ένα gs1200 και ένα αυτοκίνητο μέσα από το κλειστό γκαράζ του....όλοι σοκαρισμένοι, αλλά το μυαλό δουλεύει; Προσέχετε τι αφήνετε εκεί που αφήνετε οχήματά σας έστω και για μισή ώρα.... Ας ξεκινήσουμε την άμυνα από αυτό.... εμένα πάντως με φοβίζει να γνωρίζει κάποιος από που περνάνε τα καλώδια του συναγερμού μου ή να κάνει αντιγραφή τηλεχειριστηρίου.
Αυτά.


408568

lleonidas
07/10/2019, 13:59
Τα βούτηξαν τα π@στρόπαιδα.. τώρα αν και πόσο θα μείνουν στη φυλακή......
Εδώ (https://www.motomag.gr/news/epikairotita/epiasan-toys-listes-me-skoyter-meta-apo-katadioxi-video-apo-tin-klopi-ston-vyrona) και εδώ (http://newpost.gr/ellada/5d99dc511fd5b49445ef13b7/nea-ntokoymenta-apo-ti-drasti-tis-speiras-me-ta-beverly-pos-eklevan-panakrives-motosikletes-vinteo) με τη Yamaha τη hayabusa :p

basilis_k6
07/10/2019, 14:35
Τα βούτηξαν τα π@στρόπαιδα.. τώρα αν και πόσο θα μείνουν στη φυλακή......
Εδώ (https://www.motomag.gr/news/epikairotita/epiasan-toys-listes-me-skoyter-meta-apo-katadioxi-video-apo-tin-klopi-ston-vyrona) και εδώ (http://newpost.gr/ellada/5d99dc511fd5b49445ef13b7/nea-ntokoymenta-apo-ti-drasti-tis-speiras-me-ta-beverly-pos-eklevan-panakrives-motosikletes-vinteo) με τη Yamaha τη hayabusa :p

Φυλακη? :bawl:
Μπα σε καλο σου...

DRAKONET
07/10/2019, 21:57
Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


Χωρίς περαιτέρω σχόλια

==========================================
Τωρα ειδα το σχολιο...τωρα γραφω.
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο που λες...τον πηγες κι'ολας..και ηρθε κανονικα...:uplate:
δεν αναφερεις οτι αντισταθηκε καπου γι'αυτο το λεω.
Εγω δεν σε πιστευω !
Ας παρουμε ομως το ενδεχομενο οτι ετσι εγινε...το επιασες... τον επεισες οτι αυτο που κανει ειναι παρανομο..η του το ειπες τελος παντων οτι κανει παρανομια...του ειπες να σε ακολουθησει στο τμημα...με αμαξι? ανεβηκε δικαβαλλο?:bawl:
πηγατε με τα ποδια και μιλουσατε για τον καιρο στον δρομο...τελος παντων....και εκει σου ειπε ο διοικητης στο Α.Τ ομονοιας κι'ολας
οτι θα ειχες εσυ προβλημα εαν εκανες μηνυση.:facepalm:
Διαβασε λοιπον εαν μαζεψεις καναν αλλο παλι..και τον σαγηνεψεις και ερθει μαζισου και εχεις παλι θεμα στο τμημα....η τηλεφωνεις στον εισαγγελεα υπηρεσιας στην ευελπιδων (ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ - ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ)
η πας απο'κει και λες τι εγινε!

tzimidis
07/10/2019, 22:58
==========================================
Τωρα ειδα το σχολιο...τωρα γραφω.
Δεν ξερω κατα ποσο ειναι αληθεια αυτο που λες...τον πηγες κι'ολας..και ηρθε κανονικα...:uplate:
δεν αναφερεις οτι αντισταθηκε καπου γι'αυτο το λεω.
Εγω δεν σε πιστευω !
Ας παρουμε ομως το ενδεχομενο οτι ετσι εγινε...το επιασες... τον επεισες οτι αυτο που κανει ειναι παρανομο..η του το ειπες τελος παντων οτι κανει παρανομια...του ειπες να σε ακολουθησει στο τμημα...με αμαξι? ανεβηκε δικαβαλλο?:bawl:
πηγατε με τα ποδια και μιλουσατε για τον καιρο στον δρομο...τελος παντων....και εκει σου ειπε ο διοικητης στο Α.Τ ομονοιας κι'ολας
οτι θα ειχες εσυ προβλημα εαν εκανες μηνυση.:facepalm:
Διαβασε λοιπον εαν μαζεψεις καναν αλλο παλι..και τον σαγηνεψεις και ερθει μαζισου και εχεις παλι θεμα στο τμημα....η τηλεφωνεις στον εισαγγελεα υπηρεσιας στην ευελπιδων (ΕΙΣΑΓΓΕΛΙΑ ΠΡΩΤΟΔΙΚΩΝ ΑΘΗΝΩΝ - ΕΙΣΑΓΓΕΛΕΑΣ ΑΚΡΟΑΣΕΩΝ)
η πας απο'κει και λες τι εγινε!

2 ατομα στηθηκαμε στη πόρτα του μαγαζιου του και δεν μπορούσε να φυγει μέχρι που ήρθε το περιπολικό και τον πήρε μαζί στο α. Τ. Ομονοίας.

Δεν έχω ορεξη τώρα για περαιτέρω αναλύσεις.

Μπορεί να έγινε έτσι,
μπορεί και να μην έγινε έτσι.
Μπορεί να έγινε στο περίπου,
μπορεί να έγινε ακριβώς έτσι.
Μπορεί να μην έγινε ποτέ.
Μπορεί να είμαι φαντασιοπληκτος.
Μπορεί να είσαι καχύποπτος.

Μπορεί, να φύγεις κάποτε, μπορεί.... (Τ. Βοσκόπουλος 1977, από το δίσκο "είναι το κάτι που μενει", σε στίχους Μιμή Θειοπουλου.)

Από το face-palm και μονο συμπεραίνω πάντως ότι δεν πρέπει να είχες ποτέ ιδιαίτερα πάρε-δώσε με το συγκεκριμένο α. τ.

Πέφτεις από τα σύννεφα?
Μπάτσος, πωσνατοπώ, μη-σωστός??!! Στην Ελλάδα??? Στην Αθήνα??? Στην ομονοια???? Αν είναι δυνατόν, που ζούμε και τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα???? Ήμαρτον πια.....
Α πα πα παπαπαπαπαπα.......
Α-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!




Αν ξανασυμβεί ποτέ, τώρα θα ξέρω περίπου πως πρέπει να κινηθώ.
Τότε, δεν ήξερα.

Red Rider
08/10/2019, 11:23
Πήγα κλεπταποδοχο συλληφθεντα επ'αυτοφορω στο α.τ.ομονοιας, και ο διοικητής αφού τον πήρε στο γραφείο του κάνα μισάωρο, βγήκε έξω και δείχνοντας εμένα με το δάχτυλο λέει σε κάποιον γραφια : πείτε του ότι αν κάνει μήνυση σε αυτόν τον κύριο θα έχει συνέπειες.


Χωρίς περαιτέρω σχόλια

Υπάρχουν κάποιες δικλείδες ασφαλείας τόσο για τον κλέφτη, όσο και για το νοικοκύρη...
Εμένα μου έκλεψαν το τελικό έξω από το γυμναστήριο της γειτονιάς, κάτω από τη μύτη μου κυριολεκτικά.
Πήγα στο τμήμα να το δηλώσω, και μου λέει ο άνθρωπος.. Πόσο κοστίζει αυτό?
Του λέω ένα ποσό, και μου απαντά, σιγά μην βρεθει και δεν αξίζει να ασχοληθώ για ένα τόσο μικρό ποσό.
Του απάντησα πως αν αύριο δω ένα πιτσιρικά να το φοράει, θα μπορώ να τον σβερκωσω...?
Όχι μου απαντά...
Γράφε τότε του λέω...μέχρι και το παραμικρό σημαδακι που είχε δήλωσα.
Ότι γράφεται μένει, και είναι τεκμήριο.
Άμα δεν υπάρχουν αποδείξεις βρίσκεις και μπελά...

DRAKONET
08/10/2019, 19:56
2 ατομα στηθηκαμε στη πόρτα του μαγαζιου του και δεν μπορούσε να φυγει μέχρι που ήρθε το περιπολικό και τον πήρε μαζί στο α. Τ. Ομονοίας.

Δεν έχω ορεξη τώρα για περαιτέρω αναλύσεις.

Μπορεί να έγινε έτσι,
μπορεί και να μην έγινε έτσι.
Μπορεί να έγινε στο περίπου,
μπορεί να έγινε ακριβώς έτσι.
Μπορεί να μην έγινε ποτέ.
Μπορεί να είμαι φαντασιοπληκτος.
Μπορεί να είσαι καχύποπτος.

Μπορεί, να φύγεις κάποτε, μπορεί.... (Τ. Βοσκόπουλος 1977, από το δίσκο "είναι το κάτι που μενει", σε στίχους Μιμή Θειοπουλου.)

Από το face-palm και μονο συμπεραίνω πάντως ότι δεν πρέπει να είχες ποτέ ιδιαίτερα πάρε-δώσε με το συγκεκριμένο α. τ.

Πέφτεις από τα σύννεφα?
Μπάτσος, πωσνατοπώ, μη-σωστός??!! Στην Ελλάδα??? Στην Αθήνα??? Στην ομονοια???? Αν είναι δυνατόν, που ζούμε και τι άλλο θα ακούσουμε εδώ μέσα???? Ήμαρτον πια.....
Α πα πα παπαπαπαπαπα.......
Α-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑ-ΠΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!!!!




Αν ξανασυμβεί ποτέ, τώρα θα ξέρω περίπου πως πρέπει να κινηθώ.
Τότε, δεν ήξερα.
=====================================
και μονο οτι καλεσες περιπολικο...μπορεις να πατησεις πανω εκει γιατι καταγραφεται σαν περιστατικο.
συγγνωμη με καθε συμπαθεια φιλε μου...αλλα εγω δεν το πιστευω...μπορει για δικο σου λογο να ηθελες να γραψεις
κατι αρνητικο για το τμημα..την αστυνομια...δικο σου θεμα.
οκ..ολα καλα !

tzimidis
08/10/2019, 20:36
=====================================
και μονο οτι καλεσες περιπολικο...μπορεις να πατησεις πανω εκει γιατι καταγραφεται σαν περιστατικο.
συγγνωμη με καθε συμπαθεια φιλε μου...αλλα εγω δεν το πιστευω...μπορει για δικο σου λογο να ηθελες να γραψεις
κατι αρνητικο για το τμημα..την αστυνομια...δικο σου θεμα.
οκ..ολα καλα !

Καμμιά εμπάθεια για κανέναν.
Απλά επίγνωση ότι επίορκοι υπάρχουν παντού.
Κάποια στιγμή, αν τα φέρει η ζωή και ανταμωσουμε, πρέπει να σου πω λεπτομέρειες για αυτό το περιστατικό, και μερικά ακόμα που έζησα στο συγκεκριμένο τμήμα.- δια ζώσης, όχι από το πληκτρολόγιο..

.
Μέχρι τότε, έχε εσύ τη δική σου άποψη.

alexis72
08/10/2019, 21:17
σίγουρα φυλακή θα πάνε ...με αυτό το πλευρό να κοιμάστε ...
αμάξι πέρασε με ΚΑΤΑΚΟΚΚΙΝΟ ΦΑΝΑΡΙ , σκότωσε γειτονόπουλο πρίν 3 χρόνια περίπου ,την κοπάνησε κ εγκατέλειψε το θύμα ο κουτάκιας (κάτι πολύ σύνηθες στην ελλάδα χρόνια τώρα ) τελικά τον βρήκαν απο κάμερες κλπ ,εγινε δικαστήριο ΕΦΑΓΕ 6 μήνες φυλακή ΜΕ ΑΝΑΣΤΟΛΗ 3 ΧΡΟΝΙΑ ο δολοφόνος ,η οικογένεια τού θύματος καταστράφηκε η μητέρα μπαινοβγαίνει σε ψυχιατρεία ο πατέρας χαμένος στόν κόσμο του (τού σάλεψε το μυαλό απο την στενοχώρια) δεν ειχαν αλλο παιδί ,ο πατέρας οποτε συνέρχεται λέει θα τον κάψω ζωντανό τον αλήτη ...κ ΔΕΝ πήγε ουτε μιά μέρα φυλακή ο ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ κ θα πάνε φυλακή για κλοπή στην ελλάδα ...ΑΣ ΓΕΛΑΣΩ ...χαχαχα

lleonidas
10/11/2019, 16:51
Στην Αθήνα υπάρχουν 3-4 ιδιοκτήτες της Ducati Panigale V4R αλλά ένας από αυτούς την Παρασκευή στις 19:00 επί της Φωκίωνος Νέγρη, βίωσε το χειρότερο όταν μέσα σε ελάχιστα λεπτά κλάπηκε η μοτοσυκλέτα toy.

Η ελληνική αστυνομία υποστηρίζει ότι πλέον υπάρχουν πολλές ομάδες που κλέβουν «κατά ευκαιρία» αρπάζουν δηλαδή οποιαδήποτε μοτοσυκλέτα μπορούν εκείνη την στιγμή να το κάνουν, επομένως κάθε εικασία για την απώλεια της πανάκριβης και ξεχωριστής Panigale V4R είναι αυτό ακριβώς, μία εικασία......Η Panigale V4R δεν έφερε πινακίδα, αλλά διέθετε στοιχεία κυκλοφορίας.

Διαθέτουμε επίσης το θλιβερό Ευρωπαϊκό ρεκόρ επαναληψιμότητας, κι ένα από τα μεγαλύτερα στον κόσμο, καθώς οι συλληφθέντες αποφυλακίζονται την αμέσως επόμενη ημέρα της σύλληψής τους!
Πηγή (https://www.motomag.gr/news/epikairotita/eklepsan-arithmimeni-ducati-panigale-v4r-stin-athina)

BLiTzER
10/11/2019, 17:20
Θα τον πιάσει στην επόμενη ανάκληση.

basilis_k6
10/11/2019, 18:29
Διαθέτουμε επίσης το θλιβερό Ευρωπαϊκό ρεκόρ επαναληψιμότητας, κι ένα από τα μεγαλύτερα στον κόσμο, καθώς οι συλληφθέντες αποφυλακίζονται την αμέσως επόμενη ημέρα της σύλληψής τους!


των πολιτικών που γράφουν τους νόμους δεν τους τα κλέβουν οποτε δεν σκανε και πολύ.

bulmont
10/11/2019, 18:30
Τι πάει να πει ''δεν έφερε πινακίδα, αλλά διέθετε στοιχεια κυκλοφορίας'' ;;;;;;;;;;;;;

buckley
10/11/2019, 19:48
Τι πάει να πει ''δεν έφερε πινακίδα, αλλά διέθετε στοιχεια κυκλοφορίας'' ;;;;;;;;;;;;;

Δοκιμής θα είχε :bawl:

Tedvj23
10/11/2019, 22:11
εγω παντως ακομα :cry: το Multi 1200 που μου εφαγαν στην αθηνα..

g_m900
25/02/2020, 19:10
Το λαθος ειναι οτι η αστυνομια γενικα κρινεται με το τι κανουν τα ΜΑΤ.

Ενα αλλο λαθος ειναι οτι σε τυχον ελεγχο στο εξωτερικο... Ο ελεγχόμενος δεν βγαζει αχνα. Εδω πρέπει να τον ξερουμε μαζι και το σοι του για να μπορουμε να απαντησουμε στο επικαιρο ερωτημα του... "ξερεις ποιος ειμαι γω!??"

Αλλοι εχουν καλη εμπειρια απο την αστυνομια... Αλλοι κακιστη ειδικα με αγενείς συμπεριφορες.

Δυστυχως το θεμα των κλοπων πασχει απο την νομοθεσια. Τους πιανεις... Ειναι συντομα εξω. Συνηθως πιανουν οργανωμενα κυκλωματα τα οποία μετα απο πολυ παρακολουθηση κανουν το λαθος και προσωρινα σταματαει η δραση τους.
Εναν φιλο μου του βρηκανε το πλαίσιο και εβριζε γιατι ειχε ασφαλεια κλοπης.

Μη σου τυχει...

lleonidas
15/05/2020, 00:17
Πουστρόπαιδα (https://www.ethnos.gr/ellada/105630_nyhterini-kinimatografiki-katadioxi-sti-mesogeion-gia-tin-klemmeni-ducati) ... τον ασταμάτητο έχουν.